Pozícía: stredopoliar
Aktuálna kategória: "A" reprezentácia
Počet zápasov v aktuálnej kategórii: 2 (A) también ante Albania
Počet gólov v kategórii: 0
Španielsko získalo zlatú medailu na olympijských hrách. Svoje úspechy zvyšuje v lete 2024 po víťazstve na Eure v Nemecku. Vo finále zdolali domáce Francúzsko po predĺžení (3:5). Táto konfrontácia sa odohrala 9. augusta v Parc des Princes v Paríži. S tímom, ktorý vedie Santi Denia, dvakrát skórovali Fermín López (min 18 a 25) a Sergio Camello (min 101 a 120+1). Alex Baena zavŕšil výsledok z priameho kopu (min 28). Góly skupiny, ktorú pripravil Thierry Henry, strelili Maghnes Akliouche (min 79) a Jean-Philippe Mateta z penalty (min 90+3). La Roja dosiahne olympijské zlato o 32 rokov neskôr. Fermín odohral 73 minút. Po asistencii Alexa Baenu zvýšil na 1:1. Stav 1:2 získal zakončením ľavou nohou po odraze od brankára. Stredopoliar FC Barcelona pridal na týchto olympijských hrách šesť gólov a šesť asistencií (číslo 11).

Španielsko porazilo Albánsko 1:0 v prebiehajúcej konfrontácii s La Rojou, ktorú čaká osemfinále. Luis de la Fuente takmer úplne pretočil základný tím (Laporte bol jediný, kto to zopakoval). Zodpovedalo to tretiemu a poslednému zápasu B-skupiny Eura v Nemecku. V Düsseldorfe (24. júna 2024) strelil jediný gól Ferran Tores, keď zakončil ľavačkou (min 13), po asistencii Daniho Olma. Ferran bol presne ocenený Hráč zápasu. Fermín odohral 32 minút.
Je súčasťou konečného zoznamu 26 futbalistov na európskom šampionáte.

Španielsko čelilo predposlednej priateľskej konfrontácii v rámci prípravy na tohtoročné letné Euro v Nemecku. Tím vedený Luisom de la Fuentem porazil Andorru (5:0). Hralo sa na štadióne El Vivero (Badajoz) 5. júna 2024. Debutovali Fermín López a Ayoze Pérez. Ayoze presne otvoril skóre (min 23), po asistencii Paua Cubarsího. Mikel Oyarzabal strelil hetrik: 2:0 (min 52), s asistenciou Ayozeho. 3:0 (min 65), s asistenciou Ferrana Torresa a rozohrávkou Fermína. 4:0 (min 73), po obrannom odraze. Výsledok uzavrel Ferran Torres (min 81), podávajúci Fermín. Fermín odohral 32 minút.

27. mája 2024 ho Luis de la Fuente zaradil do prvého zoznamu pre majstrovstvá Európy s 29 hráčmi.
.
Patrí do FC Barcelona.

V sezóne 2022-2023 hral za Linares, hosťovaný z katalánskeho klubu.
Začínal v základných kategóriách klubov Campillo, Recreativo Huelva a Real Betis do roku 2012, kedy prestúpil do FC Barcelona.
Fermín López Marín sa narodil v El Campillo (Huelva) 11. mája 2003.

Posledná aktualizácia: 10 AUG 2024