Pozícía: Útočníčka
Aktuálna kategória: ženy "A"
Počet zápasov v aktuálnej kategórii: 52 (incluido frente a Alemania)
Počet gólov v kategórii: 11
Spomedzi 23 žien povolaných na priateľské zápasy čaká Španielsko pod vedením trénerky Montse Tomé proti Kanade v Almendralejo (25. októbra) a proti Taliansku vo Vicenze (29. októbra).

Španielsko sa prepadá v možnostiach na získanie medailí a bez bronzu zostáva aj na francúzskych olympijských hrách. La Roja prehrala proti Nemecku (0:1) 9. augusta 2024 v Lyone. Cata Coll prekonala Giuliu Gwinn a tá istá útočníčka Bayernu Mníchov premenila penaltu, ktorá je jediným gólom zápasu (min 64). V 90+9 minúte previnila Janina Mingeová (Wolfsburg) penaltu pre Lucíu Garcíovú. Maximálny trest zmarila Ann-Katrin Bergerová (NY Gotham), strelou ľavou nohou kapitánka Alexia Putellas. V historickom počte seniorských tímov Španielsko nikdy neporazilo Nemecko (päť prehier a tri remízy). Nemky získali štvrtý olympijský bronz po tých, ktoré dosiahli v rokoch 2000, 2004 a 2008. Lucía odohrala 7 minút.

Španielsku sa podarilo dostať do semifinále olympijských hier vo Francúzsku. Tím vedený Montse Tomé vyhral po penaltovom rozstrele (4:2) proti Kolumbii po nerozhodnom výsledku po 120 minútach po predĺžení (2:2). Nikdy sa proti sebe nestretli v seniorských reprezentáciách. Táto konfrontácia sa odohrala 3. augusta 2024 v Lyone. Juhoameričankov presadila Mayra Ramírezová (min 12), po prehre Alexie Putellasovej sa zotavila Carolina Arias a asistovala Leicy Santosová. Centrovaná strela Manuela Pavi zasiahla drevo (min 18). Výber, ktorý pripravil Angelo Marsiglia, sa rozšíril cez Leicy zakončením ľavou nohou (min 52), po hre Lindy Caicedovej na krídle, odraze od Cata Colla a od kapitánky Irene Paredesovej. Po odraze od brankárky Katherine Tapiovej a prepadnutej strele Salmy Paralluelovej zatvorila Jenni Hermoso (min 79). Nerozhodný výsledok zariadila Irene Paredesová (min 90+7) po strele Salmu z ľavého pásma ľavačkou. Lucia zostala na lavičke.
Ani proti Brazílii nenastúpila v semifinále.

Španielsko zavŕšilo súčet víťazstiev v C-skupine olympijských hier vo Francúzsku. Na tretí deň zdolali aj Brazíliu (2:0), 31. júla 2024 v Bordeaux. Athenea del Castillo zvýšila na 1:0 (min. 68), keď využila odrazenú loptu od brankárka Lorena Silvu po centri Mariony, ktorú odvrátila Antônia Silva. Konečný výsledok stanovila Alexia Putellas zakončením ľavou nohou po kombinácii Athenea, Aitana a Mariona (min 90+17). Brazílsky tím pod vedením Arthura Eliasa skončil pre zranenie Antônie (min 90+14) a vylúčenie Marty Vieirovej priamou červenou kartou (min 45+7) s deviatimi hráčmi; kapitánka dosiahla za Brazíliu 187 reprezentačných zápasov. Lucia odohrala 45 minút (prvý polčas).

Španielsko postúpi do štvrťfinále olympijských hier víťazstvom nad Nigériou (1:0). Nikdy sa proti sebe nestretli v „A“ tímoch. Táto konfrontácia skupiny C (druhý deň) sa hrala na štadióne La Beaujoire vo francúzskom meste Nantes 28. júla 2024. Jediný gól strelila Alexia Putellas z priameho kopu ľavou nohou (min 85). Lucía odohrala 45 minút (prvý polčas).

Španielsko odštartovalo olympijské hry víťazstvom nad Japonskom (2:1). Táto konfrontácia sa odohrala na štadióne La Beaujoire vo francúzskom meste Nantes 25. júla 2024. Aoba Fujino poslala ázijský tím dopredu priamym kopom (min 12). Aitana Bonmatí vyrovnala (min 22), po asistencii Athenea del Castillo. Víťazný gól strelila Mariona Caldenteyová, ktorá sa presadila s Aitanou (min 74). Lucía odohrala 10 minút.

Španielsko uzavrelo Euro fázu (6. zápas/skupina A2). 16. júla 2024 zdolali na štadióne Riazor (A Coruňa) Belgicko (2:0). Aitana Bonmatí dala na 1:0 (min 39), po asistencii Olgy Carmonovej. Tere Abelleira sa rozšírila zakončením z diaľky v osobnej akcii (min 90+1). Lucía odohrala 71 minút.

Španielsko prehralo na návšteve českého Chomutova (2:1) 12. júla 2024. Zodpovedalo to piatemu (predposlednému) dňu skupinovej fázy (A2) Euro-2025. V 15. minúte otvorila skóre Aitana Bonmatí krížnou strelou z krídla v podaní Lucía Garcíu. V 44. minúte mužstvo pod vedením Karla Rada vyrovnalo, keď odrazenú loptu od Misy Rodríguezovej od strely Michaely Khýrovej (Slavia Praha) využila Kateřina Svitková (Chelsea). Konečný výsledok stanovila v 51. minúte Eva Bartoňová (Sparta Praha) premenením pokutového kopu. Najvyšší trest spáchala Miša za zrazenie Franny Černej (Slavia Praha). V 70. minúte bola za červenú kartu vylúčená kapitánka Irene Paredesová. Salma nastrelila žrď (min 29). Patri Guijarro sa znovu objavila v La Roja takmer o dva roky neskôr (723 dní), do hry sa zapojila v 63. minúte namiesto Tere Abelleira. Španielsko zaznamenalo sedem víťazstiev v rade. Lucia odohrala 76 minút.

26. júna 2024 Manchester United oznámil odchod Lucíe García po dvoch sezónach v britskom klube z Athletic Club. Lucía je nová hráčka pre Rayadas z Liga MX. Paloma Tajonar a Merel van Dongen s dlhoročnými skúsenosťami v Španielsku v Lige F pôsobia v klube Monterrey (Mexiko).
V tlačovej miestnosti štadióna BBVA José Antonio „Tato“ Noriega, športový prezident klubu; a Eva Espejo, športová riaditeľka Rayadas, predstavili sa Katty Martínez, Lucía García, Zellyka Arce, Ana Gaby Paz a Paola Manrique ako nové hráčky pre Rayadas s výhľadom na blížiaci turnaj Apertura 2024.
Lucia povedala: „Som veľmi šťastná, že som tu. Táto liga veľmi rastie. Je to luxus a potešenie byť tu."
"Prichádzam do najlepšieho klubu a mám pocit, že je to môj domov," povedala Lucía už v Mexiku.

Španielsko matematicky pristupuje na švajčiarske majstrovstvá Európy žien 2025, pričom do konca skupinovej fázy (skupina A2) zostávajú dva dni. Bude to jeho štvrté absolútne Euro. Tím vedený Montse Tomé opäť porazil Dánsko, tentoraz 3:2, na štadióne Heliodoro na Tenerife (17 532 fanúšikov), 4. júna 2024. Na strane tímu vedeného Švédom Andrée Jeglertzom Janni Thomsen (Vålerenga) sa ujala vedenia o dva góly: 0:1 (min 4) s asistenciou Emmy Snerleovej. 0-2 (min 72), keď Amalie Vangsgaardová prehlavičkovala loptu po brankárke Maje Bay Østergaardovej. Navyše Pernille Harder trafila žrď (min 51). Maja Bay zachránila penaltu Mariona (min 68). Maximálny trest spáchala Kathrine Møller Kühl za hádzanú. Španielsko sa vrátilo v posledných 18 minútach: 1:2 (min 74), debutantka Bruna Vilamala sa dotkla v priestore po strele kapitánky Irene Paredesovej nohou a rohovej zástavke Alexie Putellasovej. 2:2 (min 77), Irene hlavičkovala po ďalšom rohu, ktorý zahrala Alexia. 3:2 (min 90+2), Lucía García definuje ľavou nohou po asistencii Tere Abelleira. Lucía odohrala 45 minút (druhý polčas).

Španielsko porazilo Dánsko 0:2 na štadióne Vejle 31. mája 2024. Táto konfrontácia zodpovedala tretiemu dňu kvalifikačnej fázy ME žien Švajčiarsko-2025 (skupina A2). Proti futbalistkám pod vedením Andrée Jeglertzovej otvorila skóre v 17. minúte Jenni Hermoso, ktorá zakončila hlavičkou po rohu Alexie Putellasovej. Konečný výsledok stanovila Mariona Caldenteyová, keď premenila penaltu (min 28). Maximálny trest spáchala Emma Færge na Salme Paralluelo. La Roja bola na tomto turnaji plná víťazstiev. Lucía odohrala 28 minút.
Montse Tomé ju povolala 22. mája na zápasy proti Dánsku vo Vejle (31.) a na Tenerife (4. júna).

Manchester United Women vyhral svoju prvú veľkú trofej súčasnej éry tímu, keď porazil Tottenham Hotspur 4:0 v historickom finále ženského Adobe FA Cupu na londýnskom štadióne Wembley 12. mája 2024. Na podaní Lisy Naalsundovej dala v individuálnej hre Ella Toone výhodu v poslednej minúte predĺženia prvého polčasu (min 45+3). V druhom polčase Rachel Williams (min 54) a Lucía García (dve) expandovali.
Lucía zatlačila a získala loptu a strelila (min 57). Lisa Naalsundová inkasovala loptu v priestore Spurs, potom sa otočila a prihrala Lucíi (min 74). Tím pripravený Marcom Skinnerom tak dosiahol na "The Reds" svoj prvý FA Cup v histórii. Lucía Garcia sa zúčastnila 78 minút a nahradila ju Geyse Ferreira. Irene Guerrero zostala na lavičke.

Španielsko porazilo Českú republiku 3:1 na štadióne El Plantío (Burgos) 9. apríla 2024. Táto konfrontácia zodpovedala druhému termínu kvalifikačnej fázy majstrovstiev Európy žien Švajčiarsko-2025 (skupina A2). Hráčky na čele s Karlom Radom otvorili skóre v 56. minúte cez Elišku Sonntágovú (Sparta Praha), podávajúcu Kláru Cahynovú (Sevilla). María Méndez vyrovnala (min 58), zakončila hlavičkou po rohu Alexia Putellas. Jenni Hermoso pokračovala v návrate (min 62) po asistencii Mariony Caldenteyovej. Mariona presne trafila konečný výsledok (min 70), v podaní Jenni. Athenea del Castillo strieľala do dreva (min 69). Lucía odohrala 61 minút.

Španielsko porazilo Belgicko 0:7 na štadióne Den Dreef (Leuven) 5. apríla 2024. Takto sa začala kvalifikačná fáza majstrovstiev Európy žien Švajčiarsko-2025 (skupina A2). Salma Paralluelo dosiahla hetrik (min 8, 30 a 47). Esther González strelila dva góly (min 64 a 90). Výhru zavŕšili Jenni Hermoso (min 16) a Shei García hlavičkou (min 85). Athenea del Castillo zaznamenala štyri asistencie. Kapitánka Irene Paredesová spravila prihrávku na 0:1, Jenni odmietnutý úder spravila na 0:3 a Ona Batlleová zahrala rohový kop na 0:6. Lucía zostala na lavičke.

Španielsko opakuje ocenenie po víťazstve na majstrovstvách sveta. Španielsky tím pozdvihol Ligu národov. Dejiskom bol štadión La Cartuja v Seville 28. februára 2024. Skupina vedená Montse Tomé vyhrala finále proti Francúzsku (2:0). Góly strelili Aitana Bonmatí a Mariona Caldentey (min 32 a 53). Pri prvom góle asistovala ľavonohá Olga Carmona; a pri druhom góle Athenea del Castillo dala prihrávku. Aitana Bonmatí bola vyznamenaná ako hráčka zápasu. Lucía zostala na lavičke.

Španielsko vstupuje na parížske olympijské hry v roku 2024. La Roja porazila Holandsko (3:0). Táto konfrontácia zodpovedá semifinále Ligy národov. Hralo sa 23. februára na štadióne La Cartuja (Sevilla). Skóre otvorila Jenni Hermoso (min 41), ktorá zakončila ľavou nohou po asistencii Aitany Bonmatíovej. Aitana presne upravila na 2:0 (min 45), podávala ľavačkou Mariona Caldentey. Konečný výsledok stanovila Ona Batlleová, na druhý pokus (min 77) po doskokoch zásahy Vicky Lópezovej a Lynn Wilmsovej. Lucía odohrala 10 minút.

V piatom kole Ligy národov Španielsko prehralo s Talianskom (2:3). Táto konfrontácia sa odohrala na štadióne Pasarón (Pontevedra), 1. decembra. Góly za La Roja strelili Athenea del Castillo (1:0 min 12) a Esther González (2:3 min 76). Asistencie si pripísali Aitana Bonmatí (úvodný gól) a Tere Abelleira. Na talianskej strane skórovali Valentina Giacinti (1:1 min 46), Michela Cambiaghi (1:2 min 57) a Elena Linari (1:3 min 64). Asistovali pri tých góloch Arianna Caruso, Manuela Giugliano a spomínaná Michela. Lucía odohrala 45 minút (druhý polčas).
Montse Tomé ju povolala 21. novembra do posledného okna FIFA v roku 2023.

Španielsko vyhralo na návšteve Zürichu nad Švajčiarskom (1:7). Táto konfrontácia zodpovedala štvrtému dňu UEFA Women's Nations League (League A/Group A4), hranej 31. októbra na Stadion Letzigrund. Španielsko pridáva celý počet bodov (12) k dvom dátumom uzavretia. Lucía odohrala 64 minút.
Španielsko vyhralo na návšteve v Salerne proti Taliansku (0:1). Táto konfrontácia zodpovedala tretiemu dňu UEFA Women's Nations League (League A/Group A4), ktorý sa hral 27. októbra na Stadio Comunal Arechi. Proti tímu, ktorý pripravil Andrea Soncin, jediný gól strelila Jenni Hermoso, keď zakončovala ľavačkou (min 89), po odraze od brankárky Laury Giuliani (Miláno). Po akcii Salmy Paralluelovej v ľavom pásme kapitánka Alexia Putellasová zakončila ľavou nohou v hre pred týmto gólom. Lucia odohrala 45 minút (prvý polčas).

Na druhom stretnutí Ligy národov Španielsko porazilo Švajčiarsko na čele s Inkou Gringsovou (5:0). Táto konfrontácia sa odohrala na štadióne Arcángel (Córdoba), 26. septembra. Góly strelili Aitana Bonmatí, dva (min 45+1 a 49), presne Lucía García (min 15), Inma Gabarro (min 57) a Maite Oroz (min 87). Lucía odohrala 45 minút.
Španielsko vyhralo návštevu Göteborgu nad Švédskom (2:3). Táto konfrontácia zodpovedala prvému dňu UEFA Women's Nations League (League A/Group A4), hranej 22. septembra 2023 na štadióne Gamla Ullevi. Bol to debut Montse Tomé ako trénerky La Roja. Góly tímu majstrov sveta strelili Athenea del Castillo (1:1, min 38), Eva Navarro (1:2, min 77) a Mariona Caldenteyová z penalty (2:3, min 90+6). Tú penaltu spáchala Amanda Ilestedt (dostala červenú kartu) na Amaiur Sarriegi. Za tím pod vedením Petra Gerhardssona skórovali Magdalena Erikssonová hlavičkou po rohu (1:0, min 23) a Lina Hurtigová po odrazenej lopte (2:2, min 82). Lucía odohrala 79 minút.
Bola nominovaná Montse Tomé na zápasy v septembri 2023 proti Švédsku a Švajčiarsku.

S Manchestrom United sa stala vicemajstrom FA Cupu. Vo finále tohto anglického turnaja prehrali s Chelsea (0:1) na štadióne Wembley v Londýne pred 77 390 ľuďmi 14. mája 2023. Lucía sa do hry zapojila v 80. minúte, keď nahradila Hannah Blundell. Jediný gól strelila Sam Kerr (min 68), po asistencii Pernille Harderovej. Pre austrálskeho útočníka to bol šiesty gól v tejto súťaži, ktorú Chelsea zdolala trikrát za sebou.

Do 9. mája absolvovala s Manchestrom United v FA Women's Super League 2022-2023 18 konfrontácií (osem štartov, celkovo 722 minút). Strelila šesť gólov: dva proti West Hamu v druhom kole; ďalší aj proti West Hamu v prvom kole; zvyšok proti Liverpoolu, Leicestru a Brightonu. Zasiahla aj do štyroch zápasov FA Cupu a troch zápasov Ligového pohára.

V sezóne 2022-2023 do 31. decembra s Manchestrom United absolvovala osem konfrontácií v ženskej superlige (päť štartov, 385 minút). Gól strelila v Londýne proti West Hamu 25. septembra (0:2). Proti Evertonu si pripísala asistenciu. A zasiahla do troch zápasov FA Cupu (dva štarty, 208 minút). Pripísala si dve asistencie: jednu proti Evertonu a druhú proti Sheffieldu United.

Španielsko odohralo predposledný zápas skupinovej fázy majstrovstiev sveta v Austrálii/Novom Zélande. 2. septembra 2022 zdolali v Las Rozas (Madrid) Maďarsko. Góly strelili Esther González (min 24), kapitánka Irene Paredes (min 27, hlavička) a konečných 3:0 Patri Guijarro (min 74). Lucía súťažila 45 minút (druhá časť).
Jorge Vilda ju povolal koncom augusta 2022 na dva septembrové zápasy proti Maďarsku a Ukrajine (skupinová fáza majstrovstiev sveta).

25. júla 2022 Manchester United oficiálne oznámil angažovanie útočníka Lucía García (1998), po ukončení jej vzťahu s Athletic Club v júni. Dohoda s manchesterským klubom je do leta 2024 a bude súťažiť po boku katalánskej krídelníčky Ony Batlleovej.
Lucía García sa zúčastnila troch zápasov záverečnej fázy Euro-2022 v Anglicku. Nehrala štvrťfinálový zápas, v ktorom Španielsko vyradili Angličanky po predĺžení (2:1).
Španielsky tím sa dostal do štvrťfinále Euro-2022. B-skupinu uzavreli víťazstvom proti Dánsku v Brentforde (1:0), 16. júla. Ten jediný gól strelila Marta Cardona, keď zakončila hlavičkou po asistencii Olgy Carmonovej (min 90). Dáni vedení Larsom Søndergaardom vypadnú. Lucía súťažila 45 minút (prvá časť).
Španielsko prehralo s Nemeckom (0:2) v druhom zápase Eura-2022, 12. júla v Brentforde (Západný Londýn). Skórovali Klara Bühl (min 3, ľavou nohou) a kapitánka Alexandra Popp (min 37, hlavičkou po rohu). Lucía súťažila 62 minút.
Španielsko odštartovalo záverečnú fázu Euro-2022 v Anglicku víťazstvom. Na štadióne MK v meste Milton Keynes (neďaleko Londýna) 8. júla porazili Fínsko (4:1). La Roja strelil tri góly hlavou a druhý z penalty. Skórovali Irene Paredes (min 26), Aitana Bonmatí (min 41), presne Lucía García (min 75) a Mariona Caldentey (min 90+5). Linda Sällströmová už v úvodnej minúte presadila severský tím na čele so Švédkou Annou Signeulovou. Lucía súťažila 86 minút.

Prípravná fáza pred Eurom v Anglicku sa skončila. Taliansko a Španielsko remizovali 1. júla na ihrisku Castel di Sangro 1:1. Lucía súťažila 90 minút. Za tím pod vedením Mileny Bertoliniovej otvorila skóre Valentina Bergamaschiová volejom po rohovej strele Valentiny Cernoiovej (min 48). Alexia Putellas vyrovnala (min 68), hlavičkou po asistencii Marty Cardonovej.
Španielsko čelilo Austrálii prvýkrát v histórii. Táto prípravná konfrontácia s výhľadom na tohtoročné letné Euro v Anglicku sa odohrala na štadióne Colombino (Huelva). Tím vedený Jorgem Vildom vyhral 7:0 (minimálna prevaha v polčase). Lucía odohrala 90 minút (25. júna 2022). Skórovala 4-0 (min 57) a aj 5-0 (min 81).

Odohrala 45 minút (prvá časť) v prípravnom zápase hranom 7.4.2022 na štadióne Rica Péreza (Alicante). Španielsko a Brazília si vyrovnali jeden. Alexia Putellasová sa ujala vedenia, keď premenila priamy kop ľavou nohou (min 8); v 39 min Geyse Ferreira (Madrid CFF) vyrovnala po asistencii Kerolina Ferraza (bývalý Madrid CFF, teraz v North Caroline).

V posledný deň Pohára Arnolda Clarka, 23.2.2022, súťažila 33 minút. Španielsko zdolalo Kanadu (aktuálny olympijský víťaz) 1:0 na štadióne Molineux (Wolverhampton, Anglicko). Jediný gól strelila Alexia Putellas (min 21). La Roja skončila na turnaji na druhom mieste po titule anglických hostiteľiek.
Zúčastnila sa 75 minút v druhom zápase Pohára Arnolda Clarka. Španielsko a Anglicko remizovali 0:0 na štadióne Carrow Road v meste Norwich 20. februára.
Odohrala 68 minút na začiatku Pohára Arnolda Clarka. Španielsko a Nemecko 17. februára 2022 na Riverside Stadium v ​​meste Middlesbrough remizovali jedenkrát. Alexia Putellas posunula dopredu La Roja (min 46) a vyrovnala Lea Schüller (min 88).

V poslednej konfrontácii v roku 2021 so španielskym národným tímom odohrala 30. novembra 8 minút. Na štadióne La Cartuja (Sevilla) Španielsko zdolalo Škótsko (8:0, po polčase 3:0). Ako titulky tvorili deväť futbalistov FC Barcelona. Zodpovedalo to skupine B majstrovstiev sveta.
Španielsko odohralo v Maďarsku druhý termín kvalifikačnej skupinovej fázy o postup na majstrovstvá sveta na Novom Zélande / Austrálii. 21. 9. 2021 navštívil Új Hidegkuti Nándor Stadionban (štadión MTK) v Budapešti. Maďarský tím zdolali 0:7 (do polčasu 0:3). Lucía zostala na lavičke.
Španielsko začalo svoju účasť v kvalifikačnej skupinovej fáze majstrovstiev sveta na Novom Zélande / Austrálii. 16. 9. 2021 navštívil štadión Tórsvøllur v meste Tórshavn. Tím Faerských ostrovov zdolali 0:10 (do polčasu 0:3). Lucia súťažila 45 minút (druhá časť). Dala gól 0-6 (min. 58).
Lucía zasiahla 6 minút do konfrontácie s Poľskom (3:0), ktoré uzavreli skupinu D pred Euro-2022, ktorá odohrala 23. 2. 2021 v Ciudad del Fútbol v Las Rozas (Madrid).
V Las Rozas zostala na lavičke zápasu proti Moldavsku, ktorý zodpovedá skupinovej fáze Euro, 27. 11. 2020 (10-0).
Predvolana na konfrontáciu s Českou republikou 23. 10. 2020 na štadióne La Cartuja (Sevilla). Zodpovedá to skupinovej fáze pre Euro.
Bola povolaná na zápas proti Moldavsku (poradie 92 FIFA) 19.9.2020 (19.00) na Stadionul Zimbru v Kišiňove. Zodpovedá skupine D kvalifikovanej pre Euro. Odohrala 60 minút. Skórovala 0-1 a 0-5.
Bola predvolaná 24. februára na marcový pohár SheBelieves-2020 v Spojených štátoch
Hrala v jednom zápase tejto skupinovej fázy pre Euro (37 minút)
Hrala 74 minút v priateľskom zápase proti Francúzsku (španielska porážka 2-0) v Clermont-Ferrand (31. 8. 2019).
Zúčastnila sa štyroch zápasov svetového pohára vo Francúzsku 2019 (255 minút).
Zúčastnila sa jedného priateľského zápasu v apríli, máji a júni 2019 pred Majstrovstvami Sveta vo Francúzsku (29 minút) proti Japonsku v Le Touquet
Hrala tri zápasy Algarve Cup-2019 v Portugalsku (118 minút), na ktorých turnaji španielske národné mužstvo skončilo na siedmom mieste.
Hrala priateľský zápas (22.1.2019) proti Spojeným štátom (0-1) v Alicante (20 minút)
Hrala priateľský zápas (17.1.2019) proti Belgicku (1-1) v Cartagena (15 minút)
Hrala priateľský zápas (13.11.2018) proti Nemecku (0-0) v Erfurt (8 minút)
Hrala priateľský zápas (8.11.2018) proti Poľsku (3-1) v Leganés (45 minút)
Od apríla do septembra 2018, hrala tri zápasov so španielskym národným tímom "A" (24 minút), ktorý ukončil kvalifikačnú skupinu pre Majstrovstvá Sveta vo Francúzsku
Hrala tri zápasy Cyprus Cup-2018 (151 minút), ktoré Španielsko zvíťazilo vo finále proti Taliansku 2-0 (7.3.2018).
Od 6. augusta 2018 bola vo svetovej súťaži U-20, ktorá sa konala vo Francúzsku, vyhlásená za finalistku.
V lete 2017 bola vyhlásená za majstra Európy v kategórii U19, v záverečnej fáze hrala v Severnom Írsku, v ktorom dosiahla celkom 450 minút (v piatich zápasoch). Vo finále, ktorý sa hral vo Windsor Parku v Belfaste, Španielsko 20. augusta porazilo Francúzsko (3-2).
Pretekala na svetovom pohári do 20 rokov, ktorý sa konal od 13. novembra do 3. decembra v Port Moresby (Papua Nová Guinea). Španielsko zo štvorfinále proti Severnej Kórei (2-3) vypadlo v predĺžení. 90 minút odohrala proti Kanade (5-0); ďalších 90 proti Japonsku (1-0); sedem minút proti Nigérii (1-2); a 120 minút proti Severokórejčanom. Dva góly strelila proti Kanaďanom (min. 30 a 90+5) v parku Bava a ďalší proti Severokórejčanom (min. 63) na Národnom štadióne.
V sezóne 2015-2016 bola vyhlásená za finalistku v Európe v kategórii U-19, v záverečnej fáze na Slovensku od 19. do 31. júla. Zúčastnila sa 19 minút na otváracom dni proti Nemecku v meste Senica (1-0); 90 minút proti Rakúsku v meste Myjava (4-0); ďalších 90 minút proti Švajčiarsku tiež v Myjave (5-0); 88 minút v semifinále proti Holandsku v Senci (4-3); a 45 minút proti Francúzsku (1-2) vo finále aj v meste Senec. Dostala sa proti rakúšanom 3-0 (min. 69). Proti Švajčiarsku dostala dva góly: 4-0 (min. 52) a 5-0 (min. 74). A dostala 1-2 vo finále (min. 84).
Ako štartér sa zúčastnila priateľského zápasu proti Rusku na štadióne Camilo Cano v La Nucía (Alicante) 24. 2. 2016 (1-0) s tímom U19.
Získala prvé miesto na turnaji UEFA Under-19, ktorý sa konal v septembri 2015 na Slovensku, pri debute Pedra Lópeza s týmto tímom. 45 minút sa zúčastnila proti hostiteľskému tímu v Senci (3-1); skórovala 1-1. Aj hrála zápas proti Anglicku v Senci (5-2).

Odohrála v Bilbau s Atletickým Klubom od roku 2016
V rokoch 2013 až 2016 súťažila s Oviedo Moderno Club de Fútbol (Asturias)
Lucía García Córdoba sa narodila v Barakaldo (Bizkaia).

Posledná aktualizácia: 17 OKT 2024

Lucía García podpísala zmluvu v Manchestri s United a bude hrať po boku Ona Batllea

26 JÚL 2022 | ČLÁNOK
25. júla 2022 Manchester United oficiálne oznámil angažovanie útočníka Lucía García (1998), po ukončení jej vzťahu s Athletic Club v júni. S prvým tímom Bilbaa dosiahla počas šiestich rokov 63 gólov v 161 zápasoch. Dohoda s manchesterským klubom je do leta 2024 a bude súťažiť po boku katalánskej krídelníčky Ony Batlleovej.