Aktuálna kategória: "A" ženy
Počet zápasov v aktuálnej kategórii: 5 (U23) hasta el 7/4/2023
Počet gólov v kategórii: --
V sezóne 2023-2024 patrí FC Barcelona.

Gemma odohrala 90 minút na štadióne Studenternas vo švédskom univerzitnom meste Uppsala 6. apríla 2023. Španielsko WU23 porazilo Švédsko WU23 (1:2), ktoré trénoval Martin Qvarmans. Cornelia Kapocs posunula škandinávsky tím (min 32) za asistencie Rusula Rosa Kafaji. Dva góly Inmy Gabarro otočili skóre: 1:1 (min 56), s asistenciou Eleny Julve; a 1-2 (min 68).
V apríli 2023 bola povolaný čeliť Švédsku WU23 v Studenternas Arena idrottsplats (Uppsala).

Anglicko a Španielsko remizovali (0:0) v tímoch WU23. Vynikla britská brankárka Lucy Thomas (Birmingham City). Tento prípravný zápas sa odohral v St. George's Park, National Football Center (Burton upon Trent, Staffordshire), dňa 16.2.2023. Španielsko po penaltách zdolalo tím vedený Mo Marleym (2:4). Gemma Font sa zúčastnila 90 minút.
Volala ju Laura del Río na dve prípravné konfrontácie do 23 rokov proti Anglicku a Holandsku vo februári 2023.

Španielsko U23 porazilo Taliansko U23 v prípravnej konfrontácii hranej 6. októbra 2022 v Las Rozas (Madrid). Jediný gól zápasu strelila Paula Arana (min 18, 1-0). Proti talianskemu tímu pod vedením Nazzareny Grilli vstúpila do hry v druhom polčase Gemma.
Výzva od Laury del Río na prípravné zápasy Španielska do 23 rokov proti Taliansku a Portugalsku v októbri 2022, oba v Las Rozas.

V deň zápasu štvrtý na Estadi Johan Cruyff, Gemma Font (účinkovala 90 minút) a jej sestra Meritxell Font (na lavičke) sa stali prvými sestrami, ktoré boli súčasne povolané na stráženie portálu FC Barcelona. Pridali futbalistky Barcy tretie víťazstvo v Lige F proti Madridu CFF (7:0), 1. októbra. V osobnom ťahu Graham Hansen posunula katalánsky tím dopredu v polovici prvého polčasu, v 100. zápase ako hráčka Barcelony. Po prestávke zvýšila Mariona Caldenteyová (dve, jedna hlavička); Geyse Ferreira (bývalý Madrid CFF, dva ďalšie, jeden s hlavičkou); a Ana-Maria Crnogorčević (tiež dve).

Švédsko a Španielsko vyrovnali na nulu v priateľskej konfrontácii U23 hranej 5. septembra 2022 v meste Jönköping. Gemma nastúpila 45 minút (prvá časť) proti tímu pod vedením Martina Qvarmansa Möllera.
Povolala Laura del Río na prípravný zápas proti Švédsku U23, ktorý sa uskutoční 5. septembra 2022 v Stadsparksvallen v meste Jönköping.

FC Barcelona sa dohodla s katalánskou brankárkou Gemmou Fontovou na predĺžení jej zmluvy do roku 2024, ako bolo oznámené 6. júna 2022.

Na 15 minút sa zúčastnila priateľského zápasu hraného 17.2.2022 v Tubize (belgické federálne športové zariadenia). Debutovala. Španielsko do 23 rokov porazilo tím Belgicka do 23 rokov (0:5, 0:4 v polčase), ktorý trénoval Thomas Jansen (Heusden-Zolder, 1992). Skórovali Codina, Torrodá, Athenea a Gabarro. Navyše Belgičanka Tisonová vo vlastnej bráne. Do Belgicka cestuje s tímom U23 v réžii Laury del Río (február 2022).

Zostala na lavičke v priateľskej konfrontácii hranej 29.11.2021 v Ciudad del Fútbol v Las Rozas (Madrid). Bez gólov vyrovnali Španielsko U23 a Nórsko U23, ktoré pripravila Monica Knudsen. Vynikla severská brankárka, debutantka Sunniva Skoglund (2002), klubu Stabæk. Pre Lauru del Río to bol tretí zápas ako španielskej trénerky v tejto kategórii.
Trénuje s prvým tímom FC Barcelona spolu so Sandrou Paňosom a Cata Coll.
Ako debutantka v prvom tíme oficiálne v sezóne 2020-2021 sa zúčastnila 90 minút v Dánsku v Lige majstrov a 45 minút v lige Iberdrola proti Rayu Vallecano v športovom meste Rayo Foundation. V oboch konfrontáciách udržala portál na nule.
Štartovala sa v základných kategóriách FC Barcelona.
Gemma Font Oliveras sa narodila v Tagamanent (Barcelona).

Posledná aktualizácia: 08 NOV 2023