Villarreal CF Femenino

VILLARREAL CF FEMENINO
Villarreal padol na hosťovaní v Atléticu Madrid (1:0) 15. júna 2024. Táto konfrontácia sa odohrala v Alcalá Sports Center, čo zodpovedá 30. zápasu (poslednému) Ligy F. Toto víťazstvo umožňuje červeno-bielemu klubu zúčastniť sa v Lige majstrov 2024-2025 šiesty raz po troch rokoch. Atlético končí na treťom mieste so 61 bodmi. Jediný gól strelila Rasheedat Ajibade (min 75), po obranných doskokoch a voľnom kope Vilde Bøe Risa. Ana Vitória hlavičkovala do brvna. Carmen Menayo musela vystriedať pre zranenie kolena v 75. minúte, keď sa pridala Shei García. Na druhej strane Villarreal po troch rokoch v najvyššej kategórii zostupuje do Primery RFEF. Skončili na predposlednom mieste s 25 bodmi, o dva menej ako Granada.

Villarreal porazil Sporting Huelva (2:0) v deň zápasu 29. ligy F. Táto konfrontácia sa odohrala 9. júna 2024 na Mini Estadi José Manuel Llaneza. Thaís Reiss otvorila skóre zakončením ľavou nohou (min 4), po asistencii Raquel Morcillo. Brazílska útočná stredopoliarka hrala prvý raz ako štartérka. Konečné skóre 2:0 stanovila Fatou Kanteh (bývalý Sporting) podávajúci Claudiu Iglesiasovú.

Villarreal prehral na hosťovaní v Levante UD (2:1) 25. mája 2024. Táto konfrontácia sa odohrala v Buňol Sports City, čo zodpovedá 28. dňu zápasu Ligy F. Alba Redondo otvorila skóre (min 5), po doskoky v priestore a akcia Gabi Nunes. Paula Fernández predĺžila (min 13), s asistenciou Alby a Leire Baňosovou. Konečné skóre 2:1 dosiahla Kayla McKenna (min 80), ktorú podávala Lucía Romero. Claudia Iglesias trafila žrď. María Alharilla Casado sa zapojila do hry v polčase a dosiahla tak 300 oficiálnych konfrontácií s klubom.

Villarreal a SD Eibar remizovali (1:1) 10. mája 2024. Táto konfrontácia sa odohrala na Mini Estadi José Manuel Llaneza Sports City, čo zodpovedá 27. zápasovému dňu Ligy F. Villarreal má desať zápasov v rade bez víťazstva. . Klub Euskadi sa dostal do vedenia (min 86), keď po asistencii Annelie Leitnerovej hlavičkovala Laura Camino. V nadstavenom čase (min 90+7) z penalty vyrovnala María Llompart. Maximálny trest spáchala Jujuba Cardozo za hádzanú, ktorú prestrelila Kayla McKenna. Andrea Álvarez bola vylúčený priamou červenou kartou (min 90+8). Raquel Morcillo z priameho kopu trafila brvno (min 30). Brankárka Vinaros María Miralles čelila klubu pôvodu.

Villarreal prehral na hosťovaní v Athletic Club (1:0) 4. mája 2024. Táto konfrontácia sa odohrala v Lezame, čo zodpovedá 26. zápasu ligy F. Jediný gól strelila útočníčka Nahikari García (min 7) , pri zakončení ľavou nohou po odraze od brankárky Carmen Carbonellovej. Útočníčka Euskadi tak dokonala protiútok s Clarou Pinedo a Ane Azkonou. Bol to jej piaty gól v tejto lige F. Claudia Iglesias dostala červenú kartu za dvojnásobnú žltú kartu (min 52). Maddi Torre trafila brvno.

Villarreal prehral s Granadou (1:2) 27. apríla 2024. Táto konfrontácia sa odohrala na Mini Estadi v José Manuel Llaneza Sports City, čo zodpovedá 25. zápasovému dňu Ligy F. Andalúzsky tím dosiahol dvoj- gólová prevaha: 0:1 (min 27), dielo Carloty Suárezovej, keď zakončila hlavičkou po asistencii Naima García. 0:2 (min 48), skórovala Laura Pérezová centrovanou strelou po akcii Lauri Requena. Konečné 1:2 (min 68) dosiahla Kayla McKenna po obrannom odraze. Lucía Romero poslala strelu ľavačkou na drevo.

Villarreal prehral doma so Sevillou (1:2) 21. apríla 2024. Táto konfrontácia sa odohrala na Mini Estadi José Manuel Llaneza Sports City, čo zodpovedá 24. zápasu F League. Kayla McKenna postavila tím Castellón využila zakončením hlavičkou (min 48) s asistenciou Pancha Lara. Bol to deviaty gól v tejto F lige. Otočili Inma Gabarro (min 50), v podaní Toni Payne; a Rosa Oterminová, keď strelila penaltu ľavou nohou (min 73). Najvyšší trest spáchala Ainoa Campo rukami.

Villarreal prehral na hosťovaní s FC Barcelona (5:1) v deň zápasu 23. ligy F. Táto konfrontácia sa odohrala 13. apríla 2024 na Estadi Johan Cruyff. Skóre otvorila Claudia Pina (min 33), po odrazenej lopte a akciách Alexia a Salma. Kayla McKenna vyrovnala výsledok (min 55), po asistencii Lucíe Gómezovej. Pred katalánsky tím sa dostala Fridolina Rolföová (min 63), ktorú podáva Martina Fernándezová. Ainoa Campo sa navyše previnila penaltou na Alexiu Putellasovú. Tento maximálny trest premenila Alexia (min 70). V 71. minúte sa po zotavení zo zranení vrátila na ihrisko Jana Fernández. Posledné dva góly strelila Salma Paralluelo, čím sa stala 17. na tomto turnaji: 4:1 (min 74), po hre Alexie a asistencii Aitany. 5-1 (min 82), podávala Fridolina.

Villarreal prehral doma s Realom Madrid (0:2) 30. marca 2024. Táto konfrontácia sa odohrala na Mini Estadi José Manuel Llaneza Sports City, čo zodpovedá 22. zápasu Ligy F. Naomie Feller strelila oba góly (min 35 a 56). Naomie má v tejto Lige F na konte osem gólov. Asistencie si pripísali Caroline Møller Hansen a Olga Carmona.

Levante Las Planas a Villarreal remizovali (1:1) 24. marca 2024. Táto konfrontácia sa odohrala v Municipal Les Planes, čo zodpovedá 21. zápasovému dňu ligy F. Kayla McKenna dala hosťujúcemu klubu náskok (min 15), po defenzívne odmietnutie strely Fatou Kanteh. Jessica Martínezová vyrovnala z protiútoku (min 65), po asistencii Morgane Nicoliovej. Venezuelská obrankyňa Yenifer Giménez musela byť pre zranenie vystriedaná.

Villarreal prehral doma s Madridom CFF (1:4) 16. marca 2024. Táto konfrontácia sa odohrala na Mini Estadi v José Manuel Llaneza Sports City, čo zodpovedá dvadsiatemu dňu Ligy F. Za madridský tím skórovali góly Gio Queiroza, hetrik (min 16, 52 a 54); a Ana González (min 75). Asistencie si pripísali Sandra Villafaňe a Lucía Pardo. Gól pre žltý tím dosiahla Claudia Iglesias (1:1, min 32), keď zakončila hlavičkou po priamom kope Raquel Morcillo.

Costa Adeje Tenerife a Villarreal remizovali (1:1) 9. marca 2024. Táto konfrontácia sa odohrala na Mestskom štadióne v Adeje, čo zodpovedá 19. dňu zápasu ligy F. Fatou Kanteh otvorila skóre (0:1 min 31), po asistencii Nerea Pérez. Clau Blanco stanovila konečný výsledok (min 39) v službách Rinsola Babajide. Bea Beltrán poslala drevo dvakrát. Debutová brankárka María Echezarreta zneškodnila penaltu, ktorú presadila Fatou (min 14). Maximálny trest spáchala Noelia Ramos na Claudii Iglesias. Noelia dostala za tento incident červenú kartu, a tak Cheza nahradila Maríu Estellu. Žltý tím nepozná prehru v Lige F od 27. januára.

Villarreal a Real Sociedad remizovali (1:1) 17. februára 2024. Táto konfrontácia sa odohrala na Mini Estadi José Manuel Llaneza Sports City, čo zodpovedalo 18. dňu zápasu ligy F. Emma Ramírez postavila Villarreal pred tím San Sebastian v 35. minúta. V 70. minúte vyrovnala Lucía Gómezová, ktorá sa odrazila od Ane Etxezarreta. Fatou Kanteh trafila brvno. Rocío García sa vrátila (min 89), nahradila Kaylu McKennu, 482 dní po zranení kolena.

Villarreal vyhral návštevu Valencie v regionálnom derby (0:1) v deň zápasu 17 Ligy F. Táto konfrontácia sa odohrala 10. februára 2024 na štadióne Puchades. Severoameričanka (medzinárodná s Jamajkou) Kayla McKenna strelila jediný gól hlavou (min 34), po asistencii Nerea Pérez. Futbalistky "groguetes" pridávajú tretie víťazstvo za sebou.

Villarreal porazil Real Betis (2:1) v deň zápasu 16 Ligy F. Táto konfrontácia sa odohrala 3. februára 2024 na Mini Estadi José Manuel Llaneza. Kayla McKenna strelila dva góly groguet klubu: prvý ľavou nohou po podaní Fatou Kanteh (min 31); a druhý hlavičkou po asistencii Nerea Pérez (min 64). Blanca Muňoz uzavrela medzeru (min 90). Sevilliansky tím prehral v Lige F šesťkrát za sebou.

28. januára sa Lucía Gómez obnovuje ešte na jednu sezónu, a to do 30. júna 2025.

Villarreal vyhral návštevu Sportingu Huelva (0:1) v deň zápasu 15. ligy F. Táto konfrontácia sa odohrala 27. januára 2024 v hlavnom meste Huelva (Štadión Antonia Toleda). Claudia Iglesias strelila jediný gól hlavou (min 32), po asistencii Raquel Morcillo pri rohovej akcii.

Villarreal prehral na hosťovaní v Seville (3:1) 20. januára 2024. Táto konfrontácia sa odohrala na štadióne Jesúsa Navasa, čo zodpovedá 14. zápasu ligy F. Cristina Martín-Prieto otvorila skóre hlavičkou po asistencii od Lucia Rodríguezová (min 19). Gemma Gili predĺžila a podávala útočníčke Martín-Prietovej (min 66). Fatou Kanteh po asistencii Lucíe Gómezovej (min 76) uzavrela medzeru. Konečný výsledok stanovila Toni Payne po akcii Gemmy (min 87). Martín-Prieto dokončila s drevom (min 15). V tíme Sevilly debutovala Albeta López, ktorá v 89. minúte vystriedala Payne.

8. januára Villarreal CF a Kayla McKenna (Illinois, 1996) dosiahli dohodu o obnovení, aby pokračovali ešte jednu sezónu: do 30. júna 2025.
Okrem toho 10. januára Villarreal CF dosiahol dohodu s brazílskou stredopoliarkou Thaís Reiss zo severoamerického klubu Orlando Pride. Thaís Reiss de Araújo sa narodila v roku 1999 v Curitibe (Brazília).
V žltej disciplíne naopak nebude pokračovať Vera Rico. Útočníčka z Benicà opúšťa Villarreal CF po tom, čo osem sezón hájila záujmy groguet klubu.

Villarreal prehral doma proti Levante UD (0:5) 6. januára 2024. Táto konfrontácia (regionálne derby) sa hrala na Mini Estadi José Manuel Llaneza Sports City, čo zodpovedá hraciemu dňu 13 Ligy F. Po centri Silvie Llorisovej odvrátili loptu Mayra Ramírez a Paola Soldevila (vlastný gól) a upravili na 0:1 (min 25). Alba Redondo strelila dva góly (min 39 a 77). Dvakrát skórovala aj Mayra Ramírezová (min 68 a 71). Asistencie si pripísali Paula Tomás, María Méndez, Nataša Andonova a Gabi Nunes.

Villarreal prehral na návšteve v Madride CFF (2:0) v deň zápasu 12 ligy F (posledný ročník 2023). Táto konfrontácia sa odohrala 16. decembra na štadióne Fernanda Torresa (Fuenlabrada). Racheal Kundananji využila odraz v priestore a v 20. minúte skórovala na 1:0. Cris Librán po asistencii Luany da Silva (min 25) zvýšila náskok.

Villarreal remizoval 10. decembra proti Levante Las Planas (2:2). Táto konfrontácia sa odohrala na Mini Estadi José Manuel Llaneza Sports City, čo zodpovedá jedenástemu dňu Ligy F. Žltý tím získal dvojgólovú prevahu, ktorú strelili Claudia Iglesias (min 25) a María Llompart, skončila ľavou nohou (min 47). Asistencie si pripísali Fatoumata Kanteh a Kayla McKenna. Katalánsky klub sa vrátil gólmi Cristiny Baudetovej (min 83) a Jessi Martínezovej z penalty (min 90+7). Najvyšší trest bol udelený z rúk Ainoa Campo. Elena Julve trafila brvno (min 49).

Villarreal a Costa Adeje Tenerife remizovali (1:1) 25. novembra. Táto konfrontácia sa odohrala na Mini Estadi José Manuel Llaneza Sports City, čo zodpovedá desiatemu kolu Ligy F. Jassina Blom dostala ostrovný tím do vedenia v 60. minúte po asistencii Bea Beltrán. V 82. minúte sa Claudia Iglesiasová presadila po rohovom kope Raquel Morcillo a vyrovnala skóre pre druhý gól v rade. Znovu sa objavila Ainhoa ​​​​Delgado, ktorý v 67. minúte nahradila Jassinu Blom.

Villarreal vyhral pri návšteve Granady (1:2) v deviaty zápas Ligy F. Táto konfrontácia sa odohrala 19. novembra na ihrisku Granada CF Sports City. Andalúzsky tím dostal dopredu Ari Mingueza (min 54), ktorý podávala Laura Requena. Cristina Cubedo musela pre zranenie striedať v 30. min. Hlavička Kayly McKennovej (min 59) a strela Claudie Iglesiasovej (min 68) otočili skóre. Pri góloch groguetských futbalistiek asistovali Nerea Pérez a spomínaná Kayla.

Villarreal prehral doma proti FC Barcelona (0:6) 11. novembra. Táto konfrontácia sa odohrala na Mini Estadi v José Manuel Llaneza Sports City, čo zodpovedá ôsmemu dňu Ligy F. Aitana Bonmatí strelila dva góly: prvý po akcii Keyry Walshovej (O-1, min 14); a druhý v službách Ona Batlle (0-3, min 50). Dvakrát skórovala aj Asisat Oshoala: asistovala aj Ona Batlle (0-2, min 24); a skórovala aj hlavičkou po odrazenej lopte (0-6, min 85). Salma Paralluelo dokonala víťazstvo proti bývalému klubu a po asistencii Mariony (0-4, min 77); a Caroline Graham Hansen z priameho kopu, ktorý odrazilo do bariéry (0:5, min 82).

Villarreal prehral (3:2) a umožnil klubu Fundación Albacete kvalifikovať sa. Kráľovský pohár 2023-2024 sa vrátil na územie La Mancha (Andrés Iniesta Sports City). Zodpovedalo to tretiemu kolu jednozápasovej súťaže, 8. novembra 2023. Laura Ortega a Mireya Zafra dali pred prestávkou (min 17 a 27) prednosť domácim futbalistkám. Fatou Kanteh strelila dva góly (min 49 a 73), prvý hlavičkou na vyrovnanie. Tím trénera Mikela Crespa strelil víťazný gól v 90. minúte cez Celiu Gómezovú po asistencii Laury Ortegovej.
Villarreal prehral na hosťovaní s Realom Sociedad (1:0). Táto konfrontácia zodpovedajúca siedmemu termínu Ligy F sa hrala v Zubiete 4. novembra. Jediný gól strelila Ale Bernabé (min 85) strelou ľavačkou po rozohrávke Emmy Ramírezovej a odrazenej lopte.

Eibar a Villarreal vyrovnali 21. októbra (1:1). Táto konfrontácia sa odohrala na štadióne Ipurua, čo zodpovedá šiestemu kolu Ligy F. Klub Euskadi prvýkrát v tejto kampani zanechal čisté konto.
Villarreal vyhral doma nad Athletic Club (3:0), 14. októbra. Táto konfrontácia sa odohrala na Mini Estadi José Manuel Llaneza Sports City, čo zodpovedá piatemu dňu Ligy F. Góly strelili Pancha Lara (min 3), María Llompart (min 67) a Kayla McKenna (min 84 ). Fatou Kanteh pridala dve asistencie. Žltý tím si pripisuje prvé tri body v tejto sezóne. Patri Zugasti debutovala v oficiálnom zápase s Athletic Club, keď dvadsať minút pred koncom vystriedala Saru Ortegovú. Červeno-biely tím ako hosť zatiaľ nedokázal bodovať.

Villarreal prehral na hosťovaní v Reale Madrid (1:0) vo štvrtom dni Ligy F. Táto konfrontácia sa odohrala 7. októbra vo Valdebebas (Štadión Alfreda Di Stéfana). Jediný gól (min 90) strelila Signe Bruun. Asistovala Olga Carmona.
Villarreal prehral doma s Atléticom Madrid (1:3) 3. októbra. Táto konfrontácia sa odohrala na Mini Estadi v športovom meste José Manuel Llaneza, ktorá zodpovedala prvému dňu F League, ktorý bol v tom čase odložený kvôli štrajku. Merel van Dongen využila rozruch po rohu a posunula červeno-biely klub dopredu (min 2). Ajibade zakončila z brvna (min 18). Do prestávky zvýšila skóre Leicy Santos (min 45). Po akcii Paola Soldevila a odraze v šestnástke bol miestny gól dielom Kayly McKennovej, ktorá tak debutovala vo skrinke ako hráčka žltého tímu (min 75). Estefanía Banini stanovila konečný výsledok (min 89). Na góloch sa podieľali aj Marta Cardona a Eva Navarro.
Valencia CF vyhrala hosťovanie vo Villarreale (1:2), v derby 30. septembra. Táto konfrontácia sa odohrala na Mini Estadi José Manuel Llaneza Sports City, čo zodpovedá tretiemu dňu Ligy F. Čiernobielych sa presadila Fiamma Benítezová (min 16) po asistencii Macareny Portales. Raquel Morcillo vyrovnala (min 27) z priameho kopu ľavačkou. Konečný výsledok stanovila Ainhoa ​​​​Alguacil (min 75).
Villarreal prehral na návšteve v Seville proti Realu Betis (1:0). Táto konfrontácia zodpovedajúca druhému termínu Ligy F sa odohrala v Ciudad Deportiva Luis del Sol 16. septembra 2023. Jediný gól strelila Rhiannon Roberts (min 19) po osobnej hre Carmen Álvarezovej.

18. júla Villarreal zverejnil dohodu s útočníčkou Kaylou McKennou, narodenou v Spojených štátoch (Illinois, 1996), ale internacionálkou s Jamajkou. Pochádza z Rangers FC (Škótsko).
Villarreal a María Romero (2005) sa dohodli na obnovení zmluvy s futbalistkou z Castellónu, ktorá bude nosiť dres groguety do roku 2026, ako bolo zverejnené 14. júla.
13. júla Villarreal CF oznámil dohodu so stredopoliarkou Virginiou Torrecillou (1994). Malorská futbalistka patrila posledné štyri sezóny do Atlética Madrid a zotavila sa z choroby. Podpíše s groguet klubom do leta 2024.
11. júla Villarreal CF oznámil podpis extrémnej útočníčky Raquel Morcillo (Don Benito, 1999) so zmluvou do roku 2025. Pochádza z Alhamy CF ElPozo, s ktorou odohrala 24 zápasov v F League 2022-2023. Hrala za kluby Zaragoza CFF, UD Aldaia a Granada CF.
7. júla bolo oznámené, že stredopoliarka Ainoa Campo (1996) predlžuje zmluvu s Villarrealom do leta 2024.
6. júla bolo oznámené, že Paola Soldevila predlžuje zmluvu s Villarrealom do leta 2024.
4. júla bolo oznámené, že Nerea Pérez predlžuje zmluvu s Villarrealom do leta 2024.
3. júla bolo oznámené, že Carmen Carbonell predlžuje zmluvu s Villarrealom do leta 2025.
30. júna bolo oznámené, že Queralt Gómez (1997) bude obliekať dres Villarrealu do roku 2025. Katalánska stredná obrankyňa prichádza po rozchode s Apollon Ladies na Cypre, s ktorým bola vyhlásená za ligovú šampiónku a strelila jedenásť gólov.
29. júna bolo oznámené, že Venezuelčanka Yenifer Giménez predlžuje zmluvu s Villarrealom do leta 2024.
22. júna 2023 Villarreal CF oznámil, že Sheila Guijarro opúšťa klub v ten istý mesiac po piatich sezónach, v ktorých vytvorila rekord so 132 zápasmi a 55 gólmi.

Villarreal CF oznámil obnovenie Sara Monforte (1980), aby pokračovala vo vedení tímu počas sezóny 2023-2024. Trénerka z Castellónu tak dosiahne šiestu sezónu v klube. Na druhej strane, Patri Traver a Laura Cuesta nebudú pokračovať ako koordinátorky sekcie ženského futbalu Villarreal CF.
V klube nebudú pokračovať ani futbalistky Belén Martínez, Estefa Lima, Pilar García, Laura Rueda a María Cienfuegos.
AINOA CAMPO

AINOA CAMPO

  • Klub: Villarreal
  • Aktualizácia: 18 NOV 2023
QUERALT GÓMEZ

QUERALT GÓMEZ

  • Klub: Villarreal desde 2023
  • Aktualizácia: 18 NOV 2023
Villarreal sa v posledný deň turnaja dokázal udržať v najvyššej národnej kategórii. Remizovali (1:1) na návšteve Lezamy proti Athletic Clubu 20. mája 2023. Červeno-biely tím sa dostal do vedenia, keď Sara Ortega vyriešila (min 47) za asistencie Leyre Monenteovej. Bol to pre Saru prvý gól v lige F. Za tím Groguet vyrovnala na druhý pokus Fathou Kanteh, keď prvú strelu odrazila brankárka Amaia Peňa (min 73). Kanteh tiež zakončila z žrde (min 32).
V deň zápasu 29. ligy F remizovali Villarreal a Atlético Madrid 13. mája 1:1. Domácich dostal do vedenia gól Fatoumata Kanteh v prvom polčase (min 42), po rozohrávke Sheily a odraze od Cinta. Lucía Moral trafila brvno (min 81). Útočníčka Rasheedat Ajibadeová zachránila bod (min 90+4) ľavou nohou po rohu, odraze v priestore a krátkom odraze od brankárky Carbonellovej.
V deň zápasu 28. ligy F na andalúzskej pôde remizovali Sporting Huelva a Villarreal (1:1), 7. mája v Lamiyi. Sheila Guijarro strelila gól za groguete futbalistky využitím odrazu, po akcii Pancha Lara (min 69). Ana Carol Dias hlavou vyrovnala (min 74).
V deň zápasu 27. ligy F prehral Villarreal s Realom Sociedad (0:1), 30. apríla na Mini Estadi. Tento jediný cieľ dosiahla Nórka Synne Jensenová (min 20), po odmietnutí brankárkou Carmen Carbonellovou.
V deň zápasu 26. ligy F vo Valdebebas prehral Villarreal s Realom Madrid (2:1) 23. apríla. Paola Soldevila posunula tím Castellón dopredu v podaní Fatou Kanteh (min 16). Madridský tím sa vrátil dvoma gólmi Caroline Weirovej: 1:1 (min 44) po akcii Athenea del Castillo (Madrid tak dosiahol 100 gólov na tomto turnaji). A 2-1 (min 57) s asistenciou Sandie Tolettiovej.
V deň zápasu 25. ligy F prehral Villarreal s Levante UD (3:1) 15. apríla na ihrisku Ciudad Deportiva de Buñol. O góly valencijského tímu sa postarali Paula Fernández (min 36, z diaľky), Alba Redondo (min 53) a Mayra Ramírez (min 58, po strate súperovej lopty). Zúčastnili sa Paula Tomás a Mayra. Gól pre žltý tím bol dielom Sheily Guijarro (1-1, min 49), hlavičkou v podaní Maríe Cienfuegos.
V deň zápasu 24. ligy F prehral Villarreal s Granadillou (1:2) 1. apríla na Mini Estadi v José Manuel Llaneza Sports City. Sheila Guijarro posunula Villarreal do vedenia tým, že dokončila protiútok ľavou nohou (jej jedenásty gól na tomto turnaji), podávala Belén Martínez (min 3). Futbalistky Tenerife o pár minút otočili: Patri Gavira hlavičkou upravila na 1:1 (min 12) po rohovom kope Pisco; finále 1-2 bolo dielom Jassiny Blom (min 13). María Cienfuová zakončila z brvna (min 78). V 84. minúte musela pre zranenie striedať María Estella del Valle. Pre ostrovný tím to bolo štvrté víťazstvo v rade.
V deň zápasu 23. ligy F sa Betis a Villarreal remizovali (1:1), 25. marca na ihrisku Luis del Sol Sports City Andalúzsky gól strelila Laurina Gutiérrezová po asistencii Carmen Álvarezovej (min 9). Sheila Guijarro vyrovnala (min 54), zakončila ľavou nohou v podaní Cristiny Cubedovej.
V deň zápasu 22. ligy F, Villarreal a Levante Las Planas remizovali (0:0), 19. marca na Mini Estadi v José Manuel Llaneza Sports City. V 13. minúte narazila do žrde Sheila Guijarro.
V deň zápasu 21. ligy F porazil Villarreal Alhamu (3:1), 12. marca na Mini Estadi v José Manuel Llaneza Sports City. Skórovali Sheila Guijarro (min 25, z penalty), María Llompart (min 49, tiež z penalty) a Vera Rico (min 90+5, asistencia Estefa Lima). Dva najvyššie tresty boli spáchané na Fatou Kanteh. Carmen Fresneda porušila prvú penaltu a Olivia Oprea druhú (Rumunka bola vylúčená priamou červenou). Gól tímu Murcian strelila Carmen Fresneda strelou z diaľky (2:1, min 65).

Villarreal sa nedostal do Final Four Copa de la Reina. V jedinom štvrťfinále prehrali ženy z Castellónu doma s Realom Madrid (1:2), 9. marca, hoci belasí potrebovali na kvalifikáciu predĺženie. V José Manuel Llaneza Sports City posunula Esther González skupinu, ktorú pripravil Alberto Toril, po strele Tere Abelleira do dreva (min 34). Villarreal vyrovnal vlastným gólom Ivana Andrésa po akcii Čiľanky Francisca Lara (min 77). Linda Caicedo debutovala ako strelkyňa v Španielsku v predĺžení, pri službách Sofie Svavej (min 100).

V deň zápasu 20 F Ligy prehral Villarreal s FC Barcelona (5:0), 5. marca na Estadi Johan Cruyff. Asisat Oshoala strelila devätnásty gól na tomto turnaji otvorením skóre (min 20). Druhý gól za múrom zaznamenala Salma Paralluelo s Aitanou (min 38). Caroline Graham Hansen sa objavila hetrik: 3:0 v osobnej hre (min 70), 4:0 (min 84) a konečných 5:0 (min 90). Pre zranenie musela striedať María Llompartová (min 71).
V deň zápasu 19 Ligy F, ktorá sa hrala na pôde Castellónu, Villarreal prehral s Madridom CFF (0:3), 11. februára. Karen Araya otvorila skóre "olympijským gólom" (min 30). Ana González Rosaová predĺžila výsledok (min 32). Konečným gólom bola po odrazenej lopte Rachel Kundananji, útočníčka zo Zambie (min 55). Rachel navyše asistovala na 0:2.
V deň zápasu 18 Ligy F hranej na štadióne Jesúsa Navasa Villarreal prehral so Sevillou (1:0) 5. februára. Jediný gól strelila Ana Franco s asistenciou Cristiny Martín-Prietovej (min 54). Carmen Carbonell zmarila penaltu Amandy Sampedrovej (min 16); Nerea Pérez to spáchala rukami. Ana Franco hlavičkovala do brvna (min 27).
Villarreal zvíťazil nad Deportivom Alavés (1:0) v sedemnásty zápas F Ligy 28. januára na Mini Estadi v José Manuel Llaneza Sports City. Jediný gól strelila Sheila Guijarro po asistencii Nerea Péreza (min 30). Aby Manou bola vylúčená za dvojitú žltú kartu (min 82). Groguet tím opúšťa zónu zostupu kategórie.

PODPISAL STREDOPOLIARKU PILAR GARCIU VILLALBU

V zimnom prestupovom období 2022-2023 Villarreal podpísal stredopoliarku Pilar Garcíu Villalbu (Madrid, 1990), s dlhou kariérou v kluboch Atlético de Madrid a Rayo Vallecano (v rôznych fázach), ako aj trojročným hosťovaním v Anglicko s tímom Keynsham Town Ladies (minulosť v najvyššej súťaži). Káder naopak v tomto zimnom období opúšťa útočníčka Nerea Sánchez Ruiz (Castellón, 2000), ktorá prichádza do AEM Lleida.

Villarreal prehral vo Valencii (2:0) v deň šestnásteho zápasu F Ligy 24. januára 2023 na štadióne Puchades. Ainoa Campo dokončila drevo z diaľky (min 8). Za čierno-bielych v druhom polčase skórovali Marta Carro (min 51, hlavička) a Berta Pujadas (min 61, po odraze). Pri úvodnom góle asistovala Asunovi Martínezovi.
Stredopoliarka Lucía Romero (2006) predlžuje zmluvu do roku 2026.

V deň zápasu 15 Ligy F sa hralo na pôde Madridu, Villarreal a Atlético de Madrid remizovali (2:2), 14. januára. Eva Navarro strelila double pre červeno-biely tím: prvým bol "olympijský gól", ktorý prekvapil brankárku Carmen Carbonellovú (min 22). Ďalší gól získala Eva v podaní Sheily Garcíovej (min 57). Eva tak debutovala ako strelkyňa v tejto lige F. Penalta, ktorej sa dopustila Menayo na Belen a ktorú premenila Sheila Guijarro, bol prvým gólom žltého tímu (min 24). Definitívne vyrovnanie prišlo v 87. minúte cez Estefa Lima na druhý pokus ľavačkou, keď jej hlavička trafila žrď. Irene Miguélezová bola vylúčená za dvojitú žltú kartu (min 90). Carmen Menayo musela striedať pre zranenie ľavého ramena.

Villarreal vypadol v osemfinále Copa de la Reina po prehre doma proti Seville (0:1) 10. januára 2023. Na Mini Estadi v José Manuel Llaneza Sports City strelila jediný gól zápasu Ana Franco (min 18), pri ktorej asistovala Jessica Martínez. Tere Morató, ktorá v 76. minúte vystriedala Belén Martínezovú, sa po deviatich mesiacoch opäť objavila na rehabilitácii a dolaďovaní kolena. V prvom tíme žltých viest debutovala María Tamarit, ktorá v 84. minúte vystriedala Venezuelčanku Yenifer Giménezovú.
Villarreal prehral doma proti Levante UD (0:6). Zodpovedalo to štrnástemu dňu F Ligy, 7. januára 2023. Po polhodine hry odsúdili dvojku Albu Redondovú (min 16 a 18) a gól Eriky Gonzálezovej (min 29). V druhom polčase expandovali Mayra Ramírez (min 54), Tatiana Pinto (min 66) a opäť Erika (min 74). Sergi Campos viedol z lavičky, kvôli sankcii Sara Monforte, na Mini Estadi v José Manuel Llaneza Sports City.

V deň zápasu 13 F Ligy hranej na katalánskej pôde klub Castellón remizoval s Levante Las Planas 17. decembra (2:2). Tím pripravený Sarou Monforte uzavrel rok 2022 pridaním bodu, ktorý ich drží mimo zostupových miest. Oba góly žltého tímu strelila Sheila Guijarro. Skóre otvorila premenením pokutového kopu, ktorého sa dopustila Esther nad Belénom (min 42); a uzavrela ho v 89. minúte zakončením hlavičkou po podaní Venezuelčanky Yeni Giménezovej. Claudia Iglesias bola pred prestávkou vylúčená za dvojitú žltú kartu. Za katalánsky tím vyrovnala Irina Uribeová na jeden (min 58) a druhý gól strelila Esther Martínová z priameho kopu (min 74). Villarreal obnoví súťaž 7. januára proti Levante UD v José Manuel Llaneza Sports City.

V deň zápasu 12 F Ligy 11. decembra Villarreal prehral so Sporting de Huelva (2:3) na Mini Estadi v José Manuel Llaneza Sports City. Žlté góly narátali Claudia Iglesiasová (min. 59, pri podaní Fatou Kantehovej) a María Llompartová (min. 84. z penalty, rukou Sandra Castelló). Andalúzske góly strelili Ana de Teresa (min 68, hlavička, asistencia Raiderlin Vargas), María Ruiz (min 80, jej prvý gól) a Patrycja Balcerzak (min 90+4, hlavička, podávala Pachu Ojeda). Castelló dostala za akciu z penalty priamu červenú.
V deň zápasu 11 Ligy F hranej na pôde Murcianu porazil klub Castellón 4. decembra Alhamu CF ElPozo (0:1). Tím, ktorý pripravila Sara Monforte, pridal tri dôležité body vďaka gólu Beléna Martínezovej po vhadzovaní Venezuelčanky Yeni Giménezovej (min 20).
V deň desiateho zápasu F Ligy, 26. novembra, Villarreal prehral doma proti Athletic Club (1:6). V prvom polčase využili Clara Pinedo (min 25) a Jone Amezaga (min 34). Belén Martínezová uzavrela rozdiel (min 53). Pokračovala Oihane Hernández (min 57), Jone Amezaga zopakovala (min 67); Peke (min 74) a Nekane Díez (min 81) expandovali.
Villarreal si z návštevy hlavného mesta Španielska (1-2) odniesol všetky tri body 19. novembra v deviaty deň. Madrid CFF utrpel svoju prvú prehru doma v tejto lige F. Po odraze po rohovom kope zakončila Aldana Cometti hlavičkou (min 12) a dostala Madrid dopredu. Za tím, ktorý pripravila Sara Monforte, sa vrátili Sheila (min 17, hlavička, po rohu) a Belén (min 52, podanie Ainoa).
Villarreal hral v ôsmy deň F Ligy opäť doma, pričom 6. novembra prehral s Realom Betis (0:3). Andalúzsky tím strelil svoje tri góly v druhom polčase: Natalia Montilla, dva (min 46 a 50) a Ángela Sosa (min 81). Rinsola Babajide si pripísala asistenciu na 0:1.
Villarreal prehral 0:4 proti Realu Madrid 3. novembra v konfrontácii zodpovedajúcej odloženému hraciemu dňu 1 Ligy F na Mini Estadi v José Manuel Llaneza Sports City. Madridčania išli dopredu v 68. minúte cez Esther Gonzálezovú. Rocío Gálvez a Nahikari García (dvaja) expandovali.
V deň zápasu 7 ligy F, ktorý sa konal na Mini Estadi v Ciudad Deportiva Villarreal, sa klub Castellón a Valencia 30. októbra vyrovnali jednému. Ana Marcos posunula Valencianistas dopredu (min 21), po prihrávke od Fiammy Benítezovej. Sheila Guijarro dala v 54. minúte na 1:1. Pre zranenie musela striedať Berta Pujadas (min 65).
Villarreal prehral v deň šiesteho zápasu F Ligy na návšteve Granadilla Tenerife na štadióne La Palmera (2:0) 23. októbra. V 4. minúte otvorila skóre Jassina Blom. V druhom polčase stanovila konečný výsledok z priameho kopu María José Pérez (min 69). Zranenie utrpela Rocío García (min 63). Pred zápasom si minútou ticha uctili pamiatku Josého Manuela Llanezu (viceprezidenta Villarreal CF), vzoru a odkazu pre nové generácie nášho futbalu, ktorý má mimoriadny význam pri riadení tohto športu už niekoľko desaťročí.
V piaty deň zápasu F Ligy Villarreal prehral doma so Sevillou (0:5), 16. októbra na Mini Stadium. Ana Franco strelila hetrik (min 10, 22 a 54). Doplnili Jessicu Martínez a Cristinu Martín-Prieto.
V deň zápasu štvrtý F Ligy na ihrisku Ciudad Deportiva José Luis Compañón (Ibaia) získal Villarreal svoje prvé víťazstvo na turnaji, keď porazil Deportivo Alavés. Skórovali Sheila Guijarro (dve), Fatou Kanteh a Belén Martínez (asistencia Estefa). Za tím Euskadi Sara Carrillo a Camila Sáez nastrelili brvno aj za nulového stavu. Kanteh pripravila Sheilu do prestávky, aby získala vedenie. V druhom polčase sa groguetes rozšírili po hodine hry; Sheila uzavrela skóre druhým gólom v 80. minúte (0:4). Alavés vo svojich troch zápasoch ešte nezískal ani bod.
25. septembra v Castellóne zdolal Villarreal FC Barcelona (1:4). Mapi León premenila priamy kop a dostala tím Blaugrana do vedenia. V úvode druhého polčasu sa Oshoala rozšírila prekonaním brankárky Eleny de Toro. V 57. minúte skrátila vzdialenosť od Malorčanky Rocío García po asistencii Ainoa Campo. V 75. a 85. min zvýšili skóre Claudia Pina a vlastným gólom Lara Mata.
Na úvod F Ligy 17. septembra v Zubiete zdolal Villarreal Real Sociedad (2:0). Góly strelili Jensen (ľavou nohou, po asistencii Nerea, min 6) a Lara Mata (min 49, vlastný gól po rohu).

15. augusta mali Villarreal a Levante na mestskom štadióne El Serrito vo Villafrance dvojku. Žlté góly strelili Fatou Kanteh (min 14, 1:0) a Rocío García (min 81, 2:2).
Dvanásteho dňa sa odohrala remíza 1:1 proti Valencii CF na Ciudad Deportiva Miralcamp. V 69. minúte po rohovom kope vyrovnala Lucía Romero.
Vyhral aj turnaj COTIF v L'Alcúdia (Valencia). Porazili Argentínu do 20 rokov (2:1). Sheila Guijarro strelila oba góly už v prvom polčase. V semifinále turnaja vyradili Elche. Estefa Lima rozhodla v 17. minúte. V skupinovej fáze zdolala Mislatu (4:1) gólmi Lara Mata, Cienfu, Vera Rico a Belén.
Ich prvé predsezónne stretnutie 30. júla znamenalo začiatok účasti na turnaji COTIF 2022 v 'Els Arcs' v L'Alcúdia (Valencia). SPA Alicante zdolali 6:0. Skórovali Sheila (dve), Lara Mata, Llompart, Rocío a Belén (penalta).
13. júla 2022 začal Villarreal prípravnú sezónu v Ciudad Deportiva Pamesa Cerámica, ktorú pre ďalšiu sezónu režírova Sara Monforte.

Toto leto sa pripojili k tímu:
Dňa 22. júla 2022 bol oficiálny podpis madridskej stredopoliarky Claudie Iglesias (2003). Zmluva je platná do roku 2024. Pochádza z Atlética de Madrid.
Obrankyňa či útočníčka Lucía Gómez prichádza z Levante UD, do ktorého patrila sedem rokov. Zo zranení kolena sa zotavuje. V klube ju čaká druhá etapa. Je prepojený do roku 2024.
Obrankyňa Cristina Cubedo pochádza z Granadilly Tenerife. Podpisuje do roku 2024. V klube začína aj druhú etapu.
Baleárska útočníčka Rocío García prichádza z Barcelony B. Je zaviazaná do roku 2024. Patrila do klubu UD Collerense (Mallorca).
Katalánska stredopoliarka María Llompart prichádza z SD Eibar. Podpíše aj do roku 2024.
Útočníčka Fatou Kanteh odohrala posledné tri kampane so Sportingom Huelva. Vzťah s Villarrealom je pre ňu na dve sezóny.
Stredopoliarka Bea Prades obnovuje zmluvu do roku 2023, rovnako ako brankárka Carmen Carbonell; útočnice Estefa Lima a Belén Martínez; obrancovia Nerea Pérez, Paola Soldevila a Yeni Giménez (Venezuel); a stredopoliarky Ainoa Campo a María Cienfuegos. Obrankyne Irene Miguélez a Čiľanka Francisca Alejandra Lara, ako aj brankárka Elena de Toro sú predĺžené do roku 2024.
Okrem toho sa so Sarou Monforte tento rok v júli pripravujú viaceré futbalistky zo základných tímov klubu: Marta Querol, Alba López, Carla Gallego, Carla Robles, María Romero a Lucía Romero.
Útočníčka Salma Paralluelo odchádza do FC Barcelona. Tiež osem futbalistiek opúšťa klub Villarreal 1. júla 2022: Laura Royo, po štyroch sezónach; Sara Medina, po troch rokoch; Rumunka Olivia Oprea; Mexičanka Pamela Tajonar; Aixa Salvador, Sara Bermell, Zaïra Flores a Raquel Pinel oddeľujú cesty od žltého klubu, ako Villarreal oficiálne oznámil v júni.

DOSIAHNUTÝ CIEĽ TRVALOSTI

8. mája 2022 Villarreal vedený Sarou Monforteovou porazil Real Betis (2:0) v poslednej konfrontácii Iberdrola lige 2021-2022 v Miralcampe. Po dosiahnutí matematickej stálosti vo svojom debute v najvyššej súťaži, vyhral tím groguet dvoma gólmi Salmy Paralluelo (aragónska útočníčka v prestávke nahradila Belén Martínez). Už v posledný deň turnaja ustúpil klub Castellón o minimálne skóre (penalta) pri návšteve Valdebebasu proti Realu Madrid. Švédka Kosovare Asllani (min 44) premenila maximálny trest a druhý rok po sebe udelila ženám Realu Madrid vstup do Ligy majstrov.

TÍM PREHRÁVA V POSLEDNÝCH 16 PROTI KLUB REAL SOCIEDAD

Villarreal uzavrel svoju účasť na Copa de la Reina 2021-2022 prehrou v jedinom zápase v osemfinále proti Realu Sociedad (1:2) na Mini Estadi (2.3.2022). Tím zo San Sebastianu si vypracoval dvojgólový náskok a Sheila Guijarro stiahla náskok (min 84), keď premenila penaltu na Ainoa Campo. V predchádzajúcom kole Villarreal vyradil DUX Logroňo na penalty (4:5) po 0:0 zaznamenanom na pôde Riojanu.

PREMIÉRA V NAJVYŠŠEJ NÁRODNEJ KATEGÓRII

Villarreal CF Femenino otvoril svoju bilanciu víťazstiev v Iberdrola lige v druhý deň súťaže proti SD Eibar (1:0), po nerozhodnom výsledku v úvodnom termíne pri návšteve Huelvy (0:0).
S týmto minimálnym víťazstvom hral tím „groguet“ prvýkrát v najvyššej súťaži na svojom štadióne v Ciudad Deportiva de Miralcamp 12. septembra 2021.
Jediný gól v tejto konfrontácii strelila Sheila Guijarro (min 87).
Tím Castellón postavil na ihrisko Elena de Toro, Teresa Morató (Aixa Salvador, min 80), Beatriz Prades, Sara Medina (Sheila Guijarro, min 52), Olivia Oprea, Nerea Pérez Machado, Belén Martínez (Raquel Pinel, min 65), Paola Soldevila, Lara Mata, Ainoa Campo a Estefanía Lima (María Cienfuegos, min 52).
Na lavičke proti baskickému klubu ostali: Paloma Tajonar (brankárka), Albeta López, Irene Miguélez, Vera Rico, Yenifer Giménez, Laura Royo a Sara Martínez.
Do tejto ligy Iberdrola boli povolaní aj: Francisca Lara, Zaira Flores, Marta Querol a brankárky Carmen Carbonell a Carla Gallego.
Tento tím teda konkuruje Rumunke Olivii Opreaovej, Čiľanke Francisce Laraovej, Venezuelčanke Yenifer Giménez, Mexičanke Pamele Tajonar a Andorrčanke Teresa Morató.


Zápas proti CFF Cáceres (25.4.2021) znamenal postup Villarrealu CF do Iberdrola lige pri absencii piatich termínov do konca súťaže Reto Iberdrola 2020-2021. Villarreal zdolal v Miralcampe Sports City Extremaduru 4:0 a podpísal sa pod historický postup. Skórovali Valencijčania Sheila Guijarro (dve, jedna z penalty) a Sara Medina, ako aj Laura Royo z Teruelu.
Skupina ktorú pripravila Sara Monforte (Castellón, 1980) spečatila prvú fázu v Reto Iberdrola ako líderka. V druhej a záverečnej sekcii kategórie zdolal Cáceres (0:5) v Extremadure, vyrovnal doma Granadille Tenerife B (0:0), zdolal Pozoalbense na pôde Cordoby (0:2), remizoval vo Villarreale proti Granade (2:2) a matematicky v uvedenom zápase.
Trénerka Castellónu Sara Monforte pôsobila do roku 2018 ako stredopoliarka v prvej divízii v Levante, Espanyole, Valencii a Zaragoze. So španielskym národným tímom sa zúčastnila spolu s Iraiom Iturregim, súčasným trénerkom klubu z Bilbaa Athletic, v kvalifikačnej skupinovej fáze o postup na MS 2007 v Číne.