Klub: Real Madrid
Vek: 22 (12/6/2000)
Pozícía: Útočníčka
Aktuálna kategória: "A" ženy a U23
Počet zápasov v aktuálnej kategórii: 14 (incluido frente a Ucrania en Madrid) / 2 (U23)
Počet gólov v kategórii: 0
Španielsko uzavrelo svoju predchádzajúcu skupinu majstrovstiev sveta víťazstvom nad Ukrajinou (5:0) v Las Rozas, 6. septembra. Góly strelili Esther González, dva (min 15 a 42); Alba Redondo, dvaja ďalší (min 29 a 39); a Jenni Hermoso z penalty (min 67). Olga súťažila 90 minút.
Španielsko odohralo predposledný zápas skupinovej fázy majstrovstiev sveta v Austrálii/Novom Zélande. 2. septembra 2022 zdolali v Las Rozas (Madrid) Maďarsko. Góly strelili Esther González (min 24), kapitánka Irene Paredes (min 27, hlavička) a konečných 3:0 Patri Guijarro (min 74). Olga súťažila 77 minút.
Jorge Vilda ju povolal koncom augusta 2022 na dva septembrové zápasy proti Maďarsku a Ukrajine (skupinová fáza majstrovstiev sveta).

Real Madrid prešiel úvodnou fázou Ligy majstrov 2022-2023. 21. augusta sa zúčastnila 90 minút konfrontácie proti Manchestru City. Zvíťazil tím vedený Albertom Torilom (1:0, Caroline Weirová). V semifinále porazili aj Sturm Graz na rovnakom pódiu (6:0: Esther, štyri; Naomie a Athenea), 18. augusta. Zúčastnila sa tiež 90 minút.

Španielsko uzavrelo svoju účasť na Euro-2022 na britskej pôde vo štvrťfinále. Podľahol v predĺžení proti Anglicku, 20. júla v Brightone. Esther Gonzálezová dostala La Roja do vedenia po asistencii Athenea del Castillo (min 54). Premenili Ella Toone (1:1, min 84) a Georgia Stanway (2:1, min 96). Olga odohrala 120 minút.
Španielsky tím sa dostal do štvrťfinále Euro-2022. B-skupinu uzavreli víťazstvom proti Dánsku v Brentforde (1:0), 16. júla. Ten jediný gól strelila Marta Cardona, keď zakončila hlavičkou po asistencii presne Olgy Carmonovej (min 90). Dáni vedení Larsom Søndergaardom vypadnú. Olga súťažila 45 minút (druhá časť).

Prípravná fáza pred Eurom v Anglicku sa skončila. Taliansko a Španielsko remizovali 1. júla na ihrisku Castel di Sangro 1:1. Olga súťažila 29 minút. Za tím pod vedením Mileny Bertoliniovej otvorila skóre Valentina Bergamaschiová volejom po rohovej strele Valentiny Cernoiovej (min 48). Alexia Putellas vyrovnala (min 68), hlavičkou po asistencii Marty Cardonovej.

Španielsku sa podarilo dostať do záverečnej fázy majstrovstiev sveta v Austrálii/Novom Zélande-2023. V skupine B dosiahli matematickú priečku, keď zdolali Škótsko (FIFA 23) 12. aprila 2022 v Hampden Parku v Glasgowe (0:2). Olga sa zúčastnila 90 minút. Góly strelila kapitánka Jenni Hermosóová, prvý z penalty. Na zápase žien na škótskej pôde bola rekordná návštevnosť: 7804 divákov.

Odohrala 45 minút (druhá časť) v prípravnom zápase hranom 7.4.2022 na štadióne Rica Péreza (Alicante). Španielsko a Brazília si vyrovnali jeden. Alexia Putellasová sa ujala vedenia, keď premenila priamy kop ľavou nohou (min 8); v 39 min Geyse Ferreira (Madrid CFF) vyrovnala po asistencii Kerolina Ferraza (bývalý Madrid CFF, teraz v North Caroline).

V posledný deň Pohára Arnolda Clarka, 23.2.2022, súťažila 45 minút. Španielsko zdolalo Kanadu (aktuálny olympijský víťaz) 1:0 na štadióne Molineux (Wolverhampton, Anglicko). Jediný gól strelila Alexia Putellas (min 21). La Roja skončila na turnaji na druhom mieste po titule anglických hostiteľiek.
Zúčastnila sa 30 minút v druhom zápase Pohára Arnolda Clarka. Španielsko a Anglicko remizovali 0:0 na štadióne Carrow Road v meste Norwich 20. februára.
Cestuje do Anglicka na turnaj Arnold Clark Cup (február 2022). V prvom zápase proti Nemecku zostala na lavičke.

V poslednej konfrontácii v roku 2021 so španielskym národným tímom odohrala 30. novembra 26 minút. Na štadióne La Cartuja (Sevilla) Španielsko zdolalo Škótsko (8:0, po polčase 3:0). Ako titulky tvorili deväť futbalistov FC Barcelona. Zodpovedalo to skupine B majstrovstiev sveta.
Olga nastúpila 30 minút proti Faerským ostrovom (12-0, 5-0 v polčase). Táto konfrontácia zodpovedala skupine B pred majstrovstvami sveta v Austrálii / Novom Zélande a hrala sa na štadióne La Cartuja (Sevilla) 25. novembra 2021.
Laura del Río debutovala ako trénerka do 23 rokov v priateľskom zápase proti Taliansku, ktorý sa hral 21. októbra 2021 na ihrisku ‚Enzo Bearzot‘ Centro Tecnico Federale di Coverciano (Fiesole, Florencia). Španielsko vyhralo 1:4. Olga súťažila 68 minút. Skórovali Bruna Vilamala (min 4), Interista Gloria Marinelli (min 10), María Méndez (min 38), Inma Gabarro (min 44) a Aida Estévez (min 90 + 2). S Nazionale U-23 Femminile debutovala na lavičke aj Selena Mazzantini.
Olga odohrala v druhom zápase v Portugalsku 90 minút (25. 10. 2021). Španielsko porazilo tím trénovaný Carlosom Sacadurom (0:6). Táto konfrontácia sa konala v centre Estágios v portugalskej obci Melgaço (Viana do Castelo, asi 40 km od Viga). Strelili góly: 0-1: Inma Gabarro (min 8); 0-2: Aida Esteve (min 20); 0-3: Aida Esteve (min 48); 0-4: Candela Andújar (min 52); 0-5: Candela Andújar (min 66); a 0-6: Marta San Adrián (min 77).

V priateľskej konfrontácii prípravy proti Dánsku, sa zúčastnila 34 minút (3:0). Odohralo sa 15. 6. 2021 na štadióne Santo Domingo (Alcorcón, Madrid). Skórovali Aitana Bonmatí (dvaja) a Patri Guijarro.
V zápase priateľskej prípravy proti Belgicku, odohrala 76. minút na štadióne Santo Domingo v Alcorcóne (Madrid) 10. júna 2021 (3:0).
Odohrala 14 minút v zápase priateľskej prípravy proti Mexiku v Marbelle, 13. 4. 2021. Debutovala. Táto konfrontácia sa odohrala na štadióne Antonia Lorenza Cuevasa. Marta Cardona a Nahikari García (dvaja) skórovali proti tímu trénovanému Mónicou Vergarovou (3:0).
Na konci tohto mesiaca v Las Rozas ju 19. novembra 2020 predvolal Pedro López na etapu s tímom U-20.
V marci 2020 bola povolaná do tímu U-20 na dva priateľské zápasy proti Rusku a trojstranný zápas proti Škótsku a Belgicku vo futbalovom stredisku Pinatar Arena (Murcia).
Zúčastnila sa na štyroch zápasoch záverečnej fázy Majstrovstiev Európy do 19 rokov sezóny 2018-2019 v Škótsku (289 minút). V elitnom kole tej istej sezóny zasiahla do 3 zápasov (118 minút).
Súťažila na turnaji kategórie U19 v Škótsku v roku 2018, v ktorom Španielsko skončilo na druhom mieste po Francúzsku. Odohrala 26 minút proti hosťujúcim futbalistkám v Simple Digital Arena v meste Paisley (víťazstvo 0-1, dňa 3/10); 90 minút proti Dánsku v parku East End v meste Dunfermline (1-1, 6/10); a 70 minút proti Francúzsku v parku McDiarmid v meste Perth (0-0, 8/10).
V sezóne 2017-2018 bola vyhlásená za majsterku Európy do 19 rokov, v súťaži ktorá sa konala od 18. do 30. júla vo švajčiarskych mestách Wohlen, Zug a Biel/Bienne. Vo finále odohrala 90 minút proti Nemecku (1-0) v aréne Tissot. Celkovo sa zúčastnila piatich zápasov záverečnej fázy (438 minút). Skórovala jeden gól proti Švajčiarsku a jeden proti Francúzsku.

Odohrá v lige Inerdrola s Realom Femenino. Patríla do Sevilly FC. Začala v základných kategóriách tohto hispánskeho klubu.
Olga Carmona García sa narodila v Seville.

Posledná aktualizácia: 08 SEP 2022

Olga Carmona strieľa dva rozhodujúce góly v posledných minútach a približuje Real Madrid k Lige majstrov

04 MÁJ 2022 | ČLÁNOK
Olga Carmona prispela dvoma rozhodujúcimi gólmi v posledných minútach, keď Real Madrid sa priblížil k Lige majstrov 2022-2023, pričom v Iberdrola lige 2021-2022 zostávajú dva zápasy. Andalúzska futbalistka dosiahla jediný cieľ na návšteve Ciudad Deportiva Rayo Vallecano, 20. apríla 2022; a tiež strelila víťazný gól proti Madrid CFF vo Valdebebas, 1. mája.