Ženy Spartaka Myjava uzavreli sezónu úspechom v tituloch: Liga a Pohár

08 JÚN 2024 | ČLÁNOK
Ženy Spartaka Myjava posledným zápasom úspešne zavŕšili súťažný ročník 1. ligy žien 2023/2024, keď na domácom trávniku zdolali súperky z MFK Ružomberok 6:0 (8. júna 2024).
Hneď po skončení stretnutia (10. kolo) si z rúk zástupcov Slovenského futbalového zväzu (Peter Kopúň a Lucia Haršanyová) prebrali trofej a medaile za zisk majstrovského titulu v práve skončenej sezóne. Obhájili majstrovský titul a spolu so Slovenským pohárom tak majú double.
Skóre otvorila hlavičkou Tamara Kramlíková (min 9). Andrea Bogorová strelila gólový poker (min 12, 46, 49 a 56). Výsledok uzavrela Laura Retkesová (min 62).

Proti MFK Ružomberok nastúpili v základnej zostave:
Natália Čermáková ako brankárka; Monika Pirťanová na pravej strane obrany, na ľavej strane Nina Matušicová; v strednom obrannom pásme Tereza Honková a Zuzana Nina Nárožná; v strede poľa (obmedzenie a smer hry) Dominika Kucharčíková a kapitánka Iveta Neveďalová; ako útočná stredopoliarka Tamara Kramlíková; Tamara Ordzovenská na pravom krídle, vľavo Katarína Vredíková, a ako stredná útočníčka Andrea Bogorová. Tamara a Katarína si v druhom polčase vymenili strany ihriska.
Do druhého polčasu sa zapojili aj Vanessa Vaňová, Laura Retkesová, Emily Suchoňová, Jana Boorová a Zuzana Durcová.
Na lavičke zostali brankárky Karolína Vančíková a Viktória Opalková.

S tímom sa opäť objavili Dominika Kucharčíková, Katarína Vredíková a Tamara Kramlíková, ktoré pre povolávacie výzvy so slovenskými reprezentáciami nenastúpili na predposledný zápas proti Slovanu Bratislava.
Sara Kršiaková sa tejto poslednej konfrontácie nemohla zúčastniť, keďže pokračovala v rehabilitácii zranenia.

Trénerka futbalového tímu pôsobí Iveta Neveďalová. Pomáhajú ju Monika Ďurkovská a Erik Laco.

ZÍSKAL HISTORICKÉ DRUHÉ MIESTO

MFK Ružomberok zvládol najlepšie umiestnenie v histórii: druhé miesto v ženskej lige 2023/2024.

Na hosťovaní v Myjave nastúpilo mužstvo s touto jedenástkou:
Janka Králiková ako brankárka; na oboch stranách obrany Liliana Žihľavníkova a Monika Adamčiaková; v strede obrany Frederika Kovalikova, Bianka Bruníková a Mária Harezníková; v strede poľa Jana Maslová (kapitánka) a Stanislava Líšková; tvorby hry u ofenzívnej stredopoliarky Dariny Hrúzikovej; ako útočnice Rebeka Žihlavníková a Victoria Havalec. Pre zranenie musela byť vystriedaná Rebeka (min 73), na jej miesto nastúpila Ingrida Nagyová. Do druhého polčasu sa zapojila aj Denisa Latiaková. Brankárka Natália Ogureková zostala na lavičke.

Mužstvo trénoval Jaroslav Súkeník spolu s asistentom Ľubošom Žihlavníkom.

V štatistickej bilancii sezóny, hráčky Spartaka Myjava sa stali majsterkami ligy (65 bodov). Vicemajsterkami sa stali hráčky Ružomberka (58). Tretie miesto patrí bratislavskému Slovanu (51) a štvrté skončili Trnavčanky (39).Autor článku:

Ďalšie podobné články

Spartak Myjava zvyšuje svoj rekord so Slovenským pohárom 2023-2024

09 MÁJ 2024 | ČLÁNOK
Klub Spartak Myjava vyhral Slovenský pohár žien 2023-2024, v jeho šestnástom ročníku. Myjavské ženy zdolali vo finále FC Košice (8:0) 8. mája 2024. Táto konfrontácia sa hrala na štadióne pod Zoborom v Nitre. Góly strelili Dominika Kucharčíková, dva (min 42 a 60), Zuzana Nina Nárožná (min 2, po strele k žrdi), Andrea Bogorová (min 44), Tamara Kramlíková (min 48), Tamara Ordzovenská (min 61), Tereza Honková (min 80) a Zuzana Durcová (min 90). Trénerka, ale zároveň i hráčka Spartaka Myjava je Iveta Neveďalová.

Iveta Neveďalová priviedla myjavský klub k slovenskému titulu a premiérovej účasti v Európskej Lige majstrov

30 MÁJ 2022 | ČLÁNOK
Futbalistky z 11-tisícového mesta sú majsterkami Slovenska. Trénerka Iveta Neveďalová je hviezdou tohto nevídaného úspechu, ktorý po prelomení desiatky rokov starej hegemónie Slovana Bratislava, znamená aj tohtoročnú letnú účasť v Európskej Lige majstrov. 22. mája 2022 s dôležitým víťazstvom v Žiline (0:3) v poslednom zápase sezóny, dievčatá klubu Spartak Myjava zabezpečili majstrovský titul v 1.ženskej lige.