FC Barcelona monopolizuje ceny UEFA v ženskom futbale 2020-2021

02 SEP 2021 | ČLÁNOK
Alexia Putellas získala ocenenie Najlepšia hráčka roka UEFA žien za sezónu 2020-2021, ako bolo oznámené počas žrebovania ceremoniálu Ligy majstrov UEFA 2021-2022 v Istanbule. Katalánska stredopoliarka vyhrala s FC Barcelona trojicu: Champions, Iberdrola Lige a Copa de la Reina. Pri hlasovaní porazila spoluhráčky Jenni Hermoso a Lieke Martens. Stala sa prvou futbalistkou FC Barcelona alebo španielskej reprezentácie, ktorá získala toto ocenenie na kontinentálnej úrovni. Bola tiež vyhlásená za záložníčku sezóny Ligy majstrov žien UEFA.
Madridská Jenni Hermoso preberá ocenenie ako útočníčka sezóny Ligy majstrov žien UEFA 2020-2021. Futbalistka FC Barcelona so klubom sa podieľala aj na získaní výšok. V tej istej kampani bola najlepšou strelkyňou Iberdrola ligy a v európskej súťaži sa delila o rekord s najvyšším skóre (šesť gólov) s Franom Kirbym (Chelsea). Futbalistka narodená v Carabancheli, je najlepšou strelkyňou v histórii FC Barcelona a španielskej reprezentácie.
Medzitým Sandra Paños z Alicante získava vyznamenanie ako brankárka sezóny Ligy majstrov UEFA žien 2020-2021. V hlasovaní predbehla Čiľanku Ellu Christian Endlerovú a Nemku Ann-Katrin Bergerovú. V kontinentálnom finále proti Chelsea (4:0) udržala cieľ na nule a taktiež ukázala vysokú úroveň v dosahovaní výšok s FC Barcelona. Za celý európsky turnaj inkasovala iba dva góly.
Ďalšia futbalistka, ktorá v súčasnosti odohrá za FC Barcelona, ​​získala ocenenie od UEFA. Reč je o Irene Paredes z Legazpiarra. Za svoju prácu v minulej sezóne s Paris Saint-Germain získala ocenenie Obrankyňa sezóny Ligy majstrov UEFA žien. Ako kapitánka PSG sa dostala do semifinále na kontinentálnej úrovni a titulu francúzskej súťaže, pričom na oboch turnajoch zdolala Lyon. Futbalistka z Euskadi získala viac hlasov ako Mapi León (FC Barcelona) z Aragónu a Magdalena Eriksson (Chelsea) zo Švédska. Marta Torrejón (FC Barcelona) obsadila siedme miesto.

LLUÍS CORTÉS, NAJLEPŠÍ EURÓPSKY TRÉNER

Lluís Cortés, tvorca trojice Barcelony v sezóne 2020-2021, je ocenený ako tréner roka UEFA v ženskom futbale. Tréner Lleidatà v hlasovaní prekonal Angličanku Emmu Hayesovú (Chelsea) a Švéda Petera Gerhardssona (striebro v Japonsku). V technickom smere FC Barcelona nahradil toto leto 2021 Lluísa Cortésa jeho asistent Jonatan Giráldez.

Autor článku:

Ďalšie podobné články

FC Barcelona porazila Benficu na začiatku Ligy majstrov

14 NOV 2023 | ČLÁNOK
FC Barcelona odštartovala obhajobu európskeho titulu "ručičkou" proti Benfice (5:0). Táto konfrontácia v A-skupine Ligy majstrov sa odohrala 14. novembra 2023 na Estadi Johan Cruyff, v Sant Joan Despí. Alexia Putellas a Aitana Bonmatí strieľali góly vo dvojiciach a Asisat Oshoala zavŕšila výsledok zakončením nožničkami.

FC Barcelona po návrate korunuje európsky titul v Eindhovene

03 JÚN 2023 | ČLÁNOK
FC Barcelona vyhrala svoju druhú ženskú Ligu majstrov. Modro-červený klub sa vrátil zozadu na štadióne PSV (Eindhoven, Holandsko) a v európskom finále 3. júna 2023 zdolal VfL Wolfsburg (3:2). Nemecký tím získal v prvom časť dvojgólový náskok. Začiatok druhého polčasu bol hektický, keďže Patri Guijarro strelila dva góly v priebehu troch minút. Definitívny výsledok, ktorý vyvrcholil pri dosledovaní zápasu, strelila Fridolina Rolfö.

FC Barcelona postupuje do štvrtého finále Ligy majstrov

27 APR 2023 | ČLÁNOK
FC Barcelona sa štvrtýkrát vo svojej histórii dostala do finále Ligy majstrov. Modro-červený tím vyradil v semifinále Chelsea, ktorú trénuje Emma Hayes. V Londýne vyhrali v prvom zápase 0:1. V druhom zápase na Camp Nou bola remíza (1:1), 27. apríla 2023. Aitana Bonmatí (hráčka zápasu) asistovala na 1:0 (min 64), skórovala Caroline Graham. Guro Reiten strieľala ľavou nohou (min 67). Do tejto hry sa zapojili aj Melanie Leupolz, Sam Kerr a brankárka Sandra Paňos. Alexia Putellasová bola po prepustení zo zdravotných dôvodov tento týždeň na lavičke náhradníčok, hoci sa už na ihrisku neobjavila s tímom, ktorý vedie Jonatan Giráldez.