Aktuálna kategória: U19 a U20
Počet zápasov v aktuálnej kategórii: 4 (WU19) hasta junio 2024
Počet gólov v kategórii: 2 (WU19)
V auguste 2024 bola vylúčená z cesty do Kolumbie na Svetový pohár WU20.
Španielsko WU20 a Holandsko WU20 remizovali (1:1). Táto priateľská prípravná konfrontácia sa konala 16. augusta 2024 v El Albir (Alicante). Kealyn Thomas (AZ Vrouwen Alkmaar) poslala hlavou do vedenia tímu Roos Kwakkenbos (min 25). Lucía Moral vyrovnala (min 82). V druhom polčase hrala Daniela.
So Španielskom WU20 bola pozvaná na etapu v Alfaz del Pi (Alicante) medzi 12. a 16. augustom 2024, pred cestou do Kolumbie na majstrovstvá sveta.

Španielsko vyhralo európsky titul WU19 (tretí v rade, celkovo šiesty, čím sa v rekorde 19 ročníkov vyrovnalo Nemecku). Vo finále 2023-2024 zdolali Holandsko v predĺžení (2:1). Táto konfrontácia sa odohrala 27. júla 2024 na štadióne Darius & Girenas v meste Kaunas (Litva). Tím vedený Soniou Bermúdezovou (opakovala semifinálovú jedenástku) získal výhodu rozuzlením s ľavonohou Marisou Garcíou v osobnej hre (min 6), v službách Daniely Agote (hráčka turnaja UEFA). Tím pripravený Sheridou van Bruggen vyrovnal, keď skončila Danique Tolhoek (min 59), pričom Lotte Keukelaar asistovala po strate Ainhoa ​​​​Alguacil. Gól, ktorý bol titulový, strelila ľavou nohou Intza Egiguren z malého vápna, pri podaní od základnej čiary Oihane San Martín (min 118). Daniela odohrala 115 minút.

La Rojita sa dostala do finále Euro WU19, keď porazila Anglicko (3:1). Tento semifinálový zápas sa hral 24. júla 2024 v litovskom meste Marijampole. Skóre otvorila Daniela Agoteová (min 25) po asistencii Ainhoa ​​​​Alguacil. Pau Comendador zvýšila na rozdiel (min 45) na druhý pokus po odrazenej lopte a rohu, ktorý zahrala Agote. Na 2:1 (min 47) sa presadila Mia Enderbyová po tom, čo zasiahla Michelle Agyemangová a priamy kop zahrala Lucy Newellová. Daniela Arquesová stanovila konečný výsledok (min 69) po asistencii Ainhoa. Daniela odohrala 89 minút.

Španielsko WU19 postúpi do semifinále Eura v Litve. Tím vedený Soniou Bermúdezovou zdolal Nemecko WU19 (2:0). Zodpovedalo to tretiemu a záverečnému dňu skupiny B. Hralo sa 21. júla 2024 na Mestskom štadióne Jonava, v meste Jonava. Skóre otvorila Noemí Bejarano (min 14), ktorá zakončila ľavou nohou v podaní Daniely Agote. Konečný výsledok stanovila Pau Comendador (min 86) po hlavičke Daniely Arquesovej. Daniela odohrala 90 minút.
Španielsko WU19 prehralo s Holandskom WU19 (0:1). Zodpovedalo to druhému dňu Eura v Litve (skupina B). Hralo sa 18. júla 2024 na futbolovom štadióne Marijampolėje v meste Marijampole. Tento jediný gól (min 87) strelila Lotte Keukelaar (Ajax) po asistencii Jade van Hensbergen (tiež Ajax). Daniela odohrala 82 minút.
Španielsko WU19 a Írsko WU19 remizovali (0:0). Zodpovedalo to úvodnému dňu Eura v Litve (skupina B). Hralo sa 15. júla 2024 na futbalovom štadióne Marijampolėje v meste Marijampole. Daniela odohrala 75 minút.
Na záverečnú fázu Euro WU19 cestuje do Litvy.
Sonia Bermúdez ju pozvala na tréning so Španielskom WU19 vo futbalovom centre Atalaya v Estepone (Málaga) medzi 1. a 5. júlom 2024.

Španielsko WU19 a Spojené štáty WU19 remizovali (3:3). Tento druhý priateľský prípravný zápas sa hral 3. júna 2024 tiež na štadióne Guillerma Amora (Benidorm, Alicante). S tímom vedeným Soniou Bermúdezovou strelili góly: Raquel Gil (1:0 min 23), Daniela Arques zakončujúca z diaľky (2:1 min 27); a presne Daniela Agote, ľavonohý (3:2 min 67). Na strane Severnej Ameriky skórovali: Mia Oliaro (Severná Karolína / Chapel Hill), 1:1 (min 26); Isabella Winn (UCLA / Ridgewood), 2:2 (min 31); a Izzy Engle (Minnesota Thunder / Edina), konečné 3-3 (min 86). Daniela odohrala v druhom polčase.
Španielsko WU19 porazilo Spojené štáty WU19 (3:0). Táto priateľská prípravná konfrontácia sa odohrala 31. mája 2024 na štadióne Guillerma Amora (Benidorm, Alicante). Proti mužstvu vedenému Carrie Kvetonovou strelili góly Daniela Arques (min 45+1), Alba Rodao (min 51) a Cris Librán (min 79). Daniela hrala v druhom polčase.
Pozvaný so Španielskom WU19 na dvojitý prípravný priateľský zápas proti Spojeným štátom v Benidorme (Alicante) medzi májom a júnom 2024.

Sonia Bermúdez ju zavolala na etapu v Alicante so Španielskom WU19 na konci marca 2024. V apríli sa nezúčastnila druhého kola ME v Slovinsku.

Španielsko WU19 prehralo so Švajčiarskom WU19 (1:2) 4. decembra 2023. Zodpovedalo to prípravnej konfrontácii, ktorá sa konala v priestoroch Pinatar Arena (Murcia). Jediný gól tímu, ktorý pripravila Sonia Bermúdez, strelila Sandra Villafaňe (min 58). Góly tímu vedeného Veronicou Magliaovou strelila Noemi Ivelj (Grasshopper Zurich) v 52. a 90. minúte. Daniela odohrala 56 minút.
Španielsko WU19 porazilo Dánsko WU19 (1:0) 28. novembra 2023. Zodpovedalo to prípravnej konfrontácii v priestoroch Pinatar Arena (Murcia). Jediný gól strelila v 48. minúte presne Daniela Agoteová (Athletic Club Bilbao) proti tímu vedenému trénerkou Anjou Heiner-Møllerovou. Daniela odohrala 45 minút (druhý polčas).

V sezóne 2023-2024 súťaží s Athletic B.
V lige F neabsolvovala debut v prvom tíme.
V základných kategóriách samotného klubu Bilbao štartovala od roku 2018 a v klube Bizkerre.
Daniela Agote Agirre sa narodila v Barakaldo 27. augusta 2006.

Posledná aktualizácia: 21 AUG 2024