Atlético Madrid

ATLÉTICO MADRID
Klub Atlético Madrid vyhral Copa de la Reina druhýkrát po zisku titulu v roku 2016. Vo finále v roku 2023, ktoré sa hralo na štadióne Butarque (Leganés), zdolal Real Madrid až na penalty (3:1). Predĺženie sa skončilo zápasom o dvoch. Tím belasých mal dvojgólovú prevahu. Skóre otvorila Sandie Toletti zakončením hlavičkou po rohovom vhadzovaní Caroline Weir (min 32). Po rohovom kope Weira nakrátko na Lindu Caicedovú (min 56) rozšírila Ivana Andrés, taktiež hlavičkou. V záverečnej časti dokázali červeno-biele futbalistky túto prevahu zneškodniť za osem minút. Za asistencie Baniniho skórovala Lucía Moral v 88. minúte. Estefanía Banini v nadstavenom čase (min 90+5) presne upravila na 2:2 po priamom kope. Po penaltách sa hviezdou stala Lola Gallardo, ktorá prerušila strely Olgy Carmony a Tere Abelleira.

Atlético Madrid sa po piatykrát dostalo do finále Copa de la Reina. V semifinále červeno-biely tím vyradil Alhama ElPozo Murcia (4:0), 23. mája 2023 na štadióne Butarque (Leganés). V osobnej hre otvorila skóre Sonia Majarín (min 5). Druhý zvládla po asistencii Rasheedata Ajibadeovej Estefanía Baniniová (min 37). V druhom polčase skórovali Eva Navarro (min 57) a Hanna Ester Lundkvist (min 74). Na tieto dva góly sa podieľali Andrea Medina a Lucía Moral. Irene Guerrero zakončila z priameho kopu žrď. Španielsko-Rovníková Guinea Jade Boho (Valladolid, 1986) oznámila, že po semifinále odstúpila z futbalu; bola poctená a prikrytá jej spoločníčkami z Alhamy.

V posledný deň F Ligy zdolalo Atlético de Madrid Granadillu Tenerife (4:0), na štadióne Wanda Alcalá 19. mája 2023. Skórovali Bárbara Latorre (min 53, podávala Banini), Marta Cardona (min 59, z prihrávky Andrea Medina) a Eva Navarro (min 65, s asistenciou Bárbara), ako aj vlastný gól Thaisa Ferreiru (min 86, po podaní Evy).
V deň zápasu 29. ligy F remizovali Villarreal a Atlético Madrid 13. mája 1:1. Domácich dostal do vedenia gól Fatoumata Kanteh v prvom polčase (min 42), po rozohrávke Sheily a odraze od Cinta. Lucía Moral trafila brvno (min 81). Útočníčka Rasheedat Ajibadeová zachránila bod (min 90+4) ľavou nohou po rohu, odraze v priestore a krátkom odraze od brankárky Carbonellovej.
V deň zápasu 28. ligy F prehralo Atlético de Madrid proti Levante Las Planas (0:1), 6. mája na štadióne Wanda Alcalá. Jediný gól strelila Irina Uribeová (min 45), keď zakončila hlavičkou po akcii Nuria Garroteovej.
V deň zápasu 27. ligy F na andalúzskej pôde remizovali Real Betis a Atlético de Madrid 30. apríla (1:1). Atlético získal výhodu cez Lucíu Moral (min 26), po asistencii Evy Navarrovej. Brankárka Lola Gallardo sa previnila penaltou, ktorú spustila Ángela Sosa, aby stanovila konečný nerozhodný stav (min 54).
V deň zápasu 26. ligy F porazilo Atlético Madrid Levante UD (2:1), 23. apríla na štadióne Wanda Alcalá. Červeno-biely klub získal dvojgólovú prevahu: 1:0 (min 22): Eva Navarro proti starému klubu, po odraze od brankárky. 2:0 (min 31): Lucía Moral s asistenciou Evy Navarrovej. Medzeru na ukazovateli skóre zmazala Tatiana Pinto (min 34), po akcii Baňosa s Andonovou.
V deň zápasu 25. ligy F prehralo Atlético de Madrid s FC Barcelona (4:0), 15. apríla na Estadi Johan Cruyff. Aitana Bonmatí strelila v tomto zápase dva góly. Prvý gól strelila po akcii Rolföovej a Hansena (min 28). A uzavrela výsledok (min 89). Skórovali aj Vicky López (min 46, po odmietnutí) a Caroline Graham Hansen (min 58). Hansen, Aitana a Bruna sa zúčastnili. Mariona Caldenteyová pri opätovnom nástupe rozohrala priamy kop proti brvnu (min 79).
V deň zápasu 24. ligy F porazilo Atlético de Madrid Valenciu (6:2), 1. apríla na štadióne Wanda Alcalá. V druhom polčase padlo sedem gólov. Dali góly Maitane López (min 20, jej prvý gól na tomto turnaji), Eva Navarro (min 53, z penalty María Molina na Lucíu Moral), Rasheedat Ajibade (min 55), Bárbara Latorre (min 80, z diaľky ) a Lucía Moral (dva, min 59 a 79). Zúčastnili sa Banini, Moral, Navarro a Menayo. Na strane Valencie Fiamma Benítez hlavičkou upravila na 1:1 po rozohrávke Macareny Portales (min 50). Ekvádorčanka Kerlly Real zvýšila po odraze na 4:2 (min 65).
V deň zápasu 23. ligy F v Mendizorroze porazilo Atlético de Madrid 26. marca Deportivo Alavés (1:2). Sheila García dala červeno-bielym dopredu, po hre Andrey Staškovej a Evy Navarrovej (min 41). Carla Armengolová vyrovnala (min 50), za asistencie Elby Vergésovej. Po centri Rasheedata Ajibadeho zabezpečil madridskému tímu vlastný gól Camily Sáezovej v 55. minúte.
V deň zápasu 22. ligy F porazilo Atlético de Madrid Alhamu (1:3) v Murcii, 19. marca na štadióne Josého Kubalu. Červeno-biely tím sa dostal do vedenia po 40 sekundách, keď po asistencii Irene Guerrerovej definovala Rasheedat Ajibadeovú. V úvode druhého polčasu Carmen Menayo expandovala po priamom kope Irene a niekoľkých doskokoch (0:2, min 49). V 65. minúte boli ruky Andrea Medina potrestané penaltou, ktorú premenila Carmen Fresneda. Konečným výsledkom bola hlavička Andrey Staškovej v podaní Evy Navarrovej (min 73).
V deň zápasu 21. ligy F na ihrisku Wanda Alcalá de Henares remizovali Atlético de Madrid a Real Madrid v derby (0:0), 12. marca. Maitane López zakončila žrď. Červeno-biely tím má na tomto turnaji jedenásť zápasov bez prehry. Pre zranenie museli striedať Ludmila da Silva (min 43, Eva Navarro) a Marta Cardona (min 55, Bárbara Latorre). 13. marca červeno-biely klub oficiálne oznámil, že Ludmila utrpela trhlinu v prednom krížnom väze na pravom kolene.

DO FINAL FOUR COPA DE LA REINA

Atlético de Madrid postúpilo do Final Four Copa de la Reina. V jedinom štvrťfinálovom zápase zvíťazili madridské ženy v Granade (0:3), 8. marca. Na štadióne Los Cármenes otvára skóre Bárbara Latorre v podaní Rasheedata Ajibadeho (min 45). Sheila García predĺžila po tom, čo ukradla loptu andalúzskej obrane (min 75). Po strele Estefanía Baniniho do dreva sa odrazenú loptu dostala Maitane López a Merel van Dongen vyriešila (min 88).

V deň zápasu 20 F Ligy porazilo Atlético Madrid 4. marca Real Sociedad (1:2). V Zubieta Rasheedat Ajibade dala prednosť červeno-bielym futbalistkám. Nigérijskej útočníčke asistovala Marta Cardona (min 6). Amaiur Sarriegi zariadila vyrovnanie (min 9) po útočnej akcii Fínky Sanni Franssiovej. Po prestávke opäť Ajibade dosiahla konečných 1-2 prihrávkou Švédky Hanny Lundkvistovej (min 48). Irene Guerrerová spravila faul na drevo (min 80).
V deň zápasu 19. Ligy F v Alcalá de Henares porazilo Atlético Madrid 12. februára Athletic Club (1:0). Jediný gól strelila Carmen Menayo (min 90+2), v podaní Ludmily. Pre zranenie bola vymenená Leicy Santosová (min 55). Tím Bilbaa utrpel vylúčenie Maite Zubieta v 65. minúte. V 74. minúte zakončila Ludmila da Silva z brvna. Znova sa objavili Marta Unzue a Ane Azkona.
V deň zápasu 18. ligy F, 5. februára na andalúzskej pôde (Lamiya), Atlético de Madrid porazilo Sporting de Huelva (1:3). Skóre otvorila po odrazenej lopte Ludmila da Silva (min 42). Irene Guerrero dokončila drevo (min 45). Rozšírili v druhej časti Estefanía Banini (min 50, pri podaní Irene) a Češka Andrea Stašková (min 60, hlavička, po rohovom vhadzovaní Leicy Santos). Andrea a Ľudmila navyše strieľali do dreva. Therese Simonsson v nadstavenom čase (min 90+3) zmazala.
V deň zápasu 17 ligy F sa hralo v Alcalá de Henares, Atlético de Madrid a Sevilla nerozhodne (1:1), 29. januára. Eva Navarro strelila gól (1:0, min 59, ľavačkou po prihrávke Marty Cardonovej); a Rosa Otermín (min 90, olympijský gól, ľavou nohou).
Madrid CFF a Atlético Madrid remizovali (2:2) v deň šestnásteho zápasu F Ligy, 25. januára 2023 vo Fuenlabrade. Van Dongen poslala červeno-biely tím dopredu po dvojitej strele Menayovej a samotnej holandskej futbalistky na drevo (min 23). Lucía Pardo vyrovnala ľavačkou po asistencii Laury Domínguezovej (min 75). Karen Araya otočila (min 88), v službách Gabi Nunes. Pri opätovnom nástupe Bárbara Latorre po odrazenej lopte (min 90+3) stanovila konečný vyrovnanie.
V deň zápasu 15 Ligy F sa hralo na pôde Madridu, Atlético de Madrid a Villarreal remizovali (2:2), 14. januára. Eva Navarro strelila double pre červeno-biely tím: prvým bol "olympijský gól", ktorý prekvapil brankárku Carmen Carbonellovú (min 22). Ďalší gól získala Eva v podaní Sheily Garcíovej (min 57). Eva tak debutovala ako strelkyňa v tejto lige F. Penalta, ktorej sa dopustila Menayo na Belén a ktorú premenila Sheila Guijarro, bol prvým gólom žltého tímu (min 24). Definitívne vyrovnanie prišlo v 87. minúte cez Estefa Lima na druhý pokus ľavačkou, keď jej hlavička trafila žrď. Irene Miguélezová bola vylúčená za dvojitú žltú kartu (min 90). Carmen Menayo musela striedať pre zranenie ľavého ramena.

Atlético de Madrid sa 11. januára 2023 dostalo do štvrťfinále Copa de la Reina víťazstvom na Donosti proti Realu Sociedad (0:2). Skórovali Marta Cardona (min 44) a Rasheedat Ajibade (min 60). Ajibade a Estefanía Banini sa zúčastnili. Na začiatku Synne Jensen dokončila drevo.
Atlético Madrid vyrovnalo na štadióne La Palmera proti Granadille Tenerife (1:1), v deň štrnásteho zápasu F Ligy, 8. januára 2023. Po odraze Marta Cardona posunula červeno-biely tím do vedenia (min 27). Ostrovný gól (min 68) strelila María José Pérezová s asistenciou Pisca.

3. januára 2023 Atlético de Madrid oficiálne zverejnilo dohodu uzavretú s Lolou Gallardo o obnovení zmluvy s brankárkou do 30. júna 2026 (predĺžená na tri sezóny).

V deň zápasu 13 F Ligy hranej na madridskej pôde (Cívitas Metropolitano Stadium), Atlético porazilo Betis (2:1), 17. decembra. Rinsola Babajide zvýšila na 0:1 individuálnou hrou (min 85). Marta Cardona sa vrátila dvoma gólmi (min 90 a 90+2). Eva a Sheila sa spojili v akcii pred 1-1; opäť Sheila asistovala pri druhom góle. Manolo Cano debutoval ako červeno-biely tréner. 8. januára Atlético pokračuje v turnaji návštevou Tenerife, kde sa stretne s Granadillou.

MANOLO CANO, NOVÝ ČERVENÝ A BIELY TRÉNER

12. decembra 2022 Atlético de Madrid oficiálne oznámilo, že Manolo Cano (L'Hospitalet, 1975) je novým trénerom ženského prvého tímu po jeho návrate do asociácie červeno-bielych športov, do ktorej vstúpil v roku 2016 a po tom, čo tréner prevzal dve sezóny na starosti tím A Juvenil Atlético, s ktorým dosiahol v sezóne 2017-2018 "historický trojitý titul". Podpisuje do leta 2023. Je to jeho prvá skúsenosť so ženským tímom. Pre oficiálnu stránku klubu povedal: "Som veľmi nadšený a šťastný. Boli to neskutočné roky. Vždy sa hovorí, že keď ste šťastní, vždy sa chcete vrátiť a dnes to môžem uskutočniť. Som veľmi šťastný z tejto novej etapy a dúfam, že bude rovnako šťastná a produktívna."
Katalánsky tréner trénoval v posledných sezónach v Madride: Sanse a Las Rozas. Pripravil aj Villanovense (Villanueva de la Serena, Badajoz) v druhej divízii RFEF v Extremadure v 2022. Do roku 2015 pôsobil aj ako asistent trénera Juana Antonia Anquelu v Alcorcóne, Granade a Numancii. Debut s Atléticom bude 17. decembra doma proti Realu Betis.

ÓSCAR FERNÁNDEZ, PREPUSTNÝ PO PREHRATE VO VALDEBEBAS

Po porážke Atlética (1:0) v derby hranom vo Valdebebas klub oznámil, že "Óscar Fernández Novillo nebude pokračovať ako tréner prvého tímu žien. Súčasná športová situácia, v ktorej je mužstvo mimo pozícií, ktoré dávajú prístup do ženskej Ligy majstrov spôsobilo odvolanie trénera z La Manche." Toto derby zodpovedalo dvanástemu dňu Ligy F, 11. decembra. Brazílska stredná obrankyňa Kathellen Sousa sa dočkala jediného gólu Realu Madrid, keď zakončila hlavičkou (min 84) po rohovom kope Tere Abelleira. Prvýkrát štartovala Eva Navarrová (nahradila ju Sonia Majarín, min 72).
V jedenásty deň F League, 4. decembra na štadióne Antonia Puchadesa Ciutat Esportiva VCF, zdolalo Atlético de Madrid Valenciu (0:1). Jediný gól strelila Marta Cardona (min 86), prvý gól červeno-bielych. Asistenciu poskytla Češka Andrea Stašková. Navyše Merel van Dongen hlavičkovala do brvna (min 60). Eva Navarro sa po vážnom zranení kolena vrátila na ihrisko a odohrala prvé minúty s tímom; nastúpila za Švédku Hanna Lundkvist v 77. minúte.
V desiaty deň F Ligy, 27. novembra, prehralo Atlético de Madrid s FC Barcelona na ihrisku Cívitas Metropolitano (1:6). Skórovali Ana-Maria Crnogorčević, Mapi León (z voľného kopu ľavou nohou), Lucy Bronzeová (hlavičkou, po rohu), Salma Paralluelo (dve) a Ingrid Engen (odskočená lopta). Bol to prvý gól pre Lucy ako modrú a šarlátovú. Podpísali si asistencie: Patri Guijarro, Mapi León a Mariona Caldentey. Stav 1:1 zhmotnila Leicy Santosová premenením penalty (min 25), ktorej sa dopustila Ajibade. V úvode polčasu musela pre zranenie striedať Ludmila Da Silva. Mariona Caldentey sa opäť objavila po mesiaci mimo hry pre zranenie. Presne penaltu, ktorej sa dopustila Sheila García, vyrazila Mariona a zmarila ju Gallardo, ale odrazenú loptu využila Salma.
20. novembra, v deň zápasu 9. ligy F, porazilo Atlético de Madrid na katalánskej pôde Levante Las Planas (1:2). Po úvodnom góle domácich, ktorý strelila Elena Julve (min 12, hlavičkou, po odraze Loly Gallardo), sa Atlético vrátilo gólmi Sheily Garcíovej (min 40) a Ludmily da Silva (min 72). V 55. minúte zrazila Van Dongen z priameho kopu do brvna. Družstvo žien z Madridu dosahuje v tabuľke druhú pozíciu.

NA BRAZILSKÉHO POHÁRA

Atlético de Madrid sa v novembri zúčastnilo na druhom ročníku Brazilského pohára žien. Turnaj sa začal remízou 3:3 proti Sport Club Internacional (Porto Alegre, Rio Grande do Sul), 9. dňa v meste Jaú (štát São Paulo). Proti Gurias Coloradas skórovali Cinta (dvaja, obaja s hlavami) a Ajibade. Virginia Torrecilla si pripísala tri asistencie. V druhý deň zápasu prehrali s Palmeiras (1:0), 11. na Estádio Fonte Luminosa (Araraquara). V poslednom zápase skupinovej fázy podľahli Santosu (3:2), 13. novembra na Estádio Zézinho Magalhães (Jaú). Červeno-biele góly strelili v druhom polčase Laura Rodríguez a Martha Ruiz. Atlético sa nedostalo do ďalšej fázy. Ďalšiu skupinu tvorili tímy Universidad de Chile, Flamengo, São Paulo a Ferroviária. Vo finále 15.-ho porazilo CR Flamengo Internacional (1:0) a po prvý raz vyhralo turnaj. Tento jediný cieľ sa podarilo dosiahnuť Argentínčanke Sole Jaimesovej.

OSEM ÚVODNÝCH DNÍ LIGY F 2022-2023

V ôsmy deň zápasu F Ligy, 5. novembra v športovom centre Wanda Alcalá de Henares, porazilo Atlético Alhamu (1:0). Jediný gól strelila v 60. minúte Ludmila, keď zakončila hlavičkou po podaní Marty Cardonovej.
V konfrontácii, ktorá zostala nevyriešená v prvý deň, 1. novembra v Alcalá de Henares vyrovnali Atlético de Madrid a Real Sociedad. Nerea Eizaguirre nevyvážený pre tím San Sebastian premenením penalty (min 51). Po postupe s Ludmilou a Ajibadeovou skončila Sheila García nerozhodne (min 78). Shei tiež zakončila loptu do dreva.
29. októbra, v deň zápasu 7 F Ligy, Atlético Madrid porazilo Athletic Club 1:4 v Lezame. Bilbao získalo výhodu cez Martu Unzueovú (min 18), po odrazenej lopte. O dve minúty neskôr Sheila García vyrovnala ľavou nohou. V druhom polčase rozhodla Ludmila da Silva dvoma gólmi: 1:2 (min 55, asistencia Leicy Santos) a 1:3 (min 65, podanie Sheila). Konečný výsledok stanovila v 77. minúte Lucía Moral.
V Lige F vyrovnalo Atlético de Madrid v Alcalá de Henares proti Madridu CFF v prvom madridskom derby sezóny (1:1), 22. októbra v šiesty deň zápasu. Futbalistky červeno-bielych získali výhodu cez Banini po hre medzi Leicy a Sheilou (min 10). Maitane navyše zakončovala z brvna a pri ďalších možnostiach Atlética zasahovala brankárka Paola Ulloa. V protiútoku (min 54) stanovila konečný výsledok Zambijčanka Grace Chanda. Už v 90. minúte Ulloa narušila trestné strieľanie Ludmily.

Atlético de Madrid Women získalo 17. októbra ocenenie Sedem hviezd športu za prácu ľudí alebo subjektov, ktoré vynikajú pri propagácii a rozvoji športu v komunite Madrid.

Na ihrisku Wanda Alcalá porazilo 15. októbra Atlético de Madrid Sporting de Huelva (5:0). Ajibade dostala poker gólov (tri v druhom polčase) a zavŕšila penaltu, ktorú premenila Ludmila a dopustila sa sama seba.
Atlético de Madrid prehralo s Levante UD v deň štvrtého zápasu F Ligy 2. októbra (2:1) na pôde Valencie. Skórovali Mayra Ramírez (min 30, s okľukou v Carmen Menayo) a Natasa Andonova (min 69). Za Atlético zmazala náskok Češka Andrea Stašková (min 89), v službách Leicy Santosovej.
25. septembra na ihrisku Ciudad Deportiva Wanda Alcalá iba jedna akcia v nadstavenom čase umožnila Atléticu de Madrid poraziť Deportivo Alavés. Ludmila po prihrávke Ajibadeho strelila jediný gól červeno-bieleho klubu (1:0). V ďalších priaznivých príležitostiach poslali k žrdi Ajibade a Medina (min 66 a 69). Vynikla brankárka tímu Euskadi Jana Xin.
Atlético de Madrid dosiahlo na úvod súťaže prvé víťazstvo v F Lige. Tím, ktorý pripravil Óscar Fernández Novillo, zdolal Sevillu na andalúzskej pôde (1:3). Góly strelili Ajibade a Ludmila (dve). Inma Gabarro upevnila nerozhodný výsledok na jeden. Cinta Rodríguez, Ainhoa ​​​​Moraza, Irene Guerrero, Marta Cardona, Andrea Medina, Xènia Pérez a Andrea Stašková absolvovali oficiálny debut v Atléticu.

3. septembra v športovom centre Wanda Alcalá Henares medzi Atléticom a Osasunou sa uskutočnila remíza na konci prípravnej sezóny (2:2). Maitane López a Alexia Fernández dali futbalistky Madridu dopredu. Mar Torras a Maitane Vilariño vyrovnali za tím, ktorý trénovala Kakun Mainz.
Nemeckú futbalistku Merle Barthovú 27. augusta úspešne operovali pre zlomeninu lýtkovej kosti na pravej nohe.
26. augusta zdolalo Atlético v Nemecku Bayern Mníchov (0:2). Skóre otvorila po piatich minútach Ludmila za asistencie Ajibadeho. Presne Ajibade rozšírila v 37. minúte po rohovom vhadzovaní Baniniho.
19. augusta Atlético porazilo Fiorentinu v športovom centre Wanda Alcalá Henares. Ludmila vyriešila (min 56) v podaní Leicy Santosovej (1:0). Vyhral II City of Alcalá By MadCup Trophy. S talianskym tímom 78 minút sa zúčastnila Vero Boquete.
V tejto kampani 2022-2023 je Lola Gallardo prvou kapitánkou, Carmen Menayo druhou, Ludmila Da Silva treťou a Merel Van Dongen štvrtou.
17. augusta skórovali Leicy Santos (dve), Lucía Moral a Irene Guerrero v priateľskom zápase proti Madridu CFF (4-1) na ihrisku Wanda Alcalá.
12. augusta v treťom prípravnom zápase pred sezónou zdolalo Atlético de Madrid Fundación Albacete (5:0). Góly strelili Banini (dva), Ludmila, Leicy a Nerea v Los Angeles de San Rafael.
Virginia Torrecilla, Carmen Menayo a Sheila García utrpeli v tejto prípravnej sezóne zranenia.
Druhá letná prípravná konfrontácia sa hrala na štadióne Fuensanta (Cuenca). Atlético porazilo Alhamu CF (Murcia), tím nedávno povýšený do Ligy Iberdrola (6:1). Strelili: Ajibade (hetrik), Ludmila (dva) a Nerea.
V San Pedro del Pinatar (Murcia) začalo Atlético predsezónne zápasy víťazstvom proti Rangers FC (Glasgow, Škótsko). Ludmila a Karla skórovali 1. augusta (0:2).

8. augusta 2022 Atlético de Madrid oficiálne oznámilo podpísanie zmluvy s útočníčkou z Córdoby Lucíou Moral Wifi (Córdoba, 2004) po dohode s Córdobou o prestupe andalúzskej futbalistky do červeno-bieleho klubu, so zmluvou do roku 2026. Je čerstvou majsterkou Európy do 19 rokov. V sezóne 2021-2022 prispela k postupu Cordovian tímu do nového First RFEF.
24. júla Atlético de Madrid oficiálne oznámilo, že Marta Cardona (Zaragoza, 1997) sa stala novou hráčkou Atlética po dohode uzavretej medzi samotnou aragónskou hráčkou a červeno-bielym klubom. Podpi do 30. júna 2023.
20. júla Atlético oznámilo začlenenie Andreu Medinu (Sevilla, 2004) z Realu Betis. Podpi do júna 2026.
18. júla 2022 začal Óscar Fernández Novillo (Villacaňas, Toledo, 1987) predsezónne stretnutia s Atléticom de Madrid v športovom centre Alcalá de Henares, v druhom roku ako tréner tímu. Menayo, Ludmila, Maitane, Virginia, Moraza, Eva Navarro, Cinta, Bárbara, Vizoso, Majarín, Barth, Xénia, Lundkvist a Stašková sa spúšťajú spolu s mládežníckym tímom Yolanda Sierra, Dana Benítez, Karla Bermejo, Nerea Sánchez, Adriana Fernández , Alba de Isidro, Claudia Sánchez, Sara García, Alba Zafra, Alexia Fernández, Laura Rodríguez a Esther García. V najbližších týždňoch sa pripoja internacionálky Merel van Dongen, Lola Gallardo, Sheila García, Irene Guerrero, Leicy Santos, Estefanía Banini a Rasheedat Ajibade.

Namiesto toho Claudia Iglesias a Carmen Álvarez ukončili zmluvný vzťah s klubom. Severoamerická stredná obrankyňa Amanda Frisbie ukončí zmluvu s červeno-bielym klubom toto leto 2022. V lete 2021 prišla z Madridu CFF.
Atlético de Madrid a Real Sociedad sa dohodli na zapožičaní Alejandry Bernabé pre túto kampaň 2022-2023. V sezóne 2021-2022 pôsobila aj na hosťovaní v SD Eibar.
7. júla Atlético oficiálne oznámilo začlenenie útočníčky z Yecly Evy Navarrovej (2001) z Levante UD, v ktorej hrala štyri sezóny. Podpíše zmluvu do roku 2023.
Juhoafrická útočníčka Thembi Kgatlana opúšťa Atlético de Madrid v lete 2022 a prestupuje do tímu Racing Louisville FC (Kentucky) v Spojených štátoch. Pochádzala z SD Eibar.
5. júla Atlético de Madrid oznámilo podpis obrankyne Ainhoa ​​​​Vicente Moraza (Donosti, 1995). Podpisuje do roku 2025. Pochádza z Athletic Club.
1. júla 2022 Atlético de Madrid oficiálne zverejnilo začlenenie obrankyne Andalúzky Cinty Rodríguez (Huelva, 1999). Pochádza zo Sporting de Huelva a do 30. júna 2024 sa podpisuje ako červeno-biela.
Z RCD Espanyol prichádza stredná obrankyňa Xènia Pérez (Sitges, Barcelona, ​​​​2001). Nová zmluva platí do roku 2025. Začínala v mládežníckych kategóriách katalánskeho klubu a s prvým tímom "perico" absolvovala tri sezóny (dve v lige Iberdrola a poslednú v Reto Iberdrola).

KLUB PRIJAL NAJLEPŠIU ČESKÚ FUTBALISTKU ROKA 2021

Česká útočníčka Andrea Stašková prichádza v lete do Atlética de Madrid, ako červeno-biely klub zverejnil 28. júna. Zmluvu podpisuje do roku 2024. Narodila sa v meste Znojmo (Morava) v roku 2000, začínala v mládežníckych kategóriách klubu 1.SC Znojmo FK. V rokoch 2016 až 2019 súťažila so Spartou Praha. V rokoch 2019 až 2022 hrala v Taliansku v Juventuse. S turínskym klubom vyhrala dve ligy, jeden pohár a tri talianske superpoháre. Zúčastnila sa majstrovstiev Európy. V kampani 2021-2022 s Juve sa zúčastnila 30 zápasov; strelila deväť gólov a pridala šesť asistencií. Meria 1,80. Od roku 2018 je súčasťou národného tímu (29-krát/osem gólov). Bola vyhlásená za najlepšiu českú futbalistku roka 2021.

15. júna vstúpila do červeno-bieleho klubu nemecká futbalistka Merle Barth (Waldbröl, 1994). Môže fungovať ako stredná obrankyňa alebo stredopoliarka. Podpisuje do 30. júna 2024. Pochádza z Turbine Potsdam (Bundesliga). V rokoch 2010 až 2020 patrila do Bayeru Leverkusen. V národnom tíme „A“ ešte nedebutovala.
Ako bolo zverejnené 9. júna 2022, sevilská stredopoliarka Irene Guerrero sa stáva novou futbalistkou Atlética de Madrid z Levante UD. Zmluvu podpisuje do 30.6.2025.

Kordovčanka Virgy García (1988) je novou trénerkou Atlética B pre sezónu 2022-2023. Pochádza zo Sevilly, v ktorej pripravovala Juvenile. Bola futbalistkou Sporting Huelva, Granadilla Tenerife, Betis a Seville.
3. júna 2022 Manchester City FC oznámil podpísanie trojročnej zmluvy s venezuelskou reprezentantkou Deynou Castellanosovou po uzavretí jej súčasného záväzku v Atléticu Madrid, jej klubu od roku 2020. Útočníčka sa narodila v Maracay vo Venezuele. formatívne roky kariéry na futbalovej škole Juan Arango vo vlasti, než sa v roku 2016 presťahovala do Spojených štátov a tri roky hrala s univerzitným tímom Florida State Seminoles.
Ako červeno-biely klub oficiálne oznámil 5. mája, "Amanda Sampedro, Silvia Meseguer a Laia Aleixandri nebudú pokračovať v budúcej sezóne v našom klube".

VYLUČIL Z POHÁRA KRÁĽOVNE ŠPORTUJÚCI HUELVA

Atlético de Madrid vypadlo z Copa de la Reina 2021-2022 po páde v jedinom zápase v osemfinále proti Sportingu de Huelva (2:1) na andalúzskej pôde 3. marca. Gól strelila Bárbara Latorre (2:1, min. 67).

VO FINÁLE ŠPANIELSKEHO SUPERCUPU

Po vyradení Levante UD v semifinále (3-2) prehralo Atlético de Madrid vo finále Španielskeho superpohára (0-7 proti FC Barcelona) v Las Rozas (Madrid), 23.1.2022. Virginia Torrecilla sa vrátila po 683 dňoch kvôli jej mozgovým ochoreniam. 24. dňa Rasheedat Ajibade a Atlético de Madrid oznámili dohodu o predĺžení zmluvy s nigérijskou reprezentantkou do roku 2025.

DEBUT ŠVÉDSKY LUNDKVIST VO VILLARREAL

Dňa 6.12.2021 Atlético oficiálne oznámilo angažovanie švédskej obrankyne Hanny Lundkvist (Štokholm, 2002) z Hammarby Štokholm, ku ktorému patrila od roku 2018. V klube AIK mala krátky angažmán tiež zo Štokholmu. V úvode odohrala vo Švédsku aj s tímami Enskede, Djurgårdens a Djurö-Vindö, všetky tri z hlavného mesta Švédska. Štyrikrát reprezentovala U23, 12 U19 a 19 U17. Červeno-bielemu klubu sa upísala do roku 2024. V lige Iberdrola s Atléticom debutovala 12. januára vo Villarreale (0:5), do zápasu nastúpila v 64. minúte. V španielskom Superpohári odohrala 22 minút proti Levante UD v semifinálovom zápase.

Dňa 20.12.2021 oznámilo Atlético Madrid ukončenie zmluvy s Aliou Guagniovou, ktorej prepojenie bolo predĺžené do roku 2023, po dohode uzavretej medzi talianskou futbalistkou a červeno-bielym klubom. V prvom kole tejto kampane v rokoch 2021-2022 sa zúčastnila šiestich zápasov (štyri ako štartérka, bez gólov, spolu 340 minút). Talianska reprezentantka (Florenzia, 1987) prišla do Atlética v roku 2020 z Fiorentiny.

Dňa 12.12.2021 Atlético de Madrid oznámilo obnovenie zmluvy s Carmen Menayovou do roku 2025, keďže sa skončila v lete 2022. Atléticu patrí od roku 2016. Má štyri z piatich získaných titulov v histórii červených a biely klub: tri ligy (2016-2017, 2017-2018 a 2018-2019) a jeden španielsky superpohár.

NÁVRAT SEVILLÁNKY LOLA GALLARDO

Lola Gallardo (Sevilla, 1993) sa toto leto vrátila do Atlética de Madrid po pobyte vo Francúzsku v Olympique Lyonnais. Atlético Madrid a Paris Saint-Germain medzitým uzavreli dohodu o požičaní Francúzska Bénédicte Simonovi na jednu sezónu (Mantes-la-Jolie, 1997). Po prechode Remešom patrí do PSG od roku 2020. Červeno-biely klub a Sporting Huelva navyše spečatili prestup Any Marcosovej, po jej prestupe do Valencie do vlaňajšieho júna.

ÓSCAR FERNÁNDEZ, NOVÝ TRÉNER

Óscar Fernández Novillo (Villacañas, Toledo, 1987) je novým trénerom Atlética Femenino. Pochádza z Madridského CFF. 26. 7. v športovom centre Wanda Alcalá de Henares sa začala predsezóna. Hedvig Lindahl zo Švédska, Merel van Dongen z Holandska a Ludmila da Silva z Brazílie súťažia na olympijských hrách v Japonsku.
Toto leto 2021 Atlético taktiež zverejnilo začlenenie útočníka Bárbaru Latorreho (Zaragoza, 1993) z Realu Sociedad. Aj argentínska ofenzívna stredopoliarka Estefanía Banini (Mendoza, 1990), ktorá pochádza z Levante UD. Odohrála tiež v USA, v dvoch fázach, v tíme Washington Spirit.
Rovnako je začlenená aj severoamerická stredná obrankyňa Amanda Frisbie (North Richland Hills, Texas, 1992). Patrila do Madridského CFF po rozsiahlych skúsenostiach v USA, na Islande, v Austrálii a Nórsku.
Stredopoliarka Maitane López (Águilas, Murcia, 1995) sa podpisuje do roku 2023 po prechode cez Real Sociedad. Začala odohrať v Palme de Mallorca.
Dve sezóny sa zaväzuje aj útočníčka Sheila García (Guadalajara, 1997). Konala s Rayom Vallecanom.
Prírastky tohto leta rozširuje juhoafrická útočníčka Thembi Kgatlana (Johannesburg, 1996), ktorá v kampani 2020-2021 po etapách v USA súperila s SD Eibar.
Madridské Ale Bernabé bola na sezónu 2021-2022 zapožičané presne SD Eibar. Po predĺžení zmluvy s Atléticom do roku 2024 bola Sonia García Majarín na obdobie 2021-2022 zapožičaná Deportivo Alavés Gloriosas.
Atlético a DUX Logroño sa dohodli na požičaní útočníka Eleny Martínezovej na kampaň 2021-2022 po obnovení zmluvy s červeno-bielym klubom do roku 2023. Vo februári 2021 bola preradená do Rayo Vallecano.
Nakoniec stredopoliarka Virginia Torrecilla predĺžila kontrakt do roku 2022, kým sa zotaví zo vážnych nádorových ochorení.

V SEZÓNE 2021-2022 NEBUDÚ POKRAČOVAŤ

Z kádra Atlética de Madrid odchádza deväť futbalistiek s ohľadom na sezónu 2021-2022:
Sú to Toni Dugganová (Angličanka), Kylie Stromová (Severoameričanka), Turid Knaak (Nemka), Charlyn Corralová (Mexičanka), Tatiana Bonetti (Talianka); a Francúzka Pauline Peyraud-Magnin (brankárka prirodzená Lyonu), Aminata Diallo (Guinejka pôvodu), Grace Kazadi Ntambwe (DR Kongo pôvodu) a Emelyne Laurent (rodák z Fort-de-France na Martiniku). Charlyn, ktorá sa zotavila z vážneho zranenia kolena, odstúpila od zmluvy s Atléticom a v jej krajine podpísala zmluvu s CF Pachuca Femenil (Las Tuzas), ktorú trénuje Toňa Is Piňera z Ovieda. Útočníčka Mexičanka patrila v rokoch 2015 až 2019 do Levante UD po krátkej skúsenosti z Fínska.
Ďalej nebude pokračovať ani jeho tréner José Luis Sánchez Vera.
Tím "rojiblanco" dokončil turnaj na štvrtom mieste, vylúčenom z európskych pozícií, o sedem bodov za Levante UD (tretie miesto s prístupom do Európskej ligy majstrov).

12/1/2021: SÁNCHEZ VERA SA VRÁTIL AKO TRÉNER

12/1/2021, José Luis Sánchez Vera (1983) sa vracia ako tréner prvého tímu Atlético de Madrid. V sezóne 2018-2019 bol majstrom ligy: rekordná Liga Iberdrola s 28 víťazstvami a dvoma porážkami počas celého turnaja, navyše druhýkrát doviedol tím do druhého kola Ligy majstrov UEFA žien v histórii, pri pristávaní v Manchestri City. Sánchez Vera nahradil vo funkcii Daniho Gonzáleza Sanza z Madridu, bývalého hráča CD Tenerife, ktorý bol trénerom Atlética od januára 2020. Dani bude aj naďalej prepojený s klubom.
Atlético robíL na zimnom trhu 2020-2021 pohyby vo svojej zostave. Narodila sa v Nigérii, Rasheedat Ajibade (1999) debutovala proti Rayovi Vallecanovi. Pochádza z Avaldsnes Idrettslag, klubu nórskej prvej divízie.
Aj z nórskeho futbalu pochádza ďalšia, v tomto prípade klub Vålerenga Fotball Damer. Je kamerunskom Njoyovi Ajarovi Nchoutovi (1993).
Tiež Paríž Saint-Germain zapožičal Atlético do leta 2021 francúzskemu Aminatovi Diallovi (1995), guinejského pôvodu.
Okrem toho 19. januára Atlético oficiálne oznámilo začlenenie talianskej futbalistky Tatiany Bonetti (Vigevano, 1991). Podpi do roku 2023. Pochádza z Fiorentiny.
Na zimnom trhu 2020-2021 z klubu vypadli Austrálčanka Alex Chidiac (výpoveď zmluvy) a Angličanka Jade Moore (končí pôžička a vracia sa do Orlanda Pride).

Servette FC boli súperom Atlética de Madrid v 32. kole ženskej Ligy majstrov UEFA. Prvý zápas sa odohral vo Švajčiarsku 9. decembra; druhý zápas sa odohral v športovom centre Wanda Alcalá de Henares 15. decembra. Na švajčiarskom území zvíťazilo madridské mužstvo (2:4) a v Alcalá zvíťazilo opäť (5:0).
DANA BENÍTEZ

DANA BENÍTEZ

 • Klub: Atlético de Madrid
 • Aktualizácia: 10 NOV 2022
KARLA BERMEJO

KARLA BERMEJO

 • Klub: Atlético de Madrid B
 • Aktualizácia: 15 DEC 2022
MARTA CARDONA

MARTA CARDONA

 • Klub: Atlético de Madrid
 • Aktualizácia: 01 MAR 2023
ANDREA MEDINA

ANDREA MEDINA

 • Klub: Atlético de Madrid
 • Aktualizácia: 11 APR 2023
AINHOA MORAZA

AINHOA MORAZA

 • Klub: Atlético de Madrid
 • Aktualizácia: 25 DEC 2022
EVA NAVARRO

EVA NAVARRO

 • Klub: Atlético de Madrid
 • Aktualizácia: 12 APR 2023
LEICY SANTOS

LEICY SANTOS

 • Klub: Atlético de Madrid
 • Aktualizácia: 07 MAR 2023
YOLANDA SIERRA

YOLANDA SIERRA

 • Klub: Atlético de Madrid B
 • Aktualizácia: 31 OKT 2022
LAURA TANARRO

LAURA TANARRO

 • Klub: Atlético de Madrid B
 • Aktualizácia: 10 NOV 2022
LAURA VIŇAS

LAURA VIŇAS

 • Klub: Atlético de Madrid B
 • Aktualizácia: 23 JAN 2023
Dolores Romero Martín (Lola Romero) viedla Atlético Madrid vo futbale žien od sezóny 2001-2002. Keď bola Coslada CF rozpustená, jej členovia chceli pokračovať v hraní tak ako to bolo. Lola Romero bola brankárkou tohto tímu. Výzva na pomoc, ktorú Miguel Ángel Gil Marín a ďalší vodcovia Atlética de Madrid, ktorého prvé mužské tím v tom čase hralo v druhej lige (sezóna 2001-2002), bola kľúčová pre budúcnosť. Ako prvú pomoc ponúkli klubovú batožinu a zariadenie vo Vicálvare. Začali v Liga Regional; boli povýšení do Preferenčnej Ligu a tiež do národnej kategórie, v ktorej zotrvali tri roky a potom sa posunuli do najvyššej divízie v kampani 2005-2006. Postupom do prvej divízie (súčasná Liga Iberdrola) postúpili spolu so Sporting de Huelva a Real Sociedad.
V Atletickej Madrid sfére existuje historický precedens, tím ktorý sa volal Atlético Villa de Madrid a ktorý v rokoch 1989 až 1992 (v tom roku rozpustený) odohral v najvyššej národnej kategórii. Bol tiež šampiónom ligy v kampani 89-90 (v tomto tíme pôsobila María Vargas, športová riaditeľka súčasnej ženy Atlético).