DUX EDF Logroňo

DUX EDF LOGROŇO
DUX Logroňo začal svoju účasť na prvom RFEF 2022-2023 návštevou Barcelony B v Ciudad Deportiva. Bol zaznamenaný rovný dvom. Paula Moreno (min 13) a Aixa Salvador (min 33) získali výhodu pre tím pod vedením Héctora Blanca. Futbalistky Blaugrana vyrovnali v poslednej desaťminútovke. Za skupinu, ktorú pripravil Oscar Belis, premenili Ari Arias a Esther Laborde (z penalty). Barcelončanku Martinu Fernándezovú muselo vystriedať zranenie.
Kapitola podpisov toto leto 2022 bola v klube La Rioja veľmi rozsiahla. Brankárka Andrea de la Nava pochádza z Athletic Club; obrankyňa Paula Andújar prichádza z Rayo Vallecano; Iria Castro pochádza z Parquesol Valladolid; Amani Kakounan Bernadette z Pobrežia Slonoviny prichádza z klubu La Solana; skúsená Juhoafričanka Leandra Wiloma Smeda má za sebou dlhú kariéru v Litve, Švédsku, Portugalsku a svojej krajine; Kolumbijčanka Marcela Restrepo pochádza zo Sporting de Gijón a Collerense; Aixa Salvador prichádza z Villarrealu; Malijská Bassira Touré vystúpila s Málagou; Rakúšanka Annelie Leitner súťažila so Zaragoza CFF; z Córdoby prichádza útočníčka Paula Moreno.
Dňa 7. septembra 2022 spoločnosť DUX Gaming (spojená s Thibautom Courtoisom a Borjou Iglesiasom) uviedla, že bude pokračovať „v krátkodobom stávkovaní na tréningové akadémie, ako aj na ženský futbal, pričom svoje úsilie sústredí na rast tohto športu“ . Týmto spôsobom zachová svoju dohodu s DUX Logroño. „Má jasný cieľ postúpiť do prvej divízie, aby Logroño malo opäť tím v zlatej kategórii španielskeho ženského futbalu,“ dodáva DUX Gaming.

V POHÁRI KRÁĽOVNEJ 2021-2022

DUX Logroňo vypadol z Copa de la Reina v treťom predkole, v jedinom zápase doma proti Villarrealu (Iberdrola lige), po prehre po penaltovom rozstrele (4:5), po dotiahnutí do konca predĺženia za bezgólovú remízu, dňa 26.1.2022. Carmen Carbonell zastavila dve strely proti Logroño. V druhom kvalifikačnom kole zdolali Santa Teresu Badajoz v La Rioja (1:0) 10.11.2021 tiež na štadióne Mundial-82. Ida Rebecca Guehai z Pobrežia Slonoviny (min 83) strelila jediný gól DUX Logroňo. V prvom predkole bol klub La Rioja oslobodený od žrebu.

V ROKU 2021 KLUB MENÍ VLASTNÍKA SPOLOČNOSTI

DUX Gaming, klub eSports, ktorého partnermi sú Borja Iglesias (Real Betis) a Thibaut Courtois (Real Madrid), získal EDF Logroño v roku 2021. Je to prvýkrát, čo klub eSports sa zúčastnil riadenia španielskeho ženského futbalu.
Iván Antoñanzas, prezident DUX EDF Logroño, sa zaviazal k návratu tímu Riojan do ligy Iberdrola.
Toto leto upadla po troch kampaniach medzi národnou elitou ženského futbalu. Prezident klubu uznáva ťažkosti, ktoré bude treba prekonať, aj keď trvá na tom, že klub sa bude usilovať o návrat do lige Iberdrola. Verí, že dohoda podpísaná s DUX predstavuje dôležité posilnenie, ktoré odteraz bude konkurovať najlepším tímom Reto Iberdrola a bude sa usilovať o návrat do prvej divízie. Héctor Blanco, ktorý dosiahol historický postup v lete 2018, sa vracia trénovať tím pre túto sezónu 2021-2022 a nahradil tak Javiera Moncaya. Fernando Martínez pokračuje ako športový riaditeľ.
Najvýznamnejšou obeťou je kapitánka a klubový znak Jade Boho Sayo. Útočníčka Valladolidovej pochádzajúca z Rovníkovej Guiney mala tri sezóny v lige Iberdrola.
Ďalšia veteránska futbalistka, mexická brankárka Paloma Tajonar, prichádza do novo povýšeného klubu Villarreal. Ghanská útočná stredopoliarka Grace Asantewaa sa prihlásila do Realu Betis. Ďalej nebudú pokračovať v La Rioji: Judith Luzuriaga, Inés Altamira, Cristina "Chini" Pizarro, Leti Méndez a Marta Cazalla.
Logroňo uzavrelo súťaž 2020-2021 na predposlednej pozícii s 24 bodmi, rovnako ako dolná Santa Teresa. 16. mája dosiahol svoje posledné víťazstvo (doma proti Granadille 2:1) a turnaj uzavrel bezgólovou remízou v športovom meste Rayo Vallecano.
V predposledný zápas proti Atléticu de Madrid (0:2 v Las Gaunas) debutovala mládežnícka Aitana Muňoz (18 rokov), ktorá odohrala aj na ihrisku Rayistu.

HISTORICKÝ POHÁR KRÁĽOVNE

EDF Logroňo vydržalo 42 minút vo svojom historickom finále Copa de la Reina (13.2.2021) v La Rosaleda. FC Barcelona tak dobyla svoj siedmy titul (rekord). Prvý pokutový gól strelila Alexia Putellas. Rozhodkyňa označila maximálny trest za odhadnutie priestupku Marty Cazallovej. Predĺžili Aitana Bonmatí a Jenni Hermoso (3:0). Rioja, ktorú pripravil aragónsky Javier Moncayo, sa postavila na deväťdesiat minút. Vynikla mexická brankárka Paloma Tajonar.

Javier Moncayo bol 15. decembra v sezóne 2020-2021 predstavený ako nový tréner EDF Logroño (lige Iberdrola). Do klubu Rioja pricestuje v sprievode Álvara del Río ako asistent trénera. José Javier Moncayo Carcavilla (Tarazona, Zaragoza) má skúsenosti ako futbalový tréner pre tímy v Aragone, Navarre a La Rioji.
IRIA CASTRO

IRIA CASTRO

  • Klub: DUX Logroňo
  • Aktualizácia: 31 DEC 2023
V rámci pokroku v prácach ktoré od roku 2000 uskutočňovali Iván Antoñanzas a Francisco Rivillas v rôznych kluboch v Logroño, sa stal vznikom klubu Deportivo Escuelas De Fútbol Logroño (založený vo februári 2008).
3. júna 2018 dosiahol klub EDF Logroño postup do prvej ženskej divízie (súčasná Liga Iberdrola), keď porazil CD Tacón z Madridu (1-2). Za týmto úspechom bol tréner Héctor Blanco. Vo februári 2019 ho nahradil Chechu Martínez. V júni toho istého roku bol menovaný trénerom Gerardo García León, bývalý futbalista s dlhoročnou kariérou v prvej a druhej lige.