Klub: FC Barcelona
Vek: 20 (12/8/2001)
Pozícía: Útočníčka
Aktuálna kategória: "A" ženy, U-20 a U-23
Počet zápasov v aktuálnej kategórii: 6 (A) / 1 (U23)/10 (U-20)/7 (U-19)/29 (U-17)/3 (U-16)
Počet gólov v kategórii: 3 (U-20); 7 (U-19); 34 (U-17); 3 (U-16)
Španielsko prehralo s Nemeckom (0:2) v druhom zápase Eura-2022, 12. júla v Brentforde (Západný Londýn). Skórovali Klara Bühl (min 3, ľavou nohou) a kapitánka Alexandra Popp (min 37, hlavičkou po rohu). Claudia súťažila 30 minút.
Španielsko odštartovalo záverečnú fázu Euro-2022 v Anglicku víťazstvom. Na štadióne MK v meste Milton Keynes (neďaleko Londýna) 8. júla porazili Fínsko (4:1). La Roja strelil tri góly hlavou a druhý z penalty. Skórovali Irene Paredes (min 26), Aitana Bonmatí (min 41), Lucía García (min 75) a Mariona Caldentey (min 90+5). Linda Sällströmová už v úvodnej minúte presadila severský tím na čele so Švédkou Annou Signeulovou. Claudia súťažila 6 minút.

Odohrala 45 minút (prvá časť) v prípravnom zápase hranom 7.4.2022 na štadióne Rica Péreza (Alicante). Španielsko a Brazília si vyrovnali jeden. Alexia Putellasová sa ujala vedenia, keď premenila priamy kop ľavou nohou (min 8); v 39 min Geyse Ferreira (Madrid CFF) vyrovnala po asistencii Kerolina Ferraza (bývalý Madrid CFF, teraz v North Caroline).

Odohrala 14 minút na začiatku Pohára Arnolda Clarka. Španielsko a Nemecko 17. februára 2022 na Riverside Stadium v ​​meste Middlesbrough remizovali jedenkrát. Alexia Putellas posunula dopredu La Roja (min 46) a vyrovnala Lea Schüller (min 88).

Súťažila 90 minút v priateľskej konfrontácii hranej 29.11.2021 v Ciudad del Fútbol v Las Rozas (Madrid). Bez gólov vyrovnali Španielsko U23 a Nórsko U23, ktoré pripravila Monica Knudsen. Vynikla severská brankárka, debutantka Sunniva Skoglund (2002), klubu Stabæk. Pre Lauru del Río to bol tretí zápas ako španielskej trénerky v tejto kategórii.

Claudia Pina sa znova objavila s tímom FC Barcelona v oficiálnom zápase proti Granadille Tenerife 4. septembra 2021 (úvodný deň Iberdrola ligy) po ročnom hosťovaní v Seville; do hry sa zapojila v 71. min nahradením Mariony Caldenteyovej. Po útočnej akcii Lieke Martensovej a odrazenej lopte, dosiahla konečných 5:0 (minúta 81).

SÚŤAŽÍ AUSTRÁLIA / NOVÝ ZEALAND SVETOVÝ FUTBALOVÝ CESTA

Španielsko odohralo v Maďarsku druhý termín kvalifikačnej skupinovej fázy o postup na majstrovstvá sveta na Novom Zélande / Austrálii. 21. 9. 2021 navštívil Új Hidegkuti Nándor Stadionban (štadión MTK) v Budapešti. Maďarský tím zdolali 0:7 (do polčasu 0:3). Claudia zostala na lavičke.
Španielsko začalo svoju účasť v kvalifikačnej skupinovej fáze majstrovstiev sveta na Novom Zélande / Austrálii. 16. 9. 2021 navštívil štadión Tórsvøllur v meste Tórshavn. Tím Faerských ostrovov zdolali 0:10 (do polčasu 0:3). Claudia súťažila 19 minút.
V priateľskej konfrontácii prípravy proti Dánsku, sa zúčastnila 5 minút (3:0). Debutovala. Odohralo sa 15. 6. 2021 na štadióne Santo Domingo (Alcorcón, Madrid). Skórovali Aitana Bonmatí (dvaja) a Patri Guijarro.
V zápase priateľskej prípravy proti Belgicku, zostala na lavičke 90. minút na štadióne Santo Domingo v Alcorcóne (Madrid) 10. júna 2021 (3:0).
Bola súčasťou etapy takzvaného španielskeho ženského futbalového tímu U-23. Z tohto národného tímu je na čele skupiny Montse Tomé. Koncentrácia sa konala v Marbelle medzi 10. a 12. aprílom 2021.
Na konci tohto mesiaca v Las Rozas ju 19. novembra 2020 predvolal Pedro López na etapu s tímom U-20.
V marci 2020 bola povolaná do tímu U-20 na dva priateľské zápasy proti Rusku a trojstranný zápas proti Škótsku a Belgicku vo futbalovom stredisku Pinatar Arena (Murcia).
Bola predvolaná na prípravnú fázu v San Pedro del Pinatar v Murcii (medzi 4. a 10. novembrom 2019), v ktorej Španielsko do 20 rokov súťažilo v priateľskej zápasov proti Rusku (7. deň) a Francúzsku (9), s ohľadom na majstrovstvá sveta ktoré sa majú hrať v roku 2020 v Nigérii.
Zúčastnila sa na štyroch zápasoch záverečnej fázy Majstrovstiev Európy do 19 rokov sezóny 2018-2019 v Škótsku (380 minút). V elitnom kole tej istej sezóny zasiahla do 3 zápasov (198 minút).
Od 6. augusta 2018 bola vo svetovej súťaži U-20 vyhlásená za finalistov.
V sezóne 2016-2017 s tímom U17 sa zúčastnila všetkých troch elitných hier v Portugalsku (183 minút), od 28. marca do 2. apríla. A v záverečnej fáze v Českej republike zasiahla vo všetkých piatich zápasoch (399 minút), aby 14. mája 2017 uzavrela Španielsko s európskou finalistkou, ktorá postihla Nemecko.
Súťažila v troch zápasoch zodpovedajúcich rozvojovému turnaju UEFA v kategórii do 16 rokov, ktorý sa hral od 13. do 17. mája 2016 v mestách Braga, Barcelos a Fão v severnej Portugalsku.
Odohrá za Sevillu na hosťovanie z FC Barcelona. Patri s FC Barcelona od 2013. Debutovala s prvým tímom v januári 2018.
Začala v RCD Espanyol.
Clàudia Pina Medina sa narodila v Montcada i Reixac (Barcelona).

Posledná aktualizácia: 13 JÚL 2022

Clàudia Pina, hlavná hrdinka s cieľom prekonať Clásico (európska verzia vo Valdebebas)

26 MAR 2022 | ČLÁNOK
Clàudia Pina sa stala hlavnou hrdinkou v Lige majstrov Classic, v prvej kapitole štvrťfinále, ktoré sa konalo vo Valdebebas 22. marca 2022. Katalánska útočníčka vyrovnala skóre na strane Barcelony, keď po desiatich minútach po závere skórovala na 1:2. Po zákroku Aitany Bonmatí a odraze madridistky v priestore chytila ​​pravú nohu, čo bol jej prvý gól v tejto európskej súťaži. Na prestávku sa pridala tak, že nahradila Leilu Ouahabi.

Claudia Pina má 47 gólov v 50 zápasoch so Španielskom

08 AUG 2021 | ČLÁNOK
Claudia Pina debutovala so španielskou reprezentáciou 15. júna 2021 v priateľskom zápase proti Dánsku (3:0). Katalánsky útočník zaznamenala od roku 2016 v 50 zápasoch so Španielskom, v jej tímoch "A", U-20, U-19, U-17 a U-16, 47 gólov. Pri rozpise týchto záznamov Claudia Pina spočítala desať zápasov so španielskym tímom U-20, medzi kamarátmi a Majstrovstvami sveta vo Francúzsku. V týchto desiatich zápasoch zaznamenal tri góly. S tímom U19 sa zúčastnila siedmich zápasov na európskych súťažiach, v ktorých zaznamenal sedem gólov (dva tresty). S tímom U17 to bola jej najväčšia produkcia, medzi dvoma majstrovstvami sveta, európskymi súťažami a priateľskými zápasmi. V tejto kategórii má 29 konfrontácií od roku 2016 do finále v Montevideu v roku 2018, v ktorom získala 34 gólov (dva z trestov). Claudia Pina Medina sa narodila 12. 8. 2001 v Montcada i Reixac (Barcelona).