Villarreal CF Femenino

VILLARREAL CF FEMENINO
Villarreal sa v posledný deň turnaja dokázal udržať v najvyššej národnej kategórii. Remizovali (1:1) na návšteve Lezamy proti Athletic Clubu 20. mája 2023. Červeno-biely tím sa dostal do vedenia, keď Sara Ortega vyriešila (min 47) za asistencie Leyre Monenteovej. Bol to pre Saru prvý gól v lige F. Za tím Groguet vyrovnala na druhý pokus Fathou Kanteh, keď prvú strelu odrazila brankárka Amaia Peňa (min 73). Kanteh tiež zakončila z žrde (min 32).
V deň zápasu 29. ligy F remizovali Villarreal a Atlético Madrid 13. mája 1:1. Domácich dostal do vedenia gól Fatoumata Kanteh v prvom polčase (min 42), po rozohrávke Sheily a odraze od Cinta. Lucía Moral trafila brvno (min 81). Útočníčka Rasheedat Ajibadeová zachránila bod (min 90+4) ľavou nohou po rohu, odraze v priestore a krátkom odraze od brankárky Carbonellovej.
V deň zápasu 28. ligy F na andalúzskej pôde remizovali Sporting Huelva a Villarreal (1:1), 7. mája v Lamiyi. Sheila Guijarro strelila gól za groguete futbalistky využitím odrazu, po akcii Pancha Lara (min 69). Ana Carol Dias hlavou vyrovnala (min 74).
V deň zápasu 27. ligy F prehral Villarreal s Realom Sociedad (0:1), 30. apríla na Mini Estadi. Tento jediný cieľ dosiahla Nórka Synne Jensenová (min 20), po odmietnutí brankárkou Carmen Carbonellovou.
V deň zápasu 26. ligy F vo Valdebebas prehral Villarreal s Realom Madrid (2:1) 23. apríla. Paola Soldevila posunula tím Castellón dopredu v podaní Fatou Kanteh (min 16). Madridský tím sa vrátil dvoma gólmi Caroline Weirovej: 1:1 (min 44) po akcii Athenea del Castillo (Madrid tak dosiahol 100 gólov na tomto turnaji). A 2-1 (min 57) s asistenciou Sandie Tolettiovej.
V deň zápasu 25. ligy F prehral Villarreal s Levante UD (3:1) 15. apríla na ihrisku Ciudad Deportiva de Buñol. O góly valencijského tímu sa postarali Paula Fernández (min 36, z diaľky), Alba Redondo (min 53) a Mayra Ramírez (min 58, po strate súperovej lopty). Zúčastnili sa Paula Tomás a Mayra. Gól pre žltý tím bol dielom Sheily Guijarro (1-1, min 49), hlavičkou v podaní Maríe Cienfuegos.
V deň zápasu 24. ligy F prehral Villarreal s Granadillou (1:2) 1. apríla na Mini Estadi v José Manuel Llaneza Sports City. Sheila Guijarro posunula Villarreal do vedenia tým, že dokončila protiútok ľavou nohou (jej jedenásty gól na tomto turnaji), podávala Belén Martínez (min 3). Futbalistky Tenerife o pár minút otočili: Patri Gavira hlavičkou upravila na 1:1 (min 12) po rohovom kope Pisco; finále 1-2 bolo dielom Jassiny Blom (min 13). María Cienfuová zakončila z brvna (min 78). V 84. minúte musela pre zranenie striedať María Estella del Valle. Pre ostrovný tím to bolo štvrté víťazstvo v rade.
V deň zápasu 23. ligy F sa Betis a Villarreal remizovali (1:1), 25. marca na ihrisku Luis del Sol Sports City Andalúzsky gól strelila Laurina Gutiérrezová po asistencii Carmen Álvarezovej (min 9). Sheila Guijarro vyrovnala (min 54), zakončila ľavou nohou v podaní Cristiny Cubedovej.
V deň zápasu 22. ligy F, Villarreal a Levante Las Planas remizovali (0:0), 19. marca na Mini Estadi v José Manuel Llaneza Sports City. V 13. minúte narazila do žrde Sheila Guijarro.
V deň zápasu 21. ligy F porazil Villarreal Alhamu (3:1), 12. marca na Mini Estadi v José Manuel Llaneza Sports City. Skórovali Sheila Guijarro (min 25, z penalty), María Llompart (min 49, tiež z penalty) a Vera Rico (min 90+5, asistencia Estefa Lima). Dva najvyššie tresty boli spáchané na Fatou Kanteh. Carmen Fresneda porušila prvú penaltu a Olivia Oprea druhú (Rumunka bola vylúčená priamou červenou). Gól tímu Murcian strelila Carmen Fresneda strelou z diaľky (2:1, min 65).

Villarreal sa nedostal do Final Four Copa de la Reina. V jedinom štvrťfinále prehrali ženy z Castellónu doma s Realom Madrid (1:2), 9. marca, hoci belasí potrebovali na kvalifikáciu predĺženie. V José Manuel Llaneza Sports City posunula Esther González skupinu, ktorú pripravil Alberto Toril, po strele Tere Abelleira do dreva (min 34). Villarreal vyrovnal vlastným gólom Ivana Andrésa po akcii Čiľanky Francisca Lara (min 77). Linda Caicedo debutovala ako strelkyňa v Španielsku v predĺžení, pri službách Sofie Svavej (min 100).

V deň zápasu 20 F Ligy prehral Villarreal s FC Barcelona (5:0), 5. marca na Estadi Johan Cruyff. Asisat Oshoala strelila devätnásty gól na tomto turnaji otvorením skóre (min 20). Druhý gól za múrom zaznamenala Salma Paralluelo s Aitanou (min 38). Caroline Graham Hansen sa objavila hetrik: 3:0 v osobnej hre (min 70), 4:0 (min 84) a konečných 5:0 (min 90). Pre zranenie musela striedať María Llompartová (min 71).
V deň zápasu 19 Ligy F, ktorá sa hrala na pôde Castellónu, Villarreal prehral s Madridom CFF (0:3), 11. februára. Karen Araya otvorila skóre "olympijským gólom" (min 30). Ana González Rosaová predĺžila výsledok (min 32). Konečným gólom bola po odrazenej lopte Rachel Kundananji, útočníčka zo Zambie (min 55). Rachel navyše asistovala na 0:2.
V deň zápasu 18 Ligy F hranej na štadióne Jesúsa Navasa Villarreal prehral so Sevillou (1:0) 5. februára. Jediný gól strelila Ana Franco s asistenciou Cristiny Martín-Prietovej (min 54). Carmen Carbonell zmarila penaltu Amandy Sampedrovej (min 16); Nerea Pérez to spáchala rukami. Ana Franco hlavičkovala do brvna (min 27).
Villarreal zvíťazil nad Deportivom Alavés (1:0) v sedemnásty zápas F Ligy 28. januára na Mini Estadi v José Manuel Llaneza Sports City. Jediný gól strelila Sheila Guijarro po asistencii Nerea Péreza (min 30). Aby Manou bola vylúčená za dvojitú žltú kartu (min 82). Groguet tím opúšťa zónu zostupu kategórie.

PODPISAL STREDOPOLIARKU PILAR GARCIU VILLALBU

V zimnom prestupovom období 2022-2023 Villarreal podpísal stredopoliarku Pilar Garcíu Villalbu (Madrid, 1990), s dlhou kariérou v kluboch Atlético de Madrid a Rayo Vallecano (v rôznych fázach), ako aj trojročným hosťovaním v Anglicko s tímom Keynsham Town Ladies (minulosť v najvyššej súťaži). Káder naopak v tomto zimnom období opúšťa útočníčka Nerea Sánchez Ruiz (Castellón, 2000), ktorá prichádza do AEM Lleida.

Villarreal prehral vo Valencii (2:0) v deň šestnásteho zápasu F Ligy 24. januára 2023 na štadióne Puchades. Ainoa Campo dokončila drevo z diaľky (min 8). Za čierno-bielych v druhom polčase skórovali Marta Carro (min 51, hlavička) a Berta Pujadas (min 61, po odraze). Pri úvodnom góle asistovala Asunovi Martínezovi.
Stredopoliarka Lucía Romero (2006) predlžuje zmluvu do roku 2026.

V deň zápasu 15 Ligy F sa hralo na pôde Madridu, Villarreal a Atlético de Madrid remizovali (2:2), 14. januára. Eva Navarro strelila double pre červeno-biely tím: prvým bol "olympijský gól", ktorý prekvapil brankárku Carmen Carbonellovú (min 22). Ďalší gól získala Eva v podaní Sheily Garcíovej (min 57). Eva tak debutovala ako strelkyňa v tejto lige F. Penalta, ktorej sa dopustila Menayo na Belen a ktorú premenila Sheila Guijarro, bol prvým gólom žltého tímu (min 24). Definitívne vyrovnanie prišlo v 87. minúte cez Estefa Lima na druhý pokus ľavačkou, keď jej hlavička trafila žrď. Irene Miguélezová bola vylúčená za dvojitú žltú kartu (min 90). Carmen Menayo musela striedať pre zranenie ľavého ramena.

Villarreal vypadol v osemfinále Copa de la Reina po prehre doma proti Seville (0:1) 10. januára 2023. Na Mini Estadi v José Manuel Llaneza Sports City strelila jediný gól zápasu Ana Franco (min 18), pri ktorej asistovala Jessica Martínez. Tere Morató, ktorá v 76. minúte vystriedala Belén Martínezovú, sa po deviatich mesiacoch opäť objavila na rehabilitácii a dolaďovaní kolena. V prvom tíme žltých viest debutovala María Tamarit, ktorá v 84. minúte vystriedala Venezuelčanku Yenifer Giménezovú.
Villarreal prehral doma proti Levante UD (0:6). Zodpovedalo to štrnástemu dňu F Ligy, 7. januára 2023. Po polhodine hry odsúdili dvojku Albu Redondovú (min 16 a 18) a gól Eriky Gonzálezovej (min 29). V druhom polčase expandovali Mayra Ramírez (min 54), Tatiana Pinto (min 66) a opäť Erika (min 74). Sergi Campos viedol z lavičky, kvôli sankcii Sara Monforte, na Mini Estadi v José Manuel Llaneza Sports City.

V deň zápasu 13 F Ligy hranej na katalánskej pôde klub Castellón remizoval s Levante Las Planas 17. decembra (2:2). Tím pripravený Sarou Monforte uzavrel rok 2022 pridaním bodu, ktorý ich drží mimo zostupových miest. Oba góly žltého tímu strelila Sheila Guijarro. Skóre otvorila premenením pokutového kopu, ktorého sa dopustila Esther nad Belénom (min 42); a uzavrela ho v 89. minúte zakončením hlavičkou po podaní Venezuelčanky Yeni Giménezovej. Claudia Iglesias bola pred prestávkou vylúčená za dvojitú žltú kartu. Za katalánsky tím vyrovnala Irina Uribeová na jeden (min 58) a druhý gól strelila Esther Martínová z priameho kopu (min 74). Villarreal obnoví súťaž 7. januára proti Levante UD v José Manuel Llaneza Sports City.

V deň zápasu 12 F Ligy 11. decembra Villarreal prehral so Sporting de Huelva (2:3) na Mini Estadi v José Manuel Llaneza Sports City. Žlté góly narátali Claudia Iglesiasová (min. 59, pri podaní Fatou Kantehovej) a María Llompartová (min. 84. z penalty, rukou Sandra Castelló). Andalúzske góly strelili Ana de Teresa (min 68, hlavička, asistencia Raiderlin Vargas), María Ruiz (min 80, jej prvý gól) a Patrycja Balcerzak (min 90+4, hlavička, podávala Pachu Ojeda). Castelló dostala za akciu z penalty priamu červenú.
V deň zápasu 11 Ligy F hranej na pôde Murcianu porazil klub Castellón 4. decembra Alhamu CF ElPozo (0:1). Tím, ktorý pripravila Sara Monforte, pridal tri dôležité body vďaka gólu Beléna Martínezovej po vhadzovaní Venezuelčanky Yeni Giménezovej (min 20).
V deň desiateho zápasu F Ligy, 26. novembra, Villarreal prehral doma proti Athletic Club (1:6). V prvom polčase využili Clara Pinedo (min 25) a Jone Amezaga (min 34). Belén Martínezová uzavrela rozdiel (min 53). Pokračovala Oihane Hernández (min 57), Jone Amezaga zopakovala (min 67); Peke (min 74) a Nekane Díez (min 81) expandovali.
Villarreal si z návštevy hlavného mesta Španielska (1-2) odniesol všetky tri body 19. novembra v deviaty deň. Madrid CFF utrpel svoju prvú prehru doma v tejto lige F. Po odraze po rohovom kope zakončila Aldana Cometti hlavičkou (min 12) a dostala Madrid dopredu. Za tím, ktorý pripravila Sara Monforte, sa vrátili Sheila (min 17, hlavička, po rohu) a Belén (min 52, podanie Ainoa).
Villarreal hral v ôsmy deň F Ligy opäť doma, pričom 6. novembra prehral s Realom Betis (0:3). Andalúzsky tím strelil svoje tri góly v druhom polčase: Natalia Montilla, dva (min 46 a 50) a Ángela Sosa (min 81). Rinsola Babajide si pripísala asistenciu na 0:1.
Villarreal prehral 0:4 proti Realu Madrid 3. novembra v konfrontácii zodpovedajúcej odloženému hraciemu dňu 1 Ligy F na Mini Estadi v José Manuel Llaneza Sports City. Madridčania išli dopredu v 68. minúte cez Esther Gonzálezovú. Rocío Gálvez a Nahikari García (dvaja) expandovali.
V deň zápasu 7 ligy F, ktorý sa konal na Mini Estadi v Ciudad Deportiva Villarreal, sa klub Castellón a Valencia 30. októbra vyrovnali jednému. Ana Marcos posunula Valencianistas dopredu (min 21), po prihrávke od Fiammy Benítezovej. Sheila Guijarro dala v 54. minúte na 1:1. Pre zranenie musela striedať Berta Pujadas (min 65).
Villarreal prehral v deň šiesteho zápasu F Ligy na návšteve Granadilla Tenerife na štadióne La Palmera (2:0) 23. októbra. V 4. minúte otvorila skóre Jassina Blom. V druhom polčase stanovila konečný výsledok z priameho kopu María José Pérez (min 69). Zranenie utrpela Rocío García (min 63). Pred zápasom si minútou ticha uctili pamiatku Josého Manuela Llanezu (viceprezidenta Villarreal CF), vzoru a odkazu pre nové generácie nášho futbalu, ktorý má mimoriadny význam pri riadení tohto športu už niekoľko desaťročí.
V piaty deň zápasu F Ligy Villarreal prehral doma so Sevillou (0:5), 16. októbra na Mini Stadium. Ana Franco strelila hetrik (min 10, 22 a 54). Doplnili Jessicu Martínez a Cristinu Martín-Prieto.
V deň zápasu štvrtý F Ligy na ihrisku Ciudad Deportiva José Luis Compañón (Ibaia) získal Villarreal svoje prvé víťazstvo na turnaji, keď porazil Deportivo Alavés. Skórovali Sheila Guijarro (dve), Fatou Kanteh a Belén Martínez (asistencia Estefa). Za tím Euskadi Sara Carrillo a Camila Sáez nastrelili brvno aj za nulového stavu. Kanteh pripravila Sheilu do prestávky, aby získala vedenie. V druhom polčase sa groguetes rozšírili po hodine hry; Sheila uzavrela skóre druhým gólom v 80. minúte (0:4). Alavés vo svojich troch zápasoch ešte nezískal ani bod.
25. septembra v Castellóne zdolal Villarreal FC Barcelona (1:4). Mapi León premenila priamy kop a dostala tím Blaugrana do vedenia. V úvode druhého polčasu sa Oshoala rozšírila prekonaním brankárky Eleny de Toro. V 57. minúte skrátila vzdialenosť od Malorčanky Rocío García po asistencii Ainoa Campo. V 75. a 85. min zvýšili skóre Claudia Pina a vlastným gólom Lara Mata.
Na úvod F Ligy 17. septembra v Zubiete zdolal Villarreal Real Sociedad (2:0). Góly strelili Jensen (ľavou nohou, po asistencii Nerea, min 6) a Lara Mata (min 49, vlastný gól po rohu).

15. augusta mali Villarreal a Levante na mestskom štadióne El Serrito vo Villafrance dvojku. Žlté góly strelili Fatou Kanteh (min 14, 1:0) a Rocío García (min 81, 2:2).
Dvanásteho dňa sa odohrala remíza 1:1 proti Valencii CF na Ciudad Deportiva Miralcamp. V 69. minúte po rohovom kope vyrovnala Lucía Romero.
Vyhral aj turnaj COTIF v L'Alcúdia (Valencia). Porazili Argentínu do 20 rokov (2:1). Sheila Guijarro strelila oba góly už v prvom polčase. V semifinále turnaja vyradili Elche. Estefa Lima rozhodla v 17. minúte. V skupinovej fáze zdolala Mislatu (4:1) gólmi Lara Mata, Cienfu, Vera Rico a Belén.
Ich prvé predsezónne stretnutie 30. júla znamenalo začiatok účasti na turnaji COTIF 2022 v 'Els Arcs' v L'Alcúdia (Valencia). SPA Alicante zdolali 6:0. Skórovali Sheila (dve), Lara Mata, Llompart, Rocío a Belén (penalta).
13. júla 2022 začal Villarreal prípravnú sezónu v Ciudad Deportiva Pamesa Cerámica, ktorú pre ďalšiu sezónu režírova Sara Monforte.

Toto leto sa pripojili k tímu:
Dňa 22. júla 2022 bol oficiálny podpis madridskej stredopoliarky Claudie Iglesias (2003). Zmluva je platná do roku 2024. Pochádza z Atlética de Madrid.
Obrankyňa či útočníčka Lucía Gómez prichádza z Levante UD, do ktorého patrila sedem rokov. Zo zranení kolena sa zotavuje. V klube ju čaká druhá etapa. Je prepojený do roku 2024.
Obrankyňa Cristina Cubedo pochádza z Granadilly Tenerife. Podpisuje do roku 2024. V klube začína aj druhú etapu.
Baleárska útočníčka Rocío García prichádza z Barcelony B. Je zaviazaná do roku 2024. Patrila do klubu UD Collerense (Mallorca).
Katalánska stredopoliarka María Llompart prichádza z SD Eibar. Podpíše aj do roku 2024.
Útočníčka Fatou Kanteh odohrala posledné tri kampane so Sportingom Huelva. Vzťah s Villarrealom je pre ňu na dve sezóny.
Stredopoliarka Bea Prades obnovuje zmluvu do roku 2023, rovnako ako brankárka Carmen Carbonell; útočnice Estefa Lima a Belén Martínez; obrancovia Nerea Pérez, Paola Soldevila a Yeni Giménez (Venezuel); a stredopoliarky Ainoa Campo a María Cienfuegos. Obrankyne Irene Miguélez a Čiľanka Francisca Alejandra Lara, ako aj brankárka Elena de Toro sú predĺžené do roku 2024.
Okrem toho sa so Sarou Monforte tento rok v júli pripravujú viaceré futbalistky zo základných tímov klubu: Marta Querol, Alba López, Carla Gallego, Carla Robles, María Romero a Lucía Romero.
Útočníčka Salma Paralluelo odchádza do FC Barcelona. Tiež osem futbalistiek opúšťa klub Villarreal 1. júla 2022: Laura Royo, po štyroch sezónach; Sara Medina, po troch rokoch; Rumunka Olivia Oprea; Mexičanka Pamela Tajonar; Aixa Salvador, Sara Bermell, Zaïra Flores a Raquel Pinel oddeľujú cesty od žltého klubu, ako Villarreal oficiálne oznámil v júni.

DOSIAHNUTÝ CIEĽ TRVALOSTI

8. mája 2022 Villarreal vedený Sarou Monforteovou porazil Real Betis (2:0) v poslednej konfrontácii Iberdrola lige 2021-2022 v Miralcampe. Po dosiahnutí matematickej stálosti vo svojom debute v najvyššej súťaži, vyhral tím groguet dvoma gólmi Salmy Paralluelo (aragónska útočníčka v prestávke nahradila Belén Martínez). Už v posledný deň turnaja ustúpil klub Castellón o minimálne skóre (penalta) pri návšteve Valdebebasu proti Realu Madrid. Švédka Kosovare Asllani (min 44) premenila maximálny trest a druhý rok po sebe udelila ženám Realu Madrid vstup do Ligy majstrov.

TÍM PREHRÁVA V POSLEDNÝCH 16 PROTI KLUB REAL SOCIEDAD

Villarreal uzavrel svoju účasť na Copa de la Reina 2021-2022 prehrou v jedinom zápase v osemfinále proti Realu Sociedad (1:2) na Mini Estadi (2.3.2022). Tím zo San Sebastianu si vypracoval dvojgólový náskok a Sheila Guijarro stiahla náskok (min 84), keď premenila penaltu na Ainoa Campo. V predchádzajúcom kole Villarreal vyradil DUX Logroňo na penalty (4:5) po 0:0 zaznamenanom na pôde Riojanu.

PREMIÉRA V NAJVYŠŠEJ NÁRODNEJ KATEGÓRII

Villarreal CF Femenino otvoril svoju bilanciu víťazstiev v Iberdrola lige v druhý deň súťaže proti SD Eibar (1:0), po nerozhodnom výsledku v úvodnom termíne pri návšteve Huelvy (0:0).
S týmto minimálnym víťazstvom hral tím „groguet“ prvýkrát v najvyššej súťaži na svojom štadióne v Ciudad Deportiva de Miralcamp 12. septembra 2021.
Jediný gól v tejto konfrontácii strelila Sheila Guijarro (min 87).
Tím Castellón postavil na ihrisko Elena de Toro, Teresa Morató (Aixa Salvador, min 80), Beatriz Prades, Sara Medina (Sheila Guijarro, min 52), Olivia Oprea, Nerea Pérez Machado, Belén Martínez (Raquel Pinel, min 65), Paola Soldevila, Lara Mata, Ainoa Campo a Estefanía Lima (María Cienfuegos, min 52).
Na lavičke proti baskickému klubu ostali: Paloma Tajonar (brankárka), Albeta López, Irene Miguélez, Vera Rico, Yenifer Giménez, Laura Royo a Sara Martínez.
Do tejto ligy Iberdrola boli povolaní aj: Francisca Lara, Zaira Flores, Marta Querol a brankárky Carmen Carbonell a Carla Gallego.
Tento tím teda konkuruje Rumunke Olivii Opreaovej, Čiľanke Francisce Laraovej, Venezuelčanke Yenifer Giménez, Mexičanke Pamele Tajonar a Andorrčanke Teresa Morató.
AINOA CAMPO

AINOA CAMPO

  • Klub: Villarreal
  • Aktualizácia: 27 DEC 2022
Zápas proti CFF Cáceres (25.4.2021) znamenal postup Villarrealu CF do Iberdrola lige pri absencii piatich termínov do konca súťaže Reto Iberdrola 2020-2021. Villarreal zdolal v Miralcampe Sports City Extremaduru 4:0 a podpísal sa pod historický postup. Skórovali Valencijčania Sheila Guijarro (dve, jedna z penalty) a Sara Medina, ako aj Laura Royo z Teruelu.
Skupina ktorú pripravila Sara Monforte (Castellón, 1980) spečatila prvú fázu v Reto Iberdrola ako líderka. V druhej a záverečnej sekcii kategórie zdolal Cáceres (0:5) v Extremadure, vyrovnal doma Granadille Tenerife B (0:0), zdolal Pozoalbense na pôde Cordoby (0:2), remizoval vo Villarreale proti Granade (2:2) a matematicky v uvedenom zápase.
Trénerka Castellónu Sara Monforte pôsobila do roku 2018 ako stredopoliarka v prvej divízii v Levante, Espanyole, Valencii a Zaragoze. So španielskym národným tímom sa zúčastnila spolu s Iraiom Iturregim, súčasným trénerkom klubu z Bilbaa Athletic, v kvalifikačnej skupinovej fáze o postup na MS 2007 v Číne.