JENNI HERMOSO - Tigres (México)

JENNI HERMOSO
Klub: Tigres (México)
Vek: 34 (9/5/1990)
Pozícía: Útočníčka
Aktuálna kategória: ženy "A"
Počet zápasov v aktuálnej kategórii:
Počet gólov v kategórii:
Španielsko uzavrelo Euro fázu (6. zápas/skupina A2). 16. júla 2024 zdolali na štadióne Riazor (A Coruňa) Belgicko (2:0). Aitana Bonmatí dala na 1:0 (min 39), po asistencii Olgy Carmonovej. Tere Abelleira sa rozšírila zakončením z diaľky v osobnej akcii (min 90+1). Jenni odohrala 6 minút.

Španielsko prehralo na návšteve českého Chomutova (2:1) 12. júla 2024. Zodpovedalo to piatemu (predposlednému) dňu skupinovej fázy (A2) Euro-2025. V 15. minúte otvorila skóre Aitana Bonmatí krížnou strelou z krídla v podaní Lucía Garcíu. V 44. minúte mužstvo pod vedením Karla Rada vyrovnalo, keď odrazenú loptu od Misy Rodríguezovej od strely Michaely Khýrovej (Slavia Praha) využila Kateřina Svitková (Chelsea). Konečný výsledok stanovila v 51. minúte Eva Bartoňová (Sparta Praha) premenením pokutového kopu. Najvyšší trest spáchala Miša za zrazenie Franny Černej (Slavia Praha). V 70. minúte bola za červenú kartu vylúčená kapitánka Irene Paredesová. Salma nastrelila žrď (min 29). Patri Guijarro sa znovu objavila v La Roja takmer o dva roky neskôr (723 dní), do hry sa zapojila v 63. minúte namiesto Tere Abelleira. Španielsko zaznamenalo sedem víťazstiev v rade. Jenni odohrala 45 minút (prvý polčas).

Španielsko matematicky pristupuje na švajčiarske majstrovstvá Európy žien 2025, pričom do konca skupinovej fázy (skupina A2) zostávajú dva dni. Bude to jeho štvrté absolútne Euro. Tím vedený Montse Tomé opäť porazil Dánsko, tentoraz 3:2, na štadióne Heliodoro na Tenerife (17 532 fanúšikov), 4. júna 2024. Na strane tímu vedeného Švédom Andrée Jeglertzom Janni Thomsen (Vålerenga) sa ujala vedenia o dva góly: 0:1 (min 4) s asistenciou Emmy Snerleovej. 0-2 (min 72), keď Amalie Vangsgaardová prehlavičkovala loptu po brankárke Maje Bay Østergaardovej. Navyše Pernille Harder trafila žrď (min 51). Maja Bay zachránila penaltu Mariona (min 68). Maximálny trest spáchala Kathrine Møller Kühl za hádzanú. Španielsko sa vrátilo v posledných 18 minútach: 1:2 (min 74), debutantka Bruna Vilamala sa dotkla v priestore po strele kapitánky Irene Paredesovej nohou a rohovej zástavke Alexie Putellasovej. 2:2 (min 77), Irene hlavičkovala po ďalšom rohu, ktorý zahrala Alexia. 3:2 (min 90+2), Lucía García definuje ľavou nohou po asistencii Tere Abelleira. Jenni odohrala 69 minút.

Španielsko porazilo Dánsko 0:2 na štadióne Vejle 31. mája 2024. Táto konfrontácia zodpovedala tretiemu dňu kvalifikačnej fázy ME žien Švajčiarsko-2025 (skupina A2). Proti futbalistkám pod vedením Andrée Jeglertzovej otvorila skóre v 17. minúte presne Jenni Hermoso, ktorá zakončila hlavičkou po rohu Alexie Putellasovej. Konečný výsledok stanovila Mariona Caldenteyová, keď premenila penaltu (min 28). Maximálny trest spáchala Emma Færge na Salme Paralluelo. La Roja bola na tomto turnaji plná víťazstiev. Jenni odohrala 65 minút.
Montse Tomé ju povolala 22. mája na zápasy proti Dánsku vo Vejle (31.) a na Tenerife (4. júna).

S Jenni ako štartérkou, Tigres porazil Club América 20. mája 2024 v druhom zápase semifinále, ale bolo to minimálne (1:0) a celkovo 3:2 (3:1 v prvom zápase na Azteca) bol vynechaný z víťazstva v šampionáte Liga MX Femenil (Clausura 2024). Klub z Monterrey strelil jediný gól v nadstavenom čase a z penalty ho premenila Lizbeth Ovalle. Góly Ameriky strelili Severoameričanka Sarah Luebbert (dva) a mexická reprezentácia Kiana Palacios v prvom zápase, zatiaľ čo dva góly Tigresa (jeden v prvom a jeden v druhom zápase) boli z penálty, ktoré strelila 'La Maga' Ovalle. Španielsky duel na lavičke vyhral Ángel Villacampa proti Mile Martínez.

Španielsko porazilo Českú republiku 3:1 na štadióne El Plantío (Burgos) 9. apríla 2024. Táto konfrontácia zodpovedala druhému termínu kvalifikačnej fázy majstrovstiev Európy žien Švajčiarsko-2025 (skupina A2). Hráčky na čele s Karlom Radom otvorili skóre v 56. minúte cez Elišku Sonntágovú (Sparta Praha), podávajúcu Kláru Cahynovú (Sevilla). María Méndez vyrovnala (min 58), zakončila hlavičkou po rohu Alexia Putellas. Jenni Hermoso pokračovala v návrate (min 62) po asistencii Mariony Caldenteyovej. Mariona presne trafila konečný výsledok (min 70), v podaní Jenni. Athenea del Castillo strieľala do dreva (min 69). Jenni odohrala 90 minút.

Španielsko porazilo Belgicko 0:7 na štadióne Den Dreef (Leuven) 5. apríla 2024. Takto sa začala kvalifikačná fáza majstrovstiev Európy žien Švajčiarsko-2025 (skupina A2). Salma Paralluelo dosiahla hetrik (min 8, 30 a 47). Esther González strelila dva góly (min 64 a 90). Výhru zavŕšili presne Jenni Hermoso (min 16) a Shei García hlavičkou (min 85). Athenea del Castillo zaznamenala štyri asistencie. Kapitánka Irene Paredesová spravila prihrávku na 0:1, Jenni odmietnutý úder spravila na 0:3 a Ona Batlleová zahrala rohový kop na 0:6. Jenni odohrala 62 minút.

Španielsko opakuje ocenenie po víťazstve na majstrovstvách sveta. Španielsky tím pozdvihol Ligu národov. Dejiskom bol štadión La Cartuja v Seville 28. februára 2024. Skupina vedená Montse Tomé vyhrala finále proti Francúzsku (2:0). Góly strelili Aitana Bonmatí a Mariona Caldentey, jeden v každom polčase (min 32 a 53), obe zakončili pravou nohou. Pri prvom góle asistovala ľavonohá Olga Carmona; a pri druhom góle Athenea del Castillo dala prihrávku malorskej útočníčke po zákroku Aitany. Práve Aitana bola tiež vyznamenaná ako hráčka zápasu v tejto konfrontácii, ktorá vyvrcholila turnajom organizovaným UEFA. Jenni odohrala 85 minút.

Španielsko vstupuje na parížske olympijské hry v roku 2024. La Roja porazila Holandsko (3:0). Táto konfrontácia zodpovedá semifinále Ligy národov. Hralo sa 23. februára na štadióne La Cartuja (Sevilla). Skóre otvorila presne Jenni Hermoso (min 41), ktorá zakončila ľavou nohou po asistencii Aitany Bonmatíovej. Aitana presne upravila na 2:0 (min 45), podávala ľavačkou Mariona Caldentey. Konečný výsledok stanovila Ona Batlleová, na druhý pokus (min 77) po doskokoch zásahy Vicky Lópezovej a Lynn Wilmsovej. Jenni odohrala 73 minút.

20. januára strelila Jenni Hermoso prvé dva góly s Tigresom, ktorý zdolal León 2:7 a potvrdil tak vedenie na turnaji Clausura. Hermoso to urobila ľavačkou v 29. minúte po prihrávke Kgatlanu. Druhý gól strelila v 56. minúte. V turnaji Tigres prevyšuje Monterrey a Ameriku, svojich najbližších prenasledovateľov. Jenni debutovala asistenciou v predchádzajúci deň proti Pumas.

Majsterka sveta so španielskou reprezentáciou Jenni Hermoso (Carabanchel, Madrid, 1990) je novou posilou tímu Tigres Femenil v Mexiku na Clausuru 2024 a pripravuje sa pod technickými pokynmi španielskej trénerky Milagros Martínez. Cieľom je zopakovať titul Liga MX Femenil, ako bol oficiálne oznámený 2. januára 2024.

HODINA PROTI ŠVÉDKAM V MÁLAGE

Španielsko uzavrelo skupinu A4 Ligy národov návratom a víťazstvom proti Švédsku (5:3). Jenni odohrala 60 minút. Táto konfrontácia sa odohrala 5. decembra 2023 na štadióne La Rosaleda (Málaga). Mariona Caldentey strelila dva góly: 3:3 (min 78) a 5:3 (min 89). V prvom polčase skórovala Salma Paralluelo hlavou (1:1 min 11). Skórovali aj Athenea del Castillo (2:3 min 51) a Fiamma Benítez (4:3 min 81). Asistencie si pripísali Olga Carmona (dve), Salma (tiež dve) a Ona Batlle. Oľga (min 7) a Aitana (min 82) dokončili s drevom. Tím pod vedením Montse Tomé má na konte päť víťazstiev a jednu prehru v šiestich kolách skupiny, čo znamená prvé miesto a postup do záverečných kôl, aby sa kvalifikoval na letné olympijské hry 2024 na francúzskej pôde. V Malage góly tímu trénovaného Petrom Gerhardssonom strelili Julia Zigiotti Olme, hlavičkou po rohovom kope, ktorú zahrala Kosovare Asllani (0:1 min 1); Asllani (1:2 min 14), po asistencii Stiny Blackstenius; a ten istý útočníčka Arsenalu (1:3 min 29), podávajúci Johanne Rytting-Kaneryd. Na pravom kraji obrany nastúpila Hanna Lundkvist (Atlético Madrid).

V piatom kole Ligy národov Španielsko prehralo s Talianskom (2:3). Táto konfrontácia sa odohrala na štadióne Pasarón (Pontevedra), 1. decembra. Góly za La Roja strelili Athenea del Castillo (1:0 min 12) a Esther González (2:3 min 76). Asistencie si pripísali Aitana Bonmatí (úvodný gól) a Tere Abelleira. Na talianskej strane skórovali Valentina Giacinti (1:1 min 46), Michela Cambiaghi (1:2 min 57) a Elena Linari (1:3 min 64). Asistovali pri tých góloch Arianna Caruso, Manuela Giugliano a spomínaná Michela. Jenni odohrala celých 90 minút.
Montse Tomé ju povolala 21. novembra do posledného okna FIFA v roku 2023.

Španielsko vyhralo na návšteve Zürichu nad Švajčiarskom (1:7). Táto konfrontácia zodpovedala štvrtému dňu UEFA Women's Nations League (League A/Group A4), hranej 31. októbra na Stadion Letzigrund. Španielsko pridáva celý počet bodov (12) k dvom dátumom uzavretia. Jenni odohrala 84 minút.
Španielsko vyhralo na návšteve v Salerne proti Taliansku (0:1). Táto konfrontácia zodpovedala tretiemu dňu UEFA Women's Nations League (League A/Group A4), ktorý sa hral 27. októbra na Stadio Comunal Arechi. Proti tímu, ktorý pripravil Andrea Soncin, jediný gól strelila presne Jenni Hermoso, keď zakončovala ľavačkou (min 89), po odraze od brankárky Laury Giuliani (Miláno). Po akcii Salmy Paralluelovej v ľavom pásme kapitánka Alexia Putellasová zakončila ľavou nohou v hre pred týmto gólom. Jenni odohrala 25 minút.

Do súťaží sa vrátila v septembri s klubom Pachuca Femenil. Do prestávky pre FIFA Window sa zúčastnila dvoch zápasov Apertura-2023/Liga MX v tíme, ktorý trénuje Juan Carlos Cacho. Znova sa objavila 10. septembra na štadióne Hidalgo proti klubu Pumas UNAM (2:1), keď v 87. minúte vystriedala Vanessu Millsapsovú. Hrala aj 15. septembra na hosťovaní v Monterrey (2:2), keď v 80. minúte vystriedala Panamčanku Martu Coxovú.
Ako uviedol jej vlastný klub, po prvýkrát v histórii bola hráčka z Las Tuzas a Liga MX Femenil vybraná do užšieho zoznamu 16 možných víťazov ceny The Best, ktorú každoročne udeľuje FIFA najlepším futbalistkám planéty.

MAJSTERKA SVETA SO ŠPANIELSKOM V SYDNEY

Ďalší gól Olgy Carmonovej znamenal, že Španielsko porazilo Anglicko a zdvihlo svoje prvé majstrovstvá sveta žien (1:0). Ľavá obrankyňa Realu Madrid opäť skórovala v Sydney (min 29, opäť ľavou nohou), 20. augusta 2023. Asistenciu na tento gól si pripísala Mariona Caldentey. Jenni odohrala 90 minút. Navyše hádzaná Keiry Walsh (FC Barcelona) viedla k nariadeniu penalty po dlhom hodnotení VAR. Jenni Hermoso však nedokázala skórovať, pretože Mary Earpsová sa ponorila nízko doľava, aby sa vyhla oslave futbalistky z Madridu (min 69).
Španielsko porazilo Švédsko prvýkrát v histórii (2:1) a kvalifikovalo sa do finále MS. Jenni odohrala 90 minút. Táto konfrontácia sa odohrala 15. augusta v Eden Parku (Auckland, Nový Zéland). Salma Paralluelo (min 81) skórovala za La Roja po defenzívnom odraze a presne hre Jenni Hermoso; a kapitánka Olga Carmona ľavou nohou (min 90), po rohovom vhadzovaní Tere Abelleira. Švédsky gól bol dielom Rebecky Blomqvistovej (min 88), po asistencii Liny Hurtigovej.
Španielsko sa po prvý raz vo svojej histórii dostane do semifinále veľkého turnaja. Vo štvrťfinále majstrovstiev sveta zvíťazili nad Holandskom (9FIFA) po predĺžení (2:1) po dosiahnutí 90 minút za nerozhodného výsledku. Táto konfrontácia sa odohrala na regionálnom štadióne Sky (Wellington, Nový Zéland) 11. augusta 2023. Jenni odohrala celých 120 minút. Mariona Caldentey otvorila skóre penaltou, ktorej sa dopustila Stefanie van der Gragtová (na rozlúčku s profesionálnou futbalistkou). Práve Stefanie dosiahla vyrovnávajúci gól tímu vedeného Andriesom Jonkerom (min 90 + 1). Konečný výsledok stanovila Salma Paralluelo osobným pohybom z kolmice z protiútoku (min 111). Futbalistku afrického pôvodu ocenila FIFA ako hráčku zápasu.
Španielsko po prvý raz prekonalo jedno kolo (jediný zápas) na veľkom turnaji. La Roja sa tak dostala do štvrťfinále MS. V osemfinále zdolali Švajčiarsko (20-FIFA) (5:1). Jenni odohrala 77 minút. Táto konfrontácia sa odohrala 5. augusta v Eden Park (Auckland, Nový Zéland). Za La Roja skórovali Aitana Bonmatí (dva), Alba Redondo, Laia Codina a presne Jenni Hermoso. Laia si strelila švajčiarsky gól na vlastnú bránu, kvôli prihrávke, ktorú mala v úmysle nasmerovať nováčik Cata Coll.
Španielsko prehralo s Japonskom (4:0) v treťom dni C-skupiny. Jenni odohrala celých 90 minút. Táto konfrontácia sa odohrala 31. júla na regionálnom štadióne Wellington (Nový Zéland). Za tím, ktorý vedie Futoshi Ikeda, strelili góly Hinata Miyazawa (klub Mynavi Sendai), 1:0 (min 12); Riko Ueki (Tokio Verdy), 2:0 (min 29); opäť Hinata, 3:0 (min 40); a Mina Tanaka (INAC Kobe), 4:0 (min 82). Španielsko postúpi do osemfinále ako druhé v skupine po ázijských futbalistkách.
Španielsko dosiahlo matematický postup do osemfinále MS. La Roja porazila 26. júla na štadióne Eden Park (Auckland, Nový Zéland) Zambiu (5:0), ktorú trénoval Bruce Mwape. Jenni odohrala 90 minút. Jenni Hermoso strelila dva góly: 2:0 (min 13), keď zakončila hlavičkou; a 4:0 (min 70), keď využila loptu odrazenú žrďou. Stala sa tak najstaršou futbalistkou, ktorá skórovala za Španielsko v záverečnej fáze majstrovstiev sveta a prvou, ktorá skórovala na dvoch ženských majstrovstvách sveta za La Roja. Proti Afričankám strelili ďalšie góly Tere Abelleira (min 9) a Alba Redondo (dva, min 69 a 85). Navyše, Jenni si pripísala asistenciu na 1:0 a zakončila z brvna (min 82). FIFA ju ocenila ako hráčku zápasu.
Jenni odohrala 90 minút na začiatku majstrovstiev sveta v ich C-skupine. Španielsko porazilo Kostariku (3:0) na Sky Stadium v ​​meste Wellington (Nový Zéland) 21. júla 2023. Zásah na vlastný gól strednej obrankyne Valerie del Campo (min 21) znamenal otvorenie skóre pre La Roja. Aitana dala na 2:0 (min 23), keď po podaní Batlleovej vystrelila ľavou nohou. Tretí gól strelila Esther, ktorá zakončila ľavou nohou po odraze (min 27).

Jenni sa zúčastnila prípravného zápasu proti Vietnamu (9:0), ktorý sa nezapočítava do zoznamu víťazov UEFA/FIFA. Hralo sa 14. júla 2023 na McLennan Park Stadium, v Papakura, Auckland (Nový Zéland). Tím vedený Mai Đức Chung (Hanoj, 1951) sa tiež zúčastňuje tohto letného turnaja Svetového pohára.
Španielsko zavŕšilo európsku prípravu na majstrovstvá sveta toto leto výhrou v Dánsku (0:2) 5. júla. Jenni odohrala 90 minút. Góly strelili Ona Batlle (min 7) a Salma Paralluelo (min 53). Hralo sa na štadióne Gladsaxe (Søborg, Kodaň). Tím vedený Larsom Søndergaardom sa toto leto zúčastňuje aj Svetového pohára.
Jenni je súčasťou zoznamu 23 futbalistiek pre majstrovstvá sveta. Proti Paname sa nezúčastnila.
Jorge Vilda sa jej ozval 12. júna 2023 s výhľadom na majstrovstvá sveta v lete.

Jenni Hermoso ukončila sezónu ako vicemajsterka v Mexiku. Dňa 5. júna 2023 boli Las Águilas del América, ktoré trénuje Ángel Villacampa z Toleda, vyhlásené za šampiónky Clausury 2023. V druhom zápase finále zdolali Las Tuzas del Pachuca 2:1 (tento zápas začala Jenni) mexickej futbalovej ligy žien. Za šampiónky skórovali Katty Martínez a Francúzka (bývalá hráčka Realu Madrid) Aurélie Kaci. Skrátené rozdiely Alice Soto. V prvom zápase finále vyhrala aj Amerika (1:2).

Jenni odohrala 85 minút 11. apríla 2023 na Ibize. Španielsko porazilo (3:0) Čínu na čele so Shui Qingxia. Na štadióne Palladium Can Misses slúžila ako príprava na majstrovstvá sveta v lete v Austrálii/Novom Zélande. Skóre otvorila Tere Abelleira (min 45). Athenea del Castillo expandovala, strelou ľavačkou po odrazenej lopte (min 60). Konečný výsledok stanovila hlavičkou Alba Redondo po rohovom kope presne Jenni Hermoso (min 81).
Jenni odohrala 82 minút na štadióne Palladium Can Misses (Ibiza) 6. apríla 2023. Španielsko porazilo Nórsko (4:2), ktoré trénuje Hege Riise, v prípravnom zápase na majstrovstvá sveta. Skórovali presne Jenni Hermoso (dve) a Salma Paralluelo (ďalšie dve). Za škandinávsky tím skórovali Ada Hegerberg z Lyonu (1:1, min 20); a Cesilie Andreassen z Rosenborgu (4:2, min 86).
Zavolali ju na etapu začiatkom apríla na Ibize s národným tímom A (Nórsko a Čína, súperi).

Španielsko uzavrelo účasť na Pohári národov na druhom mieste po Austrálii a pred Českom (tretie) a Jamajkou (štvrté). V tretí deň turnaja La Roja zdolala český tím (3:0). Táto konfrontácia sa odohrala na štadióne McDonald Jones Stadium v ​​austrálskom meste Newcastle 22. februára 2023. Góly strelili Esther González (dva) a Athenea del Castillo (z penalty). Jenni odohrala 60 minút.
Austrália zdolala Španielsko na Pohári národov (3:2) 19. februára. Za Matildas skórovali v prvom polčase Cortnee Vine, Clare Polkinghorne a Caitlin Foord. Oľga Carmona a Alba Redondo uzavreli medzeru. Hralo sa na štadióne CommBank (Parramatta, Greater Western Sydney, Nový Južný Wales, Austrália). Výber, ktorý pripravil Švéd Tony Gustavsson, dosiahol šieste víťazstvo v rade. Jenni sa zúčastnila 90 minút.
Španielsko začalo turnaj v Austrálii na štadióne Industree Group, v meste Gosford (Brisbane Water, Nový Južný Wales), 16. februára. Porazili tím Jamajky na čele s Lorne Donaldson (3:0). Gól strelili Maite, Esther a Fiamma. Jenni zostala na lavičke.
Zavolal ju Jorge Vilda na prípravný turnaj v Austrálii vo februári 2023.

Jenni Hermoso debutovala v polovici augusta proti Querétaru na otváracom turnaji 2022. V 70. minúte vystriedala Marlyn Campu. Asistenciou prispela k víťazstvu Tuzas (4:1) na štadióne Hidalgo 15. augusta. Proti Tigres UANL (prehra 3:1) odohrala Jenni 19. augusta na univerzitnom štadióne Nuevo León 45 minút (druhý polčas). Proti klubu Atlético San Luis (víťazstvo 2:4) 25. dňa na štadióne Alfonsa Lastrasa Ramíreza Jenni debutovala ako štartérka (72 minút). Proti Rayados Monterrey (prehra doma 0:1) nastúpila 28. augusta znovu Jenni (64 minút). Do konca augusta v týchto štyroch zápasoch ešte nestrelila gól. Tím trénuje Juan Carlos Cacho (Federálny okres Mexico City, 1982).

PRED UKRAJINKAMI SKÓROVALA Z PENALTY

Španielsko uzavrelo svoju predchádzajúcu skupinu majstrovstiev sveta víťazstvom nad Ukrajinou (5:0) v Las Rozas, 6. septembra. Góly strelili Esther González, dva (min 15 a 42); Alba Redondo, dvaja ďalší (min 29 a 39); a presne Jenni Hermoso z penalty (min 67). Jenni súťažila 90 minút.
Španielsko odohralo predposledný zápas skupinovej fázy majstrovstiev sveta v Austrálii/Novom Zélande. 2. septembra 2022 zdolali v Las Rozas (Madrid) Maďarsko. Góly strelili Esther González (min 24), kapitánka Irene Paredes (min 27, hlavička) a konečných 3:0 Patri Guijarro (min 74). Jenni súťažila 27 minút.
Jorge Vilda ju povolal koncom augusta 2022 na dva septembrové zápasy proti Maďarsku a Ukrajine (skupinová fáza majstrovstiev sveta).

Jenni Hermoso trpí podvrtnutím vnútorného kolaterálneho väzu pravého kolena druhého stupňa. Toto zranenie ju prinútilo opustiť reprezentačné pódium v ​​Las Rozas. Na júlovom európskom šampionáte na britskej pôde bude chýbať. Toto vylúčenie bolo oficiálne oznámené 14. júna. Jenni mala problémy s kolenom, ktoré jej zabránili zúčastniť sa Final Four Copa de la Reina, ktorý vyhral FC Barcelona.

PREPOJENIE S FC BARCELONA KONČÍ

Jenni Hermoso zverejnila na sociálnych sieťach vyhlásenie na rozlúčku s FC Barcelona. Madridská útočníčka tak uzatvára druhú fázu v klube, kde pôsobila v rokoch 2014 až 2017 a 2019 až 2022. Zmluva sa jej skončila 30. júna a vstúpila do mexickej ligy Club Pachuca Tuzas.

MATEMATICKÝ VSTUP NA MS V AUSTRÁLII/NOVOM ZÉLANDE

Španielsku sa podarilo dostať do záverečnej fázy majstrovstiev sveta v Austrálii/Novom Zélande-2023. V skupine B dosiahli matematickú priečku, keď zdolali Škótsko (FIFA 23) 12. aprila 2022 v Hampden Parku v Glasgowe (0:2). Jenni sa zúčastnila 90 minút. Góly strelila presne kapitánka Jenni Hermosóová, prvý z penalty (min 14 a 78). Na zápase žien na škótskej pôde bola rekordná návštevnosť: 7804 divákov.

V posledný deň Pohára Arnolda Clarka, 23.2.2022, súťažila 71 minút. Španielsko zdolalo Kanadu (aktuálny olympijský víťaz) 1:0 na štadióne Molineux (Wolverhampton, Anglicko). Jediný gól strelila Alexia Putellas (min 21). La Roja skončila na turnaji na druhom mieste po titule anglických hostiteľiek.
Zúčastnila sa 87 minút v druhom zápase Pohára Arnolda Clarka. Španielsko a Anglicko remizovali 0:0 na štadióne Carrow Road v meste Norwich 20. februára.
Odohrala 58 minút na začiatku Pohára Arnolda Clarka. Španielsko a Nemecko 17. februára 2022 na Riverside Stadium v ​​meste Middlesbrough remizovali jedenkrát. Alexia Putellas posunula dopredu La Roja (min 46) a vyrovnala Lea Schüller (min 88).

Medzinárodná federácia futbalovej histórie a štatistiky (IFFHS) v decembri uviedla, že madridská útočníčka Jenni Hermoso je najlepšou strelkyňou sveta v roku 2021. Na konte má 48 gólov, medzi španielskou reprezentáciou (6) a FC Barcelona (42). Prekonala tak Leu Schüllerovú z Bayernu (47); a Alexia Putellas (43). Esther González (Real Madrid) skončila na štvrtej pozícii (42) s rovnakými gólmi ako Sam Kerr z Chelsea a Tessa Wullaert z Anderlechtu. Jenni bola druhá v Zlatej lopte po Alexii Putellas.

PROTI ŠKÓTSKU SKÓROVALA V SEVILLE 7:0

V poslednej konfrontácii v roku 2021 so španielskym národným tímom odohrala 30. novembra 90 minút. Skórovala 7-0 (min 80). Na štadióne La Cartuja (Sevilla) Španielsko zdolalo Škótsko (8:0, po polčase 3:0). Ako titulky tvorili deväť futbalistov FC Barcelona. Zodpovedalo to skupine B majstrovstiev sveta.
V treťom zápase skupiny B pred majstrovstvami sveta v Austrálii/Novom Zélande, súťažila 72 minút. Na štadióne Kolos v meste Kovalivka (asi 80 km od hlavného mesta Kyjev) Španielsko 26. októbra 2021 porazilo ukrajinský tím pripravený Nataliou Zinčenkovou (0:6).
Proti marockému tímu (81 v rebríčku FIFA) odohrala 21 minút v priateľskej konfrontácii hranej 21. 10. 2021 na štadióne Principe Felipe (Cáceres). Španielsko porazilo tím vedený Reynaldom Pedrosom (Orléans, 1971) 3:0.
Zúčastnila sa 90 minút proti Holandsku v Marbelle (1:0). Táto priateľská konfrontácia sa odohrala 9. 4. 2021 na štadióne Antonia Lorenza Cuevasa. Jediný gól v zápase strelila Patri Guijarro (31 minút). Ako štartérka pôsobila osem hráčok FC Barcelona a v druhom polčase pribudla ďalšia. Slúžilo tiež ako príprava na výber v réžii Sariny Wiegmanovej s ohľadom na jej účasť na olympijských hrách v Tokiu-2021.


VYROBILA ZÁZNAMY CIEL REGISTROVANÝCH V ŠPANIELSKU

Jenni Hermoso zasiahla 77 minút do konfrontácie s Poľskom (3:0), ktoré uzavreli skupinu D pred Euro-2022, ktorá odohrala 23. 2. 2021 v Ciudad del Fútbol v Las Rozas (Madrid).
Jenni sa zúčastnila s reprezentáciou "A" 90 minút v Baku (18. 2. 2021). Španielsko dosiahlo v Anglicku matematickú prihrávku na Euro 2022; porazilo Azeris (0-13). Jenni dosiahla historický cieľový výsledok v Baku: skórovala 5 góly.
V Las Rozas nastúpila na 90 minút zápasu proti Moldavsku, ktorý zodpovedá skupinovej fáze Euro, 27. 11. 2020 (10-0). Skórovala hat-trick: 2-0, 3-0 a 10-0 (pen).
Predvolana na konfrontáciu s Českou republikou 23. 10. 2020 na štadióne La Cartuja (Sevilla). Zodpovedá to skupinovej fáze pre Euro.
Bola povolaná na zápas proti Moldavsku (poradie 92 FIFA) 19.9.2020 (19.00) na Stadionul Zimbru v Kišiňove. Zodpovedá skupine D kvalifikovanej pre Euro. Odohrala 73 minút. Skórovala 0-4.
Bola predvolaná 24. februára na marcový pohár SheBelieves-2020 v Spojených štátoch
Hrala tri zápasov tejto skupinovej fázy za Euro-2021 (257 minút). V Prahe strelila gól: 0-5.
Zúčastnila sa štyroch zápasov svetového pohára vo Francúzsku 2019 (360 minút).
Zúčastnila sa štyroch priateľských zápasov v apríli, máji a júni 2019 pred Majstrovstvami Sveta vo Francúzsku (289 minút).
Hrala tri zápasy Algarve Cup-2019 v Portugalsku (187 minút), na ktorých turnaji španielske národné mužstvo skončilo na siedmom mieste.
Hrala priateľský zápas (22.1.2019) proti Spojeným štátom (0-1) v Alicante (79 minút)
Od apríla do septembra 2018, hrala päť zápasov so španielskym národným tímom "A" (393 minút), ktorý ukončil kvalifikačnú skupinu pre Majstrovstvá Sveta vo Francúzsku
Hrala všetky štyri zápasy Cyprus Cup-2018 (248 minút), ktoré Španielsko zvíťazilo vo finále proti Taliansku 2-0 (7.3.2018).
Od augusta 2015 do decembra 2017 hrala so španielskym národným tímom "A" 26 zápasov (1.620 minút).
Vo čase Ignacio Quereda ako tréner odohrala 25 zápasov.
Jennifer "Jenni" Hermoso Fuentes sa narodila v Carabanchel (Madrid).
Zúčastnila sa ako štartérka prvého priateľského zápasu z obdobia 2020-2021, ktorý sa odohral 2. augusta v Ciutat Esportiva Joan Gamper. FC Barcelona stál pred francúzskym tímom Montpellier (3-0). Oshoala (dva) a Jenni Hermoso skórovali v druhom polčase. Po etape ktorá sa skončila 26. júla vo Vall d'en Bas (La Garrotxa, Girona), barcelonský tím v Euskadi odohral zápas proti Atlético de Madrid v San Mamés. Po porážke Atlética (1-0), katalánsky tím prehral sa v semifinále proti Wolfsburgu minimálne, keď švédska Fridolina Rolfö strelila ľavou nohou (min. 58) po zamietnutí Andrea Pereirou na štadióne Anoeta (25/8/2020). Jenni sa zúčastnila deväťdesiat minút.


Posledná aktualizácia: 17 JÚL 2024

Ďalšie podobné články

Jenni postupuje v Mexiku: od Las Tuzas po Tigres

02 JAN 2024 | ČLÁNOK
Majsterka sveta so španielskym národným tímom Jenni Hermoso (Carabanchel, Madrid, 1990) bude novou posilou tímu Tigres Femenil pre Clausura 2024 a bude pod vedením trénerky Španielky Milagros Martínezovej v snahe zopakovať Majstrovstvá Liga MX Femenil, ako boli oficiálne oznámené 2. januára 2024.

Španielsko ženy: debut na 1. mieste v rebríčku FIFA

15 DEC 2023 | ČLÁNOK
Majsterka sveta žien Španielka sa prvýkrát dostala na vrchol rebríčka FIFA. Aktualizovaný rebríček FIFA bol vydaný 15. decembra 2023. La Roja porazilo Anglicko 1:0 vo finále majstrovstiev sveta v auguste a stalo sa tak štvrtým tímom, ktorý obsadil prvé miesto v hodnotení. Španielsko sa nikdy nedostalo cez osemfinále na Svetovom pohári žien pred nadzdvihnutím trofeje v roku 2023 v Austrálii.

Jenni Hermoso strelila v januári s Pachucou štyri góly, o jeden menej ako Charlyn Corral

31 JAN 2023 | ČLÁNOK
Jenni Hermoso strelila štyri góly s Pachucou v januári 2023 v najvyššej kategórii mexického ženského futbalu. V deň, ktorý uzavrel mesiac, Jenni strelila dva góly proti Pumas 28. dňa (Estadio Olímpico Universitario), vo štvrtom termíne turnaja Clausura (sezóna 2022-2023). Pachuca vyhrala 2:3. Útočníčka Madridu skórovala v 64. minúte (ľavou nohou) a aj v 77. minúte (hlavou).

Jenni strelí v Londýne dva góly a FC Barcelona ide do kola s plnými triumfami

13 DEC 2021 | ČLÁNOK
Jenni Hermoso pridala štyri góly v tejto Európskej Lige majstrov po spočítaní dvoch gólov, ktoré strelila v Londýne v decembri proti Arsenalu. Ďalšie dva góly na tomto kontinentálnom turnaji 2021-2022 strelila proti Dáničkám z HB Køge (z penalty) a proti Nemkám z Hoffenheimu (z hlavičky). FC Barcelona získala všetkých šesť bodov v hre proti Arsenalu za účasť v C-skupine Ligy majstrov 2021-2022. V druhom kole turnaja opäť zvíťazil na Emirates Stadium (0:4) proti "the Gunners" (9.12.2021).

UEFA WOMEN'S CHAMPIONS LEAGUE 2020-2021: Jenni Hermoso

31 JÚL 2021 | ČLÁNOK
Ligu majstrov vyhrala prvýkrát v histórii španielskeho ženského futbalu. Zúčastnila sa 71 minút finále proti Chelsea, ktoré sa hralo 16. 5. 2021 na štadióne Gamla Ullevi vo švédskom Göteborgu. FC Barcelona 2. mája 2121 sa prebojovala do druhého európskeho finále. Jenni v 90. minúte sa zúčastnila semifinálového odvetného zápasu proti PSG na ihrisku Johan Cruyff. Holandská útočníčka Lieke Martensová strelila oba góly a vyrovnala rozdiel Marie Katoto (2:1). FC Barcelona vyhrala svoj siedmy titul (rekord) v Pohári kráľovnej proti EDF Logroňo (13.2.2021) na pôde La Rosaleda v Malage (3:0). Jenni Hermoso odohrala 65 minút. Skórovala 3-0 (61 minút).

Jenni Hermoso: Pichichi s 31 gólmi a historickým rekordom v Baku

31 JÚL 2021 | ČLÁNOK
Madridská útočníčka Jenni Hermoso sa stala najlepšou strelkyňou Iberdrola ligy 2020-2021, keď v súťaži nastrieľala 31 gólov. Pokračovala v boji o Pichichi s Esther González (Levante UD) z Granady, pretože nová futbalistka Realu Madrid skončila s 29 gólmi na najvyššom národnom turnaji. Tiež Jenni Hermoso a Esther González boli hviezdnymi protagonistami v ASK Aréne (Şəfa stadionu) v Baku, pretože piatimi gólmi prispeli k obrovskému skóre proti Azerbajdžanu (0-13), 18. februára 2021 (skupinová fáza pre Euro-2022).