Aktuálna kategória: "A"
Počet zápasov v aktuálnej kategórii: 28 (hasta el 30 de junio de 2022)
Počet gólov v kategórii: 13
Vymenovaný v septembri 2022 proti Švajčiarsku v Zaragoze (24.) a Portugalsku v Brage (27.), aby uzavrel skupinovú fázu Ligy národov.

Vo štvrtej konfrontácii Ligy národov 2022-2023 (skupina A2) zdolalo 12. júna 2022 na štadióne La Rosaleda (Málaga) Španielsko Česko (2:0). Ferran odohral 33 minút. Skórovali Carlos Soler (min 24, asistencia Marco Asensio) a Pablo Sarabia (min 75, presne asistencia Ferran Torres). Táto súťaž pokračuje v septembri.
V treťom termíne Ligy národov 2022-2023 (skupina A2) 9. júna 2022 Španielsko na Stade de Genève porazilo Švajčiarsko (0:1). Ferran odohral 90 minút. Pablo Sarabia skóroval (min 13, ľavou nohou, s asistenciou Marcosa Llorenteho).
V druhom zápase Ligy národov 2022-2023 (skupina A2) 5. júna 2022 v Prahe remizovali Česko a Španielsko dvojky. Ferran odohral 45 minút (druhá časť). Za tím pod vedením Luisa Enriqueho skórovali Gavi (min 45+3, ľavou nohou) a Iňigo Martínez (min 90, hlavičkou). Zúčastnili sa ho Rodri Hernández a Marco Asensio.
Odohral 63 minút na začiatku Ligy národov 2022-2023 (skupina A2) 2. júna 2022 na štadióne Villamarín (Sevilla). Španielsko a Portugalsko sa vyrovnali jednému. Skórovali Álvaro Morata (min 25) a Ricardo Horta (min 82).
Dňa 29.3.2022 odohral 34 minút v priateľskom zápase proti Islandu na štadióne Riazor v A Coruni (víťazstvo 5:0).
Dňa 26.3.2022 odohral 90 minút v priateľskom zápase proti Albánsku na štadióne RCD Espanyol v Barcelone (víťazstvo 2:1). Dal gól na 1:0 (min 75).

Na zimnom trhu 2021-2022 sa upísal FC Barcelona. V tíme Blaugrana debutoval 12.1.2022 ako štartér v semifinále Španielskeho superpohára proti Realu Madrid (2-3 po predĺžení). Po úvodných 45 minútach ho nahradil Maročan Abde Ezzalzouli.

Na začiatku európskeho šampionátu na štadióne La Cartuja (Sevilla), odohral v skupine E 74 minút proti Švédsku (0:0) a 31 proti Poľsku (1:1).
Ferran začal turnaj ako štartér v kvalifikačnej skupinovej fáze pre majstrovstvá sveta Katar-2022, keď odohral 72. minúty proti Grécku v Granade (1:1), 25. 3. 2021.

V lete 2020 bol prestúpený do Manchestru City, klubu Premier League.
Hral prvého tímu Valencie v LaLige aj v Lige Majstrov.
Bol pripravený v základných kategóriách Valencie.
Na svetovej úrovni ho v Indii vyhlásili za druhoradého v kategórii do 17 rokov, ktorého trénerom bol Santi Denia.
Narodil sa vo Foios (Valencia).

Posledná aktualizácia: 20 SEP 2022

Ferrán Torres (20 rokov) je dôležitým hráčom s Valencii v Lige Majstrov

31 MAR 2020 | ČLÁNOK
O 20 rokov Ferrán Torres stal sa dôležitým futbalistom v programoch Alberta Celades, a to v LaLige aj v Lige Majstrov. Hráč, ktorý zvyčajne pôsobí na pravom krídle, prispieva ofenzívne k tímu Valencie a tiež dáva gól. Poskytuje tiež kľúčové asistencie, ako napríklad ten v európskom turnaji, ktorý bol prihrávku vo víťaznom 0-1 v Amsterdame (10/12/2019). Tento gól, ktorý dosiahol španielsko-brazílskej Rodrigo Moreno, sedem rokov neskôr sa kvalifikovala do Valencie na kolo Ligy Majstrov o 16. V kariére futbalového hráča vo Valencii rok 2017 sa odráža aj ako nezabudnuteľný, v ktorom bol európskym majstrom a druhý na svete v španielskom tíme do 17 rokov, ktorý trenoval Santi Denia.