Pozícía: Útočníčka alebo stredopoliarka
Aktuálna kategória: U-20
Počet zápasov v aktuálnej kategórii: 1 (U17) / 3 (U16)
Počet gólov v kategórii:
Španielsko WU20 vypadlo z majstrovstiev sveta. Vo štvrťfinále porazili Japonsko WU20 (Young Nadeshiko), ktoré viedla Michihisa Kano (0:1). Táto konfrontácia sa odohrala na štadióne Atanasio Girardot, v meste Medellín (Kolumbia), 15. septembra 2024. Jediný gól padol v predĺžení (min 102): po dlhom priamom kope, ktorý zahrala Aemu Oyama (Waseda University) z ľavej zóny zasiahla chrbát obrankyne Hiromi Yonedaovej (klub Osaka) a dostala sa do siete. Lucía Corrales trafila žrď (min 67). Ona zostala na lavičke.

Tím vedený Soniou Bermúdezovou postúpi do štvrťfinále Svetového pohára WU20 v Kolumbii. Porazili Kanadu (2:1), ktorú pripravila Cindy Tye, po prekonaní stavu 0:1 Florianne Jourde (min 63) po odraze od brankárky Eunate Astralaga. Bol to prvý gól, ktorý Španielsko na turnaji inkasovalo. Útočníčka Jone Amezaga upravila na 1:1 (min 65) vyriešením hlavičky Sary Ortegovej po odrazenej lopte a rozohrávke Lucíe Corralesovej. Víťazný gól (min 81) strelila kapitánka Silvia Lloris (hráčka zápasu), s asistenciou Lucíe Moral a zákrokom Judit Pujols po rohu nakrátko. Corrales trafila žrď (min 90+7). Táto konfrontácia sa odohrala v Cali 11. septembra 2024. Ona zostala na lavičke.

Španielsko postúpilo do osemfinále majstrovstiev sveta WU20 v Kolumbii tromi víťazstvami v C-skupine a bez inkasovaného gólu. Na tretí deň porazili marocký tím, ktorý trénoval Jorge Vilda (2:0). Táto konfrontácia sa konala v Cali 7. septembra 2024. Sonia Bermúdezová určila rotácie. Skóre otvorila stredná obrankyňa Nahia Aparicio, ktorá zakončila hlavičkou (min 5) po rohovom kope Lucíi Corrales. Konečný výsledok stanovila Lucía Moral, keď po asistencii Jone Amezagu vystrelila ľavou nohou (min 89). Marocká brankárka Fatima El Jebraoui (FAR Rabat) zneškodnila penaltu, ktorú presadila Erika González (min 65). Maximálny trest spáchala Siham Bouhouch (RC Strasbourg Alsace) na Jone Amezaga. Ona odohrala 90 minút.

V druhý deň Svetového pohára WU20 v Kolumbii (skupina C) Španielsko zdolalo Paraguaj (2:0). Proti tímu vedeného Brazílčanom Fabiom Fukumotom otvorila skóre Jone Amezaga (min 20), ktorý zakončila hlavičkou po asistencii Júlie Bartel. Jone zopakovala, aby stanovila konečný výsledok (min 37), tentoraz skončila ľavou nohou po zásahu Silvie Lloris a asistencie Lucíe Corrales. Táto konfrontácia sa odohrala 4. septembra 2024 na štadióne Pascuala Guerrera (Cali). Sara Ortega bola ocenená FIFA ako hráčka zápasu. Ona odohrala 22 minút.

Španielsko odštartovalo Svetový pohár WU20 v Kolumbii. V rámci C-skupiny v úvodný deň porazili Spojené štáty americké po prvý raz v histórii tejto kategórie (1:0). Proti tímu vedenému Angličankou Tracey Kevinsovou strelila jediný gól Olaya Enrique (min 8), zakončila ľavačkou po asistencii Lucíe Corralesovej. Táto konfrontácia sa odohrala 1. septembra 2024 na štadióne Pascuala Guerrera (Cali). Maite Zubieta bola ocenená FIFA ako hráčka zápasu. Ona zostala na lavičke.

Španielsko WU20 zakončilo prípravu pred majstrovstvami sveta bezgólovou remízou proti Severnej Kórei WU20. Táto priateľská konfrontácia sa odohrala 27. augusta 2024 v meste Cali (Kolumbia).

Španielsko WU20 a Holandsko WU20 remizovali (1:1). Táto priateľská prípravná konfrontácia sa konala 16. augusta 2024 v El Albir (Alicante). Kealyn Thomas (AZ Vrouwen Alkmaar) poslala hlavou do vedenia tímu Roos Kwakkenbos (min 25). Lucía Moral vyrovnala (min 82). Ona odohrala prvý polčas.
So Španielskom WU20 bola pozvaná na etapu v Alfaz del Pi (Alicante) medzi 12. a 16. augustom 2024, pred cestou do Kolumbie na majstrovstvá sveta.

Oficiálne oznámila, že 18. júna 2024 hráčka FC Barcelona Femeni B Ona Baradad predĺžila zmluvu s katalánskym klubom do roku 2025.
Toto leto 2023 predĺžila zmluvu s Barcelonou B, aktuálnou šampiónkou RFEF Primera.
Volaná Soniou Bermúdezovou na turnaj do 19 rokov v La Nucía (Alicante) vo februári 2023.

Španielsko do 19 rokov porazilo Českú republiku do 19 rokov (3:0) v prípravnom zápase v Pinatar Arene (Murcia) 9. novembra 2022. Góly strelili Martina Fernández (min 30), Estela Carbonell (min 32) a Ainhoa ​​​​Estévez (min 72). Ona nastúpila v úvodnej zostave proti tímu pod vedením Jana Navrátila, v ktorom vynikla brankárka Vanesa Jílková.

Španielsko do 19 rokov zakončilo turnaj v Škótsku tretím víťazstvom v rade (Falkirk Stadium), tentoraz proti Fínsku (2:0), 11. októbra. Erika Gonzálezová posunula španielsky tím do vedenia (min 30), asistovala jej Esther Labordeová. Definitívny výsledok stanovila Lucía Moral (min 60), po rohovom kope Júlie Bartel. Španielsko prechádza kolom po tom, čo strelilo pätnásť gólov a ani jeden neinkasovalo. Ona súťažila 78 minút proti tímu, ktorý pripravil Arttu Pitkäkangas.
Španielsko U19 odohralo svoj druhý zápas v meste Edinburgh, na rovnakej scéne. Porazili Švajčiarsko (7:0) 8.10.2022. Proti tímu, ktorý trénoval Kaan Kahraman-Steiner, strelili Erika González dva (min 10 a 18); Beatriz Vélez, dve ďalšie (min 60 a 82); Martina Fernández (min 3), Fiamma Benítez (min 15) a Esther Laborde (min 27, z penalty). Ona zostala na lavičke.
Španielsko U19 začalo 1. kolo (liga A/skupina 1) majstrovstiev Európy 2022-2023 v Ainslie Parku (Edinburgh, Škótsko). Sonia Bermúdez debutovala ako trénerka tejto kategórie. Španielsko zdolalo škótsku hostiteľku (0:6), 5. októbra 2022. Skórovali Lucía Moral (dve), presne Ona Baradad (0:1 min 2), Júlia Bartel, Erika González a Estela Carbonell. Asistencie si pripísali Bartel, Maite Zubieta, Sara Martín Díaz, Erika a Esther Laborde. Ona odohrala 90 minút.

Koncom júla 2022 sa začína prípravná sezóna s prvým tímom FC Barcelona, ​​ktorý vedie Jonatan Giráldez.

Mužstvo vedené Pedrom Lópezom získalo európsky titul do 19 rokov vo finále hranom 9. júla na Mestskom štadióne (Ostrava, ČR). Španielsko porazilo Nórsko, ktoré trénuje Hege Riiseová (2:1). Ona odohrala 28 minút. V protiútoku Iris Omarsdottir posunula severské ženy dopredu (min 5). Skóre otočili Ane Elexpuru (min 36) a Júlia Bartel (min 90+4). La Rojita dosiahol maximálne kontinentálne víťazstvo do 19 rokov štvrtýkrát v histórii.
Španielsko do 19 rokov sa v Česku dostalo do finále Eura. Švédsko zdolal v meste Opava (1:0), 6. júla. Ona súťažila 12 minút. Jediný gól strelila Mirari Uria (min 51), keď zakončila hlavičkou po asistencii Ornella Vignola. Tím vedený Caroline Sjöblomovou skončil s desiatimi pre vylúčenie Eveliny Duljanovej (min 86, dvojnásobná žltá). V druhom semifinále v ten istý deň Nórsko porazilo Francúzsko (1:0).
Španielsko získalo prvé miesto v A-skupine na Euro U19. Tretí deň zápasu 3. júla na Stadione Bazaly (Ostrava) remizovali s Francúzskom 1:1. Silvia Llorisová získala výhodu posielaním balóna z diaľky po vhadzovaní (min 29). Vyrovnaná v osobnom ťahu Nesrine Bahlouli (min 31). Ona odohrala 10 minút.
Španielsko postúpilo do semifinále Eura do 19 rokov na Morave (A-skupina). Na druhý deň zdolali 30. júna na rovnakej scéne v Opave hostiteľské Česko (0:5). Ona odohrala 90 minút. Skórovali Ane Elexpuru (min 23), Fiamma Benítez (min 37), Clara Pinedo (min 47); a Lucía Moral, dve (min 69 a 76).
Španielsko si víťazstvom otvorilo účasť v záverečnej fáze Eura U19 v českom regióne Morava (skupina A). Tím vedený Pedrom Lópezom porazil 27. júna 2022 na Mestskom štadióne v meste Opava Taliansko (3:1). Ona odohrala 29 minút. Taliansko sa dostalo do vedenia, keď Nicole Arcangeli skórovala z pokutového kopu (min 24). Ornella Vignola (min 29), Carmen Álvarez (min 45+3) a Mirari Uria (min 61) otočili skóre.
Španielsky tím do 19 rokov vedený Pedrom Lópezom uzavrel svoju prípravu na Euro medzi júnom a júlom 2022 vo viacerých mestách na Morave (Česká republika). V poslednom nadstavenom zápase 19. júna zdolali Taliansko (1:3), ktoré trénoval Enrico Sbardella. Ona odohrala 45 minút (prvá časť). Hralo sa v Centro di Preparazione Olimpica v Tirreine/Pisa. Za La Rojita skórovali Julia Bartel (1-1, min 35), Fiamma Benítez (1-2, min 65) a Andrea Medina (1-3, min 88).

V druhej fáze Euro U19 (Liga A-6, na štadióne CF Fão na severe Portugalska 6. apríla 2022) odohrala Ona 22 min proti Rumunsku do 19 rokov, ktoré pripravil Marin Ion. Dala na 6:0 (min 84). V tomto úvode turnaja vyhral španielsky tím (9:0, 2:0 v polčase).
V druhej fáze Euro U19 (Liga A-6, na štadióne CF Fão na severe Portugalska 9. apríla 2022) odohrala Ona 90 minút proti domácim portugalským ženám do 19 rokov, ktoré pripravil Jose Paisana. Asistovala na 0:6. V tejto druhej konfrontácii vyhral španielsky tím (0-6, 0-3 v polčase).
Na konci druhej fázy Euro U19 (Liga A-6 na Estádio Municipal de Famalicão na severe Portugalska 12. apríla 2022) odohrala 21 minút proti holandskému tímu U19. Zaznamenalo v zápase 2:2. V 88. minúte vyrovnala presne Ona Baradad. Tím vedený Pedrom Lópezom vstupuje do záverečnej fázy na čele skupiny s rovnakým bodovým ziskom ako holandské futbalistky (sedem).

Ona Baradad strelila prvý gól s FC Barcelona v oficiálnom súboji proti Deportivu Alavés na ihrisku Euskadi (0:6), 6. marca 2022 v Iberdrola lige (23. zápas). Ona skórovala O-4 v 35. minúte. Dokončila vazelínou, aby prekonala Cris Cornejo (asistencia Fridolina Rolfö). Pôsobila ako štartérka a na konci hracej hodiny bola vymenená.
Katalánska futbalistka do 13. marca nastúpila na štyri zápasy Iberdrola ligy. Debutovala 22.12.2021, keď odohrala poslednú štvrťhodinu proti Madridu CFF na pôde Barcelony (7:0). Ďalších pätnásť minút odohrala na rovnakom štadióne proti Realu Betis (4:0), 29. januára. Jej posledný zásah bol v Clásicu (5:0) z 13. marca, keď v 76. minúte vystriedala Caroline Graham Hansenovú.
Ona debutovala s FC Barcelona v Lige majstrov proti TSG Hoffenheim (Nemecko). Katalánska futbalistka sa zapojila do hry v 86. minúte, keď vystriedala Martu Torrejónovú. Táto konfrontácia sa odohrala 10. novembra 2021 na Estadi Johan Cruyff (4:0). V maximálnej kontinentálnej súťaži odohrala opäť proti HB Køge, 15.12.2021. V rovnakom scenári nastúpila v 70. minúte do zápasu proti Dánkám. Ženy Barcelony vyhrali 5:0.
Zúčastnila sa aj proti Rayo Vallecano na 90 minút v Copa de la Reina, 2. marca 2022 na pôde Rayo (víťazstvo 1-3).
Na začiatku sezóny 2021-2022 odohrala s Barcelonou B v Reto Iberdrola.

S REPREZENTÁCIOU PEDRA LÓPEZA U19

V marci 2022 bola pozvaná na etapu s tímom U19 v Madride; následne spôsobila vylúčenie v tomto prípravnom štádiu.
Zasahuje do Las Rozas v etape s tímom U19 v réžii Pedra Lópeza (14. – 21. februára 2022).
Výzva na prípravnú fázu pre tím U19 medzi 17. a 19. januárom 2022.

TURNAJ MAJSTROV COSTA DAURADA V SALOU (TARRAGONA)

Španielsko do 20 rokov si vybojovalo titul na turnaji Costa Daurada Trophy, keď na tretí deň zdolalo francúzsky tím, ktorý trénuje Sonia Haziraj (3:0). Ona odohrala 16 minút s tímom pod vedením Pedra Lópeza 30.11.2021 v športovom centre Fútbol Salou (Salou, Tarragona). La Roja a les Bleuettes sa pripravujú na majstrovstvá sveta do 20 rokov, ktoré sa budú konať v Kostarike medzi 10. a 28. augustom 2022.
V druhom zápase na tom istom štadióne Španielsko porazilo Nemecko (1:0). Ona sa zúčastnila 60 minút proti tímu, ktorý pripravila Kathrin Peter. Jediný gól strelila Paola Hernández z Tenerife z priameho kopu (min 59) 28.11.

S tímom U-17, v marci 2020 vyzvala na prípravu proti Villarrealovi.
V januári 2019 súťažila na medzinárodnom atlantickom turnaji U-17, ktorý sa konal v Tíncerskom ostrovnom atletickom centre (Tenerife). 16. septembra odohrala posledných 33 minút proti slovenskému reprezentantovi U-17 (3-0).