FC Barcelona

FC BARCELONA
25. septembra v Castellóne FC Barcelona zdolala Villarreal (1:4). Mapi León premenila priamy kop a dostala tím Blaugrana do vedenia (min 26). Na začiatku druhého polčasu (min 47) strelila Oshoala gól prekonaním Eleny de Toro, za asistencie Mariona. V 57. minúte zmazala rozdiel Malorčanka Rocío García po asistencii Ainoa Campo. V 75. a 85. minúte Claudia Pina zvýšila skóre a aj vlastný gól Lary Mataovej po rohovom kope, ktorý zahrala Mapi.
FC Barcelona odštartovala F Ligu víťazstvom proti Granadille Tenerife (2:0, Geyse Ferreira a Graham Hansen, obaja v druhom polčase), 17. septembra. Vicky López-Serrano sa stala najmladšou futbalistkou (16 rokov), ktorá debutovala v prvom tíme FC Barcelona v lige od roku 2015.

9. septembra 2022 sa FC Barcelona dohodla s Arsenalom na prestupe španielsko-brazílskej útočníčky Gio Queiroz do britského klubu. V kampani 2021-2022 pôsobila ako hosť v Levante UD. Od roku 2020 patrila do katalánskeho klubu.
Anglická stredopoliarka Keira Walsh prichádza do FC Barcelona z Manchestru City. Tento prestup je rekordný, prekonal ten, ktorý Chelsea vytvorila pre Pernille Harderovú v roku 2020. Walsh, víťazka Euro 2022, ktorej do konca zmluvy zostával jeden rok, odchádza z City po ôsmich kampaniach. 25-ročná futbalistka ide v šľapajach Lucy Bronzeovej a vymenila Manchester za Barcelonu. Walshová, ktorá s katalánskym klubom podpísala trojročnú zmluvu, mala veľký podiel na triumfe Anglicka na Eure 2022. Cenu pre hráčku zápasu získala v konečnom predĺžení 2:1 nad Nemeckom vo Wembley v júli. 31.
6. septembra sa FC Barcelona a Sevilla FC dohodnú na prestupe útočníka Ornellu Vignolu do 30. júna 2023. S prvým tímom Blaugrana sa zúčastnila na troch oficiálnych zápasoch.

TEIDE POHÁR NA PENALITÁCH NA TENERIFE

27. augusta FC Barcelona vyhrala po penaltách (2:4) proti Granadille Tenerife v Trofeo Teide po dosiahnutí 90 minút remízou (1:1). Vynikla najmä venezuelská brankárka Nayluisa Cáceres. Pred katalánsky tím sa dostala Brazílčanka Geyseová (min 29). Laura Ortega strelou z diaľky vyrovnala (min 43). Hralo sa na Estadio Los Cuartos (La Orotava, Tenerife).
27. augusta 2022 bolo oficiálne odlúčenie Andrey Sáncheza Falcóna z Gran Canaria od FC Barcelona po dvoch pôsobiskách v klube Blaugrana. Do klubu vstúpila v roku 2013.
UEFA uznala Alexiu Putellasovú za najlepšiu hráčku sezóny 2021/2022 v Európe už druhý rok po sebe. Katalánska futbalistka si ocenenie prevzala v Kongresovom centre Haliz v Istanbule 25. augusta.
FC Barcelona vyhrala 23. augusta druhý Gamper v histórii ženského prvého tímu (6:0 proti francúzskemu Montpellier). Geyse (dva), Patri (dva ďalší), Rolfö a Arias zhmotnili víťazstvo na Estadi Johan Cruyff. Stredopoliarka Patri premárnila neskorú penaltu.
19. augusta tím ukončil Amosov francúzsky pohár na treťom mieste na Stade Ernest Wallon (Toulouse). Proti PSG bol koniec 90 minút nerozhodný 1:1. Soufiya Ngueleu posunula parížsky tím dopredu a Geyse debutovala ako strelkyňa Barcelony. Katalánsky tím vyhral na penalty (5:4). Mapi León (min 78) dostala červenú kartu.
16. augusta FC Barcelona podľahla Bayernu Mníchov v semifinále Amosovho francúzskeho pohára (1:2) v Toulouse. Debutovali Geyse a Bronze. Gwinn dala Nemky do výhody. Vyrovnala Grahama Hansena. Konečný výsledok stanovila francúzska Emelyne Laurent, ktorá nedávno podpísala zmluvu.
Tím Blaugrana začal svoje prípravné zápasy na Estadi Johan Cruyff. Porazili AEM Lleida (10:0). Strelili Graham Hansen (tri, jedna penalta), Claudia Pina (dve), Ana-Maria Crnogorčević, Laia Martret, Aitana Bonmatí a Ariana Arias, ako aj vlastný gól Jennifer Santiago.

ANDREA PEREIRA, NA FUTBAL MEXIKA

9. augusta 2022 bolo oficiálne oznámené, že FC Barcelona a Andrea Pereira dosiahli dohodu o ukončení zmluvy, ktorú mala katalánska futbalistka s klubom do konca sezóny 2022-2023. Pochádza z Atlética de Madrid, nastúpila v lete 2018 a v týchto štyroch sezónach odohrala 132 oficiálnych zápasov. Andrea sa sťahuje do Strednej Ameriky, aby sa pripojila k klubu América v Mexiku, ktorého lídri oznámili, že „prichádza ako posila pre Apertura 2022". Futbalistka medzitým 17. augusta sa vyjadrila: „Águilas, som tu, ideme so všetkým".

26. júla FC Barcelona začala prípravnú sezónu. Do prípravných prác sa zapojili Marta Torrejón, Cata Coll, Bruna Vilamala, Gemma Font, Andrea Sánchez Falcón, Laia Codina, Emma Ramírez a Nuria Rábano. Okrem toho Meritxell Muñoz, María Pérez, Esther Solà, Ari Sánchez, Clara Rodríguez, Laura Coronado, Alba Caño, Berta Doltra, Ona Baradad, Martina Fernández, Adri Ranera, Laia Martret, Nina Pou, Lucía Corrales, Judit Pujols, Noah Bezis a Ariana Arias (pri FC Barcelona B) absolvujú časť prípravnej sezóny s prvým tímom.
27. júla sa pridali Caroline Graham Hansen, Andrea Pereira a Ingrid Engen. 1. augusta sa vrátili Sandra Paños, Irene Paredes, Mapi León, Claudia Pina, Mariona Caldentey, Patri Guijarro a Aitana Bonmati.
Emma Ramírez predĺžila zmluvu s FC Barcelona do 30. júna 2024. Vráti sa po hosťovaní do Realu Sociedad v sezóne 2021-2022.
26. júla FC Barcelona oznámila angažovanie Vicky Lópezovej z Madrid CFF. Podpíše zmluvu na päť rokov. Klub Blaugrana spresnil, že bude naďalej hrať za prvý tím a bude žiť a študovať v La Masia.

ALEXIA PUTELLASOVÁ, OPEROVANÁ PRE ZRANENIE KOLENA

Zdravotnícke služby futbalového klubu Barcelona 12. júla oznámili, že v ten istý deň bola Alexia Putellasová úspešne operovaná v barcelonskej nemocnici pre roztrhnutý predný skrížený väz v ľavom kolene. Nešťastie utrpela 5. júla na tréningu španielskeho tímu pred Eurom v Anglicku.

11. júla FC Barcelona uzavrel dohodu s útočníkom Salmou Paralluelo oficiálnou do 30. júna 2026. Po ukončení vzťahu s Villarrealom podpísala zmluvu v prezidentskej kancelárii Camp Nou spolu s prezidentom Joanom Laportom a manažér zodpovedný za ženský futbal Xavier Puig.
19. júna FC Barcelona oficiálne oznámila svoje tretí začlenenie. Toto je brazílska útočníčka Geyse Ferreira, ktorej končí zmluva s Madridom CFF. Do klubu sa pripojí do 30. júna 2024. Bola vyhlásená za Pichichi v Iberdrola lige 2021-2022 spolu s Asisat Oshoala, každý s 20 gólmi. Ako vysvetľuje katalánsky klub, dosiahla prakticky 50 % cieľov predchádzajúceho tímu. Útočníčka so silnou hrou, charakterom a dobrou technikou hrala v sezóne 2018-2019 aj za portugalskú Benficu. S brazílskym tímom pripravuje Copa América. V prípravnom zápase proti Španielsku v apríli v Alicante, odohrala 75 minút a dosiahla konečných 1:1.
18. júna katalánsky klub zverejnil podpis do roku 2024 britskej krídelníčky Lucy Bronzeovej (Berwick, 1991) po dvoch sezónach v Manchestri City. Vynikla najmä s Olympique Lyon (2017-2020), keď sa tri roky po sebe vyhlásila za víťazku Európskej Ligy majstrov. Ocenená FIFA ako najlepšia za rok 2020 a UEFA ako najlepšia futbalistka v Európe za rok 2019.
Okrem toho sa klub dohodol so švajčiarskou futbalistkou Ana-Mariou Crnogorčević na predĺžení jej zmluvy do roku 2024, podobne ako v prípade katalánskej brankárky Gemmy Fontovej.

Ľavá obrankyňa z Galície Nuria Rábano otvára prestupovú kapitolu FC Barcelona 2022-2023. Po uzavretí zmluvy s Realom Sociedad, 17. júna 2022 podpísala vzťah s modrým a gaštanovým klubom do 30. júna 2024 v prezidentskej kancelárii Camp Nou spolu s Joanom Laportom a Xavierom Puigom.
Na druhej strane, tento rok v júni sa zmluva končí a holandská útočníčka Lieke Martensová neobnoví s FC Barcelona po piatich kampaniach s katalánskym tímom (156 zápasov/73 gólov), ako informovala futbalistka narodená v roku 1992, ktorá prišla do Katalánsko zo švédskeho Rosengårdu. Ďalšou destináciou bude Francúzsko, ktoré sa pripojí k PSG.
Po skončení zmluvy a neobnovení Leila Ouahabi opustila katalánsky klub a pripojila sa k Manchestru City v Premier; a Candela Andújar, ktorá bola na hosťovaní vo Valencii a ktorá oznámila, že končí v profesionálnom futbale.

GIRÁLDEZ SA OBNOVUJE NA DVE SEZÓNY

Dňa 3.6.2022 FC Barcelona oficiálne zverejnila obnovenie na dve sezóny trénera prvého tímu žien Jonatana Giráldez z Viga, aby pristúpilo k podpisu zmluvy v kancelárii prezidenta Joana Laportu spolu s vedúcimi predstaviteľmi z klubu Xavier Puig, Xavier Budó a Markel Zubizarreta.

BOL VYHLÁSENÝ VÍCEJ MAJSTROVSTVA EURÓPY 2021-2022

Katalánsky tím uzavrel Ligu majstrov 2021/2022 ako vicemajster, keďže vo finále, ktoré sa hralo 21. mája v Turíne (Taliansko), porazil Olympique Lyonnais Féminin (1:3). Francúzsky klub tak dosiahol svoj ôsmy titul v desiatich finále najvyššej kontinentálnej súťaže. Skupina, ktorú pripravila Sonia Bompastor, za niečo vyše pol hodiny dosiahla svoje tri góly; strelili ich Amandine Henry (z diaľky, min 6), Nórka Ada Hegerberg (hlavička, min 23) a Severoameričanka brazílskeho pôvodu Catarina Macário (ľavou nohou, z tesnej blízkosti, min 34). Chyby a straty Putellasa, Leóna a Paredesa boli spútané. Práve Putellasová nedostatočne skrátila vzdialenosti (min 41) po asistencii Caroline Graham Hansenovej. Súčasná futbalistka Zlatej lopty bola s jedenástimi gólmi najlepšou strelkyňou tejto súťaže, k desiatim strelila Nemka Tabea Wassmuth (VfL Wolfsburg). Hegerberg má na konte 59 vo všetkých vystúpeniach v Lige majstrov.

PLNÉ VÍŤAZSTVA V IBERDROLA LIGE: 30 Z 30

15. mája 2022, víťazstvom nad Atléticom Madrid (2:1) stmeleným gólmi Irene Paredes a Aitana Bonmatí (min 11 a 23), FC Barcelona dokázala uzavrieť Iberdrola lige plným počtom víťazstiev: 30 z 30 dosiahnutý titul. Okrem toho táto konfrontácia na Estadi Johan Cruyff poslúžila na vyhodenie futbalistky s najoficiálnejšími zápasmi v histórii katalánskeho tímu: Melanie Serrano, ktorá na konci tejto kampane odíde z ihriska a zaujme pozíciu v organizačná schéma klubu. Melanie sa zapojila do hry v 65. minúte, keď vystriedala Fridolinu Rolföovú, po tom, čo minútu predtým stiahla Amanda Sampedro. Bonmatí a Van Dongen boli vylúčení; Putellasová premrhala penaltu, ktorú zachránila Gallardo. Modrá a bordová strana si zachovala túto minimálnu výhodu a opäť sa zapísala do histórie tým, že sa stala prvým tímom, ktorý dokázal vyhrať každý zápas v Iberdrola lige.

PRVÝKRÁT PREHRAL V SEZÓNE ZA FC BARCELONA

FC Barcelona sa dostala do finále po vyradení VfL Wolfsburg v semifinále. V prvom zápase na Camp Nou vyhral tím Blaugrana 22. apríla 5:1. V druhom zápase v tomto nemeckom meste však FC Barcelona utrpela jedinú prehru v sezóne, keď padla 2:0. Góly strelili Tabea Wassmuth (1:0 min 47) a Jill Roord (2:0 min 60) 30. apríla.

FC Barcelona sa dostane do Final Four Copa de la Reina (plánované v máji), keď porazí Real Sociedad v Zubiete (0:3), 16. marca. Skórovali Claudia Pina (min 10) a dve Alexie Putellas (min 53 a 59).

LIGOVÝ TITUL V MATEMATICKOM REŽIME SO ŠESTI ZÁPASOV DO KONCA

FC Barcelona vyhrala svoj siedmy titul v lige Iberdrola so šiestimi zápasmi do konca súťaže. Dosiahol toto ocenenie matematicky, keď vyhral Clásico s 5:0 13. marca na Estadi Johan Cruyff. Proti Realu Madrid skórovali Putellas (dvaja), Guijarro a Hermoso, ako aj vlastný gól Babetta Petera. Získal plný počet bodov (72), aby dosiahol tretí titul za sebou.

NIGERIÁNKA OSHOALA PREDĹŽUJE ZMLUVU DO ROKU 2024

Nigérijská útočníčka Asisat Oshoala predĺžila zmluvu s FC Barcelona do 30. júna 2024, ako klub oznámil 10.3.2022. Do katalánskeho tímu sa pripojila na zimnom trhu 2018-2019. V 101 oficiálnych konfrontáciách strelila 80 gólov (šiesta najlepšia strelkyňa v histórii katalánskeho tímu). Momentálne je najlepšou strelkyňou Iberdrola lige 2021-2022 (19 gólov). Klub vo svojom vyhlásení dodáva, že je držiteľom rekordu v ocenení ako Afričanka futbalistka roka (štyrikrát) a je považovaný aj za najlepšiu africkú hráčku desaťročia. Zotavuje sa zo zranenia bicepsu femoris ľavého stehna.
Zmluvu predĺžili aj do roku 2024 Marta Torrejón a Mapi León.

POSTUP V POHÁRI KRÁĽOVNEJ

FC Barcelona postúpila do štvrťfinále Copa de la Reina 2021-2022, keď zdolala Rayo Vallecano (1:3) v jedinom zápase v osemfinále na ihrisku Madridu 2. marca. Góly strelilI Jenni Hermoso, dva (min 5 a 51); a Alexia Putellas (min 41, hlavička). Vo štvrťfinále sa predstavia proti Realu Sociedad na pôde Euskadi.

MAJSTROVIA ŠPANIELSKEHO SUPERCUPU

FC Barcelona získala svoj prvý titul v sezóne 2021-2022, keď 23.1.2022 porazila Atlético de Madrid vo finále Španielskeho superpohára (7:0) v Las Rozas (Madrid). Caroline Graham Hansen strelila hetrik a pridala tri asistencie. Dva góly strelila Lieke Martensová. Víťazstvo skompletizovali Ingrid Engen a Fridolina Rolfö. V semifinále tím Blaugrana vyradil Real Madrid (1:0, Alexia Putellas, min 90+1) na rovnakom štadióne 19. januára. Andrea Sánchez Falcón bola zapožičaná do Levante UD do konca sezóny po tom, čo sa zotavila zo chorôb.

Dňa 31.12.2021 FC Barcelona oficiálne zverejnila obnovenie zmluvy s Aitanou Bonmatí do júna 2025. Kontinuitu spečatila prezidentom Joanom Laportom.
Po žrebovaní UEFA 13.9.2021 bol katalánsky tím zaradený do skupiny C. Ich súpermi boli: Arsenal (Anglicko), Hoffenheim (Nemecko) a HB Køge (Dánsko). Turnaj odštartoval 5. októbra. Bilancia bola plná víťazstiev (šesť) na postup do štvrťfinále z prvého miesta. Barcelonský klub vstúpil do skupinovej fázy priamo ako nasadený, keď v minulej sezóne prvýkrát vo svojej histórii vyhral titul v kontinentálnej súťaži. Súperom vo štvrťfinále 2021-2022 bude Real Madrid s prvým zápasom vo Valdebebase.

NOVÝ PRVÝ TRÉNER OD PREDSEZÓNY V ALICANTE

FC Barcelona začalo 26. júla prípravné stretnutie v Joan Gamper. Počiatočná fáza sa koná v Algorfe (Alicante). Po boku Giráldeza pôsobia Rafel Navarro, Pere Romeu, Berta Carles, Jacob González a Oriol Casares. 23 futbalistiek, ktoré cestovali do Alicante: Sandra Paños, Gemma Font, Mapi León, Patri Guijarro, Aitana Bonmatí, Caroline Graham Hansen, Ana-Maria Crnogorčević, Jana Fernández, Melanie Serrano, Jenni Hermoso, Marta Torrejón, Mariona Caldentey, Alexia Putellas, Bruna Vilamala, Clàudia Pina, Irene Paredes, Meritxell Muñoz, María Molina, Ari Mingueza, Berta Bou, Ornella María Vignola, Júlia Bartel a María Pérez.
Candela Andújar bude hrať na hosťovanie ešte jednu sezónu vo Valencii CF na základe dohody medzi oboma klubmi zverejnenej 29. júla. V ten istý deň FC Barcelona a AC Miláno odhalili porozumenie pre Laiu Codinu hrať za taliansky tím v sezóne 2021-2022. Rovnako 29. júla FC Barcelona a Real Sociedad vyjadrili súhlas s presunom Emmy Ramírez do klubu San Sebastian taktiež do roku 2022.

TROJI ZMLUVY OTVORIA TRH

FC Barcelona zverejnila svoje prvé tri začlenenia medzinárodných podpisov pre túto kampaň 2021-2022.
Nórska stredopoliarka Ingrid Syrstad Engen (Melhus, Trøndelag, 1998) pochádza z Wolfsburgu a podpísala do roku 2023. Okrem toho, že v rokoch 2019 až 2021 pôsobila v bundeslige, do roku 2019 patrila do klubov LSK Kvinner Lillestrøm a Rosenborg BK Kvinner do 2017. Debutovala s nórskym tímom na Algarve Cupe v roku 2018.
Rovnako švédska útočníčka Fridolina Rolfö (Kungsbacka, 1993) pochádza z Wolfsburgu. Podpíše sa do roku 2023. V bundeslige súťažila v rokoch 2017 až 2021, keďže dve sezóny tiež patrila do Bayernu Mníchov. Aj patrila klubov Linköpings, Jitex BK Mölndal a Tölö IF Kungsbacka. V národnom tíme debutovala v priateľskom zápase proti Nemecku v roku 2014.
Irene Paredes ďalej prichádza do FC Barcelona po oznámení odchodu z Paríža Saint-Germain. Podpisuje dvojsezónny kontrakt. O päť rokov sa teda vracia do lige Iberdrola. "Som šťastná, že podpísala zmluvu s klubom, ktorý sa práve zapísal do histórie. Je to úplne iný tím ako ten ktorý ja pred viac ako piatimi rokmi, čelila tímu Athletic. Každý vidí ako tím sa daril postúpila", uviedla tridsaťročná stredná obrankyňa z Legazpi počas prvých hodín ako hráčka Barcelony oficiálne.
FC Barcelona bude v sezóne 2021-2022 trénovať Haličan Jonatan Giráldez po tom čo Lluís Cortés oznámil svoj odchod z funkcie. Narodil sa vo Vigu 27. novembra 1991 a v posledných dvoch a pol sezónach bol jedným z dvoch Cortésových asistentov. Nový vzťah s klubom "blaugrana" bude na jednu sezónu s možnosťou druhej, ako oznámil barcelonský klub 2. júla 2021. Markel Zubizarreta navyše obnovil svoj kontrakt ako manažérky ženského futbalu v klube do roku 2024.
V tom istom lete rozšírili svoje väzby na klub: Melanie Serrano, Švajčiarka Ana-Maria Crnogorčević a Andrea Sánchez Falcón.
Kapitánka Vicky Losada, francúzsko-alžírska Kheira Hamraoui a katalánska Carla Armengol, ktorá bola hosťom v Seville, boli oddelené od FC Barcelona.
ONA  BARADAD

ONA BARADAD

 • Klub: FC Barcelona
 • Aktualizácia: 02 AUG 2022
CATA COLL

CATA COLL

 • Klub: FC Barcelona
 • Aktualizácia: 11 MAR 2022
GEMMA FONT

GEMMA FONT

 • Klub: FC Barcelona
 • Aktualizácia: 08 SEP 2022
MAPI LEÓN

MAPI LEÓN

 • Klub: FC Barcelona
 • Aktualizácia: 02 SEP 2022
LAIA  MARTRET

LAIA MARTRET

 • Klub: FC Barcelona B
 • Aktualizácia: 02 AUG 2022
ARI  MINGUEZA

ARI MINGUEZA

 • Klub: FC Barcelona B
 • Aktualizácia: 30 AUG 2022
JUDIT  PUJOLS

JUDIT PUJOLS

 • Klub: FC Barcelona B
 • Aktualizácia: 02 AUG 2022
Na galavečere s virtuálnym formátom (Premios Marca), získala FC Barcelona FemenÍ medzi ocenenia ženského futbalu: pre najlepšiu strelkyňu s Jennifer Hermoso; Sandra Pañosová, cena Zamory pre brankárku, najmenej porazená; Alexia Putellas ako najlepšia hráčka Ligy Iberdrola; a Lluís Cortés ako najlepší tréner sezóny 2019-2020. Ako sa uvádza na oficiálnej webovej stránke katalánskeho klubu, Jenni Hermoso je už po štvrtýkrát maximom ktoré strieľa góly v lige žien. Útočníčka narodená v Carabanchel (Madrid) registruje meno ako Pichichi z Iberdrola Lige. Sandra Paños, tiež štvrtýkrát, je najlepšou brankárkou v Lige Iberdrola. MVP, najlepšou futbalistkou Ligy 2019-2020, je Alexia Putellas, pretože vďaka hre a postaveniu na ihrisku bola vybraná ako najlepšia hráčka najvyššej súťaže v štátnom futbale. Tréner Lluís Cortés dosiahol titul najlepšieho trénera ako uznanie za prácu ktorú odviedol v sezóne 2019-2020 na FC Barcelona Femení, vyhlásením za šampióna Ligy (v súťaži ktorá sa kvôli pandémii odohrala do prestávky).

Ďalšie podobné články

Hráčka Barcelony Lucy Bronzeová vyhráva Euro ako jediná zástupkyňa Iberdrola lige vo finále Wembley

01 AUG 2022 | ČLÁNOK
Lucy Bronze (1991), nová futbalistka FC Barcelona 2022-2023, bola 31. júla vyhlásená za majsterku Európy s anglickým tímom. Bolo to prvýkrát v histórii, čo anglické hráčky dosiahli toto ocenenie. Vo finále zdolali osemnásobného kontinentálneho šampióna Nemecko. Lucy Bronzeová odohrala 120 minút finále vo obvyklej prirodzenej pozícii: pravá zadná časť obrany. Bola jedinou zástupkyňou Iberdrola lige spomedzi 46 futbalistiek registrovaných Anglickom a Nemeckom v záverečnej fáze Eura.

Deviaty Copa de la Reina vo vitrínach FC Barcelona

29 MÁJ 2022 | ČLÁNOK
FC Barcelona vyhrala svoj deviaty titul v Copa de la Reina, tretí v rade, keď porazila Sporting Huelva (6:1) vo finále 29. mája 2022. Táto konfrontácia sa hrala na štadióne Santo Domingo (Alcorcon, Madrid). Uzavrela oficiálnu sezónu na klubovej úrovni najvyššej národnej kategórie. Modro-bordový klub tak v tejto sezóne 2021-2022 spečatí trojnásobok víťazstiev, keď pridá aj Španielsky superpohár a Iberdrola ligu, všetky tri s plným počtom víťazstiev, keďže jediné dve prehry boli v majstrovstvách Európy.

Ďalšia veľká kapitola histórie: nový rekord na Camp Nou a ochutnávka finále

23 APR 2022 | ČLÁNOK
Camp Nou, štadión FC Barcelona, ​​opäť prekonal celosvetový rekord v návštevnosti ženského futbalového zápasu. Dňa 22.4.2022 91648 fanúšikov zúčastnilo prvého barcelonského dejiska –plného nadmernej eufórie pri spievaní piesne Barcy– aby boli svedkami semifinále Ligy majstrov proti Wolfsburgu. Tím, ktorý trénuje Jonatan Giráldez, nastavil svoj lístok do samotného finále veľmi priaznivo, keď porazil nemecký tím trénovaný Tommym Strootom 5:1.

5:0 v Clásicu predpokladá siedmu ligu pre FC Barcelona

13 MAR 2022 | ČLÁNOK
FC Barcelona vyhrala svoj siedmy titul v lige Iberdrola so šiestimi zápasmi do konca súťaže. Tím Blaugrana dosiahol toto ocenenie matematicky, keď vyhral Clásico s 5:0 13. marca na Estadi Johan Cruyff (Sant Joan Despí). Proti Realu Madrid skórovali Alexia Putellas (dvaja), Patri Guijarro a Jenni Hermoso, ako aj vlastný gól Babetta Petera. Dosiaľ tak získal plný počet bodov (72), aby dosiahol svoj tretí ligový titul za sebou.

FC Barcelona monopolizuje ceny UEFA v ženskom futbale 2020-2021

02 SEP 2021 | ČLÁNOK
Alexia Putellas získala ocenenie Najlepšia hráčka roka UEFA žien za sezónu 2020-2021, ako bolo oznámené počas žrebovania ceremoniálu Ligy majstrov UEFA 2021-2022 v Istanbule. Katalánska stredopoliarka vyhrala s FC Barcelona trojicu: Champions, Iberdrola Lige a Copa de la Reina. Pri hlasovaní porazila spoluhráčky Jenni Hermoso a Lieke Martens.

Lieke Martensová, veľká hrdinka ktorá dosiahla v FC Barcelona historické tri tituly

02 JÚN 2021 | ČLÁNOK
FC Barcelona podpisuje ďalší počin medzinárodného ženského futbalu. Prvýkrát v histórii tím Iberdrola League získal trojitú cenu v rovnakej kampani (2020-2021): tituly španielskej prvej divízie, pohár kráľovnej a Európska liga majstrov. Získala 30. mája tretie ocenenie kurzu, konkrétne na štadióne Butarque v meste Leganés. Vo finále porazili Levante UD 4:2. Holandská útočníčka Lieke Martensová bola veľkou protagonistkou tejto konfrontácie a podieľala sa na troch góloch.

FC Barcelona dosiahla najväčší úspech španielskeho ženského futbalu v Göteborgu

21 MÁJ 2021 | ČLÁNOK
FC Barcelona vyhrala Ligu majstrov vôbec prvýkrát v histórii španielskeho ženského futbalu. Tento úspech dosiahol vo finále proti Chelsea, ktoré odohral 16. 5. 2021 na štadióne Gamla Ullevi vo švédskom Göteborgu. Katalánska prevaha v úvodných 45 minútach nepripustila pochybnosti. Po drvivej 0:4, boli v pokračovacej hre a výsledku absolútne kontrolované.