Santa Teresa

SANTA TERESA
Katalánska obrankyňa Ariadna Rovirola 5. júla 2022 oznámila, že po piatich sezónach v klube Extremaduran nebude v tejto sezóne pokračovať v Santa Teresa Badajoz. Tím zostúpil v roku 2022 do tretej národnej kategórie a vypadol v play-out proti Oviedu.

Klub Santa Teresa vypadol v druhom kvalifikačnom kole Copa de la Reina po prehre na hosťovaní v La Rioja (1:0), 10.11.2021 na štadióne Mundial-82. Ida Rebecca Guehai z Pobrežia Slonoviny (min 83) strelila jediný gól DUX Logroňo. Klub Badajoz v prvom predkole sa zbavil Realu Unión Tacuense na návšteve Tenerife (0:1), 6.10.2021 na štadióne La Salud. Kamerunčanka Henriette Akabaová dosiahla tento jediný cieľ (min 44).

2. augusta klub Santa Teresa Badajoz začal predsezónu s výhľadom na súťaž s názvom Reto Iberdrola 2021-2022, pod vedením nového trénera Manuela Fernándeza Peinada. Z prvého tímu pokračujú z minulej sezóny Iberdrola ligy iba dve futbalistky: Raquel Ayuso a Ariadna Rovirola.
Zoznam zahraničných začlenení je rozsiahly:
Panamská Karla Riley (1997) pochádza z Pozoalbense (Córdoba).
Kostarická brankárka Daniela Solera prichádza zo Santa Fe (Kolumbia). Madalena "Marau" da Silva Ferreira pochádza z Damaiense (Portugalsko).
Brazílsky Jujuba Cardozo pochádza z SD Eibar, po prechode cez Granadilla Tenerife. Ďalšou začlenenou brazílskou hráčkou je Brenda Wochová.
Francúzsko-kamerunská Henriette Michèle Akaba pochádza zo Soyaux (Francúzsko).
Pridávajú sa aj Brooke Shank (USA), Yazmín Ayelén (Argentína), Yipsy Ojeda (Čile), Hitomi Tanaka (Japonsko) a Sarah Gorham (USA).
Na úrovni národného trhu sú signatármi: Laura Martínez, Aina Torres, Ana María de Murga, María Marín a Maria del Mar "Loba" Villarreal.
Tím Santa Teresa začal prípravné konfrontácie v polovici augusta trojuholníkom v Portugalsku. Turnaj pokoril porazením portugalských tímov Estoril Praia a Atlético Club Portugal.

TÍM SA VYLÚČIL Z KATEGÓRIE PRIJATÍM POSLEDNÉHO MIESTA

Klub Santa Teresa klesol v kategórii, keď lige Iberdrola 2020-2021 skončila na poslednej pozícii s 24 bodmi, rovnako ako Logroňo. Od najbližšej zóny trvalosti bolo deväť bodov, ktoré tím SD Eibar nakoniec obsadil. Sezónu zakončil ten istý tréner, ktorý dokázal vrátiť tím Extremadury do najvyššej národnej divízie Juan Carlos Antúnez. V záverečnom úseku turnaja utrpeli štyri porážky za sebou: 4:1 pri hosťovaní v Zubette, 5:0 v Madride Rayo Vallecano, 1:5 doma proti Realu Madrid a 2:1 v Huelve. Tieto tri góly strelili Mireya García Boa (dve) a Severoameričanka Caroline van Slambrouck. Nevyhrali od 25. apríla v Badajoze proti SD Eibar (2:0).
Klub Badajoz ohlásil v prvej polovici júla dve obnovenia novej sezóny v Rete Iberdrola: katalánsku obrankyňu Ariadnu Rovirolu, ktorá je vo piatej sezóne v Santa Terese z FC Barcelona; a Raquel Ayuso (Badajoz, 2000), ktorá čelí piatej sezóne v klube. Zotavuje sa z vážneho zranenia kolena, ktoré utrpela 10. februára 2021 proti Atléticu de Madrid na pôde Wandy Alcalá (nahradené o 39 minút).
Namiesto toho do novo povýšeného Villarrealu sa podpísali traja z kádra 2020-2021: Belén Martínez, Estefanía Lima a Alicante Nerea Pérez. Estefa (Badajoz, 1989) bola v Santa Terese už desať sezón.
Do rozsiahleho zoznamu obetí patria aj Nayadet López, Marta Parralejo (osem rokov v klube), María Neira Calama (sedem sezón), Mireya García Boa (ďalších sedem rokov); brankárky Yolanda Aguirre a Raquel Poza; Severoameričania Carley Lordemann, Amanda Visco a Caroline van Slambrouck; Patricia Mascaró, Judith Verdaguer, Fínka Sini Laaksonenová, Mexičanka Mariana Díazová, Írka Shauna Peareová, Alba Zafra a Lidia Sánchezová.
Juan Carlos Antúnez nebude pokračovať ako tréner. Na jeho miesto prichádza Manuel Fernández Peinado, ktorý bol do apríla 2021 trénerom Pozoalbense (Córdoba) v Rete Iberdrole.

KLUB VYTVORIL DVE INCORPORÁCIE NA ZIMNOM TRHU 2020-2021

Klub Santa Teresa Badajoz začlenil na tohtoročný zimný trh (2020-2021) dve futbalistky: Alba Mellado z Madridského CFF debutovala v San Sebastián de los Reyes pred starým klubom (90 minút). A Kenni Louise Thompson sa pripojila k intervalu toho istého futbalového zápasu v Madride a pochádza z Dépor Abanca; je pôvodom z Bermud a Belgicka.
Civitas Santa Teresa Badajoz opäť súťažílo v lige Iberdrola, po dvoch sezónach v ďalších divíziách: najskôr v skupine IV zo Segundy a potom v skupine Juh v Reto Iberdrola.
V kampani 2019-2020 obsadil prvé miesto (do zastavenia kvôli pandémii). Vo vedení klubu Badajoz bola kľúčová produkcia Beléna Martíneza (16 gólov) a kapitánka Estefa Lima (15 gólov). Severoameričanka Carrie Madden pridala sedem, no v lete sa neobnovila pre extremadurský klub. Juan Carlos Antúnez (Badajoz, 1983) je trénerom pri postupe v roku 2020. S tímom dokončuje svoju jedenástu sezónu. Santa Teresa odohrá svoje domáce zápasy na štadióne El Vivero (Badajoz).
CD Santa Teresa bolo založené v Badajoze v roku 1998. Družstvo žien v klube vzniklo v roku 2009. V 2014 dosiahlo prvé postup do najvyššej kategórie; v prvej divízii zotrval do roku 2018. V lige Iberdrola sa kvalifikoval ako deviaty (dvakrát), jedenásty, šestnásty a osemnásty.