Alhama CF ElPozo

ALHAMA CF ELPOZO
V decembri 2023 bolo oficiálne oznámené, že Disciplinárna komisia RFEF sankcionovala trénera Alhamy Juana Antonia Garcíu 'Randriho'; technickej riaditeľke Tamare Garcíovej; a do samotného klubu Murcian. Randri bol potrestaný pozastavením licencie federácie na dva roky za „správanie štvavého a ponižujúceho zaobchádzania s väčšinou hráčok, ovplyvňovanie ich dôstojnosti a vytváranie nepriateľského pracovného prostredia“ a za „opakované správanie v priebehu času s nevyberaním akcie voči hráčom“. Tamara Garcíaová bola na jeden rok diskvalifikovaná z činnosti vo futbalovej športovej organizácii za "pasivitu voči nevhodnému správaniu trénera" a "účasť na neohľaduplnom konaní voči hráčom vrátane šírenia nevhodnej fotografie." Rovnako klub dostal pokutu 6 001 eur za „nedostatok preventívnych a reaktívnych opatrení proti pretrvávajúcemu správaniu trénera“.

Oviedo, ktoré pripravuje Andrea Suárez, porazilo Alhamu ElPozo z Murcie na pokutové kopy (5:4), po dosiahnutí konca 120 minút 0:0. Kráľovský pohár 2023-2024 sa vrátil do San Claudia v tomto treťom kole jednozápasovej súťaže, 7. novembra 2023.
Alhama hrá túto sezónu 2023-2024 v Primera RFEF.

Alhama ElPozo Murcia vypadla v semifinále Copa de la Reina tímom Atlético de Madrid (4:0), 23. mája 2023 na štadióne Butarque (Leganés). V osobnej hre otvorila skóre Sonia Majarín (min 5). Druhý zvládla po asistencii Rasheedata Ajibadeovej Estefanía Baniniová (min 37). V druhom polčase skórovali Eva Navarro (min 57) a Hanna Ester Lundkvist (min 74). Na tieto dva góly sa podieľali Andrea Medina a Lucía Moral. Irene Guerrero zakončila z priameho kopu žrď. Španielsko-Rovníková Guinea Jade Boho (Valladolid, 1986) oznámila, že po semifinále odstúpila z futbalu; bola poctená a prikrytá jej spoločníčkami z Alhamy.

ZOSTUP DO FIRST RFEF, V IBAII

V posledný deň F League Alhama ElPozo Murcia utrpela zostup do First RFEF vo svojej prvej sezóne v elite. V Ibaii, Alavés a Alhama remizovali (1:1) 20. mája 2023. Raquel Pinel posunula tím Murcian dopredu (min 35), po asistencii Marina Martí. Už v druhej časti Marina presne zakončila brvno (min 78). Konečný výsledok stanovila Camila Sáezová (min 84), keď hlavičkovala po obrannom odraze. Alhama skončila na 15. pozícii (predposledná) so záverečnou sériou prehier trvajúcou sedem zápasov bez víťazstva (štyri remízy a tri prehry).
V deň zápasu 29. ligy F v Murcii, Alhame a Sportingu Huelva remizovali (0:0), 13. mája. Patrícia Hmírová zakončila z brvna (min 16). V 58. minúte sa zásielky od Any Carol dotkla Judith a lopta trafila žrď.
V deň zápasu 28. ligy F Alhama prehrala na návšteve v Madride CFF (6:2), 6. mája vo Fuenlabrade. Futbalistky z Murcie využili dva góly: v 20. minúte skórovala Daniela Arques; v 43. minúte predĺžila priamy kop Astrid Álvarezová. Po prestávke sa vrátil tím trénera Víctora Martína Albu. Aida Esteveová prerušila strelu zo vzdialenosti (min 55). Po podaní Itziara Pinillosa zakončila hlavou na vyrovnanie Racheal Kundananji (min 66). Gabi Nunes zvýšila na 3:2 (min 73), po prihrávke od Aida Esteve. Brazílska útočníčka zopakovala na 4:2 (min 76), opäť s asistenciou Aidy. Kundananji opäť zamierila na 5:2 (min 90), pri podaní Therese Åslandovej. V nadstavenom čase skórovala aj útočníčka zo Zambie, keď využila odrazenú loptu a podpísala hetrik (min 90+4).
V deň zápasu 27. ligy F v Murcii, Sevilla remizovala s Alhamou (0:0), 28. apríla. Yolanda Aguirre sa opäť objavila ako brankárka Sevilly s jej gólom na nulu.
V deň zápasu 26. ligy F na štadióne Lezama prehrala Alhama s Athletic Club (1:0) 21. apríla. Ten jediný gól strelila Mariana Cerro po odrazenej lopte (min 7). Bol to jej prvý gól v tejto lige F. V 82. minúte musel Mariana striedať pre zranenie. Tím Euskadi má na konte dve výhry v rade bez inkasovania.
V deň zápasu 25. ligy F v Murcii, Alhama a Real Sociedad remizovali (1:1), 15. apríla na štadióne Josého Kubalu. Miestny tím získal výhodu na skóre cez Marina Martí po hre medzi Jade Boho a Andreou Carid (min 41). V 76. minúte vyrovnala Nerea Eizagirre prihrávkou útočnej futbalistky Amaiur Sarriegiovej. Jade Boho dostala červenú kartu za dvojnásobnú žltú (min 84). V prvom polčase museli Carmen Fresneda a Aldrith Quintero vystriedať kvôli zraneniu.
V deň zápasu 24. ligy F prehrala Alhama s FC Barcelona (0:2), 2. apríla v Murcii. Jonatan Giráldez sa rozhodol rotovať tímom. Prvý gól (min 57), práca Caroline Graham Hansen v službách Aitany, znamenal dosiahnutie stovky na tomto turnaji. Lucía Martínez skórovala na vlastnú bránu po priamom kope, ktorý presne zahrala Caroline (min 61). Noe Gil bola nová na portáli Murcian.
V deň zápasu 23. ligy F na štadióne Puchades porazila Alhama 26. marca Valenciu (1:3). Po centri Kerlly Real zakončila hlavičkou Ivonne Chacónová a posunula tím Valencie do vedenia (min 46). Za Murcianky Aldrith Quintero (min 51, v podaní Raquel Morcillo) a Marina Martí dvakrát otočili skóre (min 54 a 86). Jade Boho a Astrid Álvarez sa zúčastnili na góloch futbalistky z La Mancha. Asun Martínez zakončila žrď (min 59).
V deň zápasu 22. ligy F Alhama prehrala proti Atléticu de Madrid (1:3), 19. marca na štadióne Josého Kubalu. Červeno-biely tím sa dostal do vedenia po 40 sekundách, keď po asistencii Irene Guerrerovej definovala Rasheedat Ajibadeovú. V úvode druhého polčasu Carmen Menayo expandovala po priamom kope Irene a niekoľkých doskokoch (0:2, min 49). V 65. minúte boli ruky Andrea Medina potrestané penaltou, ktorú premenila Carmen Fresneda. Konečným výsledkom bola hlavička Andrey Staškovej v podaní Evy Navarrovej (min 73).
V deň zápasu 21. ligy F Alhama prehrala na hosťovaní vo Villarreale (3:1), 12. marca na Mini Estadi v José Manuel Llaneza Sports City. Skórovali Sheila Guijarro (min 25, z penalty), María Llompart (min 49, tiež z penalty) a Vera Rico (min 90+5, asistencia Estefa Lima). Dva najvyššie tresty boli spáchané na Fatou Kanteh. Carmen Fresneda porušila prvú penaltu a Olivia Oprea druhú (Rumunka bola vylúčená priamou červenou). Gól tímu Murcian strelila Carmen Fresneda strelou z diaľky (2:1, min 65).

ZAPÍSALA DO HISTÓRIE COPA DE LA REINA

Alhama ElPozo sa zapísala do histórie Copa de la Reina tým, že sa dostala do Final Four. Murcijský tím zdolal 7. marca na štadióne Josého Kubalu Granadillu Tenerife (1:0). Jediný cieľ dosiahla Aldrith Quintero. Raquel Morcillo zahodila priamy kop, došlo k odrazu v priestore a panamská útočníčka vymedzila ľavačkou (min 22). Pre bývalú futbalistku Realu Unión Tenerife to bol prvý gól v tejto kampani.

V deň zápasu 20. ligy F prehrala Alhama s Realom Madrid (1:5), 4. marca na štadióne Josého Kubalu. Góly dosiahli Caroline Weir (min 3), Maite Oroz (min 21), Athenea del Castillo (min 42) a Esther González (min 64, po odmietnutí brankárkou), ako aj Nerea Vicente s vlastným gól (min 88). Zornoza a Esther sa zúčastnili. V madridskom tíme debutovala Linda Caicedo, ktorá štvrťhodinu od záveru vystriedala Maite. Gól pre murcianský klub bol dielom Miriam Rodríguez Kuki (1:2, min 41).

V deň zápasu 19 Ligy F hranej na štadióne Heliodoro, Granadilla Tenerife a Alhama ElPozo Murcia remizovali 12. februára (0:0). Keď sezóna príde do okna FIFA, tím Tenerife si udržiava sedembodový náskok pred murcijskými futbalistami.
V deň zápasu 18 Ligy F sa hralo na teréne Alhameño, Alhama a Levante Las Planas remizovali (0:0), 4. februára. Znamená to prvý nerozhodný výsledok pre tím Murcian na aktuálnom turnaji. Brankárka Laura Coronado debutovala v katalánskom tíme. Na štadióne Josého Kubalu miestny tím nedokázal postaviť útočnicu Helenu Torresovú, ktorá utrpela „prasknutie predného skríženého väzu a vonkajšieho menisku pravého kolena“ proti Athletic Clubu. Helena (1998) má za sebou dlhú kariéru v kluboch Real Murcia, SPA Alicante, Albacete, Lorca, Elche, Sevilla a Dépor Abanca.
Alhama prehrala na návšteve vo Valencii proti Levante UD (3:1) v deň sedemnásteho zápasu F Ligy 28. januára. Raquel Morcillo, ľavonohý, posunula tím Murcian dopredu (min 17). Erika González vyrovnala, po odmietnutí strely Pauly Fernándezovej (min 23). Tatiana Pinto po priamom kope Pauly Fernándezovej získala výhodu pre tím granota (min 60). Konečný výsledok stanovila opäť Erika Gonzálezová po akcii Mayry Ramírezovej (min 72). Raquel dokončila drevo ako Estela.
Alhama ElPozo porazila Real Betis (1:2) v deň šestnásteho zápasu F Ligy, 24. januára 2023 v Luis del Sol Sports City. Po rohu, ktorý zahrala Ángela Sosa, hlavičkou Dorine Chuigoué dostal andalúzsky zeleno-biely tím dopredu (min 26). Hráčky, ktoré pripravil Randri García, otočili v poslednej štvrťhodine hry dvoma gólmi Mariny Martí z La Manche (min 75 a 88). Bolo to prvé víťazstvo Alhamy vonku v tejto F lige.
V deň zápasu 15. ligy F, ktorá sa hrala na pôde Alhameño, Alhama porazila Athletic Club (2:1), 15. januára 2023. Alhama ElPozo dosiahla tretie víťazstvo na turnaji. Nachádza sa tri body od pozícií, ktoré označujú stálosť. Nekane Díez posunula klub Euskadi dopredu (min 21, asistencia Sara Ortega). Skóre otočili Miriam Rodríguez Kuki (min 44, hlavička, po strele Olivie Opreaovej) a Raquel Pinel (min 68, aj hlavička, po účasti Raquel Morcillo).

Alhama sa dostala do štvrťfinále Copa de la Reina po víťazstve nad Levante UD 5:3 po predĺžení na štadióne Josého Kubalu 11. januára 2023. O 90 minút otvorila Raquel Pinel výsledok zápasu (min 11). Mayra Ramírez vyrovnala, hlavou (min 30). Po strele Xaxa Adule bola odmietnutá brankárka Livia Peng a Raquel Pinel upravila na 2:1 (min 35). Na dvojku vyrovnala Nuria Mendoza hlavičkou po rohu (min 51). Alba Redondo posunula tím Granota dopredu (min 56). Kuki stanovila 3-3 (min 66). Stav 4:3 strelila v doplnkovom čase obrankyňa a kapitánka Judith Caravaca, ktorá zostala v súperovej oblasti po tom, čo utrpela fyzické problémy, ktoré jej bránili vykonávať pozíciu, a po vykonaní všetkých zmien; bola predchádzajúca strela Andrey Caridovej, ktorú odmietla brankárka (min 120). Piaty gól, práca Mariny Martí, potvrdil prihrávku pre Murcianky (min 120+5).

PREHRALA V ZUBIETE (2:1)

Alhama prehrala s Realom Sociedad na hosťovaní v Zubiete (2:1). Zodpovedalo to štrnástemu dňu F Ligy, 7. januára 2023. Murcianský tím získal výhodu sprostredkovaním Marina Martí po štvrťhodine hry po prihrávke Andrey Caridovej z Compostely. Vlastným gólom brankárky Laury Martínezovej na 1:1 (min 55) po rohovom kope, ktorý zahrala Nerea Eizaguirre. Cieľ víťazstva v San Sebastiáne dosiahla Manuela Vanegasová v 82. minúte, keď zakončila hlavičkou. S Alhamou debutovala panamská medzinárodná stredopoliarka Aldrith Quintero, prvý zimný kontrakt na 2022-2023.
V deň zápasu 13 F Ligy hranej na pôde Alhameña, posledná klasifikovaná Alhama zdolala predposledný Alavés (3:1), 17. decembra. Alhama ElPozo položila zápas na svoju stranu už v úvode, keď si osobný ťah (min 4) pripísala Marina Martí v podaní Raquel Morcillo. V úvodných fázach druhého polčasu o pár minút rozhodovali: odrazovým podaním Carmen Fresnedaovej bolo 2:0 (vlastný gól Elby, min 52) a tretí gól strelila opäť Marina Martí (min 54). Dvoma gólmi proti klubu Euskadi debutovala v gólovej bilancii v tejto F lige Martí z La Manche. Nakoniec Carla Morera zmazala (min 89), využila strelu Aby Manou, ktorú však brankárka Laura Martínez zmietla. Futbalistka z Pobrežia Slonoviny Manou poslala ďalšiu loptu do dreva. Práve Alavés a Alhama okupujú v tejto zimnej prestávke dve zostupové miesta. Tím Murcianu, ktorý trénuje Randri García, pokračuje v súťaži 8. januára proti Realu Sociedad v Donosti.

HISTORICKÁ NÁVŠTEVA FC BARCELONA

Alhama prehrala na Estadi Johan Cruyff proti FC Barcelona (4:0). Zodpovedalo to dvanástemu dňu, 10. decembru. Katalánsky tím tak uzatvára rok 2022 ako líder Ligy F s plným počtom víťazstiev (dvanásť). Claudia Pina otvorila proti Murciankám prihrávkou Lucy Bronzeovej (min 4). Salma Paralluelo expandovala zo štandardiek (min 32). Už v druhom polčase premenili Bruna Vilamalu (min 58, v osobnej hre) a Asisata Oshoalu (min 86). Bol to Brunin prvý gól po tom, čo sa zotavila zo zranenia. Zaïra Flores bola vylúčený za dvojnásobnú žltú kartu (min 55).
V deň zápasu 11 Ligy F hranej na pôde Murcianu prehrala Alhama CF ElPozo s Villarrealom 4. decembra (0:1). Tím, ktorý pripravila Sara Monforteová, pridal tri dôležité body vďaka gólu Beléna Martínezovej po vhadzovaní Venezuelčanky Yeni Giménezovej (min 20). Nigérijčanka Xaxa debutovala so skupinou z Alhamy v réžii Randri Garcíu.
Alhama prehrala s Realom Madrid na hosťovaní vo Valdebebase (5:1). Zodpovedalo to desiatemu dňu Ligy F, 26. novembru. Góly Realu Madrid strelili Naomie Feller (dva), Caroline Weir, Esther González (hlavičkou) a Tere Abelleira. Tere poslala ďalšiu loptu k žrdi. Zúčastnili sa ho Svava, Esther (dve), Athenea a Weir. Jediný gól tímu Murcian strelila Jade Boho (5:1, min 67, asistencia Marina Martí).
Historickým víťazstvom Alhameñas dosiahol tím Murcian prvé body v Lige F, keď 19. novembra, v deviaty deň turnaja, zdolal Granadillu Tenerife (1:0) v nevídanom zápase tejto kategórie. Na štadióne Josého Kubalu v Murcii strelila tento jediný gól obrankyňa Valencie Lena Pérezová (min 40) hlavičkou po rohovom kope, ktorý zahrala Carmen Fresneda. S tímom Tenerife debutovali v tejto súťaži Yerliane Moreno a Giovaninha Dos Santos, ako aj Aleksandra Zaremba po zotavení sa z dlhodobého zranenia kolena. Yerliane nastrelila brvno, rovnako ako María José Pérez z priameho kopu. V tíme, ktorý trénuje Randri, vypadla pre zranenie útočníčka Jade Boho.
V deň ôsmeho zápasu F Ligy, 5. novembra v športovom centre Wanda Alcalá de Henares, Alhama prehrala s Atléticom (1:0). Jediný gól strelila v 60. minúte Ludmila, keď zakončila hlavičkou po podaní Marty Cardonovej.
V konfrontácii, ktorá prebiehala v prvý deň, 1. novembra v Murcii, Madrid CFF porazil Alhamu (0-3). Brazílčanka Gabi Nunesová presadila Madrid v 11. minúte po odrazenej lopte. Asistovala Ruth Álvarezová, tá istá brazílska útočníčka dala krátko po prestávke na 0:2. Tím vedený Maríou Pryovou strelil tretí gól cez tiež Brazílčanku Lauren Leal Costu (min 80).
Alhama Murcia prehrala na vlastnom ihrisku proti Realu Betis (0:2) v siedmy deň zápasu 29. októbra. Tieto dva góly na štadióne Josého Kubalu strelila stredopoliarka Ángela Sosa, prvý z penalty (min 37 a 41).
V šiesty deň zápasu F Ligy prehrala Alhama CF 23. októbra na ihrisku Ciudad Deportiva Jesús Navas proti Seville (2:0). Dva góly útočníčky Cristiny Martín-Prietovej v druhom polčase (min 69 a 89) zabezpečili tímu vedenému Cristianom Torom prvé víťazstvo na domácom ihrisku na tomto turnaji. Bývalá hráčka Sevilly, Lucía Ramírez, musela byť pre zranenie vystriedaná (min 19). Murcianský klub pokračuje v tejto súťaži bez bodovania.
V deň piateho zápasu F Ligy prehrala Alhama doma s Valenciou (0:1), 16. októbra (Štadión Josého Kubalu). Jediný gól strelila Berta Pujadas v nadstavenom čase prvého polčasu.
Alhama Murcia podľahla na návšteve Levante Las Planas (3:1) 2. októbra v súboji novopostupujúcich tímov na ihrisku Ciudad Deportiva Sant Joan Despí. Katalánska formácia, ktorú vycvičil Ferran Bellet, sa musela vrátiť. Jade Boho posunula tím Murcian dopredu (min 26). Laura Martínez po odrazenej lopte vyrovnala (min 30). V záverečnej časti zápasu opäť skórovala Laura a Pilar Garrote zavŕšením protiútoku stanovila konečný výsledok.
V tretí deň F League padol tím Murcian počas návštevy Huelvy (1:0), pri debute na štadióne CD Lamiya. Gól Bárbary Lópezovej osem minút od konca, z 24. septembra, stačil. Zúčastnila sa ho Švédka Sofia Hagman. Prvý gól v lige F.
Na začiatku F League, 18. septembra 2022 v Murcii, debutovala Alhama CF ElPozo v najvyššej kategórii proti Levante UD porážkou (2:3) na štadióne Josého Kubalu. Za skupinu, ktorú pripravil Randri, skórovali Jade Boho a Sara Rubio. O góly Levante UD sa postarali Alba Redondo (dvaja) a Mayra Ramírez. Útočiaca futbalistka z La Manche rozhodla v minúte 90+4 na konečných 2:3.