Pozícía: Útočníčka
Aktuálna kategória: "A" ženy a U19
Počet zápasov v aktuálnej kategórii:
Počet gólov v kategórii:
Španielsko do 20 rokov po prvý raz vyhralo majstrovstvá sveta žien. Vo finále zdolali na Národnom štadióne v San José Japonsko (3:1) 28. augusta. Skóre otvorila Inma Gabarro (min 12). Presne Salma Paralluelo pridala dva góly, posledný z penalty (min 22 a 27). Suzu Amano skrátila rozdiely po faule (min 47). Pedro López zopakoval zostavu pre semifinále. Salma odohrala 78 minút.
Tím vedený Pedrom Lópezom sa dostal do finále majstrovstiev sveta hráčov do 20 rokov v Kostarike. V semifinále zdolala 25. augusta na Národnom štadióne v San José Holandsko trénerky Jessicy Tornyovej (2:1). Inma Gabarro strelila oba góly (min 22 a 25). Rosa van Goolová uzavrela rozdiel (min 54). Salma sa zúčastnila 84 minút.
Španielsky tím sa dostal do semifinále majstrovstiev sveta hráčov do 20 rokov v Kostarike. Vo štvrťfinálovom zápase zdolali 20. augusta na Národnom štadióne v San José mexický tím na čele s Anou Laurou Galindo (1:0). Jediný gól strelila Inma Gabarro (min 25). Salma odohrala 64 minút.
V druhý deň majstrovstiev sveta vo futbale žien do 20 rokov v Kostarike (skupina A) Španielsko porazilo 13. augusta na Národnom štadióne San José hostiteľský tím pod vedením Josého Catoyu (0:5). Góly strelili Sonia Majarín, Ari Mingueza, Inma Gabarro (penalta), Ane Elexpuru a presne Salma Paralluelo. Salma odohrala 28 minút.
Španielsko odštartovalo Majstrovstvá sveta žien do 20 rokov v Kostarike (skupina A). Proti brazílskemu tímu vedenému Jonasom Uriasom bolo 10. augusta 2022 na Národnom štadióne San José nerozhodné (0:0). Salma odohrala 61 minút.

11. júla FC Barcelona uzavrel dohodu s útočníkom Salmou Paralluelo oficiálnou do 30. júna 2026. Po ukončení vzťahu s Villarrealom podpísala zmluvu v prezidentskej kancelárii Camp Nou spolu s prezidentom Joanom Laportom a manažér zodpovedný za ženský futbal Xavier Puig.

29. júna 2022 musela Salma Paralluelo opustiť sústredenie Španielska pre svalové zranenie. Hráčka Villarrealu bola súčasťou zoznamu 23 futbalistiek na cestu do Talianska a Anglicka. Nahradila ju hráčka Galície a Realu Madrid Tere Abelleira, ktorá bola preradená z pôvodného zoznamu. Útočník pôvodom z Rovníkovej Guiney trpí "myaponeurózou lýtkového svalu ľavej nohy", uvádza sa v oficiálnom lekárskom posudku RFEF. Salma nedebutovala v národnom tíme "A".

S REPREZENTÁCIOU U19 V PORTUGALSKU

V druhej fáze Euro U19 (Liga A-6, na štadióne CF Fão na severe Portugalska 6. apríla 2022) odohrala Salma 45 minút (druhá časť) proti Rumunsku do 19 rokov, ktoré pripravil Marin Ion. Dala gól 8:0 (min 90). V tomto úvode turnaja vyhral španielsky tím (9:0, 2:0 v polčase).
V druhej fáze Euro U19 (Liga A-6, na štadióne CF Fão na severe Portugalska 9. apríla 2022) odohrala Salma 31 minút proti domácim portugalským ženám do 19 rokov, ktoré pripravil Jose Paisana. V tejto druhej konfrontácii vyhral španielsky tím (0-6, 0-3 v polčase).
Na konci druhej fázy Euro U19 (Liga A-6 na Estádio Municipal de Famalicão na severe Portugalska 12. apríla 2022) odohrala 90 minút proti holandskému tímu U19. Zaznamenalo v zápase 2:2. V 88. minúte vyrovnala Ona Baradad. Tím vedený Pedrom Lópezom vstupuje do záverečnej fázy na čele skupiny s rovnakým bodovým ziskom ako holandské futbalistky (sedem).

Salma Paralluelo utrpela pri konfrontácii s Granadou (17. 4. 2021) vážne zranenie ľavého kolena (slzu predného krížneho väzu). V tejto kampani 2020-2021 dostala s klubom k postupu Villarrealu do ligy Iberdrola.
Predvolal ju Pedro López s tímom U19 na etapu do l'Alfàs del Pi (Alicante) medzi 5. a 7. aprílom 2021.
Zúčastnila sa 74 minút na prípravnom zápase proti Nemecku (súčasný európsky majster), ktorý hral Španielsko 16. januára 2020 v Komplexe esportiu v Salou (Tarragona). Španielsko pod 17 rokov zvíťazilo 3-1 proti tímu vedenému Friederike Kromp; bola poslednou z Toňa Is Piňera ako trénerka v tejto kategórii v roku 2020.
V roku 2019 sa zúčastnila 4 zápasov záverečnej fázy (334 minút) Majstrovstiev Európy U-17, ktoré sa konali v Bulharsku od 5. do 14. mája. Španielsko dosiahlo semifinále. Skórovala 4 góly v Bulharsku.
Zúčastnila sa všetkých troch zápasov (266 minút) Elitného kola (skupina 3), ktoré sa konalo od 23. do 29. marca vo švédskych mestách Borås a Göteborg. Zodpovedá Majstrovstvám Európy do 17 rokov v roku 2019. Skórovala tri góly vo Borås a Göteborg.
V roku 2018 bola v Uruguaji majsterkou sveta U-17.
Získala aj titul Európa do 17 rokov v rovnakom 2018 v Litve, v mestách Marijampolė, Alytus a Šiauliai, medzi 9. a 21. májom. Celý zápas odohrala vo finále na štadióne Sūduva ARVI proti Nemecku (2-0). Celkovo sa zúčastnila piatich zápasov (260 minút).
14/2/2018 sa zúčastnila 80 minút proti Škótsku (2-0) na otvorení rozvojového turnaja UEFA v kategórii nižšej ako 16 rokov, v športovom komplexe Ethelburga's College v Yorku (North Yorkshire, Anglicko). 16. intervenovala proti Anglicku (3-1) počas 40 minút. A 18. dňa sa uzavrela proti Dánsku (4-1) na 77 minút. Španielsko dosiahlo plné víťazstvá.

Hrá s Villarreal od 2019. Pochádza z Zaragoza CFF.
Salma Celeste Paralluelo Ayingono narodila sa v Zaragoze, španielskeho otca a guinejskej matky.
Kombinuje futbal s atletikou úspešne.
V roku 2019 jej bola udelená cena princeznej Leonor, španielskej atletke mladšej ako 18 rokov, ktorá v roku 2018 vynikla najviac.

Posledná aktualizácia: 29 AUG 2022

Salma Paralluelo, novinka v predbežnej výzve madridského trénera s výhľadom na Euro

01 JÚN 2022 | ČLÁNOK
Salma Paralluelo je novinkou v zozname 28 futbalistiek, ktorý oznámil madridský tréner 31. mája 2022. Táto výzva je predbežným zoznamom s výhľadom na júlové Euro na britskej pôde. Aragónska futbalistka pôvodom z Rovníkovej Guiney je po prvý raz povolaná do „A“ tímu. V posledných mesiacoch sa zotavila z vážneho zranenia kolena a znovu sa objavila v tíme Villarreal, ktorému sa v roku svojho debutu podarilo udržať sa v najvyššej národnej kategórii. Trénerka Sara Monforte dosiahla s tímom Castellón postup a stálosť.