Španielske futbalistky v ženských ligách a reprezentácii

Štatistiky pripravené s oficiálnymi údajmi Španielskeho futbalového zväzu (RFEF).Španielske futbalistky v ženských ligách a reprezentácii

Španielsko je súčasťou skupiny A4 spolu so Švédskom, Talianskom a Švajčiarskom

V sídle UEFA vyžrebovala šéfka ženského futbalu na starom kontinente Nadine Keßler v spolupráci so španielskou Veronicou Boquete zloženie jednotlivých skupín v Lige národov. Španielsko je súčasťou skupiny A4 spolu so Švédskom, Talianskom a Švajčiarskom.

VYHRALI ZÁPASY PROTI NÓRSKU A ČÍNE NA IBIZE

Španielsko uskutočnilo prípravnú fázu začiatkom apríla 2023 na Ibize. Na štadióne Palladium Can Misses 6. zdolali Nórsko (4:2). Skórovali Jenni Hermoso (dve) a Salma Paralluelo (ďalšie dve). Podľa rovnakého scenára 11. apríla zdolali Čínu (3:0). Tere Abelleira otvorila skóre (min 45). Athenea del Castillo expandovala, po odraze vystrelila ľavou nohou (min 60). Alba Redondo stanovila konečný výsledok hlavičkou po rohovom kope Jenni Hermoso (min 81).

NA DRUHOM MIESTE PO AUSTRÁLII

Španielsko uzavrelo účasť na Pohári národov na druhom mieste po Austrálii a pred Českom (tretie) a Jamajkou (štvrté). V tretí deň turnaja La Roja zdolala český tím (3:0) 22. februára 2023. Góly strelili Esther González (dva) a Athenea del Castillo (z penalty). Austrália zdolala Španielsko na Pohári národov (3:2) 19. februára. Oľga Carmona a Alba Redondo uzavreli medzeru. Španielsko odštartovalo turnaj v Austrálii 16. februára. Porazili tím Jamajky (3:0). Góly strelili Maite, Esther a Fiamma.

Žreb Majstrovstiev sveta vo futbale žien 2023 sa konal v Aucklande na Novom Zélande 22. októbra 2022. Španielsko bolo zaradené do C-skupiny spolu s Kostarikou, Zambiou a Japonskom.
Ostatné skupiny boli nasledovné: Skupina A: Nový Zéland, Nórsko, Filipíny a Švajčiarsko. B-skupina: Austrália, Írsko, Nigéria a Kanada (aktuálny olympijský víťaz). Skupina D: Anglicko (víťaz Euro-2022), Haiti (víťaz play-off „B“), Dánsko a Čína. Skupina E: Spojené štáty americké, Vietnam, Holandsko a Portugalsko (víťaz play-off „A“). Finalistky z roku 2019 (Američanky, ktoré získali titul, a Holanďanky) sa teda stretnú v rovnakej skupine opäť v roku 2023. F-skupina: Francúzsko, Jamajka, Brazília a Panama (víťaz play-off „C“). Skupina G: Švédsko, Juhoafrická republika, Taliansko a Argentína. Skupina H: Nemecko, Maroko, Kolumbia a Južná Kórea.
Finálový turnaj sa bude hrať od 20. júla do 20. augusta (Austrália/Nový Zéland).
Na území Nového Zélandu bude Španielsko debutovať proti stredoameričankám vo Wellingtone 21. júla. S debutujúcimi Afričankami sa stretne v Auckland City 26. júla. Vo Wellingtone sa 31. júla stretnú s Aziatmi. V osemfinále sa skupina La Roja stretne so súpermi zo skupiny A. Finále sa hrá na novom štadióne v Sydney.

HISTORICKÁ VÝHRA PROTI USA A REMÍZA PROTI ŠVÉDSKU

Španielsky tím dosiahol historicky prvé víťazstvo proti Spojeným štátom, ktoré pripravil Vlatko Andonovski. Táto prípravná konfrontácia sa odohrala na štadióne El Sadar 11. októbra 2022 (2:0). Skóre otvorila debutantka Laia Codina po rohu a niekoľkých odrazoch (min 39). Konečný výsledok stanovila Esther Gonzálezová, ktorá zakončila ľavou nohou v podaní Oihane Hernándezovej a múrom po zákroku Maitane Lópezovej (min 72).
Španielsko a Švédsko remizovali (1:1) v prípravnom zápase hranom 7. októbra 2022 na štadióne Arcángel (Córdoba). Marta Cardona vyrovnala (min 83). Debutovala Nuria Rábano.

EURO-2022 V ANGLICKU

Španielsko odštartovalo záverečnú fázu Euro-2022 v Anglicku víťazstvom (skupina B). Na štadióne MK v meste Milton Keynes (neďaleko Londýna) 8. júla porazili Fínsko (4:1). La Roja strelil tri góly hlavou a druhý z penalty. Skórovali Irene Paredes (min 26), Aitana Bonmatí (min 41), Lucía García (min 75) a Mariona Caldentey (min 90+5). Linda Sällströmová už v úvodnej minúte presadila severský tím na čele so Švédkou Annou Signeulovou.
Španielsko prehralo s Nemeckom (0:2) v druhom zápase Eura-2022, 12. júla v Brentforde (Západný Londýn). Skórovali Klara Bühl (min 3, ľavou nohou) a kapitánka Alexandra Popp (min 37, hlavičkou po rohu).
Španielsky tím sa dostal do štvrťfinále Euro-2022. B-skupinu uzavreli víťazstvom proti Dánsku v Brentforde (1:0), 16. júla. Ten jediný gól strelila Marta Cardona, keď zakončila hlavičkou po asistencii Olgy Carmonovej (min 90). Dáni vedení Larsom Søndergaardom vypadnú. S touto skupinou sa lúči aj Fínsko.
Španielsko uzavrelo svoju účasť na Euro-2022 na britskej pôde vo štvrťfinále. Podľahol v predĺžení proti Anglicku, 20. júla v Brightone. Esther Gonzálezová dostala La Roja do vedenia po asistencii Athenea del Castillo (min 54). Premenili Ella Toone (1:1, min 84) a Georgia Stanway (2:1, min 96).

V AUSTRÁLII/NOVOM ZÉLANDE-2023

Španielsko 6. septembra 2022 uzavrelo svoje predchádzajúce MS skupiny B víťazstvom nad Ukrajinou (5:0) v Las Rozas. Góly strelili Esther González, dva; Alba Redondo, dvaja ďalší; a Jenni Hermoso z penalty. Vo svojom predposlednom zápase 2. septembra porazili Maďarsko aj v Las Rozas. Góly strelili Esther González, Irene Paredes a Patri Guijarro (3:0). Španielsko viedlo skupinu s množstvom víťazstiev (24 bodov), pred Škótskom (16), Ukrajinou (10), Maďarskom (9) a Faerskými ostrovmi (bez bodov).
Španielsku sa podarilo dostať do záverečnej fázy majstrovstiev sveta v Austrálii/Novom Zélande-2023. V skupine B dosiahli matematickú priečku, keď zdolali Škótsko 12. aprila 2022 v Hampden Parku v Glasgowe (0:2). Góly strelila kapitánka Jenni Hermosóová, prvý z penalty.
V septembri 2021 skupinová fáza sa začala víťazstvami v Tórshavne (0:10) a Budapešti (0:7). Už v októbri pokračoval vo víťaznej sérii výhrou nad Marokom v prípravnom zápase v Cáceres (3:0) a na návšteve Ukrajiny na predchádzajúcom turnaji MS (0:6). Španielsko s deviatimi štartujúcimi hráčkami z FC Barcelona (Paňos, Pereira, Paredes, Ouahabi, Guijarro, Bonmatí, Putellas, Hermoso a Caldentey) zdolalo na konci roka 2021 Škótsko (8:0) o tím španielskych žien. Na rovnakom pódiu na štadióne La Cartuja v Seville zdolali aj Faerské ostrovy (12:0).

2022: MAJSTERKOU SVETA U20 V KOSTARICE

Španielsko do 20 rokov po prvý raz vyhralo majstrovstvá sveta žien. Vo finále zdolali Japonsko (3:1) na Národnom štadióne v San José 28. augusta 2022. Inma Gabarro otvorila skóre (min 12). Salma Paralluelo pridala dva góly, posledný z penalty (min 22 a 27). Suzu Amano skrátila rozdiely po faule (min 47). Tréner Pedro López zopakoval zostavu na semifinále proti Holandsku (2:1). Meritxell Font získala ocenenie Zlatá rukavica. Inma Gabarro zakončila turnaj s ôsmimi gólmi ako Pichichi z majstrovstiev sveta (zlatá kopačka a tiež strieborná lopta).

OSTRAVA-2022: MAJSTROVKY EURÓPY U19

Mužstvo vedené Pedrom Lópezom získalo európsky titul do 19 rokov vo finále hranom 9. júla 2022 na Mestskom štadióne (Ostrava, ČR). Španielsko porazilo Nórsko (2:1). V protiútoku Iris Omarsdottir posunula severské ženy dopredu (min 5). Výsledok otočili gólmi: Ane Elexpuru (min 36) a Júlia Bartel (min 90+4). La Rojita dosiahol maximálne kontinentálne víťazstvo do 19 rokov štvrtýkrát vo svojej histórii.
Aj v kategórii U19 bolo na začiatku súťaže Španielsko súčasťou ligy A a skupiny A6 (október 2021): spolu s Českom, Portugalskom (hostiteľ) a Slovenskom. Španielska reprezentácia vedená Pedrom Lópezom dosiahla plné triumfy a kvalifikovala sa ako prvá v skupine.
V druhej fáze Euro U19 (Liga A-6 na severe Portugalska v apríli 2022) tím pod vedením Pedra Lópeza sa dostal do záverečnej fázy na čele skupiny s rovnakým počtom bodov ako holandské futbalistky (sedem), po presnom vyrovnaní s Holandskom (2:2), ako aj porážke Rumunska (9:0) a domácich Portugaliek (0:6).
Belgicko, Litva a Bielorusko budú v rokoch 2023, 2024 a 2025 hostiť majstrovstvá Európy žien do 19 rokov.

NA DRUHOM MIESTE V EURÓPE V U17

V kategórii U-17 bolo na začiatku turnaja Španielsko súčasťou ligy A a skupiny A7 (24.-30. septembra 2021) spolu so Srbskom, Islandom a Severným Írskom. Tím vedený Keniom Gonzalom získal tri triumfy a bol zaradený ako prvý v skupine.
V druhej fáze Euro U17 (Liga A2, v Globall Football Park, v Telki v Budapešti, v apríli 2022) skončilo Španielsko na prvom mieste v skupine a bez inkasovaného gólu proti Maďarsku a Česku. Ukrajina nemohla konkurovať kvôli vojne.
Španielsko vo finále 15. mája v Sarajeve prehralo po penaltovom rozstrele s majstrovským Nemeckom (2:3), po 90 minútach dvojgólovej remízy.

SVETOVÝ TITUL U17 V INDII V OKTÓBERI 2022

"La Rojita" bola vyhlásená za majstra sveta U17 v Indii 30. októbra na štadióne Dr. DY Patila v meste Navi Mumbai. Tesne zdolal kolumbijský tím (1:0). Vlastný gól kolumbijskej obrankyne Ana María Guzmán bol definitívnym nerovnomerným skóre v 82. minúte po rozohrávke Laia Martret v priestore a po dorážke Pauly Partido z útočného pravého krídla.

16 TÍMOV NOVEJ KATEGÓRIE 2022-2023: FIRST RFEF

Týchto 16 klubov tvorí novú kategóriu RFEF First pre túto sezónu 2022-2023:
SD Eibar, Rayo Vallecano (obaja zostúpili z ligy Iberdrola), Dépor Abanca A Coruňa, RCD Espanyol Barcelona, ​​​​Osasuna Pamplona, ​​​​DUX Logroño, FC Barcelona B, Cacereño, Granada CF, CD Juan Grande Gran Canaria, Granadilla Tenerife B, SE AEM Lleida, Real Oviedo, Albacete Foundation, Athletic Club B a Córdoba CF.


ANE AZKONA

ANE AZKONA

 • Klub: Athletic Club
 • Aktualizácia: 12 APR 2023
ONA BATLLE

ONA BATLLE

 • Klub: Manchester United
 • Aktualizácia: 17 MÁJ 2023
ALE BERNABÉ

ALE BERNABÉ

 • Klub: Real Sociedad
 • Aktualizácia: 16 NOV 2022
MARTA CARDONA

MARTA CARDONA

 • Klub: Atlético de Madrid
 • Aktualizácia: 01 MAR 2023
MARTA CARRO

MARTA CARRO

 • Klub: Valencia CF
 • Aktualizácia: 19 MÁJ 2023
LAIA CODINA

LAIA CODINA

 • Klub: FC Barcelona
 • Aktualizácia: 12 APR 2023
LOLA GALLARDO

LOLA GALLARDO

 • Klub: Atlético de Madrid
 • Aktualizácia: 28 MÁJ 2023
JENNI HERMOSO

JENNI HERMOSO

 • Klub: Pachuca Tuzas (México)
 • Aktualizácia: 12 APR 2023
MAPI LEÓN

MAPI LEÓN

 • Klub: FC Barcelona
 • Aktualizácia: 27 NOV 2022
AINHOA MORAZA

AINHOA MORAZA

 • Klub: Atlético de Madrid
 • Aktualizácia: 25 DEC 2022
EVA NAVARRO

EVA NAVARRO

 • Klub: Atlético de Madrid
 • Aktualizácia: 12 APR 2023
MAITE OROZ

MAITE OROZ

 • Klub: Real Madrid
 • Aktualizácia: 12 APR 2023
ANDREA PEREIRA

ANDREA PEREIRA

 • Klub: Club América de México
 • Aktualizácia: 08 SEP 2022
ENITH  SALON

ENITH SALON

 • Klub: Valencia CF
 • Aktualizácia: 12 APR 2023
ANA TEJADA

ANA TEJADA

 • Klub: Real Sociedad
 • Aktualizácia: 07 APR 2023

Trenér

Jorge Vilda


ANDREA ALONSO

ANDREA ALONSO

 • Klub: Real Madrid Juvenil
 • Aktualizácia: 10 APR 2023
EVA ALONSO

EVA ALONSO

 • Klub: Penn State University women's soccer
 • Aktualizácia: 09 JÚN 2022
JONE AMEZAGA

JONE AMEZAGA

 • Klub: Athletic Club
 • Aktualizácia: 11 APR 2023
PAULA ARANA

PAULA ARANA

 • Klub: Athletic Club
 • Aktualizácia: 06 MÁJ 2023
ARIANA ARIAS

ARIANA ARIAS

 • Klub: FC Barcelona B
 • Aktualizácia: 21 OKT 2022
NAHIA AZPIAZU

NAHIA AZPIAZU

 • Klub: Fundación Osasuna B
 • Aktualizácia: 23 MAR 2022
ONA  BARADAD

ONA BARADAD

 • Klub: FC Barcelona
 • Aktualizácia: 07 FEB 2023
HELENA BARCO

HELENA BARCO

 • Klub: FC Barcelona B (hasta 2020)
 • Aktualizácia: 23 MAR 2022
DANA BENÍTEZ

DANA BENÍTEZ

 • Klub: Atlético de Madrid
 • Aktualizácia: 10 NOV 2022
NEREA BENITO

NEREA BENITO

 • Klub: Athletic Club B
 • Aktualizácia: 13 OKT 2022
KARLA BERMEJO

KARLA BERMEJO

 • Klub: Atlético de Madrid B
 • Aktualizácia: 15 DEC 2022
ANNA BERNARDI

ANNA BERNARDI

 • Klub: CF Igualada (Barcelona)
 • Aktualizácia: 23 MAR 2022
MARÍA BLANCO

MARÍA BLANCO

 • Klub: Fundación Osasuna
 • Aktualizácia: 28 APR 2022
AINOA CAMPO

AINOA CAMPO

 • Klub: Villarreal
 • Aktualizácia: 27 DEC 2022
SARA CARRILLO

SARA CARRILLO

 • Klub: Deportivo Alavés Gloriosas
 • Aktualizácia: 28 DEC 2022
IRIA CASTRO

IRIA CASTRO

 • Klub: DUX Logroňo
 • Aktualizácia: 17 MÁJ 2023
CATA COLL

CATA COLL

 • Klub: FC Barcelona
 • Aktualizácia: 24 MAR 2023
LORENA CUBO

LORENA CUBO

 • Klub: FC Barcelona B
 • Aktualizácia: 27 MÁJ 2023
NEREA DE DIEGO

NEREA DE DIEGO

 • Klub: Eastern Kentucky Colonels (USA)
 • Aktualizácia: 02 JÚN 2023
DANIELA DÍAZ

DANIELA DÍAZ

 • Klub: UD Tres Cantos (Madrid)
 • Aktualizácia: 30 MÁJ 2022
MIRIAM DIÉGUEZ

MIRIAM DIÉGUEZ

 • Klub: Deportivo Alavés Gloriosas
 • Aktualizácia: 28 DEC 2022
ANE ELEXPURU

ANE ELEXPURU

 • Klub: Athletic Club
 • Aktualizácia: 07 APR 2023
NATALIA ESCOT

NATALIA ESCOT

 • Klub: Levante Las Planas
 • Aktualizácia: 10 APR 2023
AIDA ESTEVE

AIDA ESTEVE

 • Klub: Madrid CFF
 • Aktualizácia: 07 APR 2023
GEMMA FONT

GEMMA FONT

 • Klub: FC Barcelona
 • Aktualizácia: 07 APR 2023
ANA FRANCO

ANA FRANCO

 • Klub: Sevilla FC
 • Aktualizácia: 19 OKT 2022
EMMA GÁLVEZ

EMMA GÁLVEZ

 • Klub: FC Barcelona B
 • Aktualizácia: 11 MAR 2023
OLGA GARCÍA

OLGA GARCÍA

 • Klub: DUX Logroňo
 • Aktualizácia: 30 MÁJ 2023
PILAR GARROTE

PILAR GARROTE

 • Klub: Levante Las Planas
 • Aktualizácia: 13 MÁJ 2023
GEMMA GILI

GEMMA GILI

 • Klub: Real Sociedad
 • Aktualizácia: 25 DEC 2022
LUCÍA GÜEMES

LUCÍA GÜEMES

 • Klub: Las Vegas University
 • Aktualizácia: 02 JÚN 2023
ELENA JULVE

ELENA JULVE

 • Klub: Levante Las Planas
 • Aktualizácia: 13 MÁJ 2023
LAURA LOBO

LAURA LOBO

 • Klub: FC Barcelona Juvenil
 • Aktualizácia: 16 FEB 2022
PAULA MAŇOSO

PAULA MAŇOSO

 • Klub: Sporting Gijón (hasta 2022)
 • Aktualizácia: 30 MÁJ 2023
ANA  MARCOS

ANA MARCOS

 • Klub: Valencia CF
 • Aktualizácia: 10 MÁJ 2023
LAIA  MARTRET

LAIA MARTRET

 • Klub: FC Barcelona B
 • Aktualizácia: 11 APR 2023
ANDREA MEDINA

ANDREA MEDINA

 • Klub: Atlético de Madrid
 • Aktualizácia: 11 APR 2023
CARMEN MENAYO

CARMEN MENAYO

 • Klub: Atlético Madrid
 • Aktualizácia: 25 MÁJ 2023
ARI  MINGUEZA

ARI MINGUEZA

 • Klub: FC Barcelona B
 • Aktualizácia: 07 APR 2023
LAIA MUŇOZ

LAIA MUŇOZ

 • Klub: Florida International Panthers
 • Aktualizácia: 07 JÚN 2022
NEREA NEVADO

NEREA NEVADO

 • Klub: Athletic Club
 • Aktualizácia: 07 APR 2023
IRENE  OGIZA

IRENE OGIZA

 • Klub: Athletic Club
 • Aktualizácia: 21 FEB 2022
ANDREA OKENE

ANDREA OKENE

 • Klub: Valencia CF B
 • Aktualizácia: 25 DEC 2022
MABEL OKOYE

MABEL OKOYE

 • Klub: Friol Lugo
 • Aktualizácia: 03 JAN 2023
NAIARA  ORDAX

NAIARA ORDAX

 • Klub: CDE Racing Santander
 • Aktualizácia: 24 JAN 2023
NOA ORTEGA

NOA ORTEGA

 • Klub: FC Barcelona B
 • Aktualizácia: 27 MÁJ 2023
ISABEL PALÁ

ISABEL PALÁ

 • Klub: Atlético de Madrid B
 • Aktualizácia: 26 JAN 2023
LUCÍA PALOMARES

LUCÍA PALOMARES

 • Klub: Sporting Plaza Argel (SPA Alicante)
 • Aktualizácia: 24 JAN 2023
MARTA PEIRÓ

MARTA PEIRÓ

 • Klub: Servette FCCF Genève
 • Aktualizácia: 11 JÚN 2022
AMAIA PEŇA

AMAIA PEŇA

 • Klub: Athletic Club
 • Aktualizácia: 05 MÁJ 2023
LEIRE PEŇA

LEIRE PEŇA

 • Klub: Real Betis
 • Aktualizácia: 25 DEC 2022
CLARA PINEDO

CLARA PINEDO

 • Klub: Athletic Club
 • Aktualizácia: 04 APR 2023
JUDIT  PUJOLS

JUDIT PUJOLS

 • Klub: FC Barcelona B
 • Aktualizácia: 07 FEB 2023
NATALIA RAMOS

NATALIA RAMOS

 • Klub: Granadilla Tenerife
 • Aktualizácia: 25 DEC 2022
NOELIA RAMOS

NOELIA RAMOS

 • Klub: Granadilla Tenerife
 • Aktualizácia: 25 DEC 2022
LIDIA RIVEIRO

LIDIA RIVEIRO

 • Klub: Fundación CD Tenerife
 • Aktualizácia: 24 JAN 2023
MARÍA SAMPALO

MARÍA SAMPALO

 • Klub: Dépor Abanca (hasta 2022)
 • Aktualizácia: 26 JAN 2023
CELIA SEGURA

CELIA SEGURA

 • Klub: FC Barcelona B
 • Aktualizácia: 27 MÁJ 2023
CATALINA SERRA

CATALINA SERRA

 • Klub: Atlético Baleares hasta 2020
 • Aktualizácia: 24 JAN 2023
SARA SERRAT

SARA SERRAT

 • Klub: CDE Racing Féminas
 • Aktualizácia: 24 JAN 2023
YOLANDA SIERRA

YOLANDA SIERRA

 • Klub: Atlético de Madrid B
 • Aktualizácia: 31 OKT 2022
PAULA SUÁREZ

PAULA SUÁREZ

 • Klub: University North Carolina
 • Aktualizácia: 11 JÚL 2022
MARÍA SUBÍES

MARÍA SUBÍES

 • Klub: Georgia State Panthers
 • Aktualizácia: 09 JÚN 2022
LAURA TANARRO

LAURA TANARRO

 • Klub: Atlético de Madrid B
 • Aktualizácia: 10 NOV 2022
JUANI TORRES

JUANI TORRES

 • Klub: Córdoba CF (hasta 2022)
 • Aktualizácia: 27 JAN 2023
SANDRA TORRES

SANDRA TORRES

 • Klub: Atlético Baleares
 • Aktualizácia: 24 JAN 2023
MIRARI URIA

MIRARI URIA

 • Klub: Real Sociedad
 • Aktualizácia: 07 APR 2023
ANA VALLÉS

ANA VALLÉS

 • Klub: Dépor Abanca (hasta 2022)
 • Aktualizácia: 26 JAN 2023
ELENA VÁZQUEZ

ELENA VÁZQUEZ

 • Klub: Orzán SD (Dépor Abanca)
 • Aktualizácia: 30 MÁJ 2023
INÉS VILLANUEVA

INÉS VILLANUEVA

 • Klub: Drury University Women's Soccer (USA)
 • Aktualizácia: 23 JAN 2023
LAURA VIŇAS

LAURA VIŇAS

 • Klub: Atlético de Madrid B
 • Aktualizácia: 23 JAN 2023
JANA XIN

JANA XIN

 • Klub: Deportivo Alavés Gloriosas
 • Aktualizácia: 10 FEB 2023

Neaktívne futbalistky
Neaktívne futbalistky