Predzápas Španielsko proti Holandsku

Najnovšie články

Patrícia Fischerová: 100 zápasov za Slovensko

05 APR 2024 | ČLÁNOK
Patrícia Fischerová dosiahla sto medzištátnych zápasov so Slovenskom 5. apríla 2024. Proti Izraelu odohrala 90 minút (číslo 7 na drese). V meste Senec (pri Bratislave) zvíťazilo Slovensko nad tímom Ereza Belfera 2:0. Začala sa tak kvalifikačná fáza majstrovstiev Európy žien, ktorých záverečná fáza je naplánovaná na leto 2025 vo Švajčiarsku. Slovensko je v skupine B2. V tejto skupine súťažia aj Škótsko a Srbsko. Mužstvo pod vedením Petra Kopúňa má na konte tri víťazstvá za sebou bez inkasovaného gólu.

Caroline a Aitana umocňujú prevahu katalánskeho tímu v klasických zápasoch

24 MAR 2024 | ČLÁNOK
FC Barcelona opäť vyhrala Classic. Tentoraz vyhrali na návšteve vo Valdebebas 0:3, 24. marca 2024. Zodpovedalo to hraciemu dňu 21. ligy F. Katalánsky klub tak rozširuje svoju výhodu vo vedení, keď prekonal biely tím v dvanástich bodov. V kapitole Classics končia so štrnástimi víťazstvami v štrnástich doteraz zaregistrovaných edíciách vo všetkých súťažiach.

Aitana a Mariona zvyšujú slávu La Roja: titul národov

28 FEB 2024 | ČLÁNOK
Španielsko opäť vyhráva medzinárodný ženský futbal. La Roja opakuje ocenenie po víťazstve na majstrovstvách sveta v lete 2023. Španielsky tím vyhráva Ligu národov, jej prvé vydanie. Tentoraz sa dejiskom stal štadión La Cartuja v Seville pred 32 657 fanúšikmi 28. februára 2024. Skupina pod vedením Montse Tomé zdolala vo finále Francúzsko (2:0). Francúzske futbalistky po prvý raz v histórii padajú do španielskeho ženského tímu. Góly strelili Aitana Bonmatí a Mariona Caldentey, jeden v každom polčase.

Aitana k Ballon d'Or pridáva The Best

15 JAN 2024 | ČLÁNOK
Aitana Bonmatí pridáva k trofeji Ballon d'Or ocenenie FIFA The Best. Ofenzívna stredopoliarka, ktorá je kľúčom k víťazstvu FC Barcelona v Lige majstrov a víťazstvu La Roja na majstrovstvách sveta, bola „bijúcim srdcom“ dvoch najlepších ženských futbalových tímov roku 2023. Príslušné ocenenie udelené FIFA je ďalšou zaslúženou odmenou pre túto skvelú stredopoliarku, ktorá v roku 2023 inšpirovala Španielsko k zisku prvého titulu majstra sveta a FC Barcelona k zisku dvoch národných titulov a druhého na európskom vrchole.

Mrabet a Lahmari (Levante Las Planas) plánujú ísť s Marokom na olympijské hry

08 JAN 2024 | ČLÁNOK
Yasmin Mrabet z Madridu, futbalistka, ktorá súťaží v Lige F s Levante Las Planas, sa s marockým národným tímom zúčastňuje aj kvalifikačných fáz v Afrike na olympijské hry 2024 vo Francúzsku. Režíruje Jorge Vilda. Spolu s Yasmin bola vybraná ďalšia futbalistka z Levante Las Planas: útočníčka Anissa Lahmari, ktorá bola tiež súčasťou predchádzajúceho zoznamu 30 futbalistiek kandidátok na africkú Zlatú loptu v roku 2023.

Jenni postupuje v Mexiku: od Las Tuzas po Tigres

02 JAN 2024 | ČLÁNOK
Majsterka sveta so španielskym národným tímom Jenni Hermoso (Carabanchel, Madrid, 1990) bude novou posilou tímu Tigres Femenil pre Clausura 2024 a bude pod vedením trénerky Španielky Milagros Martínezovej v snahe zopakovať Majstrovstvá Liga MX Femenil, ako boli oficiálne oznámené 2. januára 2024.
Najaktuálnejšie informácie o hráčoch

Ema BILÁ

  • Vek: 18 (26/2/2006)
  • Aktualizácia: 11 APR 2024