Predzápas Španielsko proti Holandsku

Najnovšie články

Aline sa vracia do Granadilla Tenerife po relevantnom príbehu

24 JAN 2023 | ČLÁNOK
Aline Reis, brazílska brankárka, sa vracia do Granadilly Tenerife, aby sa zúčastnila s ostrovným tímom v druhej polovici sezóny 2022-2023 (Liga F a Copa de la Reina). Oficiálne to modro-biely klub zverejnil 23. januára. Na konci zimného okna 2021-2022 Aline klesla presne na Granadilla Tenerife, keď sa brazílska reprezentantka rozhodla zavesiť si rukavice ako futbalistka.

K zisku tretieho modro-červeného Superpohára prispeli dva góly Aitany v Méride

22 JAN 2023 | ČLÁNOK
Dva góly Aitany Bonmatí prispeli k zisku tretieho španielskeho superpohára pre FC Barcelona (3:0). Finále proti Realu Sociedad sa hralo 22. januára 2023 na štadióne Romano José Fouto (Mérida, Extremadura). Katalánska futbalistka strelila prvý gól ľavou nohou (min 13) a druhý pravou nohou (min 47). Aitana sa zúčastnila 90 minút a bola vyznamenaná ako MVP. V oboch si pripísala asistenciu brazílska útočníčka Geyse Ferreira. V nadstavenom čase (min 90+7) stanovila konečný výsledok Oshoala.

Obrankyňa zo São Paulo Thaís

23 DEC 2022 | ČLÁNOK
Po zápase v Huelve (posledný rok 2022) klub Tenerife oznámil začlenenie brazílskej obrankyne Thaís Ferreira (Campinas, São Paulo, 1.5.1996), čím sa pripojila k Granadille Tenerife ako prvá podpísaná na trhu v zime 2022. -2023 v Lige F. Najvyššia národná kategória má za sebou trinásť dní do 18. decembra. Thais pochádza z klubu Palmeiras. Jeho futbalistky sú v Brazílii známe ako "palestrinas". S tímom verdão (zelený) Thaís súťaží od roku 2019 a prispela k víťazstvu na rôznych turnajoch v štáte São Paulo.

Sandra Paňos, hlavná hrdinka v Setúbale, zastavila dve penalty

16 DEC 2022 | ČLÁNOK
Sandra Paňos sa stala protagonistkou FC Barcelona spečatením okrúhlej prihrávky v ženskej Lige majstrov matematickým spôsobom, keď 15. decembra 2022 porazila Benficu (2:6) v Portugalsku. Brankárka z Alicante zmarila dva pokutové kopy, Brazílčanky Nycole Raysla (min 73) a Ana Vitória de Araújo (min 90+6).

Ana Tejada sa zvyšuje na 55 debutujúcich futbalistiek s Jorgem Vildom ako trénerom

14 NOV 2022 | ČLÁNOK
55 futbalistiek debutovali v španielskom národnom tíme, odkedy je Jorge Vilda jeho trénerom od augusta 2015. Ana Tejada debutovala naposledy, keď sa do hry zapojila aj obrankyňa Realu Sociedad z La Rioja, 76. minúta proti Argentíne v Melille, 11. novembra 2022. Očakáva sa zápas proti Japonsku v Seville. Pred Japonkami by mohla debutovať María Pérez Rabazaová, futbalistka zo Sant Fost de Campsentelles.

Majsterky sveta do 17 rokov v Indii, ďalší počin ženského futbalu od španielskej akadémie

30 OKT 2022 | ČLÁNOK
Španielsko vyhralo majstrovstvá sveta žien do 17 rokov v Indii. Španielsky tím rozširuje svoje výkony v ľudovom ženskom futbale po tom, čo v roku 2022 dosiahol v Kostarike titul majstra sveta žien do 20 rokov. „La Rojita“ bola vyhlásená za majstra sveta v Indii 30. októbra v Dr DY Patil Stadium, Navi City Mumbai. Tesne zdolali kolumbijský tím (1:0), ktorý vedie Carlos Paniagua z Antioquie. Vlastný gól kolumbijskej obrankyne Ana María Guzmán (pravá krídelníčka) bol definitívnym nerovnomerným skóre v 82. minúte po rozohrávke Laie Martretovej a po vyrazení Paula Partida.