Real Sociedad

REAL SOCIEDAD
V deň zápasu 3 Ligy F Real Sociedad remizoval v Zubiete proti Realu Betis (2:2). Amaiur dala dopredu ženy zo San Sebastianu prihrávkou od Franssi. Krížnou strelou vyrovnala Angela Sosa. Leles posunula andalúzsky tím dopredu po rohovom kope. Portugalčanka Andreia Jacinto debutovala ako strelkyňa a konečný výsledok stanovila 24. septembra.

Real Sociedad začal svoju historickú účasť v ženskej Lige majstrov. V úvodnej konfrontácii v Reale Arene (Anoeta) porazil tím San Sebastian Bayern Mníchov (0:1), 20. septembra 2022. Jediný gól strelila tesne pred polčasom Lea Schüller, s asistencia Klary Bühlovej (dvoch vicemajsteriek Európy s nemeckým tímom). Realistická brankárka Elene Lete vynikla.

PRVÁ VÝHRA V LIGE F A PODPIS FRANCÚZSKA LE GUILLY

Jensen (ľavou nohou, asistencia Nerea, min 6) a Lara Mata (min 49, vlastný gól) sa postarali o víťazstvo Realu Sociedad v úvode F Ligy, 17. septembra v Zubiete proti Villarrealu (2:0), tri dni pred európskym štartom proti Bayernu Mníchov.
6. septembra Real Sociedad oficiálne oznámil podpísanie francúzskej obrankyne Jade Le Guilly (Nogent-sur-Marne, 2002), ktorú si PSG zapožičala na túto sezónu 2022-2023. Do Paríža Saint-Germain patrí od roku 2014. V decembri 2020 debutovala v prvom tíme. Začínala v kluboch Marines Vexin FC a AS du Vexin. Bola medzinárodná v tímoch U17 a U19.

PREDSEZONA V LETE 2022

4. septembra vyhral Real Sociedad dvanásty ročník Euskal Herria Kopa, keď porazil Deportivo Alavés (4:1) na štadióne Txerloia (Azkoitia). Skórovali Jensen (dvaja), Maddi a Viles. Asistencie poskytli Gemma a Nerea. Gól od Alavy bol dielom Armengola, ľavačkou. V semifinále turnaja v Euskadi vyradili ženy zo San Sebastianu Athletic Club (3:1), 28. augusta na štadióne Berazubi (Tolosa). Skórovali Vanegas, Jensen a Nerea. Cieľom tímu Bilbao bolo dielo Azkony.
24. augusta sa Real v priateľskom zápase stretol s francúzskym tímom ASJ Soyaux. Francúzsky klub vyhral (1:2) na štadióne Asti (Zarautz). Do čela Realu sa dostala útočníčka Amaiur Sarriegi.
20. dňa čelil Real Sociedad Granadille Tenerife v navarrskom meste Tafalla. Bol zaznamenaný rovný jednej. Za Real vyrovnala Fínka Franssiová. Aj na pôde Navarry, v meste Lerín, odohral trojuholníkový zápas na 45 minút. Porazili Eibar (3:1), gólmi Nerea (penalta), Maren a Intza. Vilariňo dala Osasune víťazstvo proti tímu zo San Sebastianu (1:0).
V semifinále Sentimiento Cupu (Navarra) 5. augusta zvíťazil Real nad Levante UD (3:2) v Tajonare. Skórovali Jensen (dvaja) a Egiguren. Vo finále, na rovnakom štadióne, padol Real Sociedad s Realom Madrid (0:3).

PRÍPRAVU V ZUBIETA S MICHAELOU SPECHTOVOU

20. júla 2022 začali futbalistky pod vedením Natalie Arroyo predsezónnu prípravu v zariadeniach Zubieta. 22. dňa klub zo San Sebastianu oznámil podpísanie zmluvy s nemeckou strednou obrankyňou Michaelou Spechtovou (Eschenbach in der Oberpfalz, 1997). Patrila do Bayernu Mníchov (2013-2015) a TSG Hoffenheim (2015-2022). Začínala v klube SV Grafenwöhr. S klubom Euskadi podpísala zmluvu do roku 2024.
Atlético de Madrid a Real Sociedad sa dohodli na zapožičaní Alejandry Bernabé pre túto kampaň 2022-2023. V sezóne 2021-2022 pôsobila aj na hosťovaní v SD Eibar.
Portugalská stredopoliarka Andreia Jacinto (Cascais, 2002) bola prvou ženskou posilou Realu Sociedad toto leto 2022, ako klub San Sebastian zverejnil 8. júna. Podpisuje do roku 2025. Pochádza zo Sporting de Portugal, do ktorého nastúpila v roku 2016. Debutovala v portugalskom národnom tíme proti Belgicku na Algarve Cupe 2020. V Portugalsku ju ocenili ako Young Revelation Footballer v Lige 2021-2022.
Na druhej strane Nuria Rábano (prestup z FC Barcelona), Laida Balerdi, Ane Amutxastegi, Enire Beain a Claudia Fernández opustili klub Gipuzkoa toto leto.
V ženskej akadémii sa k novým úlohám trénerov pripájajú Gorka Álvarez do Realu B a Aintzane Encinas do Realu C.

HISTORICKÁ NA MAJSTERKY EURÓPY ŽENY

Realu Sociedad sa podarilo dostať k európskym šampiónom matematickým spôsobom dva dni do konca Iberdrola lige. Tím, ktorý trénuje Natalia Arroyo, získal túto prihrávku po prvý raz v histórii klubu, keď 1. mája 2022 porazil Raya Vallecana v Zubiete. Amaiur Sarriegi prispela hetrikom. Nerea Eizaguirre zavŕšila víťazstvo. Tím Rayista bol už pri tejto návšteve Euskadi matematicky odsunutý do Reto Iberdrola.

FC BARCELONA UZAVRELA PRIHRÁVKU V POHÁRI KRÁLOVNEJ

Real Sociedad vypadol z Copa de la Reina proti FC Barcelona (0:3) v Zubiete 16. marca. Skórovali Claudia Pina (min 10) a dve Alexie Putellas (min 53 a 59).
Klub Real Sociedad sa dostal do štvrťfinále Copa de la Reina 2021-2022, keď 2. marca zdolal Villarreal (1:2) v jedinom zápase. Góly strelila kapitánka Nerea Eizaguirre, prvý z penalty Rumunka Oprea a druhý za múrom Fínka Franssi (min 3 a 25). Vo štvrťfinále sa stretnú s FC Barcelona na ihrisku Gipuzkoa.

Nórska útočníčka Synne Jensenová (Oslo, 15. 2. 1996) je angažovaná v Reale Sociedad do roku 2024. Krátko na to patrila Wolfsburgu. V Nórsku súťažila s klubmi Gjelleråsen IF a LSK Kvinner Lillestrøm (z ich základných kategórií), ako aj Linderud-Grei, Kolbotn, Stabæk, Røa a Vålerenga (jej pôvodný tím od roku 2020). V národnom tíme pôsobí od roku 2014. V tíme San Sebastian debutovala 9.1.2022 v derby proti Athletic Club v Anoete (1:0), keď v 81. minúte nahradila Gemmu Gili.

Dňa 3. 1. 2022 Real Sociedad oficiálne zverejnil predĺženie zmluvy s Amaiurom Sarriegim do roku 2025.

Na začiatku zimnej prestávky Real Sociedad a severoamerický stredopoliarka Clare Pleuler oznámili dohodu o ukončení zmluvy, ktorá sa skončila v júni 2022. Klub zo San Sebastianu oznámil začlenenie začiatkom júla z Granadilly Tenerife. V tomto prvom kole Iberdrola ligy 2021-2022 sa zúčastnila jedenástich konfrontácií (tri od začiatku, spolu 390 minút). Posledných štrnásť minút odohrala s Realom 22.12.2021 na hosťovaní proti Deportivu Alavés (0:4). Clare Murphy Pleuler sa narodila v Gloucesteri (Massachusetts) 20.12.1993. Odohrala aj v Českej republike. Izrael a Srbsko po školení na Bostonskej univerzite.

Dňa 19.12.2021 klub Real Sociedad oficiálne zverejnil dohodu o kontinuite Natalie Arroyo ako trénerky prvého ženského tímu do júna 2024. Katalánska trénerka (Esplugues de Llobregat, Barcelona, ​​​​1986) sa pripojila ku klubu de Zubieta v lete 2020. Dosiahla piate miesto v Iberdrola lige 2020-2021. Na konci prvého kola kampane 2021-2022 v decembri je na druhom mieste.

Futbalistky vedené Natáliou Arroyovou začali predsezónny tréning v Zubieti 2. 8. Zúčastňujú sa štyri hráčky z Realu Sociedad B: Izarne Sarasola, Claudia Fernández, Olatz Santana a Laida Balerdi.
Útočníčka Allegra Poljak vstupuje do mužstva San Sebastian so zmluvou do roku 2023. Futbalistka narodená v Kotore (Čierna Hora), srbskej národnosti, pochádza z Granadilly Tenerife. Dve sezóny pôsobila s tímom Tenerife. V rokoch 2017 až 2019 súťažila aj v Maďarsku s Ferencvárosom.
29. júla 2021 FC Barcelona a Real Sociedad vyjadrili súhlas s prestupom Emmy Ramírezovej do klubu San Sebastian do roku 2022.
V prvej polovici júla Real Sociedad zverejnil svoje prvé tri začlenenia s ohľadom na lige Iberdrola 2021-2022, ktoré zodpovedajú dvom obrankyniam a záložníčke: Kolumbijčanka Manuela Vanegas sa podpisuje do roku 2023 a pochádza z RCD Espanyol. Iris Arnaiz z Gijónu odohrála s Déporom Abancom posledné štyri sezóny a s Realom súhlasí do roku 2023. Sedem rokov patrila Oviedu. Severoameričanka Clare Pleulerová pochádza z Granadilly Tenerife a angažuje sa do roku 2022. Odohrála tiež v Česku so Spartou Praha a v Srbsku so Spartakom Subotica.
Na konci júna 2021 klub Real Sociedad oficiálne zverejnil že desať hráčov končí zmluvné vzťahy s klubom San Sebastian. Sú to Mariasun Quiñones, Nahikari García, Lucía Rodríguez, Leire Baños, Itxaso Uriarte, Nuria Mendoza, Kiana Palacios (Mexičanka), Manu Lareo, Bárbara Latorre a Maitane López. Oficiálne vyhlásenie subjektu poukazuje na to že futbalistky, ktoré "opúšťajú modrobielu disciplínu, sa rozhodli neprijať ponuku na obnovenie navrhovanú klubom, s výnimkou Manu Lareovej, ktorá ukončila zmluvu a mala žiadny návrh na obnovenie. Maddi Torreová ako jediná dala súhlas na ponuku obnovy a v Reale bude pokračovať ešte rok", dodáva spomínané oficiálne vyhlásenie.
Tím San Sebastian uzavrel súťaž na piatom mieste, o dva body za Atléticom de Madrid (štvrté miesto) a o tri viac ako Granadilla Tenerife (šieste miesto). Liga Iberdrola sa uzavrela víťazstvom na štadióne Puchades proti Valencii (1:3, 27. 6. 2021).

NATALIA ARROYO, OD LETA 2020

Klub Real Sociedad začal v kampani 2020-2021 nový projekt s Natáliou Arroyovou ako trénerkou. Katalánska trénerka sa pripojila k tímu so stredopoliarmi Maitane López a Gemma Gili s príslušnými skúsenosťami z lige Iberdrola. Pokračovala ako referencia v útoku Nahikari García, sa zotavila z problémov s členkom. K priestupku prispieva aj Nerea Eizaguirre, ktorá sa objavuje medzi elitou. Boli to zahraničné futbalistky, fínska Sanni Franssi a mexická Kiana Palacios.
Tím odohrá domáce zápasy v Zubette.
ALE BERNABÉ

ALE BERNABÉ

  • Klub: Real Sociedad
  • Aktualizácia: 21 SEP 2022
GEMMA GILI

GEMMA GILI

  • Klub: Real Sociedad
  • Aktualizácia: 17 JAN 2022
ANA TEJADA

ANA TEJADA

  • Klub: Real Sociedad
  • Aktualizácia: 29 AUG 2022
MIRARI URIA

MIRARI URIA

  • Klub: Real Sociedad
  • Aktualizácia: 29 AUG 2022
V máji 2019 bol Real Sociedad vyhlásený za šampióna Španielskeho kráľovného pohára, keď na štadióne Nuevo Los Cármenes v Granade porazil Atlético Madrid (1:2). Takto sa zapísal do histórie ziskom prvého titulu v ženskom tíme klubu San Sebastian. Tím Euskadi dokázal prekonať počiatočný gól Esther Gonzálezovej, keď v prvom polčase skórovali Kiana Palacios a na konci hracej hodiny Nahikari García. Trénoval ich Gonzalo Arconada.

Ďalšie podobné články

Historický Real Sociedad: postup do Ligy majstrov a vicemajster

09 MÁJ 2022 | ČLÁNOK
Realu Sociedad sa podarilo dostať k európskym šampiónom matematickým spôsobom dva dni do konca Iberdrola lige. Tím, ktorý trénuje Natalia Arroyo, získal túto prihrávku po prvý raz v histórii klubu, keď 1. mája 2022 porazil Raya Vallecana v Zubiete. Klub zo San Sebastiánu navyše dosiahol, aj matematicky, druhé miesto v Iberdrola lige, v tomto prípade k dátumu ukončenia turnaja. Toto druhé miesto získal pri návšteve Kanárskych ostrovov proti Granadille Tenerife.