Pozícía: stredopoliar
Aktuálna kategória: "A" reprezentácia muži
Počet zápasov v aktuálnej kategórii: 4 (incluido contra Brasil)
Počet gólov v kategórii: 1 (A)
Španielsko a Brazília uzavreli okno FIFA v marci 2024 nerozhodne (3:3). Táto priateľská prípravná konfrontácia sa hrala na štadióne Bernabéu 26. marca. Rodri Hernández (kapitán) strelil dva góly z penált (min 12 a 87). Dani Olmo zvýšil na 2:0 (min 37), keď zakončil ľavou nohou po asistencii Lamine Yamal. Oihan odohral 4 minút.

Španielsko skončilo na prvom mieste v skupine A pred Euro Nemecko-2024. V posledný deň zdolali Gruzínsko (3:1). Táto konfrontácia sa hrala 19. novembra na štadióne Zorrilla (Valladolid). Skóre otvoril Robin Le Normand (min 4), ktorý zakončil hlavičkou po priamom kope Ferran Torres. Tím vedený Willym Sagnolom vyrovnal z protiútoku ľavačkou Khvicha Kvaratskhelia (Neapol) po asistencii Giorgia Chakveladzeho (min 10). Ferran opäť posunul dopredu La Roja (min 55), keď hlavičkoval v podaní Josého Luisa Gayá. Konečné 3:1 si strelil vlastným gólom z hlavičky Luka Lochoshvili po strele Lamine Yamal ľavačkou (min 72). Gavi musel byť vystriedaný pre zranenie kolena (min 26). Oihan odohral 66 minút.
Volal Luis de la Fuente v okne FIFA v novembri 2023 na zápasy proti Cypru a Gruzínsku.

Španielsko matematicky postúpilo na nemecké Euro-2024. Tím vedený Luisom de la Fuentem porazil v Osle Nórsko (0:1). Ten jediný gól strelil Gavi (min 49), keď po odraze zakončil ľavačkou. Táto konfrontácia sa hrala na Ullevaal Stadion 15. októbra 2023. Debutoval Alfonso Pedraza (Villarreal) z Córdoby. Oihan odohral 13 minút.
Španielsko 12. októbra zdolalo Škótsko (2:0). Táto konfrontácia sa odohrala na štadióne La Cartuja (Sevilla), ktorý zodpovedá skupine A pred Euro-2024. Álvaro Morata skóroval hlavičkou (min 73); a presne Oihan Sancet (min 86). Zúčastnili sa ho Jesús Navas a Joselu Mato. Oihan odohral 25 minút. Bol to jeho debut v národnom tíme.
Vybral si ho Luis de la Fuente na zápasy proti Škótsku (12. októbra v La Cartuja v Seville) a Nórsku (o tri dni neskôr v Osle).

Španielsko do 21 rokov skončilo na európskom šampionáte ako druhé. Vo finále prehrali s Anglickom (0:1). Táto konfrontácia sa odohrala 8. júla 2023 v Batumi Arene (Batumi, Gruzínsko). Oihan Sancet odohral 59 minút.
Španielsko postúpilo do finále ME hráčov do 21 rokov. V semifinále zdolali Ukrajinu (5:1). Santi Denia zopakoval základnú zostavu. Oihan odohral 59 minút. Táto konfrontácia sa odohrala na štadióne Steaua (Bukurešť, Rumunsko) 5. júla 2023. Artem Bondarenko posunul tím vedený Ruslanom Rotanom (min 13) dopredu. Za La Rojita skórovali Abel Ruiz (min 17), presne Oihan Sancet (min 24), Antonio Blanco (min 54), Aimar Oroz (min 68) a Sergio Gómez (min 78).
Vo štvrťfinále Španielsko vyradilo Švajčiarsko. Presadili sa v predĺžení (2:1). Oihan odohral 78 minút. Tento zápas sa hral na štadióne Giulesti (Bukurešť) 1. júla. Sergio Gómez nevyvážený pre tím, ktorý trénoval Santi Denia (min 68). Za tím vedený Patrickom Rahmenom remizoval Zeki Amdouni (min 90+1). Víťazný gól strelil Juan Miranda (min 103), po asistencii Aimara Oroza.
So Španielskom hrá vo finálovej fáze európskeho šampionátu hráčov do 21 rokov medzi júnom a júlom 2023 v dejinách Rumunska a Gruzínska. Režíruje ho ako tréner Santi Denia.