Pozícía: útočník
Aktuálna kategória: "A"
Počet zápasov v aktuálnej kategórii: 47 (también en Ginebra)
Počet gólov v kategórii: 21
Luis de la Fuente ho zaradil medzi 25 hráčov na zápasy Ligy národov proti Dánsku a Srbsku v októbri 2024. Neskôr odišiel pre zranenie.

Španielsko zdolalo Švajčiarsko (1:4) v druhom kole Ligy národov (skupina A4) v ​​Ženeve 8. septembra 2024. Fabián Ruiz strelil dva góly, oba ľavou nohou: 0:2 (min 13), po odrazená lopta od brankára Gregora Kobela po strele Nica Williamsa. 1:3 (min 77), po asistencii Ferrana Torresa. Výhru zavŕšili Joselu Mato (0:1, min 4, hlavička, asistencia Lamine Yamal) a Ferran Torres (1:4, min 80, podanie Joselu). Robin Le Normand bol vylúčený priamou červenou kartou (min 21). Švajčiarsky gól strelil Zeki Amdouni (1:2 min 41) a tento útočník turecko-tuniského pôvodu trafil z priameho kopu aj drevo (min 25). Ferran odohral 45 minút (druhý polčas).
Srbsko a Španielsko remizovali (0:0) na začiatku Ligy národov (skupina A4) v ​​Belehrade 5. septembra 2024. Ferran odohral 10 minút.
Luis de la Fuente ho povolal na zápasy Ligy národov 5. septembra 2024 proti Srbsku v Belehrade a o štyri dni neskôr proti Švajčiarsku v Ženeve.

Španielsko dostane miestenku do finále Eura proti Anglicku. Porazili Francúzsko (2:1) v Mníchove 9. júla 2024. Randal Kolo Muani posunul francúzsky tím dopredu, keď zamieril domov (min 9), po asistencii Kyliana Mbappého. Lamine Yamal (hráč zápasu) vyrovnal strelou ľavačkou (min 21), pri podaní Álvara Moratu. Víťazný gól strelil Dani Olmo (min 25) po odklone od Julesa Koundého. Ferran sa zapojil do hry v 90+4 minúte.

Španielsko postúpilo do semifinále Eura. Vo štvrťfinále zdolali Nemecko (1:2) v Stuttgarte 5. júla 2024. Dani Olmo (Muž zápasu) posunul La Roja do vedenia svojim druhým gólom na turnaji (min 51), po asistencii Lamine Yamal s ľavá noha. Dani nahradil zraneného Pedriho (min 8). Füllkrug nastrelil žrď (min 77). Vyrovnal Florian Wirtz (min 89), po asistencii Kimmicha hlavičkou a akcii Kroosa. Už v predĺžení strelil víťazný gól Mikel Merino, keď zakončil hlavičkou (min 119) pri podaní Olma. Za dve žlté karty dostal červenú kartu Dani Carvajal (min 120+6). Ferran odohral 58 minút.

Španielsko porazilo Albánsko 1:0 v prebiehajúcej konfrontácii s La Rojou, ktorú čaká osemfinále. Luis de la Fuente takmer úplne pretočil základný tím (Laporte bol jediný, kto to zopakoval). Zodpovedalo to tretiemu a poslednému zápasu B-skupiny Eura v Nemecku. V Düsseldorfe (24. júna 2024) strelil jediný gól Ferran Tores, keď zakončil ľavačkou (min 13), po asistencii Daniho Olma. Ferran bol presne ocenený Hráč zápasu. Ferran odohral 71 minút.

Španielsko zdolalo Taliansko 1:0 a postupuje do osemfinále ako prvé v skupine. Zodpovedalo to druhému zápasu B-skupiny Eura v Nemecku. V Gelsenkirchene (20. júna 2024) si jediný gól strelil Riccardo Calafiori do vlastnej brány (min 55). Tejto hry sa zúčastnili Pedri, Nico (hráč zápasu) a Morata. Ferran odohral 22 minút.

Futbalisti Španielska zvíťazili v zápase B-skupiny na ME v Nemecku nad Chorvátskom 3:0. V úvodnom šlágri finálového turnaja na Olympijskom štadióne v Berlíne (15. 6. 2024) padli všetky tri góly v prvom polčase. V 29. minúte kolmá prihrávka z polovice ihriska od Ruiza na nabiehajúceho Moratu, ktorý prekonal Livakovića. Onedlho nadviazal Fabián Ruiz v 32. minúte po asistencii Pedriho. Lamine Yamal po rohu nacentroval do pokutového územia, kde sa Dani Carvajal dostal pred Pongračića a v páde strelil tretí gól v 45+2. minúte. V 80. minúte Rodri zatiahol ručnú brzdu pred Petkovičom a Chorváti dostali možnosť kopať jedenástku. Sám faulovaný chorvátsky útočník ju nepremenil keď Unai Simón odmietol loptu a aj keď v pokračujúcej akcii dopravil loptu do siete, gól neplatil v dôsledku priestupku, ktorý schválil VAR. Ferran odohral 6 minút.

Je súčasťou konečného zoznamu 26 futbalistov na európskom šampionáte.

Španielsko čelilo predposlednej priateľskej konfrontácii v rámci prípravy na tohtoročné letné Euro v Nemecku. Tím vedený Luisom de la Fuentem porazil Andorru (5:0). Hralo sa na štadióne El Vivero (Badajoz) 5. júna 2024. Debutovali Fermín López a Ayoze Pérez. Ayoze presne otvoril skóre (min 23), po asistencii Paua Cubarsího. Mikel Oyarzabal strelil hetrik: 2:0 (min 52), s asistenciou Ayozeho. 3:0 (min 65), s asistenciou Ferrana Torresa a rozohrávkou Fermína. 4:0 (min 73), po obrannom odraze. Výsledok uzavrel Ferran Torres (min 81), podávajúci Fermín. Ferran odohral celých 90 minút.

27. mája 2024 ho Luis de la Fuente zaradil do prvého zoznamu pre majstrovstvá Európy s 29 hráčmi.

Španielsko skončilo na prvom mieste v skupine A pred Euro Nemecko-2024. V posledný deň zdolali Gruzínsko (3:1). Táto konfrontácia sa hrala 19. novembra na štadióne Zorrilla (Valladolid). Skóre otvoril Robin Le Normand (min 4), ktorý zakončil hlavičkou po priamom kope Ferran Torres. Tím vedený Willym Sagnolom vyrovnal z protiútoku ľavačkou Khvicha Kvaratskhelia (Neapol) po asistencii Giorgia Chakveladzeho (min 10). Presne Ferran opäť posunul dopredu La Roja (min 55), keď hlavičkoval v podaní Josého Luisa Gayá. Konečné 3:1 si strelil vlastným gólom z hlavičky Luka Lochoshvili po strele Lamine Yamal ľavačkou (min 72). Gavi musel byť vystriedaný pre zranenie kolena (min 26). Ferran odohral 66 minút.
Tím vedený Luisom de la Fuentem zdolal v Limassole Cyprus (1:3). Táto konfrontácia sa hrala na štadióne Alphamega 16. novembra 2023. Zodpovedala deviatemu dňu skupiny A (Euro-2024). Ferran odohral 20 minút.
Volal Luis de la Fuente v okne FIFA v novembri 2023 na zápasy proti Cypru a Gruzínsku.

Španielsko matematicky postúpilo na nemecké Euro-2024. Tím vedený Luisom de la Fuentem porazil v Osle Nórsko (0:1). Ten jediný gól strelil Gavi (min 49), keď po odraze zakončil ľavačkou. Táto konfrontácia sa hrala na Ullevaal Stadion 15. októbra 2023. Debutoval Alfonso Pedraza (Villarreal) z Córdoby. Ferran odohral 72 minút.
Španielsko 12. októbra zdolalo Škótsko (2:0). Táto konfrontácia sa odohrala na štadióne La Cartuja (Sevilla), ktorý zodpovedá skupine A pred Euro-2024. Álvaro Morata skóroval hlavičkou (min 73); a Oihan Sancet (min 86). Zúčastnili sa ho Jesús Navas a Joselu Mato. Debutovali Fran García, Bryan Zaragoza a Oihan. Ferran odohral 90 minút.
Vybral si ho Luis de la Fuente na zápasy proti Škótsku (12. októbra v La Cartuja v Seville) a Nórsku (o tri dni neskôr v Osle).

V druhom septembrovom stretnutí (Euro-2024) Španielsko zdolalo Cyprus (6:0). Táto konfrontácia sa odohrala 12. na štadióne Los Cármenes (Granada). Ferran odohral 30 minút. Strelil 4:0 (min 73) a aj 6:0 (min 83).
Španielsko skončilo v osemfinále MS v Katare 2022. Ferran Torres odohral 57 minút proti Kostarike (v 31. minúte strelil penaltu 3:0 a v 54. minúte aj 4:0 ľavou nohou), odohral 54 minút proti Nemecku, odohral 36 minút proti Japonsku a zasiahol na 76 minút proti Maroko.
Španielsko porazilo Jordánsko (1:3) 17. novembra 2022. Tento zápas zodpovedal príprave pred MS v Katare a do rebríčka FIFA sa nezapočítava. V tíme vedenom Luisom Enriquem sa gólovo presadili Ansu Fati (min 13), Pablo Gavi (min 56) a Nico Williams (min 84). Ferran Torres odohral 34 minút.
11. novembra 2022 ho predvoláva Luis Enrique na majstrovstvá sveta v Katare (26 vymenovaných hráčov).

Vymenovaný v septembri 2022 proti Švajčiarsku v Zaragoze (24.) a Portugalsku v Brage (27.), aby uzavrel skupinovú fázu Ligy národov.

Vo štvrtej konfrontácii Ligy národov 2022-2023 (skupina A2) zdolalo 12. júna 2022 na štadióne La Rosaleda (Málaga) Španielsko Česko (2:0). Ferran odohral 33 minút. Skórovali Carlos Soler (min 24, asistencia Marco Asensio) a Pablo Sarabia (min 75, presne asistencia Ferran Torres). Táto súťaž pokračuje v septembri.
V treťom termíne Ligy národov 2022-2023 (skupina A2) 9. júna 2022 Španielsko na Stade de Genève porazilo Švajčiarsko (0:1). Ferran odohral 90 minút. Pablo Sarabia skóroval (min 13, ľavou nohou, s asistenciou Marcosa Llorenteho).
V druhom zápase Ligy národov 2022-2023 (skupina A2) 5. júna 2022 v Prahe remizovali Česko a Španielsko dvojky. Ferran odohral 45 minút (druhá časť). Za tím pod vedením Luisa Enriqueho skórovali Gavi (min 45+3, ľavou nohou) a Iňigo Martínez (min 90, hlavičkou). Zúčastnili sa ho Rodri Hernández a Marco Asensio.
Odohral 63 minút na začiatku Ligy národov 2022-2023 (skupina A2) 2. júna 2022 na štadióne Villamarín (Sevilla). Španielsko a Portugalsko sa vyrovnali jednému. Skórovali Álvaro Morata (min 25) a Ricardo Horta (min 82).
Dňa 29.3.2022 odohral 34 minút v priateľskom zápase proti Islandu na štadióne Riazor v A Coruni (víťazstvo 5:0).
Dňa 26.3.2022 odohral 90 minút v priateľskom zápase proti Albánsku na štadióne RCD Espanyol v Barcelone (víťazstvo 2:1). Dal gól na 1:0 (min 75).

Na zimnom trhu 2021-2022 sa upísal FC Barcelona. V tíme Blaugrana debutoval 12.1.2022 ako štartér v semifinále Španielskeho superpohára proti Realu Madrid (2-3 po predĺžení). Po úvodných 45 minútach ho nahradil Maročan Abde Ezzalzouli.

Na začiatku európskeho šampionátu na štadióne La Cartuja (Sevilla), odohral v skupine E 74 minút proti Švédsku (0:0) a 31 proti Poľsku (1:1).
Ferran začal turnaj ako štartér v kvalifikačnej skupinovej fáze pre majstrovstvá sveta Katar-2022, keď odohral 72. minúty proti Grécku v Granade (1:1), 25. 3. 2021.

V lete 2020 bol prestúpený do Manchestru City, klubu Premier League.
Hral prvého tímu Valencie v LaLige aj v Lige Majstrov.
Bol pripravený v základných kategóriách Valencie.
Na svetovej úrovni ho v Indii vyhlásili za druhoradého v kategórii do 17 rokov, ktorého trénerom bol Santi Denia.
Narodil sa vo Foios (Valencia).

Posledná aktualizácia: 10 OKT 2024

Ferrán Torres (20 rokov) je dôležitým hráčom s Valencii v Lige Majstrov

31 MAR 2020 | ČLÁNOK
O 20 rokov Ferrán Torres stal sa dôležitým futbalistom v programoch Alberta Celades, a to v LaLige aj v Lige Majstrov. Hráč, ktorý zvyčajne pôsobí na pravom krídle, prispieva ofenzívne k tímu Valencie a tiež dáva gól. Poskytuje tiež kľúčové asistencie, ako napríklad ten v európskom turnaji, ktorý bol prihrávku vo víťaznom 0-1 v Amsterdame (10/12/2019). Tento gól, ktorý dosiahol španielsko-brazílskej Rodrigo Moreno, sedem rokov neskôr sa kvalifikovala do Valencie na kolo Ligy Majstrov o 16. V kariére futbalového hráča vo Valencii rok 2017 sa odráža aj ako nezabudnuteľný, v ktorom bol európskym majstrom a druhý na svete v španielskom tíme do 17 rokov, ktorý trenoval Santi Denia.