Athletic Club

ATHLETIC CLUB
Eunate Arraiza končí kariéru v Athletic Club v júni 2024, po dvanástich sezónach v prvom tíme. Za Athletic má za sebou 311 zápasov.

Athletic Club prehral na návšteve v Reale Madrid (1:0) 9. júna 2024. Táto konfrontácia sa odohrala vo Valdebebas, čo zodpovedá 29. zápasovému dňu ligy F (predposledná). Jediný gól strelila útočníčka Pau Comendador (min 70). Medzinárodná futbalistka WU19 v roku 2024 využila odraz od brankárky Asun Quiňonesovej od strely Hayley Raso. Pauová bola v hre len dve minúty, nahradila Caroline Møllerovú.

3. júna 2024 Athletic Club zverejnil že stredopoliarka Itxaso Uriarte bude pokračovať ešte v jednej kampani, pričom ďalšia bude voliteľná v závislosti od splnenia určitých cieľov.

Athletic Club porazil Costa Adeje Tenerife (4:1) 24. mája 2024. Táto konfrontácia sa odohrala v Lezame, čo zodpovedá 28. dňu zápasu ligy F. Kapitánka Mariana Cerro otvorila skóre (min 12) po odmietnutí obrany. . Ďalšie tri ciele Athletic dosiahol zavŕšením protiútokov: 2:0 (min 60), práca Patri Zugasti, po asistencii Ane Azkona. 3:0 (min 66), opäť defenzívnou odchýlkou ​​dosiahla Mariana Cerro. 4:0 (min 79), dosiahla Clara Pinedo, podávajúca Azkona. Gól Tenerife znamenal debut Ainhoa ​​​​Delgado (4:1 min 90). Athletic zostáva v tomto druhom kole s plným počtom víťazstiev doma.

Athletic Club prehral proti FC Barcelona na Estadi Johan Cruyff (7:0) 10. mája 2024. Táto konfrontácia zodpovedala 27. zápasovému dňu Ligy F. Po dosiahnutí 300 oficiálnych zápasov s klubom Mariona Caldentey strelila dva góly: 1:0 (min 9), premena z penalty. Najvyšší trest spáchala Maddi Torre rukami. 6:0 (min 68), keď využila chybné zadanie obrany Bilbaa. Bol to 3000. gól FC Barcelona medzi prvou a druhou ligou. Dva góly strelila aj Vicky López: 3:0 (min 30), múrom naservírovala Bruna Vilamalu. 5:0 (min 59), zakončenie ľavou nohou po obrannom odraze a akcii Lucy Bronzeovej. Víťazstvo zavŕšila Bruna (2:0, min 18), strieľajúca ľavačkou z diaľky. Esmee Brugtsová (4:0, min 56) pri osobnom ťahu po asistencii Mariona a voľnom kope stredopoliarky Patricie Guijarrovej. Ona Batlle (7-0, min 74), po asistencii Aitany Bonmatíovej. Tím Euskadi mu dal čestnú sieň za ligové prvenstvo.

Athletic Club porazil Villarreal (1:0) 4. mája 2024. Táto konfrontácia sa odohrala v Lezame, čo zodpovedá 26. zápasu ligy F. Jediný gól strelila útočníčka Nahikari García (min 7) , pri zakončení ľavou nohou po odraze od brankárky Carmen Carbonellovej. Útočníčka Euskadi tak dokonala protiútok s Clarou Pinedo a Ane Azkonou. Bol to jej piaty gól v tejto lige F. Claudia Iglesias dostala červenú kartu za dvojnásobnú žltú kartu (min 52). Maddi Torre trafila brvno.

Athletic Club vyhral návštevu SD Eibar v Euskadi derby (0-2), v deň zápasu 25. ligy F. Táto konfrontácia sa hrala 28. apríla 2024 na štadióne Ipurua. Prvý gól (min 53) po obrannom odraze strelila útočníčka Ane Azkonaová. Bol to šiesty gól Ane v tejto Lige F. V nadstavenom čase zvýšila skóre v osobnej hre Jone Amezaga po akcii Irene Ogiza (min 90+2).

Athletic Club prehral na návšteve v Madride CFF a ukončil svoju víťaznú sériu (2:1) 20. apríla 2024. Táto konfrontácia sa odohrala na štadióne Fernanda Torresa (Fuenlabrada), čo zodpovedá 24. zápasovému dňu Ligy F. Center od Karen Araya, bolo vlastný gól Maite Zubieta a posunula tím pripravený Víctor Martín Alba dopredu (min 38). Sara Ortega vyrovnala skóre (min 67), čo je jej druhý gól v tejto F League, po akcii Ane Elexpuru a asistencii Clary Pinedovej. Víťazný gól Madridu dosiahla Luany da Silva (min 89), keď hlavou zakončila po rohovom kope Camily Sáezovej. Lucia Pardo strelila drevo dvakrát.

Athletic Club porazil Atlético Madrid (1:0) 14. apríla 2024. Táto konfrontácia sa odohrala v Lezame, čo zodpovedá 23. zápasu ligy F. Jediný gól strelila Clara Pinedo (min 17), po ktorej asistovala Ane Azkona. Eva Navarro trafila brvno (min 69). Tím Euskadi má na konte sedem víťazstiev za sebou v Lige F.

Athletic Club porazil doma Levante Las Planas (4:1) v deň zápasu 22. ligy F. Táto konfrontácia sa odohrala 31. marca 2024 v Lezame. Patri Zugasti dosiahla hetrik: 1:0 (min 10), keď zakončila hlavičkou po asistencii Ane Elexpuru. 2:0 (min 22), podávala Clara Pinedo. 3:0 (min 41), aj s prihrávkou od Clary. Adriana Nanclares zneškodnila penaltu Allegry Poljakovej (min 44). Anissa Lahmariová uzavrela medzeru (min 76), podávala Irine Uribeovej. O konečný výsledok sa postarala Ane Azkona (min 82), keď zakončila hlavičkou po asistencii Mariana Cerro. Bol to pre Ane piaty gól v tejto lige F. Cristina Baudet trafila brvno. Athletic tak pridáva svoje šieste víťazstvo v rade v tejto F lige.

Athletic Club vyhral na návšteve v Reale Sociedad (0:1), 23. marca 2024. Táto konfrontácia sa odohrala v Reale Arene pred 10 555 fanúšikmi, čo zodpovedá 21. zápasu ligy F. V tomto Euskal Derbia padla jediný gól Nahikari García (min 60) proti bývalému klubu (2014-2021), pričom dokončila osobnú hru v oblasti po akcii v kolmici nedávno začlenenou Marianou Cerro. Athletic Club má päť víťazstiev v rade v Lige F a vyhral tri derby tejto sezóny 2023-2024 vrátane dobytia Euskal Kopa.

Athletic Club zdolal Valenciu doma (2:0) v dvadsiaty zápas Ligy F. Táto konfrontácia sa odohrala 17. marca 2024 v Lezame. Prvý gól strelila Irene Ogiza (min 48), hlavičkou po rohu, ktorý zahrala Nerea Nevado. Irene debutovala ako strelkyňa v tejto lige F. Marta Sanadriová zvýšila skóre (min 78), opäť v službách Nerea. Pauleta Sancho zakončila z brvna. Tím Bilbaa tak pridal už štvrté víťazstvo v rade na tomto turnaji.

Athletic Club sa po prehre na hosťovaní s FC Barcelona (2:1) prepadá do semifinále Kráľovského pohára. Táto odvetná konfrontácia (prvý zápas: 0:3 pre katalánske futbalistky) sa odohrala 14. marca 2024 na Estadi Johan Cruyff. Skóre otvorila Mariona Caldenteyová, ktorá využila chybnú rozohrávku súperky (min 19). Vyrovnala Clara Pinedo, podávajúca Marta Sanadriová (min 63). Víťazný gól bol dielom stredopoliarky Patri Guijarro, po strele Mariona, odraze a rohu (min 72). Maddi Torre trafila brvno.

Athletic Club vyhral na návšteve Levante UD (1:2), 10. marca 2024. Táto konfrontácia sa odohrala v Buňol Sports City, čo zodpovedá 19. zápasovému dňu F. ligy. Skóre otvorila Nataša Andonova (1:0, min 44), po tom, čo Alba Redondo hlavičkovala do brvna. Ane Azkona vyrovnala (min 68), hlavičkou po priamom kope Maite Zubieta s loptou na drevo. Víťazný gól tímu, ktorý pripravil David Aznar, strelila Maddi Torre (min 81), taktiež hlavou, po rohovom kope Sara Ortega. Bol to prvý gól pre obrankyňu San Sebastianu v tejto lige F.

Athletic Club prehral doma s FC Barcelona (0:3) 7. marca 2024. Táto konfrontácia sa odohrala na štadióne San Mamés (23 490 divákov), čo zodpovedá prvému odvetu semifinále Copa de la Reina. Góly strelili Aitana Bonmatí, dva (min 13 a 16, každý jednou nohou, po asistenciách Caroline Graham Hansen); a Salma Paralluelo, po defenzívnej strate a akcii Patri Guijarro (min 78). Fridolina Rolföová sa znovu objavila, keď sa do hry zapojila v 78. minúte po tom, čo sa zotavila zo zranenia kolena; nahradila Caroline.

Athletic Club zdolal Real Betis doma (1:0) v deň zápasu 18. ligy F. Táto konfrontácia sa odohrala 17. februára 2024 v Lezame. Jediný gól strelila Jone Amezaga (min. 89), keď zakončila hlavičkou, po tom, čo hlavou zakončila aj Maddi Torre a roh vystrelila Sara Ortega.

Athletic Club vyhral na návšteve Sporting Huelva (1:2), 11. februára 2024. Táto konfrontácia sa odohrala na štadióne Antonia Toleda, čo zodpovedá 17. zápasovému dňu ligy F. Patri Zugasti otvorila skóre (min 15), po odrazom. Raiderlin Carrasco vyrovnala (min 43), po asistencii Sandry Castelló. Víťazný gól Bilbaa strelila Nahikari García (min 45), keď zakončila hlavičkou v podaní Nerea Nevado.

Tím Athletic Club Bilbao postúpil do semifinále ženského Copa de la Reina. Proti Costa Adeje Tenerife vyhrali na penalty (7:6) po nerozhodnom výsledku o jednej na konci predĺženia. Toto jednozápasové kolo sa hralo 7. februára 2024 v Lezame (Bizkaia). Skóre otvorila v osobnej hre Ane Elexpuru po akcii Ane Azkona (min 10). Vyrovnala Patri Gavira (min 22), keď zakončila hlavičkou po rohovom kope Natalie Ramos. Jassina Blom hlavičkovala brvno. Za dve žlté karty dostala červenú kartu Itxaso Uriarte (min 110). V penaltách Adriana Nanclaresová zmarila tri strely Babajideovej, Thaisovej a Estellovej. Po návrate premenila rozhodujúcu penaltu Irene Oguizaová. Tím Athletic Club Bilbao sa druhý rok po sebe dostáva do semifinále.

Athletic Club prehral na hosťovaní v Granade (2:0), v deň zápasu 16. ligy F. Táto konfrontácia sa odohrala 3. februára 2024 v Ciudad Deportiva Granada CF. Andalúzsky klub dosiahol tretie víťazstvo v sezóne. Tím pripravený Rogerom Lamesom sa presadil cez Isu Álvarezovú (min 9), keď zakončovala z diaľky, po asistencii Alicie Redondo; a Naima Garcíaová, ktorá premenila penaltu spáchanú na Isa (min 62).

Athletic Club prehral doma s Realom Madrid (0:1) v deň zápasu 15. ligy F. Táto konfrontácia sa odohrala 27. januára 2024 v Lezame. Jediný gól strelila Naomie Fellerová (43. minúta). V 59. minúte prišla penalta brankárky Adriany Nanclaresovej na Athenea del Castillo. Strelu kantabrijskej útočníčky zmarila Nanclaresová.

Costa Adeje Tenerife a Athletic Club remizovali (1:1) 21. januára 2024. Táto konfrontácia sa odohrala na Mestskom štadióne v Adeje, čo zodpovedá 14. zápasovému dňu Ligy F. Gól Tenerife strelila brazílska obrankyňa Thais Ferreira (min. 57), pri zakončení hlavičkou po voľnom kope Natalie Ramosovej. Nerea Nevado vyrovnala, strieľala ľavou nohou po asistencii Patri Zugasti (min 79). Červenú kartu za dvojnásobnú žltú kartu dostala Clau Blanco (min 90). Tím Bilbaa má na konte päť zápasov bez prehry, medzi Ligou a Pohárom.

Athletic Club Bilbao sa dostal do štvrťfinále Kráľovského pohára. Porazili Madrid CFF (1:0). Táto jednozápasová konfrontácia osemfinále sa hrala 14. januára 2024 na štadióne San Mamés. Gól strelila útočníčka Nahikari García (min 3), s asistenciou Ane Azkony a akciou Mariany Cerro.

Athletic Club zdolal SD Eibar doma (2:0) v deň zápasu 13 Ligy F. Táto konfrontácia sa odohrala 7. januára 2024 v Lezame. Nahikari García skórovala strelou ľavačkou (min 12); a Jone Amezaga (min 90+3), v osobnom ťahu. Asistencie si pripísali Ane Elexpuru a Garazi Facila.

Sevilla a Athletic Club remizovali (1:1) 17. decembra. Táto konfrontácia sa odohrala na štadióne Jesúsa Navasa, čo zodpovedá hraciemu dňu 12 ligy F (posledný ročník 2023). Skóre otvorila hlavičkou (min 33) obrankyňa Naia Landaluzeová po štandardke a následnom obrannom odraze. Andalúzsky gól strelila Toni Payne (min 45+1), po asistencii Amandy Sampedrovej. Pre Sevillu a Athletic to znamenalo prvú remízu v sezóne.

​ Athletic Club zdolal Levante UD doma (1:0) v jedenásty deň Ligy F. Táto konfrontácia sa odohrala 10. decembra v Lezame. Jediný gól strelila Ane Azkona (min 55). Bol to jej tretí gól v tejto lige F. Nerea Nevado si pripísala asistenciu po akcii Sara Ortega. Je to prvá porážka, ktorú tím sídliaci vo Valencii na tomto turnaji utrpel po siedmich víťazstvách a troch remízach.

Athletic Club prehral doma s FC Barcelona (0:4) 26. novembra. Táto konfrontácia sa odohrala v Lezame, čo zodpovedá desiatemu dňu Ligy F. Góly strelili Marta Torrejón (min 35), Caroline Graham Hansen (min 54), Patri Guijarro (min 87) a Aitana Bonmatí (min 90+2 ). Asistencie poskytli Caroline (tri) a Mariona. V prvom tíme Barcelony debutovala Talianka Giulia Dragoni (Miláno, 2006), ktorá v 84. minúte vystriedala Marionu; pochádza z Interu Miláno. Modro-karmínový tím dosahuje mesiac december s desiatimi víťazstvami v Lige F.

Athletic Club vyhral na návšteve vo Valencii (1:2), 18. novembra. Táto konfrontácia sa odohrala na Estadi Antonio Puchades z Ciutat Esportiva VCF, čo sa týkalo deviateho dňa Ligy F. Skóre otvorila Clara Pinedo premenením penalty (min 43), za knokaut na Bibi Schulzeovú. Ana Marcosová zakončila z brvna. V 68. minúte vyrovnala skóre Pauleta Sancho, víťazstvo klubu Euskadi dopriala Patri Zugasti (min 86), asistenciou Paula Arana. Athletic tak získava prvé tri body mimo Lezamu. Zugasti debutovala ako strelkyňa v prvom tíme Bilbaa.

Athletic Club prehral doma proti Madridu CFF (1:2) 12. novembra. Táto konfrontácia sa odohrala v Lezame, čo zodpovedá ôsmemu dňu Ligy F. Padli dva priame rohové góly (olympijské góly), ktoré strelili Clara Pinedo (1:0, min 12) a Karen Araya (1:1, min 37). Cris Librán dala víťazstvo madridskému tímu využitím odrazenej lopty (min 80).

Athletic Club vyhral (1:4) a vyradil Granadu. Kráľovský pohár 2023-2024 sa vrátil na štadión Los Cármenes. Zodpovedalo to tretiemu kolu jednozápasovej súťaže 9. novembra 2023. Nahikari García posunula tím pripravený Davidom Aznarom v 11. minúte, keď zakončila hlavičkou, za asistencie Ane Elexpuru. V druhom polčase andalúzsky klub vyrovnal v 52. minúte cez Naima García. Athletic sa dostal na čelo tabuľky gólmi Clary Pinedo (min 64), Jone Amezaga (min 77) a Ane Elexpuru (min 89, prvý gólový debut v prvom tíme). Bibiane Schulzeová pridala po dlhom zranení prvých dvadsať minút v sezóne.

Athletic Club prehral na hosťovaní s Realom Betis (1:0). Táto konfrontácia zodpovedajúca siedmemu dátumu Ligy F sa odohrala v Ciudad Deportiva Luis del Sol 4. novembra. Ten jediný gól strelila Gema Soliveres, keď zakončila z hranice šestnástky (min 63) po odrazenej lopte.

Athletic Club zdolal Real Sociedad doma (2:1), v derby 22. októbra. Táto konfrontácia sa odohrala v Lezame, zodpovedajúca šiestemu dňu Ligy F. Góly Ane Azkona, keď zakončila hlavičkou (min 45); a Jone Amezaga (min 84) podávali na obrat z úvodného gólu Nerea Eizagirre (min 41). Asistencie poskytli Mariana, Azkona a Emma. Futbalistky, ktoré pripravuje David Aznar, tak dosahujú na domácej pôde úplné víťazstvá.

Athletic Club prehral na hosťovaní vo Villarreale (3:0) 14. októbra. Táto konfrontácia sa odohrala na Mini Estadi José Manuel Llaneza Sports City, čo zodpovedá piatemu dňu Ligy F. Góly strelili Pancha Lara (min 3), María Llompart (min 67) a Kayla McKenna (min 84 ). Fatou Kanteh pridala dve asistencie. Žltý tím si pripisuje prvé tri body v tejto sezóne. Patri Zugasti debutovala v oficiálnom zápase s Athletic Club, keď dvadsať minút pred koncom vystriedala Saru Ortegovú. Červeno-biely tím ako hosť zatiaľ nedokázal bodovať.

Athletic Club vyhral 9. októbra doma nad Sportingom Huelva (3:0). Táto konfrontácia sa odohrala v Lezame, čo zodpovedá štvrtému dňu Ligy F. Marta Sanadri otvorila skóre (min 15) prvým gólom za Athletic po asistencii Clary Pinedovej. Sara Ortega rozšírila centrovanú strelu (min 46). Nahikari García stanovila konečný výsledok (min 90). Pri oboch týchto góloch asistovala Ane Elexpuru. Klub z Bilbaa má na konte dve víťazstvá doma bez inkasovania. Postranná obrankyňa Gara Facila debutovala v červeno-bielom prvom tíme, hrala posledných desať minút.
Athletic Club zdolal 4. októbra doma Granadu (1:0). Táto konfrontácia sa odohrala v Lezame, zodpovedajúca prvému dňu Ligy F, vtedy odloženej kvôli štrajku. Jediný gól strelila Ane Azkona (min 16), asistenciu Ane Elexpuru.
Levante Las Planas zdolalo 1. októbra Athletic Club (2:1). Táto konfrontácia sa odohrala v Municipal Les Planes, čo zodpovedá tretiemu dňu ligy F. Po rohovom kope, ktorý zahrala Morgane Nicoli, otvorila skóre katalánskeho tímu Jessica Martínez (min 16). V ďalšej štandardke Naia Landaluzeová vyrovnala na jeden (min 22) po účasti Nerea Nevado. Cristina Baudet strelila víťazný gól premenením pokutového kopu (min 60), ktorý sa dopustil zasiahnutia Naie rukou.
Athletic Club začal sezónu v Lige F (zápas 2) prehrou proti Atléticu Madrid (3:0). Táto konfrontácia sa odohrala 16. septembra 2023 na štadióne Wanda Alcalá. Góly v druhom polčase strelili Sheila García (dva, min 50 a 77) a Eva Navarro (min 63). Prvý skórovala Sheila hlavičkou po rohu, ktorý zahrala Leicy Santos. Eva expandovala po Baniniho akcii. Sheila opäť presne definovala po asistencii Evy.

Athletic klub uzavrel predsezónnu prípravu víťazstvom vo finále XIII. Euskal Herria Kopa proti Realu Sociedad (4:2). Táto konfrontácia sa odohrala v Lezame 3. septembra 2023. Za Athletic Club skórovali Azkona (dva góly), Sanadri a Arana.

22. augusta 2023 Athletic Club oznámil začlenenie útočníčky Nahikari García z Realu Madrid. V belasom klube mala ako trénera Davida Aznara. Podpíše novú zmluvu do roku 2025.

Brankárku Amaiu Peña (Getxo, 1998) zapožičal Athletic Club SD Eibar na túto sezónu 2023-2024.
14. júla 2023 Athletic Club oznámil podpis brankárky Adriany Nanclares z Realu Sociedad. Podpíše zmluvu na štyri sezóny. Narodila sa v Mirande de Ebro a s klubom San Sebastian absolvovala 40 konfrontácií.
Prezident klubu Jon Uriarte spolu so športovým riaditeľom žien Xabi Arrietou predstavili Davida Aznara z Talavery ako nového trénera Athletic Club Femenino pre sezónu 2023-2024. V najvyššej súťaži pripravil Real Madrid.
Athletic Club 4. júla oznámil predĺženie zmluvy futbalistke Itxaso Uriarte (31 rokov) o ďalšiu sezónu. Futbalistka z Gasteiz má za sebou dve sezóny v Athleticu, kam prišla z Realu Sociedad.
Zmluvu predĺžili aj s červeno-bielymi klubmi Marta Unzue (do roku 2024) a Amaia Peňa (do roku 2025).
Athletic Club a Garazi Fácila (23 rokov) zverejnili 4. júla dohodu s ľavá krídelníčka do roku 2026. Rodáčka z Lodosa (Nafarroa) pochádza z Deportiva Alavés Gloriosas, kde odohrala 45 zápasov za posledné dve sezóny. Bola členkou tímov Lodosa, Pradejón, Mariño a Osasuna.
2. júla bolo oznámené, že do Athletic Club pribudla útočníčka Patri Zugasti z Osasuny, podpísaná do roku 2026. Rodáčka z Errezu (Nafarroa) strelila s červeným klubom v sezóne 2022-2023 v First RFEF jedenásť gólov, pričom v sezóne 2021-2022 strelila päť. Šesť rokov patrila Osasune.
1. júla klub Euskadi oznámil návrat Maddi Torre (stredná obrankyňa alebo stredopoliarka). Podpisuje do roku 2026. Pochádza z Realu Sociedad, keďže päť rokov strávila v klube San Sebastian, z jej rodného mesta. Do roku 2016 pôsobila v mládežníckych kategóriách Athletic Club, bola členkou tímov Santa Teresa Badajoz a Real Betis.
1. júla sa za Athletic Club upísala 23-ročná útočníčka Marta San Adriánová (Sanadri). Zmluvu podpisuje do roku 2026. Rodáčka z Donosti pochádza z Deportiva Alavés. Do roku 2019 začínala v Añorga KE (Gipuzkoa), aby sa potom pripojila ku klubu Ibaia, ktorý toto leto 2023 zostúpil do prvého RFEF.
Garazi Murua a Naia Landaluze predĺžili zmluvu do roku 2024, v oboch prípadoch s opciou na ďalší rok. Garazi bola dlho neaktívny kvôli chorobám chrbta. Kapitánka bude v klube oslavovať desiatu sezónu. Na druhej strane Oihane Hernández a Oihane Valdezate neprijali ponuky na predĺženie a odchádzajú po skončení zmluvy 30. júna 2023.
Paula Arana a Maite Zubieta predĺžili zmluvu s Athletic Club do roku 2025.
JONE AMEZAGA

JONE AMEZAGA

 • Klub: Athletic Club
 • Aktualizácia: 09 APR 2024
PAULA ARANA

PAULA ARANA

 • Klub: Athletic Club
 • Aktualizácia: 03 MAR 2024
ANE AZKONA

ANE AZKONA

 • Klub: Athletic Club
 • Aktualizácia: 30 APR 2024
NEREA BENITO

NEREA BENITO

 • Klub: Athletic Club B
 • Aktualizácia: 31 DEC 2023
ANE ELEXPURU

ANE ELEXPURU

 • Klub: Athletic Club
 • Aktualizácia: 28 MÁJ 2024
NEREA NEVADO

NEREA NEVADO

 • Klub: Athletic Club
 • Aktualizácia: 06 JÚN 2024
IRENE  OGIZA

IRENE OGIZA

 • Klub: Athletic Club
 • Aktualizácia: 18 MAR 2024
CLARA PINEDO

CLARA PINEDO

 • Klub: Athletic Club
 • Aktualizácia: 28 MÁJ 2024
Dňa 1. júna 2023 Athletic Club oficiálne oznámil, že Iraia Iturregi, trénerka Athletic Club, uzatvára fázu vedenia ženského prvého tímu, ktorý viedla v posledných troch sezónach, a robí nový krok do mužská štruktúra Lezama. Loiutarra sa pripojí k trénerskému tímu Basconia, ktorý vedie Bittor Llopis.

AŽ DO SEMIFINÁLE COPA DE LA REINA

Athletic Club vypadol v semifinále Copa de la Reina po prehre s Realom Madrid (4:0) 24. mája 2023 na štadióne Butarque (Leganés). Caroline Weirová strelila dva góly: 1:0 (min 7), asistovala Claudia Zornoza; a 4:0 (min 46), po obrannom odraze. Za stavu 2:0 sa postarala Sandie Tolettiová (min 27) v podaní Weirovej a odrazila Maite Zubieta. Na 3:0 strelila Athenea del Castillo (min 41) s asistenciou Naomie Fellerovej. Linda Caicedo (min 9) a Caroline Møller (min 90) zakončili žrď. Pre zranenie bola striedaný Oihane Valdezate (min 19). Nekane Díez odohrala posledné minúty s Athletic Club v oficiálnom zápase, do hry sa zapojila v 67. minúte namiesto Irene Ogiza.

V posledný deň turnaja, v Lezame, Athletic Club a Villarreal remizovali (1:1), 20. mája. Červeno-biely tím sa dostal do vedenia, keď Sara Ortega vyriešila (min 47) za asistencie Leyre Monenteovej. Bol to pre Saru prvý gól v lige F. Za tím Groguet vyrovnala na druhý pokus Fathou Kanteh, keď prvú strelu odrazila brankárka Amaia Peňa (min 73). Kanteh tiež zakončila z žrde (min 32). Amaia Martínez debutovala v prvom tíme Athletic Club v Lige F (90 minút, číslo 32). S klubom Euskadi Nekane Díez (odohrala 68 minút) sa na tomto turnaji rozlúčila po 16 kampaniach; a aj Leyre Monente (hrala druhú časť).
V deň zápasu 29. ligy F (predposledná) prehral Athletic Club s FC Barcelona (3:0) 13. mája na Estadi Johan Cruyff. Skórovali Graham Hansen (min 62), Irene Paredes (min 68, hlavička, po rohu) a Salma Paralluelo (min 90+3, aj hlavička, po ďalšom rohovom kope). Už v prvých minútach došlo k zraneniu Marty Unzueovej (v 9. minúte ju vystriedala Itxaso Uriarte): utrpela roztrhnutie predného krížneho väzu v pravom kolene. Athletic ukončil sériu šiestich zápasov bez prehry v F lige.
V deň zápasu 28. ligy F porazil Athletic Club Real Betis (2:0), 7. mája v Lezame. Grace Asantewaa zasiahla drevo dvakrát. Prvý gól strelila Paula Arana (min 32), po odraze od brankárky Maleny Mieres. V 58. minúte Nerea Nevado získala druhé zakončením ľavou nohou v podaní Pauly Arana. Bol to pre Nereu prvý gól v tejto lige F. Tím, ktorý trénuje Iraia Iturregi, tak získal štvrté víťazstvo v rade (šesť zápasov bez prehry).
V deň zápasu 27. ligy F na katalánskej pôde porazil Athletic Club 29. apríla Levante Las Planas (0:1). Ten jediný gól strelila Peke z protiútoku (min 7). V tejto súťaži debutovala brankárka Amaia Peňa. Paula Arana zakončila z brvna. Pre tím Euskadi to znamenalo tretie víťazstvo v rade.
V deň zápasu 26. ligy F na štadióne Lezama porazil Athletic Club 21. apríla Alhamu (1:0). Ten jediný gól strelila Mariana Cerro po odrazenej lopte (min 7). Bol to jej prvý gól v tejto lige F. V 82. minúte musel Mariana striedať pre zranenie. Tím Euskadi má na konte dve výhry v rade bez inkasovania.
V deň zápasu 25. ligy F na štadióne Lezama porazil Athletic Club 15. apríla Deportivo Alavés (1:0). V druhom polčase v nadstavenom čase strelila jediný gól Oihane Valdezate (min 90+5), keď zakončila hlavičkou z podania Nerea Nevada. Paula Arana po prestávke trafila žrď. Z diaľky Marta Sanadri v spomínanom nadstavenom čase nastrelila brvno.
V deň zápasu 24. ligy F Real Sociedad a Athletic Club v derby 2. apríla v Reale Arene (Anoeta) sa remizovali (1:1). Nerea Eizaguirre posunula tím San Sebastian dopredu a premenila penaltu (min 12). Najvyšší trest spáchala Marta Unzue na Amaiur Sarriegi. Naia Landaluceová vyrovnala (min 49), keď využila niekoľko odrazov po prihrávke od brankárky Elene Leteovej. Bol to Naiin prvý gól v Lige F.
V deň zápasu 23. ligy F na štadióne San Mamés remizovali Athletic Club a Sevilla 24. marca (1:1). Andalúzky v prvom polčase presadila Inma Gabarro, ktorá zakončila hlavičkou po priamom kope Rosy Otermínovej (min 20). Prvú penaltu nepremenila Nekane Díezová, keď napálila loptu do brvna (min 38). V 55. minúte ďalší maximálny trest odpálila Otermín, ktorý narušila Mariasun Quiňones (min 55). Nasledovala tretia penalta v podaní Clary Pinedovej, ktorá v posledných chvíľach vyrovnala (min 90+1).
V deň zápasu 22 Ligy F hranej vo Fuenlabrade prehral Athletic Club s Madridom CFF (3:2) 18. marca. Mônica Hickmann posunula madridský tím do vedenia v 3. minúte po asistencii Flora Bonsegunda. Po akcii Naia Landaluce vyrovnala ľavonohým útočníkovi Peke (min 16) odklonením lopty v Cometti. Madrid CFF po polčase odstúpil s dvojgólovou prevahou, ktorú zhmotnili Lucía Pardo (min 44, pri službách Itziara Pinillosa) a Racheal Kundananji (min 45+2, hlavička, po rohovom vhadzovaní Bonsegunda). Penaltu, ktorej sa dopustila Ulloa na Azkone, premenila Clara Pinedo a stanovila na konečných 3:2 (min 65).
V deň zápasu 21. ligy F na štadióne Lezama prehral Athletic Club 12. marca s Valenciou (0:2). V druhej časti Macarena Portales (min 48) a Ana Marcos (min 82, po niekoľkých odmietnutiach) dosiahli valencijské ciele. Sara Ortega zakončila z brvna. V 80. minúte Mariasun Quiñones zmarila penaltu, ktorú presadila Ana Marcos; maximálny trest spáchala Oihane Valdezate na samotnej Ane Marcosovej.

Athletic Club sa dostal do Final Four Kráľovského pohára. V jedinom štvrťfinálovom zápase zdolal tím Bilbaa Osasunu (1:2) v Pamplone 9. marca. V Tajonare získali prevahu Ane Azkona (min 11, asistencia Itxaso Uriarte) a Peke Barea (min 64, ľavačkou, z prihrávky Azkona). Maitane Vilariño a Maite Valero dokončili drevo. Carmen Sobrón stlačila náskok (min 67).

V deň zápasu 20 ligy F vyhral Athletic Club nad Sportingom v Huelve (2:3), 4. marca na štadióne Lamiya. Amanda Edgren (min 2) a Stefanie da Eira (min 7) dostali pred Andalúzky. Pri oboch góloch asistovala Bárbara López. Tím Euskadi otočil skóre cez Claru Pinedo (min 26), Paula Arana (min 45) a Yulema Corres (min 58, podávajúca Nerea). Yulema asistovala na 2:2 a hlavičkovala aj brvno.
V deň zápasu 19 Ligy F v Alcalá de Henares prehral Athletic Club s Atléticom Madrid (1:0) 12. februára. Jediný gól strelila Carmen Menayo (min 90+2), v podaní Ludmily. Pre zranenie bola vymenená Leicy Santosová (min 55). Tím Bilbaa utrpel vylúčenie Maite Zubieta v 65. minúte. V 74. minúte zakončila Ludmila da Silva z brvna. Znova sa objavili Marta Unzue a Ane Azkona.
V deň zápasu 18 Ligy F hranej na pôde Euskadi prehral Athletic Club 4. februára proti Granadille Tenerife (0:1). Jediný gól strelila v prvom polčase belgická útočníčka Jassina Blom (min 23) s asistenciou Nigérijčanky Monday. Znamenalo to posledný zápas F Ligy, ktorý rozhodovala Marta Frías Acedo z Cáceres, na konci odmenená.
Athletic Club prehral s Realom Madrid (2:1) v deň sedemnásteho zápasu F Ligy, 28. januára vo Valdebebas. Skórovali Esther González (min 26, po odraze brankárky Sun Quiňones po strele Toletti) a Naomie Feller (min 64, asistencia Caroline Weir). Jone Amezaga znížila náskok (min 66, s odvrátením lopty od Kathellen Sousa a asistenciou Mariany Cerro), na Alfredo Di Stéfano.
Athletic Club prehral s Levante UD (0:3) v deň zápasu 16, 24. januára 2023 v Lezame. Góly Alby Redondo (min 14, po rohu a prihrávke Nataše Andonovej), Tatiany Pinto (min 52, asistencia Mayra) a presne Mayra Ramírez (min 88, cez dlhú prihrávku Leire Baňosa) dali tímu Valencie víťazstvo.
V deň zápasu 15. ligy F, ktorá sa hrala na teréne Alhameño, Athletic Club prehral (2:1) 15. januára 2023. Alhama ElPozo dosiahla tretie víťazstvo na turnaji. Nachádza sa tri body od pozícií, ktoré označujú stálosť. Nekane Díez posunula klub Euskadi dopredu (min 21, asistencia Sara Ortega). Skóre otočili Miriam Rodríguez Kuki (min 44, hlavička) a Raquel Pinel (min 68, aj hlavička). Oihane Hernández zakončila žrď (min 75). Hralo sa na štadióne Josého Kubalu (Športový areál Guadalentín). V tejto konfrontácii dosiahla Eunate Arraiza 300. zápas s Athletic Club.

Athletic Club 12. januára 2023 na štadióne Fernanda Torresa sa dostal do štvrťfinále Copa de la Reina, keď vyhral návštevu Fuenlabrady proti Madridu CFF (0:1). Jediný gól strelila Clara Pinedo, ktorá zakončila protiútok (min 15). Racheal Kundananji a Sandra Villafañe narazili loptou do dreva.

8. januára 2023, v deň zápasu 14 ligy F, Athletic Club porazil Lezamu 2:0 proti Levante Las Planas. Na začiatku zakončila Jone Amezaga žrď. Bilbao tím dosiahol svoje ciele prostredníctvom Paula Arana (min 62, cez prihrávku Sara Ortega) a Clary Pinedo (min 90+2, po Pekeovej strele žrde), obe v druhom polčase po vylúčení Nerea Gantxegiho za dvojnásobná žltá karta (min 58). Iraia Iturregi bola dva roky na lavičke klubu Euskadi.
V deň zápasu 13 Ligy F, ktorá sa hrala na andalúzskej pôde, Athletic Club remizoval so Sevillou (1:1) 17. decembra. Oba góly padli v nadstavenom čase. Jessica Martínezová posunula ženy zo Sevilly vpred tým, že zakončovala z diaľky. Clara Pinedo vyrovnala, podáva Peke. V 80. minúte bola Ana Franco zrazená v priestore Itxaso Uriarte; Sun Quiñones narušila trestné strieľanie Inma Gabarro.
Athletic Club prehral na návšteve na štadióne Benita Villamarína proti Realu Betis (1:0). Zodpovedalo to dvanástemu dňu Ligy F, 11. decembru. Jediný gól zápasu (min 60) dosiahla Laura Moreno z Cádizu po dvoch krátkych doskokoch v priestore Bilbaa. Futbalistka La Mancha Leles Carrión napálila strelu do žrde.
Athletic Club prehral s Madridom CFF v deň zápasu 11 ligy F v Lezame 3. decembra 2022 (0:2). Racheal Kundananji zakončila dva protiútoky v druhom polčase (min 56 a 65). Maite Zubieta debutovala za prvý tím Bilbaa v tejto F lige, do hry sa zapojila v 88. minúte (číslo 29).
V deň desiateho zápasu F Ligy, 26. novembra, porazil Athletic Club doma Villarreal (1:6). V prvom polčase využili Clara Pinedo (min 25) a Jone Amezaga (min 34). Belén Martínezová uzavrela rozdiel (min 53). Pokračovala Oihane Hernández (min 57), Jone Amezaga zopakovala (min 67); Peke (min 74) a Nekane Díez (min 81) expandovali.
V San Mamés Athletic Club prehral v derby proti Realu Sociedad (1:3), 19. novembra. Góly tímu San Sebastian v tento deviaty deň strelili Amaiur (min 6, po akcii Nerea) a Gaby (dva: min 38 a min 48 z hlavy). Nevado hlavičkovala do brvna. O vyrovnanie sa postarala Amezaga (min 17) v podaní Oihane Hernándeza. Naroa Uriarte sa vrátila k účasti po jedenástich mesiacoch rehabilitácie kvôli zraneniu.
V ôsmy deň F League, 5. novembra na štadióne Antonia Puchadesa Ciutat Esportiva VCF, porazil Athletic Club tím Valencie (1:2). Fiamma zrazila loptu do brvna (min 32), rovnako ako Anna Torrodà z priameho kopu (min 36). Clara Pinedo posunula tím Euskadi dopredu v 63. minúte, keď asistovala Ane Azkona. Paula Arana navýšila náskok v nadstavenom čase (min 90+1) a Anna Torrodà uzavrela medzeru (min 90+4).
V konfrontácii, ktorá prebiehala v prvý deň, 1. novembra na štadióne La Palmera, Athletic Club porazil Granadillu Tenerife (0:2). Estella del Valle skórovala na vlastnú bránu (min 20), po tom, čo poslala Irene Oguiza. Oihane Valdezate stanovila konečný výsledok hlavičkou po rohovom kope, ktorý zahrala Clara Pinedo (min 82). Prvýkrát po ôsmich sezónach dokázal Athletic Club vyhrať na Tenerife.
29. októbra, v deň zápasu 7 ligy F, Athletic Club prehral 1:4 v Lezame proti Atléticu Madrid. Tím z mesta Bilbao získal výhodu cez Martu Unzueovú (min 18), po odrazenej lopte. O dve minúty neskôr Sheila García vyrovnala ľavou nohou. V druhom polčase rozhodla Ludmila da Silva dvoma gólmi: 1:2 (min 55) a 1:3 (min 65). Konečný výsledok stanovila v 77. minúte Lucía Moral, Ane Azkona trafila brvno.
V lige F vyrovnal Athletic Club v Ibaii proti Deportivu Alavés v prvom derby sezóny (1:1), 22. októbra v šiesty deň zápasu. V 31. minúte zavesila Garazi loptu na hranici vápna pre Carla Armengola, aby posunula tím bielo-modrých dopredu. Len o tri minúty neskôr využila Ane Azkona po akcii zo štandardky mŕtvu loptu v priestore a zapísala na skóre konečný stav.
15. októbra, v deň zápasu 5 ligy F, Athletic Club prehral 0:3 proti FC Barcelona. Tím Euskadi vydržal prvý polčas s úvodným skóre. Pina otvorila v druhom polčase (0:1, min 50). Geyse expandovala (0-2, min 58). Mariona stanovila konečný výsledok v Lezame (0-3, min 84).
Athletic Club prehral s Realom Madrid v deň štvrtého zápasu F Ligy 2. októbra (0:3) v Lezame. Ane Elexpuru debutovala ako štartérka v prvom tíme Bilbaa. Madridčania tak získali šieste víťazstvo v rade medzi F Ligou a Ligou majstrov. Skóre otvorila Nahikari García (min 29). Päť minút od konca prvého polčasu skórovala Athenea del Castillo. Caroline Weirová zverejnila konečný výsledok v nadstavenom čase, keď podávala Maite Oroz.
25. septembra Athletic Club porazila skupina trénera Sáncheza Veru (2:0). Alba Redondo z La Mancha (min 37, hlavičkou, asistovala Paula Tomás) a Kolumbijčanka Mayra Ramírez (min 55, po rohovom kope) zhmotnili víťazstvo Levante UD proti tímu Bilbao v "Granota" Sports City.
Jone (min 1), Peke (min 37) a Azkona (min 45) sa postarali o víťazstvo Athletic Clubu na úvod F Ligy, 18. septembra v Lezame proti Sportingu de Huelva (3:0). Útočníčka Jone Amezaga zahviezdila v mimoriadnom debute s prvým tímom, keďže úvodný gól zápasu strelila už v prvej minúte hry pri podaní Oihane Hernándeza.

Družstvo vedené Iraiou Iturregi začalo v júli predsezónne práce a absolvovalo etapu v Boltani (Aragonské Pyreneje). Kombinovalo rôzne scenáre, medzi nimi aj Mestský štadión Villaboya. Začiatkom augusta sa prípravka opäť presunula do priestorov klubu v Lezame.
Prichádza ofenzívna stredopoliarka Claudia Fernández (Donosti, 2003). Pochádza z klubu Real Sociedad. V Iberdrola lige debutovala v sezóne 2019-2020 a v 2021-2022 nastúpila na osem zápasov v najvyššej štátnej kategórii.
Mariana Cerro (Zizur Mayor, Nafarroa, 2000), Clara Pinedo (Bilbao, 2003) a Naia Landaluze (Orozko, Bizkaia, 2000) majú od tohto leta profesionálnu zmluvu.
Athletic Club B, ktorý bude súťažiť v novom First RFEF, má pre túto kampaň 2022-2023 náhradu na lavičke: Jonathan Ledesma (Zalla, 1979) prevezme vedenie tímu. Na trénerskej stoličke má Ángela Véleza "Moska", June Mendizabala a Manexa Sagarnu.
Do rezervného kádra sa pridali: Oihane Agirregomezkorta (z Eibaru B), Laida Balerdi (Real Sociedad B), Irati Real (Real Betis B) a Ainhize Redondo (Bizkerre, Bizkaia).
Athletic klub C bude súťažiť v druhom RFEF v kampani 2022-2023 s novým trénerom Jordim Telletxeom (Donosti, 1974).

Joseba Agirre nebude pokračovať ako športový riaditeľ v ženskej časti Athletic Club s výhľadom na sezónu 2022-2023. Po ňom nahradí Xabi Arrieta. Pochádza z Club Bizkerre FT, špecializovaného na ženský futbal na základnej úrovni v Baskicku, kde strávil dlhý čas riadením.

30. mája predĺžila navarrská krídelníčka Eunate Arraiza (1991) s Athleticom do roku 2024. Za desať sezón v prvom tíme Bilbaa odohrala 289 zápasov.
27. mája Athletic Club a Garazi Murua (1995) zverejnili predĺženie zmluvy obrankyne Getxo do roku 2023. Garazi, prvá kapitánka, absolvovala 178 zápasov s prvým tímom Athletic, jej zvyčajným klubom, s výnimkou jednej krátkej etapy v Tennessee (USA) v roku 2014.


Konfrontáciou, ktorá 15. mája uzavrela Iberdrola lige 2021-2022 v Lezame proti Seville (porážka Athleticu 1:4), sa rozlúčili tri futbalistky, ktoré odchádzajú z profesionálnej činnosti: Vanesa Gimbert (249 zápasov), Erika Vázquez (423) a Sophie Istillart (43 zápasov). Obrankyňa a útočníčka sa mohli rozlúčiť na ihrisku, zatiaľ čo stredopoliarka francúzskeho pôvodu, vážne zranená v polovici sezóny, sledovala zápas z tribúny. Vanesu ocenila aj Sevilla, jej klub na tri roky.
Brankárka Andrea de la Nava v klube pokračovať nebude, po súperení s SD Eibar sa vracia Amaia Peňa. Nerea Nevado sa tiež vracia do Athleticu po hosťovaní v Deportivo Alavés. Krídelníčka Ainhoa ​​​​Vicente Moraza a útočníčka Lucía García informovali Athletic Club o rozhodnutí neprijať ponuky na obnovenie a v lete 2022 ukončia kariéru v klube Lezama. Athletic Club skončil v lige Iberdrola na siedmom mieste so 47 bodmi, o tri menej ako Levante UD.

Athletic Club uzavrel svoju účasť na Copa de la Reina 2021-2022 po prehre v jedinom zápase v osemfinále proti Seville (0:1) v Lezame (1.3.2022). V predchádzajúcom kole Bilbao vyradilo Racing de Santander (0:5) na pôde Kantábrie (26. 1., štadión Santa Ana v Torrelavega). Skórovali Nekane, Ogiza, Pinedo, Ortega a Arana.

Sophie Istillart utrpela počas zápasu proti Levante UD (Bilbao vyhralo 2:3) roztrhnutý predný krížny väz v pravom kolene. V 58. minúte ju musela vystriedať Itxaso Uriarte, 16.1.2022.

Na konci predsezónneho obdobia Athletic Club vyhral XI. Euskal Herria Kopa, keď vo finále zdolal Deportivo Alavés Gloriosas po návrate (2-1, všetky tri góly hlavičky). Bola to ôsma trofej. Táto konfrontácia sa odohrála v Zarautz (štadión Asti) 29. 8. 2021. Po úvodnom góle paraguajskej Chamorro v ôsmich minútach, skórovali za tím Bizkaia: Nekane (63. minúta, asistencia Moraza) a Azkona (minútová 82, asistencia Arana). Klub Bilbao sa zaradil do tohto finále: Quiñones, Oihane, Uriarte (Garazi, min. 46), Valdezate, Eunate (Moraza, min. 6), Unzue (Istillart, min. 46), Oguiza (Erika, min. 89), Nekane, Lucía García (Azkona, min. 46), Peke (Arana, min. 72) a Yulema Corres. V tom istom prípravnom období Athletic Club získal aj trofeje Emmy Cuervo a Carranza.

PREDSEZÓNA ZAČALA S IRAIOU ITURREGI

27. júla začal prvý tím Athletic Club predsezónu 2021-2022 v zariadeniach Lezama. Futbalisti pripravení Iraiou Iturregim majú toto leto aj s mládežníckym kádrom (Athletic Club B): Paula Arana, Mariana Cerro, Alejandra Estefanía, Clara Pinedo, Naia Landaluze, Ane Elexpuru a Maite Zubieta.
Útočníčka Nekane Díez a obrankyňa Vanesa Gimbert predĺžili zmluvu do roku 2022, zatiaľ čo obrankyňa Bibiane Schulze Solano (narodená v Nemecku s matkou z Euskadi) bola požičaná Valencii CF na túto kampaň 2021-2022.

PEKE BAREA SA NÁVRATÍ DO BIZKAIA

Dňa 15. 7. 2021 Athletic Club oficiálne zverejnil dohodu s Déporom Abancom o začlenení útočníčky Ainize "Peke" Barea do klubu Bizkaia. Pripojíla sa do roku 2025.
Brankárka Mariasun Quiñones podpísala kontrakt do 30. júna 2024 po odlúčení od Realu Sociedad. Ďalšia futbalistka z klubu San Sebastian, stredopoliarka Itxaso Uriarte (Gasteiz, 1991), sa zaviazala pôsobiť v subjekte Bilbao dve sezóny s možnosťou predĺženia zmluvy o ďalší rok k 30. júnu 2023. Okrem toho Nerea Nevado zmeny tímu zapožičané Athletic Clubom do nedávno povýšeného Deportiva Alavés Gloriosas na kampaň 2021-2022.
Ďalším prestupom zaregistrovaným toto leto bola brankárka Amaia Peña, ktorá do 2021-2022 začlenila SD Eibar.
Na druhej strane z kádra vypadli Andrea Sierra (pridáva sa k Déporovi Abancovi) a Jone Ibáñez.
Erika Vázquez obnovila kontrakt do roku 2022; čaká sedemnásta sezóna v červeno-bielom klube.
Technické práce, ktoré režírovala Iraia Iturregi, sú zachované. V Athletic B pokračuje aj Roberto Pampín.
Prvý tím Lezamy uzavrel kampaň 2020-2021 na jedenástom mieste so 40 bodmi, čo je o päť viac ako Real Betis. Súťaž uzavrel prehrou v Abegondu proti Déporu Abanca (3:0), 27. júna.

NOVÁ FÁZA OD JANUÁRA 2021

Iraia Iturregi je novou trénerkou prvého ženského tímu Athletic Clubu, ako to zverejnila dňa 7. 1. 2121 po prepustení Ángela Villacampu. S tímom pracuje spolu s asistentmi technických trénerov Josebou Lertxundim a Izraelom Álvarezom. Mužstvo bolo v Lige Iberdrola deväť kôl bez toho aby vedelo o víťazstve. Prepadlo aj 6/1 v derby Euskadi proti Realu Sociedad v Zubette (1:0). Iraia Iturregi Sustatxa (Loiu, Bizkaia, 1985) je druhou futbalistkou s najviac zápasmi v histórii klubu: 402 za 15 sezón do roku 2017 (64 gólov). Postupuje ako trénerka Athletic B Reta Iberdrolu. V tomto tíme Athletic B nastúpil ako prvý tréner Roberto Pampín spolu s Moska Velez, Ainhoa ​​Álvarezom a Ainhoa ​​Tirapu.
Athletic Klub má v príprave dve hráčky ktoré majú dlhoročné skúsenosti s elitným futbalom. Sú obrankyňa Vanesa Gimbert (Bergara, Gipuzkoa, 1980) a útočníčka Erika Vázquez (Navarra, 1983). Pridávajú sa členovia združení v lome Lezama, ktorí vo mladom veku oceňujú medzinárodnosť, ako sú mládežnícke dievčatá, a niektoré európske a svetové úspechy vo futbale v takom veku.

TITUL PRVEJ DIVIZIE 2015-2016

Po deviatich rokoch získal Athletic Club 5. júna 2016 titul šampióna prvej divízie žien. Futbalistky trénované Josebou Agirreovou prehrali počas súťaže iba jeden zápas: proti Rayovi v Madride. Medzi najdôležitejšie hráčky pri dosahovaní tohto úspechu, patrila navarrská brankárka Ainhoa ​​Tirapu, ktorá sa v lete roku 2020 rozhodla po ukončení kariéry na vysokej úrovni v Athletic odísť ako profesionálna futbalistka.