Jenni postupuje v Mexiku: od Las Tuzas po Tigres

02 JAN 2024 | ČLÁNOK
Majsterka sveta so španielskym národným tímom Jenni Hermoso (Carabanchel, Madrid, 1990) bude novou posilou tímu Tigres Femenil pre Clausura 2024 a bude pod vedením trénerky Španielky Milagros Martínezovej v snahe zopakovať Majstrovstvá Liga MX Femenil, ako boli oficiálne oznámené 2. januára 2024.

Klub Tigres to oznámil takto: majsterka sveta, pre najviac ženských šampiónok v Mexiku. Vitajte @Jennihermoso v #TigerProfile.

Tuzas Pachuca sa v nedeľu na svojich sociálnych sieťach rozlúčili s Jenni Hermoso: "2023 odchádza s vašou mágiou, s vašou históriou a vášňou, s ktorou ste bránili tento štít. Dnes sa lúči @Jennihermoso, prvý Tuza #MujerCampeonaDelMundo z @LigaBBVAFemenil na 'Bella Airosa'. Vždy v našich srdciach, Jenni!, zverejňuje tím z centrálneho štátu Hidalgo na svojom X účte (predtým Twitter).

Okrem toho bola Jenni spokojná s podpisom zmluvy s Tigresom a na sociálnych sieťach poslala novému tímu odkaz: „Nič ma nenadchne viac ako oznámenie, že budem súčasťou tohto neuveriteľného klubu. Celá moja túžba a nadšenie nosiť tričko Tigres Femenil. Neporovnateľné! Sú pripravení? Uvidíme sa čoskoro“, napisala pred blížiacou cestou z Madridu do Monterrey (Nuevo León).

Španielska futbalistka prichádza z Pachucy, z tímu, s ktorým mala ešte šesť mesiacov zmluvy, no s klubom Hidalgo sa dohodla, že prestúpi a nechá tímu nejaký zisk a neodíde v lete ako voľný futbalistka. Jenni bola súčasťou Tuzas počas troch turnajov mexických žien, v ktorých dosiahla rôzne uznania, či už na národnej úrovni alebo v súťaži, v ktorej hviezdila s spoluhráčkou Charlyn Corralovou o vedenie v počte gólov v Clausure 2023.

Urobila tak aj na medzinárodnej úrovni, keď bola so španielskym národným tímom korunovaná za majsterku sveta, britské noviny The Guardian ju označili za „futbalistku roka“ a podľa Financial Times sa pripojila k zoznamu najvplyvnejších žien sveta.

V Mexiku dokázala Jenni zvýšiť hlas fanúšikov v 26 prípadoch a prispela 10 asistenciami. Zmluva Hermoso s Pachucou bola predĺžená do júna 2024, ale skončila podpísaná najmajstrovejším tímom Mexika a Liga MX Femenil so šiestimi ligovými titulmi, čím sa skončili klebety o jej odchode z krajiny do tímov NWSL ako Angel City alebo Bay FC, aj starý kontinent s klubmi ako Real Madrid a Atlético Madrid, ako ukazujú noviny El Sol de México.

Jenni Hermoso sa pripája k Alison González a Thembi Kgatlana. Madridský útočník sa pripája k "mačaciemu" tímu ako tretí člen tímu, ktorý bude čeliť turnaju Clausura 2024, spolu s Mexičankou Alison Gonzálezovou, ktorá prišla z América Femenil po prehre v poslednom ligovom finále, ako aj vybranou Juhoafrickej republiky Thembi Kgatlanovou. Thembi hrala za Racing Louisville a nedávno sa pripojila k mexickému tímu.

Jedinou obeťou aktuálnej mexickej šampiónky bola zatiaľ Austrálčanka Alexandra Chidiac (bývalá Atlético Madrid), ktorá mala na turnaji malú aktivitu, no už je v tíme Melbourne Victory v Austrálii.

V Clausure 2024 sa tím vedený Španielkou Milou Martínez (Cuenca, 1985) pokúsi získať svoj siedmy titul v Liga MX Femenil a udržať si korunu šampióna získanú v Apertura 2023, počnúc prvým zápasovým dňom proti Atléticu San Luis, na štadióne El Volcán.Autor článku:

Ďalšie podobné články

Španielsko ženy: debut na 1. mieste v rebríčku FIFA

15 DEC 2023 | ČLÁNOK
Majsterka sveta žien Španielka sa prvýkrát dostala na vrchol rebríčka FIFA. Aktualizovaný rebríček FIFA bol vydaný 15. decembra 2023. La Roja porazilo Anglicko 1:0 vo finále majstrovstiev sveta v auguste a stalo sa tak štvrtým tímom, ktorý obsadil prvé miesto v hodnotení. Španielsko sa nikdy nedostalo cez osemfinále na Svetovom pohári žien pred nadzdvihnutím trofeje v roku 2023 v Austrálii.

Jenni Hermoso strelila v januári s Pachucou štyri góly, o jeden menej ako Charlyn Corral

31 JAN 2023 | ČLÁNOK
Jenni Hermoso strelila štyri góly s Pachucou v januári 2023 v najvyššej kategórii mexického ženského futbalu. V deň, ktorý uzavrel mesiac, Jenni strelila dva góly proti Pumas 28. dňa (Estadio Olímpico Universitario), vo štvrtom termíne turnaja Clausura (sezóna 2022-2023). Pachuca vyhrala 2:3. Útočníčka Madridu skórovala v 64. minúte (ľavou nohou) a aj v 77. minúte (hlavou).

Jenni strelí v Londýne dva góly a FC Barcelona ide do kola s plnými triumfami

13 DEC 2021 | ČLÁNOK
Jenni Hermoso pridala štyri góly v tejto Európskej Lige majstrov po spočítaní dvoch gólov, ktoré strelila v Londýne v decembri proti Arsenalu. Ďalšie dva góly na tomto kontinentálnom turnaji 2021-2022 strelila proti Dáničkám z HB Køge (z penalty) a proti Nemkám z Hoffenheimu (z hlavičky). FC Barcelona získala všetkých šesť bodov v hre proti Arsenalu za účasť v C-skupine Ligy majstrov 2021-2022. V druhom kole turnaja opäť zvíťazil na Emirates Stadium (0:4) proti "the Gunners" (9.12.2021).