Predzápas Španielsko proti Holandsku

Najnovšie články

Ženy Spartaka Myjava uzavreli sezónu úspechom v tituloch: Liga a Pohár

08 JÚN 2024 | ČLÁNOK
Ženy Spartaka Myjava posledným zápasom úspešne zavŕšili súťažný ročník 1. ligy žien 2023/2024, keď na domácom trávniku zdolali súperky z MFK Ružomberok 6:0 (8. júna 2024). Hneď po skončení stretnutia (10. kolo) si z rúk zástupcov Slovenského futbalového zväzu (Peter Kopúň a Lucia Haršanyová) prebrali trofej a medaile za zisk majstrovského titulu v práve skončenej sezóne. Obhájili majstrovský titul a spolu so Slovenským pohárom tak majú double.

Prenos moci medzi dvoma najdôležitejšími klubmi v Európe

25 MÁJ 2024 | ČLÁNOK
Tretia konfrontácia katalánskych a francúzskych futbalistiek vo finále Ligy majstrov prešla na stranu FC Barcelona. Kým Olympique Lyonnais vyhral v rokoch 2019 a 2022 finále Ligy majstrov proti barcelonským ženám, futbalistky na čele s Jonatanom Giráldezom sa odvetili 25. mája 2024 v Bilbau. Padli góly jej dvoch držiteľov Zlatej lopty: Aitany Bonmatíovej (min 63) a Alexie Putellasovej (min 90+6). Asistencie si pripísali Mariona a Pina.

Alexia predĺžila dva roky po dosiahnutí 29 titulov s katalánskym klubom

21 MÁJ 2024 | ČLÁNOK
21. mája 2024 FC Barcelona oficiálne oznámila predĺženie zmluvy. Alexia Putellas, kapitánka, obnovená na ďalšie dve sezóny, do roku 2026, s opciou na ďalší rok. Po sobotňajšom víťazstve na pohárovom turnaji, jej 29. titule s katalánskym klubom, bola v utorok podpísaná zmluva s prezidentom Joanom Laportom. Keď sa tréning v Ciutat Esportiva Joan Gamper na prípravu na finále Ligy majstrov v Bilbau skončil, Alexia odišla skoro popoludní do kancelárií Spotify Camp Nou. Po niekoľkých mesiacoch rokovaní došlo v polovici mája k rozhodujúcemu pokroku a doladili sa detaily novej zmluvy ako hráčky Barcelony.

Alba Cerrato z Córdoby, lopta a zlatá kopačka v európskom titule WU17

18 MÁJ 2024 | ČLÁNOK
Španielsko WU17 vyhralo európsky šampionát piatykrát vo svojej histórii, tento rok v máji vo Švédsku. Vo svojom jedenástom európskom finále v tejto kategórii (rekord) je s takými piatimi titulmi len za Nemeckom (osem ocenení). Útočníčka Córdoby Alba Cerrato skončila ako najlepšia strelkyňa záverečnej fázy (Golden Boot) so siedmimi gólmi. Bola tiež ocenená ako najlepšia futbalistka turnaja (Zlatá lopta). Alba Cerrato Izquierdo (Córdoba, 2007) patrí FC Sevilla, s ktorou už debutovala v Lige F a dokonca si zahrala aj ako štartérka. Začínala v cordobanských základných kluboch Los Califas a Séneca.

Mária Mikolajová, líderstvo v Champions, Futbalistka roka

17 APR 2024 | ČLÁNOK
Mária „Majka“ Mikolajová (Levoča, 1999) získala po prvý raz na Slovensku ocenenie Futbalistka roka. V 2023 odohrala jedenásť zápasov za národný tím a na jeseň sa jej podarilo streliť veľkolepý gól v zápase Ligy národov proti Rumunsku. Rovnako prispela k tomu, že porazila Fínky a tiež Lotyšky. Najnovšia medzinárodná konfrontácia, ktorú odohrala, bola proti Škótsku (88 minút), 9. apríla 2024 v Glasgowe (na legendárnom štadióne Hampden Park).

Patrícia Fischerová: 100 zápasov za Slovensko

05 APR 2024 | ČLÁNOK
Patrícia Fischerová dosiahla sto medzištátnych zápasov so Slovenskom 5. apríla 2024. Proti Izraelu odohrala 90 minút (číslo 7 na drese). V meste Senec (pri Bratislave) zvíťazilo Slovensko nad tímom Ereza Belfera 2:0. Začala sa tak kvalifikačná fáza majstrovstiev Európy žien, ktorých záverečná fáza je naplánovaná na leto 2025 vo Švajčiarsku. Slovensko je v skupine B2. V tejto skupine súťažia aj Škótsko a Srbsko. Mužstvo pod vedením Petra Kopúňa má na konte tri víťazstvá za sebou bez inkasovaného gólu.
Najaktuálnejšie informácie o hráčoch

Ona BATLLE

  • Vek: 25 (10/6/1999)
  • Aktualizácia: 13 JÚL 2024