Sevilla FC

SEVILLA FC
Na štadióne Antonia Puchadesa Ciutat Esportiva VCF zdolala Sevilla FC tím Valencie (2:0) 24. septembra. V 61. minúte Ana Marcosová upravila na 1:0 premenou penalty, ktorej sa na Asuna Martínezovú dopustila Silvia Meseguerová. Definitívnych 2:0 zariadila osobným ťahom bývalý hráč Sevilly Macarena Portales (min 88).
Sevilla bola na začiatku súťaže porazená v F lige. Tím pripravený Cristianom Torom prehral 17. septembra na andalúzskej pôde proti Atléticu de Madrid (1:3). Inma Gabarro upevnila nerozhodný výsledok hneď na začiatku v podaní Amandy Sampedrovej proti predchádzajúcemu tímu. Za Atlético strelili góly Ajibade a Ludmila (dve). Na strane Sevilly bola vylúčená Portugalka Diana Gomesová (min 73).

6. septembra sa FC Barcelona a Sevilla FC dohodnú na prestupe útočníka Ornellu Vignolu do 30. júna 2023. S prvým tímom Blaugrana sa zúčastnila na troch oficiálnych zápasoch.

Sevilla vyhrala Andalúzsky pohár proti Betisu (3:1) na štadióne Bazán (San Fernando, Cádiz) 27. augusta. Cristina Martín-Prieto to vyriešila v druhom polčase dvoma gólmi v priebehu niekoľkých minút (64 a 65). Ana Franco expandovala (min 86). Natalia Montilla skrátila vzdialenosti na streleckej tabuli (min 90+2).
V semifinále Andalúzskeho pohára aj v San Fernando vyradili sevilisti 26. augusta CD Pozoalbense (9:0). Skórovali Cristina Martín-Prieto (tri), Jessica Martínez (dve), Alba Cerrato (ďalšie dve), Ana Franco a Nagore Calderón.
17. augusta strelili Ana Franco (hetrik), Amparo Delgado a Toni Payne góly za tím Sevilly v prípravnom zápase proti Sportingu Huelva na ihrisku Ciudad Deportiva (5:1). Slovenka Patrícia Hmírová zariadila priamy kop na 1:1.
Dvanásteho proti Aston Ville v Marbelle strelili Cristina Martín-Prieto (hetrik), Ana Franco, Amanda Sampedro a Alba Cerrato (6:1). Jediný gól anglického klubu strelila Austrálčanka Emily Gielnik.
Andalúzsky tím 6. augusta uzavrel svoju etapu v Pinatar Arena (Murcia) víťazstvom nad Fundación Albacete (3:1). Cristina Martín-Prieto (dve) a Amanda Sampedro skórovali, zatiaľ čo Celia Gómez strelila gól, ktorý posunul tím La Mancha dopredu.

Nagore Calderón, Amanda Sampedro a Esther Sullastres boli vymenovaní za kapitánky Sevilla FC pre sezónu 2022-2023.
Tím vedený Cristianom Torom začal letnú prácu remízou proti Sportingu Portugal (1:1), ktorá sa konala 30. júla na portugalskej pôde. Za andalúzsky klub vyrovnala v 60. minúte Cristina Martín-Prieto. 3. augusta Sevilla FC porazila Alhama CF Murcia vo svojom druhom prípravnom zápase (3:0) v Pinatar Arena (Murcia). Skórovali Amanda Sampedro (min 35), Cristina Martín-Prieto (min 60) a Klára Cahynová (min 62).
Portugalská stredná obrankyňa či stredopoliarka Diana Gomes (Paços de Ferreira, 1998) sa 27. júla predstavila ako hráčka Sevilly na nasledujúce dve sezóny. Pochádza zo Sportingu Braga, ku ktorému patrí od roku 2017.
13. júla je oznámený podpis francúzskej strednej obrankyne Morgane Nicoli (Bastia, Korzika, 1997). Pochádza z Montpellier HSC a nastupuje na dve sezóny.

CRISTIAN TORO VEDIE PRVÝ PREDSEZÓNNY TRÉNING

11. júla riadil Cristian Toro prvý predsezónny tréning s tímom Sevilly v José Ramón Cisneros Palacios Sports City. Rubén Santiago prichádza do trénerského tímu zo Sporting Huelva. Pridávajú sa aj najmladšia z klubovej akadémie Claudia Castro, Nerea Aparicio, Elena Lozano a Alba Cerrato. Bočná obrankyňa Amparo Delgado predlžuje zmluvu do roku 2023. V prvom tíme Sevilly hrá už jedenástu sezónu (v klube pätnásť).

8. júla Sevilla zverejnila podpis aragónskej stredopoliarky Silvie Meseguerovej (1989), po deviatich kampaniach s Atléticom Madrid. V tejto sezóne 2022-2023 sa angažuje v andalúzskom klube.
V tíme bude pôsobiť spolu s Amandou Sampedrovou (1993), taktiež z Atlética Madrid. Futbalistka z Madridu vstúpila do klubu Nervión 6. júla. Dohodnutý vzťah s ňou je na dva roky.
Brankárka Yolanda Aguirre (1998) je tiež novou hráčkou FC Sevilla. Pochádza z SSC Neapol, zo Serie A (Taliansko). Podpíše zmluvu do roku 2023.

AROLA APARICIO, EVA LLAMAS A CRISTINA MARTÍN-PRIETO

Treťou posilou tímu Sevilly toto leto 2022 bola Arola Aparicio (Sant Antoni de Vilamajor, Barcelona, ​​​​1997). Dá sa prispôsobiť rôznym polohám. Trénovala v mládežníckych kategóriách FC Barcelona, ​​presťahovala sa do Spojených štátov a medzi rokmi 2015 a 2019 súťažila s univerzitným tímom Little Rock Trojans (University of Arkansas). Po návrate hrala s Barcelonou B jeden rok a dva s SD Eibar.
Katalánska stredopoliarka Eva Llamas (Badalona, ​​​​1992) sa stala druhou posilou po pôsobení v Sant Gabriel (päť rokov), Granadilla Tenerife (ďalších päť sezón) a Real Betis (dva roky). Podpíše zmluvu na ďalšie dve kampane.
Prvým začlenením bola sevilská útočníčka Cristina Martín-Prieto (1993), ktorá sa vracia do klubu po pôsobení v Sporting Huelva a Granadilla Tenerife. Súhlasí aj na dva roky. S ostrovným tímom strelila v minulej futbalovej sezóne 14 gólov.
Ako tréner pokračuje Argentínčan Cristian Toro. Okrem toho madridská stredopoliarka Nagore Calderón predĺžila zmluvu do roku 2023, aby mohla čeliť šiestej sezóne ako hráčka Sevilly. Do roku 2024 Teresa Mérida z Jerezu obnovuje zmluvu, aby začala tretiu sezónu v klube Nervión. Rovnako do roku 2024 expanduje katalánska brankárka Esther Sullastres. Na druhej strane, pre sezónu 2022-2023 nebudú v klube pokračovať, z jedného alebo druhého dôvodu: Paula Nicart, Isabella Echeverri, Lucía Ramírez, Itzel González, Grace Kazadi, Karen Araya, Javiera Toro, Michele Vasconcelos a Natalia Gaitán.

Sevilla skončila Iberdrola lige 2021-2022 na ôsmom mieste s 38 bodmi, čo je o deväť menej ako Athletic Club (siedmy). Súťaž sa skončila práve víťazstvom v Lezame proti Athleticu (1:4), 15. mája.

VYLÚČENÝ Z POHÁRA KRÁLOVNE GRANADILLA TENERIFE

Klub zo Sevilly bol vyradený z Final Four Copa de la Reina (podpísaný v máji), keď 16. marca vypadol v San Isidro proti Granadille Tenerife (2:0). O tri dni skôr prehrala Sevilla aj na ostrove a proti tomu istému súperovi (1:0), v tomto prípade na štadióne Heliodoro a v Iberdrola lige.
Sevilla FC sa dostala do štvrťfinále Copa de la Reina 2021-2022, keď 1. marca zdolala Athletic Club (0:1) v jedinom zápase v osemfinále na ihrisku Euskadi (Lezama). Bolo to prvé historické víťazstvo Sevilly na tomto mieste. Débora García strelila po odrazenej lopte (min 5), prvý gól so Sevillou. Na portáli debutovala Mexičanka Itzel González. Vo štvrťfinále ich čaká súboj s Granadillou Tenerife na ostrovnom ihrisku.

Príchodom francúzskej obrankyne, pôvodom z Konga, Grace Kazadi Ntambwe (Montmorency, 2001) sa uzatvárajú posily futbalistiek v zimnom období do Sevilly. V apríli 2021 odohrala zápas s francúzskym národným tímom proti Spojeným štátom. Pochádza z Lyonu, po prechode cez Atlético Madrid. V tíme Sevilly debutovala 2. februára, druhý polčas odohrala doma proti Villarrealu (0:3).
Čilská ofenzívna stredopoliarka Karen Araya (Puente Alto, 1990) na tomto zimnom trhu v rokoch 2021-2022 sa vrátila do Sevilly. Pochádza zo Santiaga Morning (vicemajsterka Čile v decembri 2021), v ktorom ju trénovala Andalúzčanka María Pry. S tímom Sevilly sa opäť objavila 12. januára proti Rayo Vallecano (2:1), pričom do zápasu nastúpila v 67. minúte. Karen je od roku 2006 internacionálkou.
Na druhej strane, aj v januári 2022 opustila klub Sevilly útočníčka Zenatha Coleman (Namíbia, 1993). Etapu v andalúzskom klube uzavrela v sezóne 2021-2022 trinástimi zápasmi v Iberdrola lige (sedem štartov, 576 minút). Proti Valencii strelila gól. 1. februára oznámil turecký klub Fenerbahçe Kadın Futbol Takımı pridanie Zenatha.

Štafeta v Sevilla Fútbol Club. Prichádza Mexičanka Itzel González a odchádza Kanárčanka Noelia Ramos. Itzel González Rodríguez pochádza z klubu Tijuana (Xolos Femenil). Do Sevilly prichádza na hosťovanie do konca sezóny. Mexický klub zároveň potvrdil obnovenie Itzela Gonzáleza s pohraničným tímom do roku 2024. Sevillský klub zároveň ratifikoval rozviazanie zmluvy s kanárskou brankárkou Noeliou Ramos (10.2.1999), ktorá bola spájaná s klubu, ktorý podpísala do 30. júna 2022.

NÁSTUPY POČAS LETA 2021

V auguste 2021 k tímu Sevilly sa pripojila česká stredopoliarka Klára Cahynová (Zlín, 1993). Pochádza zo Slavie Praha a súťažila aj v Bundeslige s Turbine Potsdam. Bola vytvorený v severoamerických univerzitných súťažiach a v Českej republike s klubom Slovácko.
V auguste 2021 Inma Gabarro predĺžila zmluvu so Sevilla FC do roku 2024 v Iberdrola Lige. Severoameričanka Luca Deza (Belmont, Kalifornia, 1998) obnovuje zmluvu do roku 2022. Zotavuje sa zo zranenia.

CRISTIAN TORO, ĎALŠÍ ROK VEDENIE TÍMU

28. 7. 2021 začala Sevilla FC Femenino predsezónne prípravné zasadnutie v Ciudad Deportiva vedenom argentínskym trénerom Cristianom Torom.
27. 7. 2021 nastúpila ako obrankyňa Paula Nicart Mejías (Cornellà de Llobregat, Barcelona, ​​1994) ako nová hráčka Sevilly FC z RCD Espanyol. V ten istý deň predĺžila Amparo Delgado (San Juan de Aznalfarache, Sevilla, 1993) kontrakt do roku 2022, za ktorý ju čaká štrnásta sezóna v klube Sevilly.
23. 7. 21 Sevilla FC oznámila začlenenie kantaberskej útočníčky Eli del Estal (Santander, 1993) po jej skúsenostiach s juhokórejskými súťažami.
21. 7. 21 oznámil sevillský klub podpis katalánskej brankárky Esther Sullastresovej (Torroella de Montgrí, Girona, 1993) z Dépora Abanca.
15. júla 21 Sevilla oznámila začlenenie pravostrannej futbalistky Débory Garcíy (Santa Coloma de Gramenet, Barcelona, ​​1989) z RCD Espanyol.
Stredopoliarka Rosa Otermín (Alcorcón, Madrid, 2000) bola vyhlásený ako podpis Sevilly dňa 12. 7. 2021 pochádzajúci z Realu Betis.
K projektu Sevilla sa pripája aj útočníčka Jessica Martínez (Itauguá, Paraguay, 1999). Pochádza z Realu Madrid, potom čo odohrála v Brazílii so Santosom.

Pokiaľ ide o obnovenie, útočníčka Zenatha Coleman (Keetmanshoop, Namíbia, 1993), predĺžila zmluvu na dve sezóny.
Severoamerický nigérijského pôvodu Toni Payne (Birmingham, Alabama, 1995) obnovila zmluvu s FC Sevilla do roku 2024.
Čilská obrankyňa Javiera Toro (Tocopilla, Antofagasta, 1998) je angažovaná do roku 2022 po tom čo odohrála s klubmi Palestino, Santiago Morning a Colo-Colo. V rovnakom období podpísala jej obnovenie Kolumbijčanka Isabella Echeverri (Medellín, 1994). Pôsobí ako stredná obrankyňa alebo záložníčka. V rôznych fázach sa zúčastňovala severoamerických súťaží. Stredopoliarka Nagore Calderónová (Madrid, 1993) predlžuje kontrakt do roku 2022. Čaká ju piata sezóna v andalúzskom klube.
Kolumbijská stredopoliarka Natalia Gaitán (Bogotá, 1991), ktorá sa zotavuje po vážnom zranení ľavého kolena, rozširuje vzťahy so Sevillou až do roku 2022. O rovnaké obdobie rozširuje aj obrankyňu Lucíu Ramírezovú (Morón de la Frontera, Sevilla, 1998).
Stredná záložníčka Virgy García (Mesas del Guadalora, Córdoba, 1988) z kádra ligy Iberdrola po šiestich rokoch, pričom prvý tím bola rozdelený do troch etáp. Odohrála tiež so Sporting de Huelva, Granadilla Tenerife a Real Betis.
V Seville nebudú pokračovať ani brankárka Sara Serrat, Švédka Sejde Abrahamsson, Carla Armengol, Austrálčanka Aivi Luik, María Bores Vázquez, Maite Albarrán a Raquel Pinel.
Tím Sevilly uzavrel ligu Iberdrola 2020-2021 na ôsmej pozícii so 45 bodmi, o jeden viac ako Valencia a Sporting de Huelva. Turnaj uzavrel víťazstvom na štadióne Jesúsa Navasa proti RCD Espanyol (2:1), keď sa vrátil gólmi Raquela Pinela (na jej rozlúčke) a Toniho Payna (26. 6. 2021). V predposledný deň zvíťazili doma aj v derby proti Realu Betis (2:0), gólmi boli Inma Gabarro a Zenatha Coleman.

DVE ŠVÉDSKE PRIŠLI NA ZIMNÝ TRH
Sevilla FC začlenila na zimný trh 2020-2021 dve švédske futbalistky. Toto je Julia Karlenäsová, ktorá debutovala proti Realu Betis 6. 1. 2021 (odohrala 32 minút); a Sejde Abrahamsson. Julia Karlenäs (Torsby, Värmland, 1993) a Sejde Abrahamsson (Örebro, 1998) pochádzajú z rovnakého klubu: Piteå IF (Idrottsförening, Športová únia) zo švédskej prvej divízie. Stredopoliarka Karlenäsová bola v tomto klube tri roky a pricestovala z Mallbackens IF. Obrankyňa Abrahamssonová súťažila aj s tímami KIF Örebro DFF (v dvoch etapách) a Hammarby IF.

Trénerom prvého ženského tímu FC Sevilla v Lige Iberdrola je Argentínčan Cristian Toro (Buenos Aires, 1980). Po päťročnom pôsobení vo Valencii CF Femenino, Toro podpísal v decembri 2018 zmluvu s klubom Sevilly.
Štyri hráčky tímu 2020-2021 vynikli najmä v španielskych tímoch do 19 rokov a do 17 rokov: Noelia Ramos, Clàudia Pina, María Bores Vázquez a Teresa Mérida.
Ako zahraniční futbalové hráčky má Cristian Toro v zostave 2020-2021: Isabellu Echeverri a Nataliu Gaitán (Kolumbia), Aivi Luik (Austrália), Zenathu Colemana (Namíbia), Antionette Payne (USA) a Javieru Toro (Čile).
Posledný postup do Ligy Iberdrola sa uskutočnil v lete 2017, pričom tím trénovala Maribel Márquez spolu s Anou Sánchezovou. Po pôsobení v IV. Skupine druhej divízie, svoj návrat do elitnej úrovne zavŕšil porážkou CD Femarguín (Arguineguín, Gran Canaria) v záverečnom play-off. V tejto úspešnej kampani 2016-2017 vynikla výroba gólov Jenni Morilla, Alicia Fuentes a Olga Carmona.

Ďalšie podobné články

Mexičanka Itzel González nahrádza v Seville Noeliu Ramos

26 JAN 2022 | ČLÁNOK
Štafeta v Sevilla Fútbol Club. Prichádza Mexičanka Itzel González a odchádza Kanárčanka Noelia Ramos. Itzel González Rodríguez pochádza z klubu Tijuana (Xolos Femenil). Do Sevilly prichádza na hosťovanie do konca sezóny. Mexický klub zároveň potvrdil obnovenie Itzela Gonzáleza s pohraničným tímom do roku 2024. Sevillský klub zároveň ratifikoval rozviazanie zmluvy s kanárskou brankárkou Noeliou Ramos (10.2.1999), ktorá bola spájaná s klubu, ktorý podpísala do 30. júna 2022.