Pozícía: obrankyňa
Aktuálna kategória: U17
Počet zápasov v aktuálnej kategórii:
Počet gólov v kategórii:
Na majstrovstvách sveta v Dominikánskej republike Španielsko WU17 zdolalo Južnú Kóreu WU17 (5:0). Táto konfrontácia skupiny B sa odohrala na Olympijskom štadióne Félixa Sáncheza (Santo Domingo) 19. októbra 2024. Stav 1:0 pre La Rojita strelila Pau Comendador (min 7), keď zakončila hlavičkou po asistencii Celia Segura (hráčka zápasu). Celia totiž dala na 2:0 (min 32), po hre Martiny Gonzálezovej a odrazenej lopte. Iris Santiago zvýšila na 3:0 (min 45+4), strelou ľavačkou po rohu a odraze. Emma Moreno premenila penaltu na 4:0 (min 47). Najvyšší trest bol spáchaný na samotnej Emme. Konečných 5:0 dosiahla Ainoa Gómez hlavičkou (min 90+3), po asistencii ľavonohej Aiara Agirrezabala z krídla. Alba Cerrato dostala priamu červenú kartu (min 89). Nerea zostala na lavičke.

Tím vedený Keniom Gonzalom začal víťazstvom na Svetovom pohári v Dominikánskej republike. Španielsko WU17 porazilo Spojené štáty WU17 (3:1). Táto konfrontácia skupiny B sa odohrala na olympijskom štadióne Félixa Sáncheza (Santo Domingo) 16. októbra 2024. Skupinu dopĺňa Južná Kórea a Kolumbia. Stav 1:0 pre La Rojita si dala ako vlastný gól Jocelyn Traversová (min 3) po odrazenej lopte po strele Celie Segurovej. Tím vedený Katie Schoepferovou vyrovnal cez Mel Barcenas po tom, čo brankárka Laia Lópezová odmietla strelu Kimmi Ascanio (min 22). Noa Ortega zvýšila na 2:1 (min 70) po strele Pau, ktorý trafila brvno. Konečné 3-1 dosiahla Alba Cerrato (min 83) podávajúca Noa. Nerea odohrala 65 minút.

So Španielskom WU17 cestuje do Dominikánskej republiky, aby sa zúčastnila na Svetovom pohári v tejto kategórii, ktorý je naplánovaný na október 2024

Španielsko WU17 vyhralo európsky šampionát piatykrát vo svojej histórii. Vo finále európskeho turnaja 2023-2024 tím vedený Keniom Gonzalom porazil Anglicko WU17 pripravované Natalie Hendersonovou (4:0). Bolo to prvýkrát, čo sa Britky dostali do finále v tejto kategórii. Táto konfrontácia sa odohrala 18. mája 2024 na štadióne Idrottsplats v meste Malmö (Švédsko). Skóre otvorila Alba Cerrato (min 41), po akcii Celia Segura. Vlastným gólom Rachel Maltby na 2:0 (min 45+1) po rohovom kope Lorena Cubo. Celia zavŕšila dvoma gólmi: 3:0 (min 59), po asistencii Lúa Arufe Calo. 4:0 (min 67), keď zakončila hlavičkou. Alba bola vyhlásená Zlatou kopačkou (sedem gólov) a tiež Zlatou loptou turnaja. Nerea zostala na lavičke.

Španielsko WU17 sa dostane do finále ME a získa aj miestenku na Svetový pohár v kategórii (v Dominikánskej republike medzi 16. októbrom a 3. novembrom 2024). V semifinále európskeho turnaja zdolali Francúzsko WU17 (6:1). Táto konfrontácia sa odohrala 15. mája na štadióne Klostergårdens IP vo švédskom meste Lund. Lúa Arufe Calo strelila dva góly (min 15 a 28). Ďalšie dva góly strelila Alba Cerrato (min 18 a 31). Výhru zavŕšili Celia Segura (min 3) a Ainoa Gómez (min 6). Asistencie si pripísali Clara Serrajordi (tri), Martina González a Celia Segura. Jediný gól tímu vedeného Cécile Locatelliovou strelila Auryane Abdourahim v podaní Ambre Ouazar (min 59). Laia López zneškodnila penaltu, ktorú presadila Lina Gay (min 27). Maximálny trest spáchala Martina González na Djenna-Léna Tene. Nerea zostala na lavičke.

V tretí deň turnaja (skupina B) Španielsko WU17 porazilo Belgicko WU17 (5:0). Táto konfrontácia sa odohrala 12. mája na štadióne Klostergårdens IP vo švédskom meste Lund. Alba Cerrato strelila dva góly: 1:0 (min 69), po asistencii Clary Serrajordiovej a rohovom kope Lorena Cubo. 2:0 (min 79), po asistencii Celie Segurovej. Víťazstvo zavŕšili: Ainoa Gómez (3:0, min 84), podávala Lúa Arufe Calo. Samotná Lúa (4-0, min 87), po asistencii Ainoa. A konečných 5:0 (min 90+4), dielo Celie. Nerea odohrala 90 minút. Francúzsko, súper La Rojita v semifinále. Druhé semifinále Anglicko – Poľsko.

Španielsko WU17 sa matematicky dostáva do semifinále ME. V druhý deň turnaja (skupina B) zdolali Poľsko WU17 (1:0). Táto konfrontácia sa odohrala 9. mája na štadióne Klostergårdens IP vo švédskom meste Lund. Jediný gól zápasu strelila Ainoa Gómez (min 87), po akcii Natalie Escot a rohovej zástavke Lorena Cubo. Nerea odohrala celých 90 minút.

Tím pod vedením Kenia Gonzala začal záverečnú fázu majstrovstiev Európy (skupina B). Španielsko WU17 zdolalo Portugalsko WU17 (3:0). Táto konfrontácia sa odohrala 6. mája 2024 na štadióne Idrottsplats v meste Malmö (Švédsko). Skóre otvorila Celia Segura (min 69), po akcii Lúa Arufe Calo. Alba Cerrato expandovala v osobnej hre (min 77), podávala ju Ainoa Gómez. Konečný výsledok stanovila aj Alba premenením penalty (min 82). Maximálny trest spáchala Carolina Simões na samotnej Albe. Nerea zostala na lavičke.

Kenio Gonzalo ju zavolal na etapu v Las Rozas (Madrid) medzi 4. a 6. marcom 2024 so Španielskom WU17.

Bola povolaná na zápas Španielska WU17 – Francúzsko WU17. Neskôr pre zranenie odišla. Táto priateľská prípravná konfrontácia (1:2) sa odohrala 14. februára 2024 v Las Rozas (Madrid).

Španielsko WU17 porazilo 11. januára 2024 Nemecko WU17 (2:0). Táto priateľská prípravná konfrontácia sa odohrala v Marbelle (Málaga). Proti tímu Sabine Lodererovej strelili góly Alba Cerrato (min 28) a Iris Santiago (min 51) po strate nemeckej obrany v priestore. Nerea odohrala 45 minút (druhý polčas).
Kenio Gonzalo ju povolal na prvý priateľský zápas v roku 2024. Scéna je pripravená od 8. januára. Stretnutie španielskej reprezentácie WU17 proti nemeckým futbalistkám sa odohrá 11. vo futbalovom centre Marbella.

Nerea Carmona Balsera patrí v sezóne 2023-2024 do Levante Las Planas.

S prvým tímom Levante Las Planas debutovala v Lige F 10. decembra 2023 ako hosť proti Villarrealu (2:2), pričom odohrala prvých 45 minút.
Na turnaji Copa de la Reina odohrala 8. novembra 2023 75 minút na hosťovaní v Eibare (0:1).