Andalúzska obrankyňa Celia Jiménez odohrala v roku 2020 štyri zápasy s OL Reign FC (USA)

13 OKT 2020 | ČLÁNOK
Celia Jiménez, obrankyňa OL Reign, vstúpila do francúzskej divízie 1 a dohodnutého klubu Olympique Lyonnais tento rok 2020 v septembri ako výpožička, oznámil americký klub. Takáto zmluva o pôžičke potrvá do júna 2021.
Začiatkom júla 2020 sa Celia Jiménez vrátila, aby oficiálne súťažila v Spojených štátoch. Vrátila sa do OL Reign FC, ktorý patril k profesionálnym severoamerickým futbalovým turnajom (National Women Soccer League, NWSL). V dôsledku pandémie bola táto liga do roku 2020 zrušená. Iba NWSL Challenge Cup bol napadnutý, pozostávajúci z predbežného kola vo formáte ligy a záverečnej fázy s vylúčením jedného zápasu.
V predbežnom kole sa Reign FC umiestnil na treťom mieste za Severnou Karolínou (prvé) a Washingtonom. Na takomto kole sa Celia zúčastnila troch konfrontácií:
4. júla proti Houstonu 16 minút (strata 0-2).
8. hrala 67 minút proti Utahu (1-0 výhier). Nahradila kanadská Rebecca Quinn.
Celia nehrala v skupinovom zápase proti Sky Blue (0-0).
A 13. dňa sa zúčastnila 72 minút proti Portlandu (tiež 0-0).
Keď sa dostali do štvrťfinále, 18. júla čelili Chicago Red Stars. Bola zaznamenaná ďalšia beznádejná rovnosť. Chicago tím vyhral na pokutách (3-4). Celia hrala posledných 18 minút a nahradila tak anglického Jodie Taylora (nedávno podpísaný Olympique Lyonnais). Táto konfrontácia sa odohrala na štadióne Zions Bank v meste Herriman (Utah).
Zostatok príspevku do NWSL Challenge Cupu teda odráža celkom 173 minút v štyroch zápasoch (žiadne góly, žiadne asistencie). Bola trénovaná francúzskou Farid Benstiti (Lyon, 1967). Po Dalian Quanjian v Číne od roku 2016, v januári 2020 pripojil sa k OL Reign FC (so sídlom v Tacoma, Washington). Vlastníctvo tohto severoamerického klubu je spojené s vlastníctvom francúzskeho Olympique Lyonnais (OL), pre ktoré toto leto podpísala sevillská brankárka Lola Gallardo z Atlético de Madrid.
Ďalšími zahraničnými hráčmi OL Reign FC v roku 2020 boli japonská Yuka Momi, costarican Shirley Cruz, novýzéland Rosie White a welsh Jess Fishlock.

FÁZA V AUSTRÁLII

Celia Jiménez sa zúčastnila sezóny 2019-2020 v Westfield W-League (austrálska ženská prvá divízia). Súťažila s Perthom Glorym na turnaji tvorenom deviatimi klubmi. V dvanástich sporných dňoch sa zúčastnila deviatich (810 minút). Na konci turnaja zaznamenala dve výhry a jednu prehru: doma proti Brisbane Roar (4-2) a doma proti Sydney FC (1-2), 22. februára vyhrala obidve, zatiaľ čo porážka bola utrpená na ich vlastnom štadióne 29. februára 2020 proti Western Sydney Wanderers (2-3). Vyvinula sa v ľavej oblasti stredného poľa.
Počítala tri góly. Prvý cieľ bolo 7. decembra na štadióne Domen Gardens (West Perth). To znamenalo finále 1-2 v porážke proti Newcastle Jets. Druhý gól v tomto turnaji bolo presne v druhom kole proti rovnakému súperovi, 23. januára na McDonald Jones Stadium. Perth Glory sa pomstil a vyhral 2-4. Celia získala 1-4.
Tretí cieľ bolo získaný 29. februára a bolo 1-3 v uvedenej porážke proti Western Sydney Wanderers (2-3). Skórovala z rohového kopu.
Tím trénerov Bobby Despotovski skončil na siedmom mieste s jedenástimi bodmi, o štyri viac ako Newcastle Jets Women (posledný). Mesto Melbourne viedlo bodovanie (34 bodov).
Bola jedinou španielskou futbalistkou v družstve. Súťažila aj mexická Ari Romero z Houston Dash.

Autor článku: Carlos Luis Chevilly