Ďalšia veľká kapitola histórie: nový rekord na Camp Nou a ochutnávka finále

23 APR 2022 | ČLÁNOK
Camp Nou, štadión FC Barcelona, ​​opäť prekonal celosvetový rekord v návštevnosti ženského futbalového zápasu. Dňa 22.4.2022 91648 fanúšikov zúčastnilo prvého barcelonského dejiska –plného nadmernej eufórie pri spievaní piesne Barcy– aby boli svedkami semifinále Ligy majstrov proti Wolfsburgu. Tím, ktorý trénuje Jonatan Giráldez, nastavil svoj lístok do samotného finále veľmi priaznivo, keď porazil nemecký tím trénovaný Tommym Strootom 5:1.
Alexia Putellas v apríli tohto roku opäť sa stala hviezdnou protagonistkou maximálneho ženského kontinentálneho turnaja. UEFA ju vyhlásila za hráčku zápasu. Kapitánka katalánskeho klubu strelila dva góly, čím sa dostala na desiatku v Európe: 4:0 (min 39), strelou ľavou nohou po asistencii Patri Guijarro; a konečný výsledok (min 85), premenila penaltu (aj ľavačkou, jej špecialita), ktorú si na seba pripísala kapitánka súpera Holanďanka Dominique Janssenová.
Výhru skompletizovali: Aitana Bonmatí (min 3), po faule vhodila Fridolina Rolfö; Caroline Graham Hansen (min 10), strieľala ľavou nohou, asistovala jej Ana-Maria Crnogorčević; a Jenni Hermoso, tiež ľavačkou (min 34), po prihrávke Marty Torrejónovej.
Wolfsburgu sa podarilo stiahnuť iba jeden náskok dvadsať minút pred koncom: Holanďanka Jill Roordová zvýšila na 4:1 (asistovala Tabea Wassmuth).

NÓRSKY ÚTOČNÍK VYNIKÁ

Vo štvrťfinálovej konfrontácii proti Realu Madrid, aj v Blaugrana Coliseum (spomínané 5:2), FC Barcelona sa musela vrátiť proti súperovi, ktorý v značnej časti zápasu robil vážne problémy. Nórska útočníčka Caroline Graham Hansen bola vyhlásená UEFA za hráčku zápasu. Týmto kontinentálnym súbojom zostala posledná štvrťhodinka istého postupu s už rozhodnutou prihrávkou do semifinále.
V dôsledku toho FC Barcelona sa dostala cez víkend 23. až 24. apríla do prestávky Ligy Iberdrola so 45 po sebe idúcimi víťazstvami v tejto sezóne 2021-2022 vo všetkých súťažiach, z toho štrnásť v Lige majstrov. Ukazuje veľa vo svoj prospech, aby prácu ukončil 30. apríla v Nemecku. Cieľom je bezpochyby obnoviť kontinentálny titul na štadióne Juventusu v Turíne 22. mája. Ďalšia kapitola histórie vo veľkom štýle v ženskom futbale.


Autor článku: Carlos Luis Chevilly

Ďalšie podobné články

FC Barcelona porazila Benficu na začiatku Ligy majstrov

14 NOV 2023 | ČLÁNOK
FC Barcelona odštartovala obhajobu európskeho titulu "ručičkou" proti Benfice (5:0). Táto konfrontácia v A-skupine Ligy majstrov sa odohrala 14. novembra 2023 na Estadi Johan Cruyff, v Sant Joan Despí. Alexia Putellas a Aitana Bonmatí strieľali góly vo dvojiciach a Asisat Oshoala zavŕšila výsledok zakončením nožničkami.

FC Barcelona po návrate korunuje európsky titul v Eindhovene

03 JÚN 2023 | ČLÁNOK
FC Barcelona vyhrala svoju druhú ženskú Ligu majstrov. Modro-červený klub sa vrátil zozadu na štadióne PSV (Eindhoven, Holandsko) a v európskom finále 3. júna 2023 zdolal VfL Wolfsburg (3:2). Nemecký tím získal v prvom časť dvojgólový náskok. Začiatok druhého polčasu bol hektický, keďže Patri Guijarro strelila dva góly v priebehu troch minút. Definitívny výsledok, ktorý vyvrcholil pri dosledovaní zápasu, strelila Fridolina Rolfö.

FC Barcelona postupuje do štvrtého finále Ligy majstrov

27 APR 2023 | ČLÁNOK
FC Barcelona sa štvrtýkrát vo svojej histórii dostala do finále Ligy majstrov. Modro-červený tím vyradil v semifinále Chelsea, ktorú trénuje Emma Hayes. V Londýne vyhrali v prvom zápase 0:1. V druhom zápase na Camp Nou bola remíza (1:1), 27. apríla 2023. Aitana Bonmatí (hráčka zápasu) asistovala na 1:0 (min 64), skórovala Caroline Graham. Guro Reiten strieľala ľavou nohou (min 67). Do tejto hry sa zapojili aj Melanie Leupolz, Sam Kerr a brankárka Sandra Paňos. Alexia Putellasová bola po prepustení zo zdravotných dôvodov tento týždeň na lavičke náhradníčok, hoci sa už na ihrisku neobjavila s tímom, ktorý vedie Jonatan Giráldez.