Predzápas Španielsko proti Holandsku

Najnovšie články

Ana Tejada sa zvyšuje na 55 debutujúcich futbalistiek s Jorgem Vildom ako trénerom

14 NOV 2022 | ČLÁNOK
55 futbalistiek debutovali v španielskom národnom tíme, odkedy je Jorge Vilda jeho trénerom od augusta 2015. Ana Tejada debutovala naposledy, keď sa do hry zapojila aj obrankyňa Realu Sociedad z La Rioja, 76. minúta proti Argentíne v Melille, 11. novembra 2022. Očakáva sa zápas proti Japonsku v Seville. Pred Japonkami by mohla debutovať María Pérez Rabazaová, futbalistka zo Sant Fost de Campsentelles.

Majsterky sveta do 17 rokov v Indii, ďalší počin ženského futbalu od španielskej akadémie

30 OKT 2022 | ČLÁNOK
Španielsko vyhralo majstrovstvá sveta žien do 17 rokov v Indii. Španielsky tím rozširuje svoje výkony v ľudovom ženskom futbale po tom, čo v roku 2022 dosiahol v Kostarike titul majstra sveta žien do 20 rokov. „La Rojita“ bola vyhlásená za majstra sveta v Indii 30. októbra v Dr DY Patil Stadium, Navi City Mumbai. Tesne zdolali kolumbijský tím (1:0), ktorý vedie Carlos Paniagua z Antioquie. Vlastný gól kolumbijskej obrankyne Ana María Guzmán (pravá krídelníčka) bol definitívnym nerovnomerným skóre v 82. minúte po rozohrávke Laie Martretovej a po vyrazení Paula Partida.

Mariona strelila vo Švédsku gól zo stredového kruhu (Gól týždňa UEFA)

28 OKT 2022 | ČLÁNOK
27. októbra 2022 Mariona Caldenteyová dosiahla to, čo sa považuje za gól týždňa UEFA vo Švédsku, skórovaním lobom z toho istého stredového kruhu, pričom využila skutočnosť, že brankárka Austrálčanky Teagan Micah bola príliš vpredu. Tento gól znamenal 1:3 pre FC Barcelona proti švédskemu tímu Rosengård (min 65) na Malmö Idrottsplats v meste Malmö. Zodpovedalo to druhému dňu skupinovej fázy ženskej Ligy majstrov (skupina D). Tím vedený Jonatanom Giráldezom napokon zvíťazil (1:4). Presne Mariona dosiahla definitívny cieľ aj v nadstavenom čase (min 90+2) strelou z tesnej blízkosti po odmietnutí bývalej brankárky Melbourne City.

Stovkárka Patrícia Hmírová: krásne neľahké jubileum

28 OKT 2022 | ČLÁNOK
V posledný novembrový deň má narodeniny a potom načne posledný rok s číslicou 2 na začiatku. Vekom teda stále stredná generácia a pritom skúseností z futbalu aj života za dve noše. Obliekala už sedem klubových dresov v štyroch krajinách, učila sa samostatne žiť v cudzine a množstvo poznatkov má zo stovky medzištátnych štartov za Slovensko. Patrícia Hmírová alebo tiež populárna ako „Prcek.“

Gól od Malorčanky Lucíe Corrales (FC Barcelona) po nadstavenom čase vedie Španielsko do 17 rokov do finále majstrovstiev sveta v Indii

27 OKT 2022 | ČLÁNOK
Gól Malorčanky Lucíe Corralesovej v nadstavenom čase (min 90+1) znamenal, že španielsky tím do 17 rokov sa 26. októbra 2022 dostal do finále majstrovstiev sveta v Indii, keď porazil Nemecko U17 (1:0). Tento jediný gól padol, keď baleárska futbalistka z FC Barcelona zakončila v priestore po akcii Ainhoa ​​​​Alguacil. Lucía sa zúčastnila 21. minúty, keď striedala Cristina Librán. Táto konfrontácia sa odohrala na rovnakom štadióne ako štvrťfinálový zápas, Pandit Jawaharlal Nehru Stadium, v meste Goa. Vrátane toho zápasu proti Nemkám má Lucía Corrales (24. 11. 2005) 18 zápasov U17 so Španielskom.

Tréner Peter Kopúň pokračuje pri prvej reprezentácii „v ceste rastu hernej kvality tímu“

20 OKT 2022 | ČLÁNOK
„Áno, pokračujem pri družstve. Zmluvu som uzavrel na nový dvojročný kvalifikačný cyklus,“ potvrdil Peter Kopúň, že na poste trénera ženskej reprezentácie Slovenska nedošlo ku zmene. V septembri sa dvojzápasom v Gruzínsku a s Írskom skončila pre Slovenky kvalifikácia MS 2023 a na konci mesiaca sa naplnila zmluva reprezentačného trénera. Vo všeobecnosti sa očakávalo, že pri záujme oboch zainteresovaných strán nebude žiaden problém, aby Kopúň vo svojej misii pokračoval, bolo na to však treba dať punc oficiálnosti.
Najaktuálnejšie informácie o hráčoch

Mapi LEÓN

  • Vek: 27 (13/6/1995)
  • Aktualizácia: 27 NOV 2022

Ondrej DUDA

  • Vek: 27 (5/12/1994)
  • Aktualizácia: 25 NOV 2022