Predzápas Španielsko proti Holandsku

Najnovšie články

Aitana k Ballon d'Or pridáva The Best

15 JAN 2024 | ČLÁNOK
Aitana Bonmatí pridáva k trofeji Ballon d'Or ocenenie FIFA The Best. Ofenzívna stredopoliarka, ktorá je kľúčom k víťazstvu FC Barcelona v Lige majstrov a víťazstvu La Roja na majstrovstvách sveta, bola „bijúcim srdcom“ dvoch najlepších ženských futbalových tímov roku 2023. Príslušné ocenenie udelené FIFA je ďalšou zaslúženou odmenou pre túto skvelú stredopoliarku, ktorá v roku 2023 inšpirovala Španielsko k zisku prvého titulu majstra sveta a FC Barcelona k zisku dvoch národných titulov a druhého na európskom vrchole.

Mrabet a Lahmari (Levante Las Planas) plánujú ísť s Marokom na olympijské hry

08 JAN 2024 | ČLÁNOK
Yasmin Mrabet z Madridu, futbalistka, ktorá súťaží v Lige F s Levante Las Planas, sa s marockým národným tímom zúčastňuje aj kvalifikačných fáz v Afrike na olympijské hry 2024 vo Francúzsku. Režíruje Jorge Vilda. Spolu s Yasmin bola vybraná ďalšia futbalistka z Levante Las Planas: útočníčka Anissa Lahmari, ktorá bola tiež súčasťou predchádzajúceho zoznamu 30 futbalistiek kandidátok na africkú Zlatú loptu v roku 2023.

Jenni postupuje v Mexiku: od Las Tuzas po Tigres

02 JAN 2024 | ČLÁNOK
Majsterka sveta so španielskym národným tímom Jenni Hermoso (Carabanchel, Madrid, 1990) bude novou posilou tímu Tigres Femenil pre Clausura 2024 a bude pod vedením trénerky Španielky Milagros Martínezovej v snahe zopakovať Majstrovstvá Liga MX Femenil, ako boli oficiálne oznámené 2. januára 2024.

Španielsko ženy: debut na 1. mieste v rebríčku FIFA

15 DEC 2023 | ČLÁNOK
Majsterka sveta žien Španielka sa prvýkrát dostala na vrchol rebríčka FIFA. Aktualizovaný rebríček FIFA bol vydaný 15. decembra 2023. La Roja porazilo Anglicko 1:0 vo finále majstrovstiev sveta v auguste a stalo sa tak štvrtým tímom, ktorý obsadil prvé miesto v hodnotení. Španielsko sa nikdy nedostalo cez osemfinále na Svetovom pohári žien pred nadzdvihnutím trofeje v roku 2023 v Austrálii.

Peter Kopúň má na konte 50 medzištátnych zápasov ako tréner Slovenska

14 DEC 2023 | ČLÁNOK
Peter Kopúň dosiahol v poslednej konfrontácii v roku 2023 50 zápasov. Slovenské futbalové reprezentantky remizovali s Fínskom 2:2. So severským tímom sa hralo 5. decembra na štadióne Antona Malatinského (Trnava). Slovenský tréner, narodený v Trenčíne 1985, má na konte s reprezentáciou žien dvanásť víťazstiev. Tieto víťazstvá boli proti Rumunsku (dvakrát), Poľsku (2), Lotyšsku (2), Gruzínsku (2), Chorvátsku (1), Maďarsku (1), Čile (1) a Severnému Írsku (1). Zodpovedajú ôsmim oficiálnym zápasom a štyrom priateľským stretnutiam.

Barcelona vo Švédsku opäť víťazí a Martina debutuje ako strelkyňa

13 DEC 2023 | ČLÁNOK
FC Barcelona opäť zvíťazila v tretí deň Ligy majstrov 2023-2024 nad FC Rosengård na návšteve Švédska (0:6). Táto konfrontácia skupiny A sa odohrala 13. decembra na Malmö Idrottsplats. Katalánsky tím tak má v tejto súťaži na konte plné víťazstvo (deväť bodov), zatiaľ čo klub z mesta Malmö bez bodov.
Najaktuálnejšie informácie o hráčoch