Alhama CF ElPozo

ALHAMA CF ELPOZO
V deň zápasu 15. ligy F, ktorá sa hrala na pôde Alhameño, Alhama porazila Athletic Club (2:1), 15. januára 2023. Alhama ElPozo dosiahla tretie víťazstvo na turnaji. Nachádza sa tri body od pozícií, ktoré označujú stálosť. Nekane Díez posunula klub Euskadi dopredu (min 21, asistencia Sara Ortega). Skóre otočili Miriam Rodríguez Kuki (min 44, hlavička, po strele Olivie Opreaovej) a Raquel Pinel (min 68, aj hlavička, po účasti Raquel Morcillo).

Alhama sa dostala do štvrťfinále Copa de la Reina po víťazstve nad Levante UD 5:3 po predĺžení na štadióne Josého Kubalu 11. januára 2023. O 90 minút otvorila Raquel Pinel výsledok zápasu (min 11). Mayra Ramírez vyrovnala, hlavou (min 30). Po strele Xaxa Adule bola odmietnutá brankárka Livia Peng a Raquel Pinel upravila na 2:1 (min 35). Na dvojku vyrovnala Nuria Mendoza hlavičkou po rohu (min 51). Alba Redondo posunula tím Granota dopredu (min 56). Kuki stanovila 3-3 (min 66). Stav 4:3 strelila v doplnkovom čase obrankyňa a kapitánka Judith Caravaca, ktorá zostala v súperovej oblasti po tom, čo utrpela fyzické problémy, ktoré jej bránili vykonávať pozíciu, a po vykonaní všetkých zmien; bola predchádzajúca strela Andrey Caridovej, ktorú odmietla brankárka (min 120). Piaty gól, práca Mariny Martí, potvrdil prihrávku pre Murcianky (min 120+5).

Alhama prehrala s Realom Sociedad na hosťovaní v Zubiete (2:1). Zodpovedalo to štrnástemu dňu F Ligy, 7. januára 2023. Murcianský tím získal výhodu sprostredkovaním Marina Martí po štvrťhodine hry po prihrávke Andrey Caridovej z Compostely. Vlastným gólom brankárky Laury Martínezovej na 1:1 (min 55) po rohovom kope, ktorý zahrala Nerea Eizaguirre. Cieľ víťazstva v San Sebastiáne dosiahla Manuela Vanegasová v 82. minúte, keď zakončila hlavičkou. S Alhamou debutovala panamská medzinárodná stredopoliarka Aldrith Quintero, prvý zimný kontrakt na 2022-2023.
V deň zápasu 13 F Ligy hranej na pôde Alhameña, posledná klasifikovaná Alhama zdolala predposledný Alavés (3:1), 17. decembra. Alhama ElPozo položila zápas na svoju stranu už v úvode, keď si osobný ťah (min 4) pripísala Marina Martí v podaní Raquel Morcillo. V úvodných fázach druhého polčasu o pár minút rozhodovali: odrazovým podaním Carmen Fresnedaovej bolo 2:0 (vlastný gól Elby, min 52) a tretí gól strelila opäť Marina Martí (min 54). Dvoma gólmi proti klubu Euskadi debutovala v gólovej bilancii v tejto F lige Martí z La Manche. Nakoniec Carla Morera zmazala (min 89), využila strelu Aby Manou, ktorú však brankárka Laura Martínez zmietla. Futbalistka z Pobrežia Slonoviny Manou poslala ďalšiu loptu do dreva. Práve Alavés a Alhama okupujú v tejto zimnej prestávke dve zostupové miesta. Tím Murcianu, ktorý trénuje Randri García, pokračuje v súťaži 8. januára proti Realu Sociedad v Donosti.

HISTORICKÁ NÁVŠTEVA FC BARCELONA

Alhama prehrala na Estadi Johan Cruyff proti FC Barcelona (4:0). Zodpovedalo to dvanástemu dňu, 10. decembru. Katalánsky tím tak uzatvára rok 2022 ako líder Ligy F s plným počtom víťazstiev (dvanásť). Claudia Pina otvorila proti Murciankám prihrávkou Lucy Bronzeovej (min 4). Salma Paralluelo expandovala zo štandardiek (min 32). Už v druhom polčase premenili Bruna Vilamalu (min 58, v osobnej hre) a Asisata Oshoalu (min 86). Bol to Brunin prvý gól po tom, čo sa zotavila zo zranenia. Zaïra Flores bola vylúčený za dvojnásobnú žltú kartu (min 55).
V deň zápasu 11 Ligy F hranej na pôde Murcianu prehrala Alhama CF ElPozo s Villarrealom 4. decembra (0:1). Tím, ktorý pripravila Sara Monforteová, pridal tri dôležité body vďaka gólu Beléna Martínezovej po vhadzovaní Venezuelčanky Yeni Giménezovej (min 20). Nigérijčanka Xaxa debutovala so skupinou z Alhamy v réžii Randri Garcíu.
Alhama prehrala s Realom Madrid na hosťovaní vo Valdebebase (5:1). Zodpovedalo to desiatemu dňu Ligy F, 26. novembru. Góly Realu Madrid strelili Naomie Feller (dva), Caroline Weir, Esther González (hlavičkou) a Tere Abelleira. Tere poslala ďalšiu loptu k žrdi. Zúčastnili sa ho Svava, Esther (dve), Athenea a Weir. Jediný gól tímu Murcian strelila Jade Boho (5:1, min 67, asistencia Marina Martí).
Historickým víťazstvom Alhameñas dosiahol tím Murcian prvé body v Lige F, keď 19. novembra, v deviaty deň turnaja, zdolal Granadillu Tenerife (1:0) v nevídanom zápase tejto kategórie. Na štadióne Josého Kubalu v Murcii strelila tento jediný gól obrankyňa Valencie Lena Pérezová (min 40) hlavičkou po rohovom kope, ktorý zahrala Carmen Fresneda. S tímom Tenerife debutovali v tejto súťaži Yerliane Moreno a Giovaninha Dos Santos, ako aj Aleksandra Zaremba po zotavení sa z dlhodobého zranenia kolena. Yerliane nastrelila brvno, rovnako ako María José Pérez z priameho kopu. V tíme, ktorý trénuje Randri, vypadla pre zranenie útočníčka Jade Boho.
V deň ôsmeho zápasu F Ligy, 5. novembra v športovom centre Wanda Alcalá de Henares, Alhama prehrala s Atléticom (1:0). Jediný gól strelila v 60. minúte Ludmila, keď zakončila hlavičkou po podaní Marty Cardonovej.
V konfrontácii, ktorá prebiehala v prvý deň, 1. novembra v Murcii, Madrid CFF porazil Alhamu (0-3). Brazílčanka Gabi Nunesová presadila Madrid v 11. minúte po odrazenej lopte. Asistovala Ruth Álvarezová, tá istá brazílska útočníčka dala krátko po prestávke na 0:2. Tím vedený Maríou Pryovou strelil tretí gól cez tiež Brazílčanku Lauren Leal Costu (min 80).
Alhama Murcia prehrala na vlastnom ihrisku proti Realu Betis (0:2) v siedmy deň zápasu 29. októbra. Tieto dva góly na štadióne Josého Kubalu strelila stredopoliarka Ángela Sosa, prvý z penalty (min 37 a 41).
V šiesty deň zápasu F Ligy prehrala Alhama CF 23. októbra na ihrisku Ciudad Deportiva Jesús Navas proti Seville (2:0). Dva góly útočníčky Cristiny Martín-Prietovej v druhom polčase (min 69 a 89) zabezpečili tímu vedenému Cristianom Torom prvé víťazstvo na domácom ihrisku na tomto turnaji. Bývalá hráčka Sevilly, Lucía Ramírez, musela byť pre zranenie vystriedaná (min 19). Murcianský klub pokračuje v tejto súťaži bez bodovania.
V deň piateho zápasu F Ligy prehrala Alhama doma s Valenciou (0:1), 16. októbra (Štadión Josého Kubalu). Jediný gól strelila Berta Pujadas v nadstavenom čase prvého polčasu.
Alhama Murcia podľahla na návšteve Levante Las Planas (3:1) 2. októbra v súboji novopostupujúcich tímov na ihrisku Ciudad Deportiva Sant Joan Despí. Katalánska formácia, ktorú vycvičil Ferran Bellet, sa musela vrátiť. Jade Boho posunula tím Murcian dopredu (min 26). Laura Martínez po odrazenej lopte vyrovnala (min 30). V záverečnej časti zápasu opäť skórovala Laura a Pilar Garrote zavŕšením protiútoku stanovila konečný výsledok.
V tretí deň F League padol tím Murcian počas návštevy Huelvy (1:0), pri debute na štadióne CD Lamiya. Gól Bárbary Lópezovej osem minút od konca, z 24. septembra, stačil. Zúčastnila sa ho Švédka Sofia Hagman. Prvý gól v lige F.
Na začiatku F League, 18. septembra 2022 v Murcii, debutovala Alhama CF ElPozo v najvyššej kategórii proti Levante UD porážkou (2:3) na štadióne Josého Kubalu. Za skupinu, ktorú pripravil Randri, skórovali Jade Boho a Sara Rubio. O góly Levante UD sa postarali Alba Redondo (dvaja) a Mayra Ramírez. Útočiaca futbalistka z La Manche rozhodla v minúte 90+4 na konečných 2:3.