Predzápas Španielsko proti Holandsku

Najnovšie články

Montse Tomé: jej astúrske vášne

10 SEP 2023 | ČLÁNOK
22. septembra vo švédskom meste Göteborg sa Montse Tomé stala prvou trénerkou, ktorá viedla Španielsko v akejkoľvek kategórii bez toho, aby bola vôbec prvou trénerkou v oficiálnom zápase, iba druhou trénerkou s Jorgem Vildom. Táto výzva má omrvinky: Španielsko (druhé v rebríčku FIFA) čelí Švédsku (prvé). Severské ženy sú naladené na odvetu za prehru v semifinále Aucklandu. V tejto Lige národov je v hre aj prístup na olympijské hry v roku 2024 s precedensom, že Španielsko pre ženy sa nikdy nezúčastnilo futbalu na olympijských hrách.

Jorge Vilda povolal do reprezentácie 95 futbalistiek

05 SEP 2023 | ČLÁNOK
Jorge Vilda povolal do španielskeho národného tímu od septembra 2015 v Číne do augusta 2023 na Novom Zélande 95 futbalistiek. Vilda bol odvolaný RFEF 5. septembra. Z týchto 95 výziev boli 62 debutujúce futbalistky, 27 sa už zúčastnili počas trénerskej fázy Ignacia Queredu a šesť ďalších zostali na lavičke bez debutu s madridským trénerom. Ako posledný debutovali Cata Coll (FC Barcelona), Asun Martínez Salinas (Valencia CF) a Jana Fernández Velasco (FC Barcelona).

Aitana Bonmatí vyhráva ďalšie ocenenie: Najlepšia hráčka v Európe

31 AUG 2023 | ČLÁNOK
Aitana Bonmatí bola ocenená UEFA ako najlepšia hráčka v Európe. V roku 2023 tak rozširuje individuálne ocenenia, keďže bola aj MVP ženskej Ligy majstrov s FC Barcelona a majstrovstiev sveta so španielskym tímom. Okrem toho vyhrala s modrým a šarlátovým tímom tituly v Lige F, Španielskom superpohári a spomínanej ženskej Lige majstrov UEFA (päť gólov a osem asistencií na kontinentálnom turnaji), ako aj to, že bola so Španielskom vyhlásená za majsterku sveta žien (dva góly a tri asistencie).

Ďalší gól Olgy Carmony dobyje svetovú slávu

20 AUG 2023 | ČLÁNOK
Ďalším gólom zo Sevilly Olgy Carmonovej Španielsko porazilo Anglicko a zdvihlo svoje prvé majstrovstvá sveta žien (1:0). Španielsko sa pripojilo k Nemecku ako jediné dve krajiny, ktoré vyhrali majstrovstvá sveta mužov a žien. Olga Carmona bola tiež hviezdnou hráčkou pri víťazstve 2:1 v semifinále proti Švédsku za jej gól z 90. minúty, ktorý umožnil La Roja prístup do finále. Ľavá obrankyňa Realu Madrid opäť skórovala v Sydney (min 29, opäť ľavou nohou), aby 20. augusta 2023 vyhrala prvý španielsky titul majstra sveta medzi ženami.

Strela Olgy Carmonovej posúva Španielsko do finále v Austrálii

15 AUG 2023 | ČLÁNOK
Španielsko porazilo medzi ženskými reprezentáciami prvýkrát v histórii Švédsko (2:1) a kvalifikovalo sa do finále MS, takže svoje historické rekordy premieta na veľkom podujatí. Táto semifinálová konfrontácia sa odohrala 15. augusta v Eden Parku (Auckland, Nový Zéland) pred 43 217 fanúšikmi. Kapitánka Olga Carmona sa zakončením ľavou nohou (min 90) stala historickou protagonistkou pri zhmotnení cieľa, ktorý doviedol Španielsko do finále, po rohovom kope Tere Abelleira.

Salma porazila Holandsko v predĺžení a doviedla Španielsko do semifinále

11 AUG 2023 | ČLÁNOK
Salma porazila Holandsko v predĺžení a doviedla Španielsko sa po prvý raz vo svojej histórii dostane do semifinále veľkého turnaja, po predĺžení (2:1) po dosiahnutí 90 minút za nerozhodného výsledku. Táto konfrontácia sa odohrala na regionálnom štadióne Sky (Wellington, Nový Zéland) 11. augusta. Mariona Caldentey otvorila skóre penaltou (min 81), ktorej sa dopustila Stefanie van der Gragtová. Práve Stefanie dosiahla vyrovnávajúci gól tímu vedeného Andriesom Jonkerom (min 90 + 1). Konečný výsledok stanovila Salma Paralluelo osobným pohybom z kolmice z protiútoku (min 111). Futbalistku afrického pôvodu ocenila FIFA ako hráčku zápasu.
Najaktuálnejšie informácie o hráčoch

Maite OROZ

  • Vek: 25 (25/3/1998)
  • Aktualizácia: 22 SEP 2023