SD Eibar

SD EIBAR
Dňa 28. júna 2024 SD Eibar oficiálne oznámil, že brankárka Noelia García obnovuje zmluvu s klubom na ďalšiu sezónu. S tímom ju čaká už piata kampaň. V lete predĺžia zmluvu aj María Miralles, Laura Camino, Espe Pizarro, Arene Altonaga, Ane Campos a Andrea Sierra, ako aj tréner Yerai Martin.
Na druhej strane, Eider Arana a Amaia Peña sa po pôžičke vracajú do Athletic Club. Hráčky biskajského tímu, ktoré v sezóne 2023-2024 hrali na hosťovaní v SD Eibar, ukončia 30. júna.
Nepokračujú ani Jujuba Cardozo, Honoka Yonei, Zaíra Flores, Ane Pérez a Noko Matlou, ktorí na konci tejto sezóny opúšťajú SD Eibar.

SD Eibar (0:2) prehral doma proti Granade 15. júna 2024. Táto konfrontácia sa odohrala na štadióne Ipurua, čo zodpovedá 30. zápasu (poslednému) Ligy F. Nigérijská útočníčka Edna Imade skórovala 0:1 (min 6), keď zakončila hlavičkou po rohovom kope Laury Pérezovej. Konečný výsledok zaznamenala kapitánka Laura Requena (min 27), po asistencii Alby Pérezovej. Granadský klub tak získava prvé zotrvanie v Lige F vo svojej histórii.

Costa Adeje Tenerife a SD Eibar remizovali (1:1) 9. júna 2024. Táto konfrontácia sa odohrala na mestskom štadióne Adeje, čo zodpovedá 29. zápasovému dňu ligy F (predposledná). Eider Arana otvorila skóre streľbou z diaľky po krátkej asistencii Arene Altonaga, keď sa hralo iba osem sekúnd (najrýchlejší gól v Lige F). Gift Monday vyrovnala po rohu a obrannom odraze (min 28). Bol to jej šiesty gól na tomto turnaji.

SD Eibar prehral doma s FC Barcelona (0:4) v deň zápasu 28. ligy F. Táto konfrontácia sa odohrala 14. mája 2024 na štadióne Ipurua. Salma Paralluelo otvorila skóre (min 16) po asistencii Caroline Graham Hansen. Marta Torrejónová strelila ôsmy gól na tomto turnaji po dvoch odrazoch v priestore (min 20). Caroline dala na 0:3 (min 38) po podaní Aitany Bonmatíovej. Konečný výsledok dosiahla Alexia Putellasová, keď zakončila hlavičkou (min 71) s asistenciou Bruna Vilamalu.
SD Eibar oznámila predĺženie zmluvy Ane Camposovej do júna 2025. V klube pôsobí od roku 2019. V tejto F lige zatiaľ nastúpila na všetky zápasy (28), tri góly.

Villarreal a SD Eibar remizovali (1:1) 10. mája 2024. Táto konfrontácia sa odohrala na Mini Estadi José Manuel Llaneza Sports City, čo zodpovedá 27. zápasovému dňu Ligy F. Villarreal má desať zápasov v rade bez víťazstva. . Klub Euskadi sa dostal do vedenia (min 86), keď po asistencii Annelie Leitnerovej hlavičkovala Laura Camino. V nadstavenom čase (min 90+7) z penalty vyrovnala María Llompart. Maximálny trest spáchala Jujuba Cardozo za hádzanú, ktorú prestrelila Kayla McKenna. Andrea Álvarez bola vylúčený priamou červenou kartou (min 90+8). Raquel Morcillo z priameho kopu trafila brvno (min 30). Brankárka Vinaros María Miralles čelila klubu pôvodu.

SD Eibar vyhral na hosťovaní vo Valencii (0:2) 4. mája 2024. Táto konfrontácia sa odohrala na štadióne Puchades, čo zodpovedá 26. zápasovému dňu Ligy F. Góly strelili Ane Campos (min 62) a Annelie Leitner (min 84). Rakúska útočníčka tak dosiahla prvý gól za klub Euskadi. Asistencie si pripísali Laura Camino a Andrea Álvarez.

SD Eibar prehral doma s Athletic Club v derby Euskadi (0:2), v deň zápasu 25. ligy F. Táto konfrontácia sa hrala 28. apríla 2024 na štadióne Ipurua. Prvý gól (min 53) po obrannom odraze strelila útočníčka Ane Azkonaová. Bol to šiesty gól Ane v tejto Lige F. V nadstavenom čase zvýšila skóre v osobnej hre Jone Amezaga po akcii Irene Ogiza (min 90+2).

SD Eibar vyhral pri návšteve Sporting Huelva (0:1) 20. apríla 2024. Táto konfrontácia sa odohrala na štadióne Antonia Toleda, čo zodpovedá 24. zápasu ligy F. Jediný gól strelila Laura Camino po prihrávke od Espe Pizarro (min 18). María Miralles opäť zneškodnila penaltu, tentoraz ju chytila ​​Patrícia Hmírová (min 54). Maximálny trest spáchala Annelie Leitner. Klub Euskadi má na konte dve výhry za sebou, čo sa mu doteraz nepodarilo a zaznamenal aj tretí zápas v rade s čistým kontom.

SD Eibar doma zdolal Sevillu (3:0) v deň zápasu 23. ligy F. Táto konfrontácia sa odohrala 13. apríla 2024 na štadióne Ipurua. Guatemalská útočníčka Andrea Álvarezová strelila dva góly: prvý z diaľky po prehre (min 32) a druhý, keď zakončila hlavičkou po asistencii Annelie Leitnerovej (min 76). María Miralles zastavila penaltu od Inmy Gabarro, maximálny trest ktorý Eider Arana spáchala jej rukami (min 18). Konečný výsledok po centri Annelie pretavila do vlastného gólu brankárka Yolanda Aguirreová (min 84). Alba Cerrato čelila prvému štartu v najvyššej kategórii ako útočníčka Sevilly (odohrala 58 minút).

Real Betis a SD Eibar remizovali (0:0) 30. marca 2024. Táto konfrontácia sa odohrala na ihrisku Ciudad Deportiva Luis del Sol, čo zodpovedá 22. zápasovému dňu Ligy F.
Proti SD Eibar debutoval na lavičke Beticu Joseba Agirre. 28. marca uzavrel zeleno-biely klub zmluvu s tímom. Podpíše do konca sezóny. Nahradí Maríu Pry.

SD Eibar a Atlético Madrid vyrovnali (1:1) 24. marca 2024. Táto konfrontácia sa odohrala na štadióne Ipurua, čo zodpovedá 21. zápasovému dňu Ligy F. Eva Navarro posunula tím Madridu dopredu (min 15), po rohoch a odmietnutia. Laura Camino dlhou strelou ľavou nohou vyrovnala po krátkej asistencii Holanďanky Evy van Deursenovej (min 89). Bol to prvý gól kantabrijskej futbalistky s SD Eibar. Eider Arana trafila ľavačkou z diaľky brvno.

SD Eibar prehral na hosťovaní v Reale Madrid (1:0) 16. marca 2024. Táto konfrontácia sa odohrala na štadióne Alfreda Di Stéfana, čo zodpovedá dvadsiatemu zápasu Ligy F. Jediný gól strelila Ivana Andrés (min 4), využila odrazu na brvno strelou z diaľky a ľavačkou Sofie Svava.

SD Eibar vyhral návštevu Fuenlabrady proti Madridu CFF (1:2), 9. marca 2024. Táto konfrontácia sa odohrala na štadióne Fernanda Torresa, čo zodpovedá 19. zápasovému dňu Ligy F. Madridský tím sa dostal do vedenia, keď Karen Araya skórovala po asistencii Luany da Silva (min 11). Andrea Álvarez vyrovnala (min 27), využila odrazenú loptu od Paola Ulloa po strele Andreu Sierru. Esperanza Pizarro poslala penaltu (min 81) na Ane Campos mimo brány. Pizarro presne strelila víťazný gól z diaľky (min 83), v podaní Arene Altonaga.

SD Eibar a Levante UD remizovali (0:0), 18. februára 2024. Táto konfrontácia sa odohrala na štadióne Ipurua, čo zodpovedá 18. dňu zápasu ligy F. Útočníčka Carol Herrera (Valencia, 2002) debutovala, keď nahradila Gabi Nunes (min 64).

Levante Las Planas a SD Eibar remizovali (1:1) 10. februára 2024. Táto konfrontácia sa odohrala na Estadi Les Planes, čo zodpovedá 17. zápasovému dňu Ligy F. Ane Campos posunula tím Euskadi do vedenia (min 9), o služby Arene Altonaga. Jessica Martínez z priameho kopu vyrovnala skóre (min 82). Yasmin Mrabet pre zranenie nahradila Dominika Čonč (min 79).

SD Eibar prehral doma s Realom Sociedad v derby Gipuzkoa (0:2), v deň zápasu 16. ligy F. Táto konfrontácia sa hrala 4. februára 2024 na štadióne Ipurua. Sanni Franssi strelila oba góly (min 9 a 68). Takéto asistencie si pripísala Synne Jensen. Laura Camino hlavičkovala loptu proti žrdi. La Real má za sebou osem zápasov bez prehry medzi Ligou a Pohárom.

SD Eibar prehral na hosťovaní v Seville (3:0) 28. januára 2024. Táto konfrontácia sa odohrala na štadióne Jesúsa Navasa, čo zodpovedá 15. zápasovému dňu Ligy F. Góly strelili Cristina Martín-Prieto, dva (min 69 a 75); a Pamela González (min 55), po rohovom kope. Pri úvodnom góle si pripísala asistenciu Rosa Otermín.

SD Eibar doma zdolal Valenciu (1:0) v deň zápasu 14. ligy F. Táto konfrontácia sa odohrala 21. januára 2024 na štadióne Ipurua. Jediný gól strelila Esperanza Pizarro (min 62), po asistencii Arene Altonaga.

SD Eibar prehral na návšteve Athletic Club (2:0) v deň zápasu 13 Ligy F. Táto konfrontácia sa odohrala 7. januára 2024 v Lezame. Nahikari García skórovala strelou ľavačkou (min 12); a Jone Amezaga (min 90+3), v osobnom ťahu. Asistencie si pripísali Ane Elexpuru a Garazi Facila.

SD Eibar doma zdolal Real Betis (3:2) v deň zápasu 12 ligy F (posledný ročník 2023). Táto konfrontácia sa hrala 16. decembra na štadióne Ipurua. Eider Arana otvorila skóre v 12. minúte, keď zakončila hlavičkou po rohu, ktorý zahrala Uruguajčanka Espe Pizarro. Carla Armengol vyrovnala po podaní Maríe Jiménezovej (min 15). Andrea Álvarezová opäť posunula tím Euskadi dopredu po asistencii Eider Arana (min 54). Juhoameričanka Espe predĺžila výsledok (min 58) po akcii Ane Camposovej. Konečný výsledok stretnutia stanovila Júlia Aguado (min 90+4) po prihrávke Violety Quilesovej pri jej opätovnom nástupe po zranení. María Jiménez dostala červenú kartu za dvojnásobnú žltú (min 86).

SD Eibar prehral na hosťovaní s FC Barcelona (5:0), 9. decembra. Táto konfrontácia sa odohrala na Estadi Johan Cruyff, čo zodpovedá jedenástemu dňu Ligy F. Klub Euskadi udržal počiatočný výsledok až do 58. minúty, v ktorej sa rozhodla Caroline Graham Hansen. Esmee Brugts strelila hetrik za osem minút (59, 62 a 67). Skóre uzavrela Ari Arias (min 89). Ari presne debutovala v prvom tíme. Asistencie si pripísali Patri Guijarro, Caroline Hansen, Mariona Caldentey, Lucía Corrales a Lucy Bronze. Claudia Pina trafila brvno.

SD Eibar prehral na hosťovaní v Levante UD (3:0) v Lige F (zápas 10). Táto konfrontácia sa konala 25. novembra v Ciudad Deportiva. Gabi Nunes skórovala dvakrát: prvý, keď sa presadila po rohovom kope Ángela Sosa (min 43); a druhý cieľ po akcii Alby Redondo (min 47). Paula Tomás debutovala na tomto turnaji ako strelkyňa, podávala Ángelu Sosovú (min 45). Levante UD pokračuje bez straty jediného zápasu v Lige F a má päť víťazstiev za sebou.

SD Eibar doma zdolal Sporting Huelva (1:0) v deviaty zápas Ligy F. Táto konfrontácia sa hrala 18. novembra na štadióne Ipurua. Jediný gól strelila Andrea Álvarez (min 81), na ktorý prihrala Andrea Sierra. Prvý ženský tím SD Eibar tak debutoval doma proti spodnému klubu Sporting Club Huelva, zatiaľ bez víťazstva na tomto turnaji.

SD Eibar prehral na hosťovaní s Atléticom Madrid (3:0) 11. novembra. Táto konfrontácia sa odohrala na štadióne Wandy Alcalá, čo zodpovedá ôsmemu dňu Ligy F. Sheila Guijarro strelila dva góly: 1:0 (min 4), keď zakončila hlavičkou po asistencii Baskicka Ainhoa ​​​​Vicente; a 3:0 (min 90+6), na druhý pokus po odraze. Ďalší gól strelila Eva Navarro (2:0, min 69) s asistenciou Estefanía Banini.

Levante Las Planas vyhralo (0:1) a vyradilo Sociedad Deportiva Eibar. Kráľovský pohár 2023-2024 sa na štadión Ipurua vrátil v tomto treťom kole jednozápasovej súťaže 8. novembra 2023. V predĺžení strelila jediný gól Elena Julbeová (min 108).

SD Eibar prehral doma s Realom Madrid (0:1) v siedmy deň Ligy F. Táto konfrontácia sa odohrala 4. novembra na štadióne Ipurua. Jediný gól strelila Signe Bruun (min 73), ktorú podávala Olga Carmona. Linda Caicedo trafila žrď (min 11). Carla Camacho na začiatku získala podporu spoluhráčok kvôli vážnemu zraneniu kolena, ktoré utrpela v Španielsku WU19.

Eibar a Villarreal vyrovnali 21. októbra (1:1). Táto konfrontácia sa odohrala na štadióne Ipurua, čo zodpovedá šiestemu kolu Ligy F. Klub Euskadi prvýkrát v tejto kampani zanechal čisté konto.
SD Eibar prehral s Realom Sociedad (3:1) 14. októbra v derby. Táto konfrontácia sa odohrala v Zubiete, čo zodpovedá piatemu dňu Ligy F. Nerea Eizagirre z Tolosy dala Realu vedenie (min 3), v podaní Andreia Jacinto. Predĺžila Synne Jensenová s asistenciou Emmy Ramírezovej (min 16). Tretí gól bol dielom Mirari Uria, po prihrávke Ale Bernabé (min 19). Amaiur trafila žrď. V 83. minúte strelila gól Nati Cano.

11. októbra prekonal SD Eibar druhé kolo Copa de la Reina, keď zdolal klub La Solana 0:1. Tento jediný cieľ dosiahla Senegalčanka Hapsatou Malado v 73. minúte v Ciudad Real (Štadión La Moheda).

SD Eibar prehral doma proti Costa Adeje Tenerife (0:1) 8. októbra. Táto konfrontácia sa odohrala na štadióne Ipurua, čo zodpovedá štvrtému dňu Ligy F. Jediný gól strelila Blom hlavičkou (min 29) podávajúci Koko. Babajide trafila brvno.
SD Eibar prehral doma s Madrid CFF (1:6), 4. októbra. Táto konfrontácia sa odohrala na štadióne Ipurua, zodpovedajúca prvému dňu F Ligy, vtedy odloženej kvôli štrajku. Podanie od Lucíe Pardo znamenalo, že Racheal Kundananji zakončila hlavičkou a otvorila skóre (min 33). Brazílčanka Luany da Silva predĺžila (min 39), po asistencii Aidy Esteve. Ana González skórovala na 0:3 (min 64). Karen Araya zahrala roh pred stavom 0:3 a tiež skórovala na 1:5 (min 90+6). Paula León zaznamenala double (min 90+1 a 90+8). Andrea Álvarezová v 75. minúte strelila jediný gól klubu Euskadi, keď zužitkovala loptu, ktorá trafila brvno.
SD Eibar vyhral návštevu Granady (1:2), 30. septembra. Táto konfrontácia sa odohrala na štadióne Los Cármenes, čo zodpovedá tretiemu dňu Ligy F. V štandardkách Carla Andrés (min 17) a Eider Arana (min 55) posunuli klub Euskadi o dva góly. Tím, ktorý pripravil Roger Lamesa, dotiahol cez kapitánku Lauriovú (min 65), keď zakončila hlavičkou v podaní Alby Pérezovej.
Pri návrate do Ligy F prehrali SD Eibar s Levante Las Planas (1:2). Táto konfrontácia zodpovedajúca druhému dátumu sa odohrala na štadióne Ipurua 16. septembra 2023. Katalánsky tím sa dostal do vedenia, keď Yasmin Mrabet premenila penaltu (min 56). Ane Campos vyrovnala v 86. minúte. Na 90+4 stanovila konečný výsledok Jessica Martínez.

13. septembra prekonal SD Eibar prvé kolo Kráľovského pohára po tom, čo zdolal CE Europa 0:2 vonku v Katalánsku (Estadi Nou Sardenya). Esperanza Pizarro skórovala 0:1 (min 28). Aina Torresová strelila na 0:2 vlastným gólom (min 37).

31. augusta bola prepustená stredopoliarka Sheila Elorza. Do SD Eibar nastúpila v sezóne 2018-2019 z SD San ​​Ignacio. V poslednej sezóne v Primera RFEF odohrala 16 zápasov.
30. augusta SD Eibar zverejnil dohodu o ukončení zmluvy s kolumbijskou obrankyňou Geraldyne Saavedrovou. Do klubu prišla v roku 2022 zo Sporting Gijón. V Primera RFEF sa zúčastnila 16 konfrontácií.

21. júla 2023 SD Eibar začal svoje prípravné stretnutia na svoj návrat do Ligy F, najvyššej ženskej kategórie. Po dosiahnutí tohto postupu do Ligy F čelí Yerai Martín svojej druhej sezóne ako tréner tímu. Ako ukazuje oficiálna stránka klubu, Eibar si udržiava základňu futbalistiek, ktoré dosiahli povýšenie. Do spomenutého dňa 21. sú tieto prírastky tímu:
Útočníčka Natividad Cano (Malorca, 2003) pochádza z Atlética Baleares.
Slonovinová stredopoliarka Amani Kakounan Bernadette (1997) pochádza z DUX Logroňo, prešla klubmi La Solana a Friol.
Rakúska útočníčka Annelie Leitner (Graz, 1996) pochádza z DUX Logroňo (2022-2023), po dvoch rokoch súťaží v Zaragoze CFF.
Elba Bergés sa navyše vracia po sezóne v Deportivo Alavés.
Brankárka Amaia Peña (Getxo, 1998) a obrankyňa Eider Arana (Loiu, 2002) boli zapožičané Athletic Clubom.
Toto leto opúšťajú klub Gema Ginés a María Zeberio.
Marta López de Guereñu a Irati Martín boli zapožičaní do tímu Racing Santander.
Počas prípravnej sezóny sa do tréningovej dynamiky prvého tímu zapojili aj hráčky druhého tímu: Garazi Aurrekoetxea, Ane Amutxastegi, Noa Ruiz, Nahia Larrinaga, Valentina Morales a Paula Sánchez.
AMAIA PEŇA

AMAIA PEŇA

  • Klub: Athletic Club desde 2024
  • Aktualizácia: 29 JÚN 2024
Klub Eibar sa rok po zostupe vracia do najvyššej súťaže. Tím dosiahol návrat do Ligy F v posledný deň základnej ligy Primera RFEF. Tento cieľ dosiahol bezgólovým vyrovnaním proti Granade 14. mája 2023 v Maracene. Táto remíza znamenala priame matematické povýšenie pre porážku Dépor Abanca.
Klub z Gipuzkoa, ktorý trénuje Yerai Martín, vyhráva prvý priamy tiket po skončení základnej časti na druhom mieste vzhľadom na nemožnosť postupu pre druhý tím FC Barcelona (Barcelona B, prvé miesto). Je tu ďalšie miesto, ktoré je vyriešené ako play-off medzi Dépor Abanca, Osasuna, Granada a Cacereño.
Eibar tak odohrá svoju piatu sezónu v najvyššej súťaži, keďže v rokoch 2009 až 2011 bol súčasťou ženskej superligy. To isté sa stalo v Iberdrola Lige medzi rokmi 2020 a 2022.

Dňa 22. mája 2023 SD Eibar oznámil, že brankárka María Miralles "úspešne podstúpila operáciu na jej pravom členku."

Futbalistky trénované Yerai Martín začali súťaž RFEF First Division proti Ginelux Juan Grande (Gran Canaria) 10. septembra 2022 v Unbe. Proti tímu pod vedením Maríe Pontejo bola bezgólová remíza.
Ako poslednú letnú predsezónnu posilu SD Eibar podpísal útočnú futbalistku Andreu Álvarezovú (2003) zo Zaragozy CFF. V Reto Iberdrola 2021-2022 odohrala za Aragónsky tím 28 zápasov (sedem gólov). Rodáčka z Guatemaly podpísala zmluvu na tri sezóny. V roku 2021 dosiahla najvyššiu úroveň v guatemalskom futbale, od debutu v Národnej lige zaznamenala 200 gólov a stala sa najlepšou strelkyňou v histórii tejto súťaže v klube Comunicaciones (Guatemala City).
17. augusta bolo zverejnené, že obrankyňa pravého pruhu Gema Ginés (Asturias, 1998) prichádza do klubu z CDE Racing (Santander). Zo zranení kolena sa zotavuje. V rovnakej kategórii hrala za Oviedo.
16. bol ohlásený príchod uruguajského útočníka Esperanzu Pizarra (Nueva Palmira, Colonia, 2001) zo Santa Teresa Badajoz (šesť gólov v polovici sezóny 2021-2022). V Uruguaji súťažila s klubom Nacional Montevideo od roku 2019. Upísala sa na dva roky. Z toho extremaduraského tímu prichádza aj obrankyňa Valentina Morales, ktorá bude štartovať s Eibarom B.
2. augusta bola angažovaná kolumbijská stredná obrankyňa Geraldyne Saavedra (Buga, Valle del Cauca, 1998). So Sportingom de Gijón súťažila dva a pol sezóny. Podpisuje na dva roky. V Kolumbii hrala s klubmi Atlético Bucaramanga a América de Cali.
Na druhej strane, Racheal Kundananji (Zambia, 2000) je novou hráčkou pre Madrid CFF po tom, čo madridský klub zaplatil africkému futbalistovi výpovednú klauzulu. Kundananji prišla do prvého tímu žien SD Eibar v lete 2021 z kazašského klubu BIIK Kazygurt a podpísala sa na dve sezóny (do roku 2023).
Z anglického tímu London City Lionesses prichádza ľavonohá útočníčka Kenni Thompson (Bermudy, 2000). V liga Iberdrola účinkovala s RCD Espanyol, Dépor Abanca a Santa Teresa.

28. augusta 2022 SD Eibar porazilo Deportivo Alavés a nedostalo sa do finále Euskal Herria Kirola. Elba Vergés (dvaja) a Carla Armengol skórovali za Gloriosas na štadióne Mintxeta v Elgoibare (3:0).

Yerai Martín je novým trénerom SD Eibar pre túto sezónu 2022-2023 v novom First RFEF. Narodil sa v Andoaine (Gipuzkoa) pred 29 rokmi a posledné štyri sezóny patril do klubu Antiguoko Kirol Elkartea v rôznych technických a koordinačných funkciách. Vo svojich trénerských začiatkoch pôsobil v kluboch aj z Euskadi: Euskalduna a Usurbil. Yeraiovi bude pomáhať Raúl Regal, jeho druhý, z CD Binéfar, klubu z Huesca v treťom RFEF, kde plnil rôzne technické úlohy. Spolupracoval aj s AD Barbastro, ďalším klubom z provincie Huesca.

POHYBY V SÚPISKE HRÁČEK V LETE 2022

Krídelníčka Andrea Sierra (Bilbao, 1998) prichádza do SD Eibar z Dépor Abanca A Coruňa. S Athletic Club absolvovala dlhú etapu v Bilbau. Podpíše zmluvu do júna 2024.
Brazílska stredná obrankyňa Juliana "Jujuba" Cardozo (São Paulo, 1991) sa po sezóne v Badajoze v Santa Teresa vracia do klubu Ipurua. Zmluvu má do roku 2023.
Ďalšia stredná obrankyňa Carla Andrés Abad (Aranda de Duero, Burgos, 2002) prichádza do klubu Euskadi z Racing de Santander. Súťažila aj s Parquesol Valladolid (2018-2021). Začínala v Arandine CF. Podpíše zmluvu do roku 2024.
Brankárka María Miralles (Castellón, 1997) prichádza do tímu z Realu Oviedo. Odohrala všetkých 30 zápasov v Reto Iberdrola 2021-2022. Začínala v základných tímoch Villarrealu. Tri kampane patrila Dépor Abanca A Coruňa. Je tiež zaviazaný do roku 2024.
Útočníčka Laura Camino Fernándezová (Santander, 2002) je tiež dva roky spájaná. Začínala v kantabrijskom akadémii klubu CD Monte a pochádza z Racing Santander. Súťažila aj s Oviedom (2020-2021).
Stredopoliarka Jone Ibáñez (Galdakao, Bizkaia, 1997) bola prvou posilou, ktorú SD Eibar oznámil v lete 2022. S ňou je tiež spojené dva roky. Prichádza z Dépor Abanca. Súťažila s Atletickým klubom.
Marta López de Guereñu (Eibar, 2003) sa vracia do SD Eibar po jej pôžičke do Granady na zimnom trhu v 2021-2022. Útočníčka Irati Martín (Durango, 2003) sa tiež pripojí k tímu na First RFEF 2022-2023.
Zmluvu obnovujú Noelia García, Juhoafričanka Noko Matlou, Japonky Honoka Yonei a Ane Campos, ako aj kapitánky Sheila Elorza a Arene Altonaga.
Na druhej strane, toto leto 2022 boli prepustení: Malena Mieres, Queralt Gómez, Nerea Gantxegi, Elba Vergés, Ruth Álvarez, Aída Esteve, María Llompart, Carla Morera, Arola Aparicio, Miriam Rodríguez a Natalie Muth. Po skončení ich príslušných zmlúv nebudú v klube pokračovať.
Okrem toho sa Amaia Peña, Alejandra Bernabé, Carmen Álvarez a Ana de Teresa po ukončení svojich angažmánov vracajú do materských klubov.
Atlético de Madrid a Real Sociedad sa dohodli na zapožičaní Alejandry Bernabé pre túto kampaň 2022-2023. V sezóne 2021-2022 pôsobila aj na hosťovaní v SD Eibar.
Real Betis a Atlético de Madrid sa dohodli na príchode útočníčky Carmen Álvarezovej. Malena Mieres podpísala zmluvu s tímom Betis na dve sezóny.

V MARCI 2022 ĎALŠIA VÝMENA NA LAVIČKE

Dňa 15.3.2022 SD Eibar oznámila odvolanie Any Junyentovej z postu trénerky prvého ženského tímu spolu s jej asistentmi Nono Pont a Marisou Quiles. Eibar zaznamenal päť prehier v rade v Iberdrola lige: 3-1 v Lezame proti Athletic Club (20. zápas); 7:0 v Barcelone proti tímu Blaugrana; 0:2 v Unbe proti Realu Madrid; 2:1 v Zubiete proti Realu Sociedad; a 1:2 v Unbe proti Sportingu Huelva (12. marca), priamemu súperovi o zotrvanie v prvej kategórii. Tím je po týchto 24 termínoch turnaja na zostupovom mieste, päť bodov od bezpečnostnej zóny.
Jordi Ferrón (Barcelona, ​​​​1978) je novým trénerom a podpísal zmluvu do konca sezóny spolu s Jonom Olangom ako asistentom. Trénoval RCD Espanyol v Iberdrola lige (2019-2020) a CE Seagull Badalona v druhej divízii (2015-2019). Ako futbalista súťažil za FC Barcelona (akademické tímy), Rayo Vallecano, Zaragoza, Albacete a Badalona.

BASKICKÝ TÍM ODSTRANNÝ Z POHÁRA KRÁĽOVNEJ

SD Eibar vypadol z Copa de la Reina 2021-2022 po prehre v predkole proti Alhame (3:1) na pôde Murcianu 26. januára. Gól strelila Aida Esteveová (3:1, min. 85).
Severoamerická stredopoliarka alebo obrankyňa Natalie Muth (Portland, 1998) sa pripojí k tímu SD Eibar na zimnom trhu 2021-2022. Pochádza z BIIK Kazygurt. S týmto kazašským klubom nastúpila na štyri zápasy Európskej Ligy majstrov 2020-2021: dva proti Bayernu Mníchov a tiež proti Slovanu Bratislava a Glasgow City (315 minút). Bola súčasťou univerzitných tímov v Spojených štátoch. Podpísala zmluvu do konca sezóny 2021-2022, informoval klub 27. januára. Debutovala proti Madridu CFF, kde odohrala posledných 22 minút.
Navyše, útočníčka Carmen Álvarezová prichádza do konca sezóny na hosťovanie z Atlética Madrid do SD Eibar, ako bolo oznámené 25. januára. Útočníčka z Ciudad Rodrigo (Salamanca) debutovala v Iberdrola lige 30. januára v Unbe (90 minút), víťazstvom nad Madridom CFF (2:1). Presne Carmen dosiahla 1:1 (44. minúta). Víťazný gól strelila Aida Esteve (min 64). S madridským tímom debutovala na lavičke ich trénerka María Pry.

SARA NAVARRO SA PRIDÁVA DO KLUBU LEVANTE LAS PLANAS

Dňa 4.1.2022 SD Eibar a Sara Navarro zverejnili dohodu o ukončení zmluvy s katalánskym útočníkom. Od sezóny 2019-2020 patrila do klubu Euskadi. V tejto kampani 2021-2022 sa zúčastnila desiatich zápasov Iberdrola lige (tri ako štartérka, 346 minút). V ten istý mesiac v januári prestúpila do klubu Levante Las Planas (Les Planes, Sant Joan Despí, Barcelona).

Na túto sezónu 2021-2022 požičala Levante UD baleársku útočníčku Ana de Teresa SD Eibar. V kampani 2020-2021 bola tiež požičaný v Rayo Vallecano. Zotavuje sa zo zranenia kolena.
14. 7. 2021 SD Eibar oznámil že Katalánska Ana Junyentová preberá funkciu trénerky prvého tímu po podpise zmluvy do roku 2022. Pochádza z klubu Esportiu Seagull Badalona z Reto Iberdrola, kde zostala dve rokov. Junyent tiež trénovala v USA (United Futbol Academy - Mountains, v Atlante, do roku 2019) a v úlohách spojených s tréningovou prácou v FC Barcelona. Pracovala aj v Manresa a Lleida. Bola futbalistkou Barcelony a aj v Centre d'Esports Sabadell.
26. 7. ju klub predstavil na tlačovej konferencii. Noelia Pont a María Isabel Quiles pomáhajú Ana pri technických úlohách. V ten istý deň začali predsezónnu prípravu. Jordi Torres je nového technického sekretára ženského futbalu.

Amaia Peña je založením SD Eibar na 2021-2022 ako pôžička od Athletic Club. Ďalšou hráčkou, ktorá je zapožičaná na jednu sezónu, v tomto prípade z Atlética de Madrid, je Ale Bernabé. Do klubu vstupuje aj Elba Vergés (Sant Just Desvern, Barcelona, ​​1995). Patrila k RCD Espanyol päť sezón (v dvoch etapách). Odohrala tiež vo Francúzsku s ASJ Soyaux, ako aj v Levante Las Planas a Barcelone B. V Euskadi podpísala jeden rok.

Iker Dorronsoro nebude pokračovať ako tréner SD Eibar pre 2021-2022. Nepokračujú ani druhý tréner Jon Olangua a koordinátor Ion Zabaleta. Tímu sa podarilo zostať v lige Iberdrola víťazstvom v hosťovaní v La Rioji (1-2, skórovali Arola Aparicio a Carla Morera). Turnaj uzavrel na štrnástom mieste, štyri body nad klesajúcim Déporom Abancom. Dorronsoro bol trénerom, ktorý vrátil SD Eibar do najvyššej štátnej kategórie.
V predposledný zápas proti Sporting de Huelva (19. 6. 2021) debutovali v lige Iberdrola šesť mládežníckych hráčok: brankárka Eider Egaña, Marta López de Guereňu, Irati Martín, Nahia Larrinaga (štartujúca štvorica), Malen Olaňeta a Uxue Guezala.
Tri futbalistky z SD Eibar obnovili zmluvu toto leto 2021: Ane Pérez, Puyi, podpísaná do roku 2024. K tímu sa pripojila v roku 2019. V lige Iberdrola 2020-2021 odohrala 25 zápasov. Juhoafrická Noko Matlou bola angažovaná do roku 2022. V klube pôsobila od roku 2020. V nedávno dokončenej kampani odohrala 18 zápasov. Útočníčka Sara Navarro nastúpila do SD Eibar v roku 2019 a obnovuje sa do roku 2022. Zúčastnila sa 30 konfrontácií lige Iberdrola 2020-2021.
Namiesto toho ukončili zmluvu v júni a zmenili kluby: Thembi Kgatlana, Jujuba Cardozo a Mar Torras. Juhoafrické a Brazílčanky podpísali SD Eibar v roku 2020; stredopoliarka Kataláncov pôsobila v klube od roku 2019. Napo nebude pokračovať. Nerea Abancens "Napo" (Pasaia, Gipuzkoa, 1987) mala zmluvu do roku 2022. Od roku 2019 patrila do Eibaru, pochádza z Oiartzun KE. V kampani 2020-2021 sa zúčastnila ligy Iberdrola iba sedem minút proti Santa Terese, 73 proti Seville, 90 proti Logroňu a 74 minút proti Realu Sociedad; všetky štyri zápasy sa súťažili na Unbe.
Mexická obrankyňa Jimena López bola navyše preradená do americkej OL. Do Baskicka pricestovala v januári 2021.
Stredná obrankyňa zo San Sebastianu, Esti Aizpurua, sa rozhodla nepokračovať ako aktívna futbalistka. Patrila tiež do Añorga KKE, Real Sociedad, Oiartzun a na krátky čas v Athletic Clube.

HISTORICKÝ VSTUP DO NAJLEPŠEJ NÁRODNEJ KATEGÓRIE

Prvý ženský tím športovej spoločnosti Eibar sa zapísal do histórie a v sezóne 2020-2021 opäť súťažíl v lige Iberdrola. Trénerom postupu bol Iker Dorronsoro (Igeldo, Gipuzkoa). Tím Eibartarra inkasoval iba trinásť gólov a na celom šampionáte 2019-2020 prehral iba dvakrát, čo je najmenej z celej kategórie v jeho dvoch skupinách. Domáce zápasy odohrá v športovom komplexe Unbe (Unbeko Kirol Konplexua).


SD Eibar prichádza v roku 2020 druhýkrát vo svojej histórii do najvyššej kategórie štátneho ženského futbalu. Pri predchádzajúcej príležitosti sa Eibar zúčastnil ženskej superligy v rokoch 2009 až 2011. Založenie Sociedad Deportiva Eibar Femenino ako také príde až v roku 2003. Predtým Eibartarrak (predchodca Eibaru) odohral niekoľko sezón v najvyššej súťaži a bol vyhlásený za šampióna španielskeho superpohára (1999) a vicemajster pohára (1998) a ligy (2001).