Aktuálna kategória: "A" reprezentácia muaži a U21
Počet zápasov v aktuálnej kategórii: 3 aj proti Ukrajine
Počet gólov v kategórii: 0
V nominácii vo futbalovej Lige národov. Slováci odohrajú v 11. októbra 2024 v C-divízii duel proti Švédsku a o tri dni neskôr sa predstavia na pôde Azerbajdžanu.

V nominácii trénera slovenskej futbalovej reprezentácie Francesca Calzonu na úvodné dva zápasy novej edície Ligy národov: 5. septembra 2024 v Tallinne proti Estónsku a 8. septembra v Košiciach hostia Azerbajdžan. Ďalším účastníkom 1. skupiny C-divízie LN je Švédsko.

V sezóne 2024-2025 súťaží s holandským klubom NAC Breda.
12. augusta 2024 dosiahli NAC Breda a Feyenoord dohodu o prestupe Lea Sauera. Slovenský futbalista, ktorý môže hrať na všetkých útočných postoch, je na jednu sezónu zapožičaný z tímu Rotterdamu klubu Breda.
S rotterdamským klubom odohral za prvý tím pätnásť zápasov, v ktorých strelil dva góly a pridal štyri asistencie.

Slovenskí futbalisti prehrali vo svojom druhom zápase na ME v Nemecku (Düsseldorf Arena) s Ukrajinou (1:2). V stretnutí E-skupiny (21 jún 2024) síce vyhrávali po prvom polčase 1:0 vďaka Ivanovi Schranzovi pri zakončení hlavičkou v 17. minúte, po asistencii Lukáša Haraslína a vhadzovaní. Schranz sa presadil v druhom stretnutí za sebou a stal sa vôbec prvým hráčom Slovenska, ktorý zaznamenal viac ako jeden gól na európskom šampionáte. V 34. minúte presadil Tymčyk, jeho strela trafila žrď. V 54. minúte sa po Zinčenkovej prihrávke do pokutového územia presadil Šaparenko ľavák (1:1). V 74. minúte preklopil Mudryk, ktorý strelou z uhla trafil konštrukciu bránky. V 80. minúte Šaparenko vyslal do šestnástky Jaremčuka, ktorý si zachoval chladnú hlavu a skóroval proti brankárovi (1:2). Leo odohral 6 minút.

Tréner slovenskej futbalovej reprezentácie Francesco Calzona ho zaradil v 07. jún 2024 konečnú nomináciu 26 hráčov na majstrovstvá Európy v Nemecku.

Slovenskí futbalisti zvíťazili v prípravnom zápase nad San Marínom 4:0 (5.6.2024). Na štadióne v rakúskom Wiener Neustadte rozhodli o svojom triumfe nad outsiderom troma gólmi v prvom polčase. Strelecký účet si pri svojom debute za národný tím otvoril stredopoliar Tomáš Rigo po priamom kope v 8. minúte. Slováci viedli 2:0, keď loptu za obranu dostal Suslov a strelil v 10. minúte. Haraslín sa presadil, keď sa k nemu po kombinácii odrazila lopta v šestnástke a prudkou strelou vystrelil na bránu v 36. minúte. Štvrtýkrát rozvlnil sieť Sanmarínčanov v 58. minúte Strelec po spätnej prihrávke de Marca. Počas celého stretnutia nemusel ani raz zasahovať slovenský brankár Marek Rodák. Leo odohral 45 minút (druhý polčas).

Do prípravy nastúpi v 31.mája. Bude hlavná fáza na blížiace majstrovstvá Európy 2024. Tréner Francesco Calzona na kemp povola 32 hráčov. O tom, ktorých 26 reprezentantov pocestuje do Nemecka na ME, sa rozhodne 7. júna.

Prvé minúty v reprezentácii si pripísal Leo Sauer, ktorý sa stal novým rekordérom národného tímu. Žiaden iný hráč v ére samostatnosti totíž nedebutoval v takom mladom veku: Leo Sauer mal 18 rokov, tri mesiace a 10 dní. Krídelník Feyenoordu ktorý v Osle v 83. min nahradil Róberta Boženíka prekonal o dva mesiace a jeden deň doterajšieho rekordéra Tomáša Suslova.
Nórsko a Slovensko remizovali (1:1). Táto priateľská prípravná konfrontácia sa uskutočnila 26. marca 2024 na Ullevaal Stadion (Oslo). Pre tím vedený Ståle Solbakkenom otvoril skóre (min 18) Alexander Sørloth, ktorý zakončil ľavou nohou po odrazoch a rohu. Martin Ødegaard nastrelil ľavou nohou aj brvno (min 28). Norbert Gyömbér sa previnil penaltou na Mohameda Elyounoussiho. Strelu Erlinga Haalanda ľavačkou zneškodnil Marek Rodák (min 52). Konečný výsledok dosiahol Ondrej Duda v osobnom ťahu (min 87), po asistencii Dávida Ďuriša.
Figuruje v nominácii trénera Francesca Calzonu na prípravné marcové zápasy slovenskej futbalovej reprezentácie proti Rakúsku a Nórsku.

Reprezentačný tréner Francesco Calzona nominoval ho (9.11.2023) na posledný dvojzápas kvalifikácie ME 2024: 16. 11. o 20:45 s Islandom v Bratislave a 19. 11. o 20:45 s Bosnou a Hercegovinou v Zenici.
Reprezentačný tréner Francesco Calzona nominoval ho na októbrový zraz, ktorého vrcholom sú zápasy kvalifikácie ME 2024 s Portugalskom (hrá sa 13. 10. v Porte) a Luxemburskom (16. 10. v Luxemburgu).
So Slovenskom bol súčasťou rezervného zoznamu pre zápasy FIFA Window v septembri 2023.

V sezóne 2023-2024 hrál v Holandsku za klub Feyenoord Rotterdam. S prvým tímom Feyenoordu debutoval v Eredivisie (prvá divízia) na hosťovaní v Sparte Rotterdam 20. augusta 2023 (2:2). Do hry sa zapojil cez polčas. Na konečných 2:2 dosiahli v 90+1 minúte. Do 10. októbra sa zúčastnil štyroch zápasov Eredivisie (žiadny ako štartér) so spomínaným cieľom.
V skupinovej fáze Ligy majstrov debutoval doma proti Celticu Glasgow (víťazstvo 2:0), 19. septembra. V 89. minúte vystriedal zraneného Luku Ivanuseca (Chorvát). Na druhý deň hosťovania v Atléticu Madrid sa nezúčastnil.
Členom Feyenoordu Rotterdam je od leta 2022. 3. apríla 2023 podpísal s holandským klubom profesionálnu zmluvu na tri roky.
Začínal v základných kategóriách MŠK Žilina. V sezóne 2021-2022 nastupoval v slovenskej druhej divízii so Žilinou B.
Do leta 2018 patril Slovanu Bratislava (základné kategórie).
So Slovenskom do 21 rokov odohral 7. septembra 2023 90 minút v prípravnom zápase proti Česku (prehra 2:0).
So slovenskou reprezentáciou do 20 rokov sa zúčastnil v Argentíne na majstrovstvách sveta hráčov do 20 rokov 2023. Bol reprezentantom do 17 a 19 rokov.
Leo Sauer sa narodil v Bratislave 16. decembra 2005.

Posledná aktualizácia: 07 OKT 2024