Aktuálna kategória: U-19 a U-17
Počet zápasov v aktuálnej kategórii: 3 (U19) / 3 (U16)
Počet gólov v kategórii: 0
Koncom júla 2022 sa začína prípravná sezóna s prvým tímom FC Barcelona, ​​ktorý vedie Jonatan Giráldez.

Mužstvo vedené Pedrom Lópezom získalo európsky titul do 19 rokov vo finále hranom 9. júla na Mestskom štadióne (Ostrava, ČR). Španielsko porazilo Nórsko, ktoré trénuje Hege Riiseová (2:1). Martina odohrala 90 minút. V protiútoku Iris Omarsdottir posunula severské ženy dopredu (min 5). Skóre otočili Ane Elexpuru (min 36) a Júlia Bartel (min 90+4). La Rojita dosiahol maximálne kontinentálne víťazstvo do 19 rokov štvrtýkrát v histórii.
Španielsko do 19 rokov sa v Česku dostalo do finále Eura. Švédsko zdolal v meste Opava (1:0), 6. júla. Martina súťažila 90 minút. Jediný gól strelila Mirari Uria (min 51), keď zakončila hlavičkou po asistencii Ornella Vignola. Tím vedený Caroline Sjöblomovou skončil s desiatimi pre vylúčenie Eveliny Duljanovej (min 86, dvojnásobná žltá). V druhom semifinále v ten istý deň Nórsko porazilo Francúzsko (1:0).
Španielsko získalo prvé miesto v A-skupine na Euro U19. Tretí deň zápasu 3. júla na Stadione Bazaly (Ostrava) remizovali s Francúzskom 1:1. Silvia Llorisová získala výhodu posielaním balóna z diaľky po vhadzovaní (min 29). Vyrovnaná v osobnom ťahu Nesrine Bahlouli (min 31). Martina odohrala celých 90 minút.
Španielsko si víťazstvom otvorilo účasť v záverečnej fáze Eura U19 v českom regióne Morava (skupina A). Tím vedený Pedrom Lópezom porazil 27. júna 2022 na Mestskom štadióne v meste Opava Taliansko (3:1). Martina odohrala 45 minút (druhá časť). Taliansko sa dostalo do vedenia, keď Nicole Arcangeli skórovala z pokutového kopu (min 24). Ornella Vignola (min 29), Carmen Álvarez (min 45+3) a Mirari Uria (min 61) otočili skóre.
Španielsky tím do 19 rokov vedený Pedrom Lópezom uzavrel svoju prípravu na Euro medzi júnom a júlom 2022 vo viacerých mestách na Morave (Česká republika). V poslednom nadstavenom zápase 19. júna zdolali Taliansko (1:3), ktoré trénoval Enrico Sbardella. Martina odohrala 45 minút (druhá časť). Hralo sa v Centro di Preparazione Olimpica v Tirreine/Pisa. Za La Rojita skórovali Julia Bartel (1-1, min 35), Fiamma Benítez (1-2, min 65) a Andrea Medina (1-3, min 88).

V druhej fáze Euro U19 (Liga A-6, na štadióne CF Fão na severe Portugalska 6. apríla 2022) odohrala Martina 45 minút (prvá časť) proti Rumunsku do 19 rokov, ktoré pripravil Marin Ion. V tomto úvode turnaja vyhral španielsky tím (9:0, 2:0 v polčase).
V druhej fáze Euro U19 (Liga A-6, na štadióne CF Fão na severe Portugalska 9. apríla 2022) odohrala Martina 45 minút (prvá časť) proti domácim portugalským ženám do 19 rokov, ktoré pripravil Jose Paisana. V tejto druhej konfrontácii vyhral španielsky tím (0-6, 0-3 v polčase).
Na konci druhej fázy Euro U19 (Liga A-6 na Estádio Municipal de Famalicão na severe Portugalska 12. apríla 2022) odohrala tri minút proti holandskému tímu U19. Zaznamenalo v zápase 2:2. V 88. minúte vyrovnala Ona Baradad. Tím vedený Pedrom Lópezom vstupuje do záverečnej fázy na čele skupiny s rovnakým bodovým ziskom ako holandské futbalistky (sedem).

Zasahuje do Las Rozas v etape s tímom U19 v réžii Pedra Lópeza (14. – 21. februára 2022).
Výzva na prípravnú fázu pre tím U19 medzi 17. a 19. januárom 2022.

Martina povolal v októbri 2021 trénera Pedra Lópeza, aby tím U19 súťaži v Európe. Bola vylúčená z definitívneho zoznamu pre cestu do Portugalska.

S tímom U-17, v marci 2020 vyzvala na prípravu proti Villarrealovi.
Tiež zúčastnila sa prvého miesta na turnaji UEFA U-16. Tento rok 2020 porazila USA (2-1), Dánsko (2-1) a Anglicko (2-0).
Martina Fernández Vila patrí do základnej kategórie FC Barcelona.