Predzápas Španielsko proti Holandsku

Najnovšie články

Nie úplne nová tvár v tíme Victoria Kaláberová: Teším sa každý deň

29 NOV 2023 | ČLÁNOK
Má skôr „níšku“ ako výšku, meria len 160 centimetrov. Ale každý jeden je oddaný futbalu. Hoci hrala aj vybíjanú – keď mala 11 rokov, bola najlepšou hráčkou na ZŠ Kulíškova - a hádzanú za ŠKP, vyhral futbal. „Možno preto, že sa hrá na veľkom ihrisku, veľa sa behá, že je v ňom priestor na šikovnosť, proste ma viac bavil. V Slovane sme mali super kolektív, aj to bol dôvod,“ sype zo seba (staro)nová tvár v kádri slovenskej reprezentácie Victoria Kaláberová.

FC Barcelona porazila Real Madrid presvedčivým spôsobom (5:0)

19 NOV 2023 | ČLÁNOK
FC Barcelona vyhrala Classic rovnakým výsledkom ako pri svojom európskom debute proti Benfice (5:0). 19. novembra sa na Estadi Olímpic Lluís Companys (Montjuïc) odohrala konfrontácia proti Realu Madrid, čo zodpovedá deviatemu dňu Ligy F. Na štadióne sa zúčastnilo 38 707 fanúšikov (oficiálny údaj). Modro-šarlátový tím si takto pridáva plný počet bodov, zatiaľ čo biely klub zostáva o šesť menej ako katalánske futbalistky.

FC Barcelona porazila Benficu na začiatku Ligy majstrov

14 NOV 2023 | ČLÁNOK
FC Barcelona odštartovala obhajobu európskeho titulu "ručičkou" proti Benfice (5:0). Táto konfrontácia v A-skupine Ligy majstrov sa odohrala 14. novembra 2023 na Estadi Johan Cruyff, v Sant Joan Despí. Alexia Putellas a Aitana Bonmatí strieľali góly vo dvojiciach a Asisat Oshoala zavŕšila výsledok zakončením nožničkami.

Montse Tomé: jej astúrske vášne

10 SEP 2023 | ČLÁNOK
22. septembra vo švédskom meste Göteborg sa Montse Tomé stala prvou trénerkou, ktorá viedla Španielsko v akejkoľvek kategórii bez toho, aby bola vôbec prvou trénerkou v oficiálnom zápase, iba druhou trénerkou s Jorgem Vildom. Táto výzva má omrvinky: Španielsko (druhé v rebríčku FIFA) čelí Švédsku (prvé). Severské ženy sú naladené na odvetu za prehru v semifinále Aucklandu. V tejto Lige národov je v hre aj prístup na olympijské hry v roku 2024 s precedensom, že Španielsko pre ženy sa nikdy nezúčastnilo futbalu na olympijských hrách.

Jorge Vilda povolal do reprezentácie 95 futbalistiek

05 SEP 2023 | ČLÁNOK
Jorge Vilda povolal do španielskeho národného tímu od septembra 2015 v Číne do augusta 2023 na Novom Zélande 95 futbalistiek. Vilda bol odvolaný RFEF 5. septembra. Z týchto 95 výziev boli 62 debutujúce futbalistky, 27 sa už zúčastnili počas trénerskej fázy Ignacia Queredu a šesť ďalších zostali na lavičke bez debutu s madridským trénerom. Ako posledný debutovali Cata Coll (FC Barcelona), Asun Martínez Salinas (Valencia CF) a Jana Fernández Velasco (FC Barcelona).

Aitana Bonmatí vyhráva ďalšie ocenenie: Najlepšia hráčka v Európe

31 AUG 2023 | ČLÁNOK
Aitana Bonmatí bola ocenená UEFA ako najlepšia hráčka v Európe. V roku 2023 tak rozširuje individuálne ocenenia, keďže bola aj MVP ženskej Ligy majstrov s FC Barcelona a majstrovstiev sveta so španielskym tímom. Okrem toho vyhrala s modrým a šarlátovým tímom tituly v Lige F, Španielskom superpohári a spomínanej ženskej Lige majstrov UEFA (päť gólov a osem asistencií na kontinentálnom turnaji), ako aj to, že bola so Španielskom vyhlásená za majsterku sveta žien (dva góly a tri asistencie).
Najaktuálnejšie informácie o hráčoch

Ema BILÁ

  • Vek: 17 (26/2/2006)
  • Aktualizácia: 08 DEC 2023