Real Sociedad

REAL SOCIEDAD
Real Sociedad zdolal 25. novembra doma Valenciu (2:0). Táto konfrontácia sa odohrala v Zubiete, čo zodpovedá desiatemu zápasovému dňu Ligy F. Góly strelila v 6. a 47. minúte Synne Jensen. Nerea Eizaguirre a Sanni Franssi sa tiež zúčastnili protiútoku, ktorý znamenal prvý gól. Chyba brankárky Enith Salon viedla k ďalšiemu gólu nórskej útočníčky. Manuela Vanegas dostala červenú kartu za dvojnásobnú žltú (min 79).

V Zubiete prehral Real Sociedad so Sevillou (1:2), 18. novembra. Táto konfrontácia zodpovedala deviatemu dňu Ligy F. Inma Gabarro dala pred Andalúzky (min 55) v podaní Toni Payne. Po odraze od brankárky Esther Sullastres vyrovnala Synne Jensen (min 88). Maria Pérez Rabazaová dala víťazstvo ľavačkou (min 90+3) po rohu. Bol to jej prvý gól ako hráčky Sevilly. Navyše Jensen hlavičkovala do brvna aj v nadstavenom čase. Jacqueline Owusu dostala červenú kartu za dvojnásobnú žltú kartu (min 53). Baskické ženy utrpeli prvú porážku doma.

Real Sociedad prehral na hosťovaní v Reale Madrid (7:1) v ôsmy deň Ligy F. Táto konfrontácia sa odohrala 10. novembra vo Valdebebas. Athenea strelila dva góly: prvý po odraze od brankárky Leteovej (min 17) a druhý po akcii Lindy (min 36). Skórovali aj Bruun (min 26), po asistencii Olgy; Raso (min 55), dlhá služba od brankárky Misy; Rocío, keď zakončila hlavičkou po rohovom kope Zornozu (min 65); Oroz, po centra Olgy (min 76); a Feller (min 85). Linda trafila brvno. Jediný gól San Sebastianu bol dielom Nerea (3-1, min 45+3), po odraze od Misa.
Real Sociedad doma zdolal Villarreal (1:0). Táto konfrontácia zodpovedajúca siedmemu termínu Ligy F sa hrala v Zubiete 4. novembra. Jediný gól strelila Ale Bernabé (min 85) strelou ľavačkou po rozohrávke Emmy Ramírezovej a odrazenej lopte. Andrea vystrelila na drevo. Nerea Eizagirre odohrala 200. oficiálny zápas s Realom Sociedad.

Real Sociedad prehral na hosťovaní v Athletic Clube (2:1) v derby 22. októbra. Táto konfrontácia sa odohrala v Lezame, zodpovedajúca šiestemu dňu Ligy F. Góly Ane Azkona, keď zakončila hlavičkou (min 45); a Jone Amezaga (min 84) podávali na obrat z úvodného gólu Nerea Eizagirre (min 41). Asistencie poskytli Mariana, Azkona a Emma. Futbalistky, ktoré pripravuje David Aznar, tak dosahujú na domácej pôde úplné víťazstvá.
Real Sociedad zdolal 14. októbra v derby SD Eibar (3:1). Táto konfrontácia sa odohrala v Zubiete, čo zodpovedá piatemu dňu Ligy F. Nerea Eizagirre z Tolosy dala Realu vedenie (min 3), v podaní Andreia Jacinto. Predĺžila Synne Jensenová s asistenciou Emmy Ramírezovej (min 16). Tretí gól bol dielom Mirari Uria, po prihrávke Ale Bernabé (min 19). Amaiur trafila žrď. V 83. minúte strelila gól Nati Cano.

Real Sociedad prehral na hosťovaní v Barcelone (3:0) 8. októbra. Táto konfrontácia sa odohrala na Estadi Johan Cruyff, čo zodpovedá štvrtému dňu ligy F. Skóre otvorila Caroline Graham Hansen (min 8). Alexia Putellas zvýšila v osobnej hre (min 52). Konečný výsledok stanovila opäť Hansen v podaní Keiry Walshovej (min 84).
Real Sociedad a Levante UD 4. októbra remizovali (1:1). Táto konfrontácia sa odohrala v Zubiete, zodpovedajúca prvému dňu F ligy, vtedy odloženej kvôli štrajku. Synne Jensen posunula tím San Sebastianu dopredu z vonkajšej strany (min 23), po hre medzi Tejada a Franssi. Vyrovnala Erika Gonzálezová, ktorá premenila penaltu spáchanú na Paulu Fernándezovú (min 54). Antônia Silva trafila žrď.
Real Sociedad doma zdolal Real Betis (2:1) v tretí deň Ligy F. Táto konfrontácia sa odohrala 1. októbra 2023 v Zubiete. Nerea Eizagirre otvorila skóre (min 36) po odrazenej lopte. Vyrovnala Júlia Aguado (min 42), za asistencie Maríe Jiménez. Posledný gól za víťazstvom San Sebastianu strelila Sanni Franssi (min 48), po akcii Nerea Eizagirre. Rosa Márquez trafila brvno. Júlia dostala červený kartón.
Real Sociedad prehral na hosťovaní v Granade (2:1), aby začal sezónu v Lige F (zápas 2). Táto konfrontácia sa hrala 17. septembra 2023 na štadióne Los Cármenes. Skóre otvorila Andrea Gómez (min 8). Na jeden vyrovnala Amaiur Sarriegi (min 26). Edna Imade stanovila konečný výsledok (min 58). Na andalúzskej strane asistovali Naima García a Alicia Redondo, Sanni Franssi podávala na gól zo San Sebastianu. Ane Etxezarreta dostala červenú kartu (min 32) za zákrok proti Ari Minguezovej.

Real Sociedad uzavrel predsezónnu prípravu prehrou vo finále XIII. Euskal Herria Kopa proti Athletic Club (4:2). Táto konfrontácia sa odohrala v Lezame 3. septembra 2023. Za Real Sociedad skórovali Nerea Eizagirre a Synne Jensen. V semifinále turnaja Real zdolal Alavés (4:0). Skórovali Jensen (dva góly), Emma a Nerea. V predchádzajúcom kole Real porazil v Leioa Bizkerre FF (7:0). Na konte mali Nerea (tri, jedna penalta), Lorena (dve), Franssi a Amaiur.
V trojuholníkovom turnaji s názvom II. Sentimiento Cup v zariadení Tajonar (Nafarroa) sa Real Sociedad dostal na druhé miesto, keď remizoval dva zápasy 0:0 proti Villarrealu a hostiteľskému klubu Osasuna. Aj v Zubiete Real zdolal Sporting Portugal (3:1). Za tím San Sebastian skórovali Amaiur, Franssi a Lorena.
V meste Rentería (Gipuzkoa) zdolal Real Sociedad v prípravnom zápase Granadillu Tenerife (1:0). Amaiur Sarriegi strelila jediný gól (min 54).
Real Sociedad začal svoje prípravné zápasy 5. augusta v mestečku Varea (La Rioja). Porazili Madrid CFF (3:1). Za klub zo San Sebastianu skórovali Mirari, Jensen a Sarriegi. V druhom zápase, ktorý sa hral v Irúne (Gipuzkoa) 10. augusta, Real podľahol brazílskemu klubu CR Flamengo (1:2). Gól strelila Amaiur.

16. júla 2023 Real Sociedad oznámil začlenenie útočnej stredopoliarky Jacqueline Owusu (2002). Je medzinárodná pre Ghanu. Zmluvu podpisuje do roku 2025. Pochádza z izraelského futbalu, konkrétne z klubu Maccabi Emek Hefer.
14. júla oznámil klub zo San Sebastianu návrat Emmy Ramírezovej po jej pôsobení v FC Barcelona. Zmluvu podpísala do roku 2024.
Ale Bernabé sa tiež vracia do Realu Sociedad, v tomto prípade na hosťovanie z londýnskej Chelsea. Záväzok je do leta 2024.
13. júla sa k tímu pripája útočníčka Lorena Navarro z Realu Madrid. Podpis je platný do leta 2025.
S Realom Sociedad obnovili zmluvu do roku 2025: Cecilia Marcos, Ana Tejada, Manuela Vanegas a Ane Etxezarreta.
Toto leto 2023 sú v dynamike prvého tímu: Elene Viles z Azpeiti a Nahia Aparicio z Tolosy. Real Sociedad B vedie Gorka Alvarez, zatiaľ čo Real Sociedad C trénuje Aintzane Encinas.
Toto leto 2023 z rôznych dôvodov opustili klub San Sebastian: Maddi Torre, Iraia Iparragirre, Allegra Poljak, Gemma Gili, Gabriela García a Adriana Nanclares.
Po skončení F League 2022-2023 boli prvé oficiálne oznámenia klubu, že Iris Arnaiz a kapitánka Nerea Eizagirre obnovili zmluvu s Realom Sociedad do roku 2024.
ALE BERNABÉ

ALE BERNABÉ

  • Klub: Real Sociedad / Chelsea
  • Aktualizácia: 01 DEC 2023
LORENA NAVARRO

LORENA NAVARRO

  • Klub: Real Sociedad desde 2023
  • Aktualizácia: 27 OKT 2023
EMMA RAMÍREZ

EMMA RAMÍREZ

  • Klub: Real Sociedad desde 2023
  • Aktualizácia: 26 AUG 2023
ANA TEJADA

ANA TEJADA

  • Klub: Real Sociedad
  • Aktualizácia: 26 SEP 2023
MIRARI URIA

MIRARI URIA

  • Klub: Real Sociedad
  • Aktualizácia: 01 DEC 2023
V posledný deň F Ligy Real Sociedad a Real Madrid remizovali (1:1), v Zubiete 19. mája 2023. Olga Carmona trafila v prvom polčase brvno (min 28). Nahikari García poslala biely tím do vedenia proti bývalému klubu po rohovom kope Claudia Zornozu (min 54). Asistovala Ane Etxezarreta a vyrovnala Amaiur Sarriegi (min 84). Iraia Iparragirre odohrala posledných pätnásť minút v drese klubu Gipuzkoa. Bea Vélez sa pri debute v madridskom prvom tíme pridala v 72. minúte (nahradila Zornozu).
Na pôde Katalánska prehral Real Sociedad (1:0) 13. mája. Týmto spôsobom Levante Las Planas dosiahlo matematickú stálosť v deň zápasu 29. ligy F (predposledná). Jediný gól strelila Irina Uribeová po asistencii Yasmin Mrabet (min 62).
V deň zápasu 28. ligy F prehral Real Sociedad s FC Barcelona (2:5), 6. mája v Zubiete. Modro-červený tím zavŕšil víťazstvo štyrmi gólmi v jedenástich minútach hry: Patri Guijarro otvorila v podaní Mariona (min 21). Oshoala predĺžila (min 25) s asistenciou Patri. Graham Hansen pomohla Aitane dosiahnuť tretí cieľ (min 29). Štvrtú si nórska útočníčka podpísala hlavičkou po centri Nuria Rábano (min 32). Synne Jensen si skrátila vzdialenosť za asistencie Amaiur Sarriegi (min 38). Piaty gól katalánskeho tímu bol opäť dielom Grahama Hansena, z ľavej nohy a v osobnom ťahu (min 58), po akcii Aitana. Definitívu stanovila Patri Guijarro vlastným gólom (min 65).
V deň zápasu 27. ligy F porazil Real Sociedad Villarreal (0:1), 30. apríla na Mini Estadi. Tento jediný cieľ dosiahla Nórka Synne Jensenová (min 20), po odmietnutí brankárkou Carmen Carbonellovou.
V deň zápasu 26. ligy F v Zubiete porazil Real Sociedad 22. apríla Valenciu (4:0). Skóre otvorila vlastným gólom Fiamma Benítezová (min 58). Synne Jensenová predĺžila výsledok (min 64). Po chybe brankárky Enith Salon skórovala Andreia Jacinto (min 73). Konečné 4:0 strelila Sanni Franssi v podaní Jade Le Guilly (min 84).
V deň zápasu 25. ligy F v Murcii, Alhama a Real Sociedad remizovali (1:1), 15. apríla na štadióne Josého Kubalu. Miestny tím získal výhodu na skóre cez Marina Martí po hre medzi Jade Boho a Andreou Carid (min 41). V 76. minúte vyrovnala Nerea Eizagirre prihrávkou útočnej futbalistky Amaiur Sarriegiovej. Jade Boho dostala červenú kartu za dvojnásobnú žltú (min 84). V prvom polčase museli Carmen Fresneda a Aldrith Quintero vystriedať kvôli zraneniu.
V deň zápasu 24. ligy F Real Sociedad a Athletic Club v derby 2. apríla v Reale Arene (Anoeta) sa remizovali (1:1). Nerea Eizaguirre posunula tím San Sebastian dopredu a premenila penaltu (min 12). Najvyšší trest spáchala Marta Unzue na Amaiur Sarriegi. Naia Landaluceová vyrovnala (min 49), keď využila niekoľko odrazov po prihrávke od brankárky Elene Leteovej. Bol to Naiin prvý gól v Lige F.
V deň zápasu 23. Ligy F na pôde Valencie prehral Real Sociedad s Levante UD (4:1) 26. marca. Alba Redondo sa postarala o hetrik (min 47, 63 a 78). Mayra sa zúčastnila dvakrát. Alba strelila na turnaji 23 gólov. Mayra Ramírezová zvýšila na 2:0 premenou penalty (min 57). Mirari Uria skrátila výsledok (min 83). Valencijský tím sa v rovnakom skóre (56) dostáva do Realu Madrid.
V deň zápasu 22. ligy F porazil Real Sociedad Deportivo Alavés (6:5), 19. marca na ihrisku Ciudad Deportiva txuri-urdin (Zubieta). Tím San Sebastian sa dostal do vedenia tromi gólmi: Etxezarreta (min 4) a Franssi, dva (min 8 a 29). Sara Carrillo odštartovala návrat tým, že zakončila mimo ihriska (min 34). Elba dosiahla druhý gól Gasteiza na hranici medzičasu, keď hlavičkovala po rohovom vhadzovaní Gema (min 45). Amaiur (min 48) a Andreia (min 54) pokračovali v drese Realu. Mužstvo z Alavy opäť zareagovalo gólom Lice Chamorro (5-3, min 62). O dve minúty neskôr strelila šiesty gól Amaiur (min 64). Carla Armengolová sa stala šokom z lavičky dvoma gólmi (min 86 a 89), ktoré v závere stiahli skóre s krupobitím. Asistencie doplnili Iris, Lice, Franssi (dve) a Ornella.
V deň zápasu 21. ligy F na andalúzskej pôde (Ciudad Deportiva Luis del Sol) remizovali Real Betis a Real Sociedad 11. marca (0:0). Andreia Jacinto zakončila z brvna (min 45).
V deň zápasu 20 F Ligy prehral Real Sociedad s Atléticom Madrid 4. marca (1:2). V Zubieta Rasheedat Ajibade dala prednosť červeno-bielym futbalistkám. Nigérijskej útočníčke asistovala Marta Cardona (min 6). Amaiur Sarriegi zariadila vyrovnanie (min 9) po útočnej akcii Fínky Sanni Franssiovej. Po prestávke opäť Ajibade dosiahla konečných 1-2 prihrávkou Švédky Hanny Lundkvistovej (min 48). Irene Guerrerová spravila faul na drevo (min 80).
V deň zápasu 19. Ligy F hranej v Zubiete prehral Real Sociedad so Sevillou (0:3) 12. februára. Toni Payne skórovala, dva (min 42 a 56) a Inma Gabarro (min 85). Ana Franco a Rosa Otermín si pripísali asistenciu. Tieto dva tímy sa dostali do okna FIFA s deleným počtom bodov v tabuľke (26).
V deň zápasu 18. ligy F, 5. februára vo Fuenlabrade, Madrid CFF a Real Sociedad remizovali (2:2). Futbalistky San Sebastiánu získali dvojgólový náskok, skórovali Sanni Franssi (min 9, hlavičkou, pri službách Nerea Eizaguirre) a Mirari Uria (min 27, asistencia Synne Jensen). Madrid sa vrátil s gólmi Karen Arayovej (min 32, podávala Gabi Nunes) a Flora Bonsegunda (min 55, prihrala Lucía Pardo).
Real Sociedad prehral na návšteve Realu Madrid (4:1) v deň zápasu 13 F Ligy, 1. februára vo Valdebebas (v tom čase odložený). Madridský tím postupuje na druhú pozíciu. Dali góly Rocío Gálvez (1:0, min 16, hlavičkou, po voľnom kope Weir), Esther González (2:0, min 32, asistencia Toletti), Athenea del Castillo (3:0, min. 39) a opäť Esther (4-1, min. 63, na prihrávku Athenea). Tím zo San Sebastiánu zúžil rozdiel cez Manuelu Vanegasovú (3:1, min 55, hlavička, po rohovom kope Nerea). Pre zranenie musela byť vystriedaná Ale Bernabéová (min 20).
V deň zápasu 17 F League hranej na pôde Euskadi Real Sociedad porazil Sporting de Huelva (4:0) 29. januára. Skórovali Amaiur Sarriegi (min 56); Synne Jensen, dva (min 88 a 90); a Izarne Sarasola (min 90+2, ľavák, po odmietnutí), v Zubiete. Maddi Torre a Nerea Eizaguirre (dvaja) sa zúčastnili.
Real Sociedad prehral s Granadillou Tenerife na štadióne La Palmera (2:1) v deň zápasu 16. ligy F 26. januára 2023. Pisco posunula tím Tenerife dopredu premenením penalty (min 39). Ana Tejada bola vylúčená za spáchanie tohto najvyššieho trestu. Manuela Vanegas vyrovnala z priameho kopu (min 86). Po akcii medzi Clau Blancom a Sydnym Nasellom vyriešila v nadstavenom čase María José Pérezová, ktorá využila odrazenú loptu (min 90+4).

FINÁLE SUPERPOHÁRA (MÉRIDA)

Real Sociedad prehral finále Superpohára 22. januára 2023 na štadióne Romana José Fouta (Mérida, Extremadura). Dva góly od Aitany Bonmatí a druhý od Asisata Oshoalu znamenali tretí superpohár pre FC Barcelona (3:0). Katalánska futbalistka dosiahla prvý gól ľavou nohou (min 13) a druhý pravou (min 47). Aitana sa zúčastnila 90 minút a bola vyznamenaná ako MVP. Geyse Ferreira sa zúčastnila oboch. V nadstavenom čase (min 90+7) stanovila konečný výsledok Oshoala, ktorá zakončila hlavičkou po prihrávke Lucy Bronzeovej.
Gaby García musela byť vymenená kvôli zraneniu, pretože utrpela "traumatické vyvrtnutie pravého členka, ktoré spôsobilo zlomeninu lýtkovej kosti."
Real Sociedad sa 18. januára na štadióne Romana Josého Fouta (Mérida, Extremadura) dostal do finále Španielskeho superpohára, keď v semifinále porazil Sporting de Huelva (1:0). Jediný gól dosiahla Ale Bernabé krížnou strelou ľavačkou v podaní Nórky Synne Jensen (min 64). Amaiur Sarriegi zakončila žrď.

V deň zápasu 15. Ligy F, ktorá sa hrala na štadióne Puchades, Real Sociedad prehral s Valenciou (2:1) 15. januára 2023. V 22. minúte Nerea Eizaguirre posunula tím San Sebastian do vedenia s asistenciou Mirari Uria. Kapitánka Marta Carro vyrovnala na 26, po kombinácii medzi Kerlly Real a Asunom Martínezom. Víťazný gól strelila v 86. minúte Berta Pujadas po rohu a odraze od brankárky Adriany Nanclares. Jesús Oliva debutoval ako dočasný tréner Valencie.
Real Sociedad vypadol v osemfinále Copa de la Reina po prehre v Zubiete proti Atléticu de Madrid (0:2) 11. januára 2023. Skórovali Marta Cardona (min 44) a Rasheedat Ajibade (min 60). Ajibade a Estefanía Banini sa zúčastnili. Na začiatku Synne Jensen dokončila drevo.
Michaela Specht sa vracia do Hoffenheimu v Bundeslige už po šiestich mesiacoch v Reale Sociedad. S klubom San Sebastian podpísala zmluvu do júna 2024. Nemecká obrankyňa už hrála za Hoffenheim v rokoch 2015 až 2022. Minulé leto Specht (Eschenbach in der Oberpfalz, 1997) prestúpila do Realu Sociedad; ale Natalia Arroyo ju postavila len do dvoch zápasov Ligy majstrov (180 minút) a tiež do piatich v F Lige (tri štarty, celkovo 327 minút). Klub San Sebastian zverejnil takéto ukončenie zmluvy 8. januára 2023.

ZAČÍNA ROK 2023 TRIUMFEOM PROTI ALHAME

Real Sociedad porazil Alhamu v Zubiete (2:1). Zodpovedalo to štrnástemu dňu F Ligy, 7. januára 2023. Murcianský tím získal výhodu sprostredkovaním Mariny Martí po štvrťhodine hry, ktorá zakončila prihrávku Andrey Caridovej ľavou nohou. Vlastným gólom brankárky Laury Martínezovej na 1:1 (min 55) po rohovom kope, ktorý zahrala Nerea Eizaguirre. Víťazný gól zo San Sebastiánu dosiahla v 82. minúte Manuela Vanegasová, keď po ďalšom rohovom kope zakončila hlavičkou. Real je stále desať bodov za druhým miestom, Levante UD.

La Real končí v roku 2022 v Lige F porážkou proti Levante UD, keďže konfrontácia proti Realu Madrid vo Valdebebas bola odložená na 1. februára kvôli európskym záväzkom bieleho klubu. Tím pod vedením Natalie Arroyo sa vracia na cvičenie 27. decembra.

V deň zápasu 12 ligy F prehral Real Sociedad v Reale Arena/Anoeta proti Levante UD (3:4) 11. decembra. Nórka Synne Jensenová posunula tím San Sebastian do vedenia (min 4) po asistencii Nerea. Tím granota sa vrátil: po hre medzi Calligaris a Erikou skončila Alba Redondo (min 9); v rýchlom útoku navyše skórovala Mayra Ramírez (min 34). Po prestávke Gaby García vyrovnala (min 76) využitím odrazenej lopty. Levante UD sa spamätalo, keď Tatiana Pinto dala po protiútoku medzi Albou a Mayrou (min 78) na 2:3. Ane Etxezarreta skórovala na vlastnú bránu pri krížnej strele na 2:4 od Alby (min 89). V nadstavenom čase zaznamenala Mirari Uria nedostatočný gól klubu Donosti (min 90+6).
V jedenásty deň F Ligy 3. decembra francúzsky Jade Le Guilly presadila tím San Sebastian (min 42). Modro-červený tím sa stiahol do šatní, na Estadi Johan Cruyff prehral prvýkrát v tejto sezóne. V 62. min Marta Torrejónová z otočky po odraze vyrovnala. FC Barcelona sa vrátila zozadu proti Realu Sociedad a rozhodla v záverečnej časti zápasu cez Lucy Bronzeovú, keď sa presadila po rohu (min 89). Na týchto troch góloch sa podieľali Gaby, Geyse a Mapi.
V desiaty deň F Ligy, 27. novembra, porazil Real Sociedad Levante Las Planas v Zubiete (3:0). Víťazstvo v San Sebastiane otvorila Amaiur Sarriegiová, ktorá premenila penaltu proti Fínke Franssi (min 39). Tá istá severská útočníčka navyše pred prestávkou napálila loptu do brvna, to isté sa stalo v druhom polčase Francúzke Le Guillyovej. Skóre zvýšila Nórka Jensenová v podaní Amaiurovej (min 68). Skóre uzavrela Mirari s asistenciou Izarne (min 90). Hosťujúca Núria Garrote bola vylúčená za dvojnásobnú žltú (min 39), v akcii penalta.
V San Mamés vyhral Real Sociedad 19. novembra v derby proti Athletic Club (1:3). Góly San Sebastianu strelili Amaiur (min 6) a Gaby (dva: min 38 a min 48), v tento deviaty deň. Amezaga vyrovnala na jeden gól (min 17).
V ôsmy deň zápasu F League, 5. novembra v Zubiete, Real Sociedad prehral s Madridom CFF (0:2). Ale Bernabé trafila žrď, rovnako ako Rachael Kundananji v prvom polčase a Gemma Gili v druhom polčase. Po prestávke zakončila z protiútoku Rachael (min 57). Hlavnou hrdinkou bola opäť futbalistka zo Zambie, ktorá sa pri strele zrazila do brvna a odrazenú loptu trafila brankárka Adriana do vlastnej brány (min 77). Tím San Sebastian tak utrpel prvú prehru v tejto súťaži.
V konfrontácii, ktorá prebiehala v prvý deň, 1. novembra v Alcalá de Henares, Real Sociedad a Atlético de Madrid vyrovnali jeden. Nerea Eizaguirre nevyvážený pre tím San Sebastian premenením pokutového kopu (min 51), ktorého sa dopustila Merel van Dongen. Po postupe s Ludmilou a Ajibadeovou skončila Sheila García remízou (min 78).
V siedmy deň zápasu F League vyhral Real Sociedad návštevu Ibaie, kde sa 29. októbra stretol s Deportivo Alavés (1:5). V polovici prvého polčasu dostala Donostiarras náskok Venezuelčanka Gaby García. Práve v službách Gaby expandovala Amaiur Sarriegi. Aj v prvom polčase Gaby opäť založila tretiu hlavičkou, ktorej asistovala Ale Bernabé. Amaiur zakončila krížom Jensen ako štvrtý. Gemma sa zúčastnila na piate, od Jensena, pol hodiny od konca. Sara Carrillo prekonala medzeru v dodatočnom čase.
V Lige F vyhral Real Sociedad hosťovanie v Huelve proti Sportingu (0:2), 22. októbra v šiesty deň zápasu. Úvodný gól strelila Amaiur Sarriegi. Aj v prvom polčase Mirari Uria zakončila z brvna. V druhom polčase poslala do brvna aj Slovenka Hmírová. V dodatočnom čase odsúdila Jensen po Nereovej akcii.
V Zubiete sa 15. októbra Real Sociedad vzdal remízy proti Granadille Tenerife (1:1). Tím z Tenerife získal výhodu (min 79) cez Jassinu Blom. V nadstavenom čase vyrovnala Amaiur Sarriegi (min 90+6), keď zakončila hlavičkou. Patri Gavira bola vylúčený za dvojnásobnú žltú kartu (min 90+4).
V deň zápasu štvrtý F Ligy 2. októbra vyrovnali Sevilla FC a Real Sociedad na pôde Sevilly (2:2). Ana Franco (min 16) a Jessica Martínez (min 76, z penalty pre Amandu) získali výhodu dvoch gólov. Za Real skrátila odstupy Nerea Eizagirre (min 85, z diaľky) a Gaby García vyrovnala (min 90+3, po rohovom kope Allegry). Andalúzky si pripisujú prvý bod na turnaji.
V deň zápasu 3 Ligy F Real Sociedad remizoval v Zubiete proti Realu Betis (2:2). Amaiur dala dopredu ženy zo San Sebastianu prihrávkou od Franssi. Krížnou strelou vyrovnala Angela Sosa. Leles posunula andalúzsky tím dopredu po rohovom kope. Portugalčanka Andreia Jacinto debutovala ako strelkyňa a konečný výsledok stanovila 24. septembra.

VYLÚČENÝ Z EURÓPSKEHO TURNAJE BAYERNOM

Real Sociedad vypadol z Európskej Ligy majstrov po prehre v Mníchove proti Bayernu (3:1) 29. septembra. Gól zo San Sebastianu bol konečný 3:1 (min 45) a strelila ho nórska útočníčka Synne Jensenová po asistencii Ale Bernabéovej. Góly za bavorský tím (trénoval Alexander Straus) strelili Linda Dallmann (dva) a Lea Schüller. Asistencie poskytli Sydney Lohmannová (dve) a Angličanka Georgia Marie Stanwayová. Druhá časť sa stala formalitou. Bayern ich uvidí v ďalšej fáze (skupina D) s FC Barcelona, ​​​​Rosengård (Švédsko) a Benficou (Portugalsko).
Real Sociedad začal svoju historickú účasť v ženskej Lige majstrov. V úvodnej konfrontácii v Reale Arene (Anoeta) porazil tím San Sebastian Bayern Mníchov (0:1), 20. septembra 2022. Jediný gól strelila tesne pred polčasom Lea Schüller, s asistencia Klary Bühlovej (dvoch vicemajsteriek Európy s nemeckým tímom). Realistická brankárka Elene Lete vynikla.

PRVÁ VÝHRA V LIGE F A PODPIS FRANCÚZSKA LE GUILLY

Jensen (ľavou nohou, asistencia Nerea, min 6) a Lara Mata (min 49, vlastný gól) sa postarali o víťazstvo Realu Sociedad v úvode F Ligy, 17. septembra v Zubiete proti Villarrealu (2:0), tri dni pred európskym štartom proti Bayernu Mníchov.
6. septembra Real Sociedad oficiálne oznámil podpísanie francúzskej obrankyne Jade Le Guilly (Nogent-sur-Marne, 2002), ktorú si PSG zapožičala na túto sezónu 2022-2023. Do Paríža Saint-Germain patrí od roku 2014. V decembri 2020 debutovala v prvom tíme. Začínala v kluboch Marines Vexin FC a AS du Vexin. Bola medzinárodná v tímoch U17 a U19.

PREDSEZONA V LETE 2022

4. septembra vyhral Real Sociedad dvanásty ročník Euskal Herria Kopa, keď porazil Deportivo Alavés (4:1) na štadióne Txerloia (Azkoitia). Skórovali Jensen (dvaja), Maddi a Viles. Asistencie poskytli Gemma a Nerea. Gól od Alavy bol dielom Armengola, ľavačkou. V semifinále turnaja v Euskadi vyradili ženy zo San Sebastianu Athletic Club (3:1), 28. augusta na štadióne Berazubi (Tolosa). Skórovali Vanegas, Jensen a Nerea. Cieľom tímu Bilbao bolo dielo Azkony.
24. augusta sa Real v priateľskom zápase stretol s francúzskym tímom ASJ Soyaux. Francúzsky klub vyhral (1:2) na štadióne Asti (Zarautz). Do čela Realu sa dostala útočníčka Amaiur Sarriegi.
20. dňa čelil Real Sociedad Granadille Tenerife v navarrskom meste Tafalla. Bol zaznamenaný rovný jednej. Za Real vyrovnala Fínka Franssiová. Aj na pôde Navarry, v meste Lerín, odohral trojuholníkový zápas na 45 minút. Porazili Eibar (3:1), gólmi Nerea (penalta), Maren a Intza. Vilariňo dala Osasune víťazstvo proti tímu zo San Sebastianu (1:0).
V semifinále Sentimiento Cupu (Navarra) 5. augusta zvíťazil Real nad Levante UD (3:2) v Tajonare. Skórovali Jensen (dvaja) a Egiguren. Vo finále, na rovnakom štadióne, padol Real Sociedad s Realom Madrid (0:3).

PRÍPRAVU V ZUBIETA S MICHAELOU SPECHTOVOU

20. júla 2022 začali futbalistky pod vedením Natalie Arroyo predsezónnu prípravu v zariadeniach Zubieta. 22. dňa klub zo San Sebastianu oznámil podpísanie zmluvy s nemeckou strednou obrankyňou Michaelou Spechtovou (Eschenbach in der Oberpfalz, 1997). Patrila do Bayernu Mníchov (2013-2015) a TSG Hoffenheim (2015-2022). Začínala v klube SV Grafenwöhr. S klubom Euskadi podpísala zmluvu do roku 2024.
Atlético de Madrid a Real Sociedad sa dohodli na zapožičaní Alejandry Bernabé pre túto kampaň 2022-2023. V sezóne 2021-2022 pôsobila aj na hosťovaní v SD Eibar.

Portugalská stredopoliarka Andreia Jacinto (Cascais, 2002) bola prvou ženskou posilou Realu Sociedad toto leto 2022, ako klub San Sebastian zverejnil 8. júna. Podpisuje do roku 2025. Pochádza zo Sporting de Portugal, do ktorého nastúpila v roku 2016. Debutovala v portugalskom národnom tíme proti Belgicku na Algarve Cupe 2020. V Portugalsku ju ocenili ako Young Revelation Footballer v Lige 2021-2022.
Na druhej strane Nuria Rábano (prestup z FC Barcelona), Laida Balerdi, Ane Amutxastegi, Enire Beain a Claudia Fernández opustili klub Gipuzkoa toto leto.
V ženskej akadémii sa k novým úlohám trénerov pripájajú Gorka Álvarez do Realu B a Aintzane Encinas do Realu C.

HISTORICKÁ NA MAJSTERKY EURÓPY ŽENY

Realu Sociedad sa podarilo dostať k európskym šampiónom matematickým spôsobom dva dni do konca Iberdrola lige. Tím, ktorý trénuje Natalia Arroyo, získal túto prihrávku po prvý raz v histórii klubu, keď 1. mája 2022 porazil Raya Vallecana v Zubiete. Amaiur Sarriegi prispela hetrikom. Nerea Eizaguirre zavŕšila víťazstvo. Tím Rayista bol už pri tejto návšteve Euskadi matematicky odsunutý do Reto Iberdrola.

FC BARCELONA UZAVRELA PRIHRÁVKU V POHÁRI KRÁLOVNEJ

Real Sociedad vypadol z Copa de la Reina proti FC Barcelona (0:3) v Zubiete 16. marca. Skórovali Claudia Pina (min 10) a dve Alexie Putellas (min 53 a 59).
Klub Real Sociedad sa dostal do štvrťfinále Copa de la Reina 2021-2022, keď 2. marca zdolal Villarreal (1:2) v jedinom zápase. Góly strelila kapitánka Nerea Eizaguirre, prvý z penalty Rumunka Oprea a druhý za múrom Fínka Franssi (min 3 a 25). Vo štvrťfinále sa stretnú s FC Barcelona na ihrisku Gipuzkoa.

Nórska útočníčka Synne Jensenová (Oslo, 15. 2. 1996) je angažovaná v Reale Sociedad do roku 2024. Krátko na to patrila Wolfsburgu. V Nórsku súťažila s klubmi Gjelleråsen IF a LSK Kvinner Lillestrøm (z ich základných kategórií), ako aj Linderud-Grei, Kolbotn, Stabæk, Røa a Vålerenga (jej pôvodný tím od roku 2020). V národnom tíme pôsobí od roku 2014. V tíme San Sebastian debutovala 9.1.2022 v derby proti Athletic Club v Anoete (1:0), keď v 81. minúte nahradila Gemmu Gili.

Dňa 3. 1. 2022 Real Sociedad oficiálne zverejnil predĺženie zmluvy s Amaiurom Sarriegim do roku 2025.

Na začiatku zimnej prestávky Real Sociedad a severoamerický stredopoliarka Clare Pleuler oznámili dohodu o ukončení zmluvy, ktorá sa skončila v júni 2022. Klub zo San Sebastianu oznámil začlenenie začiatkom júla z Granadilly Tenerife. V tomto prvom kole Iberdrola ligy 2021-2022 sa zúčastnila jedenástich konfrontácií (tri od začiatku, spolu 390 minút). Posledných štrnásť minút odohrala s Realom 22.12.2021 na hosťovaní proti Deportivu Alavés (0:4). Clare Murphy Pleuler sa narodila v Gloucesteri (Massachusetts) 20.12.1993. Odohrala aj v Českej republike. Izrael a Srbsko po školení na Bostonskej univerzite.

Dňa 19.12.2021 klub Real Sociedad oficiálne zverejnil dohodu o kontinuite Natalie Arroyo ako trénerky prvého ženského tímu do júna 2024. Katalánska trénerka (Esplugues de Llobregat, Barcelona, ​​​​1986) sa pripojila ku klubu de Zubieta v lete 2020. Dosiahla piate miesto v Iberdrola lige 2020-2021. Na konci prvého kola kampane 2021-2022 v decembri je na druhom mieste.

Futbalistky vedené Natáliou Arroyovou začali predsezónny tréning v Zubieti 2. 8. Zúčastňujú sa štyri hráčky z Realu Sociedad B: Izarne Sarasola, Claudia Fernández, Olatz Santana a Laida Balerdi.
Útočníčka Allegra Poljak vstupuje do mužstva San Sebastian so zmluvou do roku 2023. Futbalistka narodená v Kotore (Čierna Hora), srbskej národnosti, pochádza z Granadilly Tenerife. Dve sezóny pôsobila s tímom Tenerife. V rokoch 2017 až 2019 súťažila aj v Maďarsku s Ferencvárosom.
29. júla 2021 FC Barcelona a Real Sociedad vyjadrili súhlas s prestupom Emmy Ramírezovej do klubu San Sebastian do roku 2022.
V prvej polovici júla Real Sociedad zverejnil svoje prvé tri začlenenia s ohľadom na lige Iberdrola 2021-2022, ktoré zodpovedajú dvom obrankyniam a záložníčke: Kolumbijčanka Manuela Vanegas sa podpisuje do roku 2023 a pochádza z RCD Espanyol. Iris Arnaiz z Gijónu odohrála s Déporom Abancom posledné štyri sezóny a s Realom súhlasí do roku 2023. Sedem rokov patrila Oviedu. Severoameričanka Clare Pleulerová pochádza z Granadilly Tenerife a angažuje sa do roku 2022. Odohrála tiež v Česku so Spartou Praha a v Srbsku so Spartakom Subotica.
Na konci júna 2021 klub Real Sociedad oficiálne zverejnil že desať hráčov končí zmluvné vzťahy s klubom San Sebastian. Sú to Mariasun Quiñones, Nahikari García, Lucía Rodríguez, Leire Baños, Itxaso Uriarte, Nuria Mendoza, Kiana Palacios (Mexičanka), Manu Lareo, Bárbara Latorre a Maitane López. Oficiálne vyhlásenie subjektu poukazuje na to že futbalistky, ktoré "opúšťajú modrobielu disciplínu, sa rozhodli neprijať ponuku na obnovenie navrhovanú klubom, s výnimkou Manu Lareovej, ktorá ukončila zmluvu a mala žiadny návrh na obnovenie. Maddi Torreová ako jediná dala súhlas na ponuku obnovy a v Reale bude pokračovať ešte rok", dodáva spomínané oficiálne vyhlásenie.
Tím San Sebastian uzavrel súťaž na piatom mieste, o dva body za Atléticom de Madrid (štvrté miesto) a o tri viac ako Granadilla Tenerife (šieste miesto). Liga Iberdrola sa uzavrela víťazstvom na štadióne Puchades proti Valencii (1:3, 27. 6. 2021).

NATALIA ARROYO, OD LETA 2020

Klub Real Sociedad začal v kampani 2020-2021 nový projekt s Natáliou Arroyovou ako trénerkou. Katalánska trénerka sa pripojila k tímu so stredopoliarmi Maitane López a Gemma Gili s príslušnými skúsenosťami z lige Iberdrola. Pokračovala ako referencia v útoku Nahikari García, sa zotavila z problémov s členkom. K priestupku prispieva aj Nerea Eizaguirre, ktorá sa objavuje medzi elitou. Boli to zahraničné futbalistky, fínska Sanni Franssi a mexická Kiana Palacios.
Tím odohrá domáce zápasy v Zubette.

VYHLÁSENÝ ZA šAMPIÓNA V MÁJI 2019

V máji 2019 bol Real Sociedad vyhlásený za šampióna Španielskeho kráľovného pohára, keď na štadióne Nuevo Los Cármenes v Granade porazil Atlético Madrid (1:2). Takto sa zapísal do histórie ziskom prvého titulu v ženskom tíme klubu San Sebastian. Tím Euskadi dokázal prekonať počiatočný gól Esther Gonzálezovej, keď v prvom polčase skórovali Kiana Palacios a na konci hracej hodiny Nahikari García. Trénoval ich Gonzalo Arconada.

Ďalšie podobné články

Historický Real Sociedad: postup do Ligy majstrov a vicemajster

09 MÁJ 2022 | ČLÁNOK
Realu Sociedad sa podarilo dostať k európskym šampiónom matematickým spôsobom dva dni do konca Iberdrola lige. Tím, ktorý trénuje Natalia Arroyo, získal túto prihrávku po prvý raz v histórii klubu, keď 1. mája 2022 porazil Raya Vallecana v Zubiete. Klub zo San Sebastiánu navyše dosiahol, aj matematicky, druhé miesto v Iberdrola lige, v tomto prípade k dátumu ukončenia turnaja. Toto druhé miesto získal pri návšteve Kanárskych ostrovov proti Granadille Tenerife.