Pozícía: obrankyna
Aktuálna kategória: U-19
Počet zápasov v aktuálnej kategórii: 6 (U17)
Počet gólov v kategórii: 0
Španielsko WU19 a Írsko WU19 remizovali (0:0). Zodpovedalo to úvodnému dňu Eura v Litve (skupina B). Hralo sa 15. júla 2024 na futbalovom štadióne Marijampolėje v meste Marijampole. Adriana odohrala 90 minút.
Na záverečnú fázu Euro WU19 cestuje do Litvy.
Sonia Bermúdez ju pozvala na tréning so Španielskom WU19 vo futbalovom centre Atalaya v Estepone (Málaga) medzi 1. a 5. júlom 2024.

Španielsko WU19 a Spojené štáty WU19 remizovali (3:3). Tento druhý priateľský prípravný zápas sa hral 3. júna 2024 tiež na štadióne Guillerma Amora (Benidorm, Alicante). S tímom vedeným Soniou Bermúdezovou strelili góly: Raquel Gil (1:0 min 23), Daniela Arques zakončujúca z diaľky (2:1 min 27); a Daniela Agote, ľavonohý (3:2 min 67). Na strane Severnej Ameriky skórovali: Mia Oliaro (Severná Karolína / Chapel Hill), 1:1 (min 26); Isabella Winn (UCLA / Ridgewood), 2:2 (min 31); a Izzy Engle (Minnesota Thunder / Edina), konečné 3-3 (min 86). Adriana odohrala od začiatku.
Španielsko WU19 porazilo Spojené štáty WU19 (3:0). Táto priateľská prípravná konfrontácia sa odohrala 31. mája 2024 na štadióne Guillerma Amora (Benidorm, Alicante). Proti mužstvu vedenému Carrie Kvetonovou strelili góly Daniela Arques (min 45+1), Alba Rodao (min 51) a Cris Librán (min 79). Adriana hrala od začiatku.
Pozvaný so Španielskom WU19 na dvojitý prípravný priateľský zápas proti Spojeným štátom v Benidorme (Alicante) medzi májom a júnom 2024.

Španielsko WU19 vstupuje do záverečnej fázy majstrovstiev Európy ako šampióni v skupine s plným počtom víťazstiev (tri) a bez inkasovaného gólu. Tím vedený Soniou Bermúdezovou zdolal Dánsko WU19 (2:0). Táto konfrontácia sa odohrala 9. apríla 2024 na štadióne ŠRC Bakovci, v meste Bakovci (Murska Sobota, Slovinsko). Zodpovedalo to tretiemu a poslednému dňu 2. kola/skupiny A1. Skóre otvorila Jone Amezaga premenením penalty (min 5). Maximálny trest spáchala Frida Nautrup (Thy ThistedQ) na samotnej Jone. Frida za ten incident dostala červený kartón. Konečný stav 2:0 dosiahla Olaya Enrique (min 34) po rohovom kope, ktorý zahrala Daniela Arquesová. Proti tímu vedenému Anjou Heiner-Møllerovou trafili brvno kapitánka Olaya (min 34) a Lucía Corrales (min 39). Adriana odohrala 90 minút.

Španielsko WU19 zdolalo Grécko WU19 (7:0). Táto konfrontácia sa odohrala 6. apríla 2024 na štadióne ŠRC Bakovci, v meste Bakovci (Murska Sobota, Slovinsko). Zodpovedalo to druhému dňu 2. kola/skupina A1 (Euro WU19). Marina Artero strelila dva góly: 1:0 (min 2), po rohovom kope Daniely Arques; 6:0 (min 48), po zákroku Daniely a odraze. Cris Librán dala ďalšie dva góly: 2:0 (min 15), keď zakončila hlavičkou, po akcii Olaya a odrazenej lopte; 7:0 (min 71), po chybe brankárka. Víťazstvo zavŕšili: Adriana Ranera (3:0, min 30), s asistenciou Laie Martret. Lucía Corrales (4:0, min 40), po rohu, ktorý zahrala Daniela. A Olaya Enrique (5-0, min 45), po ďalšom rohovom kope Daniela a obrannom doskoku. Adriana odohrala 72 minút.

Španielsko WU19 zdolalo Slovinsko WU19 (0:5). Táto konfrontácia sa odohrala 3. apríla 2024 v priestoroch Football Park Radenci v meste Radenci (Mura, Slovinsko). Zodpovedalo to prvému dňu 2. kola/skupina A1 (Euro WU19). Jone Amezaga dosiahla hetrik: 0:2 min 18; 0:3 min 41 s asistenciou Sara Ortega; a 0:5 min 77. Lucía Corralesová zvýšila na 0:1 z priameho kopu (min 9). Stav 0:4 strelila Ainhoa ​​​​Alguacil pri podaní Laie Martret (min 48). Adriana odohrala 90 minút.

Španielsko WU20 a Mexiko WU20 remizovali (2:2). Tím vedený Anou Galindo pripravuje aj MS tejto kategórie v Kolumbii. Táto priateľská konfrontácia sa odohrala 28. februára 2024 na štadióne Guillerma Amora (Benidorm, Alicante). Pre tím, ktorý trénuje Sonia Bermúdez, otvorila skóre po rohu Laia Martret (min 28). Daniela Arquesová predĺžila výsledok z priameho kopu (min 48). Skrátila Isabela Esquiviasová (min 86). Konečný výsledok stanovila Alice Soto po štandardke (min 90+1). Adriana odohrala 20 minút.

Španielsko WU20 zdolalo Nemecko WU20 (3:1). Španielky a Nemky sa pripravujú na majstrovstvá sveta tejto kategórie, ktoré sa budú konať v Kolumbii medzi 31. augustom a 22. septembrom. Táto priateľská konfrontácia sa odohrala 22. februára 2024 na štadióne Rico Pérez (Alicante). Pre tím, ktorý trénuje Sonia Bermúdez, otvorila skóre Olaya Enrique (min 37) priamym kopom. Andrea Medina rozšírila výsledok (min 48), zakončením ľavou nohou po rohu a odraze. Za tím vedený Kathrin Peterovou zmazala Paulina Platnerová (min 52) a obišla Silviu Llorisovú. Konečné 3-1 stanovila Jone Amezaga (min 68). Adriana odohrala 8 minút.
Povolala Sonia Bermúdezová so španielskym tímom WU20 do okna FIFA vo februári 2024.

Španielsko WU19 prehralo so Švajčiarskom WU19 (1:2) 4. decembra 2023. Zodpovedalo to prípravnej konfrontácii, ktorá sa konala v priestoroch Pinatar Arena (Murcia). Jediný gól tímu, ktorý pripravila Sonia Bermúdez, strelila Sandra Villafaňe (min 58). Góly tímu vedeného Veronicou Magliaovou strelila Noemi Ivelj (Grasshopper Zurich) v 52. a 90. minúte. Adriana odohrala 36 minút.
Španielsko WU19 porazilo Dánsko WU19 (1:0) 28. novembra 2023. Zodpovedalo to prípravnej konfrontácii v priestoroch Pinatar Arena (Murcia). Jediný gól strelila v 48. minúte Daniela Agoteová (Athletic Club Bilbao) proti tímu vedenému trénerkou Anjou Heiner-Møllerovou. Adriana odohrala 45 minút (druhý polčas).

Španielsko zdolalo 31. októbra Portugalsko (9:1). Zodpovedalo to tretiemu dňu majstrovstiev Európy WU19 (1. kolo/skupina A5). Hralo sa vo Fotbollsarena Tunavallen vo švédskom meste Eskilstuna. Španielsko postupuje do kola ako šampión skupiny s plným počtom víťazstiev. Adriana odohrala 90 minút.
Španielsko zdolalo 28. októbra domáce Švédsko (0:3). Zodpovedalo to druhému dňu majstrovstiev Európy WU19 (1. kolo/skupina A5). Hralo sa na štadióne Swedbank Park v meste Västerås. Adriana zostala na lavičke.
Španielsko zdolalo Turecko (4:0) 25. októbra 2023. Zodpovedalo to prvému dňu majstrovstiev Európy WU19 (1. kolo/skupina A5). Hralo sa na štadióne Swedbank Park vo švédskom meste Västerås. Góly strelili Carla Camacho, dva (min 59 a 62); Marina Rivas (min 40) a Laia Martret (min 90+4). Adriana odohrala 45 minút (prvý polčas).

Je súčasťou javiska španielskeho tímu WU19 v réžii Sonie Bermúdezovej medzi 16. a 18. októbrom 2023 v Las Rozas (Madrid).
V lete 2023 absolvovala prípravnú sezónu s prvým tímom FC Barcelona.
Toto leto 2023 obnovila zmluvu s FC Barcelona.
Na konci januára 2023 sa Adriana vrátila na ihrisko s Barcelonou B proti Rayo Vallecano (First RFEF) po štyroch mesiacoch mimo pre zranenie.
V sezóne 2022-2023 patrí do tímu Barcelona B, ktorý súťaží v prvom RFEF.
Koncom júla 2022 sa začína prípravná sezóna s prvým tímom FC Barcelona, ​​ktorý vedie Jonatan Giráldez.

Španielsko skončilo ako druhé na ME do 17 rokov v Bosne a Hercegovine. 15. mája vyhral nemecký tím trénerky Friederike Kromp titul, keď porazil Španielsko po penaltovom rozstrele (3:2) po tom, čo sa dostal do konca zápasu nerozhodne o dvoch. Zostala na lavičke na Stadione Grbavica (Sarajevo). Gól strelili Marina Artero a Carla Camacho. Na nemeckej strane skórovali Svea Stoldt (Hamburg) a Mara Alber (Hoffenheim). Nemecko U17 získalo toto ocenenie už po ôsmykrát v trinástich ročníkoch. Oba tímy sa spolu s Francúzskom na treťom mieste zúčastňujú majstrovstiev sveta v tejto kategórii, ktoré sa budú konať v Indii medzi 11. a 30. októbrom 2022.

V európskom semifinále v Bosne a Hercegovine 12. mája Španielsko do 17 rokov zdolalo Holandsko do 17 rokov, ktoré trénuje Thomas Oostendorp, 3:0. Zostala na lavičke, na Stadione Grbavica (Sarajevo). Skórovali Nina Pou (dve) a Olaya Enrique. Španielsko do 17 rokov po deviaty raz v histórii sa dostalo do finále turnaja s plným počtom víťazstiev; štrnásť strelených gólov a žiadny inkasovaný.

DO SEMIFINÁLE PLNE TRIUMFOV

Španielsko odštartovalo v Bosne a Hercegovine záverečnú fázu európskej U17. V úvodnom zápase 3. mája 2022 zdolali Nórsko trénerky Elise Brotangenovej 4:0. Adriana zostala na lavičke na štadióne Gradski (Mostar, Hercegovina-Neretva). Gól strelili Carla, Vicky, Laia a Lucía.
Na druhý deň v Bosne a Hercegovine, 6. mája, zdolalo Španielsko do 17 rokov aj Fínsko do 17 rokov, ktoré trénuje Marko Saloranta, 4:0. Adriana odohrala 90 minút na štadióne Pecara (Široki Brijeg). Skórovali Judit Pujols, Carla Camacho, Jone Amezaga a Magali Capdevila.
Na záver B-skupiny v Bosne a Hercegovine 9. mája Španielska U17 zdolala Francúzsko U17, ktorú trénuje Cécilie Locatelli, 3:0. Adriana zostala na lavičke, na rovnakom pódiu v meste Široki Brijeg. Gól strelili Paula Partido Durán, Jone Amezaga a Lucía Corrales. Španielsko postúpi do semifinále ME ako šampión v skupine (plné víťazstiev, jedenásť strelených gólov a žiadny inkasovaný).

V druhej fáze Euro U17 (Liga A2, v Globall Football Park, v Telki, Budapešť, 10. apríla 2022) odohrala Adriana 17 minút proti domácim Maďarkám U17, ktoré viedla Schumi Dorottya. Španielsky tím vyhral (0:6, 0:2 v polčase).
V druhej fáze Eura do 17 rokov (Liga A2, v Globall Football Park, v Telki v Budapešti 13. apríla 2022) odohrala 24 minút proti Česku do 17 rokov, ktoré viedol Jaroslav Hynek. Španielsky tím vyhral (2:0). Góly strelili Carla Camacho a Judit Pujols. Španielsko skončilo na prvom mieste v skupine.

Španielsko do 17 rokov porazilo Holandsko do 17 rokov (5-2, 1-0 po polčase), v priateľskom prípravnom zápase hranom 2.3.2022 na štadióne Guillerma Amora (Benidorm, Alicante). Adriana odohrala 15 minút proti tímu pod vedením Thomasa Oostendorpa.

Po uzavretí skupinovej fázy ME do 17 rokov v septembri 2021 Španielsko vyhralo všetky tri zápasy a kvalifikovalo sa ako prvé. Adriana zostala na lavičke.
V auguste 2021 sa zúčastnila španielskeho tímu U17 pod vedením Kenia Gonzala. Španielsko sa zúčastnilo turnaja Challenge Nations Feminin / Mondial de Football v Montaigu (Francúzsko). Zúčastnila sa dvoch zápasov proti Nórsku, obe sa skončili víťazstvom: prvý deň 5:2 a druhý deň 4:2. Adriana odohrala 18. augusta 32 minút. 21. augusta odohrala 71.
25. mája 2021 ju zvolal tréner Sanabrie Kenio Gonzalo pre tím U-17 s cieľom trénovať v etape Alfaz del Pi (Alicante) od 31. mája do 3. júna.
V sezóne 2020-2021 nastúpila v prvom ženskom mládežníckom tíme FC Barcelona vo prvej kampani v klube "Blaugrana".
Patrila aj v katalánskom klube CF Damm (Barcelona).
Bola súčasťou katalánskych základných tímov od 12 do 15 rokov.
Začala v Juniorskom FC 1917 (Sant Cugat), keď sa súťažila od prebenjamínov po infantilných.
Adriana Ranera Casanovas, "Adri", sa narodila v Sant Cugat del Vallès (Barcelona).

Posledná aktualizácia: 16 JÚL 2024