Olga Carmona strieľa dva rozhodujúce góly v posledných minútach a približuje Real Madrid k Lige majstrov

04 MÁJ 2022 | ČLÁNOK
Olga Carmona prispela dvoma rozhodujúcimi gólmi v posledných minútach, keď Real Madrid sa priblížil k Lige majstrov 2022-2023, pričom v Iberdrola lige 2021-2022 zostávajú dva zápasy. Andalúzska futbalistka dosiahla jediný cieľ na návšteve Ciudad Deportiva Rayo Vallecano, 20. apríla 2022; a tiež strelila víťazný gól proti Madrid CFF vo Valdebebas, 1. mája.
Proti tímu Rayista sa zapojila do hry v 70. minúte, keď vystriedala dánsku krídelníčku Sofie Svavu. Oľga vyrovnala skóre definitívnym umiestnením na druhej žrdi po zavesenej lopte Ivany Andrés, čím v 89. minúte zlomila odpor klubu Vallecano.
Proti Madridu CFF (Štadión Alfreda Di Stéfana) odohrala celý zápas. Spočiatku plnila útočné úlohy v ľavom pruhu a keď sa Caroline Møller pridala v polčase, oddialila misiu po boku. Gól, ktorý priniesol tri body, premenila v 90+4 minúte strelou ľavou nohou. Najvyšší trest dostala z rúk brazílskej obrankyne Mônice Hickmannovej.
Pred tím, ktorý vedie María Pry, posadil Alberto Toril na ihrisko Misa Rodríguez v portáli; na krídlach Lucía Rodríguez a Sofie Svava; v osi obrany kapitánka Ivana Andrés a Rocío Gálvez; v strede poľa Claudia Zornoza a Tere Abelleira; v styčných a útočných misiách spolupracovali s Oľgou Kosovare Asllani, Athenea del Castillo a Esther González. Tréner Cordoby v druhom polčase pridal Babetta Petera, Maite Oroza, Nahikariho Garcíu a Kentiho Roblesa.
Athenea poslala dve lopty na žrď a Madrid CFF udržal svoj gól na nule až do nadstaveného času s disciplinovanou a usporiadanou obranou spolu so zákrokmi Natalie Expósito, novinkou v bráne.
Madrid CFF sotva narušila portál obsadený jej Gran Canarian Misou, s výnimkou niekoľkých ojedinelých akcií Brazílčanky Geyse Ferreira, Pichichi z kategórie s 20 gólmi. Krajanku Daiane Santosovú, bývalú madridistku, muselo v 84. minúte vystriedať zranenie, aby sa do hry zapojila aj Brazílčanka Lauren Leal Costa.

ŠESŤ GÓLOV V TEJTO SEZÓNE 2021-2022

Okrem spomínaných dvoch gólov proti Rayu a Madridu CFF zaznamenala Olga v tejto sezóne 2021-2022 ešte štyri góly: dva proti FC Barcelona v Lige majstrov, jeden proti islandskému tímu aj na európskom turnaji a druhý proti Levante UD v Kráľovskom pohári.
Do 1. mája 2022 nastúpila na 25 zápasov Iberdrola lige s Realom Madrid (19 štartov, celkovo 1718 minút). V Champions odohrala osem konfrontácií (päť od začiatku, 455 minút). V Copa de la Reina nastúpila na zápas (70 minút proti Levante UD). Kompletná účasť s 90 minútami proti FC Barcelona v španielskom Superpohári.


Autor článku: Carlos Luis Chevilly

Ďalšie podobné články

Ďalší gól Olgy Carmony dobyje svetovú slávu

20 AUG 2023 | ČLÁNOK
Ďalším gólom zo Sevilly Olgy Carmonovej Španielsko porazilo Anglicko a zdvihlo svoje prvé majstrovstvá sveta žien (1:0). Španielsko sa pripojilo k Nemecku ako jediné dve krajiny, ktoré vyhrali majstrovstvá sveta mužov a žien. Olga Carmona bola tiež hviezdnou hráčkou pri víťazstve 2:1 v semifinále proti Švédsku za jej gól z 90. minúty, ktorý umožnil La Roja prístup do finále. Ľavá obrankyňa Realu Madrid opäť skórovala v Sydney (min 29, opäť ľavou nohou), aby 20. augusta 2023 vyhrala prvý španielsky titul majstra sveta medzi ženami.

Strela Olgy Carmonovej posúva Španielsko do finále v Austrálii

15 AUG 2023 | ČLÁNOK
Španielsko porazilo medzi ženskými reprezentáciami prvýkrát v histórii Švédsko (2:1) a kvalifikovalo sa do finále MS, takže svoje historické rekordy premieta na veľkom podujatí. Táto semifinálová konfrontácia sa odohrala 15. augusta v Eden Parku (Auckland, Nový Zéland) pred 43 217 fanúšikmi. Kapitánka Olga Carmona sa zakončením ľavou nohou (min 90) stala historickou protagonistkou pri zhmotnení cieľa, ktorý doviedol Španielsko do finále, po rohovom kope Tere Abelleira.