Pozícía: Obrankyna
Aktuálna kategória: ženy "A"
Počet zápasov v aktuálnej kategórii: 25
Počet gólov v kategórii:
V roku 2022 v severoamerických súťažiach s klubom Orlando Pride do konca mája sa zúčastnila na troch zápasoch NWSL Challenge Cup a šiestich zápasoch NWSL Regular League. Medzi oboma súťažami pridáva 552 minút. Žiadny cieľ.
Od apríla do septembra 2021 súťažila v Severnej Amerike s klubom OL Reign. S tímom zo Spojených štátov ukázala toto rozdelenie podľa turnajov: od apríla do mája odohrala štyri konfrontácie Challenge Cupu (bez gólov). Od mája do septembra odohrala v NWSL dvanásť zápasov (deväť štartových, celkovo 704 minút, bez gólu, jedna asistencia).
Celia Jiménez, obrankyňa OL Reign, vstúpila do francúzskej divízie 1 a dohodnutého klubu Olympique Lyonnais rok 2020 v septembri ako výpožička.

VO FRANCÚZSKU TO BOL JEJ POSLEDNÝ ZÁPAS SO ŠPANIELSKOM

Hrala 90 minút v priateľskom zápase proti Francúzsku (španielska porážka 2-0) v Clermont-Ferrand (31. 8. 2019). Dosiahla teda tam 25 internacionalít.
Zúčastnila sa jedného zápasu svetového pohára vo Francúzsku 2019 (7 minút).
Zúčastnila sa dvoch priateľských zápasov v apríli, máji a júni 2019 pred Majstrovstvami Sveta vo Francúzsku (152 minút)
Hrala jeden zápas Algarve Cup-2019 v Portugalsku (45 minút), na ktorých turnaji španielske národné mužstvo skončilo na siedmom mieste.
Hrala priateľský zápas (17.1.2019) proti Belgicku (1-1) v Cartagena (24 minút)
Hrala priateľský zápas (13.11.2018) proti Nemecku (0-0) v Erfurt (16 minút)
Hrala priateľský zápas (8.11.2018) proti Poľsku (3-1) v Leganés (90 minút)
Od apríla do septembra 2018, hrala štyri zápasov so španielskym národným tímom "A" (239 minút), ktorý ukončil kvalifikačnú skupinu pre Majstrovstvá Sveta vo Francúzsku
Hrala tri zápasy Cyprus Cup-2018 (180 minút), ktoré Španielsko zvíťazilo vo finále proti Taliansku 2-0 (7.3.2018).
Od augusta 2015 do decembra 2017 hrala so španielskym národným tímom "A" 4 zápasov (270 minút).
Vo čase Ignacio Quereda ako tréner hrala 6 zápasov.

V SPOJENÝCH ŠTÁTOCH (RÔZNE FÁZY) A V AUSTRÁLII

Hrala cez roku 2019 v Spojených štátoch s Seattle Reign FC.
Jej ďalšou timou hráčkou bolo austrálsky futbal Perth Glory v sezóne 2019-2020. Celia Jiménez hrála v roku 2020 znovu s OL Reign FC (USA).
Pred rokmi tiež patrila do Iowa Western Reivers a Alabama Crimson Tide, oba tímy NCAA (univerzitná súťaž v Spojených štátoch).
Celia Jiménez Delgado sa narodila v Alcaudete (Jaén) a vzrástla v základných kategóriách so Sevilla FC.

FÁZA V AUSTRÁLII

Celia Jiménez hrala cez sezóny 2019-202O na takzvanej Westfield W-League (prvá ženská divízia austrálskeho turnaja). Hrala s Perth Glory, v súťaži pozostávajúcej z deviatich klubov. Za posledných 11 turnajových dátumov sa zúčastnila 8 (720 minút).
Pri streľbe na bránu má pravdu tri góly. Prvý gól získala 7. decembra na štadióne Domen Gardens (West Perth). To znamenalo finále 1-2 v strate pre Newcastle Jets. Presne ďalší gól pre ňu v tomto turnaji bolo v druhom kole proti tomu istému súperovi, 23. januára na McDonald Jones Stadium. Perth Glory vzal odvetu a vyhral 2-4. Celia dostala 1-4. Tretí cieľ bol získaný 29. februára a bol 1-3 v porážke proti Western Sydney Wanderers (2-3).
Tím ktorý trénuje Bobby Despotovski, bolo na siedmy pozícii s 11 bodmi, čo bolo o 7 viac ako Adelaide United Women. Bolo vedie rebríček turnaja v Melbourne City (31 bodov).
Bola jedinou španielskou futbalovou v družstve. Súťažíla aj mexický Ari Romero z Houston Dash (USA).

Posledná aktualizácia: 11 JÚN 2022

Andalúzska obrankyňa Celia Jiménez odohrala v roku 2020 štyri zápasy s OL Reign FC (USA)

13 OKT 2020 | ČLÁNOK
Začiatkom júla 2020 sa Celia Jiménez vrátila, aby oficiálne súťažila v Spojených štátoch. Vrátila sa do OL Reign FC, ktorý patril k profesionálnym severoamerickým futbalovým turnajom (National Women Soccer League, NWSL). V dôsledku pandémie bola táto liga do roku 2020 zrušená. Iba NWSL Challenge Cup bol napadnutý, pozostávajúci z predbežného kola vo formáte ligy a záverečnej fázy s vylúčením jedného zápasu.