Pozícía: stredopoliarka
Aktuálna kategória: "A" ženy
Počet zápasov v aktuálnej kategórii: 1 (Azerbaijan-Espaňa)
Počet gólov v kategórii: 0
30. septembra 2022 povolaný Jorgem Vildom na prípravné zápasy proti Švédsku v Córdobe a proti Spojeným štátom v Pamplone.

K 31.12.2021 nastúpila na jedenásť zápasov v Iberdrola lige 2021-2022 (osem v základnej zostave, celkovo 725 minút). V tejto súťaži nie je započítaná ako strelkyňa. V Lige majstrov 2021-2022 odohrala štyri zápasy (tri v základnej zostave, 224 minút). Proti Charkovu skórovala vo Valdebebase na 2:0 (min 41) po faule Tere Abelleira zo 16. decembra.

V zápase priateľskej prípravy proti Belgicku, Maite zostala na lavičke 90. minút na štadióne Santo Domingo v Alcorcóne (Madrid) 10. júna 2021 (3:0). Zostala aj na lavičke 90 minút proti Dánsku (15/6).
Maite Oroz debutovala s reprezentáciou "A" v Baku (18.2.2021). Španielsko dosiahlo v Anglicku matematickú prihrávku na Euro 2022; porazilo Azeris (0-13). Odohrala 34 minút.
V júli 2020 sa prihlásila na nový Real Madrid Femenino pod vedením Davida Aznara.
Od 6. augusta 2018 bola vo svetovej súťaži U-20, ktorá sa konala vo Francúzsku, vyhlásená za finalistku. Vo francúzskych fináloch dosiahla spolu päť futbalových zápasov 390 minút.
Trenerka Montse Tomé ju povolala na prípravnú etapu do Las Rozas v dňoch 5. až 7. novembra 2019.
V lete 2017 bola vyhlásená za majstra Európy v kategórii U19, v záverečnej fáze hrala v Severnom Írsku, v ktorej dosiahla celkom 244 minút (v troch zápasoch). Vo finále, ktorý sa hral vo Windsor Parku v Belfaste, Španielsko 20. augusta porazilo Francúzsko (3-2).
Pretekala na svetovom pohári do 20 rokov, ktorý sa konal od 13. novembra do 3. decembra v Port Moresby (Papua Nová Guinea). Španielsko zo štvorfinále proti Severnej Kórei (2-3) vypadlo v predĺžení. 15 minút odohrala proti Kanade (5-0); 6 proti Japonsku (1-0); 89 minút proti Nigérii (1-2); a 21 minút proti Severokórejčanom.
V sezóne 2015-2016 bola vyhlásená za finalistku v Európe v kategórii U-19, v záverečnej fáze na Slovensku od 19. do 31. júla. V úvodný deň proti Nemecku v meste Senica (1-0) sa zúčastnila 74 minút; 90 minút proti Švajčiarsku v Myjave (5-0); päť minút v semifinále proti Holandsku v Senci (4-3); a 69 minút proti Francúzsku (1-2) vo finále aj v meste Senec. Na slovenskom turnaji dala tri asistencie.
Zúčastnila sa na troch zápasoch elitného kola (197 minút) zodpovedajúcich sezóne 2015-2016 v kategórii do 19 rokov, od 5. do 10. apríla v Dánsku. Proti Severnému Írsku (7-1) skórovala 6-1. Proti hosťujúcemu tímu strelila dva góly: 0-1 a 0-3.
Získala prvé miesto na turnaji UEFA Under-19, ktorý sa konal v septembri 2015 na Slovensku, pri debute Pedra Lópeza s týmto tímom. 45 minút sa zúčastnila proti hostiteľskému tímu v Senci (3-1). Aj hrála zápas proti Anglicku v Senci (5-2).

Do leta 2020 hrála v Bilbau s Atletickým klubom.
V kampani 2019-2020 sa zúčastnila 21 zápasov v lige Iberdrola a dvoch v Kráľovskom pohári.
Proti Atlético de Madrid (22/9/2018) utrpela prasknutie predného krížového väzu ľavého kolena, takže v sezóne 2018-2019 zasiahla iba v troch ligových zápasoch.
Debutovala s prvým tímom v Bilbau 9. 6. 2015.
Maite Oroz Areta sa narodila v Huarte (Navarra).

Posledná aktualizácia: 01 OKT 2022

IBERDROLA LIGA 2020-2021: Maite Oroz

29 JÚN 2021 | ČLÁNOK
IBERDROLA LIGA 2020-2021: Maite Oroz. V tejto súťaži mala premiéru proti FC Barcelona vo Valdebebase (0-4), 4. októbra 2020.