Granada CF

GRANADA CF
Granada CF porazila Madrid CFF (3:0) v deň zápasu 22. ligy F. Táto konfrontácia sa odohrala 31. marca 2024 v Ciudad Deportiva Granada CF. Andalúzsky tím sa presadil cez Lauru Pérezovú (min 24), po odrazenej lopte; obrankyňa Cristina Postigo (min 79), po ďalšom odmietnutí; a Alicia Redondo (min 86) z voľného kopu. Cristina debutovala ako strelkyňa v tejto F lige.

Granada prehrala na návšteve vo Valencii (4:1) 23. marca 2024. Táto konfrontácia sa odohrala na štadióne Puchades, čo zodpovedá 21. zápasovému dňu Ligy F. Skóre otvorila Maca Portales (min 19), pri podaní Jimena Lópezová. Ana Marcosová predĺžila (min 48), po asistencii Fiammy Benítezovej. Tretí gól strelila Asun Martínez (min 50), po prihrávke Maca. Ivonne Chacónová zvýšila na 4:0 s asistenciou Elisha Sulolu (min 76). V nadstavenom čase Ivonne penaltovala Ednu Imade. Maximálny trest premenila Lauri Requena (4:1, min 90+1).

Granada padla doma proti Atléticu de Madrid (0:1), 17. marca 2024. Táto konfrontácia sa hrala na štadióne Los Cármenes (rekordná návštevnosť 8500 fanúšikov), čo zodpovedá dvadsiatemu dňu Ligy F. Jediný gól zápas skórovala Leicy Santos (min 69), využila odrazenú loptu na žrď od strely Vilde Bøe Risa (min 69). Bol to šiesty gól kolumbijskej stredopoliarky v tejto Lige F. Brvno trafili: Ludmila da Silva (dvakrát), Ana Vitória (hlavička) a Lauri Requena.

Granada vyhrala na návšteve Levante Las Planas (1:2) v deň zápasu 19. ligy F. Táto konfrontácia sa odohrala 9. marca 2024 na ihrisku Municipal Les Planes. Andalúzsky tím získal dvojgólový náskok cez Lauri Requena (min 9 a 62), druhý z hlavičky. Laura Pérez si pripísala dve asistencie. Jessica Martínez z priameho kopu uzavrela medzeru (min 82). Granada má na konte päť zápasov v rade bez prehry.

Granada a Sevilla remizovali (2:2), 17. februára 2024. Táto konfrontácia sa odohrala v Granade CF Sports City, čo zodpovedá 18. zápasu ligy F. Ornella Vignola vystrelila spredu a dostala Granadu pred náskok (min 2), po akcii Naimy. Bývalá červeno-biela Pamela González vyrovnala (min 6), keď zakončila hlavičkou, po kombinácii Toni Payne a Débora García. Cristina Martín-Prieto posunula tím Sevilly do vedenia (min 45) po asistencii útočníčky Toni Payne. V 90. minúte premenila penaltu Naima García a stanovila konečný výsledok. Najvyšší trest bol spáchaný z rúk Kláry Cahynovej. Tím Granady hrá v roku 2024 štvrtý zápas bez prehry.

Real Sociedad a Granada CF remizovali (1:1) 11. februára 2024. Táto konfrontácia sa odohrala v Zubiete, čo zodpovedá 17. zápasovému dňu Ligy F. Andalúzsky tím sa dostal do vedenia cez Carlotu Suárezovú (min 71), keď skončila s ľavou nohou po získaní lopty zo San Sebastianu. Synne Jensen vyrovnala, taktiež ľavou nohou (min 77), po hlbokej asistencii Manuely Vanegasovej. La Real má doma tri remízy v rade v Lige F. Granada má zatiaľ na konte tri po sebe zápasy bez prehry, aj keď stále zostáva v pásme kategórie.

Granada CF porazila Athletic Club (2:0) v deň zápasu 16 Ligy F. Táto konfrontácia sa odohrala 3. februára 2024 v Ciudad Deportiva Granada CF. Andalúzsky klub dosiahol tretie víťazstvo v sezóne. Tím pripravený Rogerom Lamesom sa presadil cez Isu Álvarezovú (min 9), keď zakončovala z diaľky, po asistencii Alicie Redondo; a Naima Garcíaová, ktorá premenila penaltu spáchanú na Isa (min 62). Presne Isa a Naima debutovali ako strelci v tejto F lige.

Levante UD a Granada CF remizovali (2:2) 28. januára 2024. Táto konfrontácia sa odohrala v Buňole, čo zodpovedá 15. dňu zápasu Ligy F. Lauri Requena otvorila skóre pre Andalúzky (min 2). Gabi Nunes (hlavička) a Alba Redondo otočili výsledok (min 9 a 16). Asistencie si pripísali Paula Tomás a Nataša Andonova. Naroa Uriarte a Daiana Falfán debutovali. Konečný nerozhodný výsledok zariadila Edna Imade, ktorá využila odraz vo vnútri priestoru (min 85). Ángela Sosa dokončila s drevom.

23. januára 2024 Granada CF oznámila začlenenie argentínskej stredopoliarky Daiany Falfánovej. Pochádza z Buenos Aires klubu UAI Urquiza. Daiana Micaela Falfán (Hurlingham, Greater Buenos Aires, 2000) súťažila s klubom Deportivo Morón do roku 2018. Vo veku 19 rokov debutovala v reprezentácii Argentíny, s ktorou získala tretie miesto na Copa América 2022. Má za sebou sa zúčastnila štyroch zápasov s bielo-modrým národným tímom, ktorý ju povolal na MS 2023 Austrália/Nový Zéland. Podpíše zmluvu do konca sezóny v Lige F.
Granada CF a Albacete sa navyše dohodli na zapožičaní Lucíe Ramosovej. Červeno-biela futbalistka so zmluvným vzťahom do roku 2025 zostane na hosťovaní do konca sezóny v Primera RFEF.

Granada prehrala doma proti Sportingu Huelva (0:1) v Lige F (14. zápas). Pre tím Huelva to bolo prvé víťazstvo na turnaji. Táto konfrontácia sa odohrala 21. januára 2024 v Granada CF Sports City. Jediný gól strelila Laia Ballesté, keď premenila penaltu (min 30). Najvyšší trest spáchala Esther Martín-Prieto na Patrícii Hmírovej. Lauri a Edna dokončili s drevom.

9. januára 2024 Athletic Club oznámil dohodu s Granadou o tom, že obrankyňa Naroa Uriarte bude hrať na hosťovanie v andalúzskom klube po zvyšok sezóny 2023-2024. V tejto F lige sa zúčastnila iba jedného zápasu: sedem minút na návšteve Realu Betis (prehra 1:0) 4. novembra 2023. Naroa má zmluvu s Athletic Club do júna 2025. Stala sa prvou podpisovou listinou Granadský klub na tomto zimnom trhu.

Granada vyhrala na návšteve Realu Betis (2:3) 7. januára 2024. Táto konfrontácia sa odohrala na ihrisku Ciudad Deportiva Luis del Sol, čo zodpovedá 13. zápasu ligy F. Za tím, ktorý trénoval Roger Lamesa, strelila Ornella Vignola dva góly (min 12 a 60), prvý zakončila hlavičkou. Asistencie si pripísali Naima García a Ari Mingueza. Tiffany Cameron skórovala na strane Beticu po odrazenej lopte (min 23); a Dorine Chuigoué (min 66), po ďalšom odraze. Tím Granady získal tri body v nadstavenom čase, keď Carlota Suárezová skórovala po jej penalte, ktorú odrazila Malena Mieres (min 90+3). Maximálny trest spáchala práve Malena na Carlote.

Granada prehrala doma s Valenciou (0:1) v deň zápasu 12 ligy F (posledný ročník 2023). Táto konfrontácia sa hrala 17. decembra na štadióne Los Cármenes. Jediný gól strelila v posledných minútach Ana Marcosová, ktorá zakončila protiútok, po asistencii Mexičanky Jimeny Lópezovej (min 90+4). Pauleta a Lauri dokončili s drevom. Víťazstvo Valencie im unikalo od 7. dňa zápasu, keď porazili Sporting Club de Huelva.

Granada prehrala na hosťovaní v Costa Adeje Tenerife (2:0) v jedenásty deň Ligy F. Táto konfrontácia sa odohrala 9. decembra na Mestskom štadióne Adeje. Góly strelili Ange Koko (min 10) a Thaís Ferreira (min 61). Pri prvom góle asistovala Rinsola Babajide. Pri akcii druhého gólu sa k priamemu kopu postavila Natalia Ramosová, ktorú odmietla brankárka Sandra Estévez a zakončila brazílska obrankyňa.

Granada prehrala na hosťovaní s Atléticom Madrid (2:0) 26. novembra. Táto konfrontácia sa odohrala na štadióne Wanda Alcalá, čo zodpovedá desiatemu zápasu Ligy F. Góly strelili Rasheedat Ajibade a Sheila Guijarro (siedmy gól Sheily) v druhom polčase: minúty 49 a 59. Leicy a Sheila zúčastnili sa v hre o druhý gól. Ajibade navyše dvakrát trafila brvno.

Granada prehrala doma s Villarrealom (1:2) v deviaty zápas Ligy F. Táto konfrontácia sa odohrala 19. novembra na ihrisku Granada CF Sports City. Andalúzsky tím dostal dopredu Ari Mingueza (min 54), ktorý podávala Laura Requena. Cristina Cubedo musela pre zranenie striedať v 30. min. Hlavička Kayly McKennovej (min 59) a strela Claudie Iglesiasovej (min 68) otočili skóre. Pri góloch groguetských futbalistiek asistovali Nerea Pérez a spomínaná Kayla.
Granada prehrala na hosťovaní v Seville (1:0) 12. novembra. Táto konfrontácia sa odohrala na štadióne Jesúsa Navasa, zodpovedajúca ôsmemu dňu Ligy F. Jediný gól strelila z diaľky Cristina Martín-Prieto v osobnej hre (min 68).

Athletic Club vyhral (1:4) a vyradil Granadu. Kráľovský pohár 2023-2024 sa vrátil na štadión Los Cármenes. Zodpovedalo to tretiemu kolu jednozápasovej súťaže 9. novembra 2023. Nahikari García posunula tím pripravený Davidom Aznarom v 11. minúte, keď zakončila hlavičkou, za asistencie Ane Elexpuru. V druhom polčase andalúzsky klub vyrovnal v 52. minúte cez Naima García. Athletic sa dostal na čelo tabuľky gólmi Clary Pinedo (min 64), Jone Amezaga (min 77) a Ane Elexpuru (min 89, prvý gólový debut v prvom tíme). Bibiane Schulzeová pridala po dlhom zranení prvých dvadsať minút v sezóne.

Granada prehrala doma s Levante Las Planas (0:1) v siedmy deň Ligy F. Táto konfrontácia sa hrala 5. novembra v Granada Sports City. Jediný gól strelila v nadstavenom čase čínska útočníčka Jiali Tang z protiútoku s asistenciou Iriny Uribeovej (min 90+3).

Granada prehrala na hosťovaní s FC Barcelona (6:1) 21. októbra. Táto konfrontácia sa odohrala na Estadi Johan Cruyff, čo zodpovedá šiestemu dňu Ligy F. Ona Batlle debutovala ako modro-karmínová strelkyňa (2:0, min 30). Gól a asistenciu strelili Patri Guijarro (1:0, min 6), Salma Paralluelo (3:0, min 59, po odrazenej lopte) a Mariona Caldentey (4:0, min 66). Asisat Oshoala strelila dva góly v 80. a 82. minúte a Aitana asistovala na 5:0. Salma trafila žrď a Alexia strieľala do brvna. Ari Mingueza čelila pôvodnému klubu. Naima García asistovala na konečných 6:1, skórovala Laura Pérez (min 90+3).

Granada prehrala doma s Realom Madrid (2:5) v piaty deň Ligy F. Táto konfrontácia sa odohrala 14. októbra v Granada Sports City. Athenea v prvom polčase presadila Madridčanky (min 13) a Andalúzky vyrovnali pred polčasom cez Carlotu Suárezovú (min 38) po odraze od Misy. V druhom polčase strelila druhý gól Feller (min 50) a krátko nato Edna po akcii Ornelly a odrazenej lopte odpovedala na 2:2 (min 57). Toletti, ktorá nastúpila v 57. minúte, strelila double len za dve minúty (67 a 69) a Bruun strelila piaty (min 89), čím zabezpečila víťazstvo futbalistkám pripraveným Albertom Torilom s plným počtom víťazstiev. Feller (dvaja) a Caicedo (dvaja ďalší) sa zúčastnili.

Granada CF prekonala 11. októbra druhé kolo Copa de la Reina po výhre Balears FC 0:1 vonku na Malorke (Estadi Son Malferit). Jediný gól strelila Ornella Vignola hlavou (min 82), po asistencii Andrey Gómezovej.

Granada prehrala na návšteve v Madride CFF (1:0) 8. októbra. Táto konfrontácia sa odohrala na štadióne Fernanda Torresa (Fuenlabrada), čo zodpovedá štvrtému dňu Ligy F. Penaltu, ktorej sa dopustila Lucía Martínez na Brazílčanku Luany, v 86. minúte premenila Ana González na jediný gól.
Granada prehrala na hosťovaní v Bilbau (1:0), 4. októbra. Táto konfrontácia sa odohrala v Lezame, zodpovedajúca prvému dňu Ligy F, vtedy odloženej kvôli štrajku. Jediný gól strelila Ane Azkona (min 16), asistenciu Ane Elexpuru.
SD Eibar vyhral návštevu Granady (1:2), 30. septembra. Táto konfrontácia sa odohrala na štadióne Los Cármenes, čo zodpovedá tretiemu dňu Ligy F. V štandardkách Carla Andrés (min 17) a Eider Arana (min 55) posunuli klub Euskadi o dva góly. Tím, ktorý pripravil Roger Lamesa, dotiahol cez kapitánku Lauriovú (min 65), keď zakončila hlavičkou v podaní Alby Pérezovej.
Granada porazila Real Sociedad (2:1) a začala sezónu v Lige F (zápas 2). Táto konfrontácia sa hrala 17. septembra 2023 na štadióne Los Cármenes. Skóre otvorila Andrea Gómez (min 8). Na jeden vyrovnala Amaiur Sarriegi (min 26). Edna Imade stanovila konečný výsledok (min 58). Na andalúzskej strane asistovali Naima García a Alicia Redondo, Sanni Franssi podávala na gól zo San Sebastianu. Ane Etxezarreta dostala červenú kartu (min 32) za zákrok proti Ari Minguezovej.

13. septembra Granada CF prekonala prvé kolo Copa de la Reina po tom, čo vonku v Santanderi zdolala Racing Féminas 1:4. Valentina posunula Kantabrijský tím dopredu. Edna Imade (hetrik, všetci traja hlavou) a Naima García sa vrátili. Lucía Ramos, Alba Pérez a Alicia Redondo (dve) sa zúčastnili.

Útočná stredopoliarka Ornella María Vignola (Montevideo, 2004) sa k tímu Granady pripojila 28. júla. Patrila do FC Barcelona, ​​hoci v sezóne 2022-2023 bola najskôr na hosťovaní do Sevilly a zo zimného trhu do Deportiva Alavés.
DAIANA FALFÁN

DAIANA FALFÁN

  • Klub: Granada CF desde 2024
  • Aktualizácia: 25 JAN 2024
NAROA URIARTE

NAROA URIARTE

  • Klub: Granada desde 2024
  • Aktualizácia: 12 JAN 2024
V júni 2023 dosiahla Granada CF o desať rokov neskôr návrat do najvyššej národnej kategórie ženského futbalu. Futbalistky trénera Katalánca Rogera Lamesa zdolali vo finále play-off Dépor Abanca A Coruňa celkovo 2:1, napriek tomu, že v druhom zápase prehrali na pôde Galície (1:0).
Déporovi, ktorý trénovala Irene Ferreras, to stačilo na celkové nerozhodné skóre v poslednom kole, keď skončilo lepšie (tretie) ako Granada (piate) v riadnej prvej lige RFEF; Andalúzky však dokázali v Galícii až do posledných minút udržať bezgólovú remízu a v 89. minúte inkasovali iba jeden gól, práca futbalistky Ainhoa ​​​​Marín bola pre Dépor nedostatočná.
Na galícijskej pôde hrala Granada v zostave Sandra Estévez, Alba Pérez, Marta Carrasco, Cristina Postigo, Itziar Gaste, Alicia Redondo, Pamela González, Laura Pérez (Ángeles del Álamo, min 59), Lauri Requena, Naima García (Cristina Moreno, min 85 ) a Noe Salas (Inés Faddi, min 59).
V prvom zápase v Nuevo Los Cármenes vyhral Andalúzsky tím 2:0.
V semifinále Grenadíny zdolali Osasunu súhrnom 5:0. Útočiaca futbalistka Madridu Ángeles del Álamo strelila proti Navarre hetrik.
Jediná sezóna Granady v najvyššej súťaži bola zaznamenaná v sezóne 2013/2014.