Sporting Huelva

SPORTING HUELVA
Sporting Huelva prehrala na návšteve v Seville (2:0) 12. mája 2024. Táto konfrontácia sa odohrala na štadióne Jesúsa Navasa, čo zodpovedá 27. zápasovému dňu Ligy F. Toto víťazstvo umožňuje hráčkam Sevilly zabezpečiť si siedme miesto do konca turnaja zostávajú tri dni. Gemma Gili otvorila skóre (min 25) po asistencii Arola Aparicio. Ďalší gól strelila Pamela González (min 57), keď zakončila hlavičkou po rohovom kope Amandy Sampedrovej.

Sporting Huelva zavŕšil zostup do Primery RFEF matematickým spôsobom, pričom do konca F Ligy zostávajú štyri dni. Klub Huelva po 18 sezónach v elite stráca svoju kategóriu. Potom, čo zaznamenali iba jedno víťazstvo a tri remízy (šesť bodov v 26 zápasoch), zdolali ich Levante Las Planas (1:2). Táto konfrontácia sa odohrala 5. mája 2024 na štadióne Antonia Toleda. Katalánsky tím získal dvojgólovú výhodu: 0:1 (min 63), práca Anissa Lahmari, po asistencii Ghizlane Chebbak. 0:2 (min 77), strelila Laura Martínezová po tom, čo Katarzyna Konat stratila loptu. Andalúzsky klub stiahol náskok, keď penaltu premenila Pachu Ojeda (min 88). Najvyšší trest spáchala Laura na Katarzine. Isina Corteová vyrazila loptu z uhla na brvno.

Sporting Huelva prehrala na návšteve v Reale Betis (3:1) 27. apríla 2024. Táto konfrontácia sa odohrala na ihrisku Ciudad Deportiva Luis del Sol, čo zodpovedá 25. zápasu ligy F. Skóre zápasu otvorila útočníčka Rhiannon Roberts, hlavičkou po rohovom kope Gema Soliveres (min 51). Jamajská útočníčka Tiffany Cameron navyše strelila dva góly: 2:0 (min 61), pri podaní Carol Férezovej. 3:1 (min 70), po rozohrávke obrankyne Nany Ligerovej. Gól Huelvy strelila Bárbara López (2:1, min 68), asistenciu si pripísala Japonka Miku Kojima.

Sporting Huelva prehrala doma s SD Eibar (0:1) 20. apríla 2024. Táto konfrontácia sa odohrala na štadióne Antonia Toleda, čo zodpovedá 24. zápasu ligy F. Jediný gól strelila Laura Camino po prihrávke od Espe Pizarro (min 18). María Miralles opäť zneškodnila penaltu, tentoraz ju chytila ​​Patrícia Hmírová (min 54). Maximálny trest spáchala Annelie Leitner. Klub Euskadi má na konte dve výhry za sebou, čo sa mu doteraz nepodarilo a zaznamenal aj tretí zápas v rade s čistým kontom.

Real Sociedad a Sporting Huelva remizovali (1:1) 13. apríla 2024. Táto konfrontácia sa odohrala v Zubiete, čo zodpovedá 23. zápasu ligy F. Tím San Sebastian sa ujal vedenia cez Mirari Uria (min 11), po priamy kop Nerea Eizagirre. Raiderlin Carrasco vyrovnala (min 36), po asistencii Miku Kojimu. Amaiur Sarriegi a Rikke Dybdahl trafili brvno.

Sporting de Huelva prehral doma s Costa Adeje Tenerife (1:2) v deň zápasu 22. ligy F. Táto konfrontácia sa odohrala 31. marca 2024 na štadióne Antonia Toleda. Tím Huelva využil Miku Kojima (min 5), po asistencii Patrície Hmírovej. Monday Gift vyrovnala (min 64), zakončením hlavičkou v podaní Ange Koko. Bol to piaty gól v tejto lige F. Gól, ktorý potvrdil návrat, strelila Agus Barroso (min 76), po priamom kope Sary Pavlovićovej a asistencii Monday Gift. Clau Blanco trafila brvno.

Sporting Huelva prehrala na návšteve v Madride CFF (2:1) 24. marca 2024. Táto konfrontácia sa odohrala na štadióne Fernanda Torresa (Fuenlabrada), čo zodpovedá 21. zápasu ligy F. Útočníčka Gio Queiroz dala Madrid CFF vpred dokončením protiútoku (min 44), ktorý podáva Karen Araya. Bárbara López vyrovnala, keď sa nedávno zapojila do hry (min 60), po asistencii Sandry Castellóovej. Víťazný gól strelila Mônica Hickmannová (min 69), keď premenila penaltu. Najvyšší trest bol spáchaný na Luany da Silva. Madridský ženský tím tak má v tejto Lige F na konte trinásť víťazstiev.

Sporting Huelva a Levante UD remizovali (1:1) 16. marca 2024. Táto konfrontácia sa odohrala na Ciudad Deportiva Recreativo (Štadión Antonia Toleda), čo zodpovedá dvadsiatemu dňu Ligy F. V 7. minúte Gabi Nunes skórovala na druhý pokus po podaní Estely Carbonellovej. Konečný stav stanovila Miku Kojima penaltou v 85. minúte. Po zotavení zo zranenia sa opäť objavila Bárbara López, ktorá v 75. minúte vystriedala Maríu Cienfuegosovú.

Sporting de Huelva prehral na hosťovaní s Atléticom de Madrid (1:0), 10. marca 2024. Táto konfrontácia sa odohrala v Alcalá de Henares, čo zodpovedá 19. zápasovému dňu Ligy F. Jediný gól strelila Gaby García (min 48) po asistencii Rasheedat Ajibade.

7. marca 2024 Sporting de Huelva oficiálne oznámil, že tréner Huelvy Francisco Romero Oliva (Paco Pichardo) je tréner vybraný Športovým riaditeľstvom klubu. Paco Romero (Huelva, 12.3.1983) vedie prvý ženský tím do konca sezóny, vysvetľuje klub. Pridáva sa k zvyšku trénerského štábu, ktorý spolupracoval s "odvolaným" Ivánom Rosadom. Pochádza z nižších kategórií Recreativo de Huelva. Hral za Los Rosales a trénoval aj v La Palma del Condado.

Sporting Huelva prehral doma s Valenciou (1:3) v deň zápasu 18 Ligy F. Táto konfrontácia sa odohrala 17. februára 2024 na štadióne Antonia Toleda. Ana Marcos strelila prvé dva góly zápasu: 0-1 (min 30), zakončila ľavou nohou po asistencii Estely Fernándezovej; 0:2 (min 52), hlavička, po priamom kope Pauleta Sancho. Jimena Lópezová zvýšila (0:3, min 56), po rohu, ktorý zahrala Pauleta. Sandra Castellóová uzavrela rozdiel (1:3, min 66), po rohovom kope Isiny Corteovej. Raiderlin a Fiamma dokončili s drevom. Tím Valencie nevyhral na tomto turnaji od 12. dňa zápasu.

Sporting Huelva prehral doma s Athletic Club (1:2) 11. februára 2024. Táto konfrontácia sa odohrala na štadióne Antonia Toleda, čo zodpovedá 17. zápasovému dňu ligy F. Patri Zugasti otvorila skóre (min 15), po odrazom. Raiderlin Carrasco vyrovnala (min 43), po asistencii Sandry Castelló. Víťazný gól Bilbaa strelila Nahikari García (min 45), keď zakončila hlavičkou v podaní Nerea Nevado.

Sporting Huelva prehral na hosťovaní v FC Barcelona (4:0) 4. februára 2024. Táto konfrontácia sa odohrala na Estadi Johan Cruyff, čo zodpovedá 16. dňu zápasu Ligy F. Claudia Pina strelila dva góly (min 20 a 26), najprv zahrávaním voľného kopu a druhým penaltou. Najvyšší trest spáchala Patrícia Hmírová. Skórovali aj Caroline Graham Hansen (min 77) a Esmee Brugts (min 90+3). Asistencie poskytli Dragoni a Caroline. Giulia Dragoni trafila brvno (min 70).

Sporting Huelva prehral doma s Villarrealom (0:1) v deň zápasu 15. ligy F. Táto konfrontácia sa odohrala 27. januára 2024 v hlavnom meste Huelva (Štadión Antonia Toleda). Claudia Iglesias strelila jediný gól hlavou (min 32), po asistencii Raquel Morcillo pri rohovej akcii.

24. januára 2024 klub Huelva oznámil začlenenie Rikke Dybdahla (Lemvig, 1997) z Fortuna Hjørring, kde hrá od decembra 2022. Podpísala zmluvu do leta 2024. Patrila do klubov: Lemvig GF, Thisted FC, Team Viborg, Vildbjerg SF a Thy-Thisted Q. Bola medzištátnou futbalistkou Dánska WU16, WU17, WU19 a WU23.

Klub Sporting Huelva vyhral na hosťovaní v Granade (0:1) v Lige F (14. zápas). Pre tím Huelva to bolo prvé víťazstvo na turnaji. Táto konfrontácia sa odohrala 21. januára 2024 v Granada CF Sports City. Jediný gól strelila Laia Ballesté, keď premenila penaltu (min 30). Najvyšší trest spáchala Esther Martín-Prieto na Patrícii Hmírovej. Lauri a Edna dokončili s drevom.

Sporting Huelva padá v Copa de la Reina. Prehrali doma proti Realu Sociedad (1:4). Táto jednozápasová konfrontácia osemfinále sa hrala 14. januára 2024 na štadióne Antonia Toleda Sáncheza. Nerea Eizagirre otvorila skóre premenením penalty (min 4). Ostatné góly tímu San Sebastian strelili Franssi po chybe brankárky Chelsea Ashurst (min 37); Manuela Vanegasová ľavou nohou po rohu (min 61); a Synne Jensen, tiež ľavonohou a odrazenou do Katarzyny Konat (min 84). Asistencie si pripísali Andreia Jacinto a Ale Bernabé. Andalúzsky cieľ splnila María Ruizová (1:1, min 7), keď zakončila hlavičkou z podania Isiny Corteovej.

9. januára 2024 Sporting Club Huelva oznámil návrat do tímu nigérijskej stredopoliarky Joy Ebinemiere Bokiri z Atasehir Istanbul. V sezóne 2018-2019 hrala za klub Huelva.

Sporting Huelva prehrala doma s FC Sevilla (1:3) 7. januára 2024. Táto konfrontácia sa odohrala na Ciudad Deportiva Recreativo (Štadión Antonia Toleda Sáncheza), čo zodpovedá 13. zápasu ligy F. V 36. minúte po centri z pravého krídla Lucíe Rodríguezovej poslala do vedenia Sevillians Cristina Martín-Prieto (min 36). Miku vyrovnala skokom po centri Patrície Hmírovej (min 39). Klára Cahynová dala na 1:2 (min 49) po podaní Rosy Otermínovej. Otermín opäť asistovala Cristine Martín-Prietovej na konečných 1:3 (min 90+5).

DEBUTY ŠVÉDSKA ÚTOČNÍKA GUSTAFSSONOVÁ

Švédska útočníčka Lovisa Gustafssonová debutovala za tím Huelva proti FC Seville, do hry sa zapojila v 79. minúte a nahradila Patríciu Hmírovú. Lovisa Gustafsson (1994) je podpisom tohto zimného trhu. Podpíše zmluvu do konca tejto sezóny 2023-2024. Pochádza zo švédskeho klubu IFK Norrköping, do ktorého patrila od roku 2018. V roku 2023 odohrala 20 zápasov (Damallsvenskan) a strelila gól, po tom, čo sa zotavila zo zranenia. 16. novembra 2023 bola oficiálne oddelená od tohto klubu. Celkovo strelila 28 gólov v 79 zápasoch s IFK Norrköping. Začínala v kluboch Östersunds DFF a Gustafs GoIF.

Sporting Huelva prehral na hosťovaní v Levante UD (2:0) v Lige F (12. zápas, posledný v roku 2023). Táto konfrontácia sa konala 16. decembra v Ciudad Deportiva Buňol. Prvý gól strelila Alba Redondo (min 73), po akcii Ángela Sosa a asistencie Gabi Nunes. Estela Carbonell expandovala (min 78) a strelila prvý gól ľavou nohou pre tím. Alba Redondo trafila brvno (min 61).

Sporting Huelva prehral doma s Realom Sociedad (1:2) 9. decembra. Táto konfrontácia sa odohrala v Recreativo Sports City, čo zodpovedá jedenástemu dňu Ligy F. Po odraze Ana Carol Mirari Uria posunula tím San Sebastian do vedenia (min 21). Po rohu a po podaní Maríe Cienfuegos vyrovnala hlavičkou obrankyňa Katarzyna Konat (min 40). Synne Jensenová zabezpečila Realu víťazstvo (min 73) zavŕšením protiútoku po akcii Andreia Jacinta. Patri Ojeda trafila žrď. Iván Rosado debutoval ako tréner tímu Huelva. Real pridal svoje prvé víťazstvo v tomto ťažení mimo Zubietu.

27. novembra 2023 Sporting Club Huelva oznámil, že Juan Manuel Rosado Mojarro z Huelvy (Iván Rosado v čase, keď bol futbalistom) podpisuje ako nový tréner do konca sezóny. Pochádza z Juvenilu A z Recreativo Huelva. Narodil sa v roku 1974, hrával ako útočník za kluby Recreativo Huelva, Rayo Vallecano, Osasuna, Xerez Deportivo a Málaga CF. 24. apríla Antonio Toledo oznámil, že už nebude trénovať prvý tím, aj keď bude pokračovať ako športový riaditeľ klubu Huelva. Jenny Benítez bola provizórnou trénerkou vo Valdebebase proti Realu Madrid.

Sporting Huelva prehral na hosťovaní v Reale Madrid (5:2) v desiaty deň Ligy F. Táto konfrontácia sa odohrala 26. novembra vo Valdebebas. Skóre otvorila v 37. minúte Athenea del Castillo po akcii Marisa García. Athenea odohrala 100. zápas ako hráčka Realu Madrid. Druhý gól strelila Olga Carmona (min 39) a skóre predĺžila Hayley Raso (min 42). Zúčastnila sa Ivana Andrés. V druhom polčase Isina Corteová zmazala náskok Andalúzky (min 57). Caroline Møller Hansen skórovala dvakrát v priebehu jednej minúty (63 a 64). Athenea sa zúčastnila. María Cienfuegos počítala konečný výsledok 90+2. Tím Huelva zostáva na spodnej pozícii s jediným bodom v desiatich zápasoch. V Madride debutovala mládežnícka zostava Sarai Gómez, ktorá nastúpila v 82. minúte namiesto Jessicy De Filippo.

Sporting Huelva prehral na hosťovaní v Eibare (1:0) v deviaty deň Ligy F. Táto konfrontácia sa hrala 18. novembra na štadióne Ipurua. Jediný gól strelila Andrea Álvarez (min 81), na ktorý prihrala Andrea Sierra. Prvý ženský tím SD Eibar tak debutoval doma proti spodnému klubu Sporting Club Huelva, zatiaľ bez víťazstva na tomto turnaji. Jenny Benítezová viedla mužstvo z lavičky, kvôli sankcii uvalenej na hlavného trénera.

Sporting Huelva prehral doma s Realom Betis (1:3) 11. novembra. Táto konfrontácia sa odohrala na športoviskách CD Lamiya, čo zodpovedalo ôsmemu dňu Ligy F. Po centri Carla Armengola sa vlastným gólom Patria Ojedu dostala tím Sevilly do vedenia (0:1, min 11). Rosa Márquezová rozšírila premenením penalty, ktorej sa na seba dopustila Raiderlin Carrasco (0:2, min 45+3). Po tomto incidente bol vylúčený miestny tréner Antonio Toledo. Laia Ballestéová uzavrela rozdiel priamym kopom (1:2, min 73). Futbalistky Huelvy štyrikrát vystrelili do dreva. Tiffany Cameronová stanovila konečný výsledok po odrazenej lopte (1:3, min 90+2). Sporting zostáva v F lige bez víťazstva a má iba jeden bod.

Sporting Club Huelva vyhral (0:1) a vyradil Real Unión Tenerife. Kráľovský pohár 2023-2024 sa vrátil na Mestský štadión Argelio Tabares v meste Santa Úrsula (severne od Tenerife). Zodpovedalo to tretiemu kolu jednozápasovej súťaže, 8. novembra 2023. Jediný gól strelila Kanaďanka Jessica de Filippo v 25. minúte po asistencii Maríe Cienfuegosovej. María Carvajal debutovala v prvom tíme Huelvy v oficiálnom zápase a ako štartujúca.

Sporting Huelva prehral na hosťovaní vo Valencii CF (2:0) 4. novembra. Táto konfrontácia sa odohrala na Estadi Antonio Puchades z Ciutat Esportiva VCF, čo sa týkalo siedmeho dňa Ligy F. Skóre otvorila María Molina (min 5), keď po odraze zakončila z okraja poľa. Claudia Florentino predĺžila (min 79) hlavičkou po rohovom kope Sara Tamarit. Futbalistky Valencie tak dosiahli prvé víťazstvo na domácej pôde. Zranenú Enith Salon nahradila čílska brankárka Antonia Canales. Andalúzsky tím v tejto súťaži stále nevyhral.

Sporting Huelva prehral doma s Atléticom Madrid (0:2) 21. októbra. Táto konfrontácia sa odohrala v Recreativo Sports City, čo zodpovedá šiestemu dňu ligy F. Sheila Guijarro otvorila skóre hlavičkou (min 31), po podaní Andrey Medinovej. Druhý gól bol dielom Cinty Rodríguezovej, taktiež hlavičkou, proti bývalému klubu po rohovom kope, ktorý zahrala Carmen Menayo (min 45+1). Leicy Santos trafila brvno.

Sporting Huelva prehral doma s Madridom CFF (1:3) 15. októbra. Táto konfrontácia sa odohrala na nedávno inaugurovanom štadióne Antonia Toleda Sáncheza (Ciudad Deportiva del Recreativo de Huelva), ktorý zodpovedá piatemu dňu Ligy F. Madridský tím dosiahol štvrté víťazstvo za sebou po prekonaní úvodného gólu, ktorý strelila Kanaďanka Jessica De Filippo (min 8) s prihrávkou od Maríe Ruiz. Luany da Silva vyrovnala (min 39). Katarzyna Konat dostala červenú kartu za dvojnásobnú žltú kartu (min 55). Slovinský brankárka Zala Meršnik zneškodnila dve penalty, za ktoré sa postavili Mônica Hickmann a Ana González (min 66 a 75). V 82. minúte Karen Araya z štandardky upravila na 1:2. Mônica Hickmannová dosiahla konečných 1-3, po rohu, ktorý zahrala Aida Esteveová (min 90). Mužstvo Huelvy v tejto Lige F stále nevyhralo (iba jedna remíza).

Sporting Huelva prehral na hosťovaní v Athletic Clube (3:0) 9. októbra. Táto konfrontácia sa odohrala v Lezame, čo zodpovedá štvrtému dňu ligy F. Skóre otvorila Marta Sanadriová (min 15, prvý gól pre Athletic). Sara Ortega rozšírila centrovanú strelu (min 46). Nahikari García stanovila konečný výsledok (min 90). Sporting zostáva po štyroch kolách turnaja bez víťazstva.
Levante Las Planas a Sporting Huelva vyrovnali 5. októbra (1:1). Táto konfrontácia sa odohrala na Estadi Les Planes, zodpovedajúca prvému dňu F Ligy, vtedy odloženej kvôli štrajku. Cristina Baudet posunula katalánsky tím dopredu (min 33), podávala ju Irina Uribeová. Po priamom kope a defenzívnom odraze Patri Ojeda pomohla Annou Sofiou Hagman vyrovnať skóre (min 80).
FC Barcelona zvíťazila na návšteve Huelvy proti Sportingu (1:2) v tretí deň Ligy F. Táto konfrontácia sa odohrala 1. októbra 2023 na štadióne Colombino. Katalánsky tím získal výhodu dvoch gólov, strelili ich Claudia Pina (min 24) a vlastný gól Patria Ojedu (min 90+1). Alexia Putellasová premrhala trestné strieľanie (min 79), zachránila ju Chelsea Ashurst. Laia Ballesté v nadstavenom čase (min 90+5) po podaní Patria Ojedu zmazala výsledok.
Sporting Huelva prehral (2:0) proti Granadille na Tenerife na začiatku sezóny v Lige F (2. zápas). Táto konfrontácia sa odohrala 17. septembra 2023 na štadióne La Palmera (San Isidro). Góly strelili Jassina Blom (min 33) a Esther Okoronkwo (min 80). Asistovali pri góloch Sandra Hernández a Agus Barroso.

3. septembra odohral Sporting Huelva svoj posledný zápas prípravnej sezóny. Prehrali s Granadillou Tenerife (3:1) v Campo Municipal Aceró v Los Llanos de Aridane (ostrov La Palma). Gól Huelvy strelila Raiderlín Carrasco.
30. augusta odohral Sporting Huelva svoj predposledný zápas prípravnej sezóny. Prehrali s anglickým Brightonom (1:2). Gól andalúzskeho tímu strelila Laia Ballesté (1:0, penalta).
Sporting bol na druhom mieste v Andalúzskom pohári. V semifinále zdolali Real Betis (2:1), 24. augusta. Góly Huelvy strelili Slovenka Patrícia Hmírová (1-1, min 65) a Astúrčanka Isina Corte (2-1, min 85). Vo finále prehrali so Sevillou (0:1).

29. júla prichádza k tímu poľská obrankyňa Katarzyna Konat (1996). Pochádza z talianskeho klubu ASD Pomigliano Calcio. V Poľsku hrala s tímami Medyk Konin (do roku 2019) a UKS SMS Łódź (do roku 2022).
28. júla sa stáva oficiálnym podpis kanadskej útočníčky Jessicy de Filippo (2001). Pochádza z nemeckého klubu FFC Turbine Potsdam, do ktorého vstúpila začiatkom roka 2023.
Miku Kojima (1999) sa 27. júla pripojila k tímu Huelva z Deportiva Alavés, japonská stredopoliarka, ku ktorej patrila štyri roky.
23. júla vstúpila do andalúzskeho klubu stredná obrankyňa Yannel Correa (1996). Narodila sa v Badajoze, obyvateľke Murcie v jej začiatkoch vo futbale a uruguajským rodičom. Bola členkou klubov Murcia, SPA Alicante, Albacete, Elche, Joventud Almassora a Real Oviedo. Je reprezentantkou Uruguaja.
K Sportingu Huelva prichádza toto leto aj útočníčka Anna Margrafová, ktorá prešla austrálskym futbalom v rokoch 2018 až 2022 s tímom Brisbane Roar a po súťaži v Nemecku s SV Meppen v sezóne 2022-2023 (2. Frauen-Bundesliga).
Poľská útočníčka Katarzyna Białoszewska (Tarnów, 1994) pochádza z klubu Śląsk Wrocław, z Orlen Ekstraligy (prvá poľská ženská divízia). V sezóne 2022-2023 odohrala 22 zápasov (14 gólov), aby turnaj dokončila na šiestom mieste. Súťažila aj s poľskými tímami Naprzód Sobolów a Tarnovia Tarnów.
20. júla bol rozšírený podpis Astúrskej stredopoliarky Maríe Cienfuegos (Langreo, 2001). Pochádza z Villarrealu. Do klubu Castellón vstúpila v roku 2020 po tom, čo pôsobila v Oviede.
19. júla Sporting Huelva oznámil svoju prvú posilu v sezóne 2023/2024: Astúrska útočníčka Isina (Isabel Corte Peláez, Riaño, 1996). Pochádza z Ovieda, do ktorého zo základných kategórií patrila trinásť rokov a stala sa kapitánkou mužstva. Začínala v kluboch Infiesto a Arriondas, tiež v Astúrii.
Andalúzsky futbalový klub oznámil kontinuitu Chelsea Ashurst, Zala Meršnik, Patri Ojeda, Sandra Castelló, María Ruiz, Ana Carol Dias, Paula Romero, Raiderlin Carrasco, Sofia Hagman, Bárbara López, Laia Ballesté, Patrícia Hmírová a Cristina Gey.
Na druhej strane, toto leto 2023 opúšťajú klub Huelva: Amanda Edgren, Athena Kühn, Patrycja Balcerzak, Vanesa Santana, Laura Blasco, Ana de Teresa, Therese Simonsson, Berglind Ágústsdóttir, Stefanie da Eira a Stephannie Blanco.
YANNEL  CORREA

YANNEL CORREA

  • Klub: Sporting de Huelva
  • Aktualizácia: 20 AUG 2023
V posledný deň Ligy F sa Sporting Club de Huelva podarilo udržať v tejto najvyššej národnej kategórii. Andalúzsky tím porazil Levante Las Planas (2:0) na štadióne Lamiya 20. mája 2023. Góly strelili o tri minúty: Pachu Ojeda (min. 19, penalta prepustila Esther Martínová) a María Ruiz (min. 22, po akcii Bárbary Lópezovej). Drevo poslali Patrícia Hmírová a opäť Pachu Ojeda. Klub má za sebou 18. sezónu v elite, 2023-2024.
V deň zápasu 29. ligy F v Murcii, Alhame a Sportingu Huelva remizovali (0:0), 13. mája. Patrícia Hmírová zakončila z brvna (min 16). V 58. minúte sa zásielky od Any Carol dotkla Judith a lopta trafila žrď.
V deň zápasu 28. ligy F na andalúzskej pôde remizovali Sporting Huelva a Villarreal (1:1), 7. mája v Lamiyi. Sheila Guijarro strelila gól za groguete futbalistky využitím odrazu, po akcii Pancha Lara (min 69). Ana Carol Dias hlavou vyrovnala (min 74).
V deň zápasu 27. ligy F na katalánskej pôde FC Barcelona porazila 30. apríla Sporting de Huelva (3:0). Týmto víťazstvom bol tím Blaugrana matematickým spôsobom vyhlásený za šampióna F League. Barcelona otvorila skóre v 39. minúte cez Laia Codina v podaní Claudia Pina. Na 2:0 upravili v 63. minúte, keď spredu zakončovala Jana Fernándezová za asistencie Ingrid Engen. Asisat Oshoala zavretý (min 89), lov loptičky v okolí po hre Jany v korune. Jonatan Giráldez urobil veľa úvodných striedaní.

V deň zápasu 26. ligy F prehral Sporting Huelva doma proti Madridu CFF (1:2), 23. apríla. V piatej minúte andalúzsky tím otvoril skóre cez Berglind Rós Ágústsdóttir pri podaní Raiderlina Nazaretha Carrasca. Vyrovnala Racheal Kundananji (min 47), za asistencie Sandra Villafaňe. Víťazný gól Madridu bol dielom Flora Bonsegunda, prihrávka Grace Chanda (min 85).
V deň zápasu 25. ligy F na štadióne Puchades porazil Sporting de Huelva 16. apríla Valenciu (1:2). Valencijský tím získal výhodu v 3. minúte, keď definovala Ana Marcos po centri od Macarena Portales. Andalúzsky tím premenil dvoma penaltami. Prvú penaltu premenila Laia Ballestéová (min 34). Marta Carro sa ho dopustila na Sofii Hagman. Z brvna zakončili Macarena Portales (min 76) a Berglind Ágústsdóttir (min 78). Ďalší trest v nadstavenom čase. premenila Patrícia Hmírová (min 90+5). Dopustila sa ho brankárka Enith na Ágústsdóttir.
V deň zápasu 24. ligy F v Huelve prehral Sporting 2. apríla s Realom Betis (0:1). Po prihrávke Laury Moreno strelila v 90. minúte jediný gól zápasu Lucía León.
V deň zápasu 23. ligy F prehral Sporting de Huelva na návšteve Tenerife proti Granadille (2:0), 25. marca na štadióne La Palmera. Góly strelili Koko Ange (min 19, po akcii Gift Monday) a María José Pérez (min 87, v osobnom ťahu, po asistencii Yerliane Moreno). Pisco zakončila z brvna (min 90). Pre ostrovný tím to znamenalo tretie víťazstvo v rade.
V deň zápasu 22. ligy F prehral Sporting de Huelva proti Levante UD (0:3), 19. marca v Lamiya. Skóre otvorila Mayra Ramírez v podaní Leireho Baňosa (min 15). Erika González rozšírila po zákroku Tatiany Pinto (min 22). Alba Redondo stanovila konečný výsledok ľavou nohou za asistencie Maríe Méndez (min 86). Útočníčka La Manche tak strelila dvadsiaty gól v sezóne. Mayra a Andonova navyše poslali drevo. Anglická brankárka Chelsea Ashurst (Leeds, 1990) pridala stý zápas v sparťanskom drese. V 87. minúte debutovala Eva Cintado.
V deň zápasu 21. ligy F na pôde Euskadi prehral Sporting de Huelva s Deportivom Alavés (2:1) 11. marca. Stefanie da Eira posunula Andalúzky dopredu po akcii Therese Simonssonovej (min 4). Camila Sáez z priameho kopu ľavačkou vyrovnala (min 45+1). Víťazný gól Gasteiza dosiahla hlavou Elba Vergés po odraze od brankárka Chelsea (min 57). Za dvojitú žltú kartu bola vylúčený Raiderlín Carrasco (min 85). Po tejto porážke sa predstavenstvo Sporting Club de Huelva, ktoré sa zišlo v pondelok popoludní, rozhodlo neakceptovať rezignáciu Antonia Toleda a Jenny Benítezovej ako trénerov tímu.
V deň zápasu 20. ligy F prehral Sporting v Huelve s Athletic Club (2:3), 4. marca na štadióne Lamiya. Amanda Edgren (min 2) a Stefanie da Eira (min 7) dostali pred Andalúzky. Pri oboch góloch asistovala Bárbara López. Tím Euskadi otočil skóre cez Claru Pinedo (min 26), Paula Arana (min 45) a Yulema Corres (min 58, podávajúca Nerea). Yulema asistovala na 2:2 a hlavičkovala aj brvno.
V deň zápasu 19 Ligy F vo Valdebebas prehral Sporting de Huelva s Realom Madrid (1:0) 12. februára. Jediný gól strelila Caroline Møllerová (min 86) po asistencii Sandie Tolettiovej z pravého krídla. Je to dvanáste víťazstvo v lige za sebou. Alberto Toril rotoval v portáli a tentokrát hrala Francúzka Méline Gérard.
V deň zápasu 18. ligy F, 5. februára na andalúzskej pôde (Lamiya), Sporting de Huelva prehral s Atléticom de Madrid (1:3). Skóre otvorila po odrazenej lopte Ludmila da Silva (min 42). Irene Guerrero dokončila drevo (min 45). Rozšírili v druhej časti Estefanía Banini (min 50, pri podaní Irene) a Češka Andrea Stašková (min 60, hlavička, po rohovom vhadzovaní Leicy Santos). Andrea a Ľudmila navyše strieľali do dreva. V nadstavenom čase (min 90+3) zatiahla Therese Simonssonová s asistenciou Patrície Hmírovej.
Sporting Huelva prehrala na štadióne Jesúsa Navasa proti Seville (1:0) 1. februára 2023. Tento zápas zodpovedal hraciemu dňu 16 ligy F (v tom čase odloženého). Jediný gól strelila po siedmich minútach Cristina Martín-Prieto s asistenciou Amandy Sampedrovej po akcii Naga Calderóna. Drevo portálu dokončili Sandra Castelló (min 38), Martín-Prieto (min 40) a Toni Payne (min 72). Athena Kühn bola vylúčená za dvojitú žltú kartu (min 64).

V deň zápasu 17 ligy F na pôde Euskadi prehral Sporting de Huelva s Realom Sociedad (4:0) 29. januára. Skórovali Amaiur Sarriegi (min 56); Synne Jensen, dva (min 88 a 90); a Izarne Sarasola (min 90+2, ľavák, po odmietnutí), v Zubiete. Maddi Torre a Nerea Eizaguirre (dvaja) sa zúčastnili.

Sporting de Huelva prehral s Realom Sociedad v semifinále Španielskeho superpohára (1:0), 18. januára na štadióne Romano José Fouto (Mérida, Extremadura). Jediný gól dosiahla Ale Bernabé krížnou strelou ľavačkou v podaní Nórky Synne Jensen (min 64). Amaiur Sarriegi zakončila žrď.

Islandská futbalistka Berglind Rós Ágústsdóttir (1995) je druhou zimnou posilou Sportingu Huelva. Dokáže hrať na rôznych pozíciách. So švédskym klubom KIF Örebro (Damallsvenskan) súťažila od roku 2021. Podpísaná do leta 2023. Pochádza z islandských klubov Knattspyrnufélagið Valur a Íþróttafélagið Fylkir.
Švédska útočníčka Therese Simonssonová (1998) je prvou zimnou posilou Sportingu Huelva. S klubom Linköpings FC (Damallsvenskan) súťažila od roku 2021. Podpísaný do leta 2023. Pochádza z klubov Vasalunds IF, Älta IF, IK Uppsala, AIK a Umeå IK.

V deň zápasu 15 Ligy F hranej na andalúzskej pôde Sporting de Huelva prehral s FC Barcelona (0:3) 14. januára. V 21. minúte strelila Asisat Oshoala šiesty gól v lige hlavou (0:1). Po zblokovanej strele Bronzovej zvýšila Mariona (0:2, min. 31). Opakovali za stavu 0:3: Oshoala definovala po Marioninej hĺbkovej prihrávke (min 57). Salma Paralluelo vystrelila na žrď.
Sporting Huelva vyrovnal na hosťovaní v Reale Betis (0:0), v deň štrnásteho zápasu F Ligy. Hralo sa v Luis del Sol Sports City 8. januára 2023. Pri tejto remíze dosiahol tím Huelva 17 bodov, jeden zápas od dosiahnutia polovice súťaže.
V deň zápasu 13 Ligy F sa hralo na pôde Huelvy (Lamiya), Sporting de Huelva remizoval s Granadillou Tenerife (2:2), 18. decembra. Ostrovný tím premárnil výhodu dvoch gólov, ktoré strelila Belgičanka Jassina Blomová: prvý pri strele ľavou nohou pri podaní Pisca (min 33); a druhý gól po asistencii Ange Koko (min 36). Andalúzskemu tímu sa v nadstavenom čase podarilo vyrovnať cez Pachu Ojedu z Gran Canaria (min 90+1, hlavička, po priamom kope María Ruiz); a Cristina Gey (min 90+6, po chybnom priradení za Andreu Marrero k brankárke Noelii Ramos). Švajčiarka (pôvodom Portugalec) Stefanie da Eira odohrala prvé minúty v drese Sportinguista (nastúpila v 82) po tom, čo sa zotavila zo zranenia, ktoré utrpela v prípravnej sezóne. Sporting končí v roku 2022 na siedmom mieste, aby pokračoval v súťaži proti Realu Betis 8. januára.
V deň zápasu 12 F Ligy 11. decembra porazil Sporting de Huelva Villarreal (2:3) na Mini Estadi v José Manuel Llaneza Sports City. Žlté góly narátali Claudia Iglesiasová (min. 59, pri podaní Fatou Kantehovej) a María Llompartová (min. 84. z penalty, rukou Sandra Castelló). Andalúzske góly strelili Ana de Teresa (min 68, hlavička, asistencia Raiderlin Vargas), María Ruiz (min 80, jej prvý gól) a Patrycja Balcerzak (min 90+4, hlavička, podávala Pachu Ojeda). Castelló dostala za akciu z penalty priamu červenú.
4. decembra, v deň zápasu 11 ligy F, remizovali Sporting de Huelva a Deportivo Alavés na pôde Huelvy (2:2). Po akcii Carla Armengol, Cristina "Sole" Auñón posunula tím Euskadi dopredu (min 11). Slovenská futbalistka Patrícia Hmírová zariadila vyrovnanie premenením penalty (min 63), ktorej sa dopustila Alba na Bárbaru. Po centri Ane Miren si Patri Ojeda skórovala na vlastnú bránu na 1:2 pre Alavés (min 75). Konečný výsledok stanovila Laia Ballesté zakončením hlavičkou po rohovom kope Hmírovej (min 78). Sandrá Castelló poslala brvno.
V desiaty deň F League, 26. novembra, vyhral Sporting de Huelva vo Fuenlabrade (Štadión Fernanda Torresa) nad Madridom CFF (2:3). Ana de Teresa posunula tím Huelva do vedenia (min 29) po akcii medzi Ojedom a Edgrenom. Práve Amanda Edgren asistovala Patrícii Hmírovej, aby futbalistka Slovenska zvýšila prevahu (min 47). Flor Bonsegundo (ex Sporting) uzavrela medzeru v podaní Racheala Kundananji (min 55). Gabi Nunesová zakončila nožničkami vyrovnanie (min 75) po odmietnutiach. Víťazný gól Andalúzie strelila v nadstavenom čase (min 90+2) Poľka Patrycja Balcerzak. Proti Madrid CFF dosiahla Patri Ojeda 150 oficiálnych súťažných zápasov so Sportingom od sezóny 2017-2018.
Na štadióne Colombino v Huelve Sporting stratil všetky tri body proti Realu Madrid (0:1) v deň zápasu 9 turnaja 19. novembra. Jediný gól strelila Athenea del Castillo (min 34) po asistencii Nahikari García a akcii Olgy Carmonovej. Na strane Huelvy dokončila drevo Sandra Castelló.
V ôsmy deň Ligy F, 5. novembra, prehral Sporting de Huelva na pôde Valencie proti Levante UD (3:0). Skórovali Natasa Andonova, dva (min 25 a 65) a Alba Redondo (min 50).
V konfrontácii, ktorá prebiehala v prvý deň, 2. novembra v Huelve (Lamiya), sa Sporting de Huelva a Sevilla vyrovnali jednému. Jessica Martínez zakončila žrď. Silvia Meseguer poslala Sevillu do vedenia po odrazenej lopte (min 24). Už v nadstavenom čase dostali červenú kartu sevillistky Klára Cahynová a Teresa Mérida; Sandra Castelló z diaľky vyrovnala pre Sporting (min 90+5).
30. októbra, v deň zápasu 7 ligy F, dosiahol Sporting de Huelva svoje prvé vonkajšie víťazstvo v sezóne, keď porazil Levante Las Planas 1:2 na katalánskej pôde. V 16. minúte Amanda Edgrenová posunula andalúzsky tím dopredu. Irina Uribe zakončila žrď (min 45+3). Ďalšia švédska futbalistka Anna Sofia Hagman dala v 62. minúte ľavou nohou na 0:2. María Ruiz debutovala v tíme Huelva v 79. minúte. V nadstavenom čase Mari Paz Vilas zmazala po príjme od Rita Chikwelu.
V Lige F prehral Sporting de Huelva doma (Lamiya) proti Realu Sociedad (0:2), 22. októbra v šiesty deň zápasu. Úvodný gól strelila Amaiur Sarriegi. Aj v prvom polčase Mirari Uria zakončila z brvna, rovnako ako Vanesa Santana. V druhom polčase poslala do brvna aj Slovenka Hmírová. V dodatočnom čase odsúdila Jensen po Nereovej akcii.
Na ihrisku Wanda Alcalá 15. októbra (piaty deň) Sporting de Huelva prehral s Atléticom de Madrid (5:0). Ajibade dostala poker gólov (tri v druhom polčase) a zavŕšila penaltu, ktorú premenila Ludmila a ktorú si na seba pripísala Patri Ojeda. Cinta Rodríguez čelila Sportingu prvýkrát po odchode v lete.
V deň zápasu 4 F League na štadióne CD Lamiya, 1. októbra, zaznamenal Sporting Club Huelva svoj štvrtý bod v tejto kampani vyrovnaním proti Valencii CF (0:0). Útočníčka z Ayamontu Bárbara debutovala ako štartérka v tíme Huelva.
V tretí deň F Ligy porazil Sporting Huelva Alhama CF ElPozo (1:0), v debute na štadióne CD Lamiya. Gól Bárbary Lópezovej osem minút od konca, z 24. septembra, stačil. Švédka Sofia Hagman predĺžila po podaní Chelsea pre Barbaru; prišla žena z Ayamontu, kontrolovane sa otočila a prešla k sieťam. Prvý gól v lige F.
Sporting de Huelva porazil Athletic Club na začiatku F ligy, 18. septembra v Lezame. Víťazstvo tímu Bilbao si pripísali Jone (min 1), Peke (min 37) a Azkona (min 45).

Do tímu z Huelvy prichádza severoamerická útočníčka Mariah Lee (Covington, King County, Washington, 1996). Pochádza z dánskeho klubu Nordsjælland. Hrala aj za tímy Celtic Glasgow (Škótsko, 2021), OL Reign (krátka etapa v USA, 2020) a FF Lugano (Švajčiarsko, 2019). Začínala v univerzitných tímoch Stanford Cardinal a Wake Forest Demon Deacons v Severnej Amerike.
1. augusta 2022 začal Sporting Huelva prípravnú sezónu pod vedením Antonia Toleda, ktorej úvodná príprava prebieha na obecnom ihrisku Péreza Cubillasa. V trénerskom štábe prvého tímu pokračujú Jenny Benítez a Julián Pérez, novým je Miguel Limón.
Po ročnom hraní v lige Iberdrola s Realom Betis začína švajčiarska stredopoliarka (pôvodom Portugalska) Stefanie da Eira (Thun, 1992) v Sporting Huelva. Podpíše zmluvu na 2022-2023. Rozsiahlo prispievala do švajčiarskych tímov Thun, Basel, Zürich, Grasshoppers Zürich a Young Boys Bern. Začínala v klube Rot-Schwarz.
Útočníčka Malagy María Ruiz Gámez (Almáchar, 2001) pochádza z Dépor Abanca A Coruňa, s ktorým v Reto Iberdrola nastrieľala pätnásť gólov. Štartovala v Málage CF, s ktorou debutovala v najvyššej národnej kategórii.
Angažovaná je aj slovinská brankárka Zala Meršnik (Maribor, 2001). Je prepojená na dva roky. Patrila v nemeckej Bundeslige do Turbine Potsdam (2019-2022). Začínala v Slovinsku s klubom ŽNK Pomurje Beltinci.
Do tímu z Huelvy prichádza aj katalánska stredná obrankyňa Laia Ballesté (l'Ampolla, Tarragona, 1999). Pochádza z Rayo Vallecano, po prechode cez kluby Logroňo, Alavés a základné tímy Valencie.

Poľská stredopoliarka Patrycja Balcerzak podpísala zmluvu so Sportingom na túto sezónu 2022-2023. Narodená v roku 1994 pochádza z nemeckého klubu Sand (Bundesliga), do ktorého tri roky patrila. Hrala aj v Poľsku za tímy Górnik Łęczna (2018-2019), Medyk Konin (2014-2018), Pogoń Szczecin, Ostrovia Ostrówek a Mosir Sieradz. V roku 2019 na Algarve Cupe strelila gól pri víťazstve Poľska proti Španielsku (3:0).

19. júla 2022 zverejnil Sporting de Huelva začlenenie slovenskej reprezentácie Patrície Hmírovej. Je futbalistka ktorá vie hrať na oboch krídlach v útoku a tiež sa zapájať do útoku. Pochádza z Apollon Limasol (Cyprus), vystavuje andalúzsky klub.
Z cyperského Apollona Limassolu pochádza aj švédska ľavonohá stredopoliarka Sofia Hagman (1997). V rokoch 2016 až 2021 hrala vo Švédsku s Kristianstads DFF.
Levante UD zapožičalo do klubu z Huelvy baleárskeho útočníka Ana de Teresa (Ibiza, 2001). V posledných dvoch kampaniach hrala, aj na hosťovaní, najprv v Rayo Vallecano a potom v SD Eibar, obe v tom čase v lige Iberdrola. Začínala v základných tímoch klubu Levante UD.
Laura Blasco (2002) pochádza z Córdoby, z Reto Iberdrola, po tom, čo súťažila v základných tímoch Valencie. Zvyčajne pôsobí ako vedľajší alebo jazdný pruh na ľavej strane.
Útočníčka Bárbara López Gorrado (Ayamonte, 2005) trénuje s prvým tímom.
Zmluva je predĺžená so švédskou stredopoliarkou Amandou Edgrenovou, obrankyňou Huelvy Paulou Romero, argentínskou obrankyňou či stredopoliarkou Vanesou Santanou, útočníčkou Huelvy Cristinou Gey, anglickou brankárkou Chelsea Ashurst, obrankyňou z Gran Canaria Patri Ojeda a stredopoliarka Sandra Castelló (kapitánku čaká už desiata sezóna v tíme).
Nepokračujú útočnice Mayra Ramírez (Kolumbia), Fatou Kanteh (Banyoles/Gambia) a Ana Marcos. Nepokračuje ani v tíme Cinta Rodríguez, teraz v Atléticu Madrid.

Sporting de Huelva sa dostal do finále Copa de la Reina 24. mája 2022, keď porazil Granadillu Tenerife (0:1) v semifinále na štadióne Santo Domingo (Alcorcón, Madrid). Jediný gól strelila Pachu Ojeda z Gran Canaria (min 74), keď zakončila hlavičkou po priamom kope Cinta Rodríguez Costa. Vo finále 29. mája v Alcorcón vyhrala FC Barcelona 6:1. Jediný gól andalúzskeho tímu strelila Sandrá Castelló (2:1, min 62) po odrazených lopte.

1. mája 2022 Sporting Huelva matematicky dosiahol stálosť v Iberdrola lige, keď porazil Deportivo Alavés na pôde Huelvy (2:1), dva dni od jej konca. V budúcej sezóne bude opäť súťažiť v najvyššej kategórii už sedemnásty rok. Po tom, ako Alba Aznar získala vedenie, Andalúzsky tím prišiel zozadu s gólmi Hannah Keane a Ana Marcos. V ten istý deň uprednostnil remízu SD Eibar v Unbe proti Villarrealu (1:1).

Sporting Huelva druhýkrát vo svojej histórii sa dostal do semifinále Copa de la Reina, a preto v máji sa dostal až do Final Four. Andalúzsky tím zdolal Madrid CFF doma po predĺžení (1:2), na štadióne Matapiñonera (San Sebastián de los Reyes). Obidva góly strelila Anita Marcosová. V 26. minúte dostal tím Huelva do vedenia; Sevillská útočníčka po individuálnej akcii Američanky Hannah Keaneovej prehlavičkovala brvno a odrazenú loptu zachytila, aby druhý pokus nepremárnila. Šesť minút po prestávke vyrovnala Brazílčanka Geyse Ferreiraová. Štvrťhodinu po 90-ke dostala červený kartón presne Geyse. Sporting do semifinále sa prebojoval až v predĺžení (min 121), keď Anita zamierila v službách Kolumbijčanky Mayry Ramírezovej.

Sporting Huelva sa dostal do štvrťfinále Copa de la Reina 2021-2022, keď porazil Atlético de Madrid v jedinom zápase (2:1) na pôde Huelvy (Estadio Nuevo Colombino), 3. marca. Góly strelili Severoameričanka Hannah Keaneová (1:0, min 37) a Kolumbijčanka Mayra Ramírez (2:0, min 64). Vo štvrťfinále si tím zmeria sily s Madrid CFF na pôde Madridu.
V predchádzajúcom kole vyradili 26. januára Oviedo (1:4) na pôde Astúrie (športovisko Tensi). Skórovali Ana Marcos (dve), Mayra Ramírez (penalta) a Amanda Edgren.

Dňa 18.1.2022 Sporting Huelva oznámil podpísanie švédskej ofenzívnej stredopoliarky Amandy Edgrenovej (Skee, Strömstad, 1993). Pochádza zo švédskeho Kristianstads DFF, s ktorým súťažíla od roku 2015 (152 zápasov/34 gólov). Ďalšími tímami sú od začiatku Öjersjö IF, Björndammens BK, Qviding FIF, Kopparbergs/Göteborg FC (2011-2014) a Limhamn Bunkeflo IF (2014). V roku 2017 debutovala v národnom tíme proti Francúzsku (v 82. minúte vystriedala bývalú madridskú hráčku Sofiu Jakobssonovú).
Okrem toho brazílska obrankyňa Ana Carol Dias de Almeida (Rio de Janeiro, 1990) sa vracia do Sportingu Huelva na tomto zimnom trhu 2021-2022. V Iberdrola lige sa opäť objavila na ihrisku Wanda Alcalá proti Atléticu Madrid (prehra 3:2) 16. januára (odohrala posledných dvadsať minút). Debutovala ako štartérka proti Levante UD (1:1), 30. januára. Zmluvu podpisuje do roku 2023. V roku 2021 súťažila v Číne so Sichuanom z mesta Chengdu.

Stephannie Blanco (Amubrí, Talamanca, 2000) utrpela vážne zranenie počas zápasu kostarickej reprezentácie proti Jamajke na štadióne DRV PNK vo Fort Lauderdale (Miami, Florida), 24.10.2021. Stredoamerická stredná obrankyňa Sportingu de Huelva utrpela roztrhnutie predného krížneho väzu v pravom kolene, ako aj vonkajšie chondrálne ochorenie v tom istom kolene.

Antonio Toledo sa vracia v lete 2021 do vedenia prvého tímu Sporting Huelva v lige Iberdrola, vo svojom šestnástom projekte v najvyššej národnej kategórii. Prípravné zasadnutia sa začali 2. augusta a prebiehali v prvých týždňoch medzi štadiónom Pérez Cubillas na Huelve a plážou La Bota v Punta Umbría. Nerea Ontiveros je novou trénerkou Sporting B.
Do 15. augusta klub Huelva odhalil týchto osem dodatkov:
Dánska stredopoliarka Freja Sørensen Abildå (1998) pochádza z Brøndby IF.
Do klubu Huelva vstupuje aj útočníka Anita Marcos (Sevilla, 2000); v kampani 2020-2021 odohrála na hosťovanie z Atlética de Madrid, najskôr v škótskom Celtic de Glasgow a zo zimného trhu vo Valencii.
Do roku 2023 podpísala kostarická, stredná obrankyňa Stephannie Blanco (Talamanca, 2000). Pochádza z Dépor Abanca.
Stredná záložníčka Cristina "Chini" Pizarro (Madrid, 1989) pochádza z EDF Logroňo. Má za sebou rozsiahlu kariéru v kluboch Atlético de Madrid, Rayo Vallecano, Sant Gabriel a Real Sociedad.
Severoamerická útočníka Hannah Keane (Sacramento, Kalifornia, 1993) pochádza zo Sporting Braga (Portugalsko). Odohrála tiež v Austrálii (Alamein FC), Nemecku (FF USV Jena) a v kalifornských univerzitných súťažiach.
Americká brankárka Emily Dolan (Wilmington, 1994) prichádza z Realu Betis (v sezóne 2020-2021 utrpela vážne zranenie kolena).
Krídelníčka Leticia Méndez (Madrid, 1992) pochádza z EDF Logroňo, po prechode cez Atlético de Madrid, Levante UD, Madrid CFF a Málagu.
Z EDF Logroňo pochádza aj Judith Luzuriaga (Nájera, La Rioja, 1999).

TÍM ZATVORIL KAMPAŇ 2020-2021 NA DESIATOM MIESTE

Sporting de Huelva, ktorý trénovála Jenny Benítez, dosiahol pohodlný pobyt v lige Iberdrola. V tejto kampani 2020-2021 skončilo na desiatom mieste so 44 bodmi, rovnako ako Valencia a o štyri viac ako Athletic Club.
Andalúzsky klub začiatkom júla oznámil, že v sezóne 2021-2022 nebude pokračovať: Severoameričania Anna Buhigas (brankárka), Mikela Waldman a Claire Falknor; Jeni Morilla, Japonka Yoko Tanaka, Kolumbijčanka Sofía García a Slovinka Pamela Begić.
Pokračovať nebude ani aragonská Sandra Bernal. "Ukázala hodnoty klubu počas piatich sezón v Huelve; jej vzťah so Sporting Clubom sa končí v sezóne v ktorej nemala vedúcu úlohu až do jej posledného úseku (13 minút proti Eibaru, dve proti FC Barcelona a 69 proti Santa Terese ako štartérka) po dlhom zranení členka", uviedol subjekt Huelva. Obrankyňa Paula Romero Chaparro (Huelva, 1998) bude súčasťou prvého tímu v kampani 2021-2022 po odohraní posledných troch celých zápasov v lige Iberdrola 2020-2021. Ďalšia mládežnícka Andrea Baena debutovala proti Eibaru a zasiahla aj do posledných dvoch zápasov.

ZAČLENENIE NA ZIMNÝ TRH VEDENÝ TRÉNERKOM JENNYM

Klub Sporting Huelva začlenil do zimného trhu v roku 2021 kolumbijskú obrankyňu Sofíu Garcíu Gaviriu (Medellín, 2000). Sofía García môže odohrať ako na pravej strane tak aj v strednej časti obrany. Je súčasťou kolumbijského ženského tímu "A". Pochádza z klubu Deportivo Independiente Medellín-Formas Íntimas. V tíme Huelva sa stretáva s kolumbijskými futbalistami Mayrou Ramírezovou a Angelou Korinou Clavijo.
Jenny Benítezová bola od začiatku novembra 2020 novou trénerkou Sporting de Huelva, ktorá nahradila Antonia Toleda. Jenny debutovala proti Realu Betis na federatívnych poliach La Orden 4. novembra. Ten istý týždeň oznámil klub Huelva že Antonio Toledo je aj naďalej súčasťou technickej organizačnej schémy v práci športového riaditeľa.
Jennifer Benítez Ortíz (Huelva, 1984) bola jedenásť sezón futbalistkou v prvom tíme modro-bielych. 21. mája 2017 odohrala posledný zápas v Lige Iberdrola.Ženský futbal v Huelve zažil najväčší rozmach od leta 1998, v ktorom odohral CFF Estudiantes. V najvyššej národnej kategórii získal v sezóne 1998-1999 tretie miesto. Toto miesto zopakoval v kampani 1999-2000. V rokoch 2000-2001 skončil na štvrtom mieste. V nasledujúcom roku sa umiestnil na piatom mieste, rovnako ako v sezónach 2001-2002 a 2002-2003. V nasledujúcich troch rokoch sa umiestnili na šiestom, dvanástom a siedmom mieste. V roku 2006 bol klub s týmto predchádzajúcim názvom zrušený.
V Huelve došlo k novej reštrukturalizácii ženského futbalu, ktorú opäť viedli Antonio Toledo a Manoli Romero. Tímu s názvom Sporting de Huelva v záverečnom súboji s klubmi Real Sociedad a Rayco Las Palmas sa podarilo vystúpiť do Superligy. Vo svojich prvých dvoch kampaniach medzi elitou dosiahol desiate a jedenáste miesto.
Ich najväčším úspechom od tej doby bolo získanie Kráľovného pohára 17. mája 2015, keď na štadióne Álvarez Claro (Melilla) porazili Valenciu (2:1). Útočníčka Cristina Martín-Prieto (Sevilla, 1993, súčasná futbalistka Granadilla Tenerife) strelila historicky druhý gól. Trénoval tím Antonia Toleda.