Klub: Tottenham Hotspur desde 2024
Vek: 26 (25/3/1998)
Pozícía: stredopoliarka
Aktuálna kategória: "A" ženy
Počet zápasov v aktuálnej kategórii: 15 (incluido frente a las danesas en Vejle)
Počet gólov v kategórii: 4 (A)
13. septembra 2024 futbalový klub Tottenham Hotspur (Women's Super League, WSL) oznamuje podpísanie záložníka Maite Oroz z Realu Madrid. V anglickom tíme ju bude trénovať Švéd Robert Vilahamn. 26-ročná španielska reprezentantka dosiahla s britským klubom dohodu, ktorá bude predĺžená do roku 2028 a bude nosiť číslo 10. Narodila sa v Huarte (Nafarroa), v Osasune začínala ako dvanásťročná. Baskickému tímu Athletic Club sa upísala v roku 2014. Po debute v prvom tíme v roku 2015 odohrala 116 zápasov v piatich sezónach za klub Lezama a potom prestúpila do Realu Madrid na svoju inauguračnú sezónu 2020-2021. V minulej sezóne 2023-2024 Maite zaznamenala päť gólov v 24 zápasoch F League, pričom hrala po boku jednej z najnovších postáv Tottenhamu, Hayley Raso. Počas pôsobenia v Reale Madrid odohrala 146 zápasov.

Caroline Weirová s double viedla víťazstvo Realu Madrid v debute F Ligy 2024-2025 na návšteve RCD Espanyol (0:5). Škótska ofenzívna stredopoliarka po zotavení zo zranenia upravila na 0:2 (min 24), po odraze od strely Evy Navarrovej; a tiež 0:3 (min 56), v službách Athenea del Castillo. Weir si navyše pripísala asistenciu na otvorenie skóre priamym kopom. María Méndez strelila prvý gól za biely tím pri oficiálnom debute, keď zakončila hlavičkou (0:1 min 13). Athenea (min 58) a presne Maite Oroz (min 85) strelili ďalšie góly Realu Madrid na Ciutat Esportiva Dani Jarque 6. septembra 2024. Do týchto dvoch gólov zasiahla Oihane Hernández.

Na olympijské hry do Francúzska necestovala pre technické rozhodnutie.

Španielsko uzavrelo Euro fázu (6. zápas/skupina A2). 16. júla 2024 zdolali na štadióne Riazor (A Coruňa) Belgicko (2:0). Aitana Bonmatí dala na 1:0 (min 39), po asistencii Olgy Carmonovej. Tere Abelleira sa rozšírila zakončením z diaľky v osobnej akcii (min 90+1). Maite zostala na lavičke.

Španielsko matematicky pristupuje na švajčiarske majstrovstvá Európy žien 2025, pričom do konca skupinovej fázy (skupina A2) zostávajú dva dni. Bude to jeho štvrté absolútne Euro. Tím vedený Montse Tomé opäť porazil Dánsko, tentoraz 3:2, na štadióne Heliodoro na Tenerife (17 532 fanúšikov), 4. júna 2024. Na strane tímu vedeného Švédom Andrée Jeglertzom Janni Thomsen (Vålerenga) sa ujala vedenia o dva góly: 0:1 (min 4) s asistenciou Emmy Snerleovej. 0-2 (min 72), keď Amalie Vangsgaardová prehlavičkovala loptu po brankárke Maje Bay Østergaardovej. Navyše Pernille Harder trafila žrď (min 51). Maja Bay zachránila penaltu Mariona (min 68). Maximálny trest spáchala Kathrine Møller Kühl za hádzanú. Španielsko sa vrátilo v posledných 18 minútach: 1:2 (min 74), debutantka Bruna Vilamala sa dotkla v priestore po strele kapitánky Irene Paredesovej nohou a rohovej zástavke Alexie Putellasovej. 2:2 (min 77), Irene hlavičkovala po ďalšom rohu, ktorý zahrala Alexia. 3:2 (min 90+2), Lucía García definuje ľavou nohou po asistencii Tere Abelleira. Maite zostala na lavičke.

Španielsko porazilo Dánsko 0:2 na štadióne Vejle 31. mája 2024. Táto konfrontácia zodpovedala tretiemu dňu kvalifikačnej fázy ME žien Švajčiarsko-2025 (skupina A2). Proti futbalistkám pod vedením Andrée Jeglertzovej otvorila skóre v 17. minúte Jenni Hermoso, ktorá zakončila hlavičkou po rohu Alexie Putellasovej. Konečný výsledok stanovila Mariona Caldenteyová, keď premenila penaltu (min 28). Maximálny trest spáchala Emma Færge na Salme Paralluelo. La Roja bola na tomto turnaji plná víťazstiev. Maite odohrala 13 minút.
Montse Tomé ju povolala 22. mája na zápasy proti Dánsku vo Vejle (31.) a na Tenerife (4. júna).

Španielsko porazilo Českú republiku 3:1 na štadióne El Plantío (Burgos) 9. apríla 2024. Táto konfrontácia zodpovedala druhému termínu kvalifikačnej fázy majstrovstiev Európy žien Švajčiarsko-2025 (skupina A2). Hráčky na čele s Karlom Radom otvorili skóre v 56. minúte cez Elišku Sonntágovú (Sparta Praha), podávajúcu Kláru Cahynovú (Sevilla). María Méndez vyrovnala (min 58), zakončila hlavičkou po rohu Alexia Putellas. Jenni Hermoso pokračovala v návrate (min 62) po asistencii Mariony Caldenteyovej. Mariona presne trafila konečný výsledok (min 70), v podaní Jenni. Athenea del Castillo strieľala do dreva (min 69). Maite odohrala 73 minút.

Španielsko porazilo Belgicko 0:7 na štadióne Den Dreef (Leuven) 5. apríla 2024. Takto sa začala kvalifikačná fáza majstrovstiev Európy žien Švajčiarsko-2025 (skupina A2). Salma Paralluelo dosiahla hetrik (min 8, 30 a 47). Esther González strelila dva góly (min 64 a 90). Výhru zavŕšili Jenni Hermoso (min 16) a Shei García hlavičkou (min 85). Athenea del Castillo zaznamenala štyri asistencie. Kapitánka Irene Paredesová spravila prihrávku na 0:1, Jenni odmietnutý úder spravila na 0:3 a Ona Batlleová zahrala rohový kop na 0:6. Maite odohrala 20 minút.

Španielsko opakuje ocenenie po víťazstve na majstrovstvách sveta. Španielsky tím pozdvihol Ligu národov. Dejiskom bol štadión La Cartuja v Seville 28. februára 2024. Skupina vedená Montse Tomé vyhrala finále proti Francúzsku (2:0). Góly strelili Aitana Bonmatí a Mariona Caldentey (min 32 a 53). Pri prvom góle asistovala ľavonohá Olga Carmona; a pri druhom góle Athenea del Castillo dala prihrávku. Aitana Bonmatí bola vyznamenaná ako hráčka zápasu. Maite zostala na lavičke.
Španielsko vstupuje na parížske olympijské hry v roku 2024. La Roja porazila Holandsko (3:0). Táto konfrontácia zodpovedá semifinále Ligy národov. Hralo sa 23. februára na štadióne La Cartuja (Sevilla). Maite zostala na lavičke.

Real Madrid porazil doma Costa Adeje Tenerife (2:1) 18. februára 2024. Táto konfrontácia sa odohrala vo Valdebebas, čo zodpovedá 18. zápasovému dňu Ligy F. Olga Carmona premenila penaltu 1:0 (min. 28), ktorý spáchala Bea Beltrán na Athenea del Castillo. Rinsola Babajide dokázala vyrovnať (min 55), po asistencii Bea Beltrán. Víťazný gól strelila v nadstavenom čase Signe Bruun, podávajúci Sandie Toletti (min 90+2). Presne Maite Oroz dosiahla s bielym tímom 100 zápasov v Lige F.

Španielsko uzavrelo skupinu A4 Ligy národov návratom a víťazstvom proti Švédsku (5:3). Maite odohrala 60 minút. Táto konfrontácia sa odohrala 5. decembra 2023 na štadióne La Rosaleda (Málaga). Mariona Caldentey strelila dva góly: 3:3 (min 78) a 5:3 (min 89). V prvom polčase skórovala Salma Paralluelo hlavou (1:1 min 11). Skórovali aj Athenea del Castillo (2:3 min 51) a Fiamma Benítez (4:3 min 81). Asistencie si pripísali Olga Carmona (dve), Salma (tiež dve) a Ona Batlle. Oľga (min 7) a Aitana (min 82) dokončili s drevom. Tím pod vedením Montse Tomé má na konte päť víťazstiev a jednu prehru v šiestich kolách skupiny, čo znamená prvé miesto a postup do záverečných kôl, aby sa kvalifikoval na letné olympijské hry 2024 na francúzskej pôde. V Malage góly tímu trénovaného Petrom Gerhardssonom strelili Julia Zigiotti Olme, hlavičkou po rohovom kope, ktorú zahrala Kosovare Asllani (0:1 min 1); Asllani (1:2 min 14), po asistencii Stiny Blackstenius; a ten istý útočníčka Arsenalu (1:3 min 29), podávajúci Johanne Rytting-Kaneryd. Na pravom kraji obrany nastúpila Hanna Lundkvist (Atlético Madrid).

Montse Tomé ju povolala 21. novembra do posledného okna FIFA v roku 2023.

Španielsko vyhralo na návšteve Zürichu nad Švajčiarskom (1:7). Táto konfrontácia zodpovedala štvrtému dňu UEFA Women's Nations League (League A/Group A4), hranej 31. októbra na Stadion Letzigrund. Španielsko pridáva celý počet bodov (12) k dvom dátumom uzavretia. Maite odohrala 8 minút.
Španielsko vyhralo na návšteve v Salerne proti Taliansku (0:1). Táto konfrontácia zodpovedala tretiemu dňu UEFA Women's Nations League (League A/Group A4), ktorý sa hral 27. októbra na Stadio Comunal Arechi. Proti tímu, ktorý pripravil Andrea Soncin, jediný gól strelila Jenni Hermoso, keď zakončovala ľavačkou (min 89), po odraze od brankárky Laury Giuliani (Miláno). Po akcii Salmy Paralluelovej v ľavom pásme kapitánka Alexia Putellasová zakončila ľavou nohou v hre pred týmto gólom. Maite zostala na lavičke.

Na druhom stretnutí Ligy národov Španielsko porazilo Švajčiarsko na čele s Inkou Gringsovou (5:0). Táto konfrontácia sa odohrala na štadióne Arcángel (Córdoba), 26. septembra. Góly strelili Aitana Bonmatí, dva (min 45+1 a 49), Lucía García (min 15), Inma Gabarro (min 57) a presne Maite Oroz (min 87). Maite odohrala 23 minút.
Bola nominovaná Montse Tomé na zápasy v septembri 2023 proti Švédsku a Švajčiarsku. Nahradila Patriciu Guijarrovú.

30. augusta 2023 uzavrela Maite Oroz skóre víťazstvom (1:3) Realu Madrid na návšteve v Monterrey (Mexiko). Weir a Zornoza sa podieľali na hre o tretí gól (min 61). V prípravnom zápase proti klubu Tigres belasí skompletizovali od Signe Bruuna (min 40 a 57) pri debute v Reale Madrid. Debutovali aj Chavas a Oihane. Zúčastnili sa aj Olaya Enrique a Sara Extremera (Real Madrid B).

Maite odohrala 45 minút. Španielsko zdolalo v prípravnom zápase na MS Panamu (7:0). Hralo sa na Estadio Román Suárez Puerta (Avilés, Asturias), 29. júna 2023. Góly strelili Esther (dva), Alexia, Guerrero (penalta), Navarro a Athenea, ako aj vlastný gól Rebecy Espinosovej. Panamčania, ktorí budú toto leto aj na majstrovstvách sveta, okupujú 52. pozíciu FIFA. Maite nie je súčasťou zoznamu 23 futbalistiek pre majstrovstvá sveta.
Jorge Vilda sa jej ozval 12. júna 2023 s výhľadom na majstrovstvá sveta v lete.

Maite odohrala 60 minút 11. apríla 2023 na Ibize. Španielsko porazilo (3:0) Čínu na čele so Shui Qingxia. Na štadióne Palladium Can Misses slúžila ako príprava na majstrovstvá sveta v lete v Austrálii/Novom Zélande. Skóre otvorila Tere Abelleira (min 45). Athenea del Castillo expandovala, strelou ľavačkou po odrazenej lopte (min 60). Konečný výsledok stanovila hlavičkou Alba Redondo po rohovom kope Jenni Hermoso (min 81).
Maite odohrala 90 minút na štadióne Palladium Can Misses (Ibiza) 6. apríla 2023. Španielsko porazilo Nórsko (4:2), ktoré trénuje Hege Riise, v prípravnom zápase na majstrovstvá sveta. Skórovali Jenni Hermoso (dve) a Salma Paralluelo (ďalšie dve). Za škandinávsky tím skórovali Ada Hegerberg z Lyonu (1:1, min 20); a Cesilie Andreassen z Rosenborgu (4:2, min 86).
Zavolali ju na etapu začiatkom apríla na Ibize s národným tímom A (Nórsko a Čína, súperi).

Maite Oroz má za sebou stovku oficiálnych konfrontácií s Realom Madrid. Takýto rekord sa dosiahla v deň zápasu 21. ligy F na ihrisku Wanda Alcalá de Henares, v ktorom Atlético de Madrid a Real Madrid remizovali v derby (0:0), 12. marca 2023.

Španielsko uzavrelo účasť na Pohári národov na druhom mieste po Austrálii a pred Českom (tretie) a Jamajkou (štvrté). V tretí deň turnaja La Roja zdolala český tím (3:0). Táto konfrontácia sa odohrala na štadióne McDonald Jones Stadium v ​​austrálskom meste Newcastle 22. februára 2023. Góly strelili Esther González (dva) a Athenea del Castillo (z penalty). Zostala na lavičke.
Austrália zdolala Španielsko na Pohári národov (3:2) 19. februára. Za Matildas skórovali v prvom polčase Cortnee Vine, Clare Polkinghorne a Caitlin Foord. Oľga Carmona a Alba Redondo uzavreli medzeru. Hralo sa na štadióne CommBank (Parramatta, Greater Western Sydney, Nový Južný Wales, Austrália). Výber, ktorý pripravil Švéd Tony Gustavsson, dosiahol šieste víťazstvo v rade. Zostala na lavičke.
Španielsko začalo turnaj v Austrálii na štadióne Industree Group, v meste Gosford (Brisbane Water, Nový Južný Wales), 16. februára. Porazili tím Jamajky na čele s Lorne Donaldson (3:0). Gól strelili presne Maite, Esther a Fiamma. Maite sa zúčastnila 77 minút.
Zavolal ju Jorge Vilda na prípravný turnaj v Austrálii vo februári 2023.

Španielsko uzavrelo svoje prípravné zápasy v roku 2022 proti japonskému tímu pod vedením Futoshiho Ikedu. Španielsko na štadióne La Cartuja (Sevilla) porazilo 15. novembra japonské futbalistky (1:0). Jediný gól strelila Alba Redondo (min 9), keď z diaľky zužitkovala loptu odrazenú od brvna ľavačkou Claudia Zornoza. Debutovala María Pérez Rabaza. Na začiatku hralo osem hráčok Realu Madrid; v druhej časti sa k nim pridala aj Nahikari pri jej opätovnom nastúpení v reprezentačných zápasoch. Maite sa zúčastnila 88 minút.
Španielsko porazilo Argentínu (7:0) v prípravnej konfrontácii na štadióne Álvarez Claro (Melilla) 11. novembra 2022. Góly strelili Salma Paralluelo (tri), Alba Redondo, presne Maite Oroz, Athenea del Castillo a Inma Gabarro. Maite odohrala 53 minút.
Povolaný v novembri 2022 na prípravné zápasy proti Argentíne a Japonsku v národných tímoch.

Španielsky tím dosiahol historicky prvé víťazstvo proti Spojeným štátom, ktoré pripravil Vlatko Andonovski. Táto prípravná konfrontácia sa odohrala na štadióne El Sadar 11. októbra 2022 (2:0). Skóre otvorila debutantka Laia Codina po rohu a niekoľkých odrazoch (min 39). Konečný výsledok stanovila Esther Gonzálezová, ktorá zakončila ľavou nohou v podaní Oihane Hernándezovej a múrom po zákroku Maitane Lópezovej (min 72). Maite odohrala 89 minút.
Španielsko a Švédsko remizovali (1:1) v prípravnom zápase hranom 7. októbra 2022 na štadióne Arcángel (Córdoba). Štartovalo osem madridistických žien. Mužstvo pripravené Petrom Gerhardssonom získalo výhodu gólom Rebecky Blomqvistovej (min 14, asistencia Kosovare Asllani). Marta Cardona vyrovnala (min 83, ľavou nohou, pri podaní Irene Guerrero). Debutovala Nuria Rábano. Maite odohrala 30 minút.
30. septembra 2022 povolaný Jorgem Vildom na prípravné zápasy proti Švédsku v Córdobe a proti Spojeným štátom v Pamplone.

K 31.12.2021 nastúpila na jedenásť zápasov v Iberdrola lige 2021-2022 (osem v základnej zostave, celkovo 725 minút). V tejto súťaži nie je započítaná ako strelkyňa. V Lige majstrov 2021-2022 odohrala štyri zápasy (tri v základnej zostave, 224 minút). Proti Charkovu skórovala vo Valdebebase na 2:0 (min 41) po faule Tere Abelleira zo 16. decembra.

V zápase priateľskej prípravy proti Belgicku, Maite zostala na lavičke 90. minút na štadióne Santo Domingo v Alcorcóne (Madrid) 10. júna 2021 (3:0). Zostala aj na lavičke 90 minút proti Dánsku (15/6).
Maite Oroz debutovala s reprezentáciou "A" v Baku (18.2.2021). Španielsko dosiahlo v Anglicku matematickú prihrávku na Euro 2022; porazilo Azeris (0-13). Odohrala 34 minút.
V júli 2020 sa prihlásila na nový Real Madrid Femenino pod vedením Davida Aznara.
Od 6. augusta 2018 bola vo svetovej súťaži U-20, ktorá sa konala vo Francúzsku, vyhlásená za finalistku. Vo francúzskych fináloch dosiahla spolu päť futbalových zápasov 390 minút.
Trenerka Montse Tomé ju povolala na prípravnú etapu do Las Rozas v dňoch 5. až 7. novembra 2019.
V lete 2017 bola vyhlásená za majstra Európy v kategórii U19, v záverečnej fáze hrala v Severnom Írsku, v ktorej dosiahla celkom 244 minút (v troch zápasoch). Vo finále, ktorý sa hral vo Windsor Parku v Belfaste, Španielsko 20. augusta porazilo Francúzsko (3-2).
Pretekala na svetovom pohári do 20 rokov, ktorý sa konal od 13. novembra do 3. decembra v Port Moresby (Papua Nová Guinea). Španielsko zo štvorfinále proti Severnej Kórei (2-3) vypadlo v predĺžení. 15 minút odohrala proti Kanade (5-0); 6 proti Japonsku (1-0); 89 minút proti Nigérii (1-2); a 21 minút proti Severokórejčanom.
V sezóne 2015-2016 bola vyhlásená za finalistku v Európe v kategórii U-19, v záverečnej fáze na Slovensku od 19. do 31. júla. V úvodný deň proti Nemecku v meste Senica (1-0) sa zúčastnila 74 minút; 90 minút proti Švajčiarsku v Myjave (5-0); päť minút v semifinále proti Holandsku v Senci (4-3); a 69 minút proti Francúzsku (1-2) vo finále aj v meste Senec. Na slovenskom turnaji dala tri asistencie.
Zúčastnila sa na troch zápasoch elitného kola (197 minút) zodpovedajúcich sezóne 2015-2016 v kategórii do 19 rokov, od 5. do 10. apríla v Dánsku. Proti Severnému Írsku (7-1) skórovala 6-1. Proti hosťujúcemu tímu strelila dva góly: 0-1 a 0-3.
Získala prvé miesto na turnaji UEFA Under-19, ktorý sa konal v septembri 2015 na Slovensku, pri debute Pedra Lópeza s týmto tímom. 45 minút sa zúčastnila proti hostiteľskému tímu v Senci (3-1). Aj hrála zápas proti Anglicku v Senci (5-2).

Do leta 2020 hrála v Bilbau s Atletickým klubom.
V kampani 2019-2020 sa zúčastnila 21 zápasov v lige Iberdrola a dvoch v Kráľovskom pohári.
Proti Atlético de Madrid (22/9/2018) utrpela prasknutie predného krížového väzu ľavého kolena, takže v sezóne 2018-2019 zasiahla iba v troch ligových zápasoch.
Debutovala s prvým tímom v Bilbau 9. 6. 2015.
Maite Oroz Areta sa narodila v Huarte (Navarra).

Posledná aktualizácia: 28 SEP 2024

IBERDROLA LIGA 2020-2021: Maite Oroz

29 JÚN 2021 | ČLÁNOK
IBERDROLA LIGA 2020-2021: Maite Oroz. V tejto súťaži mala premiéru proti FC Barcelona vo Valdebebase (0-4), 4. októbra 2020.