FC Barcelona porazila Benficu na začiatku Ligy majstrov

14 NOV 2023 | ČLÁNOK
FC Barcelona odštartovala obhajobu európskeho titulu "ručičkou" proti Benfice (5:0). Táto konfrontácia v A-skupine Ligy majstrov sa odohrala 14. novembra 2023 na Estadi Johan Cruyff, v Sant Joan Despí. Alexia Putellas a Aitana Bonmatí strieľali góly vo dvojiciach a Asisat Oshoala zavŕšila výsledok zakončením nožničkami.
Alexia otvorila skóre hlavičkou (min 15), po odraze lopty medzi Portugalčanku Anu Seiçu a Andreiu Fariu (kapitánka). Alexia sa rozšírila aj úderom lopty na bránkovej čiare (min 39), po hlavičke Esmee Brugtsovej a predchádzajúcom podaní Mapi Leónovej. Týmto spôsobom Alexia dosiahne 21 gólov v Lige majstrov, čím prekoná Jenni Hermoso. Proti lisabonskému tímu bola do polčasu po miernom nepohodlí vystriedaná.
Tretí a štvrtý gól strelila Aitana (min 44 a 52). Oshoala dosiahla spomínaných 5:0 nožničkami (min 62).
Hlavnou postavou asistencií bola Caroline Graham Hansen, ktorá pridala tri pri treťom, štvrtom a piatom góle. Zúčastnila sa aj hry 1:0 s predchádzajúcim podaním.

Jonatan Giráldez dal na ihrisko Cata Coll; Marta Torrejón, Ingrid Engen, Mapi León, Ona Batlle; Keira Walsh, Aitana Bonmatí, Alexia Putellas, Mariona Caldentey; Caroline Graham Hansen a Esmee Brugts.
Hrali aj Patri Guijarro, Salma Paralluelo, Asisat Oshoala, Claudia Pina a Vicky López-Serrano.
Jonatan dosiahol 100 oficiálnych zápasov ako tréner FC Barcelona.

Benfica postavila Portugalky Catarinu Amado, Ana Seiça, Lúcia Alves, Andreia Faria, Jéssica Silva, Kika Nazareth, Lara Martins, Andreia Norton a Letícia Almeida; k Brazílčankám Lais Araujo, Marta Cintra a Nycole Raysla; Nemky Lena Pauels (brankárka) a Anna Gasper; a Kanaďanka Marie-Yasmine Alidou.
Proti bývalému klubu sa postavila aj útočníčka z Gran Canaria Andrea Sánchez Falcón, ktorá odohrala 57 minút.

Autor článku: Carlos Luis Chevilly

Ďalšie podobné články

FC Barcelona po návrate korunuje európsky titul v Eindhovene

03 JÚN 2023 | ČLÁNOK
FC Barcelona vyhrala svoju druhú ženskú Ligu majstrov. Modro-červený klub sa vrátil zozadu na štadióne PSV (Eindhoven, Holandsko) a v európskom finále 3. júna 2023 zdolal VfL Wolfsburg (3:2). Nemecký tím získal v prvom časť dvojgólový náskok. Začiatok druhého polčasu bol hektický, keďže Patri Guijarro strelila dva góly v priebehu troch minút. Definitívny výsledok, ktorý vyvrcholil pri dosledovaní zápasu, strelila Fridolina Rolfö.

FC Barcelona postupuje do štvrtého finále Ligy majstrov

27 APR 2023 | ČLÁNOK
FC Barcelona sa štvrtýkrát vo svojej histórii dostala do finále Ligy majstrov. Modro-červený tím vyradil v semifinále Chelsea, ktorú trénuje Emma Hayes. V Londýne vyhrali v prvom zápase 0:1. V druhom zápase na Camp Nou bola remíza (1:1), 27. apríla 2023. Aitana Bonmatí (hráčka zápasu) asistovala na 1:0 (min 64), skórovala Caroline Graham. Guro Reiten strieľala ľavou nohou (min 67). Do tejto hry sa zapojili aj Melanie Leupolz, Sam Kerr a brankárka Sandra Paňos. Alexia Putellasová bola po prepustení zo zdravotných dôvodov tento týždeň na lavičke náhradníčok, hoci sa už na ihrisku neobjavila s tímom, ktorý vedie Jonatan Giráldez.

Pohyby na trhu a príprava FC Barcelona Femenino v lete 2022

30 SEP 2022 | ČLÁNOK
9. septembra 2022 sa FC Barcelona dohodla s Arsenalom na prestupe španielsko-brazílskej útočníčky Gio Queiroz do britského klubu. V kampani 2021-2022 pôsobila ako hosť v Levante UD. Od roku 2020 patrila do katalánskeho klubu. Anglická stredopoliarka Keira Walsh prichádza do FC Barcelona z Manchestru City. Tento prestup je rekordný, prekonal ten, ktorý Chelsea vytvorila pre Pernille Harderovú v roku 2020. Walsh, víťazka Euro 2022, ktorej do konca zmluvy zostával jeden rok, odchádza z City po ôsmich kampaniach.