5:0 v Clásicu predpokladá siedmu ligu pre FC Barcelona

13 MAR 2022 | ČLÁNOK
FC Barcelona vyhrala svoj siedmy titul v lige Iberdrola so šiestimi zápasmi do konca súťaže. Tím Blaugrana dosiahol toto ocenenie matematicky, keď vyhral Clásico s 5:0 13. marca na Estadi Johan Cruyff (Sant Joan Despí). Proti Realu Madrid skórovali Alexia Putellas (dvaja), Patri Guijarro a Jenni Hermoso, ako aj vlastný gól Babetta Petera. Dosiaľ tak získal plný počet bodov (72), aby dosiahol svoj tretí ligový titul za sebou.
Jonatan Giráldez postavil Sandru Paňos na ihrisko do bránky; na krídlach Marta Torrejón a Leila Ouahabi; v obrannej osi Andrea Pereira a Mapi León; Patri Guijarro v strede poľa spolu s kapitánkou Alexiou Putellas a Aitanou Bonmatí tiež s ofenzívnym povolaním; Caroline Graham Hansen v pravom pásme útoku, Fridolina Rolfö vľavo a Jenni Hermoso tiež ako kanonierka.
Alexia Putellasová pár minút pred prestávkou vyviedla z rovnováhy dvoma gólmi, ktoré zlomili odpor madridských žien. Konto na turnaji zvyšuje na 16. Skóre otvorila po asistencii švédskej útočníčky a zákroku Leily Ouahabiovej. Rozšírené do služieb Patria Guijarra. Stredopoliarka Mallorky zvýšila na 3:0 na konci hracej hodiny. Štvrtý gól v tejto Iberdrola lige. Vlastným gólom nemeckej obrankyne sa skóre zvýšilo na 4:0 po podaní Grahama Hansena (min 65). Piaty zápis urobila futbalistka Madridu (13 gólov spolu Jenni) za asistencie Alexie Putellas (min 82). Prevaha Barcelony sa tak prejavila na všetkých frontoch. Len párkrát sa Real Madrid priblížil k doménam Sandry Paňos s určitým nebezpečenstvom. Tím belasých ukončil sériu siedmich víťazstiev v rade.
Galícijský tréner do druhej časti zapojil Ingrid Engen, Claudia Pina, Ona Baradad, Melanie Serrano a María Pérez Rabaza.
Po prvom víťazstve v Superpohári a teraz v Lige má FC Barcelona v úmysle prekonať rekord sezóny 2020-2021 s titulmi v Kráľovskom pohári a Lige majstrov, čím dosiahne štyri ocenenia v rovnakej kampani medzi národnou a európskou. Do histórie sa zapisuje vo veľkom štýle.

Autor článku: Carlos Luis Chevilly

FC Barcelona porazila Benficu na začiatku Ligy majstrov

14 NOV 2023 | ČLÁNOK
FC Barcelona odštartovala obhajobu európskeho titulu "ručičkou" proti Benfice (5:0). Táto konfrontácia v A-skupine Ligy majstrov sa odohrala 14. novembra 2023 na Estadi Johan Cruyff, v Sant Joan Despí. Alexia Putellas a Aitana Bonmatí strieľali góly vo dvojiciach a Asisat Oshoala zavŕšila výsledok zakončením nožničkami.

FC Barcelona po návrate korunuje európsky titul v Eindhovene

03 JÚN 2023 | ČLÁNOK
FC Barcelona vyhrala svoju druhú ženskú Ligu majstrov. Modro-červený klub sa vrátil zozadu na štadióne PSV (Eindhoven, Holandsko) a v európskom finále 3. júna 2023 zdolal VfL Wolfsburg (3:2). Nemecký tím získal v prvom časť dvojgólový náskok. Začiatok druhého polčasu bol hektický, keďže Patri Guijarro strelila dva góly v priebehu troch minút. Definitívny výsledok, ktorý vyvrcholil pri dosledovaní zápasu, strelila Fridolina Rolfö.

FC Barcelona postupuje do štvrtého finále Ligy majstrov

27 APR 2023 | ČLÁNOK
FC Barcelona sa štvrtýkrát vo svojej histórii dostala do finále Ligy majstrov. Modro-červený tím vyradil v semifinále Chelsea, ktorú trénuje Emma Hayes. V Londýne vyhrali v prvom zápase 0:1. V druhom zápase na Camp Nou bola remíza (1:1), 27. apríla 2023. Aitana Bonmatí (hráčka zápasu) asistovala na 1:0 (min 64), skórovala Caroline Graham. Guro Reiten strieľala ľavou nohou (min 67). Do tejto hry sa zapojili aj Melanie Leupolz, Sam Kerr a brankárka Sandra Paňos. Alexia Putellasová bola po prepustení zo zdravotných dôvodov tento týždeň na lavičke náhradníčok, hoci sa už na ihrisku neobjavila s tímom, ktorý vedie Jonatan Giráldez.