Klub: FC Barcelona B
Vek: 19 (28/8/2005)
Pozícía: Útočníčka
Aktuálna kategória: U-19 a U-20
Počet zápasov v aktuálnej kategórii: 17 (U17) incluido frente a Colombia en India
Počet gólov v kategórii: 4 (U17)
Španielsko WU20 vypadlo z majstrovstiev sveta. Vo štvrťfinále porazili Japonsko WU20 (Young Nadeshiko), ktoré viedla Michihisa Kano (0:1). Táto konfrontácia sa odohrala na štadióne Atanasio Girardot, v meste Medellín (Kolumbia), 15. septembra 2024. Jediný gól padol v predĺžení (min 102): po dlhom priamom kope, ktorý zahrala Aemu Oyama (Waseda University) z ľavej zóny zasiahla chrbát obrankyne Hiromi Yonedaovej (klub Osaka) a dostala sa do siete. Lucía Corrales trafila žrď (min 67). Laia zostala na lavičke.

Tím vedený Soniou Bermúdezovou postúpi do štvrťfinále Svetového pohára WU20 v Kolumbii. Porazili Kanadu (2:1), ktorú pripravila Cindy Tye, po prekonaní stavu 0:1 Florianne Jourde (min 63) po odraze od brankárky Eunate Astralaga. Bol to prvý gól, ktorý Španielsko na turnaji inkasovalo. Útočníčka Jone Amezaga upravila na 1:1 (min 65) vyriešením hlavičky Sary Ortegovej po odrazenej lopte a rozohrávke Lucíe Corralesovej. Víťazný gól (min 81) strelila kapitánka Silvia Lloris (hráčka zápasu), s asistenciou Lucíe Moral a zákrokom Judit Pujols po rohu nakrátko. Corrales trafila žrď (min 90+7). Táto konfrontácia sa odohrala v Cali 11. septembra 2024. Laia zostala na lavičke.

Španielsko postúpilo do osemfinále majstrovstiev sveta WU20 v Kolumbii tromi víťazstvami v C-skupine a bez inkasovaného gólu. Na tretí deň porazili marocký tím, ktorý trénoval Jorge Vilda (2:0). Táto konfrontácia sa konala v Cali 7. septembra 2024. Sonia Bermúdezová určila rotácie. Skóre otvorila stredná obrankyňa Nahia Aparicio, ktorá zakončila hlavičkou (min 5) po rohovom kope Lucíi Corrales. Konečný výsledok stanovila Lucía Moral, keď po asistencii Jone Amezagu vystrelila ľavou nohou (min 89). Marocká brankárka Fatima El Jebraoui (FAR Rabat) zneškodnila penaltu, ktorú presadila Erika González (min 65). Maximálny trest spáchala Siham Bouhouch (RC Strasbourg Alsace) na Jone Amezaga. V 27. minúte musela pre zranenie striedať Laia.

V druhý deň Svetového pohára WU20 v Kolumbii (skupina C) Španielsko zdolalo Paraguaj (2:0). Proti tímu vedeného Brazílčanom Fabiom Fukumotom otvorila skóre Jone Amezaga (min 20), ktorý zakončila hlavičkou po asistencii Júlie Bartel. Jone zopakovala, aby stanovila konečný výsledok (min 37), tentoraz skončila ľavou nohou po zásahu Silvie Lloris a asistencie Lucíe Corrales. Táto konfrontácia sa odohrala 4. septembra 2024 na štadióne Pascuala Guerrera (Cali). Sara Ortega bola ocenená FIFA ako hráčka zápasu. Laia zostala na lavičke.

Španielsko odštartovalo Svetový pohár WU20 v Kolumbii. V rámci C-skupiny v úvodný deň porazili Spojené štáty americké po prvý raz v histórii tejto kategórie (1:0). Proti tímu vedenému Angličankou Tracey Kevinsovou strelila jediný gól Olaya Enrique (min 8), zakončila ľavačkou po asistencii Lucíe Corralesovej. Táto konfrontácia sa odohrala 1. septembra 2024 na štadióne Pascuala Guerrera (Cali). Maite Zubieta bola ocenená FIFA ako hráčka zápasu. Laia odohrala 30 minút.

Španielsko WU20 zakončilo prípravu pred majstrovstvami sveta bezgólovou remízou proti Severnej Kórei WU20. Táto priateľská konfrontácia sa odohrala 27. augusta 2024 v meste Cali (Kolumbia).

V auguste 2024 cestuje do Kolumbie na Svetový pohár WU20.
So Španielskom WU20 bola pozvaná na etapu v Alfaz del Pi (Alicante) medzi 12. a 16. augustom 2024, pred cestou do Kolumbie na majstrovstvá sveta. Neskôr pre zranenie odišla.

Španielsko WU19 vstupuje do záverečnej fázy majstrovstiev Európy ako šampióni v skupine s plným počtom víťazstiev (tri) a bez inkasovaného gólu. Tím vedený Soniou Bermúdezovou zdolal Dánsko WU19 (2:0). Táto konfrontácia sa odohrala 9. apríla 2024 na štadióne ŠRC Bakovci, v meste Bakovci (Murska Sobota, Slovinsko). Zodpovedalo to tretiemu a poslednému dňu 2. kola/skupiny A1. Skóre otvorila Jone Amezaga premenením penalty (min 5). Maximálny trest spáchala Frida Nautrup (Thy ThistedQ) na samotnej Jone. Frida za ten incident dostala červený kartón. Konečný stav 2:0 dosiahla Olaya Enrique (min 34) po rohovom kope, ktorý zahrala Daniela Arquesová. Proti tímu vedenému Anjou Heiner-Møllerovou trafili brvno kapitánka Olaya (min 34) a Lucía Corrales (min 39). Laia odohrala 63 minút.

Španielsko WU19 zdolalo Grécko WU19 (7:0). Táto konfrontácia sa odohrala 6. apríla 2024 na štadióne ŠRC Bakovci, v meste Bakovci (Murska Sobota, Slovinsko). Zodpovedalo to druhému dňu 2. kola/skupina A1 (Euro WU19). Marina Artero strelila dva góly: 1:0 (min 2), po rohovom kope Daniely Arques; 6:0 (min 48), po zákroku Daniely a odraze. Cris Librán dala ďalšie dva góly: 2:0 (min 15), keď zakončila hlavičkou, po akcii Olaya a odrazenej lopte; 7:0 (min 71), po chybe brankárka. Víťazstvo zavŕšili: Adriana Ranera (3:0, min 30), s asistenciou Laie Martret. Lucía Corrales (4:0, min 40), po rohu, ktorý zahrala Daniela. A Olaya Enrique (5-0, min 45), po ďalšom rohovom kope Daniela a obrannom doskoku. Laia odohrala 61 minút.

Španielsko WU19 zdolalo Slovinsko WU19 (0:5). Táto konfrontácia sa odohrala 3. apríla 2024 v priestoroch Football Park Radenci v meste Radenci (Mura, Slovinsko). Zodpovedalo to prvému dňu 2. kola/skupina A1 (Euro WU19). Jone Amezaga dosiahla hetrik: 0:2 min 18; 0:3 min 41 s asistenciou Sara Ortega; a 0:5 min 77. Lucía Corralesová zvýšila na 0:1 z priameho kopu (min 9). Stav 0:4 strelila Ainhoa ​​​​Alguacil pri podaní Laie Martret (min 48). Laia odohrala 62 minút.

Španielsko WU20 a Mexiko WU20 remizovali (2:2). Tím vedený Anou Galindo pripravuje aj MS tejto kategórie v Kolumbii. Táto priateľská konfrontácia sa odohrala 28. februára 2024 na štadióne Guillerma Amora (Benidorm, Alicante). Pre tím, ktorý trénuje Sonia Bermúdez, otvorila skóre po rohu presne Laia Martret (min 28). Daniela Arquesová predĺžila výsledok z priameho kopu (min 48). Skrátila Isabela Esquiviasová (min 86). Konečný výsledok stanovila Alice Soto po štandardke (min 90+1). Laia odohrala 45 minút (prvý polčas).

Španielsko WU20 zdolalo Nemecko WU20 (3:1). Španielky a Nemky sa pripravujú na majstrovstvá sveta tejto kategórie, ktoré sa budú konať v Kolumbii medzi 31. augustom a 22. septembrom. Táto priateľská konfrontácia sa odohrala 22. februára 2024 na štadióne Rico Pérez (Alicante). Pre tím, ktorý trénuje Sonia Bermúdez, otvorila skóre Olaya Enrique (min 37) priamym kopom. Andrea Medina rozšírila výsledok (min 48), zakončením ľavou nohou po rohu a odraze. Za tím vedený Kathrin Peterovou zmazala Paulina Platnerová (min 52) a obišla Silviu Llorisovú. Konečné 3-1 stanovila Jone Amezaga (min 68). Laia odohrala 32 minút.
Povolala Sonia Bermúdezová so španielskym tímom WU20 do okna FIFA vo februári 2024.

Španielsko WU19 prehralo so Švajčiarskom WU19 (1:2) 4. decembra 2023. Zodpovedalo to prípravnej konfrontácii, ktorá sa konala v priestoroch Pinatar Arena (Murcia). Jediný gól tímu, ktorý pripravila Sonia Bermúdez, strelila Sandra Villafaňe (min 58). Góly tímu vedeného Veronicou Magliaovou strelila Noemi Ivelj (Grasshopper Zurich) v 52. a 90. minúte. Laia odohrala 81 minút.

Španielsko WU19 porazilo Dánsko WU19 (1:0) 28. novembra 2023. Zodpovedalo to prípravnej konfrontácii v priestoroch Pinatar Arena (Murcia). Jediný gól strelila v 48. minúte Daniela Agoteová (Athletic Club Bilbao) proti tímu vedenému trénerkou Anjou Heiner-Møllerovou. Laia odohrala 45 minút (prvý polčas).

Španielsko zdolalo 31. októbra Portugalsko (9:1). Zodpovedalo to tretiemu dňu majstrovstiev Európy WU19 (1. kolo/skupina A5). Hralo sa vo Fotbollsarena Tunavallen vo švédskom meste Eskilstuna. Španielsko postupuje do kola ako šampión skupiny s plným počtom víťazstiev. Laia odohrala 57 minút.
Španielsko zdolalo 28. októbra domáce Švédsko (0:3). Zodpovedalo to druhému dňu majstrovstiev Európy WU19 (1. kolo/skupina A5). Hralo sa na štadióne Swedbank Park v meste Västerås. Laia odohrala 81 minút.
Španielsko zdolalo Turecko (4:0) 25. októbra 2023. Zodpovedalo to prvému dňu majstrovstiev Európy WU19 (1. kolo/skupina A5). Hralo sa na štadióne Swedbank Park vo švédskom meste Västerås. Góly strelili Carla Camacho, dva (min 59 a 62); Marina Rivas (min 40) a presne Laia Martret (min 90+4). Laia odohrala 45 minút (druhý polčas).

Je súčasťou javiska španielskeho tímu WU19 v réžii Sonie Bermúdezovej medzi 16. a 18. októbrom 2023 v Las Rozas (Madrid).
19. augusta 2023 v prípravnom zápase proti Montpellier na Estadi Johan Cruyff strelila konečné víťazstvo FC Barcelona 2:0 Laia Martret (min 89) v službách Lucíe Corrales. Alba Caño navyše skórovala už v prvej minúte hry (1:0).

Španielsko WU19 získalo svoj piaty európsky titul v kategórii 30. júla 2023 na Stade Den Dreef (Leuven, Belgicko). Tím vedený Soniou Bermúdezovou porazil vo finále Nemecko, ktoré trénuje Kathrin Peter. Vyhrali po penaltách (3:2) po predĺžení bezgólovou remízou. Laia odohrala 62 minút.
Španielsko WU19 sa dostalo do finále majstrovstiev Európy, keď 27. júla zdolalo Holandsko WU19 (1:0). Tím vedený Soniou Bermúdezovou sa v tomto finálovom zápase stretne s Nemeckom. Nemecké futbalistky porazili Francúzsko v predĺžení (3:2).
Laia odohrala 66 minút v tomto semifinále proti Holanďanke na Stade Leburton (Tubize, Belgicko). Jediný gól strelila Júlia Bartel (min 12), využila odrazenú loptu od brankárky Femke Lieftingovej. Txell Font zmarila penaltu, ktorú nariadila kapitánka Rosa van Gool (min 87). Maximálny trest spáchala Silvia Lloris na Robine Lacroix.

Španielsko postúpilo do semifinále európskej WU19. Čaká ich tím, ktorý viedol A-skupinu, Holandsko. Futbalistky vedené Soniou Bermúdezovou zdolali 24. júla 2023 na štadióne Den Dreef (Leuven, Belgicko) Českú republiku (7:0) v 3. kole B-skupiny. Laia odohrala 90 minút. Hráčky trénera Jana Navrátila skončili bez bodov a gólov na poslednom mieste. V španielskej ofenzíve bol festival, v ktorom vystupovali najmä Lucía Corrales, Carla Camacho a Lucía Moral Wifi.

Španielsko WU19 prehralo s Francúzskom WU19 pod vedením Sandrine Ringlerovej v druhom dni B-skupiny (0:2). Laia odohrala 24 minút. Táto európska konfrontácia sa odohrala na štadióne Den Dreef (Leuven, Belgicko) 21. júla. Skóre otvorila Airine Fontaineová po Meritxellovom odmietnutí strely Pauline Haugouovej (min 57). Louna Ribadeira stanovila konečný výsledok po priamom kope (min 79).
Laia odohrala 32 minút na začiatku majstrovstiev Európy (finálna fáza, skupina B) v Belgicku. Španielsko WU19 porazilo Island WU19 (3:0) na Stade Leburton, v meste Tubize (Valónske Brabantsko), 18. júla 2023. Proti tímu, ktorý pripravila Margrét Magnúsdóttir, strelili góly Erika González (min 11) , Fiamma Benítez (min 36) a Carla Camacho (min 89).

Španielsko WU19 uzavrelo prípravu na európsky šampionát v Las Rozas. Laia odohrala 45 minút. 14. júla opäť zdolali Švédsko WU18 4:1. Skórovali Carla Camacho (min 24), Olaya Enrique (min 51), Lucía Corrales (min 61) a Lucía Moral (min 69). Na škandinávskej strane zopakovala Tilda Sandénová (min 89, 4:1).
Laia odohrala 48 minút. Španielsko WU19 zdolalo Švédsko WU18 (4:1). Táto priateľská prípravná konfrontácia sa konala 11. júla 2023 v Las Rozas (Madrid). Za La Rojita skórovali Martina Fernández (min 8), Lucía Moral (min 36), Lucía Corrales (min 88) a Fiamma Benítez (min 90+3). Za tím vedený Andersom Bengtssonom skórovala Tilda Sandén (Kristianstads DFF) a v 43. minúte zvýšila na 2:1.
Trénerka Sonia Bermúdez ju v júni 2023 zavolala na predchádzajúci zoznam s výhľadom na záverečnú fázu majstrovstiev Európy WU19, ktoré sa budú hrať od 18. do 30. júla v Belgicku.
Toto leto 2023 predĺžila zmluvu s Barcelonou B, aktuálnou šampiónkou RFEF Primera.

Laia odohrala 61 minút v závere európskej kvalifikačnej fázy (2. kolo), 11. apríla. Španielsko WU19 porazilo Anglicko WU19, ktoré trénuje Emma Coates (1:0). Jediný gól strelila Jone Amezaga (min 27) v podaní Esther Laborde. Táto konfrontácia zodpovedala lige A/skupine A4, ktorá sa hrala v Centre Sportif de Colovray (Nyon, Švajčiarsko). Španielsko pod vedením Sonie Bermúdezovej vstúpilo do záverečnej fázy ako šampión skupiny s množstvom víťazstiev a bez inkasovaného gólu.
Laia zostala na lavičke v druhý deň európskej kvalifikačnej fázy (2. kolo), 8. apríla. Španielsko WU19 zdolalo Slovinsko WU19, ktoré pripravuje Petra Mikeln (6:0). Táto konfrontácia zodpovedala lige A/skupine A4, ktorá sa hrala v Centre Sportif de Colovray (Nyon, Švajčiarsko).
Laia odohrala všetkých 90 minút na začiatku európskej kvalifikačnej fázy (2. kolo), 5. apríla 2023. Dala gól na 1:0 (min 14). Španielsko WU19 porazilo Bielorusko WU19, ktoré trénuje Uladzimir Shyndzikau (8:0). Táto konfrontácia zodpovedala lige A/skupine A4, ktorá sa hrala v Centre Sportif de Colovray (Nyon, Švajčiarsko).
V apríli 2023 bola povolaná na európsku kvalifikáciu WU19 do Švajčiarska.

"La Rojita" bola vyhlásená za majstra sveta U17 v Indii 30. októbra na štadióne Dr. DY Patila v meste Navi Mumbai. Tesne zdolal kolumbijský tím (1:0). Vlastný gól kolumbijskej obrankyne Ana María Guzmán bol definitívnym nerovnomerným skóre v 82. minúte presne po rozohrávke Laia Martret v priestore a po dorážke Pauly Partido z útočného pravého krídla. Laia súťažila 14 minút.
Španielskemu tímu do 17 rokov sa podarilo dostať sa do finále majstrovstiev sveta v Indii, keď porazili Nemecko do 17 rokov na rovnakom štadióne ako vo štvrťfinále v meste Goa 26. októbra (1:0). Tento jediný gól bol zaznamenaný v nadstavenom čase, keď Lucía Corrales zakončila po zákroku Ainhoa ​​​​Alguacila (min 90+1). Kolumbia je po prvý raz finalistom. Laia sa zúčastnila 32 minút.
Španielsko do 17 rokov sa dostalo do semifinále majstrovstiev sveta v Indii, kde porazilo Japonsko do 17 rokov na štadióne Pandit Jawaharlal Nehru (Goa) 22. októbra (2:1). Hviezdnou protagonistkou bola Vicky López, ktorá dva góly strelila v posledných minútach (min 87 a 90+3). V druhom sa zúčastnila presne Laia Martret. Ázijský tím získal výhodu cez Momoko Tanikawa (min 66). Carla Camacho premárnila penaltu, ktorú si prehodila, poslala nad brvno (min 37). Laia súťažila 8 minút.
Španielsko do 17 rokov postúpi do štvrťfinále MS v Indii so šiestimi bodmi, rovnako ako Kolumbia, taktiež klasifikovaná (C-skupina). Vo svojom treťom zápase zdolali 18. októbra Čínu U17 na rovnakej scéne ako ich dva predchádzajúce zápasy (1:0). Jediný gól strelila stredná obrankyňa Marina Artero, keď zakončila hlavičkou po rohovom kope Vicky López (min 61). Ázijský tím skončil s desiatimi kvôli Zhangovmu vylúčeniu (min 86). Laia zostala na lavičke.
Španielsko do 17 rokov prehralo s Mexikom do 17 rokov (1:2) v druhý deň majstrovstiev sveta vo futbale, India-2022, na štadióne DY Patil (Navi Mumbai), 15. októbra. Španielsky gól strelila Judit Pujols (1:1, 74. minúta), po kľučke Carla Camacho. Za tím vedený Anou Galindo skórovali Maribel Flores (min. 47) a Montserrat Saldívar (min. 85). Asistovali pri góloch Saldívar a Guijarro. Laia súťažila 28 minút.
Španielsko do 17 rokov začalo majstrovstiev sveta FIFA-2022 v Indii víťazstvom (skupina C). 12. októbra na štadióne Dr. DY Patila (Navi Mumbai) porazil kolumbijskú reprezentáciu (1:0). Jediný gól strelila Jone Amezaga (min 85), strelou ľavou nohou (asistovala Ainhoa ​​​​Alguacil). Laia súťažila 24 minút.
Predvolaná hrať Majstrovstiev sveta žien do 17 rokov v Indii v októbri 2022.

Koncom júla 2022 sa začína prípravná sezóna s prvým tímom FC Barcelona, ​​ktorý vedie Jonatan Giráldez.

Španielsko skončilo ako druhé na ME do 17 rokov v Bosne a Hercegovine. 15. mája vyhral nemecký tím trénerky Friederike Kromp titul, keď porazil Španielsko po penaltovom rozstrele (3:2) po tom, čo sa dostal do konca zápasu nerozhodne o dvoch. Zostala na lavičke na Stadione Grbavica (Sarajevo). Gól strelili Marina Artero a Carla Camacho. Na nemeckej strane skórovali Svea Stoldt (Hamburg) a Mara Alber (Hoffenheim). Nemecko U17 získalo toto ocenenie už po ôsmykrát v trinástich ročníkoch. Oba tímy sa spolu s Francúzskom na treťom mieste zúčastňujú majstrovstiev sveta v tejto kategórii, ktoré sa budú konať v Indii medzi 11. a 30. októbrom 2022.

V európskom semifinále v Bosne a Hercegovine 12. mája Španielsko do 17 rokov zdolalo Holandsko do 17 rokov, ktoré trénuje Thomas Oostendorp, 3:0. Laia odohrala 24 minút na Stadione Grbavica (Sarajevo). Skórovali Nina Pou (dve) a Olaya Enrique. Španielsko do 17 rokov po deviaty raz v histórii sa dostalo do finále turnaja s plným počtom víťazstiev; štrnásť strelených gólov a žiadny inkasovaný.

DO SEMIFINÁLE PLNE TRIUMFOV

Španielsko odštartovalo v Bosne a Hercegovine záverečnú fázu európskej U17. V úvodnom zápase 3. mája 2022 zdolali Nórsko trénerky Elise Brotangenovej 4:0. Laia odohrala 37 minút na štadióne Gradski (Mostar, Hercegovina-Neretva). Gól strelili Carla, Vicky, presne Laia a Lucía.
Na druhý deň v Bosne a Hercegovine, 6. mája, zdolalo Španielsko do 17 rokov aj Fínsko do 17 rokov, ktoré trénuje Marko Saloranta, 4:0. Laia odohrala 61 minút na štadióne Pecara (Široki Brijeg). Skórovali Judit Pujols, Carla Camacho, Jone Amezaga a Magali Capdevila.
Na záver B-skupiny v Bosne a Hercegovine 9. mája Španielska U17 zdolala Francúzsko U17, ktorú trénuje Cécilie Locatelli, 3:0. Laia odohrala 17 minút na rovnakom pódiu v meste Široki Brijeg. Gól strelili Paula Partido Durán, Jone Amezaga a Lucía Corrales. Španielsko postúpi do semifinále ME ako šampión v skupine (plné víťazstiev, jedenásť strelených gólov a žiadny inkasovaný).

V druhej fáze Euro U17 (Liga A2, v Globall Football Park, v Telki, Budapešť, 10. apríla 2022) odohrala Laia 27 minút proti domácim Maďarkám U17, ktoré viedla Schumi Dorottya. Asistovala na 0:6. Španielsky tím vyhral (0:6, 0:2 v polčase).
V druhej fáze Eura do 17 rokov (Liga A2, v Globall Football Park, v Telki v Budapešti 13. apríla 2022) odohrala 59 minút proti Česku do 17 rokov, ktoré viedol Jaroslav Hynek. Asistovala na 1:0 a tiež na 2:0. Španielsky tím vyhral (2:0). Góly strelili Carla Camacho a Judit Pujols. Španielsko skončilo na prvom mieste v skupine.

V priateľskej konfrontácii proti Nemecku v kategórii U17 sa predstavila 13.1.2022 vo futbalovom centre Marbella. Španielsko vyhralo 2:1 (v polčase 0:1). Laia odohrala 28 minút proti tímu ktorý trénovala Friederike Kromp. Po úvodnom góle (min 10) Mara Alber (TSG Hoffenheim) vyrovnala na jeden po rohu Paula Partido (min 50) a víťazný gól z diaľky strelila Vicky López-Serrano (min 82).

Španielsko začalo svoju účasť na európskom šampionáte do 17 rokov, zarámovanom v 7. skupine Ligy A. 24. septembra 2021 porazilo tím Severného Írska, ktorý trénuje Alfie Wylie, 3:0 (v intervale 2:0), v športový komplex Federácie Srbska sa nachádza v meste Stara Pazova. Laia súťažila 66 minút. Skórovala 2:0 (min. 42). Na druhý deň (27. 9.) Španielsko na tej istej scéne zdolalo islandský tím, ktorý pripravi Magnús Örn Helgason (4:0, do polčasu 1:0). Laia súťažila 56 minút. Na tretí deň v závere skupinovej fázy Španielsko opäť zvíťazilo nad hostiteľskými srbskými ženami, ktoré pripravi Dragiša Zečević (1:2) na tej istej scéne (30/9). Vďaka tomuto výsledku je tím vedený Keniom Gonzalom zaradený ako prvý v skupine. Laia súťažila šesť minút.

V auguste 2021 sa zúčastnila španielskeho tímu U17 pod vedením Kenia Gonzala. Španielsko sa zúčastnilo turnaja Challenge Nations Feminin / Mondial de Football v Montaigu (Francúzsko). Zúčastnila sa dvoch zápasov proti Nórsku, obe sa skončili víťazstvom: prvý deň 5:2 a druhý deň 4:2. Laia odohrala 18. augusta 60 minút (dosiahla 4-2, min 46; a tiež 5-2, min 53). 21. augusta odohrala 71.
25. mája 2021 ju zvolal tréner Sanabrie Kenio Gonzalo pre tím U-17 s cieľom trénovať v etape Alfaz del Pi (Alicante) od 31. mája do 3. júna.

Laia Martret Jiménez odohrá ako útočníčka za FC Barcelona Juvenil, trénuje ju Oscar Belis.
Narodila sa v Martorell v Barcelone (28. 8. 2005).

Posledná aktualizácia: 16 SEP 2024

Majsterky sveta do 17 rokov v Indii, ďalší počin ženského futbalu od španielskej akadémie

30 OKT 2022 | ČLÁNOK
Španielsko vyhralo majstrovstvá sveta žien do 17 rokov v Indii. Španielsky tím rozširuje svoje výkony v ľudovom ženskom futbale po tom, čo v roku 2022 dosiahol v Kostarike titul majstra sveta žien do 20 rokov. „La Rojita“ bola vyhlásená za majstra sveta v Indii 30. októbra v Dr DY Patil Stadium, Navi City Mumbai. Tesne zdolali kolumbijský tím (1:0), ktorý vedie Carlos Paniagua z Antioquie. Vlastný gól kolumbijskej obrankyne Ana María Guzmán (pravá krídelníčka) bol definitívnym nerovnomerným skóre v 82. minúte po rozohrávke Laie Martretovej a po vyrazení Paula Partida.