AITANA BONMATÍ - FC Barcelona

AITANA BONMATÍ
Klub: FC Barcelona
Vek: 26 (18/1/1998)
Pozícía: Stredopoliarka
Aktuálna kategória: ženy "A"
Počet zápasov v aktuálnej kategórii: 61, incluido ante Países Bajos
Počet gólov v kategórii: 22
Montse Tomé ju povolala 22. mája na zápasy proti Dánsku vo Vejle (31.) a na Tenerife (4. júna). Neskôr pre zranenie odišla.

FC Barcelona postúpi do finále Ligy majstrov 2023-2024 porážkou Chelsea v Londýne (0:2). Za tím vedený Jonatanom Giráldezom otvorila skóre Aitana Bonmatí (hráčka zápasu) zakončením pravou nohou a odrazením obrankyne Buchananovej (min 25), po asistencii kapitánky Patri Guijarro. Pre Aitanu to bol piaty európsky gól. Konečný stav 0:2 (min 75) dosiahla Fridolina Rolföová premenením penalty ľavou nohou. Bol to jeho druhý gól v tejto kontinentálnej súťaži. Maximálny trest spáchala Ashley Lawrence na Aitane. Kanadská obrankyňa Kadeisha Buchanan dostala červenú kartu za dve žlté karty (min 59). Melanie Leupolz (min 31) a Sjoeke Nüsken (min 57) dokončili s drevom. Aitana musela byť pre zranenie vystriedaná (min 90+2), keď sa potom pridala Alexia Putellas. Znovu sa objavila Millie Bright (min 84), ktorá nahradila Johannu Rytting-Kaneryd. Táto konfrontácia sa hrala 27. apríla 2024 na štadióne Stamford Bridge.

Aitana Bonmatí bola 22. apríla 2024 na galavečere 25. ročníka odovzdávania cien Laureus v Madride ocenená ako najlepšia športovkyňa roka 2023 na medzinárodnej úrovni. Víťaz Zlatej lopty a ocenenia UEFA The Best tiež dosiahne prvé ocenenie Laureus, ktoré vyhrala katalánska atlétka. Pri preberaní sa stredopoliarka z ocenenia potešila a venovala ho všetkým futbalistkám: „Minulý rok bol pre mňa a moje spoluhráčky neuveriteľný. S klubom a reprezentáciou sme vyhrali všetko. Je to kolektívny šport, preto sa chcem poďakovať všetkým futbalistkám za ich prácu,“ zopakovala futbalistka zo Sant Pere de Ribes.

Montse Tomé ju povolala do okna FIFA v apríli 2024. Následne chýbala pre zranenie.

FC Barcelona postúpi do semifinále Ligy majstrov 2023-2024, keď opäť porazí Brann Bergen (3:1). Presne Aitana Bonmatí (hráčka zápasu) otvorila skóre zakončením ľavou nohou (min 24), po asistencii Esmee Brugtsovej. Štvrtý európsky cieľ. Stav 2:0 (min 56) dosiahla Fridolina Rolföová po niekoľkých odmietnutiach. Tomine Svendheim uzavrela rozdiel (2-1 min 70). Patri Guijarro zvýšila na 3:1 (min 88), keď využila strelu Aitanu. Tento odvetný zápas sa konal 28. marca 2024 na Estadi Johan Cruyff.

FC Barcelona vyhrala návštevu Athletic Club (0:3) 7. marca 2024. Táto konfrontácia sa odohrala na štadióne San Mamés (23 490 divákov), čo zodpovedá prvému odvetu semifinále Copa de la Reina. Góly strelili presne Aitana Bonmatí, dva (min 13 a 16, každý jednou nohou, po asistenciách Caroline Graham Hansen); a Salma Paralluelo, po defenzívnej strate a akcii Patri Guijarro (min 78). Fridolina Rolföová sa znovu objavila, keď sa do hry zapojila v 78. minúte po tom, čo sa zotavila zo zranenia kolena; nahradila Caroline.

Španielsko opakuje ocenenie po víťazstve na majstrovstvách sveta. Španielsky tím pozdvihol Ligu národov. Dejiskom bol štadión La Cartuja v Seville 28. februára 2024. Skupina vedená Montse Tomé vyhrala finále proti Francúzsku (2:0). Góly strelili Aitana Bonmatí a Mariona Caldentey, jeden v každom polčase (min 32 a 53), obe zakončili pravou nohou. Pri prvom góle asistovala ľavonohá Olga Carmona; a pri druhom góle Athenea del Castillo dala prihrávku malorskej útočníčke po zákroku Aitany. Práve Aitana bola tiež vyznamenaná ako hráčka zápasu v tejto konfrontácii, ktorá vyvrcholila turnajom organizovaným UEFA. Aitana odohrala 90 minút.

Španielsko vstupuje na parížske olympijské hry v roku 2024. La Roja porazila Holandsko (3:0). Táto konfrontácia zodpovedá semifinále Ligy národov. Hralo sa 23. februára na štadióne La Cartuja (Sevilla). Skóre otvorila Jenni Hermoso (min 41), ktorá zakončila ľavou nohou po asistencii Aitany Bonmatíovej. Aitana presne upravila na 2:0 (min 45), podávala ľavačkou Mariona Caldentey. Konečný výsledok stanovila Ona Batlleová, na druhý pokus (min 77) po doskokoch zásahy Vicky Lópezovej a Lynn Wilmsovej. Aitana odohrala 90 minút.

4. decembra 2023 na galavečere Golden Boy 2023, ktorý organizoval taliansky časopis Tuttosport, FC Barcelona získala ďalšie dve ocenenia: Aitana Bonmatí bola ocenená cenou Zlatá žena a Lamine Yamal získal cenu Golden Boy The Youngest.

Španielsko uzavrelo skupinu A4 Ligy národov návratom a víťazstvom proti Švédsku (5:3). Aitana odohrala 32 minút. Táto konfrontácia sa odohrala 5. decembra 2023 na štadióne La Rosaleda (Málaga). Mariona Caldentey strelila dva góly: 3:3 (min 78) a 5:3 (min 89). V prvom polčase skórovala Salma Paralluelo hlavou (1:1 min 11). Skórovali aj Athenea del Castillo (2:3 min 51) a Fiamma Benítez (4:3 min 81). Asistencie si pripísali Olga Carmona (dve), Salma (tiež dve) a Ona Batlle. Oľga (min 7) a Aitana (min 82) dokončili s drevom. Tím pod vedením Montse Tomé má na konte päť víťazstiev a jednu prehru v šiestich kolách skupiny, čo znamená prvé miesto a postup do záverečných kôl, aby sa kvalifikoval na letné olympijské hry 2024 na francúzskej pôde. V Malage góly tímu trénovaného Petrom Gerhardssonom strelili Julia Zigiotti Olme, hlavičkou po rohovom kope, ktorú zahrala Kosovare Asllani (0:1 min 1); Asllani (1:2 min 14), po asistencii Stiny Blackstenius; a ten istý útočníčka Arsenalu (1:3 min 29), podávajúci Johanne Rytting-Kaneryd. Na pravom kraji obrany nastúpila Hanna Lundkvist (Atlético Madrid).

V piatom kole Ligy národov Španielsko prehralo s Talianskom (2:3). Táto konfrontácia sa odohrala na štadióne Pasarón (Pontevedra), 1. decembra. Góly za La Roja strelili Athenea del Castillo (1:0 min 12) a Esther González (2:3 min 76). Asistencie si pripísali presne Aitana Bonmatí (úvodný gól) a Tere Abelleira. Na talianskej strane skórovali Valentina Giacinti (1:1 min 46), Michela Cambiaghi (1:2 min 57) a Elena Linari (1:3 min 64). Asistovali pri tých góloch Arianna Caruso, Manuela Giugliano a spomínaná Michela. Aitana odohrala 45 minút (prvý polčas).
Montse Tomé ju povolala 21. novembra do posledného okna FIFA v roku 2023.

FC Barcelona odštartovala obhajobu európskeho titulu "ručičkou" proti Benfice (5:0). Táto konfrontácia v A-skupine Ligy majstrov sa odohrala 14. novembra 2023 na Estadi Johan Cruyff. Tretí a štvrtý gól strelila Aitana (min 44 a 52).
FC Barcelona vyhrala na hosťovaní vo Villarreale (0:6), 11. novembra. Táto konfrontácia sa odohrala na Mini Estadi v José Manuel Llaneza Sports City, čo zodpovedá ôsmemu dňu Ligy F. Aitana Bonmatí strelila dva góly: prvý po akcii Keyry Walshovej (O-1, min 14); a druhý v službách Ona Batlle (0-3, min 50).

Španielsko vyhralo na návšteve Zürichu nad Švajčiarskom (1:7). Táto konfrontácia zodpovedala štvrtému dňu UEFA Women's Nations League (League A/Group A4), hranej 31. októbra na Stadion Letzigrund. Španielsko pridáva celý počet bodov (12) k dvom dátumom uzavretia. Aitana odohrala 77 minút.
Španielsko vyhralo na návšteve v Salerne proti Taliansku (0:1). Táto konfrontácia zodpovedala tretiemu dňu UEFA Women's Nations League (League A/Group A4), ktorý sa hral 27. októbra na Stadio Comunal Arechi. Proti tímu, ktorý pripravil Andrea Soncin, jediný gól strelila Jenni Hermoso, keď zakončovala ľavačkou (min 89), po odraze od brankárky Laury Giuliani (Miláno). Po akcii Salmy Paralluelovej v ľavom pásme kapitánka Alexia Putellasová zakončila ľavou nohou v hre pred týmto gólom. Aitana odohrala celých 90 minút.

Na druhom stretnutí Ligy národov Španielsko porazilo Švajčiarsko na čele s Inkou Gringsovou (5:0). Táto konfrontácia sa odohrala na štadióne Arcángel (Córdoba), 26. septembra. Góly strelili presne Aitana Bonmatí, dva (min 45+1 a 49), Lucía García (min 15), Inma Gabarro (min 57) a Maite Oroz (min 87). Aitana odohrala 80 minút.
Španielsko vyhralo návštevu Göteborgu nad Švédskom (2:3). Táto konfrontácia zodpovedala prvému dňu UEFA Women's Nations League (League A/Group A4), hranej 22. septembra 2023 na štadióne Gamla Ullevi. Bol to debut Montse Tomé ako trénerky La Roja. Góly tímu majstrov sveta strelili Athenea del Castillo (1:1, min 38), Eva Navarro (1:2, min 77) a Mariona Caldenteyová z penalty (2:3, min 90+6). Tú penaltu spáchala Amanda Ilestedt (dostala červenú kartu) na Amaiur Sarriegi. Za tím pod vedením Petra Gerhardssona skórovali Magdalena Erikssonová hlavičkou po rohu (1:0, min 23) a Lina Hurtigová po odrazenej lopte (2:2, min 82). Aitana odohrala celých 90 minút.
Bola nominovaná Montse Tomé na zápasy v septembri 2023 proti Švédsku a Švajčiarsku.

Aitana Bonmatí bola ocenená UEFA ako najlepšia hráčka v Európe. V roku 2023 tak rozširuje individuálne ocenenia, keďže bola aj MVP ženskej Ligy majstrov s FC Barcelona a majstrovstiev sveta so španielskym tímom. Okrem toho vyhrala s modrým a šarlátovým tímom tituly v Lige F, Španielskom superpohári a spomínanej ženskej Lige majstrov UEFA (päť gólov a osem asistencií na kontinentálnom turnaji), ako aj to, že bola so Španielskom vyhlásená za majsterku sveta žien (dva góly a tri asistencie).
Spomínané ocenenie od UEFA získala Aitana na Grimaldi Forum (Monaco) 31. augusta počas žrebovania skupinovej fázy mužskej Ligy majstrov.

MAJSTERKA SVETA A MVP TURNAJE

Aitana ocenila FIFA ako MVP majstrovstiev sveta. Keď v nedávno skončenej sezóne pridali tituly z Ligy F a Ligy majstrov s FC Barcelona, ​​predpokladá sa, že je hlavnou kandidátkou na Zlatú loptu. Najvyšší orgán európskeho futbalu oznámil 25. augusta nomináciu Aitany Bonmatíovej za najlepšiu hráčku UEFA a Jonatana Giráldeza za najlepšieho trénera UEFA.
Ďalší gól Olgy Carmonovej znamenal, že Španielsko porazilo Anglicko a zdvihlo svoje prvé majstrovstvá sveta žien (1:0). Ľavá obrankyňa Realu Madrid opäť skórovala v Sydney (min 29, opäť ľavou nohou), 20. augusta 2023. Asistenciu na tento gól si pripísala Mariona Caldentey. Aitana odohrala 90 minút.
Španielsko porazilo Švédsko prvýkrát v histórii (2:1) a kvalifikovalo sa do finále MS. Aitana odohrala 90 minút. Táto konfrontácia sa odohrala 15. augusta v Eden Parku (Auckland, Nový Zéland). Salma Paralluelo (min 81) skórovala za La Roja po defenzívnom odraze a hre Jenni Hermoso; a kapitánka Olga Carmona ľavou nohou (min 90), po rohovom vhadzovaní Tere Abelleira. Švédsky gól bol dielom Rebecky Blomqvistovej (min 88), po asistencii Liny Hurtigovej.
Španielsko sa po prvý raz vo svojej histórii dostane do semifinále veľkého turnaja. Vo štvrťfinále majstrovstiev sveta zvíťazili nad Holandskom (9FIFA) po predĺžení (2:1) po dosiahnutí 90 minút za nerozhodného výsledku. Táto konfrontácia sa odohrala na regionálnom štadióne Sky (Wellington, Nový Zéland) 11. augusta 2023. Aitana odohrala 87 minút. Mariona Caldentey otvorila skóre penaltou, ktorej sa dopustila Stefanie van der Gragtová (na rozlúčku s profesionálnou futbalistkou). Práve Stefanie dosiahla vyrovnávajúci gól tímu vedeného Andriesom Jonkerom (min 90 + 1). Konečný výsledok stanovila Salma Paralluelo osobným pohybom z kolmice z protiútoku (min 111). Futbalistku afrického pôvodu ocenila FIFA ako hráčku zápasu.
Španielsko po prvý raz prekonalo jedno kolo (jediný zápas) na veľkom turnaji. La Roja sa tak dostala do štvrťfinále MS. V osemfinále zdolali Švajčiarsko (20-FIFA) (5:1). Aitana odohrala 77 minút. Táto konfrontácia sa odohrala 5. augusta v Eden Park (Auckland, Nový Zéland). Aitana Bonmatí sa stala kľúčovou futbalistkou, ktorá zapísala víťazstvo na výsledkovú listinu španielskej strany vďaka útočnej a definičnej hre. Katalánska hráčka strelila dva góly a veľkou mierou prispela technickou kvalitou k tomu, aby spôsobila zmätok v rámci zadržiavacieho systému, ktorý vytvorila trénerka Inka Gringsová. Ako by to mohlo byť inak, stredopoliarka zo Sant Pere de Ribes bola ocenená FIFA ako hráčka zápasu. Za La Roja skórovali aj Alba, Laia a Jenni. Laia si strelila švajčiarsky gól na vlastnú bránu, kvôli prihrávke, ktorú mala v úmysle nasmerovať nováčik Cata.

Španielsko prehralo s Japonskom (4:0) v treťom dni C-skupiny. Aitana odohrala celých 90 minút. Aitana tak pridáva päťdesiat futbalových zápasov s La Roja. Táto konfrontácia sa odohrala 31. júla na regionálnom štadióne Wellington (Nový Zéland). Za tím, ktorý vedie Futoshi Ikeda, strelili góly Hinata Miyazawa (klub Mynavi Sendai), 1:0 (min 12); Riko Ueki (Tokio Verdy), 2:0 (min 29); opäť Hinata, 3:0 (min 40); a Mina Tanaka (INAC Kobe), 4:0 (min 82). Španielsko postúpi do osemfinále ako druhé v skupine po ázijských futbalistkách.
Španielsko dosiahlo matematický postup do osemfinále MS. La Roja porazila 26. júla na štadióne Eden Park (Auckland, Nový Zéland) Zambiu (5:0), ktorú trénoval Bruce Mwape. Aitana odohrala 61 minút. Druhý deň sa hralo v skupine C. Góly strelili Tere Abelleira (min 9), dva Jenni Hermoso (min 13 a 70) a ďalšie dva Alba Redondo (min 69 a 85).
Aitana sa stala protagonistkou úvodu majstrovstiev sveta v C-skupine. Španielsko porazilo Kostariku (3:0) na Sky Stadium v ​​meste Wellington (Nový Zéland) 21. júla 2023. Aitana Bonmatí bola ocenená FIFA ako hráčka zápasu. Katalánska stredopoliarka zasiahla do hry 1:0 a prihrala Esther. Navyše dala na 2:0 (min 23), keď po podaní Ony Batlleovej vystrelila ľavou nohou. Aitana odohrala 90 minút.

Aitana sa zúčastnila prípravného zápasu proti Vietnamu (9:0), ktorý sa nezapočítava do zoznamu víťazov UEFA/FIFA. Hralo sa 14. júla 2023 na McLennan Park Stadium, v Papakura, Auckland (Nový Zéland). Tím vedený Mai Đức Chung (Hanoj, 1951) sa tiež zúčastňuje tohto letného turnaja Svetového pohára.
Španielsko zavŕšilo európsku prípravu na majstrovstvá sveta toto leto výhrou v Dánsku (0:2) 5. júla. Aitana odohrala 90 minút. Góly strelili Ona Batlle (min 7) a Salma Paralluelo (min 53). Hralo sa na štadióne Gladsaxe (Søborg, Kodaň). Tím vedený Larsom Søndergaardom sa toto leto zúčastňuje aj Svetového pohára.
Aitana je súčasťou zoznamu 23 futbalistiek pre majstrovstvá sveta. Proti Paname sa nezúčastnila.
Jorge Vilda sa jej ozval 12. júna 2023 s výhľadom na majstrovstvá sveta v lete.

Aitana Bonmatí bola vyhlásená UEFA za najlepšiu futbalistku 2022-2023 v Lige majstrov podľa výberu technických pozorovateľov kontinentálnej organizácie. V jedenástich zápasoch európska šampiónka útočiaca stredopoliarka zaznamenala päť gólov a osem asistencií.

Dva góly presne od Aitany Bonmatí a druhý od Asisata Oshoalu znamenali tretí superpohár pre FC Barcelona (3:0). Finále proti Realu Sociedad sa hralo 22. januára 2023 na štadióne Romano José Fouto (Mérida, Extremadura). Katalánska futbalistka dosiahla prvý gól ľavou nohou (min 13) a druhý pravou (min 47). Aitana sa zúčastnila 90 minút a bola vyznamenaná ako MVP. V oboch si pripísala asistenciu na gól Geyse Ferreirovej. V nadstavenom čase (min 90+7) stanovila konečný výsledok Oshoala, ktorá zakončila hlavičkou po prihrávke Lucy Bronzeovej. Mariona vystrelila na žrď (min 49). Je to prvý titul v sezóne 2022-2023 pre modro-červený tím na čele s Galícijčanom Jonatanom Giráldezom.

Proti Levante UD v F lige (2:1, 30. októbra 2022, siedmy deň zápasu) Aitana dosiahla 200 zápasov s modrým a hnedým prvým tímom. Ako je uvedené na oficiálnej webovej stránke klubu, sú distribuované takto: 133 zápasov Ligy, 37 Ligy majstrov, 19 zápasov Copa de la Reina, 3 Supercopa de España a 8 zápasov Copa Catalunya. Dosiahla 64 gólov.
V druhý deň skupinovej fázy ženskej Ligy majstrov strelila Aitana Bonmatí prvé dva góly a UEFA ju považovala za hráčku zápasu. Otvorila skóre (min 30) a o jedenásť minút neskôr rozšírila. Tím vedený Jonatanom Giráldezom vyhral 27. októbra 2022 vo Švédsku Rosengård (1:4).

Španielsko uzavrelo svoju účasť na Euro-2022 na britskej pôde vo štvrťfinále. Podľahol v predĺžení proti Anglicku, 20. júla v Brightone. Esther Gonzálezová dostala La Roja do vedenia po asistencii Athenea del Castillo (min 54). Premenili Ella Toone (1:1, min 84) a Georgia Stanway (2:1, min 96). Aitana odohrala 120 minút.
Španielsky tím sa dostal do štvrťfinále Euro-2022. B-skupinu uzavreli víťazstvom proti Dánsku v Brentforde (1:0), 16. júla. Ten jediný gól strelila Marta Cardona, keď zakončila hlavičkou po asistencii Olgy Carmonovej (min 90). Dáni vedení Larsom Søndergaardom vypadnú. Aitana súťažila 90 minút.
Španielsko prehralo s Nemeckom (0:2) v druhom zápase Eura-2022, 12. júla v Brentforde (Západný Londýn). Skórovali Klara Bühl (min 3, ľavou nohou) a kapitánka Alexandra Popp (min 37, hlavičkou po rohu). Aitana súťažila 90 minút.
Španielsko odštartovalo záverečnú fázu Euro-2022 v Anglicku víťazstvom. Na štadióne MK v meste Milton Keynes (neďaleko Londýna) 8. júla porazili Fínsko (4:1). La Roja strelil tri góly hlavou a druhý z penalty. Skórovali Irene Paredes (min 26), presne Aitana Bonmatí (min 41), Lucía García (min 75) a Mariona Caldentey (min 90+5). Linda Sällströmová už v úvodnej minúte presadila severský tím na čele so Švédkou Annou Signeulovou. Aitana súťažila 78 minút.

Prípravná fáza pred Eurom v Anglicku sa skončila. Taliansko a Španielsko remizovali 1. júla na ihrisku Castel di Sangro 1:1. Aitana súťažila 75 minút. Za tím pod vedením Mileny Bertoliniovej otvorila skóre Valentina Bergamaschiová volejom po rohovej strele Valentiny Cernoiovej (min 48). Alexia Putellas vyrovnala (min 68), hlavičkou po asistencii Marty Cardonovej.
Španielsko čelilo Austrálii prvýkrát v histórii. Táto prípravná konfrontácia s výhľadom na tohtoročné letné Euro v Anglicku sa odohrala na štadióne Colombino (Huelva). Tím vedený Jorgem Vildom vyhral 7:0 (minimálna prevaha v polčase). Aitana odohrala 45 minút, prvú časť (25. júna 2022). Skórovala 1-0 (min 44).

Španielsku sa podarilo dostať do záverečnej fázy majstrovstiev sveta v Austrálii/Novom Zélande-2023. V skupine B dosiahli matematickú priečku, keď zdolali Škótsko (FIFA 23) 12. aprila 2022 v Hampden Parku v Glasgowe (0:2). Aitana sa zúčastnila 89 minút. Góly strelila kapitánka Jenni Hermosóová, prvý z penalty. Na zápase žien na škótskej pôde bola rekordná návštevnosť: 7804 divákov.

Odohrala 90 minút v prípravnom zápase hranom 7.4.2022 na štadióne Rica Péreza (Alicante). Španielsko a Brazília si vyrovnali jeden. Alexia Putellasová sa ujala vedenia, keď premenila priamy kop ľavou nohou (min 8); v 39 min Geyse Ferreira (Madrid CFF) vyrovnala po asistencii Kerolina Ferraza (bývalý Madrid CFF, teraz v North Caroline).

V posledný deň Pohára Arnolda Clarka, 23.2.2022, súťažila 59 minút. Španielsko zdolalo Kanadu (aktuálny olympijský víťaz) 1:0 na štadióne Molineux (Wolverhampton, Anglicko). Jediný gól strelila Alexia Putellas (min 21). La Roja skončila na turnaji na druhom mieste po titule anglických hostiteľiek.
Zúčastnila sa 90 minút v druhom zápase Pohára Arnolda Clarka. Španielsko a Anglicko remizovali 0:0 na štadióne Carrow Road v meste Norwich 20. februára.
Odohrala 78 minút na začiatku Pohára Arnolda Clarka. Španielsko a Nemecko 17. februára 2022 na Riverside Stadium v ​​meste Middlesbrough remizovali jedenkrát. Alexia Putellas posunula dopredu La Roja (min 46) a vyrovnala Lea Schüller (min 88).

Aitana Bonmatí utrpela zranenie chodidla pravej nohy proti Granadille Tenerife (0:7) na štadióne La Palmera dňa 8.1.2022. Katalánsku útočnú stredopoliačku v 30. minúte vystriedala Claudia Pina.

Dňa 31.12.2021 FC Barcelona oficiálne zverejnila obnovenie zmluvy s Aitanou Bonmatí do júna 2025. Spolu s prezidentom Joanom Laportom a manažérom Xavierom Puigom v prezidentskej kancelárii Camp Nou spečatila kontinuitu. Katalánska futbalistka si na podujatí prevzala aj členský preukaz. Rok 2021 uzatvára so 175 zápasmi a 51 gólmi za prvý tím Barcelony. "Som veľmi šťastný. Som hrdý, že môžem byť s týmto skvelým klubom spojený ešte ďalšie tri roky, nosím ho v srdci. Už je to tu desať rokov, budú to ešte tri. Zostávam kde som najšťastnejší. Klub mi dala toľko športovej a osobnej úrovne. Je to životný štýl. Prežívame brutálne a fenomenálne chvíle. Na nový rok žiadam o tituly, aby som naďalej opakovala to, čo robíme", povedala oficiálny web modro-červeného klubu.

V poslednej konfrontácii v roku 2021 so španielskym národným tímom odohrala 30. novembra 90 minút. Skórovala 3:0 (min 41) a aj 5:0 (min 61). Na štadióne La Cartuja (Sevilla) Španielsko zdolalo Škótsko (8:0, po polčase 3:0). Ako titulky tvorili deväť futbalistov FC Barcelona. Zodpovedalo to skupine B majstrovstiev sveta.
Aitana nastúpila 70 minút proti Faerským ostrovom (12-0, 5-0 v polčase). Skórovala 2:0 (min 17) a aj 6-0 (min 50). Táto konfrontácia zodpovedala skupine B pred majstrovstvami sveta v Austrálii / Novom Zélande a hrala sa na štadióne La Cartuja (Sevilla) 25. novembra 2021.
V treťom zápase skupiny B pred majstrovstvami sveta v Austrálii/Novom Zélande, súťažila 79 minút. Na štadióne Kolos v meste Kovalivka (asi 80 km od hlavného mesta Kyjev) Španielsko 26. októbra 2021 porazilo ukrajinský tím pripravený Nataliou Zinčenkovou (0:6).
Proti marockému tímu (81 v rebríčku FIFA) odohrala 35 minút v priateľskej konfrontácii hranej 21. 10. 2021 na štadióne Principe Felipe (Cáceres). Španielsko porazilo tím vedený Reynaldom Pedrosom (Orléans, 1971) 3:0.
Španielsko odohralo v Maďarsku druhý termín kvalifikačnej skupinovej fázy o postup na majstrovstvá sveta na Novom Zélande / Austrálii. 21. 9. 2021 navštívil Új Hidegkuti Nándor Stadionban (štadión MTK) v Budapešti. Maďarský tím zdolali 0:7 (do polčasu 0:3). Aitana súťažila 69 minút.
Španielsko začalo svoju účasť v kvalifikačnej skupinovej fáze majstrovstiev sveta na Novom Zélande / Austrálii. 16. 9. 2021 navštívil štadión Tórsvøllur v meste Tórshavn. Tím Faerských ostrovov zdolali 0:10 (do polčasu 0:3). Aitana ​​zostala na lavičke.
V priateľskej konfrontácii prípravy proti Dánsku, sa zúčastnila 87 minút (3:0). Skórovala 1-0 (min 45+1) a aj 3-0 (min 86). Odohralo sa 15. 6. 2021 na štadióne Santo Domingo (Alcorcón, Madrid). Skórovala aj Patri Guijarro.
V zápase priateľskej prípravy proti Belgicku, odohrala 90. minút na štadióne Santo Domingo v Alcorcóne (Madrid) 10. júna 2021 (3:0). Skórovala 3-0 (75 minút).
Odohrala 90 minút v zápase priateľskej prípravy proti Mexiku v Marbelle, 13. 4. 2021. Táto konfrontácia sa odohrala na štadióne Antonia Lorenza Cuevasa. Marta Cardona a Nahikari García (dvaja) skórovali proti tímu trénovanému Mónicou Vergarovou (3:0).
Zúčastnila sa 90 minút proti Holandsku v Marbelle (1:0). Táto priateľská konfrontácia sa odohrala 9. 4. 2021 na štadióne Antonia Lorenza Cuevasa. Jediný gól v zápase strelila Patri Guijarro (31 minút). Ako štartérka pôsobila osem hráčok FC Barcelona a v druhom polčase pribudla ďalšia. Slúžilo tiež ako príprava na výber v réžii Sariny Wiegmanovej s ohľadom na jej účasť na olympijských hrách v Tokiu-2021.

Aitana zasiahla 15 minút do konfrontácie s Poľskom (3:0), ktoré uzavreli skupinu D pred Euro-2022, ktorá odohrala 23. 2. 2021 v Ciudad del Fútbol v Las Rozas (Madrid).
Aitana Bonmatí sa zúčastnila s reprezentáciou "A" 90 minút v Baku (18.2.2021). Španielsko dosiahlo v Anglicku matematickú prihrávku na Euro 2022; porazilo Azeris (0-13).
V Las Rozas nastúpila na 60 minút zápasu proti Moldavsku, ktorý zodpovedá skupinovej fáze Euro, 27. 11. 2020 (10-0). Skórovala 1-0 (7 minút) a aj 5-0 (30 minút).
Španielske futbalové reprezentantky zvíťazili v piatkovom stretnutí 23.10/2020 kvalifikácie ME 2022 na španielskej pôde v Seville proti Českej republike 4-0 (Estadio La Cartuja). Aitana odohrala tých 90 minút. Skórovala 3-0 (35 minút).
Bola povolaná na zápas proti Moldavsku (poradie 92 FIFA) 19.9.2020 (19.00) na Stadionul Zimbru v Kišiňove. Zodpovedá skupine D kvalifikovanej pre Euro. Odohrala 32 minút.
Bola predvolaná 24. februára na marcový pohár SheBelieves-2020 v Spojených štátoch
Hrala na troch zápasoch tejto skupinovej fázy za Euro-2021 (188 minút). V Prahe strelila gól: 0-3, s ľavou nohou. V A Coruňa strelila dva: 3-0 (urobila gól hlavou) a 4-0.
Hrala 11 minút v priateľskom zápase proti Francúzsku (španielska porážka 2-0) v Clermont-Ferrand (31. 8. 2019).
Zúčastnila sa dvoch zápasov svetového pohára vo Francúzsku 2019 (61 minút).
Zúčastnila sa dvoch priateľských zápasov v apríli, máji a júni 2019 pred Majstrovstvami Sveta vo Francúzsku (67 minút)
Hrala dva zápasy Algarve Cup-2019 v Portugalsku (74 minút), na ktorých turnaji španielske národné mužstvo skončilo na siedmom mieste.
Hrala priateľský zápas (22.1.2019) proti Spojeným štátom (0-1) v Alicante (20 minút)
Hrala priateľský zápas (17.1.2019) proti Belgicku (1-1) v Cartagena (90 minút)
Hrala priateľský zápas (8.11.2018) proti Poľsku (3-1) v Leganés (9 minút)
Od apríla do septembra 2018, hrala tri zápasov so španielskym národným tímom "A" (132 minút), ktorý ukončil kvalifikačnú skupinu pre Majstrovstvá Sveta vo Francúzsku
Hrala dva zápasy Cyprus Cup-2018 (90 minút), ktoré Španielsko zvíťazilo vo finále proti Taliansku 2-0 (7.3.2018).
Od 6. augusta 2018 bola vo svetovej súťaži U-20 vyhlásená za finalistov.
Od augusta 2015 do decembra 2017 hrala so španielskym národným tímom "A" 1 zápas (15 minút), v jej debute proti Rakúsku v roku 2017 na Mallorca.
V lete 2017 bola vyhlásená za majstra Európy v kategórii U19, v záverečnej fáze hrala v Severnom Írsku, v ktorom dosiahla celkom 180 minút (v dvoch hrách). Vo finále, ktorý sa hral vo Windsor Parku v Belfaste, Španielsko 20. augusta porazilo Francúzsko (3-2).
Pretekala na svetovom pohári do 20 rokov, ktorý sa konal od 13. novembra do 3. decembra v Port Moresby (Papua Nová Guinea). Španielsko zo štvorfinále proti Severnej Kórei (2-3) vypadlo v predĺžení. 90 minút odohrala proti Kanade (5-0); ďalších 90 proti Japonsku (1-0); dva minút proti Nigérii (1-2); a 99 minút proti Severokórejčanom. Jeden gól strelila proti Kanaďanom (min. 58) v parku Bava.
V sezóne 2015-2016 bola vyhlásená za finalistku v Európe v kategórii U-19, v záverečnej fáze na Slovensku od 19. do 31. júla. Zúčastnila sa 90 minút na otváracom dni proti Nemecku v meste Senica (1-0); ďalších 90 minút proti Rakúsku v meste Myjava (4-0); 13 minút proti Švajčiarsku tiež na Myjave (5-0); 89 minút v semifinále proti Holandsku v Senci (4-3); a 45 minút proti Francúzsku (1-2) vo finále aj v meste Senec. Proti Rakúšanom dosiahla 4-0 (min. 83) skórovaním z trestu.
Zúčastnila sa dvoch zápasov elitného kola (173 minút), zodpovedajúcich sezóne 2015-2016 v kategórii nižšej ako 19, od 5. do 10. apríla v Dánsku.
Ako štartér sa zúčastnila priateľského zápasu proti Rusku na štadióne Camilo Cano v La Nucía (Alicante) 24. 2. 2016 (1-0) s tímom U19.
Získala prvé miesto na turnaji UEFA Under-19, ktorý sa konal v septembri 2015 na Slovensku, pri debute Pedra Lópeza s týmto tímom. 45 minút sa zúčastnila proti hostiteľskému tímu v Senci (3-1). Aj hrála zápas proti Anglicku v Senci (5-2).

Odohra s FC Barcelona.
Aitana Bonmatí Conca sa narodila v Sant Pere de Ribes (Barcelona).
Zúčastnila sa prvého priateľského zápasu z obdobia 2020-2021, ktorý sa odohral 2. augusta v Ciutat Esportiva Joan Gamper. FC Barcelona stál pred francúzskym tímom Montpellier (3-0). Oshoala (dva) a Jenni Hermoso skórovali v druhom polčase. Po etape ktorá sa skončila 26. júla vo Vall d'en Bas (La Garrotxa, Girona), barcelonský tím v Euskadi odohral zápas proti Atlético de Madrid v San Mamés. Po porážke Atlética (1-0), katalánsky tím prehral sa v semifinále proti Wolfsburgu minimálne, keď švédska Fridolina Rolfö strelila ľavou nohou (min. 58) po zamietnutí Andrea Pereirou na štadióne Anoeta (25/8/2020). Aitana sa zúčastnila 28 minút.Posledná aktualizácia: 01 JÚN 2024

Ďalšie podobné články

Aitana a Fridolina vedú do poslednej odvety proti Lyonu v Bilbau

28 APR 2024 | ČLÁNOK
FC Barcelona bude hrať finále Ligy majstrov 2023-2024 proti Olympique Lyon. Týmto spôsobom je modrý a šarlátový klub postavený pred výzvu pomstiť sa, pretože francúzsky klub dvakrát porazil katalánsky tím a vyhral najvyšší kontinentálny turnaj v rokoch 2019 aj 2022. Lyon má osem titulov v Lige majstrov, zatiaľ čo FC Barcelona má v úmysle získať svoje tretie ocenenie po tých, ktoré získal v roku 2021 proti Chelsea a v roku 2023 proti Wolfsburgu. Finále tohto ročníka 2024 je naplánované na 25. mája na štadióne San Mamés v Bilbau.

Caroline a Aitana umocňujú prevahu katalánskeho tímu v klasických zápasoch

24 MAR 2024 | ČLÁNOK
FC Barcelona opäť vyhrala Classic. Tentoraz vyhrali na návšteve vo Valdebebas 0:3, 24. marca 2024. Zodpovedalo to hraciemu dňu 21. ligy F. Katalánsky klub tak rozširuje svoju výhodu vo vedení, keď prekonal biely tím v dvanástich bodov. V kapitole Classics končia so štrnástimi víťazstvami v štrnástich doteraz zaregistrovaných edíciách vo všetkých súťažiach.

Aitana k Ballon d'Or pridáva The Best

15 JAN 2024 | ČLÁNOK
Aitana Bonmatí pridáva k trofeji Ballon d'Or ocenenie FIFA The Best. Ofenzívna stredopoliarka, ktorá je kľúčom k víťazstvu FC Barcelona v Lige majstrov a víťazstvu La Roja na majstrovstvách sveta, bola „bijúcim srdcom“ dvoch najlepších ženských futbalových tímov roku 2023. Príslušné ocenenie udelené FIFA je ďalšou zaslúženou odmenou pre túto skvelú stredopoliarku, ktorá v roku 2023 inšpirovala Španielsko k zisku prvého titulu majstra sveta a FC Barcelona k zisku dvoch národných titulov a druhého na európskom vrchole.

Aitana Bonmatí vyhráva ďalšie ocenenie: Najlepšia hráčka v Európe

31 AUG 2023 | ČLÁNOK
Aitana Bonmatí bola ocenená UEFA ako najlepšia hráčka v Európe. V roku 2023 tak rozširuje individuálne ocenenia, keďže bola aj MVP ženskej Ligy majstrov s FC Barcelona a majstrovstiev sveta so španielskym tímom. Okrem toho vyhrala s modrým a šarlátovým tímom tituly v Lige F, Španielskom superpohári a spomínanej ženskej Lige majstrov UEFA (päť gólov a osem asistencií na kontinentálnom turnaji), ako aj to, že bola so Španielskom vyhlásená za majsterku sveta žien (dva góly a tri asistencie).

Aitana má kúzlo dosiahnuť historické štvrťfinále majstrovstiev sveta

05 AUG 2023 | ČLÁNOK
Španielsko po prvý raz prekonalo jedno kolo (jediný zápas) na veľkom turnaji. La Roja sa tak dostala do štvrťfinále MS. V osemfinále zdolali Švajčiarsko (20-FIFA) (5:1). Aitana Bonmatí sa stala kľúčovou futbalistkou, ktorá zapísala víťazstvo na výsledkovú listinu španielskej strany vďaka útočnej a definičnej hre. Katalánska hráčka strelila dva góly a veľkou mierou prispela technickou kvalitou k tomu, aby spôsobila zmätok v rámci zadržiavacieho systému, ktorý vytvorila trénerka Inka Gringsová. Ako by to mohlo byť inak, stredopoliarka zo Sant Pere de Ribes bola ocenená FIFA ako hráčka zápasu.

K zisku tretieho modro-červeného Superpohára prispeli dva góly Aitany v Méride

22 JAN 2023 | ČLÁNOK
Dva góly Aitany Bonmatí prispeli k zisku tretieho španielskeho superpohára pre FC Barcelona (3:0). Finále proti Realu Sociedad sa hralo 22. januára 2023 na štadióne Romano José Fouto (Mérida, Extremadura). Katalánska futbalistka strelila prvý gól ľavou nohou (min 13) a druhý pravou nohou (min 47). Aitana sa zúčastnila 90 minút a bola vyznamenaná ako MVP. V oboch si pripísala asistenciu brazílska útočníčka Geyse Ferreira. V nadstavenom čase (min 90+7) stanovila konečný výsledok Oshoala.

UEFA WOMEN'S CHAMPIONS LEAGUE 2020-2021: Aitana Bonmatí

17 MÁJ 2021 | ČLÁNOK
Ligu majstrov vyhrala prvýkrát v histórii španielskeho ženského futbalu. Zúčastnila sa 90 minút finále proti Chelsea, ktoré sa hralo 16. 5. 2021 na štadióne Gamla Ullevi vo švédskom Göteborgu. FC Barcelona 2. mája 2121 sa prebojovala do druhého európskeho finále. Aitana v 79. minúte sa zúčastnila semifinálového odvetného zápasu proti PSG na ihrisku Johan Cruyff. Holandská útočníčka Lieke Martensová strelila oba góly a vyrovnala rozdiel Marie Katoto (2:1). FC Barcelona vyhrala svoj siedmy titul (rekord) v Pohári kráľovnej proti EDF Logroňo (13.2.2021) na pôde La Rosaleda v Malage (3:0). Aitana Bonmatí odohrala 76 minút.