Elitné slovenské rozhodkyne

ELITNÉ SLOVENSKÉ ROZHODKYNE
Slovenská rozhodkyňa Mária Súkeníková (Martin) si plní sen: ide v lete na ženské Euro v Anglicku. Týmto spôsobom to bolo oficiálne zverejnené. Mária na ukážkach pre portál futbalref.sk (Asociácia rozhodcov Slovenského futbalového zväzu) v marci 2021 uviedla, že "snívam ešte tri sny, ale neviem, či ich stihnem. Jedným z nich boli ME žien v Anglicku, ktoré preložili na leto 2022. Uvidíme, či dostanem šancu, rada by som. Zvyšné dva neprezradím nahlas, lebo by sa nesplnili". Bude to už jej dvanásty medzinárodný turnaj. Tiež bola 3-krát na ME, 2-krát na MS, raz na MS U20, 4 razy na MS U17 a v Riu de Janeiro aj pripísala tri zápasy na olympijskom turnaji, pred jedenástimi rokmi začala v najvyššej súťaži. Je aj delegáta stretnutia pre amatérske súťaže. Mária okrem futbalu pôsobí ako profesionálka v Stanici technickej kontroly (STK). Spolupracuje s mládežníckym futbalovým klubom Tatran Turany (okres Martin).

Mária patrí do skupiny elitných slovenských rozhodkýň spolu so Zuzanou Valentovou Štrpkovou, Petrou Pavlikovou Chudou, Miroslavou Pastorekovou Obertovou, Miriamou Bočkovou Matulovou či Joannou Vassallovou.
V apríli 2022 sa Zuzana (Velke Uherce) zúčastnila rozhodcovského konania na ME U19 (kvalifikácia R2, Skupina B4) v Škótsku. Predtým absolvovala šampionát žien do 17 rokov v Anglicku, ako pokračovanie dlhej medzinárodnej kariéry.
Petra (Ružinov, Bratislava) rozhodovala zápas FC Barcelona-HB Køge (5:0), zo skupinovej fázy Ligy majstrov žien, hraného na štadióne Johana Cruyffa 15. decembra 2021. Rozhodcovský tím v ten deň tvorila aj spomínaná Mária, Mirka (Partizánske) a Zuzana (na fotografii medzi kapitánkami Alexiom Putellasom a Kyrom Carusom, v Barcelone).
Miriama je zároveň aj koordinátorkou pre rozvoj ženského futbalu na Slovenskom futbalovom zväze. V 2021 ako hlavná rozhodkyňa viedla kvalifikačný zápas žien o postup na Euro 2022 Grécko-Čierna Hora.
Veteránka Zuzana Kováčová (Moldava nad Bodvou) s rozsiahlym medzinárodným rekordom pokračovala v posledných mesiacoch v amatérskych súťažiach.
Renáta Tomášová (Bratislava) a Miroslava Migaľová (Banská Bystrica) pokračujú v elitnom futbale ako pozorovateľka. Ako delegátka UEFA, Renáta chodí na medzinárodné futbalové stretnutia po celej Európe.
To všetko sú príklady vysokej úrovne, ktorú slovenské ženské rozhodcovstvo rok čo rok dosahuje.


Nenašli za žiadny hráči v tejto kategórii

Ďalšie podobné články

Rozhodkyňa Mária Súkeníková: dvanásty vrcholový ženský turnaj

08 AUG 2022 | ČLÁNOK
Pre slovenskú rozhodkyňu Máriu Súkeníkovú boli práve skončené majstrovstvá Európy žien štvrté absolvované. Nimi zavŕšila svoj tucet špičkových turnajov – aj MS 17, MS, OH – a teraz nastáva čas, keď jej v živote nebude zaberať priestor zástavka futbalového asistenta rozhodcu. V Anglicku vytvorila už tradičné trio s Češkami Janou Adámkovou (hlavná) a Luciou Ratajovou (druhá asistentka), UEFA im zverila dva zápasy v skupinovej fáze Portugalsko – Švajčiarsko (2:2) a Francúzsko – Island (1:1).