Pozícía: útočník
Aktuálna kategória: "A" reprezentácia muži
Počet zápasov v aktuálnej kategórii: 27 (do 30. júna 2022)
Počet gólov v kategórii: 2
Pozvánku na zápasy Ligy národov proti Azerbajdžanu (vo štvrtok 22. septembra o 20.45 v Trnave) a Bielorusku (v nedeľu 25. septembra o 18.00 v Bačke Topole, Srbské mesto).

Slovensko v druhý deň 3. skupiny C divízie Ligy národov (6. júna 2022) prehralo doma s Kazachstanom (0:1). Lukáš súťažil 45 minút (druhá časť). Jediný gól zápasu strelil Aslan Darabajev (min 26, asistencia Elkhan Astanov). Hralo sa na Štadióne Antona Malatinského v Trnave. Dve lopty poslal do brvna (min 55 a 62).
V treťom termíne Ligy národov (10. júna) Slovensko vyhralo návštevu Dalga Areny v Baku nad Azerbajdžanom (0:1). Lukáš súťažil celých 90 minút. Jediný gól zápasu strelil Weiss (min 81, asistencia Bero).
V štvrtý zápas (13. júna) Slovensko prehralo návštevu Kazachstanu (2:1). Lukáš súťažil 88 minút. Jediný slovenský gól, ktorý stiahol rozdiel, strelil Matúš Bero (ľavou nohou, min 51, asistencia Albert Rusnák). Ondrej Duda bol vylúčený (min 87). Hralo sa v Astana Arene v Nur-Sultane. Táto súťaž pokračuje v septembri.

29.3.2022 odohral 90 minút v priateľskom zápase proti Fínsku na štadióne La Condomina v Murcii (víťazstvo 2:0, Duda a Jirka).
Dňa 25.3.2022 odohral 83 minút v priateľskom zápase proti Nórsku na štadióne Ullevaal v Osle (prehra 2:0, Haaland a Ødegaard).

Od leta 2021 súťaží v českej prvej divízii so Spartou Praha.
Od januára 2020 odohrál v Taliansku s US Sassuolo Calcio (Serie A).
Od leta 2015 odohrál v severnom Poľsku s KS Lechia Gdansk.
Po odchode zo Slovana ako mladého, v roku 2013 podpísal sa v Taliansku na základnú divíziu Parmy aj pre mládež.
Narodil sa v Bratislave (26. 5. 1996).

Na štadióne La Cartuja (Sevilla) nastúpil proti Španielsku 70 minút. Slovensko tak toto leto 2021 uzavrelo účasť na európskom šampionáte.
26 minút proti Švédsku nastúpil v Petrohrade v skupine E. Švédi zvíťazili, keď z penalty premenil Emil Forsberg (1:0, 77. minúta). Dúbravka penaltu sa dopustila Robina Quaisona.
Na začiatku európskeho šampionátu v ruskom meste Petrohrad, odohral 87. minút proti Poľsku (slovenské víťazstvo 1:2), 14. 6. 2021 (skupina E).
1. júna odohral v Rakúsku v priateľskom zápase proti Bulharsku (1:1) 57 minút.

Posledná aktualizácia: 20 SEP 2022