Strela Olgy Carmonovej posúva Španielsko do finále v Austrálii

15 AUG 2023 | ČLÁNOK
Španielsko porazilo medzi ženskými reprezentáciami prvýkrát v histórii Švédsko (2:1) a kvalifikovalo sa do finále MS, takže svoje historické rekordy premieta na veľkom podujatí. Táto semifinálová konfrontácia sa odohrala 15. augusta v Eden Parku (Auckland, Nový Zéland) pred 43 217 fanúšikmi (oficiálny údaj).
Salma Paralluelo (min 81) otvorila skóre pre La Roja po defenzívnom odraze a rozohrávke Jenni Hermoso. Pre útočnú futbalistku FC Barcelona to bol ôsmy gól v reprezentácii. Gól Švédska, ktorý vyrovnal výsledok, bol dielom Rebecky Blomqvist (min 88), po asistencii Liny Hurtigovej.
Kapitánka Olga Carmona sa zakončením ľavou nohou (min 90) stala historickou protagonistkou pri zhmotnení cieľa, ktorý doviedol Španielsko do finále, po rohovom kope Tere Abelleira, pri ktorom bola andalúzska futbalistka bez dozoru (žiadny severská obrana bola kdekoľvek blízko vrcholu pokutového územia). Ľavá obrankyňa Realu Madrid sa vrátila do základnej zostavy po tom, čo nenastúpila proti Holandsku ani proti Švajčiarsku. Olga Carmona tak strelila druhý gól La Roja. Jej gólový debut bol zaznamenaný 19. februára 2023: Austrália porazila Španielsko v Pohári národov (3:2) a Olga strelila ľavačkou na 3:1 (min 73).

Proti Švédsku tréner Španielska postavil na ihrisko tieto futbalistky: Cata Coll; Ona Batlle, Irene Paredes, Laia Codina, Olga Carmona; Tere Abelleira, Aitana Bonmatí, Alexia Putellas (pri treťom štarte na týchto MS); Alba Redondo, Jenni Hermoso a Mariona Caldentey.
Jorge Vilda v tomto semifinále určil tri zmeny: v 57. minúte sa namiesto Alexie pridala Salma Paralluelo. V 73. minúte Eva Navarro vystriedala Albu. A už v nadstavenom čase (min 90+5) vystriedala Marionu Esther González.
Švédsky tréner Peter Gerhardsson, rovnako ako v tomto semifinále, nasadil rovnakú jedenástku v štyroch z piatich zápasov MS. Hráčka Barcelony Fridolina Rolföová zasahovala počas celého zápasu pred spoluhráčkami Cata, Irene, Laia, Aitana, Alexia, Mariona a Salma, ku ktorým sa v lete pripojí Ona Batlle.

Autor článku: Carlos Luis Chevilly

Ďalšie podobné články

Ďalší gól Olgy Carmony dobyje svetovú slávu

20 AUG 2023 | ČLÁNOK
Ďalším gólom zo Sevilly Olgy Carmonovej Španielsko porazilo Anglicko a zdvihlo svoje prvé majstrovstvá sveta žien (1:0). Španielsko sa pripojilo k Nemecku ako jediné dve krajiny, ktoré vyhrali majstrovstvá sveta mužov a žien. Olga Carmona bola tiež hviezdnou hráčkou pri víťazstve 2:1 v semifinále proti Švédsku za jej gól z 90. minúty, ktorý umožnil La Roja prístup do finále. Ľavá obrankyňa Realu Madrid opäť skórovala v Sydney (min 29, opäť ľavou nohou), aby 20. augusta 2023 vyhrala prvý španielsky titul majstra sveta medzi ženami.

Olga Carmona strieľa dva rozhodujúce góly v posledných minútach a približuje Real Madrid k Lige majstrov

04 MÁJ 2022 | ČLÁNOK
Olga Carmona prispela dvoma rozhodujúcimi gólmi v posledných minútach, keď Real Madrid sa priblížil k Lige majstrov 2022-2023, pričom v Iberdrola lige 2021-2022 zostávajú dva zápasy. Andalúzska futbalistka dosiahla jediný cieľ na návšteve Ciudad Deportiva Rayo Vallecano, 20. apríla 2022; a tiež strelila víťazný gól proti Madrid CFF vo Valdebebas, 1. mája.