Pozícía: útočník
Aktuálna kategória: reprezentácia muži
Počet zápasov v aktuálnej kategórii: 24 (hasta el 30 de junio de 2022)
Počet gólov v kategórii: 4
Vo štvrtej konfrontácii Ligy národov 2022-2023 (skupina A2) zdolalo 12. júna 2022 na štadióne La Rosaleda (Málaga) Španielsko Česko (2:0). Dani odohral 90 minút. Skórovali Carlos Soler (min 24, asistencia Marco Asensio) a Pablo Sarabia (min 75, asistencia Ferran Torres). Táto súťaž pokračuje v septembri.
V treťom termíne Ligy národov 2022-2023 (skupina A2) 9. júna 2022 Španielsko na Stade de Genève porazilo Švajčiarsko (0:1). Dani odohral 30 minút. Pablo Sarabia skóroval (min 13, ľavou nohou, s asistenciou Marcosa Llorenteho).
V druhom zápase Ligy národov 2022-2023 (skupina A2) 5. júna 2022 v Prahe remizovali Česko a Španielsko dvojky. Dani odohral 61 minút. Za tím pod vedením Luisa Enriqueho skórovali Gavi (min 45+3, ľavou nohou) a Iňigo Martínez (min 90, hlavičkou). Zúčastnili sa ho Rodri Hernández a Marco Asensio.
Odohral 29 minút na začiatku Ligy národov 2022-2023 (skupina A2) 2. júna 2022 na štadióne Villamarín (Sevilla). Španielsko a Portugalsko sa vyrovnali jednému. Skórovali Álvaro Morata (min 25) a Ricardo Horta (min 82).
Dňa 29.3.2022 odohral 58 minút v priateľskom zápase proti Islandu na štadióne Riazor v A Coruni (víťazstvo 5:0). Udelili mu penaltu, ktorá upravila na 2:0.
Dňa 26.3.2022 odohral 29 minút v priateľskom zápase proti Albánsku na štadióne RCD Espanyol v Barcelone (víťazstvo 2:1). Dal gól na 2:1 (min 90).

Na začiatku európskeho šampionátu na štadióne La Cartuja (Sevilla), odohral v skupine E 74 minút proti Švédsku (0:0) a 61 proti Poľsku (1:1).
Dani začal turnaj ako štartér v kvalifikačnej skupinovej fáze pre majstrovstvá sveta Katar-2022, keď odohral 64. minúty proti Grécku v Granade (1:1), 25. 3. 2021.

V zimnom období 2019-2020 sa pripojil k RB Leipzig, Bundesligy (podpísaný 25.1.2020). Debutoval 1. februára v aréne Red Bull proti Borussia Mönchengladbach (2-2, 20 ligový deň), v 69. minúte zásoboval Tylera Adamsa. Mal na sebe číslo 25. Debutoval ako strelec v RB Leipzig v nemeckom pohári (DFB Pokal), 4. februára. Jeho strelený gól však nebol dostatočný, pretože Leipzig bol vylúčený zo súťaže po páde vo Frankfurte proti Eintrachtu (3-1). Dani Olmo v tomto gól asistoval ďalší španiel, galicij Angeliňo, ktorý debutoval aj počas zimného obdobia s Lipskom z Manchester City.
V prvej polovici sezóny 2019-2020 hral Dani Olmo Ligu majstrov s Dinamom Záhrebom.
S chorvátskym klubom sa zúčastnil jedenástich zápasov maximálnej kontinentálnej súťaže 2019-2020 (šesť zápasov skupinového fáza).
V auguste 2014 sa pripojil k Dinamo de Záhreb, kde sa spočiatku zúčastnil so svojím tímom mladých hráčov z Youth B v FC Barcelona. V januári 2015 skočil do prvého tímu Dinamo.
Začalo v základných divíziách FC Barcelona.
Daniel Olmo Carvajal sa narodil v Terrasse (Barcelona).

Posledná aktualizácia: 20 SEP 2022