Pozícía: útočník
Aktuálna kategória: reprezentácia muži
Počet zápasov v aktuálnej kategórii: 39 (también en Belgrado)
Počet gólov v kategórii: 11
Srbsko a Španielsko remizovali (0:0) na začiatku Ligy národov (skupina A4) v ​​Belehrade 5. septembra 2024. Dani odohral 82 minút.
Luis de la Fuente ho povolal na zápasy Ligy národov 5. septembra 2024 proti Srbsku v Belehrade a o štyri dni neskôr proti Švajčiarsku v Ženeve.

Od leta 2024 hrá za FC Barcelona.

Španielsko vyhralo štvrtý Euro pohár. Kontinentálny úspech vyvrcholil 14. júla 2024 v Berlíne. Tím vedený Luisom de la Fuentem vo finále zdolal Anglicko (2:1). Nico Williams (hráč zápasu) otvoril skóre (min 47) po asistencii Lamine Yamal (prelomový hráč Eura). Cole Palmer vyrovnal (min 73), podával Jude Bellingham. Víťazný gól strelil Mikel Oyarzabal (min 86), po asistencii Marca Cucurellu. Rodri Hernández bol vyhlásený za najlepšieho futbalistu Eura a Dani Olmo za zlatú kopačku. Dani odohral 90 minút.

Španielsko dostane miestenku do finále Eura proti Anglicku. Porazili Francúzsko (2:1) v Mníchove 9. júla 2024. Randal Kolo Muani posunul francúzsky tím dopredu, keď zamieril domov (min 9), po asistencii Kyliana Mbappého. Lamine Yamal (hráč zápasu) vyrovnal strelou ľavačkou (min 21), pri podaní Álvara Moratu. Víťazný gól strelil presne Dani Olmo (min 25) po odklone od Julesa Koundého. Dani odohral 76 minút.

Španielsko postúpilo do semifinále Eura. Vo štvrťfinále zdolali Nemecko (1:2) v Stuttgarte 5. júla 2024. Presne Dani Olmo (Muž zápasu) posunul La Roja do vedenia svojim druhým gólom na turnaji (min 51), po asistencii Lamine Yamal s ľavá noha. Dani Olmo nahradil zraneného Pedriho (min 8). Füllkrug nastrelil žrď (min 77). Vyrovnal Florian Wirtz (min 89), po asistencii Kimmicha hlavičkou a akcii Kroosa. Už v predĺžení strelil víťazný gól Mikel Merino, keď zakončil hlavičkou (min 119) pri podaní Olma. Za dve žlté karty dostal červenú kartu Dani Carvajal (min 120+6).

Španielsko postúpilo do štvrťfinále Eura. Tím pod vedením Luisa de la Fuenteho porazil Gruzínsko (4:1) 30. júna 2024 v Colonii. Góly strelili Rodri Hernández (hráč zápasu), ľavonohý (1:1, min 39); Fabián Ruiz, hlavička (2:1, min 51); Nico Williams (3:1 min 75); a Dani Olmo (4:1, min 83). Asistencie si pripísali Nico, Lamine Yamal, Fabián a Mikel Oyarzabal. Gól tímu pripraveného Willym Sagnolom bol zrátaný vlastný gól Robin Le Normand (0:1, min 18), po podaní z pravého krídla Otara Kakabadzeho. Dani odohral 40 minút.

Španielsko porazilo Albánsko 1:0 v prebiehajúcej konfrontácii s La Rojou, ktorú čaká osemfinále. Luis de la Fuente takmer úplne pretočil základný tím (Laporte bol jediný, kto to zopakoval). Zodpovedalo to tretiemu a poslednému zápasu B-skupiny Eura v Nemecku. V Düsseldorfe (24. júna 2024) strelil jediný gól Ferran Tores, keď zakončil ľavačkou (min 13), po asistencii Daniho Olma. Ferran bol presne ocenený Hráč zápasu. Dani odohral 84 minút.

Futbalisti Španielska zvíťazili v zápase B-skupiny na ME v Nemecku nad Chorvátskom 3:0. V úvodnom šlágri finálového turnaja na Olympijskom štadióne v Berlíne (15. 6. 2024) padli všetky tri góly v prvom polčase. V 29. minúte kolmá prihrávka z polovice ihriska od Ruiza na nabiehajúceho Moratu, ktorý prekonal Livakovića. Onedlho nadviazal Fabián Ruiz v 32. minúte po asistencii Pedriho. Lamine Yamal po rohu nacentroval do pokutového územia, kde sa Dani Carvajal dostal pred Pongračića a v páde strelil tretí gól v 45+2. minúte. V 80. minúte Rodri zatiahol ručnú brzdu pred Petkovičom a Chorváti dostali možnosť kopať jedenástku. Sám faulovaný chorvátsky útočník ju nepremenil keď Unai Simón odmietol loptu a aj keď v pokračujúcej akcii dopravil loptu do siete, gól neplatil v dôsledku priestupku, ktorý schválil VAR. Dani odohral 33 minút.

Je súčasťou konečného zoznamu 26 futbalistov na európskom šampionáte.
27. mája 2024 ho Luis de la Fuente zaradil do prvého zoznamu pre majstrovstvá Európy s 29 hráčmi.

Španielsko a Brazília uzavreli okno FIFA v marci 2024 nerozhodne (3:3). Táto priateľská prípravná konfrontácia sa hrala na štadióne Bernabéu 26. marca. Rodri Hernández (kapitán) strelil dva góly z penált (min 12 a 87). Presne Dani Olmo zvýšil na 2:0 (min 37), keď zakončil ľavou nohou po asistencii Lamine Yamal. Dani odohral 90 minút.

Španielsko vyhralo návštevu Gruzínska (1-7). Táto konfrontácia sa odohrala na Národnom štadióne Borisa Paichadze-Dinamo Arena v Tbilisi 8. septembra. Dani odohral 44 minút (zranenie). Strelil gól (0:3, min 38).
1. septembra 2023 je súčasťou výzvy, ktorú vyhlásil Luis de la Fuente na zápasy (Euro-2024) proti Gruzínsku v Tbilisi a proti Cypru v Granade.

Španielsko dobylo Ligu národov. Dani odohral vo finále 33 minút. Po 0:0, ktoré zostalo v predĺžení, La Roja zdolala Chorvátsko (5:4) na strely. Hralo sa 18. júna 2023 na Stadion De Kuip (Rotterdam, Holandsko).
Luis de la Fuente ho predvolal do Final Four Ligy národov v Holandsku v júni 2023.

Dani Olmo odohral 67 minút na začiatku Euro-2024 (kvalifikačná skupina A). Pri debute Luisa de la Fuenteho vo funkcii trénera Španielsko porazilo Nórsko na štadióne La Rosaleda (Málaga) 25. marca 2023 (3:0). Skórovali presne Dani Olmo (min 13) a debutant Joselu Mato (min 83 a 85).

Španielsko skončilo v osemfinále MS v Katare 2022. Dani Olmo sa zúčastnil 90 minút proti Kostarike (po 11 minútach zvýšil na 1:0 a pridal asistenciu na 7:0), odohral 90 minút proti Nemecku, odohral aj celý zápas proti Japonsku a zasiahol 98 minút proti Maroku (do predĺženia).
Španielsko porazilo Jordánsko (1:3) 17. novembra 2022. Tento zápas zodpovedal príprave pred MS v Katare a do rebríčka FIFA sa nezapočítava. V tíme vedenom Luisom Enriquem sa gólovo presadili Ansu Fati (min 13), Pablo Gavi (min 56) a Nico Williams (min 84). Dani Olmo odohral 34 minút.
11. novembra 2022 ho predvoláva Luis Enrique na majstrovstvá sveta v Katare (26 vymenovaných hráčov).

Vo štvrtej konfrontácii Ligy národov 2022-2023 (skupina A2) zdolalo 12. júna 2022 na štadióne La Rosaleda (Málaga) Španielsko Česko (2:0). Dani odohral 90 minút. Skórovali Carlos Soler (min 24, asistencia Marco Asensio) a Pablo Sarabia (min 75, asistencia Ferran Torres). Táto súťaž pokračuje v septembri.
V treťom termíne Ligy národov 2022-2023 (skupina A2) 9. júna 2022 Španielsko na Stade de Genève porazilo Švajčiarsko (0:1). Dani odohral 30 minút. Pablo Sarabia skóroval (min 13, ľavou nohou, s asistenciou Marcosa Llorenteho).
V druhom zápase Ligy národov 2022-2023 (skupina A2) 5. júna 2022 v Prahe remizovali Česko a Španielsko dvojky. Dani odohral 61 minút. Za tím pod vedením Luisa Enriqueho skórovali Gavi (min 45+3, ľavou nohou) a Iňigo Martínez (min 90, hlavičkou). Zúčastnili sa ho Rodri Hernández a Marco Asensio.
Odohral 29 minút na začiatku Ligy národov 2022-2023 (skupina A2) 2. júna 2022 na štadióne Villamarín (Sevilla). Španielsko a Portugalsko sa vyrovnali jednému. Skórovali Álvaro Morata (min 25) a Ricardo Horta (min 82).
Dňa 29.3.2022 odohral 58 minút v priateľskom zápase proti Islandu na štadióne Riazor v A Coruni (víťazstvo 5:0). Udelili mu penaltu, ktorá upravila na 2:0.
Dňa 26.3.2022 odohral 29 minút v priateľskom zápase proti Albánsku na štadióne RCD Espanyol v Barcelone (víťazstvo 2:1). Dal gól na 2:1 (min 90).

Na začiatku európskeho šampionátu na štadióne La Cartuja (Sevilla), odohral v skupine E 74 minút proti Švédsku (0:0) a 61 proti Poľsku (1:1).
Dani začal turnaj ako štartér v kvalifikačnej skupinovej fáze pre majstrovstvá sveta Katar-2022, keď odohral 64. minúty proti Grécku v Granade (1:1), 25. 3. 2021.

V zimnom období 2019-2020 sa pripojil k RB Leipzig, Bundesligy (podpísaný 25.1.2020). Debutoval 1. februára v aréne Red Bull proti Borussia Mönchengladbach (2-2, 20 ligový deň), v 69. minúte zásoboval Tylera Adamsa. Mal na sebe číslo 25. Debutoval ako strelec v RB Leipzig v nemeckom pohári (DFB Pokal), 4. februára. Jeho strelený gól však nebol dostatočný, pretože Leipzig bol vylúčený zo súťaže po páde vo Frankfurte proti Eintrachtu (3-1). Dani Olmo v tomto gól asistoval ďalší španiel, galicij Angeliňo, ktorý debutoval aj počas zimného obdobia s Lipskom z Manchester City.
V prvej polovici sezóny 2019-2020 hral Dani Olmo Ligu majstrov s Dinamom Záhrebom.
S chorvátskym klubom sa zúčastnil jedenástich zápasov maximálnej kontinentálnej súťaže 2019-2020 (šesť zápasov skupinového fáza).
V auguste 2014 sa pripojil k Dinamo de Záhreb, kde sa spočiatku zúčastnil so svojím tímom mladých hráčov z Youth B v FC Barcelona. V januári 2015 skočil do prvého tímu Dinamo.
Začalo v základných divíziách FC Barcelona.
Daniel Olmo Carvajal sa narodil v Terrasse (Barcelona).

Posledná aktualizácia: 06 SEP 2024