Villarreal CF Femenino

VILLARREAL CF FEMENINO
25. septembra v Castellóne zdolal Villarreal FC Barcelona (1:4). Mapi León premenila priamy kop a dostala tím Blaugrana do vedenia. V úvode druhého polčasu sa Oshoala rozšírila prekonaním brankárky Eleny de Toro. V 57. minúte skrátila vzdialenosť od Malorčanky Rocío García po asistencii Ainoa Campo. V 75. a 85. min zvýšili skóre Claudia Pina a vlastným gólom Lara Mata.
Na úvod F Ligy 17. septembra v Zubiete zdolal Villarreal Real Sociedad (2:0). Góly strelili Jensen (ľavou nohou, po asistencii Nerea, min 6) a Lara Mata (min 49, vlastný gól po rohu).

15. augusta mali Villarreal a Levante na mestskom štadióne El Serrito vo Villafrance dvojku. Žlté góly strelili Fatou Kanteh (min 14, 1:0) a Rocío García (min 81, 2:2).
Dvanásteho dňa sa odohrala remíza 1:1 proti Valencii CF na Ciudad Deportiva Miralcamp. V 69. minúte po rohovom kope vyrovnala Lucía Romero.
Vyhral aj turnaj COTIF v L'Alcúdia (Valencia). Porazili Argentínu do 20 rokov (2:1). Sheila Guijarro strelila oba góly už v prvom polčase. V semifinále turnaja vyradili Elche. Estefa Lima rozhodla v 17. minúte. V skupinovej fáze zdolala Mislatu (4:1) gólmi Lara Mata, Cienfu, Vera Rico a Belén.
Ich prvé predsezónne stretnutie 30. júla znamenalo začiatok účasti na turnaji COTIF 2022 v 'Els Arcs' v L'Alcúdia (Valencia). SPA Alicante zdolali 6:0. Skórovali Sheila (dve), Lara Mata, Llompart, Rocío a Belén (penalta).
13. júla 2022 začal Villarreal prípravnú sezónu v Ciudad Deportiva Pamesa Cerámica, ktorú pre ďalšiu sezónu režírova Sara Monforte.

Toto leto sa pripojili k tímu:
Dňa 22. júla 2022 bol oficiálny podpis madridskej stredopoliarky Claudie Iglesias (2003). Zmluva je platná do roku 2024. Pochádza z Atlética de Madrid.
Obrankyňa či útočníčka Lucía Gómez prichádza z Levante UD, do ktorého patrila sedem rokov. Zo zranení kolena sa zotavuje. V klube ju čaká druhá etapa. Je prepojený do roku 2024.
Obrankyňa Cristina Cubedo pochádza z Granadilly Tenerife. Podpisuje do roku 2024. V klube začína aj druhú etapu.
Baleárska útočníčka Rocío García prichádza z Barcelony B. Je zaviazaná do roku 2024. Patrila do klubu UD Collerense (Mallorca).
Katalánska stredopoliarka María Llompart prichádza z SD Eibar. Podpíše aj do roku 2024.
Útočníčka Fatou Kanteh odohrala posledné tri kampane so Sportingom Huelva. Vzťah s Villarrealom je pre ňu na dve sezóny.
Stredopoliarka Bea Prades obnovuje zmluvu do roku 2023, rovnako ako brankárka Carmen Carbonell; útočnice Estefa Lima a Belén Martínez; obrancovia Nerea Pérez, Paola Soldevila a Yeni Giménez (Venezuel); a stredopoliarky Ainoa Campo a María Cienfuegos. Obrankyne Irene Miguélez a Čiľanka Francisca Alejandra Lara, ako aj brankárka Elena de Toro sú predĺžené do roku 2024.
Okrem toho sa so Sarou Monforte tento rok v júli pripravujú viaceré futbalistky zo základných tímov klubu: Marta Querol, Alba López, Carla Gallego, Carla Robles, María Romero a Lucía Romero.
Útočníčka Salma Paralluelo odchádza do FC Barcelona. Tiež osem futbalistiek opúšťa klub Villarreal 1. júla 2022: Laura Royo, po štyroch sezónach; Sara Medina, po troch rokoch; Rumunka Olivia Oprea; Mexičanka Pamela Tajonar; Aixa Salvador, Sara Bermell, Zaïra Flores a Raquel Pinel oddeľujú cesty od žltého klubu, ako Villarreal oficiálne oznámil v júni.

DOSIAHNUTÝ CIEĽ TRVALOSTI

8. mája 2022 Villarreal vedený Sarou Monforteovou porazil Real Betis (2:0) v poslednej konfrontácii Iberdrola lige 2021-2022 v Miralcampe. Po dosiahnutí matematickej stálosti vo svojom debute v najvyššej súťaži, vyhral tím groguet dvoma gólmi Salmy Paralluelo (aragónska útočníčka v prestávke nahradila Belén Martínez). Už v posledný deň turnaja ustúpil klub Castellón o minimálne skóre (penalta) pri návšteve Valdebebasu proti Realu Madrid. Švédka Kosovare Asllani (min 44) premenila maximálny trest a druhý rok po sebe udelila ženám Realu Madrid vstup do Ligy majstrov.

TÍM PREHRÁVA V POSLEDNÝCH 16 PROTI KLUB REAL SOCIEDAD

Villarreal uzavrel svoju účasť na Copa de la Reina 2021-2022 prehrou v jedinom zápase v osemfinále proti Realu Sociedad (1:2) na Mini Estadi (2.3.2022). Tím zo San Sebastianu si vypracoval dvojgólový náskok a Sheila Guijarro stiahla náskok (min 84), keď premenila penaltu na Ainoa Campo. V predchádzajúcom kole Villarreal vyradil DUX Logroňo na penalty (4:5) po 0:0 zaznamenanom na pôde Riojanu.

PREMIÉRA V NAJVYŠŠEJ NÁRODNEJ KATEGÓRII

Villarreal CF Femenino otvoril svoju bilanciu víťazstiev v Iberdrola lige v druhý deň súťaže proti SD Eibar (1:0), po nerozhodnom výsledku v úvodnom termíne pri návšteve Huelvy (0:0).
S týmto minimálnym víťazstvom hral tím „groguet“ prvýkrát v najvyššej súťaži na svojom štadióne v Ciudad Deportiva de Miralcamp 12. septembra 2021.
Jediný gól v tejto konfrontácii strelila Sheila Guijarro (min 87).
Tím Castellón postavil na ihrisko Elena de Toro, Teresa Morató (Aixa Salvador, min 80), Beatriz Prades, Sara Medina (Sheila Guijarro, min 52), Olivia Oprea, Nerea Pérez Machado, Belén Martínez (Raquel Pinel, min 65), Paola Soldevila, Lara Mata, Ainoa Campo a Estefanía Lima (María Cienfuegos, min 52).
Na lavičke proti baskickému klubu ostali: Paloma Tajonar (brankárka), Albeta López, Irene Miguélez, Vera Rico, Yenifer Giménez, Laura Royo a Sara Martínez.
Do tejto ligy Iberdrola boli povolaní aj: Francisca Lara, Zaira Flores, Marta Querol a brankárky Carmen Carbonell a Carla Gallego.
Tento tím teda konkuruje Rumunke Olivii Opreaovej, Čiľanke Francisce Laraovej, Venezuelčanke Yenifer Giménez, Mexičanke Pamele Tajonar a Andorrčanke Teresa Morató.
AINOA CAMPO

AINOA CAMPO

• Klub: Villarreal
  • Aktualizácia: 17 JÚL 2022
Zápas proti CFF Cáceres (25.4.2021) znamenal postup Villarrealu CF do Iberdrola lige pri absencii piatich termínov do konca súťaže Reto Iberdrola 2020-2021. Villarreal zdolal v Miralcampe Sports City Extremaduru 4:0 a podpísal sa pod historický postup. Skórovali Valencijčania Sheila Guijarro (dve, jedna z penalty) a Sara Medina, ako aj Laura Royo z Teruelu. Skupina ktorú pripravila Sara Monforte (Castellón, 1980) spečatila prvú fázu v Reto Iberdrola ako líderka. V druhej a záverečnej sekcii kategórie zdolal Cáceres (0:5) v Extremadure, vyrovnal doma Granadille Tenerife B (0:0), zdolal Pozoalbense na pôde Cordoby (0:2), remizoval vo Villarreale proti Granade (2:2) a matematicky v uvedenom zápase. Trénerka Castellónu Sara Monforte pôsobila do roku 2018 ako stredopoliarka v prvej divízii v Levante, Espanyole, Valencii a Zaragoze. So španielskym národným tímom sa zúčastnila spolu s Iraiom Iturregim, súčasným trénerkom klubu z Bilbaa Athletic, v kvalifikačnej skupinovej fáze o postup na MS 2007 v Číne.