FC Barcelona

FC BARCELONA
Pri svojej návšteve štadióna Fernanda Torresa vo Fuenlabrade FC Barcelona prvýkrát v tejto lige F vypadla, presne v posledný deň turnaja, 21. mája 2023. Alexia Putellas znovu otvorila rekordy skórovania po tom, čo sa zotavila z chorôb kolena, v 64. minúte; znamenalo to konečných 2:1. Madrid CFF získal dvojgólový náskok prostredníctvom útočiacej futbalistky Racheal Kundananji (min 30 a 37) v dvoch protiútokoch.
V deň zápasu 29. ligy F (predposledná) FC Barcelona porazila Athletic Club (3:0), 13. mája na Estadi Johan Cruyff. Skórovali Graham Hansen (min 62), Irene Paredes (min 68, hlavička, po rohu) a Salma Paralluelo (min 90+3, aj hlavička, po ďalšom rohovom kope). Salma a Hansen (dvaja) sa zúčastnili. Patri Guijarro zakončila z brvna. Modro-červený tím si týmto spôsobom pridáva 15 výhier v 15 domácich konfrontáciách v F Lige 2022-2023.
Sevilla FC prerušila víťaznú sériu FC Barcelona, ​​keď 10. mája 2023 zaznamenala nerozhodný výsledok na štadióne Jesúsa Navasa. Táto konfrontácia zodpovedala 26. zápasovému dňu F Ligy, ktorý bol v tom čase odložený kvôli záväzkom modrého a červeného klubu v Lige majstrov. FC Barcelona mala 62 víťazstiev v najvyššej španielskej štátnej súťaži (svetový rekord vo veľkých ligách). Skupine, ktorú pripravil Cristian Toro, sa podarilo dostať do vedenia v 53. minúte, po rýchlom protiútoku Aroly Aparicio jej podanie zakončila Cristina Martín-Prieto. V 80. minúte FC Barcelona vyrovnala. Asisat Oshoala po rohovom kope asistovala krátko na to, aby Ana-Maria Crnogorčević skórovala.
V deň zápasu 28. ligy F vyhrala FC Barcelona hosťovanie v Reale Sociedad (2:5), 6. mája v Zubiete. Modro-červený tím zavŕšil víťazstvo štyrmi gólmi v jedenástich minútach hry: Patri Guijarro otvorila v podaní Mariona (min 21). Oshoala predĺžila (min 25) s asistenciou Patri. Graham Hansen pomohla Aitane dosiahnuť tretí cieľ (min 29). Štvrtú si nórska útočníčka podpísala hlavičkou po centri Nuria Rábano (min 32). Synne Jensen si skrátila vzdialenosť za asistencie Amaiur Sarriegi (min 38). Piaty gól katalánskeho tímu bol opäť dielom Grahama Hansena, z ľavej nohy a v osobnom ťahu (min 58), po akcii Aitana. Definitívu stanovila Patri Guijarro vlastným gólom (min 65).
V deň zápasu 27. ligy F na katalánskej pôde FC Barcelona porazila 30. apríla Sporting de Huelva (3:0). Týmto víťazstvom bol tím Blaugrana matematickým spôsobom vyhlásený za šampióna F League. Barcelona otvorila skóre v 39. minúte cez Laia Codina v podaní Claudia Pina. Na 2:0 upravili v 63. minúte, keď spredu zakončovala Jana Fernándezová za asistencie Ingrid Engen. Asisat Oshoala zavretý (min 89), lov loptičky v okolí po hre Jany v korune. Jonatan Giráldez urobil veľa úvodných striedaní.

DOSTALA DO FINÁLE LIGY MAJSTROV

FC Barcelona sa štvrtýkrát vo svojej histórii dostala do finále Ligy majstrov. Modro-červený tím vyradil v semifinále Chelsea, ktorú trénuje Emma Hayes. V Londýne vyhrali v prvom zápase 0:1. V druhom zápase na Camp Nou bola remíza (1:1), 27. apríla 2023. Aitana Bonmatí (hráčka zápasu) asistovala na 1:0 (min 64), skórovala Caroline Graham. Guro Reiten strieľala ľavou nohou (min 67). Do tejto hry sa zapojili aj Melanie Leupolz, Sam Kerr a brankárka Sandra Paňos. Alexia Putellasová bola po prepustení zo zdravotných dôvodov tento týždeň na lavičke náhradníčok, hoci sa už na ihrisku neobjavila s tímom, ktorý vedie Jonatan Giráldez.
FC Barcelona riadi semifinále Ligy majstrov. Katalánsky tím na návšteve Stamford Bridge (Londýn) 22. apríla 2023 porazil Chelsea (0:1). Jediný gól strelila v osobnom ťahu Caroline Graham Hansen strelou ľavou nohou (min 4) pri podaní Geyse Ferreirovej. Marta Torrejónová hlavičkovala do žrde (min 82).

AITANA BONMATÍ STRELILA DVA GÓLY

V deň zápasu 25. ligy F FC Barcelona porazila Atlético de Madrid (4:0), 15. apríla na Estadi Johan Cruyff. Aitana Bonmatí strelila v tomto zápase dva góly. Prvý gól strelila po akcii Rolföovej a Hansena (min 28). A uzavrela výsledok (min 89). Skórovali aj Vicky López (min 46, po odmietnutí) a Caroline Graham Hansen (min 58). Hansen, Aitana a Bruna sa zúčastnili. Mariona Caldenteyová pri opätovnom nástupe rozohrala priamy kop proti brvnu (min 79).
V deň zápasu 24. ligy F FC Barcelona porazila Alhamu (0:2), 2. apríla v Murcii. Jonatan Giráldez sa rozhodol rotovať tímom. Prvý gól (min 57), práca Caroline Graham Hansen v službách Aitany, znamenal dosiahnutie stovky na tomto turnaji. Lucía Martínez skórovala na vlastnú bránu po priamom kope, ktorý presne zahrala Caroline (min 61). Noe Gil bola nová na portáli Murcian.

DO SEMIFINÁLE LIGY MAJSTROV

FC Barcelona postúpila do semifinále Ligy majstrov 2022-2023. Katalánsky tím vyradil vo štvrťfinále Rím, ktorý 29. marca opäť zdolal na Camp Nou, tentoraz 5:1. V prvom polčase skórovali Fridolina Rolfö (dva, min 11 a 45+2) a Mapi León (min 33). Oshoala, Walsh a Caroline sa zúčastnili. Po prestávke skórovali Asisat Oshoala pri podaní Aitana (min 46) a Patri Guijarro hlavičkou po rohovom vhadzovaní Caroline (min 53). V protiútoku zmazala náskok Talianka Annamaria Serturiniová s asistenciou Brazílčanky Andressy Alvesovej (min 58).

V deň zápasu 23. ligy F v Clásicu FC Barcelona porazila Real Madrid (1:0), 25. marca na Estadi Johan Cruyff. Jediný gól strelila Fridolina Rolföová (min 78). Švédska futbalistka premenila ľavačkou penaltu, ktorej sa dopustila Athenea na Salmu. Estadi zaznamenali rekord v návštevnosti v ženskom futbale: 5 569 divákov.

FC Barcelona sa na ich stranu postavila vo štvrťfinále Ligy majstrov, 21. marca na Stadio Olimpico. Salma Paralluelo bola hlavnou hrdinkou, keď strelila jediný gól konfrontácie proti Rímu (0:1, min 34). Tento cieľ dosiahla ľavou nohou po asistencii Patria Guijarra. Salma bola ocenená špecialistami UEFA ako hráč zápasu.

V deň zápasu 22. ligy F FC Barcelona porazila Valenciu (5:1), 17. marca na Estadi Johan Cruyff. Fridolina Rolfö skórovala, dva (min 27 a trestné min 90+4); Salma Paralluelo, dve ďalšie (min 60 a 66); a Marta Torrejónová (min 45+2). Aitana sa zúčastnila (trikrát). Keira Walsh dokončila drevo (min 54). Pridáva tak plných 22 víťazstiev na štátnom turnaji. Gól Valencie (0:1, min 12, María Jiménez, hlavičkou, po rohovom vhadzovaní Anny Torrodà) znamenal, že katalánsky tím zostal 958 po sebe nasledujúcich minút bez inkasovaného gólu, iba štyri z rekordu súťaže, ktorý je samotného FC Barcelona na sezónu 2020-2021. Znovu sa objavila Cata Coll, ktorý štvrťhodinu od záveru vystriedala Sandru Paňos.
V deň zápasu 21. ligy F na pôde Valencie porazila FC Barcelona 11. marca Levante UD (0:4). Katalánsky tím pokračuje v pléne. Dali dva góly od Aitany Bonmatí: 0:1 (min 30), pri podaní Salmu; a 0-2 (min 78), s asistenciou Geyse. V záverečnej časti zápasu stanovili konečný výsledok Claudia Pina (min 88) a Fridolina Rolfö (min 90+5).
V deň zápasu 20. ligy F FC Barcelona porazila Villarreal (5:0), 5. marca na Estadi Johan Cruyff. Asisat Oshoala dosiahla devätnásty gól na tomto turnaji, keď otvorila skóre po asistencii z hlavičky Claudie Pinaovej (min 20). Druhý gól za múrom zaznamenala Salma Paralluelo s Aitanou Bonmatí (min 38). Caroline Graham Hansenová pri opätovnom vystúpení na turnaji dosiahla hetrik: 3:0 v osobnej hre (min 70), 4:0 (min 84) a konečných 5:0 (min 90). Bonmatí (dvaja) a Torrejón sa zúčastnili na tejto trojici. Vrátili sa aj Ingrid Egen a Jana Fernández. Obranná futbalistka mala 384 dní bez súťaží pre zranenie.

REKORD AKREDITOVANÝ FIFA

Ako ukazuje oficiálna internetová stránka katalánskeho klubu, dvadsiate víťazstvo v toľkých ligových zápasoch, pripočítané k plnému počtu víťazstiev (tridsiatich) v minulej sezóne v Lige, znamená, že tréner Jonatan Giráldez v tejto súťaži pripútal 50 víťazstiev, odkedy bol prvý tréner klubu. Ide o bezprecedentnú udalosť v celej histórii profesionálneho futbalu, o čom hovorí aj FIFA. Galícijský tréner to dosiahol aj vo svojich prvých 50 ligových zápasoch (v žiadnom neinkasoval viac ako jeden gól).

V deň zápasu 19. Ligy F, ktorá sa hrala na pôde Euskadi (Ibaia), FC Barcelona porazila 11. februára Deportivo Alavés (0:4). Proti sebe stáli líder s plným počtom víťazstiev a posledný klasifikovaný. Skórovali Asisat Oshoala (min 32, 18 gólov v Lige F), Aitana Bonmatí (min 64) a Claudia Pina (min 85). Nigérijčanka Osinachi Ohale skompletizovala vlastný gól (min 38). Asisat, Geyse a Fridolina dokončili drevo. Fridolina Rolfö (dve) a Lucy Bronze si pripísali asistenciu.
V deň zápasu 18. ligy F, 5. februára na Estadi Johan Cruyff, FC Barcelona porazila Real Betis (7:0). Asisat Oshoala strelila hetrik (4:0, min 61; 6:0, min 77; a 7:0, min 90+2, strelila sedem zápasov v rade). Skórovali aj Geyse (1-0, min 13, po odmietnutí), Walsh (2-0, min 38, prvý gól ako modrý a červený), Pina (3-0, min 48) a Mariona (5-0, min. 64). Fridolina dorobila drevo (min 15). Rovnako švédska futbalistka pridala tri asistencie a pridala sa aj Mapi León. V lige je už 53 víťazstiev v rade.
V deň zápasu 13 Ligy F hranej na štadióne Puchades porazila FC Barcelona Valenciu (0:4), 1. februára (v tom čase odložené). Fridolina Rolfö skórovala, dva (min 3 a 22); Asisat Oshoala (min 15) a Aitana Bonmatí (min 46). Nuria Rábano (dvakrát) a Oshoala si pripísali asistenciu. Asun a Fridolina dokončili drevo.
V deň zápasu 17 Ligy F hranej na ostrovnom ihrisku (Štadión Heliodoro) FC Barcelona porazila Granadillu Tenerife (0:6) 29. januára. Asisat Oshoala dosiahla hetrik (min 8, 12 a 27). Skórovali aj Claudia Pina (min 5), Aitana Bonmatí (min 45) a Lucy Bronze (min 90+2). Patri a Ana-Maria sa zúčastnili. Pina zakončila žrď.
Ana-Maria Crnogorčević oslávila 100. oficiálny zápas s FC Barcelona na štadióne Heliodoro. Na tom istom štadióne dosiahla nigérijská útočníčka Asisat Oshoala sté výročie strelkyne po tom, čo odohrala 131 oficiálnych zápasov za štyri roky ako modro-červená futbalistka.

IRENE A FRIDOLINA OBNOVILI; PRICHÁDZA GIULIA DRAGONI

27. januára 2023 FC Barcelona oficiálne oznámila predĺženie zmluvy Irene Paredesovej do 30. júna 2025. 26. januára klub oznámil, že Švédka Fridolina Rolfö obnovila zmluvu s FC Barcelona do 30. júna 2026.
Talianska stredopoliarka Giulia Dragoni (7.11.2006) prichádza do barcelonskej mládežníckej akadémie. Podpíše zmluvu do leta 2025. Začína trénovať s Barcelonou B. Pochádza z Interu Miláno (Serie A/Calcio femminile, štyri zápasy). Okrem toho do januára 2023 odohrala deväť zápasov (štyri góly) s Talianskom do 17 rokov.

FC Barcelona porazila Levante Las Planas (7:0) v deň šestnásteho zápasu F Ligy, 25. januára 2023 na Estadi Johan Cruyff. Ana-Maria Crnogorčević (1:0, min 9, hlavičkou, podanie Fridolina Rolfö), Asisat Oshoala (2:0, min 24, asistencia Crnogorčević), Crnogorčević (3:0, min 41), Vicky López (4:0, min 48, opäť s asistenciou Crnogorčević), Oshoala (5:0, min 56), Oshoala (6:0, min 63) a Mariona (7:0, min 74). Oshoala teda dosiahla hetrik. Vicky López dokončila drevo (min 34).
Ako klub uvádza na svojej oficiálnej webovej stránke, víťazstvo proti Levante Las Planas znamenalo jeho 50. víťazstvo v rade za sebou. Ide o prvý profesionálny tím, ktorý to dosiahol v celej histórii futbalu v údajoch akreditovaných FIFA.

TRETÍ SUPERPOHÁR PRE FC BARCELONA

Dva góly od Aitany Bonmatí a druhý od Asisata Oshoalu znamenali tretí superpohár pre FC Barcelona (3:0). Finále proti Realu Sociedad sa hralo 22. januára 2023 na štadióne Romano José Fouto (Mérida, Extremadura). Katalánska futbalistka dosiahla prvý gól ľavou nohou (min 13) a druhý pravou (min 47). Aitana sa zúčastnila 90 minút a bola vyznamenaná ako MVP. V oboch si pripísala asistenciu na gól Geyse Ferreirovej. V nadstavenom čase (min 90+7) stanovila konečný výsledok Oshoala, ktorá zakončila hlavičkou po prihrávke Lucy Bronzeovej. Mariona vystrelila na žrď (min 49). Je to prvý titul v sezóne 2022-2023 pre modro-červený tím na čele s Galícijčanom Jonatanom Giráldezom.
FC Barcelona postupuje do finále španielskeho Superpohára. Modro-červení tím zdolal Real Madrid po predĺžení (3:1). Táto semifinálová konfrontácia sa hrala 19. januára na štadióne Romano José Fouto (Mérida, Extremadura). Na konci 90 minút bol zaznamenaný nerozhodný výsledok (1:1). Claudia Pina posunula katalánsky tím do vedenia (min 24), po asistencii Aitany. Škótka Caroline Weirová vyrovnala (min 54), premenila voľný kop ľavou nohou. Irene Paredes bola vylúčená za dvojitú žltú kartu (min 60). Už v doplnkovom čase sa medzi Svavou a Abelleira previnili penaltou na Lucy Bronze. Maximálny trest premenila Mariona (min 111). Salma Paralluelo odsúdená, zakončujúca z tesnej blízkosti ľavou nohou po podaní Oshoalovej a prehre Ivany (min 120). Pre zranenie musela striedať Naomie Fellerová (min 101).

ĎALŠIE TRI BODY V NÁVŠTEVE HUELVA

V deň zápasu 15 Ligy F, ktorá sa hrá na andalúzskej pôde, FC Barcelona zdolala 14. januára Sporting de Huelva (0:3). V 21. minúte strelila Asisat Oshoala šiesty gól v lige hlavou (0:1). Po zblokovanej strele Bronzovej zvýšila Mariona (0:2, min. 31). Opakovali za stavu 0:3: Oshoala definovala po Marioninej hĺbkovej prihrávke (min 57). Salma Paralluelo vystrelila na žrď.

10. januára 2023 v osemfinále Copa de la Reina FC Barcelona porazila Osasunu (0:9) na ihrisku El Sadar. Jonatan Giráldez predstavil rotácie proti tímu, ktorý vedie Kakun Mainz. Skórovali: 0-1 (m 23): Bruna; 0-2 (m 26): Bruna; 0-3 (m 49): Paralluelo; 0-4 (m 53): Geyse; 0-5 (m 55): Bruna; 0-6 (m 58): Paralluelo; 0-7 (m 67): Aitana; 0-8 (m 82): Mariona; 0-9 (m 85): Aitana. María González Pont rozohrala priamy kop proti brvnu.
Vyhlásenie Osasuny ukazuje, že subjekt sa odvolá v zápase proti FC Barcelona "kvôli nesprávnemu zosúladeniu zápasu futbalistky Geyse Ferreirovej."

FC Barcelona porazila Sevillu na Estadi Johan Cruyff (4:0, dva v každom polčase). Zodpovedalo to štrnástemu dňu F Ligy, 7. januára 2023. Oshoala po desiatich minútach nevyrovnaný. Rolfö dokončila drevo (min 30). Druhý zhmotnila Pina (min 33) po akcii Oshoalu. Na hranici prestávky Pina presne premrhala penaltu nahodením k žrdi. Maximálny trest spáchala Eva Llamas. Salma Paralluelo strelila dva góly v druhom polčase (min 69 a 84); uzavrela skóre zápasu v podaní Aitana. Katalánsky tím skončil s desiatimi hráčmi, kvôli zraneniu Ingrid Engenovej len päť minút po zapojení do hry.

VICKY LÓPEZ, NAJMLADšOU FUTBALISTKOU

Vicky López sa vo veku 16 rokov a 148 dní stala najmladšou futbalistkou v histórii FC Barcelona, ​​ktorá nastúpila v ženskej Lige majstrov, v zápase medzi modrým a červeným tímom a švédskym Rosengårdom (6:0), 21. decembra 2022 na Camp Nou. Vicky nastúpila za Asisata Oshoalu v 81. minúte. FC Barcelona skončila skupinovú fázu na prvom mieste s rovnakým počtom bodov ako Bayern Mníchov (15). Proti škandinávskym ženám, ktoré pripravila Holanďanka Renée Slegersová, skórovali Oshoala presne dvakrát (1:0, min 10, po odrazoch; a 2:0, min 16, hlavičkou); Mapi León (3:0, min 45+3, voľný kop ľavou nohou); Fridolina Rolföová (4:0, min. 47, ľavou nohou); kapitánka Marta Torrejónová (5-0, min 50); a Irene Paredes (6:0, min 69, hlavička po rohu). Zúčastnili sa Mariona Caldentey, Aitana Bonmatí a Salma Paralluelo.

SANDRA PAňOS, PROTAGONISTKA PRED PORTUGALSKAMI

FC Barcelona spečatí svoju okrúhlu prihrávku v ženskej Lige majstrov matematickým spôsobom, keď 15. decembra 2022 porazí Benficu (2:6) v Portugalsku. Sandra Paňos sa stala protagonistkou tejto konfrontácie tým, že prekazila dve strely z pokutového kopu: Brazílčanky Nycole Raysla (min 73) a Ana Vitória de Araújo (min 90+6). Góly modro-červených strelili Irene Paredesová, hlavičkou (min 8); Claudia Pina (min 45+2); Aitana Bonmatí (min 48); Ana-Maria Crnogorcevic (min 58); a Mariona Caldenteyová (min 90+1). Po akcii Salmy Paralluelovej skompletizovala vlastný gól Ana Seiça (min 80). Aitana bola vyznamenaný ako hráčka zápasu. Táto konfrontácia skupiny D sa odohrala v areáli Benfica v Seixale (Setúbal). Portugalský tím pod vedením Filipa Patão zostavila haličská stredopoliarka Pauleta Domínguez (kapitánka). Skórovali Jéssica Silva (min 63) a Kanaďanka Chloe Lacasse (min 82).

FC Barcelona porazila Alhamu (na poslednom mieste) na Estadi Johan Cruyff (4:0). Zodpovedalo to dvanástemu dňu, 10. decembru. Katalánsky tím tak uzatvára rok 2022 ako líder Ligy F s plným počtom víťazstiev (dvanásť). Claudia Pina otvorila víťazstvo proti Murciankám prihrávkou Lucy Bronzeovej (min 4). Salma Paralluelo expandovala zo štandardiek (min 32). Už v druhom polčase premenili Bruna Vilamalu (min 58, v osobnej hre) a Asisata Oshoalu (min 86). Bol to Brunin prvý gól po tom, čo sa zotavila zo zranenia. Zaïra Flores bola vylúčený za dvojnásobnú žltú kartu (min 55).

PRVÚ PREHRU V TEJTO SEZÓNE

FC Barcelona utrpela prvú prehru v tejto sezóne 2022/2023 v Nemecku vo všetkých oficiálnych súťažiach. Modro-červený tím prehral s Bayernom Mníchov (3:1), ktorý pripravil Alexander Straus, vo štvrtý deň ženskej Ligy majstrov (skupina D) 7. decembra v Allianz Arene. Za bavorský tím skórovali Klara Bühl (min 4), Lina Magull (min 10) a Lea Schüller (min 60, hlavička). Zúčastnili sa jej Sydney Lohmann, Schüller a Magull. Jediný gól katalánskeho tímu strelila Geyse Ferreira po tom, čo ukradla loptu brankárke Marii Luise Grohsovej (min 65). Krídelná obrankyňa Maximiliane Rall musela byť pre zranenie vymenená (min 84), aby sa pripojila k Nórke Emilie Bragstad.

V jedenásty deň F Ligy 3. decembra francúzsky Jade Le Guilly presadila tím San Sebastian (min 42). Modro-červený tím sa stiahol do šatní, na Estadi Johan Cruyff prehral prvýkrát v tejto sezóne. V 62. min Marta Torrejónová z otočky po odraze vyrovnala. FC Barcelona sa vrátila zozadu proti Realu Sociedad a rozhodla v záverečnej časti zápasu cez Lucy Bronzeovú, keď sa presadila po rohu (min 89). Na týchto troch góloch sa podieľali Gaby, Geyse a Mapi.
V desiaty deň F League, 27. novembra, FC Barcelona porazila Atlético de Madrid (1:6) na ihrisku Cívitas Metropolitano. Skórovali Ana-Maria Crnogorčević, Mapi León (z voľného kopu ľavou nohou), Lucy Bronzeová (hlavičkou, po rohu), Salma Paralluelo (dve) a Ingrid Engen (odskočená lopta). Bol to prvý gól pre Lucy ako modrú a šarlátovú. Podpísali si asistencie: Patri Guijarro, Mapi León a Mariona Caldentey. Stav 1:1 zhmotnila Leicy Santosová premenením penalty (min 25), ktorej sa dopustila Ajibade. V úvode polčasu musela pre zranenie striedať Ludmila Da Silva. Mariona Caldentey sa opäť objavila po mesiaci mimo hry pre zranenie. Presne penaltu, ktorej sa dopustila Sheila García, vyrazila Mariona a zmarila ju Gallardo, ale odrazenú loptu využila Salma.

Modro-červený tím je jediným lídrom ženskej Ligy majstrov UEFA (skupina D) a tiež neporazený, keď v deň zápasu číslo tri porazil Bayern Mníchov na Camp Nou (3:0). Po prestávke góly strelili Geyse Ferreira (1:0, min. 47, po akcii Rolfö – Crnogorčević), Aitana Bonmatí (2:0, min 60, opäť so zákrokom Rolfö) a Claudia Pina (3:0, min 66, zdaleka). 24. novembra bola na katalánskom Koloseu rekordná návštevnosť (46 967), čo je najviac v zápase skupinovej fázy v histórii ženskej Ligy majstrov.

20. novembra, v deň zápasu 9. ligy F, FC Barcelona porazila Deportivo Alavés (8:0) na Estadi Johan Cruyff. Znovu sa objavili Laia Codina a Bruna Vilamala. Claudia Pina otvorila skóre (min 7). Druhý dosiahla Asisat Oshoala hlavičkou po asistencii Rolföovej (min 11). Tretie zaznamenala švédska futbalistka za asistencie Claudie Pinaovej (min 24). Claudia presne expandovala z penalty (min 37). Mapi León strelila piaty gól mimo územia (min 43), 200. zápase s modro-červenými. Salma Paralluelo strelila šiesty gól (min 55). Pod siedmy gól sa podpísala Ana-Maria Crnogorčevićová (min 85). V predĺžení uzavrela skóre Geyse Ferreira.
18. novembra 2022 FC Barcelona oznámila, že Bruna Vilamala dostala lekárske prepustenie a dáva sa k dispozícii trénerovi Jonatanovi Giráldezovi.
Ženy FC Barcelona, Alexia Putellas a Sandra Paños boli ocenené 7. novembra na druhom ročníku galavečera 2022 Golsmedia Awards.

FC BARCELONA PORAZILA REAL MADRID (0:5)

V ôsmom termíne F Ligy, 6. novembra vo Valdebebas, FC Barcelona porazila Real Madrid (0:5). Góly strelili Ana-Maria Crnogorčević (0-1, min 4, hlavička, podanie Patri), Patri Guijarro (0-2, min 43, po odraze), Aitana Bonmatí (0-3, min 52, asistencia Ana-Maria) a Fridolina Rolfö (0-4, min 81, po odrazenej lopte Gálvez). Na druhej strane zakončila Claudia Zornoza ľavačkou a poslala k žrdi (min 58). Katalánske ženy získavajú plný počet triumfov v „klasike“ všetkých súťaží: deväť. V tejto lige F zostávajú neporazení (jediní) s iba dvoma inkasovanými gólmi a maximálnym počtom bodov (24); zatiaľ čo Madridčanky utrpeli prvú porážku medzi La Ligou a Európou. Vicky López sa zapojila do hry v 83. minúte (nahradila Claudiu Pinaovú), vrátila sa so zlatom z majstrovstiev sveta do 17 rokov.
V konfrontácii, ktorá prebiehala v prvý deň, 3. novembra v Camp Municipal Les Planes, FC Barcelona porazila Levante Las Planas (0:4). Góly strelili Patri Guijarro, Asisat Oshoala, Salma Paralluelo a Irene Paredes. Znamenalo to prvý gól Salmy (0-3, min 32) ako hráčky Barcelony v Lige F. Alba Caño debutovala oficiálne v prvom tíme modrej a hnedej (v polčase nahradila Aitanu).
Na ihrisku Johana Cruyffa FC Barcelona porazila Levante UD (2:1), v siedmy deň zápasu F Ligy, 30. októbra. Skóre otvorila hlavičkou Ingrid Engenová (min 14). Aitana Bonmatíová rozšírila strelu ľavačkou (min 40). Alba Redondo hlavou uzavrela medzeru (min 43). Katalánsky tím boduje v lige F 2022-2023 naplno (iba dva inkasované góly). V Lige tak pridáva svoje 41. víťazstvo v rade. Proti ženám z Levante dosiahla Aitana Bonmatí 200 zápasov s modrým a hnedým prvým tímom.

V druhý deň skupinovej fázy ženskej Ligy majstrov zdolal tím vedený Jonatan Giráldez 27. októbra vo Švédsku Rosengård (1:4). Mariona Caldenteyová dosiahla to, čo sa považuje za gól týždňa UEFA, skórovaním lobom z rovnakého stredového kruhu (min 65). Definitívny gól strelila aj Mariona, v nadstavenom čase (min 90+2). Aitana Bonmatí bola navyše autorkou prvých dvoch gólov (UEFA ju považuje za hráčku zápasu): otvorila skóre (min 30) a pridala o jedenásť minút neskôr. Škandinávsky tím dotiahol náskok cez Dánku Holdtovú (1-2, min 45+2).

FC Barcelona porazila Real Betis v Andalúzii (0:3) v deň šiesteho zápasu F Ligy, 22. októbra na ihrisku Ciudad Deportiva Luis del Sol. Tím Betisu udržal bezgólovú remízu až do 41. minúty, kedy nevyrovnala Fridolina Rolföová. Vlastným gólom Babajideho bolo 0:2 (min 75). Graham Hansen stanovila definitívny výsledok (min 86).

FC Barcelona otvorila skupinovú fázu ženskej Ligy majstrov (skupina D) víťazstvom nad Benficou na Estadi Johan Cruyff 19. októbra (9:0). V 50. sekunde otvorila skóre Patri Guijarro po asistencii Asisata Oshoalovej. Africká útočníčka spravila rozohrávku na 2:0, dielo Aitany Bonmatíovej (min 14). Oshoala predĺžila (min 34) zakončením z diaľky. Už v druhej časti sa Mariona presadila štvrtý v osobnej hre, v podaní Aitany (min 50). Piaty bol diel Ana-Marie Crnogorčevićovej (min 65) hlavičkou pri podaní Mariony. Šiesty strelila Geyse Ferreira (min 67), asistovala Patri. Presne Geyse podávala Pinaovi na skóre 7:0 (min 77). Oshoala strelila ôsmy gól (min 84) s asistenciou Mariona. Gejse opäť zatvorila (min 88), hlavičkou po rohovom kope Pina. Laia Codina musela byť striedaná pre zranenie, keď bola v hre iba päť minút (min 71). Galícijčanka Pauleta Domínguezová začínala s portugalským tímom (kapitánka), trénovala Filipa Patão (1989).
FC Barcelona sa v skupinovej fáze Ligy majstrov (skupina D) stretne s Bayernom (Nemecko), Rosengårdom (Švédsko) a Benficou (Portugalsko).

15. októbra v Bilbau FC Barcelona porazila Athletic Club (0:3). Aitana Bonmatí debutovala v Lige F 2022-2023 po tom, čo sa zotavila zo zranenia a pripojila sa k hodine hry. Pina otvorila skóre v druhom polčase (0:1, min 50). Geyse expandovala (0-2, min 58). Mariona stanovila konečný výsledok v Lezame (0-3, min 84).

PROTI MADRIDU CFF 7:0

V deň zápasu štvrtý na Estadi Johan Cruyff pridali futbalistky Barcy tretie víťazstvo v Lige F proti Madridu CFF (7:0), 1. októbra. V osobnom ťahu Graham Hansen posunula katalánsky tím dopredu v polovici prvého polčasu, v 100. zápase ako hráčka Barcelony. Po prestávke zvýšila Mariona Caldenteyová (dve, jedna hlavička); Geyse Ferreira (bývalý Madrid CFF, dva ďalšie, jeden s hlavičkou); a Ana-Maria Crnogorčević (tiež dve). Gemma Font (účinkovala 90 minút) a jej sestra Meritxell Font (na lavičke) sa stali prvými sestrami, ktoré boli súčasne povolané na stráženie portálu FC Barcelona.
25. septembra v Castellóne FC Barcelona zdolala Villarreal (1:4). Mapi León premenila priamy kop a dostala tím Blaugrana do vedenia (min 26). Na začiatku druhého polčasu (min 47) strelila Oshoala gól prekonaním Eleny de Toro, za asistencie Mariona. V 57. minúte zmazala rozdiel Malorčanka Rocío García po asistencii Ainoa Campo. V 75. a 85. minúte Claudia Pina zvýšila skóre a aj vlastný gól Lary Mataovej po rohovom kope, ktorý zahrala Mapi.
FC Barcelona odštartovala F Ligu víťazstvom proti Granadille Tenerife (2:0, Geyse Ferreira a Graham Hansen, obaja v druhom polčase), 17. septembra. Vicky López-Serrano sa stala najmladšou futbalistkou (16 rokov), ktorá debutovala v prvom tíme FC Barcelona v lige od roku 2015.
ONA  BARADAD

ONA BARADAD

 • Klub: FC Barcelona
 • Aktualizácia: 07 FEB 2023
CATA COLL

CATA COLL

 • Klub: FC Barcelona
 • Aktualizácia: 24 MAR 2023
LORENA CUBO

LORENA CUBO

 • Klub: FC Barcelona B
 • Aktualizácia: 27 MÁJ 2023
GEMMA FONT

GEMMA FONT

 • Klub: FC Barcelona
 • Aktualizácia: 07 APR 2023
EMMA GÁLVEZ

EMMA GÁLVEZ

 • Klub: FC Barcelona B
 • Aktualizácia: 11 MAR 2023
MAPI LEÓN

MAPI LEÓN

 • Klub: FC Barcelona
 • Aktualizácia: 27 NOV 2022
LAIA  MARTRET

LAIA MARTRET

 • Klub: FC Barcelona B
 • Aktualizácia: 11 APR 2023
ARI  MINGUEZA

ARI MINGUEZA

 • Klub: FC Barcelona B
 • Aktualizácia: 07 APR 2023
NOA ORTEGA

NOA ORTEGA

 • Klub: FC Barcelona B
 • Aktualizácia: 27 MÁJ 2023
JUDIT  PUJOLS

JUDIT PUJOLS

 • Klub: FC Barcelona B
 • Aktualizácia: 07 FEB 2023
CELIA SEGURA

CELIA SEGURA

 • Klub: FC Barcelona B
 • Aktualizácia: 27 MÁJ 2023
Dňa 3.6.2022 FC Barcelona oficiálne zverejnila obnovenie na dve sezóny trénera prvého tímu žien Jonatana Giráldez z Viga, aby pristúpilo k podpisu zmluvy v kancelárii prezidenta Joana Laportu spolu s vedúcimi predstaviteľmi z klubu Xavier Puig, Xavier Budó a Markel Zubizarreta.

BOL VYHLÁSENÝ VÍCEJ MAJSTROVSTVA EURÓPY 2021-2022

Katalánsky tím uzavrel Ligu majstrov 2021/2022 ako vicemajster, keďže vo finále, ktoré sa hralo 21. mája v Turíne (Taliansko), porazil Olympique Lyonnais Féminin (1:3). Francúzsky klub tak dosiahol svoj ôsmy titul v desiatich finále najvyššej kontinentálnej súťaže. Skupina, ktorú pripravila Sonia Bompastor, za niečo vyše pol hodiny dosiahla svoje tri góly; strelili ich Amandine Henry (z diaľky, min 6), Nórka Ada Hegerberg (hlavička, min 23) a Severoameričanka brazílskeho pôvodu Catarina Macário (ľavou nohou, z tesnej blízkosti, min 34). Chyby a straty Putellasa, Leóna a Paredesa boli spútané. Práve Putellasová nedostatočne skrátila vzdialenosti (min 41) po asistencii Caroline Graham Hansenovej. Súčasná futbalistka Zlatej lopty bola s jedenástimi gólmi najlepšou strelkyňou tejto súťaže, k desiatim strelila Nemka Tabea Wassmuth (VfL Wolfsburg). Hegerberg má na konte 59 vo všetkých vystúpeniach v Lige majstrov.

PLNÉ VÍŤAZSTVA V IBERDROLA LIGE: 30 Z 30

15. mája 2022, víťazstvom nad Atléticom Madrid (2:1) stmeleným gólmi Irene Paredes a Aitana Bonmatí (min 11 a 23), FC Barcelona dokázala uzavrieť Iberdrola lige plným počtom víťazstiev: 30 z 30 dosiahnutý titul. Okrem toho táto konfrontácia na Estadi Johan Cruyff poslúžila na vyhodenie futbalistky s najoficiálnejšími zápasmi v histórii katalánskeho tímu: Melanie Serrano, ktorá na konci tejto kampane odíde z ihriska a zaujme pozíciu v organizačná schéma klubu. Melanie sa zapojila do hry v 65. minúte, keď vystriedala Fridolinu Rolföovú, po tom, čo minútu predtým stiahla Amanda Sampedro. Bonmatí a Van Dongen boli vylúčení; Putellasová premrhala penaltu, ktorú zachránila Gallardo. Modrá a bordová strana si zachovala túto minimálnu výhodu a opäť sa zapísala do histórie tým, že sa stala prvým tímom, ktorý dokázal vyhrať každý zápas v Iberdrola lige.

PRVÝKRÁT PREHRAL V SEZÓNE ZA FC BARCELONA

FC Barcelona sa dostala do finále po vyradení VfL Wolfsburg v semifinále. V prvom zápase na Camp Nou vyhral tím Blaugrana 22. apríla 5:1. V druhom zápase v tomto nemeckom meste však FC Barcelona utrpela jedinú prehru v sezóne, keď padla 2:0. Góly strelili Tabea Wassmuth (1:0 min 47) a Jill Roord (2:0 min 60) 30. apríla.

FC Barcelona sa dostane do Final Four Copa de la Reina (plánované v máji), keď porazí Real Sociedad v Zubiete (0:3), 16. marca. Skórovali Claudia Pina (min 10) a dve Alexie Putellas (min 53 a 59).

LIGOVÝ TITUL V MATEMATICKOM REŽIME SO ŠESTI ZÁPASOV DO KONCA

FC Barcelona vyhrala svoj siedmy titul v lige Iberdrola so šiestimi zápasmi do konca súťaže. Dosiahol toto ocenenie matematicky, keď vyhral Clásico s 5:0 13. marca na Estadi Johan Cruyff. Proti Realu Madrid skórovali Putellas (dvaja), Guijarro a Hermoso, ako aj vlastný gól Babetta Petera. Získal plný počet bodov (72), aby dosiahol tretí titul za sebou.

NIGERIÁNKA OSHOALA PREDĹŽUJE ZMLUVU DO ROKU 2024

Nigérijská útočníčka Asisat Oshoala predĺžila zmluvu s FC Barcelona do 30. júna 2024, ako klub oznámil 10.3.2022. Do katalánskeho tímu sa pripojila na zimnom trhu 2018-2019. V 101 oficiálnych konfrontáciách strelila 80 gólov (šiesta najlepšia strelkyňa v histórii katalánskeho tímu). Momentálne je najlepšou strelkyňou Iberdrola lige 2021-2022 (19 gólov). Klub vo svojom vyhlásení dodáva, že je držiteľom rekordu v ocenení ako Afričanka futbalistka roka (štyrikrát) a je považovaný aj za najlepšiu africkú hráčku desaťročia. Zotavuje sa zo zranenia bicepsu femoris ľavého stehna.
Zmluvu predĺžili aj do roku 2024 Marta Torrejón a Mapi León.

POSTUP V POHÁRI KRÁĽOVNEJ

FC Barcelona postúpila do štvrťfinále Copa de la Reina 2021-2022, keď zdolala Rayo Vallecano (1:3) v jedinom zápase v osemfinále na ihrisku Madridu 2. marca. Góly strelilI Jenni Hermoso, dva (min 5 a 51); a Alexia Putellas (min 41, hlavička). Vo štvrťfinále sa predstavia proti Realu Sociedad na pôde Euskadi.

MAJSTROVIA ŠPANIELSKEHO SUPERCUPU

FC Barcelona získala svoj prvý titul v sezóne 2021-2022, keď 23.1.2022 porazila Atlético de Madrid vo finále Španielskeho superpohára (7:0) v Las Rozas (Madrid). Caroline Graham Hansen strelila hetrik a pridala tri asistencie. Dva góly strelila Lieke Martensová. Víťazstvo skompletizovali Ingrid Engen a Fridolina Rolfö. V semifinále tím Blaugrana vyradil Real Madrid (1:0, Alexia Putellas, min 90+1) na rovnakom štadióne 19. januára. Andrea Sánchez Falcón bola zapožičaná do Levante UD do konca sezóny po tom, čo sa zotavila zo chorôb.

Dňa 31.12.2021 FC Barcelona oficiálne zverejnila obnovenie zmluvy s Aitanou Bonmatí do júna 2025. Kontinuitu spečatila prezidentom Joanom Laportom.
Po žrebovaní UEFA 13.9.2021 bol katalánsky tím zaradený do skupiny C. Ich súpermi boli: Arsenal (Anglicko), Hoffenheim (Nemecko) a HB Køge (Dánsko). Turnaj odštartoval 5. októbra. Bilancia bola plná víťazstiev (šesť) na postup do štvrťfinále z prvého miesta. Barcelonský klub vstúpil do skupinovej fázy priamo ako nasadený, keď v minulej sezóne prvýkrát vo svojej histórii vyhral titul v kontinentálnej súťaži. Súperom vo štvrťfinále 2021-2022 bude Real Madrid s prvým zápasom vo Valdebebase.

NOVÝ PRVÝ TRÉNER OD PREDSEZÓNY V ALICANTE

FC Barcelona začalo 26. júla prípravné stretnutie v Joan Gamper. Počiatočná fáza sa koná v Algorfe (Alicante). Po boku Giráldeza pôsobia Rafel Navarro, Pere Romeu, Berta Carles, Jacob González a Oriol Casares. 23 futbalistiek, ktoré cestovali do Alicante: Sandra Paños, Gemma Font, Mapi León, Patri Guijarro, Aitana Bonmatí, Caroline Graham Hansen, Ana-Maria Crnogorčević, Jana Fernández, Melanie Serrano, Jenni Hermoso, Marta Torrejón, Mariona Caldentey, Alexia Putellas, Bruna Vilamala, Clàudia Pina, Irene Paredes, Meritxell Muñoz, María Molina, Ari Mingueza, Berta Bou, Ornella María Vignola, Júlia Bartel a María Pérez.
Candela Andújar bude hrať na hosťovanie ešte jednu sezónu vo Valencii CF na základe dohody medzi oboma klubmi zverejnenej 29. júla. V ten istý deň FC Barcelona a AC Miláno odhalili porozumenie pre Laiu Codinu hrať za taliansky tím v sezóne 2021-2022. Rovnako 29. júla FC Barcelona a Real Sociedad vyjadrili súhlas s presunom Emmy Ramírez do klubu San Sebastian taktiež do roku 2022.

TROJI ZMLUVY OTVORIA TRH

FC Barcelona zverejnila svoje prvé tri začlenenia medzinárodných podpisov pre túto kampaň 2021-2022.
Nórska stredopoliarka Ingrid Syrstad Engen (Melhus, Trøndelag, 1998) pochádza z Wolfsburgu a podpísala do roku 2023. Okrem toho, že v rokoch 2019 až 2021 pôsobila v bundeslige, do roku 2019 patrila do klubov LSK Kvinner Lillestrøm a Rosenborg BK Kvinner do 2017. Debutovala s nórskym tímom na Algarve Cupe v roku 2018.
Rovnako švédska útočníčka Fridolina Rolfö (Kungsbacka, 1993) pochádza z Wolfsburgu. Podpíše sa do roku 2023. V bundeslige súťažila v rokoch 2017 až 2021, keďže dve sezóny tiež patrila do Bayernu Mníchov. Aj patrila klubov Linköpings, Jitex BK Mölndal a Tölö IF Kungsbacka. V národnom tíme debutovala v priateľskom zápase proti Nemecku v roku 2014.
Irene Paredes ďalej prichádza do FC Barcelona po oznámení odchodu z Paríža Saint-Germain. Podpisuje dvojsezónny kontrakt. O päť rokov sa teda vracia do lige Iberdrola. "Som šťastná, že podpísala zmluvu s klubom, ktorý sa práve zapísal do histórie. Je to úplne iný tím ako ten ktorý ja pred viac ako piatimi rokmi, čelila tímu Athletic. Každý vidí ako tím sa daril postúpila", uviedla tridsaťročná stredná obrankyňa z Legazpi počas prvých hodín ako hráčka Barcelony oficiálne.
FC Barcelona bude v sezóne 2021-2022 trénovať Haličan Jonatan Giráldez po tom čo Lluís Cortés oznámil svoj odchod z funkcie. Narodil sa vo Vigu 27. novembra 1991 a v posledných dvoch a pol sezónach bol jedným z dvoch Cortésových asistentov. Nový vzťah s klubom "blaugrana" bude na jednu sezónu s možnosťou druhej, ako oznámil barcelonský klub 2. júla 2021. Markel Zubizarreta navyše obnovil svoj kontrakt ako manažérky ženského futbalu v klube do roku 2024.
V tom istom lete rozšírili svoje väzby na klub: Melanie Serrano, Švajčiarka Ana-Maria Crnogorčević a Andrea Sánchez Falcón.
Kapitánka Vicky Losada, francúzsko-alžírska Kheira Hamraoui a katalánska Carla Armengol, ktorá bola hosťom v Seville, boli oddelené od FC Barcelona.

PREMIOS MARCA: OCENENIA

Na galavečere s virtuálnym formátom (Premios Marca), získala FC Barcelona FemenÍ medzi ocenenia ženského futbalu: pre najlepšiu strelkyňu s Jennifer Hermoso; Sandra Pañosová, cena Zamory pre brankárku, najmenej porazená; Alexia Putellas ako najlepšia hráčka Ligy Iberdrola; a Lluís Cortés ako najlepší tréner sezóny 2019-2020. Ako sa uvádza na oficiálnej webovej stránke katalánskeho klubu, Jenni Hermoso je už po štvrtýkrát maximom ktoré strieľa góly v lige žien. Útočníčka narodená v Carabanchel (Madrid) registruje meno ako Pichichi z Iberdrola Lige. Sandra Paños, tiež štvrtýkrát, je najlepšou brankárkou v Lige Iberdrola. MVP, najlepšou futbalistkou Ligy 2019-2020, je Alexia Putellas, pretože vďaka hre a postaveniu na ihrisku bola vybraná ako najlepšia hráčka najvyššej súťaže v štátnom futbale. Tréner Lluís Cortés dosiahol titul najlepšieho trénera ako uznanie za prácu ktorú odviedol v sezóne 2019-2020 na FC Barcelona Femení, vyhlásením za šampióna Ligy (v súťaži ktorá sa kvôli pandémii odohrala do prestávky).

Ďalšie podobné články

FC Barcelona postupuje do štvrtého finále Ligy majstrov

27 APR 2023 | ČLÁNOK
FC Barcelona sa štvrtýkrát vo svojej histórii dostala do finále Ligy majstrov. Modro-červený tím vyradil v semifinále Chelsea, ktorú trénuje Emma Hayes. V Londýne vyhrali v prvom zápase 0:1. V druhom zápase na Camp Nou bola remíza (1:1), 27. apríla 2023. Aitana Bonmatí (hráčka zápasu) asistovala na 1:0 (min 64), skórovala Caroline Graham. Guro Reiten strieľala ľavou nohou (min 67). Do tejto hry sa zapojili aj Melanie Leupolz, Sam Kerr a brankárka Sandra Paňos. Alexia Putellasová bola po prepustení zo zdravotných dôvodov tento týždeň na lavičke náhradníčok, hoci sa už na ihrisku neobjavila s tímom, ktorý vedie Jonatan Giráldez.

Pohyby na trhu a príprava FC Barcelona Femenino v lete 2022

30 SEP 2022 | ČLÁNOK
9. septembra 2022 sa FC Barcelona dohodla s Arsenalom na prestupe španielsko-brazílskej útočníčky Gio Queiroz do britského klubu. V kampani 2021-2022 pôsobila ako hosť v Levante UD. Od roku 2020 patrila do katalánskeho klubu. Anglická stredopoliarka Keira Walsh prichádza do FC Barcelona z Manchestru City. Tento prestup je rekordný, prekonal ten, ktorý Chelsea vytvorila pre Pernille Harderovú v roku 2020. Walsh, víťazka Euro 2022, ktorej do konca zmluvy zostával jeden rok, odchádza z City po ôsmich kampaniach.

Hráčka Barcelony Lucy Bronzeová vyhráva Euro ako jediná zástupkyňa Iberdrola lige vo finále Wembley

01 AUG 2022 | ČLÁNOK
Lucy Bronze (1991), nová futbalistka FC Barcelona 2022-2023, bola 31. júla vyhlásená za majsterku Európy s anglickým tímom. Bolo to prvýkrát v histórii, čo anglické hráčky dosiahli toto ocenenie. Vo finále zdolali osemnásobného kontinentálneho šampióna Nemecko. Lucy Bronzeová odohrala 120 minút finále vo obvyklej prirodzenej pozícii: pravá zadná časť obrany. Bola jedinou zástupkyňou Iberdrola lige spomedzi 46 futbalistiek registrovaných Anglickom a Nemeckom v záverečnej fáze Eura.

Deviaty Copa de la Reina vo vitrínach FC Barcelona

29 MÁJ 2022 | ČLÁNOK
FC Barcelona vyhrala svoj deviaty titul v Copa de la Reina, tretí v rade, keď porazila Sporting Huelva (6:1) vo finále 29. mája 2022. Táto konfrontácia sa hrala na štadióne Santo Domingo (Alcorcon, Madrid). Uzavrela oficiálnu sezónu na klubovej úrovni najvyššej národnej kategórie. Modro-bordový klub tak v tejto sezóne 2021-2022 spečatí trojnásobok víťazstiev, keď pridá aj Španielsky superpohár a Iberdrola ligu, všetky tri s plným počtom víťazstiev, keďže jediné dve prehry boli v majstrovstvách Európy.

Ďalšia veľká kapitola histórie: nový rekord na Camp Nou a ochutnávka finále

23 APR 2022 | ČLÁNOK
Camp Nou, štadión FC Barcelona, ​​opäť prekonal celosvetový rekord v návštevnosti ženského futbalového zápasu. Dňa 22.4.2022 91648 fanúšikov zúčastnilo prvého barcelonského dejiska –plného nadmernej eufórie pri spievaní piesne Barcy– aby boli svedkami semifinále Ligy majstrov proti Wolfsburgu. Tím, ktorý trénuje Jonatan Giráldez, nastavil svoj lístok do samotného finále veľmi priaznivo, keď porazil nemecký tím trénovaný Tommym Strootom 5:1.

5:0 v Clásicu predpokladá siedmu ligu pre FC Barcelona

13 MAR 2022 | ČLÁNOK
FC Barcelona vyhrala svoj siedmy titul v lige Iberdrola so šiestimi zápasmi do konca súťaže. Tím Blaugrana dosiahol toto ocenenie matematicky, keď vyhral Clásico s 5:0 13. marca na Estadi Johan Cruyff (Sant Joan Despí). Proti Realu Madrid skórovali Alexia Putellas (dvaja), Patri Guijarro a Jenni Hermoso, ako aj vlastný gól Babetta Petera. Dosiaľ tak získal plný počet bodov (72), aby dosiahol svoj tretí ligový titul za sebou.

FC Barcelona monopolizuje ceny UEFA v ženskom futbale 2020-2021

02 SEP 2021 | ČLÁNOK
Alexia Putellas získala ocenenie Najlepšia hráčka roka UEFA žien za sezónu 2020-2021, ako bolo oznámené počas žrebovania ceremoniálu Ligy majstrov UEFA 2021-2022 v Istanbule. Katalánska stredopoliarka vyhrala s FC Barcelona trojicu: Champions, Iberdrola Lige a Copa de la Reina. Pri hlasovaní porazila spoluhráčky Jenni Hermoso a Lieke Martens.

Lieke Martensová, veľká hrdinka ktorá dosiahla v FC Barcelona historické tri tituly

02 JÚN 2021 | ČLÁNOK
FC Barcelona podpisuje ďalší počin medzinárodného ženského futbalu. Prvýkrát v histórii tím Iberdrola League získal trojitú cenu v rovnakej kampani (2020-2021): tituly španielskej prvej divízie, pohár kráľovnej a Európska liga majstrov. Získala 30. mája tretie ocenenie kurzu, konkrétne na štadióne Butarque v meste Leganés. Vo finále porazili Levante UD 4:2. Holandská útočníčka Lieke Martensová bola veľkou protagonistkou tejto konfrontácie a podieľala sa na troch góloch.

FC Barcelona dosiahla najväčší úspech španielskeho ženského futbalu v Göteborgu

21 MÁJ 2021 | ČLÁNOK
FC Barcelona vyhrala Ligu majstrov vôbec prvýkrát v histórii španielskeho ženského futbalu. Tento úspech dosiahol vo finále proti Chelsea, ktoré odohral 16. 5. 2021 na štadióne Gamla Ullevi vo švédskom Göteborgu. Katalánska prevaha v úvodných 45 minútach nepripustila pochybnosti. Po drvivej 0:4, boli v pokračovacej hre a výsledku absolútne kontrolované.