FC Barcelona sa dostáva do historického druhého európskeho finále a tréner Lluís Cortés obnovuje zmluvu

05 MÁJ 2021 | ČLÁNOK
FC Barcelona sa dostala do druhého finále Ligy majstrov žien UEFA. 2. mája 2021 katalánsky tím porazil Paríž Saint-Germain 2:1 na ihrisku Johan Cruyff (3:2 v tomto semifinále).
Toto víťazstvo FC Barcelona v Sant Joan Despí bolo prvé proti PSG v histórii šiestich zápasov Ligy majstrov žien UEFA a prvýkrát strelilo dva góly proti francúzskemu tímu. Lieke Martens strelila tieto dva góly a vyrovnala rozdiel Marie Katoto (2:1).
Proti Parížu Saint-Germain sa prvý zápas odohral 25. apríla 2021 na štadióne Georges-Lefèvre vo francúzskom Saint-Germain-en-Laye a bol zaznamenaný 1:1. Jenni Hermoso dala hráčkam Barcelony náskok a vyrovnala Severoameričanku Alanu Cookovú.

LLUÍS CORTÉS OBNOVUJE ZMLUVU PO VYLÚČENÍ FRANCÚZSKEHO KLUBU

Klub oficiálne zverejnil že FC Barcelona sa dohodla s trénerom Lluísom Cortésom "na predĺžení jeho zmluvy do 30. júna 2022 s možnosťou ešte jednej sezóny". Katalánsky tréner je vo svojej tretej sezóne na čele tímu Blaugrana. "Opraty prevzal v januári 2019, keď vo funkcii vystriedal Frana Sáncheza, ktorému bol asistentom. Odvtedy, vždy verná odvážnemu a okázalému štýlu hry, sa Barça prebojovala do prvých dvoch finále Ligy majstrov, vyhrala ligu, pohár kráľovnej, španielsky superpohár a katalánsky pohár. Počas tejto doby tréner Balagueru (Lleida) zrežíroval 90 zápasov s bilanciou 81 víťazstiev, tri remízy a šesť prehier. Strelci týchto čísel sú 341 gólov a 40 proti", doplnilo uvedené vyhlásenie.

V ŠTVRTINÁCH ZÁVEREČNÉHO DOLU ZÍSKAL MANCHESTERU

FC Barcelona sa napriek prehre v Manchestri (2:1) proti City, dostala do semifinále Ligy majstrov žien. Prvý gól inkasovala v 20. minúte Sandra Paňos, práca Kanaďanky Janine Beckie. Druhý dostala penaltu v 68, skórovala Sam Mewis. Gól katalánskeho tímu spočítala Asisat Oshoala (min. 59).
FC Barcelona uplatnila príjmy dosiahnuté v prvom zápase proti Manchestru City (3:0). Tento zápas z dôvodu pandemického protokolu sa hral na štadióne Brianteo v Monze (Taliansko). Skórovali Asisat Oshoala, Mariona Caldentey (z penalty) a Jenni Hermoso.

PRVÉ FINÁLE, V ROKU 2019 V BUDAPEŠTI

V roku 2019 sa FC Barcelona dostala do prvého finále Ligy majstrov žien UEFA a stala sa prvým tímom lige Iberdrola, ktorý zvíťazil v najvyššej kontinentálnej súťaži na klubovej úrovni. Titul si odniesol Olympique de Lyon. V 5. minúte otvorila skóre Dzsenifer Marozsán. Ada Hegerbergová podpísala hetrik (14., 19. a 30. minúta). Konečné 4:1 dala Asisat Oshoala v 88.
Toto finále sa hralo na Ferencvárosovom štadióne (Groupama Aréna) v Budapešti 18. mája 2019.
Tím Blaugrana sa formoval v maďarskom hlavnom meste so Sandrou Pañosovou; Marta Torrejón, Andrea Pereira (Stefanie van der Gragt, min. 81), Mapi León, Leila Ouahabi; Vicky Losada, Aitana Bonmatí (Andressa Alves, min. 69), Alexia Putellas; Mariona Caldentey; Lieke Martens a Toni Duggan (Asisat Oshoala, min. 69). Už len traja nepatria do katalánskeho klubu: Van der Gragt, Alves a Duggan.

Autor článku: Carlos Luis Chevilly

FC Barcelona porazila Benficu na začiatku Ligy majstrov

14 NOV 2023 | ČLÁNOK
FC Barcelona odštartovala obhajobu európskeho titulu "ručičkou" proti Benfice (5:0). Táto konfrontácia v A-skupine Ligy majstrov sa odohrala 14. novembra 2023 na Estadi Johan Cruyff, v Sant Joan Despí. Alexia Putellas a Aitana Bonmatí strieľali góly vo dvojiciach a Asisat Oshoala zavŕšila výsledok zakončením nožničkami.

FC Barcelona po návrate korunuje európsky titul v Eindhovene

03 JÚN 2023 | ČLÁNOK
FC Barcelona vyhrala svoju druhú ženskú Ligu majstrov. Modro-červený klub sa vrátil zozadu na štadióne PSV (Eindhoven, Holandsko) a v európskom finále 3. júna 2023 zdolal VfL Wolfsburg (3:2). Nemecký tím získal v prvom časť dvojgólový náskok. Začiatok druhého polčasu bol hektický, keďže Patri Guijarro strelila dva góly v priebehu troch minút. Definitívny výsledok, ktorý vyvrcholil pri dosledovaní zápasu, strelila Fridolina Rolfö.

FC Barcelona postupuje do štvrtého finále Ligy majstrov

27 APR 2023 | ČLÁNOK
FC Barcelona sa štvrtýkrát vo svojej histórii dostala do finále Ligy majstrov. Modro-červený tím vyradil v semifinále Chelsea, ktorú trénuje Emma Hayes. V Londýne vyhrali v prvom zápase 0:1. V druhom zápase na Camp Nou bola remíza (1:1), 27. apríla 2023. Aitana Bonmatí (hráčka zápasu) asistovala na 1:0 (min 64), skórovala Caroline Graham. Guro Reiten strieľala ľavou nohou (min 67). Do tejto hry sa zapojili aj Melanie Leupolz, Sam Kerr a brankárka Sandra Paňos. Alexia Putellasová bola po prepustení zo zdravotných dôvodov tento týždeň na lavičke náhradníčok, hoci sa už na ihrisku neobjavila s tímom, ktorý vedie Jonatan Giráldez.