Pozícía: Útočníčka
Aktuálna kategória: "A" ženy
Počet zápasov v aktuálnej kategórii: 3 (incluido frente a las danesas en Vejle)
Počet gólov v kategórii: 0
Španielsko prehralo na návšteve českého Chomutova (2:1) 12. júla 2024. Zodpovedalo to piatemu (predposlednému) dňu skupinovej fázy (A2) Euro-2025. V 15. minúte otvorila skóre Aitana Bonmatí krížnou strelou z krídla v podaní Lucía Garcíu. V 44. minúte mužstvo pod vedením Karla Rada vyrovnalo, keď odrazenú loptu od Misy Rodríguezovej od strely Michaely Khýrovej (Slavia Praha) využila Kateřina Svitková (Chelsea). Konečný výsledok stanovila v 51. minúte Eva Bartoňová (Sparta Praha) premenením pokutového kopu. Najvyšší trest spáchala Miša za zrazenie Franny Černej (Slavia Praha). V 70. minúte bola za červenú kartu vylúčená kapitánka Irene Paredesová. Salma nastrelila žrď (min 29). Patri Guijarro sa znovu objavila v La Roja takmer o dva roky neskôr (723 dní), do hry sa zapojila v 63. minúte namiesto Tere Abelleira. Španielsko zaznamenalo sedem víťazstiev v rade. Vicky zostala na lavičke.

FC Barcelona zvíťazila na návšteve vo Valencii (0:3), v deň zápasu 30. (posledný) Ligy F. Táto konfrontácia sa odohrala 16. júna 2024 na štadióne Puchades. Prvý gól strelila presne Vicky Lópezová po asistencii Caroline (min 49). Patri Guijarro predĺžila (min 68) pri podaní Keiry Walshovej. Pina zakončila žrď. Caroline stanovila konečný výsledok (min 88) s asistenciou Patri. Caroline Graham Hansen sa tak dostáva do Pichichi ligy F, keďže nórska útočníčka strelila 21 gólov. Mapi León sa prvýkrát objavila ako štartérka po zotavení sa zo zranenia. Katalánsky tím končí turnaj bez prehry (29 víťazstiev/jedna remíza) so ziskom 88 bodov. Valencijský klub končí na 12. mieste s 29 bodmi.

Španielsko porazilo Dánsko 0:2 na štadióne Vejle 31. mája 2024. Táto konfrontácia zodpovedala tretiemu dňu kvalifikačnej fázy ME žien Švajčiarsko-2025 (skupina A2). Proti futbalistkám pod vedením Andrée Jeglertzovej otvorila skóre v 17. minúte Jenni Hermoso, ktorá zakončila hlavičkou po rohu Alexie Putellasovej. Konečný výsledok stanovila Mariona Caldenteyová, keď premenila penaltu (min 28). Maximálny trest spáchala Emma Færge na Salme Paralluelo. La Roja bola na tomto turnaji plná víťazstiev. Vicky odohrala 28 minút. Neskôr zo študijných dôvodov na Kanárske ostrovy nevycestovala.
Montse Tomé ju povolala 22. mája na zápas proti Dánsku vo Vejle (31.).

FC Barcelona oslavovala zisk titulu F League 2023-2024 pred svojimi fanúšikmi na Estadi Johan Cruyff (5050 návštevníkov). Katalánsky tím porazil Athletic Club (7:0) 10. mája 2024. Táto konfrontácia zodpovedala 27. zápasovému dňu Ligy F. Po dosiahnutí 300 oficiálnych zápasov s klubom Mariona Caldentey strelila dva góly: 1:0 (min 9), premena z penalty. Najvyšší trest spáchala Maddi Torre rukami. 6:0 (min 68), keď využila chybné zadanie obrany Bilbaa. Bol to 3000. gól FC Barcelona medzi prvou a druhou ligou. Dva góly strelila aj presne Vicky López: 3:0 (min 30), múrom naservírovala Bruna Vilamalu. 5:0 (min 59), zakončenie ľavou nohou po obrannom odraze a akcii Lucy Bronzeovej. Víťazstvo zavŕšila Bruna (2:0, min 18), strieľajúca ľavačkou z diaľky. Esmee Brugtsová (4:0, min 56) pri osobnom ťahu po asistencii Mariona a voľnom kope stredopoliarky Patricie Guijarrovej. Ona Batlle (7-0, min 74), po asistencii Aitany Bonmatíovej. Tím Euskadi mu dal čestnú sieň za ligové prvenstvo.

Španielsko porazilo Českú republiku 3:1 na štadióne El Plantío (Burgos) 9. apríla 2024. Táto konfrontácia zodpovedala druhému termínu kvalifikačnej fázy majstrovstiev Európy žien Švajčiarsko-2025 (skupina A2). Hráčky na čele s Karlom Radom otvorili skóre v 56. minúte cez Elišku Sonntágovú (Sparta Praha), podávajúcu Kláru Cahynovú (Sevilla). María Méndez vyrovnala (min 58), zakončila hlavičkou po rohu Alexia Putellas. Jenni Hermoso pokračovala v návrate (min 62) po asistencii Mariony Caldenteyovej. Mariona presne trafila konečný výsledok (min 70), v podaní Jenni. Athenea del Castillo strieľala do dreva (min 69). Vicky odohrala 32 minút.

Španielsko porazilo Belgicko 0:7 na štadióne Den Dreef (Leuven) 5. apríla 2024. Takto sa začala kvalifikačná fáza majstrovstiev Európy žien Švajčiarsko-2025 (skupina A2). Salma Paralluelo dosiahla hetrik (min 8, 30 a 47). Esther González strelila dva góly (min 64 a 90). Výhru zavŕšili Jenni Hermoso (min 16) a Shei García hlavičkou (min 85). Athenea del Castillo zaznamenala štyri asistencie. Kapitánka Irene Paredesová spravila prihrávku na 0:1, Jenni odmietnutý úder spravila na 0:3 a Ona Batlleová zahrala rohový kop na 0:6. Vicky zostala na lavičke.

Španielsko opakuje ocenenie po víťazstve na majstrovstvách sveta. Španielsky tím pozdvihol Ligu národov. Dejiskom bol štadión La Cartuja v Seville 28. februára 2024. Skupina vedená Montse Tomé vyhrala finále proti Francúzsku (2:0). Góly strelili Aitana Bonmatí a Mariona Caldentey, jeden v každom polčase (min 32 a 53), obe zakončili pravou nohou. Pri prvom góle asistovala ľavonohá Olga Carmona; a pri druhom góle Athenea del Castillo dala prihrávku malorskej útočníčke po zákroku Aitany. Práve Aitana bola tiež vyznamenaná ako hráčka zápasu v tejto konfrontácii, ktorá vyvrcholila turnajom organizovaným UEFA. Vicky odohrala 8 minút.

Španielsko vstupuje na parížske olympijské hry v roku 2024. La Roja porazila Holandsko (3:0). Táto konfrontácia zodpovedá semifinále Ligy národov. Hralo sa 23. februára na štadióne La Cartuja (Sevilla). Skóre otvorila Jenni Hermoso (min 41), ktorá zakončila ľavou nohou po asistencii Aitany Bonmatíovej. Aitana presne upravila na 2:0 (min 45), podávala ľavačkou Mariona Caldentey. Konečný výsledok stanovila Ona Batlleová, na druhý pokus (min 77) po doskokoch zásahy Vicky Lópezovej a Lynn Wilmsovej. Vicky odohrala 20 minút. Debutovala.

Španielsko WU19 prehralo so Švajčiarskom WU19 (1:2) 4. decembra 2023. Zodpovedalo to prípravnej konfrontácii, ktorá sa konala v priestoroch Pinatar Arena (Murcia). Jediný gól tímu, ktorý pripravila Sonia Bermúdez, strelila Sandra Villafaňe (min 58). Góly tímu vedeného Veronicou Magliaovou strelila Noemi Ivelj (Grasshopper Zurich) v 52. a 90. minúte, Vicky odohrala 90 minút.
Španielsko WU19 porazilo Dánsko WU19 (1:0) 28. novembra 2023. Zodpovedalo to prípravnej konfrontácii v priestoroch Pinatar Arena (Murcia). Jediný gól strelila v 48. minúte Daniela Agoteová (Athletic Club Bilbao) proti tímu vedenému trénerkou Anjou Heiner-Møllerovou. Vicky odohrala 45 minút (druhý polčas).

FC Barcelona vyhrala Classic rovnakým výsledkom ako pri svojom európskom debute proti Benfice (5:0). 19. novembra sa na Estadi Olímpic Lluís Companys (Montjuïc) odohrala konfrontácia proti Realu Madrid, čo zodpovedá deviatemu dňu Ligy F. Presne Vicky López-Serrano uzavrela skóre ľavou nohou v 90+3 minúte, keď dostala prihrávku od Holanďanky Brugtsovej. Vicky tak debutovala ako kanonierka v tejto sezóne 2023-2024.

Španielsko zdolalo 31. októbra Portugalsko (9:1). Zodpovedalo to tretiemu dňu majstrovstiev Európy WU19 (1. kolo/skupina A5). Hralo sa vo Fotbollsarena Tunavallen vo švédskom meste Eskilstuna. Španielsko postupuje do kola ako šampión skupiny s plným počtom víťazstiev. Vicky odohrala 57 minút.
Španielsko zdolalo 28. októbra domáce Švédsko (0:3). Zodpovedalo to druhému dňu majstrovstiev Európy WU19 (1. kolo/skupina A5). Hralo sa na štadióne Swedbank Park v meste Västerås. Vicky odohrala 90 minút. Dala dva góly: 0:1 (min 4), z rohového kopu (olympijský gól). A 0:3 (min 90+2). Zasiahla aj do hry 0:2 (min 28), strelila si ju do vlastnej bránky obrankyňa Ida Garmforsová (Södra Sandby IF).
Španielsko zdolalo Turecko (4:0) 25. októbra 2023. Zodpovedalo to prvému dňu majstrovstiev Európy WU19 (1. kolo/skupina A5). Hralo sa na štadióne Swedbank Park vo švédskom meste Västerås. Góly strelili Carla Camacho, dva (min 59 a 62); Marina Rivas (min 40) a Laia Martret (min 90+4). Vicky odohrala 90 minút.

Je súčasťou javiska španielskeho tímu WU19 v réžii Sonie Bermúdezovej medzi 16. a 18. októbrom 2023 v Las Rozas (Madrid).
V lete 2023 absolvovala prípravnú sezónu s prvým tímom FC Barcelona.

Vicky odohrala 90 minút v európskom finále WU17. Španielsko prehralo s Francúzskom (2:3) na čele s Peggy Provostovou 26. mája na štadióne Lilleküla / Le Coq Arena (Tallin, Estónsko). Francúzsky tím sa dostal do trojgólového vedenia: Liana Joseph skórovala dvakrát (min 64 a 74) a Maeline Mendyová rozšírila premenením penalty (min 78) na seba. Presne kapitánka Vicky Lópezová zmazala rozdiel už za minútu dvoma nedostatočnými gólmi (min 79 a 80). Je to prvý titul pre Francúzsko; Španielsko podpísalo svoju šiestu dvojku v desiatich finále, ktoré hralo v tejto kategórii.
Vicky odohrala 90 minút v semifinále európskej WU17. "La Rojita" sa po desiaty raz dostane do finále turnaja. Španielsko porazilo Anglicko (3:1) pod vedením Maureen "Mo" Marleyovej 23. mája na štadióne Lilleküla / Le Coq Arena (Tallin, Estónsko). Skóre prvého polčasu (min 5) otvorila hlavičkou presne kapitánka Vicky Lópezová pri podaní Crisa Redonda. Katie Reid vyrovnala, aj hlavou, po priamom kope Avy Bakerovej (min 55). Bol to prvý gól, ktorý Španielsko v tejto fáze inkasovalo. V záverečnej časti zápasu vyriešili Ainoa Gómez (min 88), po odmietnutí; a Pau Comendador za asistencie Noa Ortegu (min 90+1).
Vicky odohrala 21 minút v treťom zápase majstrovstiev Európy WU17 (finálna fáza, skupina A). Španielsko porazilo 20. mája na štadióne Lilleküla / Le Coq Arena (Tallinn) hostiteľské Estónsko (6:0) pod vedením Aleksandry Ševoldajevovej. Marisa Garcíaová strelila hetrik (min 9, 41 a 89). Výhru zavŕšili Lorena Cubo (min 48, trestný kop), Elena Vázquez (min 63, hlavička) a Alba Cerrato (min 79, penalta). Anglicko, súper v semifinále (23. deň).
Vicky odohrala 90 minút v druhom zápase majstrovstiev Európy WU17 (finálna fáza, skupina A). Španielsko porazilo Švajčiarsko (3:0) na čele s Veronicou Magliaovou 17. mája 2023 na štadióne Lilleküla / Le Coq Arena (Tallin, Estónsko). Cris Redondo (Atlético de Madrid) zaznamenala hetrik už v prvom polčase (min 7, 10 a 45). Španielsko už postupuje do semifinále matematickým spôsobom.
Vicky odohrala 90 minút (kapitánka) na začiatku majstrovstiev Európy WU17 (finálna fáza, skupina A). Španielsko porazilo Nemecko (2:0) pod vedením Sabine Lodererovej 14. mája 2023 na štadióne Kadrioru (Tallin, Estónsko). Oba góly strelila presne Vicky López (FC Barcelona).
Začiatkom mája bola pozvaná na účasť na záverečnej fáze európskej WU17 v Estónsku.

V treťom termíne turnaja na srbskej pôde, na rovnakom štadióne, Španielsko WU17 porazilo 18. marca tím Dánska pod vedením Clausa Strucka (3:1). Vicky odohrala 90 minút. Španielsko vstupuje do záverečnej fázy medzi 14. a 26. májom 2023 v Estónsku.
Na druhý deň na srbskej pôde na tej istej scéne Španielsko WU17 zdolalo 15. marca hostiteľský tím pod vedením Aleksandara Petrovića (0:5). Vicky odohrala 58 minút. Dala gól na 0:2 (min 38).
Španielsko začalo svoju účasť na turnaji UEFA WU17 v marci 2023 (Liga A/skupina A6) so sídlom v priestoroch federácie v Starej Pazove (Srbsko). V úvodný deň, 12., porazili Bielorusko, ktoré pripravila Marina Lis (6:0). Vicky odohrala 90 minút. Dala gól na 2:0 (min 27) a aj na 6:0 (min 82).
V nominácii Španielskej reprezentácie do 17 rokov proti Bielorusku, Srbsku a Dánsku na turnaj 2. kola kvalifikácie ME v srbskej Starej Pazove (marec 2023).

Španielsko WU17 zdolalo Estónsko WU17 (12:0), ktoré pripravila Aleksandra Ševoldajevová. Táto prípravná konfrontácia sa odohrala 8.2.2023 v Las Rozas (Madrid). Vicky odohrala 45 minút (prvý polčas). Dala gól na 3:0 (min 17).

Vicky López podpísala 25. januára 2023 historický rekord s FC Barcelona. Vo veku 16 rokov, 5 mesiacov a 27 dní sa stala najmladšou strelkyňou modro-červeného prvého tímu Ligy. FC Barcelona zdolala Levante Las Planas (7:0). Bol to šestnásty deň turnaja na Estadi Johan Cruyff. Vicky Lópezová zvýšila na 4:0 (min 48) s asistenciou Ana-Marie Crnogorčević. Navyše Vicky Lópezová zakončila loptu do dreva (min 34).
Vicky López sa vo veku 16 rokov a 148 dní stala najmladšou futbalistkou v histórii FC Barcelona, ​​ktorá nastúpila v ženskej Lige majstrov, v zápase medzi modrým a červeným tímom a švédskym Rosengårdom (6:0), 21. decembra 2022 na Camp Nou. Vicky nastúpila za Asisata Oshoalu v 81. minúte. FC Barcelona skončila skupinovú fázu na prvom mieste s rovnakým počtom bodov ako Bayern Mníchov (15). Proti škandinávskym ženám, ktoré pripravila Holanďanka Renée Slegersová, skórovali Oshoala presne dvakrát (1:0, min 10, po odrazoch; a 2:0, min 16, hlavičkou); Mapi León (3:0, min 45+3, voľný kop ľavou nohou); Fridolina Rolföová (4:0, min. 47, ľavou nohou); kapitánka Marta Torrejónová (5-0, min 50); a Irene Paredes (6:0, min 69, hlavička po rohu). Zúčastnili sa Mariona Caldentey, Aitana Bonmatí a Salma Paralluelo.

SVETOVÝ TITUL U17 V INDII V OKTÓBERI 2022

"La Rojita" bola vyhlásená za majstra sveta U17 v Indii 30. októbra na štadióne Dr. DY Patila v meste Navi Mumbai. Tesne zdolal kolumbijský tím (1:0). Vlastný gól kolumbijskej obrankyne Ana María Guzmán bol definitívnym nerovnomerným skóre v 82. minúte po rozohrávke Laia Martret v priestore a po dorážke Pauly Partido z útočného pravého krídla. Vicky súťažila 90 minút.
Španielskemu tímu do 17 rokov sa podarilo dostať sa do finále majstrovstiev sveta v Indii, keď porazili Nemecko do 17 rokov na rovnakom štadióne ako vo štvrťfinále v meste Goa 26. októbra (1:0). Tento jediný gól bol zaznamenaný v nadstavenom čase, keď Lucía Corrales zakončila po zákroku Ainhoa ​​​​Alguacila (min 90+1). Kolumbia je po prvý raz finalistom. Vicky sa zúčastnila 90 minút.
Španielsko do 17 rokov sa dostalo do semifinále majstrovstiev sveta v Indii, kde porazilo Japonsko do 17 rokov na štadióne Pandit Jawaharlal Nehru (Goa) 22. októbra (2:1). Hviezdnou protagonistkou bola presne Vicky López, ktorá dva góly strelila v posledných minútach (min 87 a 90+3). V druhom sa zúčastnila Laia Martret. Ázijský tím získal výhodu cez Momoko Tanikawa (min 66). Carla Camacho premárnila penaltu, ktorú si prehodila, poslala nad brvno (min 37). Vicky súťažila 90 minút.
Španielsko do 17 rokov postúpi do štvrťfinále MS v Indii so šiestimi bodmi, rovnako ako Kolumbia, taktiež klasifikovaná (C-skupina). Vo svojom treťom zápase zdolali 18. októbra Čínu U17 na rovnakej scéne ako ich dva predchádzajúce zápasy (1:0). Jediný gól strelila stredná obrankyňa Marina Artero, keď zakončila hlavičkou presne po rohovom kope Vicky López (min 61). Ázijský tím skončil s desiatimi kvôli Zhangovmu vylúčeniu (min 86). Vicky súťažila 76 minút.
Španielsko do 17 rokov prehralo s Mexikom do 17 rokov (1:2) v druhý deň majstrovstiev sveta vo futbale, India-2022, na štadióne DY Patil (Navi Mumbai), 15. októbra. Španielsky gól strelila Judit Pujols (1:1, 74. minúta), po kľučke Carla Camacho. Za tím vedený Anou Galindo skórovali Maribel Flores (min. 47) a Montserrat Saldívar (min. 85). Asistovali pri góloch Saldívar a Guijarro. Vicky súťažila 90 minút.
Španielsko do 17 rokov začalo majstrovstiev sveta FIFA-2022 v Indii víťazstvom (skupina C). 12. októbra na štadióne Dr. DY Patila (Navi Mumbai) porazil kolumbijskú reprezentáciu (1:0). Jediný gól strelila Jone Amezaga (min 85), strelou ľavou nohou (asistovala Ainhoa ​​​​Alguacil). Vicky súťažila 90 minút.
Predvolaná hrať Majstrovstiev sveta žien do 17 rokov v Indii v októbri 2022.

Španielsko odštartovalo Euro U17 v sezóne 2022-2023 pod vedením Kenia Gonzala. Na začiatku, keď sa súťažilo v lige A/skupina 2, boli dejiskami Estadi Olimpic Camilo Cano (La Nucía, Alicante) a Estadi Pau Gasol (l'Alfàs del Pi, Alicante). Vicky López odohrala 22. septembra 2022 90 minút (kapitánka) v úvodnom dni proti Belgicku, ktoré trénoval Thomas Jansen (4:0). Za stavu 3:0 si pripísala asistenciu. V druhej konfrontácii odohrala Vicky aj 90 minút proti Poľsku, ktoré trénoval Marcin Kasprowicz (3:0), 25. 2. Dala na 2:0 (min 9). A na treťom stretnutí hrala Vicky 45 minút (prvý polčas) proti Grécku, ktoré trénoval Georgios Papakostas (5:0), 28. septembra. Španielsko postupuje cez kolo s plným počtom bodov a bez inkasovania.

Vicky sa stala najmladšou futbalistkou (16 rokov), ktorá debutovala v prvom tíme FC Barcelona v Lige od roku 2015. S týmto rekordom prekonala Claudiu Pinu (chýbajúca pre zranenie). Vicky sa 17. septembra zúčastnila 63 minút na domácom víťazstve katalánskeho tímu proti Granadille Tenerife (2:0, Geyse Ferreira a Graham Hansen). Bývalú hráčku Madridu CFF nahradila Oshoala.
26. júla 2022 FC Barcelona oznámila angažovanie Vicky Lópezovej z Madrid CFF. Podpíše zmluvu na päť rokov. Klub Blaugrana spresnil, že bude naďalej hrať za prvý tím a bude žiť a študovať v La Masia.

Španielsko skončilo ako druhé na ME do 17 rokov v Bosne a Hercegovine. 15. mája vyhral nemecký tím trénerky Friederike Kromp titul, keď porazil Španielsko po penaltovom rozstrele (3:2) po tom, čo sa dostal do konca zápasu nerozhodne o dvoch. Vicky odohrala 90 minút na Stadione Grbavica (Sarajevo). Gól strelili Marina Artero a Carla Camacho. Na nemeckej strane skórovali Svea Stoldt (Hamburg) a Mara Alber (Hoffenheim). Nemecko U17 získalo toto ocenenie už po ôsmykrát v trinástich ročníkoch.

V európskom semifinále v Bosne a Hercegovine 12. mája Španielsko do 17 rokov zdolalo Holandsko do 17 rokov, ktoré trénuje Thomas Oostendorp, 3:0. Vicky odohrala 90 minút na Stadione Grbavica (Sarajevo). Skórovali Nina Pou (dve) a Olaya Enrique. Španielsko do 17 rokov po deviaty raz v histórii sa dostalo do finále turnaja s plným počtom víťazstiev; štrnásť strelených gólov a žiadny inkasovaný.

DO SEMIFINÁLE PLNE TRIUMFOV

Španielsko odštartovalo v Bosne a Hercegovine záverečnú fázu európskej U17. V úvodnom zápase 3. mája 2022 zdolali Nórsko trénerky Elise Brotangenovej 4:0. Vicky odohrala 66 minút na štadióne Gradski (Mostar, Hercegovina-Neretva). Gól strelili Carla, presne Vicky, Laia a Lucía.
Na druhý deň v Bosne a Hercegovine, 6. mája, zdolalo Španielsko do 17 rokov aj Fínsko do 17 rokov, ktoré trénuje Marko Saloranta, 4:0. Zostala na lavičke na štadióne Pecara (Široki Brijeg). Skórovali Judit Pujols, Carla Camacho, Jone Amezaga a Magali Capdevila.
Na záver B-skupiny v Bosne a Hercegovine 9. mája Španielska U17 zdolala Francúzsko U17, ktorú trénuje Cécilie Locatelli, 3:0. Vicky odohrala 90 minút na rovnakom pódiu v meste Široki Brijeg. Gól strelili Paula Partido Durán, Jone Amezaga a Lucía Corrales. Španielsko postúpi do semifinále ME ako šampión v skupine (plné víťazstiev, jedenásť strelených gólov a žiadny inkasovaný).

V druhej fáze Euro U17 (Liga A2, v Globall Football Park, v Telki, Budapešť, 10. apríla 2022) odohrala Vicky 65 minút proti domácim Maďarkám U17, ktoré viedla Schumi Dorottya. Asistovala na 0:3. Španielsky tím vyhral (0:6, 0:2 v polčase).
V druhej fáze Eura do 17 rokov (Liga A2, v Globall Football Park, v Telki v Budapešti 13. apríla 2022) odohrala 76 minút proti Česku do 17 rokov, ktoré viedol Jaroslav Hynek. Španielsky tím vyhral (2:0). Góly strelili Carla Camacho a Judit Pujols. Španielsko skončilo na prvom mieste v skupine.

Španielsko do 17 rokov porazilo Holandsko do 17 rokov (5-2, 1-0 po polčase), v priateľskom prípravnom zápase hranom 2.3.2022 na štadióne Guillerma Amora (Benidorm, Alicante). Vicky odohrala 77 minút proti tímu pod vedením Thomasa Oostendorpa. Skórovala na 2:1 (min 52).
V priateľskej konfrontácii proti Nemecku v kategórii U17 sa predstavila 13.1.2022 vo futbalovom centre Marbella. Španielsko vyhralo 2:1 (v polčase 0:1). Vicky (číslo 9) odohrala proti tímu ktorý trénovala Friederike Kromp. Po úvodnom góle (min 10) Mara Alber (TSG Hoffenheim) vyrovnala na jeden po rohu Paula Partido (min 50) a víťazný gól z diaľky strelila presne Vicky López-Serrano (min 82).

Španielsko začalo svoju účasť na európskom šampionáte do 17 rokov, zarámovanom v 7. skupine Ligy A. 24. septembra 2021 porazilo tím Severného Írska, ktorý trénuje Alfie Wylie, 3:0 (v intervale 2:0), v športový komplex Federácie Srbska sa nachádza v meste Stara Pazova. Victoria súťažila 90 minút. Skórovala 3:0 (min. 78). Na druhý deň (27. 9.) Španielsko na tej istej scéne zdolalo islandský tím, ktorý pripravi Magnús Örn Helgason (4:0, do polčasu 1:0). Victoria súťažila 56 minút.

V auguste 2021 sa zúčastnila španielskeho tímu U17 pod vedením Kenia Gonzala. Španielsko sa zúčastnilo turnaja Challenge Nations Feminin / Mondial de Football v Montaigu (Francúzsko). Zúčastnila sa dvoch zápasov proti Nórsku, obe sa skončili víťazstvom: prvý deň 5:2 a druhý deň 4:2. Victoria odohrala 18. augusta 90 minút. 21. augusta odohrala 71 (dala 1:1, min 45).
25. mája 2021 ju predvolal tréner Sanabrie Kenio Gonzalo pre tím U-17 s cieľom trénovať v etape Alfaz del Pi (Alicante) v období od 31. mája do 3. júna.
Bola povolaná do tréningovej fázy s tímom U16, ale bez debutu v súťažnom zápase.
S Madridským CFF zvíťazila na Pohári dievčat východnej Mallorky U-14.
Vo futbale základnej časti Madridského CFF bola najlepšou strelkyňou tímu, ktorý trénovala Alba Mellado.
S futbalovým tímom Madridského spoločenstva získala v roku 2017 národný titul autonómnych tímov Soccer-8; Madrid porazil tím Asturias vo finále (3:0) na Mestskom štadióne Guadarrama.
Victoria López-Serrano Félix je španielskym otcom a nigérijskou matkou.

Posledná aktualizácia: 13 JÚL 2024

Vicky: najmladšia futbalistka, ktorá debutovala v FC Barcelona