Lieke Martensová, veľká hrdinka ktorá dosiahla v FC Barcelona historické tri tituly

02 JÚN 2021 | ČLÁNOK
FC Barcelona podpisuje ďalší počin medzinárodného ženského futbalu. Prvýkrát v histórii tím Iberdrola League získal trojitú cenu v rovnakej kampani (2020-2021): tituly španielskej prvej divízie, pohár kráľovnej a Európska liga majstrov. Skupina ktorú pripravil Lluís Cortés, získala 30. mája tretie ocenenie kurzu, konkrétne na štadióne Butarque v meste Leganés. Vo finále porazili Levante UD 4:2.
Holandská útočníčka Lieke Martensová bola veľkou protagonistkou tejto konfrontácie a podieľala sa na troch góloch: roh zahnala pred 1:0; dal asistenciu na 2:0; a začala faulom k stavu 3:0. Vo všetkých troch setoch predviedla majstrovstvo technickej kvality.
Lluís Cortés postavil Cata Coll na ihrisko v bráne; Marta Torrejón a Leila Ouahabi po stranách; v strede obrany Andrea Pereira a Mapi León; v strede centra Patri Guijarro; Aitana Bonmatí a Alexia Putellas hrali ako stredné hráčky; v ofenzíve sformovali napravo Marionu Caldenteyovú, na ľavom Lieke Martensovú a na osi útoku Jenni Hermosovú. Z intervalu sa zúčastnila aj Kheira Hamraoui; Vicky Losada, Ana-Maria Crnogorčević a v záverečnom úseku zápasu Melanie Serrano a Bruna Vilamala.
Po polhodine hry už FC Barcelona získala výhodu troch gólov (všetky strelené hlavičkou), a to terčmi Patriho, Alexiu a Martu.
Levante UD v druhom polčase zareagoval tak, že za osem minút medzi dvoma gólmi uzavrel manko na 3:2. Útočníčku z nej strelili La Mancha Alba Redondo (ľavačka) a talentovaná Argentínčanka Estefanía Banini (po odmietnutí). Reťazová chyba pri východe z lopty však viedla k lúpežnému prepadnutiu Alexia, ktorý v 73. min (4:2) vykázala strelu ľavačkou.
Katalánsky klub tak dosiahol svoj ôsmy Copa de la Reina, čo je ďalší z doterajších dejín štátneho ženského futbalu zo šiestich, ktoré počíta Levante UD. Levantský tím pripravuje andalúzska María Pry. Je veľmi blízko k dosiahnutiu pozície pre nadchádzajúce vydanie majstrov Európy, ktoré sa otvára v kampani 2021-2022.

Autor článku: Carlos Luis Chevilly

FC Barcelona porazila Benficu na začiatku Ligy majstrov

14 NOV 2023 | ČLÁNOK
FC Barcelona odštartovala obhajobu európskeho titulu "ručičkou" proti Benfice (5:0). Táto konfrontácia v A-skupine Ligy majstrov sa odohrala 14. novembra 2023 na Estadi Johan Cruyff, v Sant Joan Despí. Alexia Putellas a Aitana Bonmatí strieľali góly vo dvojiciach a Asisat Oshoala zavŕšila výsledok zakončením nožničkami.

FC Barcelona po návrate korunuje európsky titul v Eindhovene

03 JÚN 2023 | ČLÁNOK
FC Barcelona vyhrala svoju druhú ženskú Ligu majstrov. Modro-červený klub sa vrátil zozadu na štadióne PSV (Eindhoven, Holandsko) a v európskom finále 3. júna 2023 zdolal VfL Wolfsburg (3:2). Nemecký tím získal v prvom časť dvojgólový náskok. Začiatok druhého polčasu bol hektický, keďže Patri Guijarro strelila dva góly v priebehu troch minút. Definitívny výsledok, ktorý vyvrcholil pri dosledovaní zápasu, strelila Fridolina Rolfö.

FC Barcelona postupuje do štvrtého finále Ligy majstrov

27 APR 2023 | ČLÁNOK
FC Barcelona sa štvrtýkrát vo svojej histórii dostala do finále Ligy majstrov. Modro-červený tím vyradil v semifinále Chelsea, ktorú trénuje Emma Hayes. V Londýne vyhrali v prvom zápase 0:1. V druhom zápase na Camp Nou bola remíza (1:1), 27. apríla 2023. Aitana Bonmatí (hráčka zápasu) asistovala na 1:0 (min 64), skórovala Caroline Graham. Guro Reiten strieľala ľavou nohou (min 67). Do tejto hry sa zapojili aj Melanie Leupolz, Sam Kerr a brankárka Sandra Paňos. Alexia Putellasová bola po prepustení zo zdravotných dôvodov tento týždeň na lavičke náhradníčok, hoci sa už na ihrisku neobjavila s tímom, ktorý vedie Jonatan Giráldez.