Ďalší gól Olgy Carmony dobyje svetovú slávu

20 AUG 2023 | ČLÁNOK
Ďalším gólom zo Sevilly Olgy Carmonovej Španielsko porazilo Anglicko a zdvihlo svoje prvé majstrovstvá sveta žien (1:0). Španielsko sa pripojilo k Nemecku ako jediné dve krajiny, ktoré vyhrali majstrovstvá sveta mužov a žien. Olga Carmona bola tiež hviezdnou hráčkou pri víťazstve 2:1 v semifinále proti Švédsku za jej gól z 90. minúty, ktorý umožnil La Roja prístup do finále. Ľavá obrankyňa Realu Madrid opäť skórovala v Sydney (min 29, opäť ľavou nohou), aby 20. augusta 2023 vyhrala prvý španielsky titul majstra sveta medzi ženami. Austrálsky štadión navštívilo 75 784 fanúšikov.
Madridský tréner urobil zmenu vzhľadom na semifinále proti Švédkam, keď sa vrátila Salma Paralluelo a na lavičku sa presunula Alexia Putellas. Čo sa týka trénerky Anglicka, zopakovala zostavu.

Španielsko dosahuje druhé miesto v rebríčku FIFA Women's Ranking, ktorý vznikol 25. augusta 2023. Prvé miesto zodpovedá Švédsku po bronzovej medaile na majstrovstvách sveta žien. Spojené štáty americké klesajú na tretie miesto a Anglicko je štvrté. Francúzsko (5.), Nemecko (6.), Holandsko (7.), Japonsko (8.), Brazília (9.), Kanada (10.), Austrália (11.) a Dánsko (12.) okupujú elitné pozície v takomto rebríčku celého svetový ženský futbal.

Autor článku:

Ďalšie podobné články

Strela Olgy Carmonovej posúva Španielsko do finále v Austrálii

15 AUG 2023 | ČLÁNOK
Španielsko porazilo medzi ženskými reprezentáciami prvýkrát v histórii Švédsko (2:1) a kvalifikovalo sa do finále MS, takže svoje historické rekordy premieta na veľkom podujatí. Táto semifinálová konfrontácia sa odohrala 15. augusta v Eden Parku (Auckland, Nový Zéland) pred 43 217 fanúšikmi. Kapitánka Olga Carmona sa zakončením ľavou nohou (min 90) stala historickou protagonistkou pri zhmotnení cieľa, ktorý doviedol Španielsko do finále, po rohovom kope Tere Abelleira.

Olga Carmona strieľa dva rozhodujúce góly v posledných minútach a približuje Real Madrid k Lige majstrov

04 MÁJ 2022 | ČLÁNOK
Olga Carmona prispela dvoma rozhodujúcimi gólmi v posledných minútach, keď Real Madrid sa priblížil k Lige majstrov 2022-2023, pričom v Iberdrola lige 2021-2022 zostávajú dva zápasy. Andalúzska futbalistka dosiahla jediný cieľ na návšteve Ciudad Deportiva Rayo Vallecano, 20. apríla 2022; a tiež strelila víťazný gól proti Madrid CFF vo Valdebebas, 1. mája.